Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) klepto


klepto
addikt

Sziasztok tanácstalan vagyok 2 dologban!
1: hova tegyem ezt a topicot, mert sokmindent akarok kérdezni :U
2: a címbe foglalt kérdéssel kapcsolatban.
Akkor kezdem, és szeretnék kitérni mindenre! Egyszer volt hasonló topicom, de nem találtam rá a keresővel :(
Először tisztázni szeretném, hogy olcsó gépet kellenne összedobni édesanyám részére. A követelmény: stabil legyen, és 90-95%-ban csak netre lenne használva. Játék max. Win beépített passziánsz.
A platformot részben eldöntöttem, 90%, hogy AMD lesz!
A 10% fentartás a következő kérdéseimbő majd ki fog derülni.
Akkor belevágok. A net nem igényel hiper VGA-t, de az integrált piacon nem mozgok otthon. Egy integrált VGA mennyivel roszabb, mint egy külön kapható VGA? Pl. az nForce integrált Gf4mx440 kártyája roszabb, mint egy szóló FX5200, vagy Radeon 9200, ill. egy GF4mx440? És az ATI alaplapi csipszete, ami csak P4 lapon található és Radeon 9100 magot tartalmaz roszabb, mint egy különálló 9100? A nForce megoldása AMD Duron 1800-al a nyerő, vagy a Radeon egy Cerkával jobb netre? Nekem az AMD 1.7+XP sokkal használhatóbb volt, mint a 2.4-es Cerkám, és az előző Gf4mx440-es VGA-m, ill. a mostani Radeon9100-es kártyám között csak 3Dmarkt eredményben veszek észre különbséget, a használhatóságban nem. Szerintetek melyik megoldás a leg költséghatékonyabb, és a legjobb, legminőségibb megoldás a fent felsoroltak közül?
Prociban mennyi teljesítménybeli különbség van egy Duron1800 (br. 10k), és egy Athlon XP1,8+/266FSB (br. 13k) között?

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#2) bcs válasza klepto (#1) üzenetére


bcs
aktív tag

csak 2D-re tökéletesen jók az integrált videokártyák.

(#3) Flashy


Flashy
veterán

amire kell a gép arra egy 600Mhz-es Celeron egy S3 Trio-val már elég. ebből indulj ki. ha a teljesítménye tehát minden általad felsorolt alkatrésznek elég, akkor a legolcsóbbat és kész. nem kell ezen ennyit rágódni szerintem. most jön majd 3oldalas vita hogy melyik videokártya meg melyik proci pedig tökmindegy.

(#4) jerry311 válasza klepto (#1) üzenetére


jerry311
nagyúr

AMD, nforce chipset, alaplapi nforce VGA.
Olcsó és finom.
Ha szép képet akarsz akkor valami olcsó radeon vagy matrox kártya.

(#5) Alvin_ti4200 válasza klepto (#1) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Gianni árul 2.6-os Celeron-t 12-13k körül, szerintem annyiért netezésre megfontolandó. És akkor mehetne alá egy Radeon 9100IGP-s alaplap is.

(#6) klepto válasza Alvin_ti4200 (#5) üzenetére


klepto
addikt

Mint írtam, nekem most 2.4-es Cerkám van, és ezt akarom elcserélni Gerivel egy 2.8-as P4-re. De ez már egy másik topic témája :D
Szvsz ez a 2.4-es Cerka is gyengébb, mint az én régi 1.8+ XP-m, még neten is észrevehetően lassúbb :O
Ezért szeretnék inkább Duront :U
Bár kérdés, hogy mennyibe kerül egy Rad9100 VGA-s alaplap, és mennyi egy nF Gf4mx440-es alaplap :U

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#7) Flashy válasza klepto (#6) üzenetére


Flashy
veterán

nemazé de ha tudod mit akarsz venni akkor minek kerdezgeted a forumot?

(#8) Alvin_ti4200 válasza klepto (#6) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Anyámék munkahelyén 1.7-es Celeron-ok vannak 256 megával és akadálymentesen lehet velük netezni. Én azért vennék inkább Cerkát (kivételesen), mert nethez elég gyors és az integrált 9100-as VGA sokkal gyorsabb és szebb képet ad, mint az MX440. DX8-as támogatást most hagyjuk, mert játék úgysem számít.

[Szerkesztve]

(#9) Flashy válasza Alvin_ti4200 (#8) üzenetére


Flashy
veterán

_akármi_ jó netezni, nemcsak az 1.7-es Celeron. ezen nem kell csodálkozni, szöveget és képeket már horribili dictu a 386 is biztonságosan meg tudott jelenteni és a P2 óta nagyondurva flash kell ahhoz hogy leakasszon egy gépet. ne vetess a családoddal csak azért drága gépet mert jajj lenéznek a haverok. szép a képe a videokártyának? 2D-ben csak a gyári hibás videokártyának csúnya a képe.
klepto, rakd össze a legolcsóbb gépet amit csak tudsz. az jó lesz.

[Szerkesztve]

(#10) klepto


klepto
addikt

Kérdés: a Biostar alaplapjai közül csak az nForce lapról találtam árat, és abból is csak a mikroATX-es lapról, ami kb. 20k bruttó.
Valaki nem tudna segíteni, hogy milyen áron vannak az integrált VGA-s alaplapok?

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#11) Alvin_ti4200 válasza Flashy (#9) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Azért ez nem teljesen így van. Mivel most már a terméktámogatottsággal is kell foglalkoznunk, így mindenképpen WinXP fog kerülni a gépre (gondolom). Namost nekem volt szerencsém használni XP-t 1.14 GHz-es Cerkán 256 MB RAM-mal és bőven hagyott kívánnivalót maga után. Úgyhogy szerintem nagyon is van jogosultsága az erős procinak. RAM-ból pedig 512 MB-ot ajánlanék még netezésre is. XP nagyon megtáltosodik tőle (tapasztalat). MX440-nek pedig vaóban rondább képe van, mint bármelyik ma kapható Radeon-nak (ez nem csak tény, láttam a saját szememmel).

(#12) Alvin_ti4200 válasza klepto (#10) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Gigabyte lap 9100IGP-vel: [L]http://www.hardwareoc.hu/index.php/p/articles/cid//y/50/z/5.html[/L]

(#13) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Amúgy nemrég építettem apámnak egy irodai gépet és kíválóan teljesít.
(Asrock K7S8X, Duron 1600, 256 MB DDR RAM, Asus Radeon 7000,stb.)

(#14) VladimirR válasza Flashy (#9) üzenetére


VladimirR
nagyúr

nem, akarmi nem jo:
a p1-esemen (166mmx+32edo) az adsl sebesseget csak letoltessel tudom kihasznalni, webbongeszessel nem (ertsd, a dsl act, mar reg nem villog, de o meg mindig rajzolja a forumot)
viszon 1.7-es cerka tenyleg nem kell neki, az csak vicc lehetett
szvsz 300MHz, es 64 ram felett tenyleg nem lehet gond, esetleg max a flash, de ott meg egy klikk hogy ne ''best'' megjelenitest hasznaljon

klepto: ha mar 90%ban eldontotted, akkor miert kerdezel? azt a 10%-ot ugyis a boltok raktarkeszlete hatarozza meg...:O

(#15) Flashy válasza VladimirR (#14) üzenetére


Flashy
veterán

ezek a mai gyerekek már azt se tudják mi az a P1...
tesom P2-350 192M rammal bőven elvan. mert nem Far Cryozni akar hanem irc, chat, explorer, email, wordexcel. és még flash-es játékok is mennek. nem azt mondom hogy vegyél szar lassú gépet hogy fogatokat összeszorítva netezzetek rajta, de ne vegyél fölöslegesen drágát se ha csak ilyen célra lesz használva. gondolom ha marha sok pénzed lenne nem itt kérdezősködnél hanem bemennél a boltba és mindenből a legnagyobbat belerakatnád. irodai jellegű használatnál, mint ez, baromira nem érdekes hogy ati vagy nvidia, 9200 vagy 5200, amd vagy intel, 1.8 vagy 2.4...

(#16) vicces


vicces
addikt

szerintem meg alvin irta meg a frankót:)
szerintem egy winxp-nek el kéne mennie ezen a gépen. főleg ha hosszútávra kell. ma már rengeteg multimédiás kütyüt kapcsolunk a sz.géphez. nekem nem sikerült a winMe-vel összepárositani apám motoroláját. ugyanis a progi mindig szabálytalan műveletet hajt végre :DD
ezért fel fog menni rá egy winxp. de ennek meg vannak igényei sajnos.
klepto anyja meg lehet, hogy 2 honap mulva benevez egy franko digit fényképezőre, aztán a szutyok win9x sorozattal birkozhat :)
szoval értitek mire gondolok.

:)

(#17) Csepy válasza klepto (#10) üzenetére


Csepy
senior tag

Kedves, Klepto!

Most leírom neked, hogy milyen konfigot tudok neked ajánlani. (ezek az alkatrészek természeten vadiújak) Netezésre tökéletes, illetve a2D grafikában bármire!

alaplap: ECS K7SOM+ (integrált VGA) 11133.-
processzor: Duron 1300 MHz 10300.-
Hűtő: Aerocool AATK0188-II 1908.-
RAM: 128 MB DDR266 6038.-
HDD: 40 GB Maxtor 7200rpm 13499.-
CR-ROM: LG 52x 3800.-
FDD: (ezt aztán magyarázhatnám, lol) 2000.-
Ház GABA 300W (4+2) 8000.-
hangfal(acska) Genius SP széria 1500.-
Bill+egér: alap PS/2-es szett 1750.-

Összesen: 59928.-

[Szerkesztve]

Regards: Csepy

(#18) Angie™ válasza Csepy (#17) üzenetére


Angie™
addikt

Miért ajánlasz neki ilyet?:)

''RAM: 128 MB DDR266 6038''

NE vedd kötekedésnek, nem annak szánom, csak nem értem..:F

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#19) gozso


gozso
senior tag

esetleg valami barebone gép? ha jól irtam:C
a szoba dísze is lehetne!
van amd, és intel platformra is! csendes....nem sok gond van vele

[L]http://www.ramiris.hu/termek.php?csoport=PC+%28+Barebone+%29[/L]

[Szerkesztve]

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#20) Alvin_ti4200 válasza Csepy (#17) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

és te most jót vagy rosszat akarsz neki?:D

(#21) Csepy válasza Angie™ (#18) üzenetére


Csepy
senior tag

hi,

mert netezésre tökéketes, meg mert ennyibe kerül 128 MB DDR266 ram.
De lehet DDR400 és 256MB, akkor br. 12.000,-

Regards: Csepy.-

Regards: Csepy

(#22) Angie™ válasza gozso (#19) üzenetére


Angie™
addikt

Nem sok gond van vele, viszont sokkal drágábbak is.. 40K-nál kezdődik..:U

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#23) vicces válasza gozso (#19) üzenetére


vicces
addikt

csak az már nem annyira olcsó :)

:)

(#24) gozso válasza vicces (#23) üzenetére


gozso
senior tag

de mivel az anyukájának kell, szerintem az is fontos hogy néz ki a gép!
nincs igazam? 80k körül szerintem kijön

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#25) Angie™ válasza Csepy (#21) üzenetére


Angie™
addikt

1: win Xp kiröhög 128 mb rammal..

2: hogy érted hogy ennyibe kerül??? csak azért kérdem mert 128/333 ram kb 3K-t ér a 256/400 ram meg kb 9K-t.. Honnan szedted ezeket az árakat?:)

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#26) Csepy válasza Angie™ (#25) üzenetére


Csepy
senior tag

Mistral, Neriton, TP, TH, Dragonfly Computers, csak innen, eddig.

lol

Regards: Csepy


www.neriton.hu
www.mistral.hu
www.tpcomp.hu
......

Ja és 128 MB rammal, meg egy GF4 MX 440 karival az itthoni tesztgép nagyon sok játékot szépen visz XP alól. Pl: Lord of the Rings the return of the king, EA Sports FIFA 2004, NBA live 2003, F1 challenge 99-02, erősen feturbózva, stb...

[Szerkesztve]

Regards: Csepy

(#27) Angie™ válasza Csepy (#26) üzenetére


Angie™
addikt

hmm, nem azt kell nézni..

:))

Ajánlom mindenkinek figyelmébe a Hardver piacot:))

Ja amúgy 128MB ddr266 infineon ramot hozok bruttó 5300 ft ért vadi ujjat, számlával garival.. ha új kell:)

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#28) klepto válasza Csepy (#17) üzenetére


klepto
addikt

Köszönöm szépen :P
Én megmondom, hogy hol tartok eddig:
Mercury KNU400X-L 15737.-
AMD Duron 1800: 11000.-
Maxtor 7200/40Gb: 12713.-
Ram 256Mb/333: 12000.-
Hűtő??? kb. 3000.-
VGA Radeon 9200SE 12000.- vagy GF4mx440 11000.- ????
Ház kb.:8000.-
Bill. kb.: 2000.-
Egér van :t
Floppy: 2500.-
DVD rom 7200.-
----------------------------------------------------------------------------------------
Eddig összesen: 86150.-Ft bruttó áron, újonnan boltból!

Ehhez jön a monitor, ami 27900.-, mert min. 17''-os kell :U

Így összesen: 114000.-Ft

Ezt szeretném leszorítani még jobban, a kérdés, hogy min lehet, min érdemes még spórólni :F
Ha lejön az alaplap+VGA az árból, az 27737, és bejönne egy Abit NF7-M, ami kb. 23000.-Ft, akkor is csak 4700-4800.-Ft-ot tudok spórólni, és úgy a végösszeg kb.
109000-FT bruttó ár lenne :U
Na ezalá segítsen valaki levinni az árat, ill. a kérdés továbbra is áll, hogy egy Gfmx440, vagy egy Rad9200SE szólóban jobb-e, mint integrálva :F

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#29) Csepy válasza klepto (#28) üzenetére


Csepy
senior tag

Az alaplapban nem rossz (netezéshez legalábbis):

ECS K7SOM+ (mistral computerworld) integrált VGA-val 11133.-

A fentebb általad említett konfig pedig netezésre már túl sok!
Az általam említett (na jó lehet 256MB RAM) netezéshez, meg Windows játékok pötyögéséhez tökéletes!

Regards: Csepy

[Szerkesztve]

Regards: Csepy

(#30) Angie™ válasza klepto (#28) üzenetére


Angie™
addikt

Szerintem inkább Mercury helyett Asrock.. PL:K7S8X-E bruttó 12100 HUF..

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#31) klepto válasza Csepy (#29) üzenetére


klepto
addikt

Igen, de abban VIA VGA-van, amit már nem akarok :(
Minimum egy GF4mx440-es integrált kártya, azalá nem adom!!!
Az ECS honlapot néztem, ott nincs integrált VGA-s nForce lap :(

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#32) klepto válasza Angie™ (#30) üzenetére


klepto
addikt

Mercury alá nem adom, ez személyes kötődés :P :t
Ha integrált VGA-s, akkor meg fentebb írtam, egy példát: Abit NF7-M, vagy Biostar M7NCG Pro, ám erre nem találtam árat sehol :(

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#33) Csepy válasza klepto (#31) üzenetére


Csepy
senior tag

JA! Hát, ha valakinek annyi pénze van egy netes gépre, mint másnak a sáját kis csodamasinájára, arról nem tehetek. :( Szégyenlem is magam, hogy kis csóró f*sz vagyok. :O


Regards: Csepy

Regards: Csepy

(#34) Angie™ válasza klepto (#32) üzenetére


Angie™
addikt

mindjárt mondok rá árat..pill

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#35) klepto válasza Csepy (#33) üzenetére


klepto
addikt

Nem te vagy csóró, hanem én nem akarok bizonyos minőség alá menni :U
Ha arra nem lesz pénz, akkor semmit nem vesznek anyuék... Nem akarom, hogy a túl olcsó gépre utána még 1x anyit keljen költeni, mert semmi nem megfelelő egy átlag használathoz :U
Ha tényleg olcsó géb kellene, akkor ott a Tesco-s konfigok, de amit ott láttam kompletten 79900.-Ft-ért, azon még a képernyőkímélő is szaggatott :D
Az egy P4-es integrált VIAs integrált VGAs lap volt, egy 40Gb HDD-vel, 128Mb rammal, 17''-os monitorral, stb. Úgyhogy láttam ilyen gépet, és nem kérek belőle :O
Különben is, most néztem a reglapodon a konfigodat, úgyhogy nem értem, hogy mit sajnáltatod magad, egy NF7-es lappal, 2x256Mb rammal, 2,5+ XP Bartonnal, Radeon9600 VGA-val :F ;]

Ja és még valami: nem nekem van arra is pénzem, hanem az a szüleim pénzéből megy, és hagy legyen nekik is 57 évésen már annyi pénzük egy főgépre, mint másnak 18-24 évesen :((

[Szerkesztve]

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#36) Csepy válasza klepto (#35) üzenetére


Csepy
senior tag

Akkor megnyugodtam.

Érdekes ez, mert az általam felvázolt konfigból legalánn 5-6 darabot már eladtam, és mindenki elégedett vele, mert 60ezerért ez passzol a legjobban, sőt még játszanak is vele (és nem focit az udvaron).

Amúgy én is szeretem a minőséget (lásd profilom)


Regards: Csepy

[Szerkesztve]

Regards: Csepy

(#37) Alvin_ti4200 válasza klepto (#35) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Nem te vagy csóró, hanem én nem akarok bizonyos minőség alá menni

És ezt egy Mercury alaplappal akarod megalapozni?:U

(#38) Angie™ válasza Alvin_ti4200 (#37) üzenetére


Angie™
addikt

:C:C:C:C:C

Bocs:B

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#39) klepto válasza Alvin_ti4200 (#37) üzenetére


klepto
addikt

Igen :t
Nekem az minőség a saját árkategóriájában, ők meg úgysem értenek hozzá, csak olcsó legyen, mivel csóró kisnyugdíjasok :U
És így legalább kipróbálhatom azt a lapot másnál, amit magamnak vettem volna :D

[Szerkesztve]

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#40) Angie™ válasza klepto (#32) üzenetére


Angie™
addikt

Biostar M7NCG Pro na ez bruttó 17325 számlával meg tokkal vonóval..:))

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#41) klepto válasza Angie™ (#40) üzenetére


klepto
addikt

Ezt hol láttad ennyiért :F
Mert ha tényleg csak ennyi, akkor eldöntött tény, hogy ez lesz, és nem a Mercury ( szeretettel Alvinnak :t), és nem kell GF4mx440, vagy Radeon 9200SE-re költeni :C Nekem volt GF4mx440-es, és tökéletes volt akkoriban mindenre, de ezt már fentebb is írtam :U
És nem is rosz lapok a Biostarok, ha lehet hinni a PH!-s teszteknek :DDD

Akkor az új összeállítás, amit kérek véleményezni mindenkitől:

Biostar M7NCG Pro: 17325.-
AMD Duron 1800: 11000.-
Maxtor 7200/40Gb: 12713.-
Ram 256Mb/333: 12000.-
Hűtő??? kb. 3000.-
Ház kb.:8000.-
Bill. kb.: 2000.-
Egér van a padláson, macska meg a kertben :D
Floppy: 2500.-
DVD rom 7200.-
Monitor LG 17'' 27800.-
-------------------------------------------------------------------------------------
Összesen: 100498.-Ft kompletten áfával együtt :C

[Szerkesztve]

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#42) sequator


sequator
senior tag

nekem egy 2000+ TB szalad egy Shuttle MN31N(Nforce2 IPG, integrált mx440) lapban 512 rammal(-64 a VGAnak) ezen a vason nemhogy netezni lehet, de az UT2004 is játszhatóan fut 800*600ban
karácsony előtt én vadásztam bőszen IGPs lapot, akkor össze is írtam, h mi vannak elérhatő árban, de sajna most nem talála azt a fájlt (pl: ABIT NF7-M, Shuttle MN31N, Gigabyte GA-7n400-VM most hirtelen ezek jutottak eszembe)
sztem jó választás valami nF2 IGP lapot nézni, ha esetleg egyszer jól jön, h nem csak net megy rajta
a VIA integrált lapjaitól óva intelek, mert találkoztam már egy párral(igaz főleg notebookban) és volt olyan amin a 3dm2001 sem futott le

Sautia

sequator

(#43) Alvin_ti4200 válasza klepto (#39) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Nem szép dolog mással kibabrálni, ugye tudod?:)

Ez a hozzáállás pedig szerintem elég negatív, hogy nekik mind1 milyen, csak olcsó legyen, mert a mai kiskereskedések zöme így működik sajnos.

(#44) Csepy válasza Alvin_ti4200 (#43) üzenetére


Csepy
senior tag

Köszönöm, hogy végre valaki ezt mondta. Én nem akartam, mert nem akarok megsérteni senkit. De, hogy a saját szüleiddel b*sszál ki ilyen durván, Klepto, Á....
És én még segíteni akartam neked.


Regrds: Csepy

Regards: Csepy

(#45) Loha válasza klepto (#1) üzenetére


Loha
veterán

Ha olcsó gép kell netre, akkor használtan vegyél egyet.


(#46) klepto válasza Alvin_ti4200 (#43) üzenetére


klepto
addikt

Igaz, igaz :B
De én adok tanácsot, és ezzel együtt én szívok, ha nem működik :U
De most már a Mercury kilőve, Biostar behozva :P Egyébként a Mercury régen jó volt, és ebből kiindulva lennék kíváncsi, hogy most milyen. Az Acorptól is óvaintettetek, de nekem tökéletesen szuperált ami volt tavaly :t Viszont mint írtam, tényleg megvan az alaplap, és a konfig, ha mindannyian rábólintotok, és a PH!-s teszt is elfogulatlan a márkával kapcsolatban :P
Kérlek véleményezdd az új konfig összeállításom, amit a (#41)-es hozzászólásomban írtam :)



[Szerkesztve]

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#47) klepto válasza Loha (#45) üzenetére


klepto
addikt

Anyuék semmiben nem hajlandók használtat venni, még autóból sem :(
Ezalól csak a lakás, amiben most laknak volt kivétel, de azt is teljesen felújították, átépítették, és ott is csak a telek volt a lényeg :U

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#48) Angie™ válasza klepto (#41) üzenetére


Angie™
addikt

Ezt én tudom neked hozni ha kell.. meg bármit amit akarsz..:)) minden vadi uj, számlával garival.. sőt még 10dbos túrórudiért össze is szerelem neked..:))

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#49) Alvin_ti4200 válasza klepto (#41) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Szóval a minőség, a megbízhatóság és az időtállóság a fontos. Tehát:

1.Nem vennék Maxtor vinyót (nem indokolom meg, bőven lehet róla olvasni a fórumon). Helyette inkább Seagate vagy Western Digital.
2.Hűtőnek: Spire Falconrock II. Csendes, jól hűt, relatíve könnyen szerelhető.
3.Mindenképpen jó szellőzésű kéne és jól szerelhető (ez utóbbi Neked is fontos).
4.Billentyűzet ergonómikus és kényelmes legyen, elvégre ezt fogja a drága rokon használni a legtöbbször.
5.Egér dettó.
6.DVD-ROM-ból Toshiba-t ajánlok mindenféle szívgörcs nélkül.
7.Monitor is olyan periféria, amit az ember a legritkábban cserél. Így olyat vegyél neki, amitől nem folyik ki a szeme. 100 Hz bizony már eléggé kellemes a szemnek, így én egy min. 86 kHz-es moncsi után néznék (de akár ez is maradhat).
8.NEM LÁTOK TÁPOT!

(#50) Alvin_ti4200 válasza Angie™ (#48) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

:C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.