Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18) akaido válasza Pötyi (#17) üzenetére


akaido
addikt

Elvben ez teljesen korrekt elképzelés. :R
De!
Nézzük - példának okáért- a mi képzésünket ami '97-től 2000-ig tartott az eltén.
A számítástechnika tanári szakot másoddiplomás képzésként végeztük estin.
Volt olyan kolléga aki totál humán szakkal: ének, magyar stb indult neki(mert a 120 órás képzési kényszer nyomán volt akinek új diplomát "kellett" bevállalni hogy a pályán maradhasson), én tanítóival! :B
A matek tanárok természetesen óriási előnnyel mozogtak, hiszen legalább a kettes számrendszerről meg a 16-osról hallottak.
A lényegre: Az akkori anyag: Basic, Pascal, Logo programozás volt a fő vonulat. Némi Linux és hálózati alapok.
Az első órán a gép bekapcsolási jelenségét vettük, akkor amikor a fentebb említett kollégák többsége még gépet sem látott. Személy szerint legalább Enterpriseoztam, Comodore plus 4eztem még 1989-ben, így valami alapom volt.
Mindössze ezt azért jegyzem, meg, mert pl. kimaradt teljesen a C, a C++, Visual akármik, Delphi(volt aki a szakdoliját ebből írta, de Ő autodidakta módon megtanulta-matekos volt). :)
Az SQL is kimaradt, tehát legtöbbünknek az lebegett a szeme előtt, hogy vért izzadva elvégezzük, hiszen a PC számítástechnika térnyerése pont arra az időre volt tehető, köllött az ember sulikba. Ezzel az "entréval" a multikhoz nem lett volna esélyünk bekerülni, hiszen viszonylag "tudatlanul" kerültünk ki. Persze az ember kíváncsi, így én is folyamatosan toltam magamba(azóta is) a plusz infókat, már ami egy két gyerekes család, a munka és a minden szombatomat felölelő oktatás mellett lehetett.(majdnem ráment a házasságom). A többiek ha nem is pont ugyan ebben a cipőben, de hellyel-közzel hasonló utat tapostak. Amennyire a különböző tanári konferenciákon hallottuk, más felsőoktatási intézményeknél hasonló volt a helyzet. Az, hogy az eltén, milyen oktatás folyt számunkra -végül is kollegák- számára az egy külön hsz téma lenne, mert ...hosszú...
Most jutottam oda, hogy egy Linux rendszergizdai tanfolyást kezdjek el októberben el a 4 éve elvégzett Multimédia fejlesztői után. Ez is szombatonként lesz...

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.