Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) RobbyJr


RobbyJr
őstag

Ennyi pénzért már rá tehettek volna egy silent ventilátort. :U

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#2) Doky586 válasza RobbyJr (#1) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha van hozzá bios támogatás akkor a 4db-os passzív kártyák már kaphatók. Így a win tárolóhelyeknél kapcsolhatod csak be a raid módot, ha kéne. De szerintem még kicsi ilyesmire az igény.

[ Szerkesztve ]

(#3) Zotya84


Zotya84
őstag

"...hogy a Western Digital PCI Express 4.0-s interfésszel kommunikáló portékái nem kompatibilisek cikkünk tárgyával..."

Aztán ez a linkel pdf-ből hol jön le? Mert abból valahogy ilyet nem sikerült kiolvasnom, minthogy egy tesztelt típusnál sincs ott, hogy "no", ahogy a jelmagyarázat szerint kellene, ha igaz lenne, amit írtok.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#4) L.Edit válasza RobbyJr (#1) üzenetére


L.Edit
tag

Az eszköz kb.: 90W csúcsban, tehát az csak félreértés lehet, hogy ez megél kényszerszellőzés nélkül.
Ha egy WS-be vagy egy macpro-ba teszed, akkor ezt a gyártó általában előre megoldotta, tehát nem is kell "silent" ventilátorokkal ügyeskedni.

Csíramentes, mosott-szárított belsőség eladó.

(#5) Synthwave válasza RobbyJr (#1) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Minek? Alapból sem kicsi a bordázat, és a házban/rackben úgyis lesz légmozgás.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#6) Synthwave válasza Zotya84 (#3) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Meg kell nézni a hivatalos weboldalt, ami linkelve van. Nem hasraütés alapján szoktam cikket írni.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#7) FireGL


FireGL
aktív tag

Ezen van valami plusz RAM cache? Mert annélkül nemsok értelme lenne a 8db PCIE4x SSD-t fele sávszélességgel járatni (30/18) a RAID miatt...

Az embert a gondolkodás tette állattá...

(#8) Synthwave válasza FireGL (#7) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Néggyel tudja azt a sebességet.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#9) Doky586 válasza FireGL (#7) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Egy SSD 4db sávot foglalhat max, tehát x16=16sáv, azaz 16/4=4
4db ssd-nek van csak értelme egy x16 pcie slotban ha a sebesség a lényeg. Amilyet a #2-ben linkeltem, és még olcsóbb is. Ha 8db ssd van egyre egyre csak 2 sáv jut, erre kell a külön elektronika. Szerintem felejtős ötlet.

(#10) L.Edit válasza FireGL (#7) üzenetére


L.Edit
tag

Aktív eszköz, egy pci-express lane switch oldja meg, a 16 sáv összekötését a 32-vel (8x4).
Valami hasonlót képzelj el, mint a PCH/déli híd csinál az alaplapokon, ami szétosztja a cpu felől jövő 4(8) lane-t akár 28(32) felé, a mindenféle integrált eszköznek, sata csatlakozónak, stb.
Azért jobb jobb ez mint a passzív megoldás, mert minden SSD elérhető teljes sávszélességéig, amíg nem telítődnek a host felöli csatornák.

[ Szerkesztve ]

Csíramentes, mosott-szárított belsőség eladó.

(#11) Komplikato válasza Doky586 (#2) üzenetére


Komplikato
veterán

Már csak olyan alalapokat kéne gyártani, amin nem csak a GPU-na van 16x-os igazi PCIe csatoló és nem. Ilyen kamu verzió van rajta ami 4x vagy csak 1x sebességes tud. Persze van workstation lap sokezer dollárért, meg hasonló áron proci mellé, de akinek olyan van nem 40-50 dolláros raid kártyát néz mellé ki. :W

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#12) Doky586 válasza Komplikato (#11) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem B550m lapom van és azon is a 2. PCIEx16 csak x4-el van elvileg behuzalozva, sőt a 2. M2 is csak x2-vel.

(#13) Rowon


Rowon
veterán

Nem semmi cucc!

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#14) Rowon


Rowon
veterán

Még egy gondolat azért motoszkál bennem. Ez lenne a jövő? Mert ez így ránézésre sokkal hely- és energiatakarékosabb is, mint 8 darab HDD. Jóval kisebb gépház is kellhet neki, a tyúkbél pedig szintén kiesik a képletből, ami szerintem egy szintén üdvözlendő dolog. A hőtermelésre kíváncsi lennék, de az elvileg függ attól is, hogy milyen SSD van benne.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#15) Doky586 válasza Rowon (#14) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

És melyik a költséghatékonyabb:
- 8db 2TB nvme ssd, vagy
- 1db 16TB 3,5" hdd ?
és melyik foglal kevesebb helyet? :B

(#16) Rowon válasza Doky586 (#15) üzenetére


Rowon
veterán

Idővel az ár is változni fog biztosan. :DDD

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#17) Reggie0 válasza Rowon (#14) üzenetére


Reggie0
félisten

Azert en el tudnam kepzelni azt is, hogy a PCIe kartyara dobjak fel a nand chipeket, mert teljesen felesleges es kevesbe hatekony ennyi m.2-es vezerole pazarolni a helyet.

(#18) Rowon válasza Reggie0 (#17) üzenetére


Rowon
veterán

Nekem mindegy, csak ne vonyítson, kattogjon, zörögjön.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#19) moleculez válasza Reggie0 (#17) üzenetére


moleculez
veterán

Avagy feltaláltad a rohadt nagy SSD-t :DDD :DD Amúgy erre már én is gondoltam régebben, valami technikai oka biztosan van amiért nincs, de még ipari szinten sincs (legalábbis gyors gugli után, lehet van csak rosszul kerestem)

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#20) Synthwave válasza moleculez (#19) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Mármint PCI Express sínbe rakandó, kártya alapú SSD? Olyan, mint mondjuk ez?

Ha igen, akkor ez nem mai találmány.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#21) moleculez válasza Synthwave (#20) üzenetére


moleculez
veterán

:R Nah, akkor ez is megoldva :DDD Szóval, van “kártya formátumú” ssd, de ezzel meg az lesz a baj hogy nem moduláris, mint a cikk tárgya, ami igény szerint bővíthető :DDD

Bevallom őszintén, max fél szemmel követem a PC (és komponens) piac történéseit, szóval nem csoda hogy elment mellettem ez (is).

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#22) Reggie0 válasza moleculez (#19) üzenetére


Reggie0
félisten

Szerencsere nem kellett feltalalnom, mert evidens is es regota van. Csak arra valaszoltam az elottem szolonak, hogy ez lesz-e a jovo. :)

Amugy azert nem nagyon talalkozni vele, mert baromi dragak.

[ Szerkesztve ]

(#23) Synthwave válasza Reggie0 (#22) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Hát, az enterprise vonalon semmi sem olcsó.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#24) eldiablo válasza Rowon (#14) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Konzumer vonalon is kapható 4 kártyás kivitel.

Nem, nem hangos a fan és nem is kopik ki hamar. :DDD
Nálam RAID0-ban ment X570-es lapban. TR4-mellett 6db volt össze fűzve. :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.