Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tudomány, oktatás  »  Nyelvtanulás

Hozzászólások

(#51) Chili7 válasza ragazzo (#50) üzenetére


Chili7
őstag

Egyetértek az abban, hogy a magántanár és az élőszó a leghatékonyabb, de havi 3-6 ropiért lébecolni nem éri sztem senkinek. Nekem arra kéne, hogy felkészítsem magam egy kicsit, nem szeretnék teljesen lámaként a magántanárnál megjelenni!
Talán arra jó lesz!
Köszi!

(#52) Obi-1


Obi-1
őstag

Dupla.

[Szerkesztve]

Only a Sith deals in absolutes.

(#53) Obi-1


Obi-1
őstag

Ez az ingyenes kis program jó szórakozást és tanulást jelenthet azoknak, akik több nyelvet próbálnak szinten tartani. Angol, német, francia, svéd, spanyol nyelvek közt lehet választani, teljesen rugalmasan. Többféle ''játék'' van benne:
- egy szót kitalálni (akasztófás jelleggel)
- egy szó jelentését kiválasztani négy lehetőségből
- 10-10 szót összepárosítani
- nemek gyakorlása
- rendhagyó igék gyakorlása
- keresztrejtvények
- tempó (egy-egy szót megtalálni egy kb 6*6-os táblában, amíg az összeset meg nem találtad).

A nehézségi szint változtatható. Magyarul nem tud, tehát például angolról kell németre / franciára / spanyolra / svédre fordítani, de bármelyik előbbi nyelv választható alapnak.

Bővíthető a szótára is.

[link]

Only a Sith deals in absolutes.

(#54) Tybee21


Tybee21
aktív tag

Én mint főiskolai nyelvszakos hallgató, igen nehezen tudok csak megbirkózni az új szavak áradatával, az új lexikával, ezért szeretnék tanácsokat kérni, kinek milyen a tapasztalata, ki mit csinál a cél érdekében? Az ember mindig tanul, hátha eme nagy közösség segítségével, kreativitásával lehet az én nyelvtudásom jobb.

A pénzért az ember bármire képes, még akár dolgozni is!!! <<<<<<<<<|>>>>>>>>> " - Félig vegetáriánus vagyok. Sohasem eszem húst, miközben alszok! " =)

(#55) Tybee21


Tybee21
aktív tag

Örülök, hogy a topik sürünlátogatott, azért még visszanézek párszor, hátha lesz olyan aki esetleg írna vmi trükköt!

A pénzért az ember bármire képes, még akár dolgozni is!!! <<<<<<<<<|>>>>>>>>> " - Félig vegetáriánus vagyok. Sohasem eszem húst, miközben alszok! " =)

(#56) czollnerg


czollnerg
aktív tag

hy, valaki megtudná mondani hogy ez milyen nyelven van és mit jelent? :
oamenilor astaz am dat faliment la minte!!!!

köszi

(#57) lorcsi válasza Tybee21 (#54) üzenetére


lorcsi
veterán

ezek szerint nem csak nekem olyan nagy küzdelem elsajátítani az új szavakat. valami jó megoldás egem is érdekelne, a mostani magolásba belegebedek :(

(#58) Tybee21 válasza czollnerg (#56) üzenetére


Tybee21
aktív tag

Neked szerencséd van, mert én figyelem ezt a topikot, de mint látom mások nem nagyon, mindenesetre: google jó barát, megint segítzett, mert a kiadott találatok csak *.ro-s oldalak voltak, vagyis inkább túlnyomó többségben, szóval ez román nyelvű szöveg, de hogy mit jelent, azt nem tudom, bár lehet utána tudnék kérdezni, nem tudom mennyire fontos, mert ha nagyon akkor 1 hét átfutási idővel vállalom, hogy megtudakolom neked, de ha nem akkor hagyjuk:D

A pénzért az ember bármire képes, még akár dolgozni is!!! <<<<<<<<<|>>>>>>>>> " - Félig vegetáriánus vagyok. Sohasem eszem húst, miközben alszok! " =)

(#59) Tybee21 válasza lorcsi (#57) üzenetére


Tybee21
aktív tag

hát igen, kicsit nehéz dolog, de nekem egy moderátor írt, aki be is zárta a tipikomat, mikor megnyitottam ezzel a kérdéssel, hogy ki hogyan tan szavakat, lewxikát, s ajánlotta a kis kártyákra való kiírást, egész jó, bár sok munka, az tuti...

mindenesetre, ha lenne aki tippeket adna, úgy látom mást is érdekelne

A pénzért az ember bármire képes, még akár dolgozni is!!! <<<<<<<<<|>>>>>>>>> " - Félig vegetáriánus vagyok. Sohasem eszem húst, miközben alszok! " =)

(#60) zsiga667 válasza Tybee21 (#59) üzenetére


zsiga667
addikt

Tapasztalataim szerint magolással lehetetlen normális hatásfokkal szavakat tanulni, nekem csak akkor maradnak meg ha olvasom-hallom-használom őket, tudom valamihez kötni, stb. Tehát ha mondjuk be kéne vágnom 500 közgazdasági szakszót angolul akkor nekiállnék mondjuk Financial Times-t olvasni. Mondjuk ez csak akkor működik ha nagyjából egy téma szókincsét kell viszonylag rövid idő alatt megtanulni, ha összevissza mindenféle szót akkor ez csak hosszútávú módszernek jó, de annak nagyon.

Szerk.: És ha már nyelvtanulás topic, az egyik barátom megkért hogy készítsem fel nyelvvizsgára (angol közép C), jól jönne valami tananyag mert ötletem sincs hogy milyen tematika alapján magyarázzak neki nyelvtant pl. (meg nekem is jól jönne, mert használni ugyan elég jól tudom a nyelvet, de ha el kéne magyaráznom nem biztos hogy menne...), tud valaki ajánlani valamit?

[Szerkesztve]

(#61) lorcsi válasza Tybee21 (#59) üzenetére


lorcsi
veterán

ezt a táblácskás módszer én is hallottam, de oylan 3-400 szónál dúrva meló
még oylat is hallotam ezen kívül hogy a szavakat kiragasztgatni a lakásba így mindig a szemem eltt lehetne, de ez is iszonyat meló ilyen mennyiségnél

Ahogy Zsiga mondta, ha ahsználja az ember jó módszer lehetne,d e mindet úgy sem fogjuk

(#62) Tybee21 válasza lorcsi (#61) üzenetére


Tybee21
aktív tag

hát igen, tényleg elég durva melo, multkor egy szódogához kipróbáltam, s elég jól ragadt a dolog, mondjuk az biztos, hogy mindennek az alapja az ismétlés, nem elég csak elötte való nap leülni, s bevági az egészet, mert ha még nagyjából sikerülne is, akkor is ez csak amolyan pillanatokra szól...
egyébként a kiragazgatásba nem hiszek, esetleg konkrét tárgyakét, de mondjuk pl.: a nőmozgalom kifejezést nem tudoim mire ragaszthatnád ki :D
szóval igen, meg hát én kollégista is vagyok... nekem nem sok terem van a ragacsozgatásra

A pénzért az ember bármire képes, még akár dolgozni is!!! <<<<<<<<<|>>>>>>>>> " - Félig vegetáriánus vagyok. Sohasem eszem húst, miközben alszok! " =)

(#63) Tybee21 válasza zsiga667 (#60) üzenetére


Tybee21
aktív tag

tehát te arra gondolsz, ha mondjuk csak úgy általában szeretném a szókincsemet gyarapítani, akkor mondjuk olvassak vmi könyvet az adott nyelven?
hát a tematikát tanításhoz egy nyelvszakos tanárral lenne érdemes megbeszélni, elvileg én is az leszek egyszer, de engem a tanítósdi annyira nem érdekel, hogy nem is nagyon tudnék tanácsot adni az ügyben...

A pénzért az ember bármire képes, még akár dolgozni is!!! <<<<<<<<<|>>>>>>>>> " - Félig vegetáriánus vagyok. Sohasem eszem húst, miközben alszok! " =)

(#64) zsiga667 válasza Tybee21 (#63) üzenetére


zsiga667
addikt

Igen, általános szókincsfejlesztésre szerintem ez a legjobb, olvass könyvet az adott nyelven, nézz filmeket, stb. Én pl. japánt tanulok jelenleg, és a szabadidőmben japán filmekhez csinálok angol feliratot (konkrétan az elkészült angol felirat minőségellenőrzését, attól még messze vagyok hogy én magam fordítsam a japán szöveget...).
Filmeket meg csak angolul nézek, esetleg angol felirattal. Híreket is csak a BBC-n nézek, vagy mondjuk a Reuters-nél olvasgatok a neten, így még a hazai belpolitikától is megkímélem magam...

De ha specifikusan kell néhányszáz szót megtanulnod szerintem arra is alkalmas lehet ez a módszer, csak a megfelelő anyagot kell hozzá megtalálni.

(#65) Dr.F.E.R.I. válasza Tybee21 (#59) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Szavak gyakorlására két módszert is használok: az elsődleges, hogy felmegyek a CNN, ill. a Nat.Geographic hírportáljaira (http://edition.cnn.com, http://news.nationalgeographic.com), ahol elolvasok két-három hírt, cikket, és persze az ölemben ott figyel az Országh-féle szótár is, ha kell. Ennek az az előnye, hogy a gyakran használt szavakat, amik több cikkben is megjelennek, előbb-utóbb megjegyzed - ebben az is segít, hogy a cikkek témákba vannak szedve, így kiválaszthatod az általad preferált kategóriákat. Az sem utolsó szempont, hogy a hírek közt számos érdekes tudósítás is van, így a ritka szavakat is jobban tudod kötni hozzájuk. A második, ritkábban alkalmazott módszerem, hogy az ölembe veszek egy angol nyelvű regényt, és rászánom magam a végigolvasására (eddig ez csak Asimov: Nemesis esetében sikerült :O ). Itt jön(ne) képbe a cetlizés, mivel egy könyvben nagyon sok lehet az ismeretlen szó - és valljuk meg, részben ezért nem preferálom ennyire ezt a módszert. Gondolkodom viszont egy PDA vásárlásán, amibe kényelmesen be lehet vinni a szavakat, majd egy táblázatkezelő segítségével módszeresen rendezni őket. Így böhöm szótárak és cetlihegyek helyett csak a könyvet és a kisokost kellene az ölemben tartanom olvasás közben, sztem jó hasznát lehetne venni egy ilyen zsebkütyünek ezen a téren. Addig is inkább Net ...

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#66) Tybee21 válasza zsiga667 (#64) üzenetére


Tybee21
aktív tag

lehet megpróbálkozok majd az olvasással, csak kicsit gázos, hogy még melette a kötelező dolgokat is meg kell tanulni a főiskolán, amihez alig van erőm, s ha néha teremtek magamnak szabadidőt, örülök, ha magyarul van erőm olvasni az irodalmat, amit természetesen az adott nyelv íróitól való. mondjuk én oroszt tan, kicsit nehéz beszerezni a dolgokat hozzá, itt Mo-n nem kimondottan preferált nyelv mostanság, sajnos...
Köszönöm a választ

csak így off-ban megkérdezem, ha te híreket olv angolul, akkor azért nem szoktak érdekes dolgok lenne, szóval arra gond, h nem fordul elő, hogy a magyar média, kicsit elferdíti a külföld írásait, mert amikor én kint voltam oroszban, akkor járt nálunk a Putyin, s érdekes volt, a netes magyar médiát, meg az orosz újságokat összevetni, valahogy kicsit mást mondott a kettő, érdekes :F ;]

[Szerkesztve]

A pénzért az ember bármire képes, még akár dolgozni is!!! <<<<<<<<<|>>>>>>>>> " - Félig vegetáriánus vagyok. Sohasem eszem húst, miközben alszok! " =)

(#67) Dr.F.E.R.I. válasza zsiga667 (#60) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Itt előre bocsátom, hogy szakközépben tanítottak nekünk angolt, de persze kisebb gondunk is nagyobb volt a nyelvtanulásnál. Igazán csak suli után gondoltam rá, hogy azért mégiscsak jó lenne valamit villantani ebből a nyelvből, mivel sűrűn használnom kell (netezés, doksik, könyvek olvasgatásához főleg). Mivel vidéki vagyok és a távolabbi környéken sem volt tanfolyamra lehetőség, találomra bementem egy könyvesboltba, és vettem egy nyelvkönyvet - ezt a lépést sohasem bántam meg. A sok ''trendi'' füzet-szerű könyv közt ott figyelt egy kis, piros tömzsi könyv is, én pedig kíváncsiságból fellapoztam, mert olyan ''ols-school'' érzést sugárzott, én pedig amúgyis jobban bízok a bejáratott dolgokban. Az ominózus könyv a ''Báti László - Véges István: Angol nyelvkönyv kezdőknek'' címet viseli, és eredetileg a '60-as években írták; ez annak egy valamelyest felújított változata. Mivel annyira hiányos volt az angolom, úgy döntöttem, hogy elölről kezdem az egészet, így hazavittem. A könyv 45 leckét tartalmaz, mindegyik egy kis történettel indít (kora miatt sok az utalás a II. világháborúra is), valamint előre kiemeli a taglalásra kerülő nyelvtani szerkezeteket is. A történet után szószedet a megismert új szavakból, majd az új nyelvtani részek elemzése több pontba szedve, ráadásul a legérthetőbb, legértelmesebb módon - ahogy addig azzal azóta sem találkoztam. A leckéket feladatsor zárja, amikhez a könyv végén kulcs is van. A könyv ~450 oldalas (elég vastag), és a primitívtől a felsőfokot rezgető szintig vezet végig; tartalmaz még a végén nyelvtani összefoglaló táblázatokat, névmutatót, egy összefoglaló szószedetet és sablonokat is levélíráshoz. Ez a könyv volt a bibliám angolból, többször egymás után is átrágtam rajta magam, és mondhatom, jobbat kereve sem találtam volna nála - mindezt szinte bagóért ...

u.i.: nem reklámnak szántam és nincs közöm a kiadóhoz sem :)

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#68) Dr.F.E.R.I.


Dr.F.E.R.I.
addikt

Hírolvasásról szólnék annyit általánosságban, hogy lehet politikailag semlegesnek mondhatóakat is találni dögivel (néha én is unom, hogy az amerikai CNN oldalán a fele tudósítás Irakról, meg az olajról szól) - múltkorában pl. a Nat.Geo-n olvastam, hogy egy piton lenyelt egy terhes birkát (mutatták a kígyót, nemkicsit durván birka formája volt), egy másik meg egy alligátort Floridában; a Japánok kifogtak egy óriástintahalat, a NASA meg holdbázist tervez. Efféléket ha talál az ember, sok új szót megtud, és még élvezi is, amit olvas.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#69) Tybee21 válasza Dr.F.E.R.I. (#68) üzenetére


Tybee21
aktív tag

:DD :C :D :DDD

A pénzért az ember bármire képes, még akár dolgozni is!!! <<<<<<<<<|>>>>>>>>> " - Félig vegetáriánus vagyok. Sohasem eszem húst, miközben alszok! " =)

(#70) czollnerg válasza Tybee21 (#58) üzenetére


czollnerg
aktív tag

igazából jó lenne tudni h mit jelent mert valaki haverom msn cimén felment és erre irta át a nevét, de nem tom h mi ez. kösz a segítökézségedet:D

(#71) zsiga667 válasza Tybee21 (#66) üzenetére


zsiga667
addikt

Én elsősorban nem azért nézek-olvasok sokmindent eredeti angol nyelven hogy tanuljak meg gyakoroljam a nyelvet, hanem mert szerintem így jobb. :)

A magyar médiát egyáltalán nem figyelem így nem tudom hogy mit és mennyit ferdítenek, de pl. a CNN és a BBC is ég és föld, szóval elképzelhetőnek tartom hogy az itthoni újságírók is összevissza hazudnak. :)


Dr.F.E.R.I. : Ő lenne az? [link]
És köszönöm a javaslatot, ha ő az meg is veszem. :)

(#72) Dr.F.E.R.I. válasza zsiga667 (#71) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Ő az. Kihagyni tilos. :C

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#73) zsiga667 válasza Dr.F.E.R.I. (#72) üzenetére


zsiga667
addikt

Már meg is rendeltem, ha minden jól megy hétfőn mehetek érte. :)
Meg leszedtem torrentről néhány hasznos könyvet (amik régebben nekem is megvoltak, csak sajnos a koleszban ''eltűntek''...), pl. a Cambridge University Press Grammar in Use sorozatát ([link], [link], [link]). :)


Szerk.: Ha esetleg valakinek van valami középfokú minta-nyelvvizsgája (vagy bármi ötlete hogy miként tudnám korrektül felmérni valakinek a tudásszintjét) és megosztaná velem annak szintén nagyon örülnék. :R

[Szerkesztve]

(#74) userZ válasza Dr.F.E.R.I. (#67) üzenetére


userZ
tag

Nekem még apám vette meg a 70-es években a konyvet...csak ajánlani tudom én is!

Stop the Earth, I want to get off!

(#75) didros


didros
senior tag

[link]

A Libriben még mindig kapható ennek az egynyelvű szótárnak az újabb változata 1500 Ft-ért. Nagyon megéri, hasznos tananyag!!

(#76) zsiga667 válasza didros (#75) üzenetére


zsiga667
addikt

WOW, ez tényleg ajándék ennyiért! :Y :C
Főleg hogy nekem van még 15% kedvezményem is... :F A fenébe, ezért utálom a könyvesboltokat, mindig otthagyom a fél vagyonom... :D

(#77) didros válasza zsiga667 (#76) üzenetére


didros
senior tag

Lapozz bele, nem fogod tudni otthagyni. :) Kb. ugyanaz, mint az advanced learner's dictionary, csak kicsit kisebben. De így is rengeteg szót tartalmaz és valamivel könnyebben értelmezhetőbbek a leírások is. És nem 5500 Ft...
Meg olyan kis pofás kezelhető a mérete is, az ember rögtön birtokolni akarja... :)

(#78) Tybee21 válasza czollnerg (#70) üzenetére


Tybee21
aktív tag

ismerek a kolimban pár srácot, akik románt tanulnak fősulin, majd megkérdezem tőlük, s ha tudom majd megírom, hogy mit jelent, ok?

A pénzért az ember bármire képes, még akár dolgozni is!!! <<<<<<<<<|>>>>>>>>> " - Félig vegetáriánus vagyok. Sohasem eszem húst, miközben alszok! " =)

(#79) Tybee21 válasza zsiga667 (#73) üzenetére


Tybee21
aktív tag

egyébként az 1000 kérdés 1000 válasz szóanyagát tuti el kell normálisan sajátítani, hogy meglehessen az adott ember nyelvvizsgája. nekem egy angol tanár mondta, hogy annak idején, ő úgy csin meg a diplomáját, ami = a felsőfokú C-vel (gyakorlatban nem =, szerintem), hogy benyalta a fent említett könyv szóanyagát...

A pénzért az ember bármire képes, még akár dolgozni is!!! <<<<<<<<<|>>>>>>>>> " - Félig vegetáriánus vagyok. Sohasem eszem húst, miközben alszok! " =)

(#80) zsiga667 válasza Tybee21 (#79) üzenetére


zsiga667
addikt

1000 kérdés 1000 választ már közép C-re bevágatta velünk a tanárunk. Mondjuk már akkoris a többszörösét tudtam, nem véletlen hogy a Rigó utcai hírhedten jóindulatú javítótanárok minden igyekezete ellenére is 89% lett az írásbelim... :)
A szóbeli meg aztán főleg no comment, asszem 2/5 pontot kaptam a szókincsemre úgy hogy a vizsga fele azzal telt el hogy fotós szakkifejezések jelentését magyaráztam a tanárnak, aki mellesleg a gimis angoltanárom volt, és hát nem épp én voltam a kedvence... :DDD

(#81) czollnerg válasza Tybee21 (#78) üzenetére


czollnerg
aktív tag

persze, thx

(#82) flac


flac
újonc

Sziasztok!
Negyvenes fejjel most akarok belevágni az Angol tanulásba (Se tanfolyam se tanár).
Milyen módszerrel tudnám hatékonyan az olvasást és a kiejtést tanulni?
Az angol nyelvü és feliratu filmek nézésével már próbálkoztam az nem vezetett eredményre, olyan gyorsan elhadarják a szöveget, hogy a feliratból nem tudtam szinte semmit azonositani az elmondottakkal.

Elöre is köszönöm a válaszokat: Laci

(#83) Tybee21 válasza flac (#82) üzenetére


Tybee21
aktív tag

ajánlhatnám a #67-es hozzászólást, bár személyes tapasztalatom nincs

A pénzért az ember bármire képes, még akár dolgozni is!!! <<<<<<<<<|>>>>>>>>> " - Félig vegetáriánus vagyok. Sohasem eszem húst, miközben alszok! " =)

(#84) lorcsi válasza Tybee21 (#79) üzenetére


lorcsi
veterán

épp ezt a könyvet akartam írni :D
egy magántanár ezt akarta velem betanultatni mikor középfokúra készültem, állítása szerint meg lehetett úgy tanúlni hogy leülök és bemagolom :F..persze
szerintem felsőfokúhoz kell anyni szót tudni, de ott sem hiszem hogy magolni kellene az egész könyvet. használni kell inkább ezeket a szavakat

(#85) Ariadne válasza lorcsi (#84) üzenetére


Ariadne
őstag

Hááát, középfokra jó szerintem az 1000 kérdés, de felsőfokra mindenképp kell adott nyelvű újság olvasása, tévénézés, sok teszt kitöltés is. Én hagyományos Rigós angol közép- meg felsőfokút is csináltam (fél év eltéréssel :DDD ), és ott a tömörítéshez például muszáj újságcikkeken gyakorolni.

Az mondjuk igaz, hogy használni kell, magolással nem megy semmire az ember, mindenképp kell nyelvtanár vagy csoport szerintem. Aztán hosszú távon meg úgyis csak a használt nyelvtudás marad meg, ha egyszer megtanulta az ember vizsgára, évek múlva is felfrissíthető pár hónap ''újratanulással'' meg persze valódi használattal. Tapasztalat. :)

Az 1000 kérdés egyébként nem minden nyelvből igazán jó, a francia változat pl. kifejezetten rossz, régi tanáraim szerint használhatatlan.

[Szerkesztve]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#86) Harrylles válasza flac (#82) üzenetére


Harrylles
aktív tag

Ugyanezt szeretném kérdezni csak spanyol változatban. Egyedül szeretnék spanyolul tanulni, de nem tudom milyen könyvből érdemes. Tanácsolták már a ''Colores'' nevűt és a Nemzeti Tankönyvkiadó egyik új sorozatát. Tudna valaki segíteni? :)

(#87) Hasek


Hasek
Közösségépítő

Hello!

Bármilyen nyelvet is tanultok, engedjétek meg, hogy egy jó tippet adjak nektek.

Egy nagyon jó barátommal(Osztálytársammal) kitaláltam azt, hogy 2 hónapig nem szólunk egymáshoz, csak angolul. Persze mellette folyamatosan tanuljuk a nyelvet, és már alapbol van egy alap tudásunk ezen a téren, de ezt bármikor el lehet kezdeni. Csak pár szót, kifejezést, mondatot be kell tanulni először, és azzal a tudással kezdeni a mindennapi életet. Közben persze tovább tanulni az elméletet. Ezzel a módszerrel nagyon jó gyakorlatra lehet szert tenni. Ajánlom mindenkinek. Haverral már egész jól haladunk, és a 2 hónap elteltével másik nyelvre váltunk. Mi után pár nyelvet kipróbáltunk(akár eddig viszonylag/teljesen ismeretleneket is), visszatérünk az angolra, és kezdjük előröl ezt a kört.

Arra az egyre kell figyelni, hogy ha az ember a nyelvtankönyv szerinti nyelvet szeretné bevágni(pölö érettségire) akkor kerülje a szlenget, és ügyeljen a nyelvhelyességre.

Remélem nem csak a billentyűzetet koptattam, és tényleg segítek valakinek... ;)
Minden esetre, ez is egy módja a nyelvtanulásnak.

Üdv. H

(#88) szonja.a


szonja.a
újonc

Kreatív nyelvtanuláshoz tananyag negyedáron: spanyol, olasz, francia, német, angol (kezdő, haladó, kikérdező CD-tár)!

szonja.angyal@freemail.hu

(#89) gergiusz


gergiusz
csendes tag

Nyitottam egy topicot NYELVISKOLA akcióknak, de percek alatt lezárták :D szóval most itt teszem közzé, amit ott akartam:

találtam egy sulit, ahol extra intenzív nyári nyelvtanfolyamokat indítanak.. nyilván ilyenből sok van :) viszont itt ha egyszerre két ember jelentkezik, akkor az egyikük jelentkezési díját elengedik!!! :DD ergo fejenként kb 30 ezer forintba fog kerülni a 60 órás tanfolyam! :C

..engem meggyőztek, ezért írok most ide, meg azért is, hogy keresek egy párt magam mellé, aki csatlakozna hozzám... SEMMI más nem kell, csak hogy együtt iratkozzunk be, behúzzuk az akciót, aztán elválnak útjaink.. :U

A nyelvsuli, amiről szó van a campus nyelviskola! Az akciót pedig itt nézhetitek meg: AKCIÓ

Remélem valaki bevállalja velem... :)

"In theory, there is no difference between theory and practice. In practice, there is."

(#90) jss


jss
aktív tag

Ha valaki totál nulláról indul angolból, mennyi idő alatt juthat el C alapfokúig?

Zuhanó repülővel süllyedő hajóra esni...

(#91) Huma


Huma
addikt

Felélesztem a topicot.

Van valakinek tuti tippje arra, hogy otthon, autodidakta módon hogy lehet úgy megtanulni jól angolul, hogy az ember közben ne unja szét az agyát?
Valami olyan oktató programra gondoltam ami "játszva" tanít, folyamatosan fenntartva az érdeklődést.
Valahogy nekem az a rendszer sosem jött be, hogy magoljam be a nyelvtankönyvet.

Mondták már, hogy angolnyelvű filmet kell nézni felirattal. Na nekem ezzel az a problémám, hogy egyrészt nagyon rossz a nyelvérzékem, nem értem mit mondanak még akkor sem ha leírva tudnám épp miről is van szó.
Másrészt ha már filmet nézek akkor szeretném azt élvezni viszont ha figyelem a filmet és a feliratot akkor már nem nagyon marad kapacitásom a harmadik dologra azaz, hogy próbáljam értelmezni mit is mondtak épp angolul.

Valahogy ez olyan mint mikor a tanárunk megkövetelte, hogy az érettségi anyagot írjuk át egy füzetbe mert akkor meg fog maradni bennünk. Lehet ez a legtöbb embernél beválik, de én olyan gépiesen olvasok és írok, hogy egy betű sem marad meg bennem ha nem figyelek oda.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#92) artiny


artiny
őstag

Clozemaster- rol velemenyek , tapasztalatok, segitett valkinek már?

(#93) lorcsi


lorcsi
veterán

(#94) KROK640


KROK640
veterán

Na, ezt a topicot kell majd végigolvassam.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#95) Saskakas18


Saskakas18
tag

Sziasztok,

Tudtok ajánlani aktuális kezdő angol képregényeket? Csak ne kínai figurákkal legyen.

Köszönöm. :R

A tökéletes becsületes üzletelés a mérvadó!

(#96) KROK640 válasza Saskakas18 (#95) üzenetére


KROK640
veterán

Sajnos nem tudok ilyet :(

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#97) Saskakas18 válasza KROK640 (#96) üzenetére


Saskakas18
tag

és akkor mit tudnál ajánlani kezdő 0-ról indulónak?

Van amúgy bármilyen olyan képregény amiből hamar fel lehet zárkózni egy jó erős alap csevegős szintre?

A tökéletes becsületes üzletelés a mérvadó!

(#98) KROK640 válasza Saskakas18 (#97) üzenetére


KROK640
veterán

Képregényt nem anynira tudok, de a RosettaStone 3 pl eléggé jó lenne neked, az nyelvtanulásar készült, képregény szerű de interaktív

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#99) Saskakas18 válasza KROK640 (#98) üzenetére


Saskakas18
tag

kipróbáltam tényleg nagyon jó :), esetleg van másik ilyen oldal? Csak azért kérdezem, hogy össze tudjam őket hasonlítani :)

Sajnos eddig nem kellett az angol, de viszont már a munkahelyen a pozícióm nagyon kéri, így minél előbb fel kell, hogy zárkózzak.

A tökéletes becsületes üzletelés a mérvadó!

(#100) KROK640 válasza Saskakas18 (#99) üzenetére


KROK640
veterán

A Duolingo is nyelvtanulós oldal, meg a Livemocha is, de nekem az RS a kedvencem.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Útvonal

Fórumok  »  Tudomány, oktatás  »  Nyelvtanulás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.