Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) CsendPenge


CsendPenge
őstag

Igen, a következő tali jutott eszembe. Meg még valami más! :DD) válik a PH! tali. Az uccsó pécsi talin felmerült az ötlet, hogy valami kaját is kellene ''gyártani''. (hmm...ki is mondta? most nem jut eszembe, de szerintem jó ötlet! :D) Szóval legyünk úttörők, és a Mecseken rendezzük meg a következő összeröfföt. Természetesen nyáron, jelenleg hűvös van még hozzá, meg mintha azt hallottam volna, hogy májusban országos találkozó lesz, egyébként Atusnak is lesz némi extra elfoglaltsága, szóval június közepe lenne a jó szerintem. Javaslat? Vélemény? Jelentkezés?
P.S.: kaja ügyileg a javaslatom: pörkölt
----------------------------------------------------------------------

A cím: pecsiphtali@freemail.hu

Ezt a címet Andorpapa, és én nézzük, kezeljük. Kiemelném: csak annak a jelentkezését tekintjük/tekinthetjük érvényes jelentkezésnek, aki ide írt. Válaszként legkésőbb a hét vége felé (max péntek) minden infót, részletet válaszlevélben közlünk. Tudom, kicsit esetleg diktatórikusnak tűnik, de az anyagi vonatkozások miatt szükséges így kezelnünk.

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#2) CsendPenge


CsendPenge
őstag

Házigazdák! Valaki legyen szíves, és javítsa ki a topic címét! Mielőtt meglincselnek a kis betűért...

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#3) róland válasza CsendPenge (#1) üzenetére


róland
veterán

OFF

Előre is bocs az offért, de mi van az április eleji PH! talival. Vagy lemaradtam róla és ezen a hétvégén volt Pécsen az összejövetel? :DD

ON

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#4) róland válasza CsendPenge (#1) üzenetére


róland
veterán

Az időpont jónak tűnik. vizsgaidőszakban sokszor lent vagyok Pécsen. :DD

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#5) CsendPenge válasza róland (#3) üzenetére


CsendPenge
őstag

Igen, sajna ezen a hétvégén volt, szombaton nagy rohanásban már nem tudtam megnézni a leveleimet. Azért külön elnézést kérek, hogy még nem válaszoltam. Pedig jó volt nagyon :)

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#6) Padre


Padre
tag

Abszolút támogatok egy ilyen borozós, sörözős, piálós, ivós, alkesz, evős bulit!! :)
De az lenne a jó ha valami hétvégi házat lehetne szerezni. Oda vihetnénk gépeket is és egy kis LANparty-t is belecsempészhetnénk a dologba. Persze szigorúan ha melegebb lesz. Az evésre visszatérve a pörkölt jó ötlet! A hozzávalókat megdumáljuk, megvesszük, CsendPenge megfőzi, a többiek meg felfalják. :)
A lényeg: hajrá én benne vagyok!

(#7) CsendPenge válasza Padre (#6) üzenetére


CsendPenge
őstag

Jójó, hétvégi házat, csak azt honnan akasszak le? Persze jó lenne, ha valaki tudna ilyet, de ha nincs... A LAN party ötletet meg ne haragudj, de nem támogatom, ülünk a gép előtt amúgy is épp eleget.
P.S.: a hozzávalók meg nem kérdés, csak az, hogy mi legyen a táp :P

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#8) andorpapa


andorpapa
őstag

Támogatom, bár még kicsit korai a felvetés, viszont tényleg, időben el kell kezdeni a szervezést. A LAN party témát azért nem támogatom, mert ebből mindig sok a vita, és a pörkölt+bor+sör kombó bőven leköti az embert. Helyet majd találunk, pontos igényfelmérést kellene végezni, az alábbiak alapján:

- kinek mikor lenne jó?
- hány embörszerűség lenne jelen?
- kinek milyen műsor tetszene a legjobban? (értem ez alatt: kaják, pia, fakultatív programok)
- ki mennyivel tudná támogatni az alkalmat? (igen, zsozsó, money, pénddzzz)

Ha ezekre választ kapunk, könnyebb lesz a továbbiak kigondolása és szervezése.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#9) andorpapa


andorpapa
őstag

Ja, és engedelmeddel címet változtatnék (tudom, a sört hiányolni fogod), mert muszáj megkülönbözteti a ''hagyományos'' PH! taliktól, meg szükséges némi pontosítás. Remélem nem téped le a fejem...

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#10) andorpapa


andorpapa
őstag

Na, maradt végülis minden. Hátha így jobban harapnak rá a népek.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#11) Den válasza CsendPenge (#1) üzenetére


Den
veterán

''Szóval legyünk úttörők''

Te jó ég, ez remélem nem a sörök mellékhatása. Nem emléxel tavaly nyáron mohácson ki is főzött gulyást, :P

www.simson4t.hu

(#12) localhost válasza Den (#11) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Mifelénk a pörkölt nem azonos a gulyással :)
Eddig volt gulyás, most lesz pörkölt.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#13) andorpapa


andorpapa
őstag

Szinte fogadni mertem volna, hogy feltűnik Den és launcser egy kis OFFolásra, 50%-ig be is jött! Királyok vagytok! :)

Amúgy emberek, ti non-pécserek, mit szóltok a dologhoz, jönnétek-e stb?

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#14) launcser válasza andorpapa (#13) üzenetére


launcser
senior tag

most feltűnök énis :)
június vége hétvége lenne frankó
akkor már befejezi a nép a vizsgákat, aki még az érettséginél tart azt /nem leszólom őket!/
meg mindenki amit juniusban csinált :)
amugy tomcs mondta Hortobágyon is lehet ilyent nyomulni simán, Pécsen is
de akkor már jól szervezzétek meg
ebédre pörkölt vacsira sült akármi, 20 hordó sör stb..

tütüü

(#15) Den válasza andorpapa (#13) üzenetére


Den
veterán

Én igen. egy ilyen egésznapos buliért + csendpenge pörköltjéért már érdemes több száz kilométert utazni :)

www.simson4t.hu

(#16) sebela


sebela
aktív tag

Ez nagyon jó ötlet!Kimehetnénk valahova a Mecsekre is mint szabadtéri program:DDD (na jó ez lényegtelen).

Ha követnélek egészen hazáig, megtartanál?

(#17) launcser válasza Den (#15) üzenetére


launcser
senior tag

paprikáskrumplit is csinálni kell
reggelire mondjuk :))
reggeli - paprikáskrumpli
ebéd - pörkölt
vacsora - sült cuccok grill
közben napszakonként 5-5-5 sör mondjuk és drake is örül :))
sátorozás is lesz?

tütüü

(#18) Dalai Láma


Dalai Láma
őstag

Összefutott a nyál a számban! Nyámm, egy kis zsíros kaja, hús, meg minden, finoman, kenyér, és könyékig szaftos kezek! Na ezért sem lenne célszerű PC-t rajni a közelbe. Utána hetekig mehetne a billentyűzet+egértakaríás :)

Nálunk elég nagy lenne a placc, itt a ház előtt. Nagy telek, fű (mármint olyan, ami a földön van, és zöld) fák, redő a túloldalon, meg minden. De valszeg nem lehetne ,mert szülők akadályozó tényezők ebből a szempontból. De a Mecseket továbbra is támogatom, tudok egy rakás helyet!

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#19) sebela válasza Dalai Láma (#18) üzenetére


sebela
aktív tag

A Mecseket én is elég jól ismerem (Dalai Láma sztem tudja is miért).Szóval megszervezhetnénk valami király dolgot.:D

Ha követnélek egészen hazáig, megtartanál?

(#20) CsendPenge


CsendPenge
őstag

OFF
Andor! Kirráj lett a topic címe! :DDD
ON
Huhh, látom egyre nő a kockázati tényező! :DD (erdő talaja elég laza, szóval még ásni sem nehéz ;]) De ezek szerint lenne rá jelentkező. Ennek örülök.
Akkor jó lenne megvitatni azokat a kérdéseket, melyeket Andor dobott fel.
[L]http://prohardver.hu/rios2_uzenetek.php?from=12410#msg8[/L]

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#21) CsendPenge válasza Dalai Láma (#18) üzenetére


CsendPenge
őstag

'' Nyámm, egy kis zsíros kaja, hús, meg minden, finoman, kenyér, és könyékig szaftos kezek!''
Hát, kifejező készséged nem semmi! :D

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#22) Satan-Claus


Satan-Claus
senior tag

Jó ötlet, csak ne a világ végén lenne ez a tali. :t

És konkrétan milyen lenne? Amolyan ''erdei tisztásos'', sátoros, éjszakába nyúló, vagy csak egy standard ''megkajálunk, és esti mesére mindenki otthon'' típusú?

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#23) róland


róland
veterán

tetszik az ötlet. Valakinek van ismerőse a pécsi egyetemi kollégiumok vezetői körében? Ott a korábban érkezőknek vagy később távozóknak lehetne szállást szerezni. Valamint úgy gondolom a PC-hez jutást is el lehetne intézni. Szigorúan megtiltva a PH! tali napján a PC-hez jutást, de előtte este és utána nap 12 óráig hozzájuthasson a júzer.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#24) róland válasza Den (#15) üzenetére


róland
veterán

Én is utaznék vagy 180 km-t. :DD

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#25) sebela válasza róland (#23) üzenetére


sebela
aktív tag

Szerintem a sátrazás az igazi (bár én pécsi vagyok:DD).Júniusban már elég meleg van.

Ha követnélek egészen hazáig, megtartanál?

(#26) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Szerintem az impresszumba lassan be lehetne írni:

''A PROHARDVER! hivatalos székhelye: Pécs'' :) (Nem sértésnek szánom, nehogy valaki a szívére vegye!)

(#27) launcser


launcser
senior tag

csendpenge szervezz jó kaját vagy tényleg el leszel ásva
ásót hozzon valaki pécsi :)
paprikáskrumplit vállalok majd csak megtanulok előtte jól, nyáron már 2x segitettem és mind2x jól sikerült

tütüü

(#28) CsendPenge válasza launcser (#27) üzenetére


CsendPenge
őstag

Hmm...akkor segédkezhetsz nekem is, és akkor (csapatmunka ugye) lesz kire fogni majd a hibát, ásót meg hozok én! :DD
P.S.: remélem nyárra összejön egy rendes létszám, eddig kicsit kevesen jelentkeztek...

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#29) atus válasza CsendPenge (#28) üzenetére


atus
senior tag

Akkor jelentkezem!

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#30) launcser válasza CsendPenge (#28) üzenetére


launcser
senior tag

paprikáskrumplit 2-3 ember nagyon jól megtud csinálni! :)
valami normális időpontot kell majd keresni azt kész
és ugy okés
kezdjétek el keményen szervezni

tütüü

(#31) sebela válasza launcser (#30) üzenetére


sebela
aktív tag

Én is jelentkezem.:DD

OFF
Nagyon leállt a topic, pedig közeledik a nyár (és a szünet).
ON

Ha követnélek egészen hazáig, megtartanál?

(#32) launcser


launcser
senior tag

én június utolsó hétvégéjét javasolnám..
ha senki se javasol
bár nemtom felvételik mikor vannak meg ilyenek, de juni végén még kevés ember megy el nyaralni :)

tütüü

(#33) Dr.Burn


Dr.Burn
őstag

Én is elmenék akkor már. Ha tényleg pécsen lesz.

"Later Nerd!"

(#34) zsoltee10


zsoltee10
addikt

Nekem is van kedvem. Bár nem régóta vagyok tag, de remélem ez nem baj. A buliban benne vagyok!!! Június vége az optimális nekem is, mert addigra már vége a vizsgaidőszaknak meg minden. :DD :DD :DD

(#35) zsoltee10 válasza Dr.Burn (#33) üzenetére


zsoltee10
addikt

Adott esetben mehetnénk együtt. Ha már egyszer te is dombóvári vagy. :))

(#36) Dr.Burn válasza zsoltee10 (#35) üzenetére


Dr.Burn
őstag

Jaja. :)

"Later Nerd!"

(#37) andorpapa


andorpapa
őstag

Szerintem két dolgot kellene akkor tisztázni:

1. Pontosan mi lesz a program, ki miben tud segíteni.

2. Pontosan mikor lesz az egész. Tehát jó lenne, ha pontos dátumjavaslatokat nyújtana be mindenki, és akkor lehet majd válogatni, dönteni.

Pontosan ennyit akartam csak mondani. :)

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#38) zsoltee10 válasza andorpapa (#37) üzenetére


zsoltee10
addikt

Június 28-29 az szombat, vasárnap. Szvsz ez jó dátum lenne. Határozzunk meg egy összeget, amit mindenki bedob a közösbe. Menj te is bemutatkozni a bemutatkozó topicba. :DD

(#39) atus


atus
senior tag

Június vége törifelvételi. Ha 27.-én lesz, akkor 28.-án mozdulni se fogok tudni az akut alkoholmérgezéstől. Július első hétvégéje jobb lenne szerintem.

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#40) launcser


launcser
senior tag

juni utolsó hétvégéje tűnik még a legjobbnak..
akkor még nem mennek emberek nyaralni de sztem ezt irtam
felvételik sokáig kitartanak
a vizsgák már bevégződnek addigra..
de valamit ki kéne találni akko ris
én lemennék
paprikáskrumpli fővédnökségét vállalom :)

tütüü

(#41) andorpapa


andorpapa
őstag

No emberek! Többiek! További ötletek, időpont javaslatok? Halljuk! Nekem például szinte bármikor jó. Június vége és július eleje nagyjából szabad, szóval reményeim szerint nem én leszek a szűk keresztmetszet... :)

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#42) Ye_Nő válasza andorpapa (#41) üzenetére


Ye_Nő
tag

(#37)/ 1-re: én vállalom a burgonyatisztítást (na jó, krumplipucolást)! :)) (Zöldfülűként másban úgysem tudnék segédkezni, viszont azt gondolom, hogy közben jól kihallgatnám a Nagyok titkait :DDD )

''Hát - így.'' (Sík Endre Miklós) | ''A gazdasági fejlődés megköveteli Európa nemzeti határainak lebontását.” Lev Davidovics Trockij szovjet forradalmár | MS Windows is not the answer. MS Windows is the question. And the answer is: NO!!!

(#43) Padre


Padre
tag

Nekem június vége és julius eleje is jónak tűnik egyenlőre. Ha kell akkor az alapanyagbeszerzésben szívesen segítek. Főleg a piára gondoltam! :))

(#44) andorpapa válasza Ye_Nő (#42) üzenetére


andorpapa
őstag

No lám, mi még nem ismerjük egymást! Másik topicban láttam (és következtettem amúgy is arra), hogy nő vagy! Csak nem pécsi? Bár ez mindegy, ide mindenki jöhet, az ízek birodalmában pedig aranyat ér egy igazi hölgy, szóval szeretettel várunk téged is. Ja, amúgy meg ha jönnél, tegyél te is javaslatot a pontos időpontra!

Üdvözlünk a PH! fórumán!

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#45) Fipea válasza andorpapa (#44) üzenetére


Fipea
csendes tag

Andorpapi:))
köszi:)

''Az egység eszköze a csönd - hallgatni lehet együtt, beszélni nem.'' (Tornay András)

(#46) HEBI


HEBI
senior tag

Sátorozás szánsájn, 2 napos tali rulez!
Ha kell egy erdőszél akkor én azt viszem! :)

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#47) launcser válasza Fipea (#45) üzenetére


launcser
senior tag

főzni tudsz akkor semmi akadálya hogy jösssz
szereti a férfinép ha kiszo'gájják :)
amugy juni végén legyen már vagy hogy lesz
előkeresem naptár: péntek este le lehetne ruccanni már és vasárnap estig ilyesmi
27-28-29
tűzzük ki vagy hogy

tütüü

(#48) KERO_SAN


KERO_SAN
aktív tag

lől :]
En megyek ha lesz:D
Barmikor, barhol:D
Csak a kajaban ne legyen sertes/marha/birka.
Magyarul csak szarnyas :]]

the troopa of tomorrow _ maydayzor FUTURE WALKS

(#49) KERO_SAN válasza launcser (#47) üzenetére


KERO_SAN
aktív tag

láma vagy.:)

csak.:)

the troopa of tomorrow _ maydayzor FUTURE WALKS

(#50) renegade


renegade
aktív tag

Az általatok tervezett időpontban sajnos nem tudok menni, pedig jónak ígérkezik... :( :(
De legközelebb már ottleszek, amennyiben rajtam múlik.
Üdv minden résztvevőnek!

Aki angyalt keres, de csak a szárnyakra figyel, könnyen lehet, hogy libát visz haza

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.