Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hurkagyurka7

    friss újonc

    Sziasztok!

    Eddig sikeresen elkerült a coil whine jelenség, de most a nehézkes beszerzés mellett (3 hete sikerült vennem az Alzában egy MSI Gaming X Trio-t) és úgy néz ki ez is betársult az öröm mellé :(

    Nem volt túl sok időm tesztelgetni, 2-3 régebbi játékot próbáltam és Unigine benchmarkokat, de a kártya teljesen néma volt. Egészen tegnap estig, amikor végre volt időm telepíteni az AC-Valhallát. Nem annyira vészes a helyzet, hangszigetelt házban nem is hallani, de sajnos az USB-n kijut a zaj a külső hangkártyámba (Focusrite Scarlett Solo), és felerősítve kapom az áldást a hangszórókon keresztül.

    Néhány dolog amikben nem látok logikát/összefüggést:

    - AC Valhalla esetén a vsyncet és/vagy a frame limitert bekapcsolva úgy 30-50%-ot csökken a CW zaj.
    - A többi játéknál ha kikapcsolom a vsyncet, akkor ugyanúgy megjön a zaj, tehát a dolog azoknál is reprodukálható.
    - alt+tab-al desktopra váltáskor a legdurvább a dolog, de akkor is, ha az AC-ben csak a menüben állok indítás után, és a mentett játékot még nem is töltöttem be

    Mit csinál vajon máshogy az AC mint a többi játék? Az tény, hogy ez a legfrissebb, de a többi sem ezer éves termék (pl. közte van az FS2020 is). A felől sincsenek kétségeim hogy nem ez lesz az egyetlen ilyen, de nem értem, hogy a vsync-on a többinél miért hoz megoldást, itt pedig miért nem.

    Tudok valamit tenni optikára váltáson kívül (mármint a hangnál), vagy a táp/alaplap/kártya cserélgetésén túl? Ez utóbbit aztán végképp nem szeretném :(

    A tápom amúgy egy EVGA 650 GQ, 2 éves lehet. Az alaplap pedig egy Gigabyte B550 Aorus Pro.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés