Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-07-08 08:20:54

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 750 / 750 Ti (GM107) téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) JohnK válasza TIT (#650) üzenetére


JohnK
aktív tag

Az OC verziók TDP-je 150W, csak erről sokan megfeledkeznek.

(#652) Chaser válasza JohnK (#651) üzenetére


Chaser
titán

Esélyes ;] olyan brutál tuning a világon nincs hogy 85W-nál többet tudna enni, addigra rég elfüstöl...megkockáztatom 75W kb elég nekik, nagyon max 80.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#653) JohnK válasza Chaser (#652) üzenetére


JohnK
aktív tag

Akkor miért van a gyártói honlapon? Komolyan kérdem. :F

(#654) TIT


TIT
veterán

Én még sehol nem láttam annyit,az irreális.Annyira nem erős kari.

(#655) TIT


TIT
veterán

Még ez az oc-s is 60W,viszont a 3d-t nem támogatja,eddig támogatta.
[link]

(#656) JohnK válasza TIT (#655) üzenetére


JohnK
aktív tag

Itt akkor is 150 van írva és a dobozon is... :F

http://www.asus.com/hu/Graphics_Cards/GTX750TIOC2GD5/

(#657) Loha válasza JohnK (#656) üzenetére


Loha
veterán

Itt van a kártya BIOSa: [link]
GPU power consumption:
Target: 38.5 W
Limit: 38.5 W

Adj. Range: -22%, +0%

[ Szerkesztve ]

(#658) JohnK válasza Loha (#657) üzenetére


JohnK
aktív tag

Na ez oké, de nekem ettől még zavarosabb lett... Az nekem is tiszta sor, hogy sima net alatt alig fogyasztanak a kártyák, de terhelés alatt ez felmehet, kérdés vajon meddig. Kár, hogy nincs program amivel mérhető, most már kiváncsi lennék én is rá.

(#659) 4264adam


4264adam
veterán

Legyen világos annyi hogy a legtöbb GTX750Ti-n nincs tápcsati tehát a PCI-e ből kapja a naftát ami 75W-ra képes. A tápcsatisak nagyobb tuning elérésre képesek de így sem lesz több 90W-nál!

(#660) Loha válasza JohnK (#658) üzenetére


Loha
veterán

Amit linkeltem az a BIOS-ban beállított alap és maximum GPU fogyasztási limit (egyformák), amit a Kepler óta nagyon szigorúan betartanak az NV GPU-k.
Ez csak a GPU-ra vonatkozik, tehát a VRAM + egyéb alkatrészek fogyasztása nincs benne, de ezek jellemzően pár 10W-os extrát jelentenek csak a GPU-n felül.
A power targetet lehet monitorozni több szoftverrel is, jelen esetben a 100% 38,5W-ot fog jelenteni.

[ Szerkesztve ]

(#661) kisza25 válasza laychi (#648) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

alapon néztem 1,156V volt a max
Loha: nekem azt már sikerült 130% fölés is vinnem 1300Mhz-es tuningnál

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#662) Chaser válasza JohnK (#658) üzenetére


Chaser
titán

De van rá "program", úgy hívják konnektoros fogyasztásmérő:) lehet van rá valami jogszabály hogy ezt kell rájrniuk, passz...400W minimum táp is ilyen, egy i5 mellett bőven ellenne 200W-os minőségi táppal. De mivel sokan gagyit használnak duplát írnak, lehet az OC miatt növeltek papíron TDP limitetet is duplára.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#663) Loha válasza kisza25 (#661) üzenetére


Loha
veterán

Kártyánként változhat, hogy mi van beállítva a BIOS-ban, de ha a default nálad is 38,5W akkor a 130% ~50W-ot jelent.

[ Szerkesztve ]

(#664) kisza25 válasza Loha (#663) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

azaz alap lehet, mert az 1033Mhz már 103%

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#665) TIT


TIT
veterán

gpu-z is méri(naplózza)a kari fogyasztását,hőfokát.

(#666) JohnK válasza kisza25 (#664) üzenetére


JohnK
aktív tag

Jól van, ezek szerint felesleges volt ekkora tápot vennem, ez is kiderült legalább...

Ez most kicsit off, de azt ugye jól gondolom, hogyha nem terhelem a gépet, akkor nem 550W-ot fogyaszt folyamatosan, hanem amennyit az alkatrészek az adott terhelés alatt éppen megkövetelnek.

GPU-Z-vel megnéztem, így terhetlenül 3% körüli TDP-t ír csak. Nekem mondjuk bonyolítja, hogy PCI 1,1-em van csak.

[ Szerkesztve ]

(#667) 4264adam válasza JohnK (#666) üzenetére


4264adam
veterán

80W proci 75W VGA többi max 30W

(#668) kisza25 válasza JohnK (#666) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

nekem egy 300W táp eteti a gépet monitorral együtt 204W volt eddig a plafon 1300Mhz-re húzott karival és az i5 3.8Ghz-en megy:D

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#669) JohnK


JohnK
aktív tag

Hát kösz mindenkinek, ma is tanultam valamit. :R

(#670) Chaser válasza JohnK (#666) üzenetére


Chaser
titán

Igen, csak nem árt tudni pár tényezőt. Ahhoz hogy elérje mondjuk a 80%-os hatásfokot - legtöbb táp ennyit már tud - min. 20%-ra terhelni kell. Legjobb hatásfoka minden tápnak középterhelésen van. Tehát ha te egy 550-es tápot használsz olyan konfiggal ami 100-150W-ot eszik a konnektoros végfogyasztás sokkal rosszabb lesz, mintha ezt pl 300W-os táppal csinálnád. 400W is bőven sok i7-nek zabás vga-val, pl vmelyik erősebb R9 150-es TDP-vel.
Mindegy milyen re a pcie sín, ha régebbi max annyit tesz ha régebbi nem tud leadni 75W-ot.

szerk: kisza25 Én anno 150-es delta táppal hajtottam egy core2 k_vadot meg egy 3850-et ;] erősen határeset volt, meg enyhe turbina hangja volt kis szegény tápnak, de vitte:)

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#671) 4264adam válasza Chaser (#670) üzenetére


4264adam
veterán

XFX Pro 450W: HD6970 (250W) Phenom 955 3,8GHz (~140W) Elég meleg van a szobában :D Alig várom a kis diákmunka bér megérkezzen és cseréljen egy 750Ti-re ami majdnem ugyanezt tudja játékok alatt csak microlagg nélkül, na meg a villanyszámla.

(#672) mcs


mcs
veterán

Na beléptem közétek egy Giga GTX 750-el. A pofám leszakad kb, hogy mennyire fürge a kis Pentium G3220al. :Y :DDD

(#673) djculture válasza 4264adam (#671) üzenetére


djculture
félisten

Lehet szerencsés vagyok de 5850-el sincs mikrolagom se bf4-be se sehol igaz egy i7 4770k van alatta.

[ Szerkesztve ]

(#674) Mans20 válasza mcs (#672) üzenetére


Mans20
addikt

Az az 1 ventis?mennyi hangja van?

(#675) gabro0 válasza JohnK (#649) üzenetére


gabro0
őstag

Most nézem a Giga kártyán nincs VGA csati, szóval venni kéne átalakítót és akkor már ott vagyok az Asus kategóriában.
Csak Asus lesz az... Egyszer...

(#676) JohnK válasza gabro0 (#675) üzenetére


JohnK
aktív tag

Ha kivársz és később veszed, lehet érdemesebb lesz már ezt a fajtát venni majd: [link]

(#677) mcs válasza Mans20 (#674) üzenetére


mcs
veterán

Sajnos nincs egyetlen igazán halk ventillátorom se rajta kívül, így nem tudom pontosan kivenni, hogy mennyire hangos. 80%-os GPU terhelés mellett 1150 RPM-en jár, így nem kelthet nagy zajt, de majd logolok gpu-zvel játék alatt is. Egyetlen érdekessége, hogy van rajta kiegészítő tápcsatlakozó is, aminek elvileg további tuning stabilitásában van szerepe.

(#678) kisza25 válasza gabro0 (#675) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

csak majd ne lepődj meg ha remeg, vagy ugrál a kép, VGA csatit már el kellene felejteni, az analóg, a DVI/HDMI/DP meg digitális,

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#679) JohnK válasza kisza25 (#678) üzenetére


JohnK
aktív tag

És emiatt dobja ki a monitort? :(((

(#680) djculture válasza kisza25 (#678) üzenetére


djculture
félisten

Nvidián nincs remegés ez amd specifikus de ott is valami megfoghatatlan hogy éppen előjön e.
Nekem is analóg dsubos monitor van ráadásul 3 csati van rajta mind dsub, 28 colos 8 bites S-PVA paneles kijelzős made in japan. Valami megfigyelő monitor volt nyugdijazták én meg megvettem.:)

[ Szerkesztve ]

(#681) kisza25 válasza JohnK (#679) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

a VGA, ha jól rémlik 1987-es szabvány, DVI 1999-es, a HDMI is már 2002-es, a DP meg 2006-os, szóval azért annyira ne kellene felháborodni, hogy kezdik nem támogatni egy közel 30éves szabványt;)
djculture: azt nem tudom NV-nél előjön-e, de AMD kariknál elég gyakori, csak én tudok legalább 3esetről,
csak azért írtam nehogy belefusson, nem rossz szándékkal :N jobb megelőzni a bajt, mint akkor vakarózni, hogy akkor most vegyen egy új monitort, vagy mi legyen

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#682) Chaser válasza gabro0 (#675) üzenetére


Chaser
titán

Egy dvi-dsub kábelöccáz' ft...:) régen adták is a kártyák mellé

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#683) gabro0 válasza JohnK (#676) üzenetére


gabro0
őstag

Igen láttam, ez is szóba jöhet, ha kellően lemegy az ára.

(#678) kisza25: Ha gondolod megbeszélheted a monitorommal ;]
Viccet félretéve tudom. Eddig így néz ki: VGA csati, 17", 750Ti, 1280*1024, játék ∅, i5.
Vidikártya után a következő fejlesztés valószínűleg monitor lesz.

Semmi remegés nincs, integrált HD4000-rel, simán megy 75Hz-en (gondolom remegés alatt nem a képfrissítésre gondoltál csak leírtam).

[ Szerkesztve ]

(#684) JohnK válasza kisza25 (#681) üzenetére


JohnK
aktív tag

Persze én azért IS az ASUS vettem, mert még támogatta. :)

(#685) laychi válasza Chaser (#682) üzenetére


laychi
veterán

meg kábel se kell :)
elég egy adapter [link]

(#686) Aryan


Aryan
senior tag

Beléptem én is a klubba egy Palit GTX 750ti KalmX-el. Egy előnye van a vga-nak, hogy passzív hűtésű. Így végre totál csend van a gépemben (passzív proci hűtő és a táp is, ház ventik 7v-on pörögnek), hdd-nek hallom egyedül a hangját.

Teszt a vgaról: [link]

(#687) Chaser válasza Aryan (#686) üzenetére


Chaser
titán

Terhelést hogy bírja, ház ventik vannak? Mennyibe került?:) az asus black ventije 60 fokig nem kapcsol be.

szerk: dsub hiányról...egy jó minőségű monitor kijelzője kvázi ocsmány ha analógon csatlakozik a géphez..honnan tudom? Volt elég sok jó monitorom, most egy HP grafikus tervező monitor van..dsub nincs is rajta:) ellenben van HDMI, DVI, DP..mindből kettő is:D

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#688) JohnK válasza Aryan (#686) üzenetére


JohnK
aktív tag

Engem és sztem másokat is érdekelnének majd a hőfokok idle, illetve terhet állapotban is. :U

Chaser, akkor azt mondod, hogy a CRT monitort is érdemesebb HDMI-en keresztül, átalakítóval csatlakoztatni és "szebb" képe lesz? Hülye kérdés, de nem dolgozik ilyenkor kvázi többet a kártya? :F

[ Szerkesztve ]

(#689) laychi válasza JohnK (#688) üzenetére


laychi
veterán

HDMI nem alakítható tudtommal D-Subra :)
Vagy ahhoz már nem csak egy átalakító kábelre vagy adapterre van szükség,hanem egy digitális-analóg konverterre.

(#690) JohnK válasza laychi (#689) üzenetére


JohnK
aktív tag

Nekem van ilyen átalakítóm otthon 2 különböző is, majd kipróbálom működik-e egyáltalán...

Ja persze DVI-re gondoltam, nem HDMI-re. Látszik, hogy nem használtam még..

[ Szerkesztve ]

(#691) laychi válasza JohnK (#690) üzenetére


laychi
veterán

én még anyós tv-jére próbáltam rákötni a laptopot,igaz ott dsub-hdmi átalakítót használtam,de nem jelenített meg semmit,szerintem fordítva se lesz jó. De egy próbát megér

(#692) Chaser válasza JohnK (#688) üzenetére


Chaser
titán

CRT monitort még nem láttam HDMI-vel, persze nem kizárt hogy van, ha van rajta mindenképp érdemesebb.

laychi Digitális-analóg simán megy, fordítva nehézkes...

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#693) Aryan válasza JohnK (#688) üzenetére


Aryan
senior tag

Fractal Design NODE 304-ben házban (7v-on pörgő gyári ventikkel) következő hőfokok jöttek ki:

Netezés, filmezés (xbmc 1080p mkv): 34fok
Játék (Grid Autosport, 1080p ultra): 69fok
Furmark: 75fok (5perc alatt ennyire ment fel)

Ami jó, hogy amint vissza veszi a vga az órjelet, úgy kisebb is lesz a hőmérséklet. Gridezés után 4perccel már csak 41fokos volt a vga.

Nekem elég a teljesítménye, pedig az elődje egy kicsit erőseb 270x ati volt. Amitől féltem, hogy ciripelni fog 3d alatt, de szerencsére nem csinál ilyet.

(#687) Chaser: Kikapcsolt házventikkel, majd holnap megnézem a vga-t és kap egy kicsi tuningot is. Nagykerben vásároltam, de Ipon-ba lehet kapni már.

[ Szerkesztve ]

(#694) Chaser válasza Aryan (#693) üzenetére


Chaser
titán

Ennyiért nem rossz, kérdés terhelés alatt mennyire melegszik és mennyire fűti be a házat+alkatrészeket ház ventik nélkül. Fogyasztásmérőd van? Eddig azt tapasztaltam a gyári passzív kártyák kevesebbet esznek.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#695) JohnK válasza Aryan (#693) üzenetére


JohnK
aktív tag

Tényleg elég jó értékek, nincs 10 fok differencia sem az én aktív hűtésűmhöz képest.

Az, hogy hamar visszahül, szerencsére az aktívaknál is így van. :K

(#696) Mans20 válasza JohnK (#695) üzenetére


Mans20
addikt

Egy 12-es ventivel biztos élmény lehet.

(#697) Chaser válasza JohnK (#695) üzenetére


Chaser
titán

1-2-3-4 óra játék után érdekes kikapcsolt ház ventikkel. Sok értelme nincs ha anélkül nem megy, márpedig esélyes hogy befűt mindent.. Meg persze nem 20 fokra beállított klímával ;] persze alá lehet vágni egy 5V-on járatott 12-es coolinket, annak nem lesz hangja. Ennyiért nem rossz az ára. Az asusra vagyok kíváncsi. Ha nincs játék csendben van, ha van akkor megy venti..akkor meg úgyis szól hangfal vagy füles, lényegtelen ha van minimális hang a gépből.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#698) mcs


mcs
veterán

Grid Autosportal megterhelve ez a Giga GTX 750 59 fokra hevül 1200-1300 közötti fordulattal. Szerintem egy kicsit jobban is pöröghetne ennyi foknál. ;)

(#699) Chaser válasza mcs (#698) üzenetére


Chaser
titán

Mért pörögne?:) Ez nem a HD4670 porszívó edition:D asus black 60 vagy 65 fokig be se kapcsol.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#700) Mans20 válasza Chaser (#699) üzenetére


Mans20
addikt

Az a strix [link] a gigabyte a black edition.Engem is érdekelne,hogy hogy van megoldva,idle-be is felmelegszik biztos 65-re,aztán leviszi valameddik ahol kikapcsol,majd megint 65-nél be.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.