Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook - most vagy később? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) guest


guest
veterán

Notebookot akarok venni. Talán kibirnám, hogy ne vegyem meg most, csak szeptemberben. Szerintetek érdemes-e várnom? mennyire fognak addig lefelé menni az árak?

prohardver vendég

(#2) Den válasza guest (#1) üzenetére


Den
veterán

Ez olyan mint a pc, mindig jön jobb ugyananyiért. ezzel az erővel örökké várhatsz.
Aszongyák az okosok hogy tft-ből hiány van/lesz. úgyhogy valszeg csak drágábbak lesznek a note-ok

www.simson4t.hu

(#3) guest válasza Den (#2) üzenetére


guest
veterán

Súgd már meg, hogy mit jelent az a tft! Mert ott van szinte minden config neve után, de fogalmam nincs van-e vmi különösebb jelentése.

prohardver vendég

(#4) Den válasza guest (#3) üzenetére


Den
veterán

Thin Film Transistor. Azt jelentim hogy az lcdn minden képpontnál van egy kapcsoló tranzisztor, ezért gyorsabb és precízebb a megjelenítés mint a régi stn, dstn kijelzők.

www.simson4t.hu

(#5) karib


karib
addikt

HP XE3 3466-ot vett egy haverom, szerintem nagyon pöpec darab, ár/teljesítményre leginkább.

1066-os Mobile Celeron, DE: Tualatin mag, azaz 256 kB L2, 0,13 mikron ÉS ráadásul 133 MHz-en hajtják! Azaz kvázi egy P3-as!

Van még benne 20 GB HDD, 256 MB RAM, DVD, nagy TFT, modem, LAN, WinXP. Kikapcsolva is lehet CD lejátszónak használni a hangfalaival. Nem éppen könnyűsúlyú, de masszív darab.

Mindenképp érdemes megnézni. Amikor haver vette, 360+fa volt kisker. Ennyiért szerintem elég durva.

Department of Redundancy Department

(#6) GeorgeTerror válasza karib (#5) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

Az indexen írtak egy cikket notebookról.
Asszem 1,6-os p4 ddr-rel cdíróval bazinagy tft-vel és csak 990e+bünti

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#7) Parci válasza GeorgeTerror (#6) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

''Csak'' 1 milla?! Nem élsz rosszul :).
Nah, szóval mostanság 300-350e Ft-ért high-end notebookot lehet venni.

Imho csak olcsóbbak lesznek most egy darabig...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8) 9CS válasza guest (#1) üzenetére


9CS
senior tag

Öööö, tényleg csak halogatod, akkor nem lesz belőle semmi, de ha P4-est szeretnél, akkor szerintem megéri megvárni míg kijön néhány sorozat, hogy legyen miből választani :D. Dell, IBM, tán Hp amik szerintem tuti jók csak hát az áruk brrr. P3 és alatta nem érdemes várni. Szvsz!

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

(#9) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

Mondjatok egy érvet, ami miatt P4-es notebookot kell venni! Imho nincs ilyen -- indokolatlanul drága, a P3 is elég gyors, stb.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10) 9CS válasza Parci (#9) üzenetére


9CS
senior tag

Talán mert a P4 SSE2-je idővel jó lehet és egy laptopot (ThinkPadot :DDD) nem fél évre vesz az ember. IBM fanatikus lennék ??

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

(#11) Den


Den
veterán

Érdemes gericom és portocom gépekben is gondolkodni. Én több mint két évig használtam egy 400-as celeron gericomot egyetlen gépként és nagyon meg voltam elégedve vele.

Egyébként ez a magasabb fsb nem egyedi jelenség ezexerint.

Fateromnak egy 500-as celeron thinkpad-je van és az meg 100 mhzen megy. Csodálkoztam veszettül mikor megláttam.

www.simson4t.hu

(#12) Lord Mixxx válasza Parci (#9) üzenetére


Lord Mixxx
tag

;D Imho van olyan csak legfeljebb meg nem MO-n...

Nezz korbe kulfoldon ha van ra lehetoseged mert eleg jelentos arkulonbsegek vannak am....

(#13) GeorgeTerror válasza Lord Mixxx (#12) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

Én vennék egy gericomot, 1,3-as tualatin van benne szép okos korrekt az ára. Ha pedig nem vagy teljesítményfüggő, akkor vegyél egy ojat amiben van egy fcpga-s bármijen proci. Aztán bele egy VIA C3-aztán az meg majdnem visszatáplálja a hálózatot. Tehát hajrá Via c3 rulez. Azt nem tudom miért nem építettek még köré procit

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#14) Den válasza GeorgeTerror (#13) üzenetére


Den
veterán

Mert irdatlan lassú. Bizonyos alkalmazésokban egy 300-as cerka körberöhögi a 800-as c3-at.

www.simson4t.hu

(#15) Den válasza Lord Mixxx (#12) üzenetére


Den
veterán

Nem érdemes külföldön venni, jelentős árkülönbség már rég volt.
Az induló note-ok 250 ezer nettónál kezdődnek ebben már giga körüli celeron min128 mega ram és 13 colos tft van. Ez gyakorlatilag egy hasonló kaliberü aszali gép és egy olcsó lapos kijelző ára. Ennél olcsóbban külföldön sem kapsz.

A ''noname'' note-októl meg nem kell félni, mert ezeket ugyanazok agyárak készítik mint az ibm, del, compaq, stb márkák gépeit, gyakorlatilag a konkrét modellek is megtalálhatók a ''márkák'' kínálatában.

www.simson4t.hu

(#16) Den válasza Lord Mixxx (#12) üzenetére


Den
veterán

GERICOM 14.1'' TFT Supersonic2 II Notebook számítógép

Tulajdonságok
14.1'' TFT XGA aktív színes kijelzõ (1024*768)
VIA chipset, 256k Cache 'On-Die' Pentium III processzorban
Intel® Pentium® III processzor, 1200MHz / 256kb cache
20GB UDMA merevlemez
256MB SDRAM - 133MHz
8x sebességü DVD meghajtó
DJ Funkció (közvetlenül vezérelhetõ CD lejátszás)
1.44MB Floppy Disk Drive
ATI RADEON Mobility-P AGP grafikus kártya 32MB DDR RAM
TV-OUT (RCA) kimenet
Fax Modem 56k V90 beépítve
EtherNet 10/100Mbit beépítve
FireWire IEEE 1394 beépítve
Infra Port
2x USB port
SoundMAX Digitalis 3D hangkártya audió bemenettel
Sztereó nagyteljesítményû hangszórók
Touch Pad scroll gombbal, Windows billentyûzet
2x Type II vagy 1x Type III PCMCIA csatlakozó
Külsõ soros, párhuzamos, monitor, PS/2, mikrofon és hangfal csatlakozó
Li-Ion SMART akkumulátor
308mm * 268mm * 39mm, 3kg, metál színben
12 hónap garanciával


350 nettó. ezt külföldön sem kapod meg olcsóbban

www.simson4t.hu

(#17) karib válasza Den (#16) üzenetére


karib
addikt

A Gericommal, stb. az a gáz, hogy előszeretettel használnak desktop procikat. Ez nem tudom pont milyen, de max Tualatin desktopos gépet vennék, azt is fenntartásokkal.

Másik ismerősöm vett egy Overdose-t, 1100-as sima zellerrel. Korrekt, de az egész cucc minősége azért nem fogható egy HP-éhoz. Sajnos az Overdose nem tud Tualatin cuccot, mármit asszem az alaplapja vinné, de a fémsapi miatt már nem fér el a hűtés :)

Department of Redundancy Department

(#18) karib válasza karib (#17) üzenetére


karib
addikt

Ja, nem vagyok HP ügynök :)

Department of Redundancy Department

(#19) Den válasza karib (#17) üzenetére


Den
veterán

Nekem overdose 2 volt, télleg desktop proci van benne, ez azonban azon kívül hogy az alja elég meleg tud lenni a procinál más gondot nem okozott. A venti nem ment állandóan, netezés ilyesmi sima passzív hűtéssel ment.
Ami a minőséget illeti, a relatív olcsóságnak persze ára van szerencsére a gericom nem a hardveren spórolt, hanem a burkolaton. Tény hogy az egész nem olyan masszív mint montdjuk fatarom thinkpad x20-asa magnézium házzal, titán kijelzőborítással, ez azonban a használatban nem okoz problemát.

Egyébként szerintem az xe3 a kerek sarkaival borzalmasan néz ki.

www.simson4t.hu

(#20) Den válasza karib (#18) üzenetére


Den
veterán

Most nézem hogy ez egy 1200mhz-es p3, tehát nem is lehet más mint tualatin. Azt meg eredetileg mobilprocinak tervezték.

www.simson4t.hu

(#21) karib válasza Den (#20) üzenetére


karib
addikt

Azért van difi mobil és asztali Tu között :)

Első tippre az akku használhatóságát szabja meg a proci, nem? No meg a többi elem is...

Amúgy az XE3 tényleg egy randa izé, de a Gericomok sem jobbak.

Aki szép notebookot akar, vegyen Apple-t. Akármilyet. :D

Department of Redundancy Department

(#22) 9CS válasza karib (#21) üzenetére


9CS
senior tag

Szerintem az Apple undorító. Nem tom, miért magasztalják a kinézetüket. Inkább egy szép elegás lapos gép, mit naracspiros átlátszó szutymák. :)

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

(#23) Tompo


Tompo
aktív tag

ha notebook akkor DTK vagy ASUS, mindkettő viszonylag olcsó és elég strapabíró. DTK két év gari!

(#24) guest


guest
veterán

Egy Dell Inspirion 4100-t néztem ki. 14'1 TFT 1400x1050 felbontás, 16MB ATI Radeon, 2.4kg.
Próbált vagy látott már ilyet valaki élőben? A képminőség érdekelne?

prohardver vendég

(#25) karib válasza 9CS (#22) üzenetére


karib
addikt

Titanium G4-et láttad már? Goto apple.com :D

Department of Redundancy Department

(#26) Den válasza karib (#25) üzenetére


Den
veterán

Másfél milkó?

www.simson4t.hu

(#27) 9CS válasza karib (#25) üzenetére


9CS
senior tag

He ez az: [L]http://www.apple.com/powerbook/[/L], akkor már csak az a bajom, hogy Apple :DDD.

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

(#28) zotyesz01


zotyesz01
tag

Gericom helyett inkább Portocom, a gépek nagyrészt ugyanazok (Uniwill), viszont a Portocomnak nagyságrenddel korrektebb a szervíze. Esetleg meg lehet nézni a Senorg-ot is, abban mobil proci van.
A Metroban meg volt Compaq Presario mobil Duron 1000-es procival WinXP Home oprencerrel, az is elég baráti áron, mondjuk az akksi nem húzhatja sokáig:)

(#29) Den válasza zotyesz01 (#28) üzenetére


Den
veterán

Helyes gericom helyett portocom már csak azért is mert magyar cég, és inkább magyar cég fejlődjön a pénzünkön mint német. Viszont most néztem a honlapjukat és _már_nem ugyanaz a kínálata mint a gericomnak. Egyébként ezek pofásabbak.

www.simson4t.hu

(#30) karib válasza 9CS (#27) üzenetére


karib
addikt

Naugye :D Az a szélesképernyős TFT sem olyan gagyi rajta...

Department of Redundancy Department

(#31) karib válasza Den (#29) üzenetére


karib
addikt

Nem árt szétválasztani a hordozható és a mobil gépeket. Világszerte egyre nagyobb divatnak örvendenek a hurcolászható PC-k, amik kísértetiesen hasonlítanak a notebookokra, de sokkal kommerszebb alkatrészekből építkeznek (pl. asztali proci, komoly VGA, stb.), olcsók, de nagyok és zabálják az áramot. Igazából van is létjogosultságuk, mert ha tényleg csak 2 PC-t kell kiváltani egy ide-oda mozgathatóval, akkor tök mindegy, hogy mennyit bír az aksija.

Azonban nálam a notebook valahol a mobilitást takarja, és az egy óra alatt kifújó aksival az ilyen izomkolosszusok nekem nem jönnek be annyira. Inkább valami subnote, Intel ULV vagy Transmeta procival...

Department of Redundancy Department

(#32) emvy


emvy
nagyúr

Skacok, nézzétek meg a Sony noteokat. Szemet gyönyörködtetően arányosra tudják őket összerakni, úgy, hogy semmi ne lógjon lefelé. Egyik kedvencemben AMD Athlon 4, 256RAM, DVD/CD-RW,15.1'' TFT, 30GB HDD van.

while (!sleep) sheep++;

(#33)



senior tag

Én 1 hónapja vettem 1 Gericom Webgine XL Per4mance gépet. Meg kell hogy mondjam, kellemesen csalódtam. Minden földi jóval el van látva, és minden müködik egyszerre (firewire, usb, cdiro, stb ) Nekem ez általában még desktop gépen sem mindig sikerül. Szóval korrekt darab és jó gyors. ...Amúgy sztem az ára sem vészes.

(#34) Den válasza (#33) üzenetére


Den
veterán

Meddig bírja az aksi?

www.simson4t.hu

(#35) Den válasza karib (#31) üzenetére


Den
veterán

Na ebben (végre :) ) egyetértünk. Valóbban kissé nagyképűség a gyártóktól nótbuknak nevezni a mai 13-14-15... colos kijelzőjű monstrumokat, mert hordozhatóságuk kb annyi hogy átteszem egyik asztalról a másikra. Ezért is tértem vissza 2 év után a desktop-ra. Anno volt egy (téves) elképzelésem, hogy hurrá kiváltom a desktopot és egyszerre lesz egy izmos gépem és egy notebookom. Hát izmos gépem lett, de hurcolászni nem sok kedvem volt három és fél kilót, ráadásul túl nagy is volt. Annyi előnye volt hogy volt hely az asztalomon.
Most úgy vagyok hogy használom a desktopot és várok, hogy a palmtopok mivé fejlődnek.
Ha megint note-ot veszek az csakis sub note lesz, max 12 colos monitorral de inkább kisebbel, mindenféle meghajtó nélkül, kivéve vinyó, max 1.5 kg.

Egyébként Emvy-nek igaza van a sony note-ok nagyon szépek, kicsik, könyűek, és eszméletlen jó kijelzőket raknak beléjük+ felszerelik minden földi jóval, és bőven ellátják szoftverrel. Sajnos jódarabig nem volt millió alatt vaio, de már megfizethewtőek. A kedvencem a C1 (transmeta procis). Jó még az ibm x20, a bővítő ketyere nélkül kicsi is könnyű is, a titán ház miatt masszív is. Az IBM note-ok egyébként nagyon masszívak. Rántottam már le egyet asztalról :) , de csak az aksi esett ki belőle, más baja nem lett.

www.simson4t.hu

(#36) emvy


emvy
nagyúr

Amit írtam, athlonos gép, 500e volt.

while (!sleep) sheep++;

(#37) Den válasza emvy (#36) üzenetére


Den
veterán

PCG-FX505 ? Télleg nagyon komoly, gyakorlatilag minden benne van, csak kissé nagy, bár nagyon vékony.

www.simson4t.hu

(#38) válasza Den (#34) üzenetére



senior tag

Egy nem annyira gépnyúzó session (pl. netezés, stb.) alatt megy kb. másfél órát. A MOHAA kb. 40 perc alatt kinyirja.

(#39) Den válasza (#38) üzenetére


Den
veterán

Gondolom lítium aksi. Nekem a nimh kb 40 perc-egy rát bírta, mikor milyen kedve volt.

www.simson4t.hu

(#40) válasza Den (#39) üzenetére



senior tag

Az.
Egyébként a céges gépem egy IBM X20 volt, ami kb. akkora mint egy csomag írólap... :) Amellett, hogy alapban se CD, se floppy nem volt benne, csak a dokkolóban, meg a PIII 800 mellé mindössze egy Rage 4 MB videochip ''fért be'' az sem birta sokkal tovább. 2 óra kivételes esetben, de nem több. Én jobban birom a ''nagy dög'' jellegű gépeket, amiben minden van. CDiró, floppy, mindenféle port, és kellemes méretű és kiosztású billentyűzet.

Izlések és pofonok.... Bár a fujitsu lifebook B sorozat sem olyan ronda ... :)

(#41) Den válasza (#40) üzenetére


Den
veterán

Fater x20-ában 500-as celeron van (100-as fsb-vel!), az elmegy 3 órát is, gondolom a kisebb proci miatt.

www.simson4t.hu

(#42) 9CS válasza karib (#30) üzenetére


9CS
senior tag

Imho mit leltem :DD [L]http://www-5.ibm.com/hu/products/pc/portfolio/thinkpad/xseries.html[/L]

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

(#43) Den válasza 9CS (#42) üzenetére


Den
veterán

Ja 5 óra üzemidő... Meg a ló...

www.simson4t.hu

(#44) 9CS válasza Den (#43) üzenetére


9CS
senior tag

Mé? Más csak 2,5 meg hasonló :o

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

(#45) rog válasza 9CS (#44) üzenetére


rog
addikt

szerintem még az 1 óra is böven elég..
hiszen úgyse megy sose akkuról (legalábbis nálam)

(#46) Den válasza 9CS (#44) üzenetére


Den
veterán

Nem megy ez 2-nél többet.

www.simson4t.hu

(#47) 9CS válasza Den (#46) üzenetére


9CS
senior tag

Bizonyítani nem tudom, de akkor miért írják? Máshol oda merik biggyeszteni a 2,5 vagy 3 órát? Jó-jó naív vagyok, de akkor is. Tesztelni nem tudom.

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

(#48) Den válasza 9CS (#47) üzenetére


Den
veterán

Persze letéve az asztalra úgy hogy senki nem nyúl hozzá és 2 perc után lekapcsolja a vinyót meg a kijelzőt. csak így nem lehet használni. Én max 3 órát bírtam használni de akkor alig kellett a vinyóhoz nyulni.

www.simson4t.hu

(#49) 9CS válasza Den (#48) üzenetére


9CS
senior tag

Tapasztalt felhasználóval nem vitázom, (egyébként se sűrűn:D)csak Karibnak írtam egy pici gépet. Bár mindjárt kiderül, hogy nem is kicsi, nomeg nehéz is.

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

(#50) Den válasza 9CS (#49) üzenetére


Den
veterán

Nem-nem. Nagyon tuti gép, kicsi, könnyű, nekem tetszik nagyon, csak szerintem az ibm-nek kár odaírni az 5 órát úgysem emiatt veszik meg.

www.simson4t.hu

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook - most vagy később? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.