Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mg105


mg105
senior tag

hi! az lenne a kérdésem, hogy milyen northbridge chipset hűtőket ajánlotok. elég a passzív? már nézegettem őket, de inkább titeket kérdezlek. bocs ha már van ilyen topic

(#2) Xpod válasza mg105 (#1) üzenetére


Xpod
addikt

Nekem az Nforce2-őn ill. a AMD761-en passzív zalman van. Szerintem nem kell venti rá ha elég nagy a borda.
Amúgy pl:
Bővebben: link



[Szerkesztve]

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#3) mg105 válasza Xpod (#2) üzenetére


mg105
senior tag

koszi. asusom van, es az alap passzivval 10 fokkal melegebb, mint a proci... :(

(#4) Tacso


Tacso
aktív tag

Zalman NB 47J vagy esetleg a 32J!:))
Nekem 32J van (ez a kisebb), előtte aktív hűtés volt és kb ugyanaz a hőmérséklet...!

No Stress on Cres - I love my Cruze

(#5) mg105


mg105
senior tag

mivel lehet a legjobban huteni az alaplapot?

(#6) Xpod


Xpod
addikt

:DDD Hűtőládával? :DDD

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#7) Tacso válasza mg105 (#5) üzenetére


Tacso
aktív tag

Talán vízzel...?!:DD

[Szerkesztve]

No Stress on Cres - I love my Cruze

(#8) Slax


Slax
senior tag

Hűtőládában vízzel.

''mit csinálsz? megmondod a gépnek: MŰ-HOLD-VEVŐ!! NEM ÉRTED?! MŰ-HOLD-VEVŐ!!'' by escie '' Fáznak a bitek, a kihűlt adatok egymáshoz bújnak... by LAN Sianis megtömött egy pónit

(#9) mg105


mg105
senior tag

a masik kerdesem az lenne, hogy ha veszek egy Zalman NB 47J-t, az elferne a Zalman CNPS7000A-AlCu mellet? Asus P4C800-E Deluxe alaplap, kep rola:

(#10) _cirmos_ válasza mg105 (#9) üzenetére


_cirmos_
őstag

nem akarok kötözködni, de nekem úgy tűnik hogy gyárilag is passzív hűtés van az északi hídon...

(#11) mg105 válasza _cirmos_ (#10) üzenetére


mg105
senior tag

tudom, de az tudod mennyit ér: semmit!

(#12) _cirmos_ válasza mg105 (#11) üzenetére


_cirmos_
őstag

ha mindenképpen másikat akarsz akkor zalman nb-47j. nekem is volt olxanom régebben az abit kt7a-n, de müxik nforce2-n is, tehát elég hatásos. hogy elfér-e? zalman oldalán ott vannak a pontos méretek, neked meg ott a lap, tessék méricskélni, sztem elfér a 7000 és a 47 egymás mellett... ööö, igen, nekem volt együtt a kettő, bár, mint mondtam az abiton... a 47 kicsit beleért a 7000 lapjai közé, de nem volt vészes, annyit kibír. és én is méricskéltem elötte ha jól emlékszem.

(#13) mg105 válasza _cirmos_ (#12) üzenetére


mg105
senior tag

ezen a képen már látszik, hogy nem is kicsit ér bele



mire cseréljem ki, valami jo kéne, nem muszáj, hogy passziv legyen. help!

(#14) Flashy válasza mg105 (#13) üzenetére


Flashy
veterán

a kék zalmannak két szembelévő oldalán van egy keskenyítés, így saccra amiatt akár be is férhet ez alá. de hátha valaki tudja konkrétan.

(#15) joshua7


joshua7
veterán

Nf3-250gb-re milyen aktív chipst hűtőt ajánlanátok?

Semper Fi

(#16) MoP_FX 57


MoP_FX 57
őstag

Nekem van egy kerdesem adott egy alaplap:MSI K7N2 Delta ILSR.A rajta levo northbridge huto egy PICIT hangos es szerintem nem is hut olyan igazan jol,most peldaul 37 fokos(most full terheles van).A kerdes az volna ,hogy egy zalmival jobban kordaban lehetne tartani?

(#17) MoP_FX 57


MoP_FX 57
őstag

Upsz

(#18) mr_ricsi válasza MoP_FX 57 (#16) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''nem is hut olyan igazan jol,most peldaul 37 fokos(most full terheles van).A kerdes az volna ,hogy egy zalmival jobban kordaban lehetne tartani?''

Egyrészt nem hiszem, hogy az alaplapod a NB hőmérsékletét méri ''system'' gyanánt.
Másrészt ha csak 37 fokos (lenne), az nagyon jó (lenne).
Harmadrészt: a passzív zalmantól csak melegebb lesz a ventihez képest.

[Szerkesztve]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#19) MoP_FX 57 válasza mr_ricsi (#18) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Vajh akkor mit merhet?No mindegy akkor marad ez a huto azert koszi a segitseget.

[Szerkesztve]

(#20) kapszi


kapszi
tag

Hali mindenkinek!
Szerintetek érdemes lecserélnem a northbridge hűtését egy Zalmanra? 865PE-s alaplapon van, a ventit le kellett vennem a tetejéről a procihűtő miatt(CNPS 7700).

Göthös Gúnár Gedeon

(#21) Juan D


Juan D
tag

Hi!
Zalman NB47 olcsó (1000-1200Ft), tehát szinte ingyé van !!!:)):))
Nekem alapba passzív volt rajta, de lecserélés után 4-5 fokot levettróla!
Én mindenféle képpen ajánlom a cserét, ha van légmozgás a házban!

[Szerkesztve]

speedskater - KDSE

(#22) Coyot válasza mr_ricsi (#18) üzenetére


Coyot
őstag

Szvsz a zalmitól csak hidegebb lesz mindenképpen érdemes lecserélni az alaplapit, nekem pl elromlott(nf7) sokkal jobb a zalman

Má' nem

(#23) Juan D válasza Coyot (#22) üzenetére


Juan D
tag

Hát ez az!

speedskater - KDSE

(#24) kapszi válasza Juan D (#21) üzenetére


kapszi
tag

Kösz a tanácsot, meglátjuk, tudok-e vhonnan szerezni mostanában.

Göthös Gúnár Gedeon

(#25) mr_ricsi válasza Coyot (#22) üzenetére


mr_ricsi
veterán

A fizika törvényei a Zalmanra is vonatkoznak.

Én a kék zalmant próbáltam ventis cooler helyett (GF2MX400 vga és abit KV7 NB), és mindegyik jóval melegebb lett.

Arról ne is beszéljünk, hogy a beépítés helyén meg kell határozni a légáramlás irányát, mert ha keresztbe rakod a passzív bordát, akkor cserélheted az alaplapot.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#26) Kazimír


Kazimír
őstag

Nekem nincs irányított légáramlás a házban (értsd:házhűtés), de az Abit Nf7 nyekergő ventijét NB47J-re cserélve határozottan csökkent az alaplap hőmérséklete :C

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#27) Petro válasza Kazimír (#26) üzenetére


Petro
tag

Nekem nem csökkent, ugyan annyi (NF7-S), viszont nincs hangja:C

(#28) Kazimír válasza Petro (#27) üzenetére


Kazimír
őstag

Már megérte :) Ahogy nézem, nálad azért van ami fűtsön rendesen :)

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#29) mr_ricsi


mr_ricsi
veterán

Elég nagy tévedésben vagytok, ha azt hiszitek, hogy a system hőmérséklet az északi híd hőmérsékletét jelenti.

(A ''meghatározni a légáramlás irányát'' azt jelenti, hogy ''megállapítani, merre mozog a levegő'')

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#30) Petro válasza mr_ricsi (#29) üzenetére


Petro
tag

Én egy egy szóval sem említettem semilyen system hőmérsékletet! Bár elismerem, hogy a mondatom félreérthető volt, tehát most helyesbítek: Én az északi hídra raktam a zalmant a gyári hűtő helyett, és ugyan a hőmérséklete ugyan annyi maradt, de ennek nincs hangja.

Amúgy meg mi az a system hőmérséklet, és hogy állapítod meg:F

(#31) mr_ricsi válasza Petro (#30) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Amúgy meg mi az a system hőmérséklet, és hogy állapítod meg''

Ha nagyon kíváncsi vagyok rá, akkor megkeresem az alaplapon az NTK-t ami érzékeli. (Nagyon érdekes helyen szokott lenni némelyik lapon.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#32) Petro válasza mr_ricsi (#31) üzenetére


Petro
tag

Hmm... Nem tudom mi azaz NTK, de kíváncsivá tettél.

(#33) Juan D


Juan D
tag

Hát én akkor is (a víz után) NB47-et ajánlom!

speedskater - KDSE

(#34) MrTwister válasza Petro (#32) üzenetére


MrTwister
őstag

Nem tudom az NTK rövidítés teljes feloldását,de a lényeg hogy ez az alaplapra forrasztott termisztor=hőellenállás rövidítése.Ez érzékeli az alaplap környezetének hőmérsékletét, mégpedig úgy hogy a hőmérséklet fv.-ben változik elektromos ellenállása,amit aztán az alaplap C fokban kijelez.

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#35) forceberg válasza MrTwister (#34) üzenetére


forceberg
veterán

Az NTK olyan termisztor, aminek a hőmérséklet növekedésére csökken az ellenállása.
A PTK meg fordítva. Nő a hőmérséklet, nő az ellenállása.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#36) forceberg válasza Juan D (#33) üzenetére


forceberg
veterán

Nekem is NB47 van az AN7-emen, az eredeti aktív helyett.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#37) MrTwister válasza forceberg (#35) üzenetére


MrTwister
őstag

Felvilágosodtam :DDD NTK=Negatív termisztor akármi, PTK-pozitív term. akármi.Már csak azt kellene megtudni mi az az ''akármi''.:D Na ez aztán értelemes lett. :)) Én amúgy most raktam az IS7-emre NB47J-t ragasztós módszerrel,mert az eredeti ventis hűtő bedöglött rajta.A régi kék passzív(szar ventit leszedtem róla)bordájával kb. 37 fokos volt most meg a Zalmival olyan 39-4x fokos terheléstől függően.Kicsit melegedett,lehet majd én is rászerkesztek valami ultra halk ventit, vagy javítom a ház szellőzését,ami így se szar(Casetek CK1020 3 házventivel).

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#38) forceberg válasza MrTwister (#37) üzenetére


forceberg
veterán

PTK: Polgári Törvénykönyv
NTK: Nemzeti Tankönyvkiadó
:DDD

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#39) Juan D válasza forceberg (#38) üzenetére


Juan D
tag

Akkor + szerencse, hogy nem MTK ;]

speedskater - KDSE

(#40) WillChi válasza forceberg (#36) üzenetére


WillChi
senior tag

Érdekes módon, nekem is le kellett cserélnem az NF7-emen az eredeti aktív hűtést egy ZM-NB47J-re mert rövid idő után csapágyas lett a venti, és nem bírtam idegekkel a hangját. A lényeg az, hogy nálam jóval hűvösebb lett a NB. Igaz, hogy 4 db 8 centis venti is besegít (2 elöl, 2 hátul) + nyitott a ház bal oldala.

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#41) sd90


sd90
csendes tag

Nekem is Abit NF7-S (v2.0) alaplapom van.Már régen kicseréltem az észki-híd hűtőjét egy Zalman NB 47-re. De a déli hídról se feletkezzünk meg. Kollégám infrás hőmérővel mérte meg a sajátját (neki is NF7-S -es van), és 53 !!!!!!!!! fokos volt terhelés alatt. Lehet kapni régebbi és kis teljesítményű VGA kártyákra való chipset hűtőt, a ventit le kell csavarozni róla és föl lehet ragasztani a déli hídra. Van rajta hővezetős öntapadó ragasztócsík. A Zalman hőtőjének sokkal jobb a hatásfoka (főleg a felülete miatt), mert pont ott ahol a legnagyobb szükség lenne a légáramlásra, ott van a venti motorjának a tekercse és jó nagy felületet elfoglal.

[Szerkesztve]

'' Ha sírsz, nincs aki lássa könnyeid, ha szíved fáj nincs ki észrevegye fájdalmad,ha boldog vagy, nincs ki lássa mosolyod. De próbálj meg csak egyszer fingani...''

(#42) Juan D válasza WillChi (#40) üzenetére


Juan D
tag

Hi!
Nem lehet, hogy még alacsonyabb lenne a hőmérséklet, ha rajta lenne a ház oldal?
Akkor sokkal 6ékonyabban szállítaná a levegőt (szvsz)!

speedskater - KDSE

(#43) forceberg


forceberg
veterán

Most nekem 46 fok a NB net, mp3, dvd írásnál, tehát nem túl nagy aktivitásnál.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#44) mr_ricsi válasza forceberg (#43) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''46 fok a NB''
Kiváncsi volnék, ezt honnan tudod?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#45) mr_ricsi válasza forceberg (#35) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Az NTK olyan termisztor, aminek a hőmérséklet növekedésére csökken az ellenállása.''

Az NTK(termisztor) olyan ellenállás, aminek a hőmérséklet növekedésére csökken az ellenállása.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#46) forceberg válasza mr_ricsi (#44) üzenetére


forceberg
veterán

Ennyit mér az AN7, de most csak 45:)

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#47) Kraptor


Kraptor
őstag

''akármi'' = koefficiens:P:P

Negative temperature coefficient thermistor = NTC


http://www.globalspec.com/cornerstone/ref/negtemp.html

[Szerkesztve]

(#48) forceberg válasza mr_ricsi (#45) üzenetére


forceberg
veterán

Ezzel mi a bajod?

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#49) forceberg válasza mr_ricsi (#45) üzenetére


forceberg
veterán

Bővebben: link

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#50) WillChi válasza Juan D (#42) üzenetére


WillChi
senior tag

A fene se tudja, de amennyit buzerálom a gépet, nem sok kedvem van fel-le pakolgatni az oldallapot. :)

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.