Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  NieR: Automata™

Hozzászólások

(#251) Rony949


Rony949
őstag

Megvan az A ending. 24 órámba telt (hardon) és sajnos kimaradt kifejezetten sok side quest. Halogattam, mert egy csomó quest overleveled volt. Aztán elértem egy bizonyos pontját a sztorinak és bumm, törölve lettek a questek. Na mindegy, erre majd legközelebb jobban odafigyelek. Végül olyan 30-31-es szintű lettem a legvégére.

Holnap nekikezdek az NG+-nak.

(#252) drachoHUN válasza Rony949 (#251) üzenetére


drachoHUN
senior tag

Lesz később chapter select, meg tudsz csinálni majd mindent.
NG+-nak meg semmiképpen sem nevezném, a játék java még hátra van.

[ Szerkesztve ]

Forza JUVE!!!

(#253) Rony949


Rony949
őstag

Túl vagyok a 'B' endingen. Azért vagyok ilyen lassú mert tartottam pár hetes szüneteket a végigjátszás alatt, de most már megvan ez is.

Élveztem ezt is. Tetszettek az extra átvezető videók, a plusz információk, az alternatív perspektíva. Elsőre blikkre a hekkelés is érdekes volt, de én nagyon szeretek harcolni az efféle akció és akció-RPG játékokban, 9S-el pedig közel sem volt olyan szórakoztató harcolni, mint 2B-vel.
Persze értem a koncepciót. Az volt a lényege 9S-nek hogy más legyen, ő nem harci android, hanem felderítő, de nekem ez így is visszalépés volt 2B-ről.

Na mindegy, jöhet a következő ending. :)

(#254) drachoHUN válasza Rony949 (#253) üzenetére


drachoHUN
senior tag

A B route talán a játék leggyengébb része. Már ha beszélhetünk ilyenről e játék esetében.
Most jön a java.
:)

Forza JUVE!!!

(#255) [Prolixus] válasza drachoHUN (#254) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Igen. A "B" route kvázi egy másik perspektíva volt, a "C" route már az "A"-"B" folytatása lesz.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#256) Rony949


Rony949
őstag

Túl vagyok a C route-on. Na ez már döfi volt! Szuper jó a sztori. A2-val gyakorlatilag ugyanolyan volt harcolni, mint 2B-vel, ami nekem csak kedvezett, mert 9S-el ugye nem szerettem a harcot.

Gondolom a D route akkor lenne meg, ha 9S-et választanám a fináléban. Majd évekkel később, ha kedvem támad újra kijátszani, akkor őt választom, de most A2-ra esett a választásom, ha jól sejtem amúgy is ez volt a good ending, mert eléggé happy endinges volt az egész.

Olvastam erről az E route-ról, egyelőre nem tudom mi ez és hogy hogyan lehet hozzáférni (ne is spoilerezzétek el, kérlek). Csak egy kérdés: Van értelme ezt is kijátszani? Vagy felesleges?

Amúgy 50 óra játékidővel értem el erre a pontra. Azt kell hogy mondjam, ez 2017 legjobb játéka számomra. Zelda - Breath of the Wild megvan, de azt még nem játszottam ki, szóval arról nem tudok nyilatkozni és emiatt a Nier Automata a kőkemény, nyers MŰVÉSZET. Erről szólnak a videójátékok....vagy legalább is nagyságrendileg erről kéne hogy szóljanak.

(#257) [Prolixus] válasza Rony949 (#256) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Elvileg van már chapter select, így nem kell a teljes Route C-t végigjátszani.

Route D kapcsán jól feltételezel, ez nem egy igazi route, csak egy kissé másfajta befejezés. Akkor kapod ha 9S-t választod a végső harcnál, ahogy írod.
Ending E-t akkor kapod ha már megvan C és D ending...és még szenvedsz egy kicsit. Nem akarom lelőni a poént. :) De nagy áldozattal jár majd.

Ha meghozod az áltdozatot akkor kapod ending E-t. Ami a "true" ending. Szóval megéri eljutni odáig, vagy akár youtub-eon megnézni. Azért ajáték nagy részét már láttad, tegyük hozzá, szóval szerintem ezen a ponton mrá nem gáz ha youtube-on nézed meg.

A véleményeddel sokan egyetértünk itt...ez a játék a lehető legpozitívabb értelemben volt más mint a többi, üde színfolt az egyre inkább szürkülő porondon. Ötletes, meglepő, a prezentációja meg a narrratív témái miatt is elgondolkoztató, csupa szív és lélek.

Kevés ilyen van sajnos és nem is lesz sok. Meg kell becsülni. Üdv a NieR Automata fan klubban. :)

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#258) Rony949 válasza [Prolixus] (#257) üzenetére


Rony949
őstag

"Kevés ilyen van sajnos és nem is lesz sok."

Szerencsére jövőre jön a Nier Replicant Remastered, amit én már hónapokkal ezelőtt előrendeltem. Mivel nem volt soha se Xbox-om, se Playstation-öm, így az is kimaradt az életemből. Szóval nagyon várom azt is.

Az a helyzet, lenne még kedvem belelesni a többi endingbe, csak lassan itt a csütörtök és jön egy elég népszerűtlen játék, egy indie cégtől, akit én nagyon kedvelek. Valami Cyberpunk izé....szóval értitek. :D

De majd próbálok rá időt szakítani. Remélem az E route-hoz nem kell 10+ órát játszani.

(#259) [Prolixus] válasza Rony949 (#258) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Nem, mondom lényegében a Route C legvégét kellene újracsinálni, utána még kb egy negyed órányi gameplay van és az ending E.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#260) drachoHUN válasza Rony949 (#256) üzenetére


drachoHUN
senior tag

Na állj neki gyorsan, itt már eszedbe ne jusson abbahagyni. Nem sok idő ami hátra van. Chapter select és a utolsó harc 9S-el. Ami utána jön az sem hosszú. Cyberpunkig még bele kell férjen. Megérdemli a játék és te is.

Forza JUVE!!!

(#261) Rony949


Rony949
őstag

Megvan az E ending is.

Ezek a fejlesztők nagyon hülyék. :C

Vagy 20x meghaltam, de a harmadik-negyedik "boss"-nál mindig meghaltam. Hívtam segítséget, azzal már gyerekjáték volt, viszont mikor megláttam, hogy van vagy 10-15 "boss", nem akartam h inni a szememnek. Ezt egyedül soha a büdös életbe nem tudtam volna megcsinálni, nem vagyok én ázsiai.
Aki ebből a topikból valaki megcsinálta ezt a részt egyedül, azt meghívom egy sörre (már ha pesti).

(#262) elder troll


elder troll
senior tag

Tegnap nekiestem a játéknak, és kb az első küldetésem be is bugolt. 3 alkatrészt kell összeszedni valamelyik boltosnak, a piros kör minden négyzetcentiméterét átnéztem (és körülötte mindent is), de nem találtam az alkatrészt. Youtube alapján ott kellett volna lennie, és miért is ne lenne mellette egy mentési pont, amit reflexből használ a játékos. Ilyenkor már nem lehet visszatölteni, csak a fene sem gondolt volna game breaking bug-ra cp77 után...
Újra kell kezdeni? közel egy óráig nem lehet menteni, utána csak bugos.
Egyszer már bebugolt a játék, így újra kellett kezdeni, de harmadszor biztosan nem állok neki...

[ Szerkesztve ]

(#263) Rony949 válasza elder troll (#262) üzenetére


Rony949
őstag

Biztos hogy jól szétnéztél? Az összegyűjtendő tárgyak mindig random helyen vannak, felesleges YouTube végigjátszásokon hagyatkoznod. Nézd át a bokrokat is.

(#264) elder troll válasza Rony949 (#263) üzenetére


elder troll
senior tag

Ahogy írtam minden négyzetmillimétert és pixelt átnéztem a piros körben, és az körül erős túlzással egy négyzetkilométert végigpáztáztam. Mobok dobták volna a quest itemet (már mob sincs), de a 3-ból csak kettő esett ki. Több órát nem ölnék a történetbe, alapvetően az lett volna a kérdés, hogy ennyivel a megjelenés után is játszhatatlan a become as gods edition xbox-on?
Első körben "én bénáztam el", hogy telepítés közben elindítottam. Felugrott egy kis ablak, hogy indítható, el is indítottam. Bossfight után reklamált, hogy nincs feltelepítve. Akkor minek engedte elindítani... Megvártam amíg feltelepül, ugyanaz volt a baja. Kezdhettem előről.
CP77 után érthető mód nem game breaking bug-ok felfedezésében lelném örömöm...
Bár ott 50-60 órából csak 10 óra ment el a bugos küldetésekkel, a Nier-ben idáig 3-4 óra játék után csak ilyennel találkoztam, és kezdhetem előről harmadszor. A CP77-ben legalább van egy halom autosave, és lehet válogatni, hogy melyiket töltöd vissza a bugos küldetés miatt, itt még ilyen sincs, és azért a CP77-et művészet alulmúlni.

[ Szerkesztve ]

(#265) elder troll válasza elder troll (#264) üzenetére


elder troll
senior tag

Már nem fért bele a szerkesztési időbe:
Siker, öröm, bódottá'!!!
Mivel nem tudtam a küldetéseket csinálni, így csak mászkáltam a térképen, a sivatagban találtam egy alagutat, aminek a másik végén találtam pár mobot, és kidobta az utolsót. A piros körhöz képest olyan 4-5 km-re lehettem, akkor azok a jelzések semmit sem jelentenek?:F
Elég agyatlan így ebben a formában, inkább írta volna, hogy ölj xy lényt, ami dobja a quest itemet. Ehhez képest mutat egy piros kört, ami közelében biztosan nincs quest item/lény, vagyis pár óra sétálgatásból ez jött le nekem.

[ Szerkesztve ]

(#266) drachoHUN válasza elder troll (#265) üzenetére


drachoHUN
senior tag

Nem tudom, én a saját 4 végigjátszásomból tudok csak ki indulni, de nem találkoztam egyetlen game breaking buggal sem, pedig először a szirszar steames PC-és verzióval nyomtam.

Forza JUVE!!!

(#267) elder troll válasza drachoHUN (#266) üzenetére


elder troll
senior tag

Xbox-nál van lehetőség töltés közben egy bizonyos százalék után elindítani a játékot (felugrik egy ablak/buborék, hogy indítható), ennél a játéknál nem szabad ilyet csinálni, mert valami nagyon el van izélve, és az első bossfight után nem engedi folytatni. Hiába várod meg a letöltést, akkor sem engedi menteni, se folytatni. Ez nálam game breaking bug. Lehet előről kezdeni...

Egyelőre szokni kell a dolgot, még nagyon az elején vagyok. A mobok spawn-olását sem értem, ahogy írtam korábban, a quest "lények" nem voltak a megjelölt helyen, órákat bolyongtam a mapon, miután nagyon messze a jelöléstől kipottyant a quest item. Ezt követően már a korábban pirossal jelölt quest helyszínen is megjelentek a mobok, amikor még küldetés volt jelölve, akkor csak "szarvasok" voltak, léptem is rajtuk pár szintet, mert sokszor visszamentem "biztosan én vagyok a vak" okból, hiába néztem át minden pixelt.
Lassan kezdem elkapni a fonalat, de este is elakadtam a gyárnál, ahol elvileg elhullott androidokat kellene keresnem. Itt a játék elején már jártam, kétszer oda-vissza átnéztem, de jöhet a harmadik kör. Még nincs meg fejben a 3d térkép, de már felismerem a környéket.

[ Szerkesztve ]

(#268) Rony949


Rony949
őstag

Na ki nyomja már a Nier Replicant-ot? :)

Én elkezdtem és eddig bejön. Jóval zártabb pályák vannak, de nem zavar. A zene ugyanolyan gyönyörű mint az Automatában, a grafika nekem tetszik, a látvány elképesztő, a harcrendszer meg szórakoztató. Ez utóbbi mondjuk nem tudom mennyire változott, javult az eredetihez képest, mert azzal nem játszottam.

[ Szerkesztve ]

(#269) [Prolixus] válasza Rony949 (#268) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Kissé borsosnak gondolom érte a teljes árat (mégiscsak egy refresh, nem egy teljese remake), ha bezuhan 40 euró alá az ára majd veszem is meg. :)

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#270) Rony949 válasza [Prolixus] (#269) üzenetére


Rony949
őstag

Igen, lehet az ára az nem olyan szép és magát a játékot is nehéz belőni. Remastered-hez képest túl sok sokat újítottak, Remake-hez képest pedig túl keveset. A kettő közé esik. Szerintem is olyan 40-50 euro lenne az ideális ár.

Mondjuk én személy szerint 47 euróért rendeltem elő.

(#271) [Prolixus] válasza Rony949 (#270) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Jah, 1.22474487139 a játék címében pont a 1.5 négyzetgyöke. Az 1.5 meg valszeg pont erre utal amit írtál, félúton a remake és a remastered között.

Előrendelni nem akartam, mondom ha ez is egy bughalmaz lesz megjelenéskor, botrányos PC porttal, akkor úgysem fogom játszani. De ami késik nem múlik. :)

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#272) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Megérkezett a Nier:Automata beígért frissítése, amivel végre a Steam verzió is sokkal jobban néz ki (4K és HDR-optimalizáció, grafikai effektek feljavítása, stb.). A változások teljes listája:

• Borderless Video Settings
Borderless video settings have been implemented.
• Fidelity FX
A Fidelity FX CAS feature has been added.
• HDR
The system will now detect whether HDR has been activated in the Windows display settings, and automatically boot the game in HDR mode if it has.
• Anti-aliasing
Adjustments to the anti-aliasing functionality
• UI textures (4K)
Approximately 270 UI textures for icons, backdrops and UI elements etc. now support 4K resolutions.
• Cut scenes
The bit rate has been improved and all pre-rendered cut scenes adjusted, so they will now play in 60FPS and display in the correct aspect ratio without stretching the picture.
• Global illumination
A new “Global illumination” feature has been implemented. This can be set to three different levels; High, Medium or Low.
• Ambient occlusion/ bloom
The rendering targets for ambient occlusion and bloom effects have been changed to dynamic resolution based on the game’s resolution.
▼ Bug fixes
• It is now possible to switch between recently selected display modes for screenshots, such as between full screen and windowed mode or between borderless and windowed mode, by pushing the Alt + Enter keys together.
• The mouse cursor is no longer displayed when using a game pad controller.
• The frame rate has been stabilized at 60FPS under default settings.
Other stability related fixes have also been implemented.

Pár kép tőlem:

A képek "HIGH" beállítással készültek, 3840x2160 felbontásban, sajnos az 1080Ti így már izzadt picikét, úgyhogy ezt csak a képek kedvéért használtam, pár beállítást le kellett vennem ahhoz, hogy élvezhető sebességgel fusson. De az már most látszik, hogy szebb lett a játék, valószínűleg elkezdem újra az elejétől. :)

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#273) [Prolixus] válasza Vistaboy (#272) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Hmm. Ígéretes! Bár bazisokáig vártak ezzel, meg kell hagyni.

Nekem is meg kellene vennem a Replicant-ot, aztán egymás után kijátszani őket (Automatát újra :) ).

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#274) elder troll


elder troll
senior tag

Március 15-én leveszik a GP-ből a játékot, addig játszogatnék vele.
Mik módosítják a különböző ending-eket? Kb egy éve toltam végig először, már nem is nagyon emlékeztem rá. Első körben a T ending jött össze, nem tudom mit jelent. Azt olvastam, hogy többször végig kell játszani, hogy összeálljon a kép a sztorival kapcsolatban.

(#275) elder troll válasza elder troll (#274) üzenetére


elder troll
senior tag

szerk.: gugliztam közben, a T endig a chip kiszedős ending volt :DDD
Volt egy másik mentés is, akkor gondolom az A ending folytatása lehetett, amiből lesz a B ending, mert még viszonylag az elején voltam, és egyszer biztosan végigjátszottam.

(#276) drachoHUN válasza elder troll (#275) üzenetére


drachoHUN
senior tag

A,B,C, D és E ending. Ezek a igazi endingek, a többi inkább poén ending. A endingig jutnak el sokan, azt hiszik ott a vége. De nem. Újból megnyitva jön a B route, ami sokban egyezik az A-val, de sok újdonságra is fény derül. Aztán jön C route, ami teljesen új folytatása a sztorinak. D és E pedig már csak rövid adalékok, de fontosak a sztori szempontjából.

Forza JUVE!!!

(#277) elder troll válasza drachoHUN (#276) üzenetére


elder troll
senior tag

Köszi az infót, kezdem összerakni a képet, a T endinges mentést kellett folytatni (poénból kipróbáltam a chip kivételt :DDD ), hogy kezdődjön a B ending (vagyis a boss előtti mentés volt). Volt egy másik mentés is, azzal este játszottam, de az nagyon az elején volt.
Úgyhogy most kezdem a B verziót. 15-ig nem biztos, hogy belefér a B,C,D és E ending, de majd kiderül.

(#278) drachoHUN


drachoHUN
senior tag

NieR:Automata Ver1.1a címen anime indult a játékból. Az 1. rész már nézhető.

Forza JUVE!!!

(#279) [Prolixus] válasza drachoHUN (#278) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Sajnos közben halasztották COVID miatt bizonytalan ideig a sorozat nagyobb részének a bemutatását.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  NieR: Automata™
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.