Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#496) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Hogy én hol tartok? Q9300@3,6-on atomstabil. 1.264v-vel (20! óra prime)

Egyelőre a memóval kűzdök, az 1800-9-7-6-15-2T-vel stabil.

A gondom az, hogy a memó memtsz alatt kényelmesen viszi az 1920-8-7-6-19-1T-t, de a win valamiért kikészül tőle, ezen még van mit finomítani.

Megnézve min2tök beállításait, azt kell mondanom, szerintem kevés a fesz itt-ott, illetve még lehet egy kicsit hozzá kellene piszkálni.

CPU FSB-nek +0,2v ami max ajánlott, ez én egy picit túlléptem (+0,25v), így lett nálam 1.45V az FSB.

SPP fesz-re asszonták max 1.6v léghűtéssel, nekem most 1.5v-n ketyeg. 1.45v-n hajlamos folt fagyokgatni, azóta megszűnt.

Autón hagyni nem célszerű. Ha nem is akarsz feszt emelni akkor is célszerű fix-en beállítani az alapértéket.

Nálam most így megy:
CPU core: 1.3v
FSB: 1.45v
Memory: 1.9v
SPP: 1.5v
MCP: 1.5v (ezzel még játszani kell, valósínűleg egy kis elemlés lesz, de volt már ez 1.7v is ;] )

Ezen kívül máshoz nyúltatok? Vagy csak a feszeket meg az FSB-t tologatjátok ide-oda? Mert ebben a lapban van még 1-2 opció, amivel lehet játszogatni. Nekem mindenennel együtt (CPU, első memó, második memó) Kb. 20 éjszakám ment rá, hogy itt tartsak, ahol most, és még messze nem vagyok meg, a memóval szívok, de addig nem nyugszom, amíg össze nem hozom.

MOD.: és én nem tesztelnék prime blend teszttel. A memókat vissza kell venni alap feszre és alapra 1333-ra, és békén kell hagyni, amíg nem tudod, hogy a CPU mit muzsikál. A CPU tesztelésére tökéletesen alkalmas a Prime Small FFT teszt. Ha az már stabil, utána lehet elkezdeni blend tesztet nyomatni és próbálkozni, hogy eggyütt mit tudnak, mert lehet küzdötök a procival, közben nem is az a ludas, mert a blend teszt komplett rendszert tesztel, a small fft meg csak procit, így a hiba lehet nem is abban van.

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.