Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Néma p4pe (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) kamikaze boci


kamikaze boci
őstag

Két napja boldogan hazacipeltem a p4pe alaplapomat, azóta a hangkártya beüzemelésével harcolok, sikertelenül. Amikor a gyári driver (soundmax) telepítését elindítom egy ''driver not found'' kiírásával elköszön. Az eszközkezelőben vártam felbukkani a szokásos kis sárga kérdőjelet, hiába. Az oprendszer XP (először nyúlfarknyi életem során), A BIOS-ban be van kapcsolva. Help plz, egy pohár tejet tudok felajánlani!

egyéb állatfajták

(#2) Notes


Notes
senior tag

Szia!

Ugyanilyen lapom van és nekem sem működik rendesen a hang rajta. Kb. 20. driver telepítés után elértem hogy 'csak' kicsit recseg. Szerintem bele kell nyugodnunk hogy ez úgy szar ahogy van. Csak tudnám hogy milyen hagkártyát vegyek. :(

Romanes eunt domus!

(#3) kamikaze boci


kamikaze boci
őstag

Közben a problémát megoldotta az új 1003-as BIOS:) Azóta tökéletes a hang. Ha figyelmesen elolvastam volna a javítások listáját az ASUS honlapján, nem kellett volna ide sírnom a bánatomat..... Javaslom, te is próbáld meg.

egyéb állatfajták

(#4) kromos


kromos
csendes tag

Helló! Van 1 Asus P4PE alaplap és hozzá 1db 256/333 DDR (samsung) eddig minden okés. De ez az 1db memória csak a DIMM3-as ban (jobb szélső) hajlandó elindulni. Ha a másik kettőbe teszem meg sem mukkan a gép!
Na most szeretném bővíteni még 1 256/333 DDR-rel (ez is samsung, u.a.)! Tehát 2db 256/333 futna a gépben, de akár melyik slotba teszem a gép meg sem mozdul!!!!!!!!!
HELP PLEASE!
Mi a teendő? BIOS refresh? vagy alplap vagy memória csere?
Ja és még annyit, hogy 2db 256/266 DDR (ezek is samsung RAM-ok) simán megy a gép. Ja és a BIOS-ba auto-ra van állítva a Memory Frequacy, a CPU Externat Freq. 133, a szorzó fix 18x. A proci: 2,4 IntelP4

(#5) kromos


kromos
csendes tag

Na skacok! Egy kis BIOS frissítés CSODÁKRA képes!!!!!!!!!!!!!!!!
Sikerült megoldani a problémét simán megy 2db 256/333 DDR-rel is!
De azért ha valaki valami okosat tud még ezután mondani annak RESPECT!
Cső>CHROM

(#6) Sav


Sav
tag

Nalátjátok!

ASUS-P5KC; Q-6600; INNO3D 8600GT; 2GB Kingmax 800Mhz

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Néma p4pe (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.