Hirdetés

2024. július 2., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Nem tudom mi legyek ha nagy leszek (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) L@@-Yosh


L@@-Yosh
tag

Sziasztok!
Másodikos kis lurkó vagyok gimibe járok és jól tanulok. :)
Második osztálytól lehet felmenni fakultációt amit mostantól emeltszintű érettségire való felékészítésnek neveznek.
Nem igazán tudom mi legyek ezért szeretnélek megkérni titeket hogy adjatok tippeket!
Írhatnak nyugodtan felnőttek főiskolások egyetemisták illetve gimis sorstársaim :)
Tapasztalatokra lenne szükségem írjátok le plz hogy szerintetek mik a jó szakmák mely egyetemek jók (Pesten illetve Szegeden gondolkozom továbbtanulás téren).
Infó szakra járok de tudom BME-n infó szak nagyon kemény ezért azt kihagynám érdekel a közgáz illetve bármi amivel jól lehet majd keresni :)
Szörnyű hogy a mai világban márt másodikosan el kell határozni mi legyek :(
LÉgyszi írjatok írjatok és írjatok :)

Sztem AMD a tutti!

(#2) Biaggio válasza L@@-Yosh (#1) üzenetére


Biaggio
őstag

Saját vélemény: nem kell még szakmát választani. A középiskolai fakultációknál én már azt mérlegelem, melyik hasznos.
A matek például tuti befutó, meg lehet tanulni integrálni, deriválni, ennek később szinte mindenhol hasznát veszed.
A biológia-kémia-fizika szintén fontos, erősíteni lehet, de csak akkor, ha komolyan érdekel valamelyik vagy nagyon jó vagy belőle.
A történelem-magyar kombináció szerintem gyenge, inkább egy jó előkészítő, ha már ilyen irányba akarsz menni.
És a nyelv a legfontosabb:)

(#3) Tithian válasza L@@-Yosh (#1) üzenetére


Tithian
őstag

Fakt tekintetében a matekot tudom ajánlani, illetve tetszés szerint mellé semmit, vagy egy olyan fakt felvételét, ami neked érettségi tantárgy lesz. Matekra úgyis szükséged lesz, az a többlet amit így megszerzel - ha nem is mész emelt szintű érettségire - jól fog jönni.
Külön engedéllyel felvehetsz 3 fakultációt is, bár általában nincs sok értelme.

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

(#4) L@@-Yosh


L@@-Yosh
tag

Sziasztok!
Köszi matek akkor tutti befutó :)

Sztem AMD a tutti!

(#5) _Gudella


_Gudella
senior tag

Én ilyenszakmákon gondolkoztam:

Forgalomszámláló
Darukezelő
Útfestő
Harngozó...

Végül úgy döntöttem mérnök leszek :)

szóval máris itt van néhány tipp :))

(#6) _Gudella


_Gudella
senior tag

vagy esetleg kódexmásoló :)

(#7) Biaggio válasza L@@-Yosh (#4) üzenetére


Biaggio
őstag

Sőt:)
Matek mellé nem feltétlenül kell más faktra járni, inkább csinálj meg egy nyelvvizsgát;]

(#8) kamikaze boci


kamikaze boci
őstag

Én már nagy vagyok, mégsem tudom:P
Átlag 5 évente valami teljesen más dologba vágom a fejszém.:D

Valaki ajánlotta, hogy ne dönts még. Én is ezt javaslom. A te korodban nagyon kevesen vannak, akik világosan látják, hogy felnőtt fejjel miből szeretnének megélni. Amikor dönteni fogsz egy a lényeg, ne azt nézd melyik könnyebb, hanem hogy melyiket csinálod szívesen. Felesleges dolgokra ne pazarold az időd.

egyéb állatfajták

(#9) Biaggio válasza kamikaze boci (#8) üzenetére


Biaggio
őstag

Segítsünk neked is Boci? :DD

(#10) jeges


jeges
senior tag

sztem meg azt köllene kitalálni, mely tantárggyal foglalkoznál szívesen. második gimiben nem mond sokat, hogy ''mérnök'' meg ''közgazdász'' (persze jó esetbe' az orvos igen...)
ha azt kezded el, van némi remény rá, hogy - amennyiben azon az adott területen folytatod a tanulást - nem utáltatja meg veled teljesen az egyetem/fősuli a témát.
ha olyan faktra mész, amit eleve nem szeretsz, azt tuti a ''púp a háton'' tipikus eseteként lehet később aposztrofálni.
ebből a szempontból talán olyasmi a logika, hogy
1. humán vs reál
2. 1-től függően mely tárgyak tanárait tudod elviselni ;]
( de ez szigorúan saját tapasztalat :) )

a nyelv valóban nagyon fontos, később a felsőoktatásba' méginkább kölleni fog

biaggio: nem értem, mi bajod a történelem-magyar párossal, ezzel a két tárggyal lehet bármilyen jogi területen továbtanulni, amennyire tudom
arról már nem is szólva, hogy én is töriből felvételiztem annak idején

(#11) Tithian válasza Biaggio (#7) üzenetére


Tithian
őstag

Jó ötlet, ha könnyen mennek a nyelvek, akkor egy-két nyelvvizsga nem árt.
Plusz pontok, érettségi ötös...

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

(#12) jeges válasza kamikaze boci (#8) üzenetére


jeges
senior tag

jó lehet a fejszéd :DDD

(#13) rog válasza _Gudella (#5) üzenetére


rog
addikt

én mindig is filmesztéta és/vagy jövőkutató akartam lenni, oszt informatikus lett belőlem. tiszta szívás.. :)

(#14) Biaggio válasza jeges (#10) üzenetére


Biaggio
őstag

Nincs bajom velük:)
Szvsz a középiskolai fakultáció nem nyújt megfelelő képzést magyar-történelem tárgyakból.
Jómagam is megjártam a jogi felvételit, ezért mondtam, hogy egy egyetemi előkészítő tanfolyam sokkal többet segít(het) :)

(#15) L@@-Yosh


L@@-Yosh
tag

Na re :)
Valaki itt elvégezte infó szakot BMe -n ? kemény ?
orvos kilőve nem bírnám a boncolást :)

Sztem AMD a tutti!

(#16) L@@-Yosh


L@@-Yosh
tag

Ügyvéd meg sok van nem ?

Sztem AMD a tutti!

(#17) Loretto válasza L@@-Yosh (#1) üzenetére


Loretto
veterán

'' bármi amivel jól lehet majd keresni ''
elég tág fogalom.maradjunk a legális munkánál.ha jól tanulsz és van érzéked abban amit csinálsz( tehát nem csak lexikális tudásod van) akkor jól fox kereni.de pl. a gd-i szféra sztem eléggé telítve van.de info mindig fejlődik abban is lehet keresnivalód. és ha ezekben az irányokban gondolkocc akkor mindenképp a matekot nyomd.

Soirée...

(#18) horatio válasza L@@-Yosh (#1) üzenetére


horatio
tag

A lényeg ne legyél túlképzett diplomahalmozó, mint egyesek ... :)
Nyelv(ek) és egy okos iskolaválasztás. Ha lehet olyan szakmát válassz amit szeretsz is és a suli alatt gyakorolni gyakorolni gyakorolni azt amit tanulsz.

Két nap az élet, három nap a karnevál.

(#19) Sidaries válasza L@@-Yosh (#1) üzenetére


Sidaries
őstag

Szerintem nem olyan fontos ez a választás. Én történelem, földrajz fakon voltam gimiben és most IT mérnökként tengődök. Mivel áltsuliban biológiából is jó voltam ezért elmondhatom, hogy mindenhez értek. :D
Egyébként a Szif-re (Sze) jártam Győrbe infószakra és az igen rossz volt. Őskori és szar dolgokat tanítanak. (pl. Pascal)

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#20) VÁMpír


VÁMpír
aktív tag

Szerintem a matek tényleg jó választás. Fejleszti a logikát, elvonatkoztató képességet is pl. Nagyon sok helyen felvételi tárgy (szűrőtárgy).
Nem tudom, kötelező-e 2. tárgyat is választani, ha nincs ''kedvenc'' és nem is kell, akkor ne válassz. Egyébként meg ami érdekel. :)

(#21) Ijk válasza L@@-Yosh (#1) üzenetére


Ijk
nagyúr

Legyél politikus és rázd ki ezt az országot a sz*rból

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#22) Tithian válasza VÁMpír (#20) üzenetére


Tithian
őstag

Szerencsére nem kötelező.
Én is csak matekot választottam.

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

(#23) sai


sai
aktív tag

hát én is valami hasonló problémában szenvedek.. csak nekem annyival másabb a helyzetem hogy jövöre fogok éretségizni (ha minden jól megy :t ) és nem tudom hogy hova tovább.. :( maradhatok a jelenlegi sulimba 2év technikusin.. de ott annyira nincs olyan szakma ami érdekelne..
ja jelenleg Műszaki Szakközépbe járok és Gépészet-et tanulok.. (vagyis elvieg gyakorltailag csak alapozo ismeretek van.. ja és tudja valaki hogy mit takar a Gépész???mert mi még nem tudjuk.. :t )
szóval igazából nem tom hogy hova menjek majd éretségi után.. mert igazából érdekel 1kicsit a Robot technika (Mechatronika), Fényképezés,Videozás.. Szóval tudtok Bp en (esetleg v hol a környékén) valami e 3om szakkal foglalkozo jó sulit?
ja + az tényleg ugy van hogy Operatöri szakmához el kell végezni a szinművészetit?(valahol ezt hallotam)

(#24) tuctuc


tuctuc
aktív tag

Én matek-töri faktos voltam, érdekeltek a reál és a humán dolgok is, és nem bántam meg. Elvileg a közgázra kell matek-töri (felvételi), nem oda mentem, mégis jó döntésnek bizonyult a 2 fakt. + nálam is sokat nyomott a latba a tanár személye!
U.I. : a nyelv is jó ötlet, de csak akkor, ha később is fogod használni, mert a főiskola/egyetem elég hosszú, hogy sokat felejts, ha nem használod. :(

[Szerkesztve]

21 éve a PH-n

(#25) Wildmage


Wildmage
senior tag

Ügyvéd ne legyél, mert többtízezer(!) munkanélküli van az országban jogász diplomával köszönhetően az utóbbi évek túltermelésének ezen a területen.

(#26) Wildmage válasza sai (#23) üzenetére


Wildmage
senior tag

Ha fényképezés-videózás annyira bejön és van sok pénzed cuccokra, akkor menj el mondjuk fotósnak egy újsághoz pl. Bejárod a világot és ahogy tudom rengeteget lehet keresni vele. Azt, hogy hol tanítanak ilyet azt nem tudom.

(#27) sai válasza Wildmage (#26) üzenetére


sai
aktív tag

ja csak hát ahoz is el kell végeznem v mi sulit.. és ezzel vagyok itt bajba hogy mit?!van külön ilyen vagy tényleg a szinművészetin tanitják??:F

(#28) Skót válasza L@@-Yosh (#15) üzenetére


Skót
aktív tag

Ez nagyon rajtad múlik hogy mi akarsz lenni!:)
Csak olyat válassz amit szeretsz (de ezt már sokan leírták előttem)

Én meg épphogy orvos szeretnék lenni (vacsi közben végignézek egy boncolást)
Dehát ha ezt nem bírod aatól még lehetsz pl jó fogorvos
Csak kell egy alaptőke ha rendelőt is szeretnél indítani (igazán csak úgy érdemes szvsz)

"A modell alkatú nők olyanok mint egy rossz rádió: nem lehet rajtuk semmit fogni! Hát tényleg ez kell Nektek?"

(#29) lanyoo válasza L@@-Yosh (#1) üzenetére


lanyoo
tag

''Ha nem tudod mit akar az élet tőled
Gyere el te is jegyellenőrnek!''
,]

(#30) bdav


bdav
őstag

én most fejeztem be a középsulit, matek-fizika fakton voltam. matek mindenképpen erősen javallott, de a tanártól is függ (ismerek olyat is, h. a nem faktos csoport jobb, mint a faktos, a tanár miatt). persze ez akkor, ha inkább reál beállítottságúnak érzed magad (ezt azért már lehet tudni kb. ilyenkor is). fizika az nagyon jó sztem, hogyha érdekel legalább valamilyen mértékben. még ha nem is akarsz vele mit kezdeni később, akkor is ajánlott, mert érdekes :) meg ez a fizikusi gondolkodásmód is jó :)

humán irányba nem tudok mit mondani :)

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#31) tuctuc válasza Wildmage (#25) üzenetére


tuctuc
aktív tag

Ez teljesen igaz, átlagosan 6-8 hónap alatt lehet elhelyezkedni friss diplomával, ha nincs papának/mamának irodája, vagy nem ismerik a bíróságon. Suxx. + suli után kell 3 év gyakorlat a szakvizsgához, csak azután lehetsz ügyvéd/ügyész/bíró... Vígaszképp a gazdasági vonal is hasonlóan csőd, ha friss diplomás álláskereső vagy. És elvileg ugye ezek is ''jólmenő'' állások.

21 éve a PH-n

(#32) lanyoo válasza bdav (#30) üzenetére


lanyoo
tag

BME-s TTK-soktól (mérnök-fizikus) hallottam, hogy sok cég vesz fel felsővezetői állásba ilyen végzettségű embert, mert a gondolkodásmódjuk nagyon megfelel ehhez. Az a szak nem különösebben nehéz.

(#33) mr.geeZ válasza L@@-Yosh (#15) üzenetére


mr.geeZ
aktív tag

Én ugyan nem végeztem még el, de a 4. félévemet taposom és hát tényleg nehéz.
Vannak ugyan emberek akik kirázzák a kisújjukból (tipikusan fazekasosok, matek-szakos gimit végzettek, zsenik) de én nem tartozom közéjük. A gimihez képest nagyon durva váltás, és a gimis tudást sajnos kb. csak az 1. félévbe lehet használni (ezt nem tudom, csak halottam, én nem infós gimibe jártam). Tehát kemény a dolog de kellő szorgalommal megcsinálható. Van itt a PH!-n 1-2 infós még (elsősök is) egyébként, őket is megkérdezheted, nekik hogy jön be a dolog. Nekem egyébként tetszik a suli, csak hát nem vagyok színötös...:U

Bass is a strong instrument, you can't allow yourself to play it weakly, with no authority.

(#34) Wildmage válasza Skót (#28) üzenetére


Wildmage
senior tag

Az egyik ismerősöm beszélt még valami fotósképzésről tavaly de nem lett belőle semmi, legalábbis ő nem jelentkezett. Ennél fogva nem tudok semmit a témáról. Esetleg próbálkozz be az újságírókamaránál(vagy valami ilyesmijük biztos van) és kérdezd meg ott, hátha tudnak segíteni.

(#35) bdav válasza lanyoo (#32) üzenetére


bdav
őstag

hát biztos :) csak ez a mérnök-fizikus egy kicsit kamuszaknak tünik nekem. olyan nem elég konkrét (bár gyakran a többi se). ettől függetlenül lehet h. nincs igazam :) az alapján amit leirtál nem lehet rossz :) mondjuk nekem már mindegy, ha minden OK, akkor megyek BME müsz. infora :) aztán majd túlélem valahogy :)

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#36) Wildmage válasza tuctuc (#31) üzenetére


Wildmage
senior tag

Remélem a reklámos vonal nem lesz ennyire gáz mire végzek. Még 2.5 év gyakorlattal együtt a fősulin és valami kereskedelmi szakközgazdász diplomával + kereskedelmi szakmenedzser (marketing-reklám) + számtech. programozó felsőfokú papírjaimmal rászabadulok a reklámos területre, mert az poén:)

(#37) Wildmage


Wildmage
senior tag

Egyet ne tegyetek: ELTE TFK angol számtech tanári szak.... Az angollal nincs is gond, de a számtech szánalmas volt azalatt a 2 hónap alatt, amíg odajártam.

(#38) tildy


tildy
nagyúr

Hát én lassan 25 leszek, de ez a kérdés még nekem is fogas kérdés.Legszívesebben tengerparton heverésző rákot, kagylót fogó, kókuszt szedő csajszi lennék;]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#39) bélanéni válasza tildy (#38) üzenetére


bélanéni
őstag

Én is lassan 25 leszek, és legszívesebben tengerparton heverésző rákot, kagylót fogó, kókuszt szedő csajszit hajkurászó faszi lennék ;] ;] ;]

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#40) hoyuka válasza bélanéni (#39) üzenetére


hoyuka
csendes tag

LOL:)


[Szerkesztve]

Kerem kapcsolja ki!

(#41) kíváncsi


kíváncsi
senior tag

Hi all!
sry az OFFért csak annyit szeretnék kérdezni hogy tildy mi van gaboRF al neked írt már?

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#42) kíváncsi


kíváncsi
senior tag

Hi all!
sry az OFFért csak annyit szeretnék kérdezni hogy tildy mi van gaboRF al neked írt már?

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#43) buci_


buci_
tag

hm..
nekem is nemsokara ki kell valasztanom h mibol fakultaljak es meg pontosan mindig nemtudom mi akarok lenni
en ugy gondolom fakultalni abbol kell amibol jo vagy .. en spec human beallitottsagu vagyok ezert tori+irodalom ami ok.. viszont infoert megorulok de a tobbi real tantargy fizika-kemia ahh sux.. matek meg elmegy :)
erdekes helyzetben erzem magam de majd jon magatol.. legalabbis nagyon remelem!!
egyebkent ha nagy leszek tudom mi leszek: felnőtt! :U:U :)

Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot!

(#44) tildy válasza kíváncsi (#42) üzenetére


tildy
nagyúr

jaja nekem írt már Gáborf.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#45) kíváncsi


kíváncsi
senior tag

tényleg írt :F
:( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :(

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#46) rATdrAgOn válasza L@@-Yosh (#1) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag

Egy dolog, az biztos... ha eleg ideig elsz, vagy nem elsz, akkor is tuti hulla lesz beloled. :)
Az, hogy a koztes idot mivel toldot el, az mellekes. :)
A lenyeges az, hogy ezt az idot maximalis elvezettel toltsd el, tehat ha dolgoznod kell, azt elvezd. :)
Tippeket adni szvsz ebben az esetben tok felesleges, csinald azt, amihez ugy erzed, hogy ertesz es oromet okoz. Valamint soha ne felj valtani. :)
Ez a lenyeg! :)

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#47) jeges válasza Wildmage (#26) üzenetére


jeges
senior tag

''Ügyvéd ne legyél, mert többtízezer(!) munkanélküli van az országban jogász diplomával köszönhetően az utóbbi évek túltermelésének ezen a területen.''

''Ha fényképezés-videózás annyira bejön és van sok pénzed cuccokra, akkor menj el mondjuk fotósnak egy újsághoz pl. Bejárod a világot és ahogy tudom rengeteget lehet keresni vele.''

kissé megtévesztő a két hsz egymás után...
egyszer lefikázod az egyik szakmát, mint amivel nem lehet munkát kapni, aztán kijelented, hogy ''de jó'' a másik, mer' ''rengeteget lehet keresni vele''.

1. arról a pár tízezer fényképészről nem beszélsz, aki munkanélküli, meg arról a másik pár tízezerről, aki dolgozik 3-4 helyen, és sz@rt se keres, ráadásul mindegyik munkahelyéről bármikor kirúghatják minden indok nélkül. (és ez általában az újságírásra is igaz)

2. arról a szintén pártízezer jogászról sem ''szól a fáma'', aki pedig dolgozik, és bár nem jár külföldre, nem keres ''rengeteget'', mégis tisztességesen megél, eltartja a családját. (az más kérdés, hogy a munkakezdő helyzete egyik szakmába' se könnyű...)

sztem egyébként a legtöbb szakmában bőven ''kielégítő megoldás'' az utóbbi. persze lehet olyan célokat kitűzni, hogy külföld, betegre keresni magam, stb., de az átlag ''munkásember'' nem így néz ki. (én spec többre becsülöm a tisztességgel a családja megélhetését megteremtő ''jómunkásember''-t.)

(#48) jeges válasza Biaggio (#14) üzenetére


jeges
senior tag

magyarról nincs infom, de nálunk szolnokon a töténelem kifejezetten remekül felkészített a felvételire...ill. pontosabb úgy, hogy a tanárunk jól felkészített a felvételire, és ez a kulcskérdés. :)
(matekról má sokan beszéltek/beszéltünk)

(#49) Zoltán válasza L@@-Yosh (#1) üzenetére


Zoltán
őstag

Legyél partizánvadász.

(#50) Wildmage válasza jeges (#47) üzenetére


Wildmage
senior tag

Semmi bajom se a jogászokkal, se a fényképészekkel, se a rendes munkásemberekkel, meg úgy ált. senkivel. Nem igazán értem miért vagy felháborodva, mert csak azt írtam le, amit hallottam rádióból/tvből. A fotós témát pedig a barátom mesélte, aki rá van/volt kattanva a dologra. Az apja főszerkesztő egy lapnál, így onnan is volt infó, de a srác személyesen beszélt egy fotóssal is, aki konkrétan ezt a melót csinálta és beszélt neki valamilyen képzésről is. Ennyit tudok. Ezt leírtam mert hátha segít valakinek, nem pedig azért, hogy a PH!-n általában kis számban jelen lévő szakmákban dolgozó embereket fikázzak le -ahogy mondtad-.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Nem tudom mi legyek ha nagy leszek (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.