Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#50) Alex11 válasza petakpa1 (#49) üzenetére


Alex11
csendes tag

Hali!
Ha kicsit csalódott felhasználó érzetét keltettem párral odébb, akkor bocs :)
(kárpótol itt lejjebb ez a pár sor)

''Kis'' fejlemény hogy elvittem a táp, meg monitor kivételével a gépem, és semmi baja nem volt a kártyának! Ment az ECS-el ez a GF4mx440, így nem is kellett kicserélni, egyébként az MSI GF4 MX440-ese alig pont ugyanarról a gyártósorról kerül le (vagy ugyanaz a terv alapján?) mint az Asus, kívülről csak a ram márkájában különböztek (mind2 ki lett próbálva a gépembe).

Szal hazahoztam, és persze játkék start, monitor kikapcs. Mivel a szervízbe jó volt, ezért vagy a táp, vagy a monitor a ludas. (itt már egyre valószínűbb volt hogy a monitor) Ja és eszembe jutott hogy az egyik játék indulás előtt kéri be a felbontást. Ott beállítottam 800X600-ba, és elindult! Meg 1024-be is, és tök jól működött! Ezekután végigpróbálgatva a felbontásokat, kiderült, hogy csak a 640X480-as felbontásnál kapcsol ki a monitor, de akkor a játék menüje sem jön be, mert zene menne akkor, de az se megy. És itt eszembe jutott hogy van egy analóg monitorom, ami kicsit sötét, kicsit homályos, és rákötöttem, és láss csodát (amint bemelegedett, és látni lehetett rajta valamit) működött 640X480-ban! Semmi baj nem volt, minden ment. Tehát a monitornál van valami gubanc, csak azt nem tudom hogy mi.

Az nvidia driverével lehet állítani a képfrissítésen, ezen állítottam, majd egy külön progival is később, ami átállítja a frissítést játékban, meg mindenhol winben, de bármit állítottam (60-75-85Hz) nem ment a rendes monitorom, kikapcsolt továbbra is.

Aztán a plug-and-play monitor ''vezérlőt'' is leszedtem, helyette szabványos svga 1024X768-at állítottam (belinea nincs alapból a winbe), de így se jó, meg itt megint játszottam a frissítéssel.

Már csak arra tudok gondolni, hogy a sorfreki vagy mi, az van olyan értéken amitől kikapcsol a monitor, de eddig a pci-os vidkártyámmal ment 640X480-ban.

Ezt támasztaná alá az is, hogy 640X480-ban gyak semmi nem megy most, se directdraw, se direct3d, se opengl. Még dos-ban kipróbálom egy játékkal, kíváncsi vagyok.

Ja és eddig épp hogy be volt kapcsolva az alaplapi hangkártya, és a videókártyával vettem hangkártyát, és akkor kapcsoltam ki a biosba... És persze próbáltam már úgy is hogy csak winyó, meg vidkárty, meg monitor, és akkor is kikapcsolt a monitor 640*480-as játék felbontásnál. Ami 800*600-ba jön be egyből azzal semmi baj...

A sorfreki állítására van progi? Ezzel el is lehet b*szni a monitort nem? (egyébként 2-hós)

*

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.