Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Ne vegyél Seagate-et ? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#5) Husky


Husky
aktív tag

Pár napja én is megleptem magam karácsonyra egy ATA-IV-gyel... Első bekapcsoláskor viszont frászokat kaptam tőle, mert arra számítottam hogy nem hallok majd semmit... Pedig hallottam, nem is akármit: minden hozzáférés után (írás/olvasás/drive ID , smart infók lekérése/bármi) egy iszonyat idegesítő, kb. 3 másodpercig tartó sípolást/nyekergést... Először bad sectorokra és a firmware hibajavítási kísérleteire gyanakodtam, aztán feltűnt, hogy ezt mindig, idle-be lépés után alig egy másodperccel csinálja... Pár perc google után kiderült, hogy ez biza a 80Gb és a zsír új kinézet ellenére egy "első szériás darab", amelyekben még defaultból be volt kapcsolva valami self-diag util, ami unalmában kicsit scannelgette a lemezt, közben ezt a hihetetlen idegesítő hangot produkálva... Egy smscan nevű seagate utillal viszont ki lehet kapcsolni. Azóta teljesen meg vagyok vele elégedve... De nyűvöm is, rendesen... ha valami gubanc van vele (korai széria, ugye), előjön még gariidőn belül, ígérem... :> .. Majd megírom, mitől szállt el... De már lassan második napja olvasgatja végtelen ciklusban a gigákat, minden zökkenő nélkül. Közben tartja a 42 fokcelziuszt... Jó lesz ez... ha eddig bírta... :))

Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Ne vegyél Seagate-et ? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.