Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) levi.hungary


levi.hungary
tag

Navon Platinum Explorer 7" android navigáció. Valakinek van ilyen? iGO Primo v9.6.7.235654 (Teljes Európa) verziót raktam rá, de nem találja a műholdakat.

(#2) levi.hungary


levi.hungary
tag

http://www.navongps.com/ oldalon sem találtam semmilyen infót a készülékről. Esetleg fórumot vagy bármit talált már róla valaki?

(#3) zsolosz válasza levi.hungary (#1) üzenetére


zsolosz
tag

ez engem is érdekelne, hogy működik...

(#4) levi.hungary válasza levi.hungary (#1) üzenetére


levi.hungary
tag

Egyszer rátalált és azóta működik.

(#5) Sgerda


Sgerda
csendes tag

Kedves Fórumozók!
Tegnapi napon vásároltam egy NAVON Explorer 7 készüléket.
Kérdésem az lenne, hogy szerintetek a mini USB csatlakozóval kellene-e, hogy lasson mondjuk pendrive-ot, ne adj isten mobilinternetet?
Egyéb nyavajám vele, hogy a google play áruház csak első belépéskor működik, akkor tudok letölteni, aztán ha kilépek belőle, majd máskor vissza, akkor meg állandóan azt mondja hiba a szerverrel. Ha visszaállítom a gyári beállításokat, akkor megint működik és megint nem.... (nem szeretném örökké a gyári viszaállítást)
Ha tudnátok segíteni megköszönném, mert ha ez géphiba, akkor még holnap 3 napos gariba visszaviszem.
Előre is köszönöm.

(#6) levi.hungary válasza Sgerda (#5) üzenetére


levi.hungary
tag

Az usb kínra már más is panaszkodott az edigital termékleírásban. A play nekem is ugyanezt csinálta, töröltem a profilt és újra felvettem és már jó volt, nem kell ezért gyári reset.

(#7) Sgerda válasza levi.hungary (#6) üzenetére


Sgerda
csendes tag

Kedves Levi!
Köszi a választ. Mit jelent ennél, hogy törölni a profilt? NAgyon kezdő vagyok tablet ügyben. :D
Jelenleg azon pörgök, hogy ha nem lát vele semmit, akkor minek van?

(#8) levi.hungary válasza Sgerda (#7) üzenetére


levi.hungary
tag

Fejből mondom, nem tudom pontosan így van-e: Beállítások --> Fiókok és beállítások --> Profilt törlöd újra hozzádod.

(#9) Sgerda válasza levi.hungary (#8) üzenetére


Sgerda
csendes tag

Köszi. Már értem. Ezen már túl vagyok. Újrarakom a profilt, akkor jó a play, aztán bezárom az alkalmazást, akkor újra nem működik.
Ma visszavittem az Auchanba, az ottani eladókkal megnéztük, összehasonlítottuk más típusú gépekkel. Nem támogatja az USB kapcsolatot csak számítógéppel, tehát se mobilnet, se pendrive. A RAM csak 512 :(
Na mindegy, ettől használható a gép, csak bosszantóak ezek a dolgok.

(#10) tomi0829


tomi0829
csendes tag

Üdv, szeretném kérni a segítségeteket.
Vásárlás előtt állok, szeretnék egy használható GPS-t venni "otthoni" felhasználásra.
Kérdésem az lenne, hogy ha vásárolok egy ilyen navigációt, (EDigital 30e) akkor erre még tennem kell szoftvert a navigáláshoz? És ha igen, akkor " igo Primo 2 v9.6.5.245577 " ez megfelelne erre?
Vagy valami mást kell feltenni? Mennyire használható a készülék? Sajnos kezdő vagyok a témában, bocsi ha hülyeséget kérdeztem. :)

Köszi előre is! Üdv.

(#11) levi.hungary


levi.hungary
tag

Egy hét utáni tapasztalat: Navigáció, zenelejátszás kocsiban jól megy rajta. Chrome elfogadhatóan megy rajta, a kijelző viszont pocsék, csak hüvelykujjal lehet kezelni, a többit nem jól érzékeli. A google account gyakran megbolondul és újra fell kell venni, hogy Playről lehessen installálni appokat. Támogatás nem tudom lesz-e hozzá valaha, még a gyártó honlapján sincs fenn a készülék. Szóval aki tabletnak használná az csalódni fog, kocsiba navigációnak ideális és olcsó, főleg ha hamar megtalálja a műholdakat, ami néha több perc is lehet.

(#12) tomi0829 válasza levi.hungary (#11) üzenetére


tomi0829
csendes tag

Csak navigációként használnám, a térképet nem tudom hogyan kell ezeknél használni.
Amikor megvetted akkor, kellett vásárolni hozzá térkép csomagot mint pl az IGO 8? Vagy ez hogy van?

(#13) Kriza


Kriza
őstag

Írhatnátok róla bővebben tapasztalatokat!
Elég jó árban van - főleg ha azt nézzük, hogy van benne GPS - de olcsó húsnak néha nagyon híg a leve...

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#14) bigyo108


bigyo108
aktív tag

üdv.

fóliát szeretnék a kicsikére.
van ennek pontos típusa vagy próbáljak meg egy univerzális 7colos fóliát ?
a navon 810t is valami herotab mid -el egyezik meg.

A PC visszafelé MINDIG kompatibilis lesz,.... MINDENRE!! :)

(#15) Kbali válasza tomi0829 (#12) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ehhez Igo-t nemigen vehetsz, max. Sygic vagy használod(nád) a Google navigációt, csak ahhoz net kellene.

(#16) Kriza


Kriza
őstag

Tegnap megnéztem az Aquában egyet, aztán vettem egy másik típust. :B

Az alatt a kb. 5 perc alatt, amíg a kezemben volt, az volt a benyomásom, hogy nagyon érzéketlen a tapintásra. Be akartam állítani a magyar nyelvet, de a menübe alig tudtam belépni, a nyelvek között a görgetésnél pedig kb. 6-szor választott ki rossz nyelvet, mert a görgetés közben úgy érezte, hogy valamire ráböktem. Ráadásul a menüben görgetni csak állított nézetben lehetett :F Anyagminőség szempontjából sem egy nagy eresztés (árkategórián belül)! Ráadásul úgy tűnt, hogy csak 512MB RAM van benne, nem 1GB, ahogyan sokfelé hirdetik!

Hogy jót is mondjak, nekem úgy tűnt, hogy a betekintési szöge talán kicsivel jobb, mint a többi, amit nézegettem.

Kbali: miért nem lehet ehhez iGot venni? Sokfelé úgy árulják, hogy van rajta.

[ Szerkesztve ]

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#17) Kbali válasza Kriza (#16) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ez OEM, külön nem vehetsz hozzá...

(#18) Kriza válasza Kbali (#17) üzenetére


Kriza
őstag

Mindenesetre lehet rá rakni iGo-t. A mikéntjét és annak legalitását ne részletezzük. :R

[ Szerkesztve ]

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#19) Kbali válasza Kriza (#18) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ezt én is tudom, de sokaknak nem egyértelmű...

(#20) evilskati válasza levi.hungary (#1) üzenetére


evilskati
aktív tag

-

[ Szerkesztve ]

(#21) tzetko


tzetko
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Navon Platinum Explorer 7" tablagép, amely a következő hibát produkálja:
A Google Play -ről ha töltök le egy alkalmazást, akkor előtte mindig el kell játszani vele a gmail fiók törlését és újra létrehozását, egyébként "szerverhibát" jelez és nem frissít nem tölt le semmit.
A szervízbe hordás előtt gondoltam megkérdezem hátha van valakinek ötlete mit lehet vele tenni.

(#22) authorvision


authorvision
csendes tag

Sziasztok,

Van valakinek tapasztalata azzal kapcsolatban, hogy a Navon Platinum Expl. 7" gépet együttműködésre lehet-e birni mobil stick-kel?

köszönöm,
a.

(#23) hagymafog


hagymafog
csendes tag

Üdv sziasztok!

Segítséget kérnék tőletek. Vettem egy Navon platinum explorer-t és nem sikerül feltelepíteni rá semilyen navigációs programot . Az igo-val kezdtem, egy másik készüléken kipróbált biztos verzióval, de a feltelepítés után pixelhiba miatt nem fut a program. Többször átfutottam rajta, de semilyen módon nem működik. Tudnátok ajánlani valamilyen megoldást, vagy valamilyen igo programot ami beválhatna. Előre is köszönöm. :U

(#24) laszlohu válasza tzetko (#21) üzenetére


laszlohu
addikt

Ezeket megtetted, hogy rendesen működjön?

1.Setting (Beállítások) – belépni

2.Apps (Alkalmazások) – belépni

3.All (Összes) - fenti menüsorban ráklikkelni

-Google Play Store (G. Play Áruház) – kiválasztani

-Force Stop (Kényszerített leállítás) - ráklikkelni - OK megnyomni

-Clear Data (Adatok törlése) - ráklikkelni- OK megnyomni

-Return - visszalépni

-Google Service Framework (G. Szolgáltatások Keretrendszer)– kiválasztani

-Force Stop (Kényszerített leállítás) - ráklikkelni - OK megnyomni

- Clear Data (Adatok törlése) - ráklikkelni- OK megnyomni

4.Visszalépni és újraindítani a készüléket.
A fenti lépéseket minden Factory Data Reset (Gyári adat visszaállítás) után meg kell ismételni a megfelelő letöltés érdekében.

(#25) lacus46


lacus46
csendes tag

Sziasztok . elnézést a bénaságom miatt . vettem picilányomnak 1 navon platinum 10.1-t , minden tök jol megy , csak a facebook nem magyar , és a yahoo csak a fejhalgaton elég hangos , a saját hangszoro mindenhol jol zol csak azon nem , tudna valaki tippet adni mit kéne csinálni vele :F ( nem dobom ki :DD )

(#26) zolee1967


zolee1967
tag

Sziasztok!

Használ valaki külső billentyűzetet ezzel a tablettal? Ha igen, akkor milyen típust?

üdv

Z

(#27) lacus46 válasza zolee1967 (#26) üzenetére


lacus46
csendes tag

a 10.1-eshez vettem az overmax kl-028-ast , mikro usb csati , angol ékezet nélküli billentyű , jol müxik , 5000 ft.

(#28) SharkyV8


SharkyV8
csendes tag

Sziasztok!
Karácsonykor vettem egy Platinum Explorer készüléket, leírnám az én észrevételeimet. Fuvarozó vagyok, így főleg a gps és az fm transmitter funkciót használom.
Gyárilag telepített iGoval vettem a gépet, így azzal nem volt gondom. Hidegen kell neki egy perc is mire megtalálja a jelet, felhős időben néha több is.
A play áruház hibátlanul működik, nem tapasztaltam olyan dolgokat, amiket írtatok.
Meg vagyok elégedve az érintőjével is. Van hogy valamire többször is rá kell nyomni, de egyáltalán nem zavaró. Ahogy az ára is mutatja, nem egy ipad.
Összességében amatőr szinten egy nagyon jól használható készülék.

Viszont van egy problémám, amire nem találok megoldást.
A leírás alapján 8 Gb belső tárhelye van, ami a gyakorlatban csak 6.5 Gb. Ez még nem lenne gond. Ezt a tényleges tárhelyet 2 részre osztja, egy 6 Gbosra és egy 504 Mbosra. A kissebbiket rendszer gyökérmappának nevezi, a nagyobbikat SD kártyának (kártya amúgy nincs benne).
A bonyodalmak itt kezdődnek. Az alkalmazásokat a kissebbikre telepíti, amit aztán át tudok tenni a kártyára az alkalmazás kezelőben. Viszont ahogy használom a gépet a kissebbikről folyamatosan fogy a hely, és nem tudom mi zabálja. Hiába törlök le bármit róla, pár nap és megint elfogy a hely. Raktam már fel rendszertisztítót, átvizsgáltam vírusírtóval, de semmi haszna. Van valami tippetek mit csinálhatnék vele?
Köszi előre is.

(#29) kisBözsi


kisBözsi
tag

Sziasztok!
Nekem is ilyen Navon masinám van. Sok-sok kutatás után sem találtam hozzá semmit. A touch problémát viszont megoldottam. A kisfiamnak is van egy tablet-je. No name A13. Az övén nagyon jó a touch. És minden. Fogtam és a noname gépből kimásoltam egy touch nevü fájlt, és lecseréltem vele az enyémet. Újraindítottam, és pont olyan jó lett, mint az övé. Jó érzékeny lett. Még bubis nylonban is jól működik. A rendszer ugyan az. Persze az eredetiről csináltam biztonsági másolatot, nehogy meglepetés érjen.
Sajnos vissza kellet küldenem garanciába. Egyik napról a másikra a wifije elromlott. Nem találta a MAC címet. Most már napok kérdése, és kész lesz. Persze, ha találtam volna hozzá ROM-ot, akkor lehet, hogy nem kellett volna visszaküldeni. Szerintem ehhez soha sem lesz.
Üdv nektek!

(#30) kisBözsi válasza zolee1967 (#26) üzenetére


kisBözsi
tag

Szeva!
Szerintem ez nem támogatja a külső eszközöket (NPE). Én már OTG kábelt sem kaptam hozzá. Bár szerintem egy új, és más rom-al biztos jó lenne.

[ Szerkesztve ]

(#31) kisBözsi


kisBözsi
tag

Ezt meg elfelejtettem: Az 1Gb RAM tényleg nem igaz. A 8Gb memória viszont jó. Azonban ebből a 8Gb-ból lesz a RAM, a system, és a saját tároló. Ez így nagyából kijön, ha átszámolod byte-ra. 8-al fog kezdődni. :DD

(#32) istvan600


istvan600
csendes tag

sziasztok karácsony óta próbálok usb-s eszközt hozzákapcsolni (egér pendrive billentyű usb stick stb)
sikertelenül.kb felhasználói szinten értek a géphez.ezért, hívtam segítséget, többet is, de mind hiába.otg kábel, Y kábel is szóba jött semmi eredmény.igo navigációt sikerült rá telepíteni de nem volt egyszerű, és ha
100km/h- nál gyorsabb egy kanyar, olyan lassan reagál,hogy elmegy egyenesen,azt hiszi bementünk az erdőbe és újratervez.mivel nincs bluetooth a gépen külső stickel sem tudtam kapcsolódni bluetooth-os eszközhöz (elm327bluetooth) ezért vettem egy wifis eszközt (elm327wifi) ő-vele sem kommunikál.okos telefon
látja az elm327-et laptop szintén a droid nem.ámbár hívtam szakembert,és másikat is.ez utóbbi téma csak pár napos úgyhogy még nem merítettem ki minden tudományomat,és még vannak ismerőseim is akik értenek a géphez.lehet ,hogy egy dologra lehetne használni,internetezni de az is olyan lassú,hogy amíg betölti az időképet 2 fokot emelkedik a hőmérséklet. összegzésül ez a tábla így semmire nem használható egy 4 betűs
szóval tudnám jellemezni.ha valakinek lenne használható gondolata,elolvasnám . :W

(#33) bigyo108


bigyo108
aktív tag

üdv.

a szétszedésről van valami info ?

törött kijelző a probléma, de az érintő rendben van, de nemtudom hogy egyben van e vagy külön.
érdemes ezzel egyátalán foglalkozni ?

előre is köszönöm a válaszokat .

A PC visszafelé MINDIG kompatibilis lesz,.... MINDENRE!! :)

(#34) levi.hungary válasza kisBözsi (#29) üzenetére


levi.hungary
tag

Beraknád linkbe a touch filet és az útvonalat, hogy hova kell bemásolni?

(#35) feketepeti


feketepeti
aktív tag

Egyik barátom hozott egy ilyen cuccot olyan gonddal, hogy nem indul el. Elkezd bootolni, felvillan a Navon felirat, aztán az Android felirat és szépen így is marad.

Van ezen valami recovery menü, vagy akármi?

Esetleg valaki járt még így?

(#36) kisBözsi válasza levi.hungary (#34) üzenetére


kisBözsi
tag

Persze! Szombaton küldöm. Előbb sajna nem megy.

(#37) kisBözsi válasza kisBözsi (#36) üzenetére


kisBözsi
tag

Az enyémbe nincs. De majd küldök egy full mentést, ha elkészült az enyém. Talán a livesuit-al fel megy rá.

(#38) iceman644 válasza feketepeti (#35) üzenetére


iceman644
csendes tag

Tökéletesen ugyanez a helyzet az enyémmel.. :S Valaki pls help mert kamionozok és 1 hétig vagyok itthon! Ha addig nem lesz megoldás akkor szervíz csak akkor 1 honapig nuku GPS meg skype.. :S

(#39) kisBözsi válasza levi.hungary (#34) üzenetére


kisBözsi
tag

Szeva! Ment a mail.
system/bin mappába van. [link]

(#40) kisBözsi válasza iceman644 (#38) üzenetére


kisBözsi
tag

Sőt több mint 1 hónap. Én január elején küldtem vissza. Még semmi hír. Azt mondták, hogy 30 munkanap! Az másfél hónap! Csak tudnám, hogy mi tart ennyi ideig. :O

(#41) levi.hungary válasza kisBözsi (#39) üzenetére


levi.hungary
tag

Köszi, kipróbálom.

(#42) levi.hungary válasza kisBözsi (#39) üzenetére


levi.hungary
tag

Hogy tudtad felülírni a régi filet? Nekem nem engedi egy filekezelő sem.

(#43) norboy28


norboy28
csendes tag

Valaki tud valami frissitést ne tartsa magàba ossza meg bátran. Készülék egész hasznàlhato lehetne ha az érintőképernyője azt csinàlnà amit én szeretnék ,de sajnos önnàló életet él...

(#44) feketepeti válasza norboy28 (#43) üzenetére


feketepeti
aktív tag

Vagy egyáltalán pl a gyári romot hogyan lehetne rátolni újra?

(#45) norboy28 válasza feketepeti (#44) üzenetére


norboy28
csendes tag

szerintem a gyár romot hanyagolni kellene inkabb valami jobb kellene ès hasznalhatobb. Mondjuk ha már download módig eljutnánk akkor lehetne romokkal kisérletezgetni pl: a concorde one romjával állitolag az jo...

(#46) hardlovinman válasza kisBözsi (#39) üzenetére


hardlovinman
csendes tag

A bözsi által mellékelt "touch" fájlnak semmi köze az érintőképernyőhöz: az csak egy segédprogram ami minden linuxon van. Ne piszkáljátok, mert nem segít többet mint egy placebo és csak bajt okozhat.

(#47) norboy28


norboy28
csendes tag

Igo-promoval kapcsolatban nekem működik. Igaz nem probáltam hoss

zabb távon csak a szobában de talált műholdat kicsit lassan de talált .

(#48) Yimmy77


Yimmy77
csendes tag

Sziasztok !!

Nemrégen vettem egy Navon Platinum Explorer 7 "
Abban tudnátok segíteni hogy milyen formátumú e bokot tud olvasni vagy esetleg hogy milyen segéd progit kell hozzá használni ???

Előre is köszönöm a segítséget ..

(#49) demigodno1


demigodno1
tag

hali, vettem ma egy ilyen táblagépet, telepítettem pár alkalmazást, és mindet beteszi a feloldóképernyőre, és ezeket sehogy sem tudom eltüntetni, valaki esetleg tudna segíteni?

(#50) kisBözsi válasza hardlovinman (#46) üzenetére


kisBözsi
tag

Pedig nekem segített. Nem írnám, ha nem. Miért is tenném?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.