Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4159) Atomgeszi válasza CoctoPerkins (#4158) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Úgy, hogy gyakorlatilag nem sokkal több, mint egy SmartR, amit alapból akartak hozni. De klímából kínai nem kell. :D
A generálkivitelezésen meg eleve iszonyat nagy hasznuk lesz, ha egyszer fizet majd az állam nekik.
Azt látom,hogy külön van írva, csak nem értem, hogy miért?!
"Meglévő fűtési rendszer elektrifikálása"
Nyilván a fürdőbe is kell fűtés, ha a régi fatüzelésűt akarja valaki kiváltani. :DDD
Ami levegő-víz hőszivattyú esetén megy elvileg, de levegő-levegő esetén nem. Tehát alapból kötelező valahogy megoldani.

Mondjuk nem mondták nekem, hogy nem hoznak fűtőpanelt. 11,2 milliónál nem azon a 140 ezer ft-on fog múlni. :D
Az elektrifikálásra a maxot adták, 2 247 476Ft.

A nyílászáróra viszont nem kaptuk meg a maxot, mert az energetikus egy két helyen szerintem hasraütésszerűen mérte a nyílászárókat és kevesebbet mért, emiatt kevesebb támogatást adtak, viszont kötelező volt cserélni mindent, így gyakorlatilag + 350 ezer ráfizetés a pályázati összegre, mert több a nyílászáró m2-ben, mint amennyire támogatást adtak. :W És persze mindenhova 3 rétegű jó, szóval, emiatt 350 ezer plusz kellett.
Csak ez ugye abból kellemetlen, ha jön újra az energetikus, akkor mit ír rá? Az újjal számol, akkor meg kitalálják, hogy többet cseréltettünk, mint amennyi volt, vagy vágtunk pár új nyílást? :DDD

Na szóval azért gondolom, hogy a fűtőpanel ára benne van az elektrifákálásban és elírás történt a klímák max összegére, mert így jön ki jól az összpályázati pénz. :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.