Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-04-22 06:57:22

LOGOUT.hu

Alapelv: "Ha rendszáma van, itt a helye!":)
Nem a motor mérete a lényeg, hanem az EMBER !!!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22831) bajnokpityu válasza #50433536 (#22828) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Nemtom mihez nyúltak, de simán feljelentés lesz ebből. De minimum híresztelés. Izzót betudom természetesen péntek 13nak, de a többit nem.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#22833) bajnokpityu válasza XSiGma (#22832) üzenetére


bajnokpityu
félisten

egyelőre úgy áll, hogy ezt egyszerre megcsinálták. ott hogy jártak el?

azt lenne még jó tudni, hogy miért jelzett túlhevülést, majd nyomott ki egy adag hűtővizet..

astro12: ez túlzás, sőt káros, nekem egyetlen motorom, robogóm se evett mérhető mennyiségben olajat. az se, amivel 180 volt az átlagtempó..

[ Szerkesztve ]

eladó Kawasaki j300 robogó

(#22841) bajnokpityu válasza csongi (#22840) üzenetére


bajnokpityu
félisten

elmennek a csába. skoda szalonban emlékszem, h a lejárt garis kocsit vittem olajcserére, és akkor derült ki, h gyári olajszűrő volt még 50e kmnél, 3 csere után. elkérték a csere árát amikor én vittem 4 évesen, akkor még az olajat is benne hagyták.turbo benya megköszönte.

namost, akkor tekintsem úgy, hogy akkor most légtelenitette magát, és emiatt parázzak? utána visszaállt a mutató, és nem láttam,h eresztene, mikor hazaértem.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#22844) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

Hat, a finom melengetes az nem volt meg. Abbol indultam ki, hogy ertenek hozza,tehat a szokasos uzemet kapta. Kb 10 km, autopalya, majd az ominozus tankolas, homegfutas, talan legtelenites. Az furi volt, h neztem a kicsopogott vizet, es huvos volt. Majd haza kellett jonni, itthon mar nem lattam vizcsoppet.

Oke,akkor max 10 km messzire megyek, lajtosan, es meg megallok radiatort ellenorizni. Ha sikerult hengerfejtomitest kinyirniuk, akkor ha jol gondolom viz mehet a hengerbe, vagy olajba. Ebbol nem lehet baj,ha jaratgatom? Mik a tunetei egy ilyen temanak? Feher fust?

[ Szerkesztve ]

eladó Kawasaki j300 robogó

(#22847) bajnokpityu válasza yodamastah (#22846) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Nálam nincs használható lista. Csak 5w50.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#22854) bajnokpityu válasza csongi (#22845) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Nah, mára kicsit lentebb nyugodtam. Nem fogom ennyiben hagyni, lévén kis túlzással veszélyeztetés is történt (pl a hűtőközeg pont a kerek tengelyébe ürül).

1. Nekem gyanús, hogy cseréltek hűtőfolyadékot, függetlenül, h nincs a számlán. 4 éves a jármű, és a szerviztáblázat alapján évente kellene. Lehet, h már dzsuvás volt, bár láttam már autót 8évesen gyári folyadékkal. Most a min max között van, pont félúton a szint. Amikor kinyomott egy kis löttyöt, az fél deci lehetett, 1.5liter viz van a hűtőágon. Beinditottam, egy elég pontos hőmérővel mértem az előremenő és a visszatérő ágat, meg a blokk külső felét. A gumicsövek külső oldalát, tehát a folyadék azért melegebb kellett legyen. 71-73fok körül mértem a pumpa házon, amikor 70fok volt az előremenő, ekkor bekapcsol a ventillátor. Visszatérő meg 62-63 fok körül volt. Megvártam 3 ventillátor beindulást, majd lecsuktam. Egyébként a kipuff 150fokos volt ekkor :). Vizcsepp nem volt utána alatta.

2. Olajat kiszippantottam fecskendővel, kb 2decit, ekkor lett a nivó maximumán. Olajat amúgy lecserélték, friss olaj van benne. És olajos is a blokk alja :)

3. Ami jó, hogy ugyan a könyvben 2 helyen leirják, hogy az ajánlott viszkozitás 5W50, de van egy kis ábra, hogy -10foktól elvileg használható a 10W.. is. Gondolom azért 200km 10w40 nem fogja megölni a blokkot, és ha a vizfolyós sztori óta ment már kb 40-50percet a blokk, akkor nem is várható további gond.

4. Hamár számlán nem szereplő dolgok. A könyv szerint évente kellene fékolajat cserélni, szijat ellenőrizni, váltóolajat cserélni, és gyertyát is cserélni.

5. Nyilván gyertya lényegtelen, mert még nem érte el a km-t (10e), de a többit érdemes lenne megcsinálni, asszem. Ugye?

eladó Kawasaki j300 robogó

(#22859) bajnokpityu válasza csongi (#22858) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Regen, mar megszunt szuzuki szalonban, amikor elfogyott a friss hordo olaj, akkor valtottak a hasznalt hordora... nemtom igaz-e..

kiegett izzo helyere kinai ledes h4 kerult. Dupla. Ha anya trepjarojanak eleg fenyerot ad, majd remelem a robin is eleg lesz.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#22869) bajnokpityu válasza csongi (#22860) üzenetére


bajnokpityu
félisten

[kép]

eladó Kawasaki j300 robogó

(#22872) bajnokpityu válasza DigitXT (#22871) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Ez a refi .. De igen, valszeg látnék is vele, elég fókuszált. Sötétben meg nem mentem vele

[ Szerkesztve ]

eladó Kawasaki j300 robogó

(#22875) bajnokpityu válasza csongi (#22874) üzenetére


bajnokpityu
félisten

H4.
Xenon erősebb, azt merem állítani.dupla fényerős halogenhez képest azért erősebb, mert az 35w volt, ez meg 55w helyettesitesere való led.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#22877) bajnokpityu válasza csongi (#22876) üzenetére


bajnokpityu
félisten

A növelt fényerős 55w h4 hez képest sztem gyengébb. Anno táblákat jobban láttam vele, amikor kocsiba beraktam, de amúgy annyira nem volt feltűnően jobb.

Én a 35w h4 ami tr3 vagy hogy hívják, ahelyett tettem be. Ahhoz képest foton ágyú.

Motoron amúgy sztem necces, nem tudod minden járműben berakni a gumiburkolat alá. Robin pl nem fér be, kocsiban simán.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#22884) bajnokpityu válasza DigitXT (#22882) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Teloban?

eladó Kawasaki j300 robogó

(#22886) bajnokpityu válasza DigitXT (#22885) üzenetére


bajnokpityu
félisten

este ránézek, mit mutat, de én biztosan nem fogom visszarakni az előző izzót egy mérés erejére. Közben a fehérvári ivanicsék megmentették a mundér becsületét. ha 5w50 nem is, de 5w40 szinti motul olaj, dedikáltan 4t robihoz volt. kapott hűtőfolyadékot, új fékolajat, hidraulikaolajat, stb. a viz eleresztésére 1 elképzelhető magyarázatuk van, miszerint kosz ment a kupak alá, ami elengedte a nyomást, viz felforrt, dugót csinált,stb...

kinek milyen általános célú gumi vált be? jó lenne, ha nem lenne érzékeny melegitésre, úton levő nedvességre, túlzottan a nyomásra, valamennyire birja az esőt.

nem kell, h tartós legyen évi 5-8ezer km-re, ez nem szempont. ami rajta van, annál bármi jobb, de nem akarok 2x cseréltetni. amikor a reggel 7kor min 3-4 fok van, akkor megyek vele, ez alatt nem.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#22890) bajnokpityu válasza nyogo83 (#22889) üzenetére


bajnokpityu
félisten

aeroxon volt heidenaum. ujjamat bele tudtam nyomni, olyan puha volt, mindent IS meg lehetett vele csinálni, úgy tapadt mint álom. 2 évig volt meg, és elkopott. kb 5e km alatt :D
ha jól látom, ezt K65nek hivták.

mostani méretben csak a K66 van :(

120/80 R14 + 150/70 R13

[ Szerkesztve ]

eladó Kawasaki j300 robogó

(#22892) bajnokpityu válasza yodamastah (#22891) üzenetére


bajnokpityu
félisten

körbeverés forog fönt a gumik terén a topicban. gyakorlatilag minden guminál valakinek valami jobban tetszett, ami meg másnál szerepelt szarul. amiben kiegyezhetünk, hogy az 5 éves kopott gyári maxxisnál bármi jobb. (nagyon remélem tényleg igy van, mert 70% eséllyel kiszámitható, hol fog megcsúszni, kipörögni, stb.) amit ajánlasz, az elvileg pont az, ami nekem kell: gyorsan melegedős, nem túl tartós, kiszámitható, de azért jól tapadós guma.

a nem spórolás dologról jut eszembe. beszámolták volna a j300at egy xmax300ba. 1.5ért névre irva van egy eladó fehérváron a kawasoknál 9e km-el 2017es. megigértem neki, hogy publikálom. ha ~szőrbe ment volna, akkor egyébként elgondolkodtam volna, mert mégiscsak fiatalabb, karc is kevesebb volt rajta. de eskü tényleg imádom a csopperemet :D

[ Szerkesztve ]

eladó Kawasaki j300 robogó

(#22894) bajnokpityu válasza yodamastah (#22893) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Az Angel érdekelne még. Tetszik a minta:)

eladó Kawasaki j300 robogó

(#22902) bajnokpityu válasza yodamastah (#22891) üzenetére


bajnokpityu
félisten

wintec tuti kell belőle, nem elég a sima?
99%, hogy feelfree lesz a befutó, lévén nicns már normális gumi a méretemben, de fosok a wintec névtől :(
fogja az birni a 80fokos nyári belsvárosi aszfaltot, vagy ugyanúgy 500km alatt leradirozza magát mint az autókon a téli?

eladó Kawasaki j300 robogó

(#22905) bajnokpityu válasza yodamastah (#22903) üzenetére


bajnokpityu
félisten

oké, köszönöm a segitséget :R

eladó Kawasaki j300 robogó

(#22914) bajnokpityu válasza csongi (#22906) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Most epp a ford gyari ledes lampajaval jottem haza. Teljesen mas kategoria,mint a ledes h4

eladó Kawasaki j300 robogó

(#22924) bajnokpityu válasza #50433536 (#22923) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Arról váltottam, mert kiegett

eladó Kawasaki j300 robogó

(#22926) bajnokpityu válasza #50433536 (#22925) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Persze, sokkal erősebb. Minden második nap ment napi 50 percet, így 9 hónap.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#22979) bajnokpityu válasza yodamastah (#22974) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Vállamra :)
Gondolom a típus se stimmel. Esetleg izzó is égett ki?

eladó Kawasaki j300 robogó

(#22987) bajnokpityu válasza yodamastah (#22982) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Én meg azért vittem oda, mert nem akarok foglalkozni a dologgal. Elvileg ok értenek hozzá.
Enyém nem is garis. De végül oké lett Fehérváron. Eladasnal jól jön, ha nem csak rendben van a gép, de végig pecsétes is.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#22991) bajnokpityu válasza yodamastah (#22990) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Közvetlen befecsis lenne a yamakka? De még úgy is durva, nekem a kia 10ezer után jobban néz ki.

A kawa 4ezret futott olaja szintén szebb színű volt..

[ Szerkesztve ]

eladó Kawasaki j300 robogó

(#22993) bajnokpityu válasza #50433536 (#22992) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Hja, legalább belevaló az olaj. Hiszen a yamakka gyár tudja mi kell bele:)

eladó Kawasaki j300 robogó

(#23044) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

Érd Törökbálint térségben hol szerelnek gumit robeszre?

eladó Kawasaki j300 robogó

(#23062) bajnokpityu válasza Mawyx (#23060) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Léteznek sprayk és nem parasodik egy darabig, de ezek kicsit rontanak a kilatason. Ezért használunk pinlockos plexit. Azzal nem tud egyáltalán beparasodni. Hjc gyakran szerel felár nélkül ilyet.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#23083) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

.

[ Szerkesztve ]

eladó Kawasaki j300 robogó

(#23108) bajnokpityu válasza csongi (#23107) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Aeroxon volt valami ultrapuha heide sportgumim. Azzal bármit meg lehetett csinálni. Kopott gyorsan, de mesesen tapadt, meg akar télen is. Oké, az a Robi is 8x kg.

[ Szerkesztve ]

eladó Kawasaki j300 robogó

(#23141) bajnokpityu válasza #50433536 (#23138) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Anno különbözteti vizsgán meg kutatták, mert lassitottam egy kereszteződés előtt. Nem nézett rám az érkező autós. Oka, hogy nem vagyok biztos az elsőbbségi viszonyokban.

8 év vezetés, 2 jogsi után 😔

eladó Kawasaki j300 robogó

(#23143) bajnokpityu válasza nyogo83 (#23142) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Itt az volt a baja, h nem jattoltam igazából

eladó Kawasaki j300 robogó

(#23145) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

Felraktak a metzelert. Aszongya a szerelő, hogy elhiszi h hosszú életű, de kemény, miért nem vettem pirellit, v egyebet. Nem akartam s fórumra hivatkozni, ha nem látogatom ezt a topicot én is sportgumit veszek.

Ami biztos, hogy már most sokkal tapadosabb, stabilabb, mint a gyári 5 éves maxxis...

eladó Kawasaki j300 robogó

(#23152) bajnokpityu válasza yodamastah (#23147) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Wintechet végül nem tudtam szerezni, sima lett. A sors pikantériája, hogy ahova először vittem volna szerelni, ott meg se nézték, se lett volna wintech. Csak utalom őket mint a xart.

Amugy nekem is statikusan, állványon centiroztak a xi. Kerületben. És szerintem jól sikerült.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#23154) bajnokpityu válasza #31733248 (#23153) üzenetére


bajnokpityu
félisten

milyen nyomással mentek vele?

itthoni kompresszoros pisztoly 1.5 és 1.7et ir, igy adták át, ugyanilyen nyomáson a maxxis már nyúlt volna sztem mindenfele, azt 2 vel használtam. és 2.5ön se volt ilyen stabil.
nekem úgy tűnik, mintha a gumi anyaga nem lenne egyáltalán kemény, viszont a váza meg kemény. ilyen pici nyomással is alig nyomom bele ujjamat. sztem ez zavarta meg a szerelőt. ettől maximum kényelmetlen lehet szerintem, egyáltalán nem érzem drámának, ha nem deformálódik kanyarban úgy, hogy nagyobb legyen a tapadási felület.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#23167) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

ó, csessze meg. belefutottam egy trafiba szemből, gyorsan mentem,hiába fékeztem mire elmentem mellette, gondolom hátrafele is fotóz :(

viszont ma először csúszott meg a metzeler. jobb,mint a régi, de azért nem tapad, mint a ragasztó.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#23170) bajnokpityu válasza csongi (#23169) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Pontosan nem tudom mennyivel, de asszem Lehel útnak hivjak. Nem állt mellette rendőr, bent ültek kocsiban. Jól emlékszem, h a mai laserek képesek hátrafelé is leolvasni rendszamot, vagy fotósorozatot csinálni, utána is, hogy elhaladtam mellette? Csongi, nem jól mondom?

[ Szerkesztve ]

eladó Kawasaki j300 robogó

(#23172) bajnokpityu válasza csongi (#23171) üzenetére


bajnokpityu
félisten

[link]

majd kiderül.szemből esélytelen azonositani, de mintha vki mesélte volna, hogy mindkét oldalán van kamera a mostaniakon. a múltkor meg az M7 bevezetőn paráztam be, leállósáv kapott nemrég kamerát.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#23222) bajnokpityu válasza DigitXT (#23220) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nekem maxxis, ami sose tapadt igazán jól, 7700km után tükörradiál.
szóval a régi elméletem, hogy ami kopik, az tapad, rá nem igaz. ez kopik, és csúszik :)

eladó Kawasaki j300 robogó

(#23280) bajnokpityu válasza csongi (#23276) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Jártam úgy, egész pontosan feleségem a 3 gyerekkel, hogy a kocsi 20db kerekcsavarjabol egy se volt meghuzva. Érdi agumis... Mire hazaért már nem volt meg minden anya.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#23296) bajnokpityu válasza Reaper (#23293) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Nekem gyári a hjcn és soha nem parasodott. Nem hiszem h nagyon különböző módon lehelunk ki. Oldalt folyik le hidegben a plexi a kicsapatott vizgoz. Csak az lehet h valamit rosszul raktak össze.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#23597) bajnokpityu válasza DigitXT (#23590) üzenetére


bajnokpityu
félisten

A videón ez kB nonstop durrog. Ilyen a valóságban is?
Fix gaznal is úgy tűnik..

Volt nekem is olyan motorom, ahol lejtőn motorfeken este látható fel méteres lángok jöttek ki belőle, de az fix gazon nem csinálta.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#23699) bajnokpityu válasza yodamastah (#23698) üzenetére


bajnokpityu
félisten

tudsz linkelni katalógust?

eladó Kawasaki j300 robogó

(#23701) bajnokpityu válasza yodamastah (#23700) üzenetére


bajnokpityu
félisten

lucaaról, meg, hogy hol érdemes venni. köszike :)

eladó Kawasaki j300 robogó

(#23909) bajnokpityu válasza DigitXT (#23904) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Ha véletlen igaz, amit ír, és lecsekkolhato, akkor hajrá. A típus sztem nagyon jó.

De redbarombol olyan dolgokat hozták el ismerősök, gari ide v oda, hogy nem reménykednek..

1.1 volt az enyém, 1 év használattal, 3 év állás után, nagyjából rendberakva egy kicsi csúszás után. Patika papíros jószágot kereskedő miért adna el ára alatt, azt nem tudom.

[ Szerkesztve ]

eladó Kawasaki j300 robogó

(#23984) bajnokpityu válasza #31733248 (#23982) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Egy nagyon nagy baja azért van, ronda..
Persze mondhatjuk h ízlés dolga, de nekem jól esik visszanezni a parkoloba.

Jo futómű? Nem úgy volt h ez is szitalos? Mint a dt300?

[ Szerkesztve ]

eladó Kawasaki j300 robogó

(#24060) bajnokpityu válasza yodamastah (#24059) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Azt ne mond, h jön a kisturbo direkt befecsivel egrrel, koromszurovel, mert akkor vége a világnak...

eladó Kawasaki j300 robogó

(#24251) bajnokpityu válasza yodamastah (#24218) üzenetére


bajnokpityu
félisten

gratulálok! nagyon csecse. mennyivel szélesebb, mint a 300as? bár most keresni kell két kocsit egymás mellett..

[ Szerkesztve ]

eladó Kawasaki j300 robogó

(#24253) bajnokpityu válasza yodamastah (#24252) üzenetére


bajnokpityu
félisten

de inkább az xmax 300 volt keskeny, úgy rémlik, nekem a vállaim ki voltak takarva rajta. és ez is inkább magas, keskeny épitésű, súlypontú, ahogy a 300as volt?
állva mennyivel tűnik nehezebbnek? gurulva gondolom semennyire.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#24267) bajnokpityu válasza csongi (#24266) üzenetére


bajnokpityu
félisten

300asok is jók lennének erre a célra (lévén könnyebbek, és hasonlóan erősek mitn a régi 400asok), viszont másfél misibe inkább kerülnek..

eladó Kawasaki j300 robogó

(#24485) bajnokpityu válasza DigitXT (#24483) üzenetére


bajnokpityu
félisten

140ért komolyabb büntit is adnék. nem pénzbelit.
hozzátenném ezen a szakaszon mocsok dolog mérni, mert irtó jól belátható, és 70nél olyan, mintha állna az ember.

azt nem tudom, mikor tudatosul végre az autósokban, hogy a bringás, gyalogos is ember, normális távval kell kikerülni, illetve nem 140el eelőzni. tipikusan az angeli úton, 50es táblánál szoktak 140+al előzni, könyökömtől 10ceentire. nagyrészt ezeréves sólymok lefingott bömösök

eladó Kawasaki j300 robogó

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.