Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sztanozs


sztanozs
veterán

Az Europol szerint ráadásul már azok a bűnözők is tudnak majd kártékony kódokat írni, akiknek közel semmilyen technikai tudásuk nincs – a ChatGPT és társai ezt is megoldják.
Szerencsere a ChatGPT-t meg kell kerni parszor, hogy javitsa ki a sajat kodjat, mire egyaltalan hajlando lefordulni. A programozok vegso oraja asszem meg nem ma jon el...

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#2) icemad válasza sztanozs (#1) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Max 5 év fejlesztés és a programozók (is) mehetnek kapálni. :)

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#3) kilua válasza sztanozs (#1) üzenetére


kilua
senior tag

A régi gpt 3.5nél sokkal jobb a gpt4es.

(#4) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Vajon mi lehet az a "propadagandához" ?

(#5) sztanozs válasza icemad (#2) üzenetére


sztanozs
veterán

de csak miutan eljon a linux eve a desktopon...

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#6) icemad válasza sztanozs (#5) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Olyan sose lesz.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#7) sztanozs válasza icemad (#6) üzenetére


sztanozs
veterán

A szerzo tollabol:

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#8) icemad válasza sztanozs (#7) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

:DDD
Valószínűleg igaza van, mert a Linux éve már rég megvolt.

:))

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#9) Yeffy válasza Doky586 (#4) üzenetére


Yeffy
veterán

lol, fel se tunt :DDD

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#10) KROK640 válasza sztanozs (#1) üzenetére


KROK640
veterán

Commodore Basicban (nyilván nem releváns, de abban eléggé magas szinten állok, hogy tudjam ellenőrizni) hibátlan programokat írogat nekem. Pedig próbáltam belekötni

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#11) Prosectura2


Prosectura2
tag

A minap kaptam egy nagyon gázul megfogalmazott spam-et (magyar nyelven), mérgemben gyorsan meg is kértem a ChatGPT-t, hogy ugyanabban a témában írjon nekem egy spam üzenetet magyarul (a kérés angolul hangzott el felé), simán meglépte, ideje lesz az adathalászoknak és a money scammereknek szintet lépni :-)

(#12) PROTRON


PROTRON
addikt

Az biztos hogy "újság cikket" már tud írni, legalább is amire most kommentelek tuti nem ember írta. :D

Az első bekezdés annyira gáz hogy ráordítottam a monitorra. :D
De a forumon is feltűnt hogy időnként olyan alacsony szintre kerül a kerítés, hogy tuti nincs a másik oldalon ember a troll mögött.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#13) haxiboy válasza sztanozs (#5) üzenetére


haxiboy
veterán

Kb ez akkor lesz amikor a windows átveszi a telefonos piacot :D

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#14) kilua


kilua
senior tag

Egyébként ha ezt vissza is fogják már most van olyan ai amit bárki telepíthet egy sima laptopon fut és megközelíti a GPT3mat ez a LLAMA 7B, amit bárki használhat bármire, míg a 65B már jobb mint a chatGPT de gyengébb mint a gpt4 csak erős gép kell neki.

Aki ki akarja próbálni online annak [link]
(Az alpacat válasszátok a gpt5 csak paródia de elég realisztikus :) )

Szerintem saját gépen jól beállítva használható propaganda terjesztésre is. Szóval van előnye és hátránya is.

[ Szerkesztve ]

(#15) kilua


kilua
senior tag

Egyébként szerencsére látszik a fejlődés olyan értelemben is hogy a kis gépigényű 13 milliárd paraméteres llama jobb mint a 175 milliárd paraméteres gpt3 (az oldalon csak a 7es van ami a leggyengébb) szóval akik az energia igény miatt aggódtak legalább azok lenyugodhatnak.

Egyébként [link]

[ Szerkesztve ]

(#16) KROK640 válasza kilua (#15) üzenetére


KROK640
veterán

Az alapnak nicns túl vészes gépigénye (átlag gamer PC), a 13B az 32GB RAM - 10GB VRAmmal már izgalmas, felette nem si nagyon nézelődhetek. Azért a top 40GB VRAM és 128GB RAM nem semmi

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#17) kilua válasza KROK640 (#16) üzenetére


kilua
senior tag

Vajon hogyan lehet hogy a 65Bsnél nagyságrendekkel nagyobb GPT4et ingyen tudom használni (Bing chat) :Y

Bár száz ha nem ezer milliárd dollárok mozognak itt hogy feljön e a Bing a Google mellé.

(#18) k-adi válasza sztanozs (#1) üzenetére


k-adi
nagyúr

Nagyon magabiztos vagy, hogy messze a programozók végső órája... de szerintem azért hamarabb eljön mint gondolnád.
Ha van valami amit nagyon gyorsan be lehet táplálni és tanítani az pont a programkód. Persze, hogy jól összelegozza már következő szint, de rettentő gyorsan halad a tanulásban, főleg hogy hihetetlenül népszerű és csak zabálja a millió inputot percenként.
Ha még a gpt4.0 nem is, de az 5.0 már keményen oda fog pirítani a 6.0 pedig ilyen trend alapján totál K.O. -- ez kb. 5 év, vagy annyi se ha jó az ütem és tudják tartani is és nem lesznek befékezve akár jogilag, stb.

Azt hitték a kreatívok, grafikusok hogy biztonságban vannak, aztán jöttek a képgenerátorok és egész jókat lehet generáltatni... persze még nem tökéletesek, de azért van pár ígéretes projekt... ott is pár év és majd keresed az állad miket tudnak majd generáltatni az AI-val. A következő lépés meg a videógenerátorok lesznek. És elszabadul a deep fake pokol.

(#19) kilua válasza k-adi (#18) üzenetére


kilua
senior tag

Befékezve jogilag miért lennének? Most sokan aggódnak hogy elveszítik a munkájukat. Szerintem ha túl sokan lesznek akkor be kell vezetni az alapjövedelmet, amit úgy is meg lehetne csinálni hogy az ai-ra extra adót vetnek ki ... de csak annyit hogy még mindig megérje AIval kiváltani a dolgozót, és így az emberek a hobbijukkal foglalkozhatnának, vagy olyan munkával amit még nem lehet ai-val vagy robottal kiváltani.

Bár én nem aggódom emiatt, a gépromboló mozgalmak is aggódtak hogy nem marad fizikai munka aztán mégsem ez történt csak átalakultak a dolgok. Ma is hiába van önkiszolgáló kassza hiány van pénztárosból, hiány van mezőgazdasági munkásból pedig az is nagyon gépesített, rengetegen élnek meg abból hogy youtuberkednek/influenszerkednek, az emberek egymás haját/(mű)körmét birizgálják abból is sokan jól megélnek stb

[ Szerkesztve ]

(#20) giacomogesso válasza kilua (#19) üzenetére


giacomogesso
kezdő

"Szerintem ha túl sokan lesznek akkor be kell vezetni az alapjövedelmet..."
A kérdés az az, hogy mikor, mi a "túl sok".???

(#21) KROK640 válasza kilua (#19) üzenetére


KROK640
veterán

+1

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#22) PROTRON válasza kilua (#19) üzenetére


PROTRON
addikt

"
de csak annyit hogy még mindig megérje AIval kiváltani a dolgozót, és így az emberek a hobbijukkal foglalkozhatnának, vagy olyan munkával amit még nem lehet ai-val vagy robottal kiváltani
"

Pl meglévő régi építésű házban, új villanyszereléshez falhorony vésés, mert ott kézügyesség kell...ja várj nem pont azért építünk robotokat hogy ne kelljen dolgozni? :D

Amúgy alapvetően egyetértek ezzel a törekvéssel.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#23) k-adi válasza kilua (#19) üzenetére


k-adi
nagyúr

"Befékezve jogilag miért lennének?"

biztos lehetne rá valamit kitalálni

nem a legjobb példa, de azért ez érdekes lehet: [link]
igaz a tiltás a Politico szerint csak ideiglenes, tehát a nyomozás végéig tart

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.