Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7451) Balinov válasza maglew (#7450) üzenetére


Balinov
félisten

Kingston sosem volt igazán ajánlott, sajnos, sandisk, Samsung, lexar, ezeket szoktuk ajánlani

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#7452) PHM válasza maglew (#7450) üzenetére


PHM
addikt

"CD-ről sajnos eltűnnek 10 év után az adatok. "
A memóriakártyáról is eltűnhetnek, illetve sérülhetnek.
Hosszú távra több példányban, többféle módon tárold az adatokat.
(Mágnesszalag, HDD, felhő, stb, de van olyan optikai lemez is, ami állítólag 100 évig
megőrzi az adatokat.)

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#7453) zazahoho válasza Ciccuka (#7449) üzenetére


zazahoho
őstag

Fotózással foglalkozunk, az első szabály, hogy a memóriakártyán levő képeket-videókat a leghamarabb le kell menteni (lehetőleg több helyre+ felhő) Picit olvass utána, és látni fogod, hogy nem érdemes kártyán tárolni adatot.

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#7454) Ciccuka válasza zazahoho (#7453) üzenetére


Ciccuka
veterán

És ezt miért nekem címezted :F

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#7455) ViceRoy


ViceRoy
kezdő

Hikvision kártyát használ valaki fotózáshoz? mennyire megbízhatóak?
Köszönöm!

(#7456) zazahoho válasza Ciccuka (#7454) üzenetére


zazahoho
őstag

Elnézést, természetesen nem neked szólt, csak siettem :R
maglew fórumtársunknak szántam.

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#7457) zazahoho válasza ViceRoy (#7455) üzenetére


zazahoho
őstag

Amennyiben jól tudom biztonsági kamerákhoz a Hikvision saját márkás kártyája.
Fotózásnál azt kell eldönteni, hogy mennyire fontos eseményt fotózol. Amennyiben megismételhetetlen a pillanat inkább mást vennék a helyedben.

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#7458) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Aki esetleg Sandisk kártyát venne és gyorsat Aliról.

2db rendeltem, menetrögzítőbe a gyors olvasás miatt, tökéletesek.
64GB A2-est rendeltem.

És már az újabbat kaptam 170/80-ast

(15 napon belül itt volt, Standard shippinggel.)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#7459) Graphics válasza Graphics (#7458) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Egyelőre viszont tempóval gondban vagyok, mert 97/88-nál nem tudtam többet kisajtolni belőle.

Picit bosszantó, mert a nagy sebesség lett volna a lényeg.
Első másolásnál még jó volt az írás, az maradt is, de utána az olvasás nem gyorsul tovább, nagy fájllal természetesen.

Ha van tipp szívesen fogadom, mndenféle USB3-ba próbáltam, egy USB3.0 kártyaolvasót használok, elvileg annak tudnia kéne.
De lehet Donki Hoténak volt igaza, hogy ez nem fogja tudni kihajtani a kártyát.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#7460) Graphics válasza Graphics (#7459) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Közben rájöttem a marketingre... :)

Laborkörülmények között tudja esetleg... Akkor ebbe beleszaladtam :D Számomra pénzkidobás volt, mert az Ultra is tudta az olvasási tempóban ezt...

Azt hittem spóroolok magamnak egy kis időt...

Ugyanitt keresek olyan microSD-t, ami legalább 150-170MB/s valóban tud.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#7461) Theon


Theon
csendes tag

Sziasztok!

Esetleg a Kingston Canvas React Plus SDXC kártyákkal van valakinek tapasztalata? Kategóriájában feleannyiba kerül, mint a Sandisk vagy Sony, és emiatt vannak aggodalmaim. De külföldi oldalak ajánlják, hogy műszakilag jó...

(#7462) Graphics válasza Theon (#7461) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Kingstonból én mar nagyon keves dolgot veszek.

Biztos jó, de...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#7463) Donki Hóte válasza Graphics (#7459) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Itt egy teszt, a Kingston Workflow olvasó sima UHS-I típusú Sandisk Extreme Pro kártyával is tud 180 GB/s feletti olvasási és 130 GB/s feletti írási sebességet.

Ez az olvasó itthon is kapható kicsivel 8000 eFt feletti összegért.

Gyors kártyát csak gyors olvasó tud rendesen meghajtani.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#7464) Laby


Laby
senior tag

Sziasztok!

Fotózásra szükségem lenne egy CF kártyaolvasóra. A legtöbbször USB-C-vel iPadra másolnék képeket, de időnként asztali PC-re kellene másolnom. Ott viszont nincs USB-C olvasóm.

Jelenleg iPadhoz van egy USB-C hub-om, amibe van USB 3.0-ás port is.

Nagyon ördögtől való ha USB 3.0-ás CF olvasót veszek, és amikor iPad-ra másolom a képeket, akkor iPad <- USB-C hub <- USB 3.0 CF kártya olvasó <- CF memóriakártya lenne a sorrend? ;] Ha meg PC-re, akkor nyilván simán csak USB 3.0 be a gépbe.

Nem fog indokolatlanul belassulni így, ugye?

(#7465) Graphics válasza Donki Hóte (#7463) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Azért a 180 GB/s már extrém tempó lenne. :DDD

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#7466) Donki Hóte válasza Graphics (#7465) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Jaja, MB/s a helyes mértékegység :R

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#7467) dzsampi


dzsampi
junior tag

Sziasztok!

IP kamerába szeretnék vásárolni memóriakártyát (microsd).
Van olyan ami ajánlott és nem kell gyakran cserélni?

(#7468) atees


atees
őstag

sziasztok!
sandisk extrem 128 gb micro sd-t most hol érdemes venni, ami eredeti és nem is túlárazott?

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#7469) Donki Hóte válasza atees (#7468) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Pár helyen meg lehet kapni 10 eft alatt.

[link]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#7470) atees válasza Donki Hóte (#7469) üzenetére


atees
őstag

Akkor nincs már semmi jó külföldi forras?

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#7471) Balinov válasza atees (#7470) üzenetére


Balinov
félisten

Mymemory.de esetleg amazon.de, de ott csak akkor ha az amazon az eladó

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#7472) Louro


Louro
őstag

Sziasztok!

Laptophoz kaptam egy pendrive-ot. Mikor elkezdtem rá másolni, kicsit sziven ütött a tempó. Így hát megnéztem és nekem gyanús, hogy valami nem jó vele. Van ötletetek?

Elvileg erről van szó:
KINGSTON Pendrive 128GB, DT Exodia Onyx USB 3.2 Gen 1

Amiben használni szerettem volna: Dell 7577, aminek minden USB portja elvileg USB 3-as.

[ Szerkesztve ]

Mess with the best / Die like the rest

(#7473) Janusz001


Janusz001
őstag

Samsung MicroSDXC 256GB EVO Plus , telefonba megfelel ez a kártya? Főleg zene lenne rajta.

(#7474) Donki Hóte válasza Louro (#7472) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Az olvasási sebessége teljesen korrekt, a jobbak között van.

Az írási sebesség nem túl acélos, ez a pendrive olyan feladatokra jó, ahol ritkán kell írni, de sűrűn kell olvasni adatokat.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#7475) Donki Hóte válasza Janusz001 (#7473) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Az egy jó kártya, teljesen megfelel a telefonba.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#7476) nfsu17


nfsu17
veterán

Sziasztok!

Kérdésem, mert nem értem mi merre már: miért ilyen lassú? Vagy csak én vagyok gyors?
Vagy csak a mérésben van hiba, kártya OK?
Feladat:
fényképezőgéppel készült képek átmentése PC-re.

Adott:
Laptop: Ports1x 1 Type C (USB3.1 GEN1+DP1.2); Combo jack; RJ45 port with Giga Lan; HDMI 2.0; 2 USB 3.1 (Gen1); 1 USB 3.1 Gen1

Én az USB portot próbálom (ahogy látom mind egyforma).

SD kártyaolvasó:
UGREEN Card Reader USB 3.0 to SD Micro SD [ali]

SD kártya:
SanDisk SDXC Extreme Pro 64GB V30/U3/UHS-I [MM]
Olvasási sebesség: akár 170 MB / s

Sebességek:
Win:
Másolás kártyáról: 38MB/s stabilan végig
CrystalDiskMark teszt:
Read: 38/39MB
Írás: 36/38
A "másik read": 7,10/6,76
A "másik írás": 2,83/2,72
1GiB fájlméret.

Egy másik hasonló (Kingston 90/80) kártyával szinte takkra ugyanezek az eredmények.

Kezdem azt érezni, hogy az alis cucc ennyit tud (mily meglepő).

Kollégának azért lettek jobb eredményei, szvsz kártya azért csak tudhat többet, én még csak most nem is aliról rendeltem anno.
Valószínűleg akkor kell egy jobb olvasó (pl).

(#7477) Donki Hóte válasza nfsu17 (#7476) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ha Win alatt (az Intéző) folyamatos 38 MB/s másolási sebességet mutat, az szerintem teljesen korrekt érték.

Ez a technológia maximum ennyit tud és kész.

Igazából nincs is nagyon igény nagyobb sebességre, a fényképezőgépeknek a képek rögzítéséhez teljesen megfelel ez a sebesség, egy nyaralás alatt készült 2-4 GB-nyi fénykép/videó átmásolása számítógépre így is megvan 5-8 perc alatt, ez annyi, amennyi időt egy jó kávé elkészítése is simán igényel.

Létezik gyorsabb technológia, az UHS-II szabványú memóriakártyák 250-400 MB/s sebességet tudnak, de annak ellenére, hogy 10 éve a piacon van ez a technológia, a piaci részesedése (a valós igény hiánya miatt) alig 1-2 %.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#7478) 0519 válasza nfsu17 (#7476) üzenetére


0519
senior tag

A kártyaolvasód lassú.

SanDisk SDXC Extreme (nem Pro) 32Gb V30 CrystalDiskMark teszt:
Read: 96/95MB
Írás: 64/68
A "másik read": 7,40/2,6
A "másik írás": 7,23/2,12
1GiB fájlméret.

Azt, hogy érdemes e emiatt lecserélni nem tudom megítélni. Nem sok időt nyernél vele.

Az UHS-II a legnagyobb találmány a szeletelt kenyér óta, ahogy azt mindenki tudja aki komoly géppel sorozatot lő, vagy nagy bitsebességű videót rögzít.

''Vígan ülünk tort azok fölött akik ellenünk törtek'' -Addams family

(#7479) Czimby


Czimby
addikt

64Gb méretben az alábbi kártyák közül melyiket vegyem ?
Sandisk Ultra
SAMSUNG EVO Plus
Kingston Canvas Select Plus

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#7480) Alteran-IT válasza Czimby (#7479) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Szerintem Samsung Evo Plus, én már most kezdem el használni a 3. kártyát belőle úgy, hogy az előzőeknek semmi baja nem volt, csak mindig váltottam nagyobb méretre (64->128->512GB).

(#7481) Czimby válasza Alteran-IT (#7480) üzenetére


Czimby
addikt

Eddig Sandisk párti voltam, de teszek egy próbát velük :R

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#7482) onkelz


onkelz
aktív tag

Sziasztok

1TB-s PNY kártyára másolgatok zenéket total commanderrel.Közvetlenül a másolás befejezése után ott vannak a fileok, ránézek egy két óra múlva és csak a directory marad, benne semmi.Ez vajon mitől lehet?exFatre van formázva, most legyalultam megint, újraformázom és nekiugrom mégegyszer....

(#7483) Donki Hóte válasza onkelz (#7482) üzenetére


Donki Hóte
veterán

PC-vel (win, vagy linux alól) másolod, vagy android rendszerrel?

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#7484) onkelz válasza Donki Hóte (#7483) üzenetére


onkelz
aktív tag

Win10

(#7485) Donki Hóte válasza onkelz (#7484) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Gondolom, hogy win alatt a H2Testw tesztprogramot már lefuttatad a kártyára.

Mit dobott ki az ellenőrzés eredménye?

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#7486) onkelz válasza Donki Hóte (#7485) üzenetére


onkelz
aktív tag

Ha jól emlékszem ezt irta

The media is likely to be corrupted

(#7487) Donki Hóte válasza onkelz (#7486) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Akkor mi a kérdés :Y

Hamis kártyát vettél, vidd vissza az eladónak.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#7488) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Üdv!

Van-e valami free módszer "elveszett fájlok" visszaállítására.

Egy dashcam szívózik velem, a kártyán rajta van a fájl, de intézőbe nem látszódik.

Easus Data REcovery-vel a tartalmat látom, A fájl elveszett státuszban, és az amit ma rögzített a dashcam.

Recuva deep scan nem hozott eredményt eddig.

( Még mielőtt felmerülne, eredeti Sandisk kártya)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#7489) Donki Hóte válasza Graphics (#7488) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Hát, ha az EaseUS mutatja, akkor még lehet remény. Próbáld meg a GetDataBack, a DiskDrill, vagy a Recuva programokat, hátha...

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#7490) Graphics válasza Donki Hóte (#7489) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nekem valami Free kellene.
Recuva nem jó.
Diskdrill sem ingyenes.
Getbackdata sem sajna

Nagyobb fajlok sajna.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#7491) Balinov válasza Graphics (#7490) üzenetére


Balinov
félisten

Szia Graphics

van egy elfekvo, Sandisk microSD-hez kapott Rescue Pro Deluxe Licenszem. Ha gondolod es hasznosnak talalnad irjal ram PM-et, szivesen atadom

udv
B

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#7492) Graphics válasza Balinov (#7491) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Köszönöm ,a licenszkulcs működött, de azt amit az Easeus lát, azt sajnos ez nem látja.

Visszamentett fájlokat, de belső kamerás felvételeimet nem mutatja ez a program.

Még futok egy kört, max előfizetek az Easeus-ra ,ha nem találok valami akciós licenszet hozzá.

Az a program úgy írja, hogy "A fájlnév elveszett..."

Érdekes, hogy eddig semmi más nem látta, csak ez.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#7493) Graphics válasza Graphics (#7492) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nos végül vettem egy havi Easeus licenszet, sajna a fájlokból pár jött csak vissza, nem tudom mi volt az oka, hogy alapból nem rögzítette megfelelően.

Mivel nem tudtam érdemben adatokat visszanyerni, így megpróbálom visszakérni a pénzem... vagy tanulópénz.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#7494) Donki Hóte válasza Graphics (#7493) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Akciókameráknál előfordul, hogy az akku lemerülésekor kikapcsol, de előtte nem jól zárja le az utolsó felvett fájlt és az nem lesz visszanézhető (ezért is szokás 5-10 perces szakaszokra szegmentálni a felvételt, meg persze másért is).

Dashcamnál ez elvileg nem fordulhat elő, mert az ugye állandó tápfeszre van kötve, de ott is előfordulhat nem korrekt fájl lezárás.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#7495) Graphics válasza Donki Hóte (#7494) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Azt tudom, de itt igazából a napi anyagom tűnt el... Mintha nem érzékelte volna rendesen a kártyát.

1-2 fájlt tudtam menteni a programmal, de a többi hibás, fájlméret oké, de lehet lezárási gondjaik voltak.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#7496) Donki Hóte válasza Graphics (#7495) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Több felvétel eltűnt, nem csak az utolsó? Eléggé fura, nem hiszem, hogy ez memóriakártya probléma lenne.

Azért próbáld ki másik kártyával is a dolgot, lehet, hogy az adott kártya betegeskedik, de lehet hogy maga a dashcam hibázik...

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#7497) Graphics válasza Donki Hóte (#7496) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ma már minden ment a maga útján. Nem volt gond a kártyával.
Nem szenvedtem tovább az adatmentéssel, formáztam, és vettem fel rá újra.

A dashcam csinált már nekem ilyet egyszer.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#7498) Donki Hóte válasza Graphics (#7497) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Akkor erről ennyit.

Minden hibának megvan az oka, de sok esetben az életben sem jövünk rá, hogy mi az :(

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#7499) sto1911


sto1911
veterán

Sziasztok, sincerity jól látom nem árul már? Honnan lehetne jó áron eredeti kártyákat venni? Köszi!

(#7500) Crvsh3R válasza sto1911 (#7499) üzenetére


Crvsh3R
senior tag

Amazon DE

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.