Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7301) attilav2 válasza Ciccuka (#7300) üzenetére


attilav2
őstag

Sajnos ez a régi transcend belű hama nem ismeri fel az sdxc kártyákat, tegnap megjött a 128-as kingston microsd, nem ismerte fel, szerencsére rendeltem sdxc olvasót is, mondjuk az se annyira menő márka, ewent ew1074 usb3-as. Nekem az ewent-el nem volt még gondom, van tőlük bluetooth dongle ew1085 r4 (cambridge silicon radio chippel), meg usb2-es mobil rack. Az ew1074 így mutatkozik be linux alatt: Bus 006 Device 002: ID 05e3:0743 Genesys Logic, Inc. SDXC and microSDXC CardReader
Ezt és ezt aláltam a kártyaolvasó megoldásaikról, elég szép feature lista.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#7302) Ciccuka válasza attilav2 (#7301) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ne csak a feature-t nézd, az nem minden. Megbízhatóság, minőség, védelem éppolyan fontos (pl. ne rontsa el a belehelyezett kártyát idővel).
Még a márkás kártyaolvasókkal is előfordulhat valamilyen probléma.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#7303) attilav2


attilav2
őstag

Genesys kártyaolvasó vezérlő chipek
Egész sok ilyen cuccuk van. Hogy pontosan melyik chip lehet az ew1074-ben azt valószínű csak szétszedéssel lehetne kideríteni, de ezért nem fogom szétbombázni :)

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#7304) JohnD


JohnD
tag

Helló! Szerintetek egy Class 10-es, 32GB-os Maxell microSDHC mennyi élettartammal bír, mennyire megbízható?
Egyáltalán ebben a kategóriában és árban melyek a megbízhatóbb márkák?

[ Szerkesztve ]

(#7305) JohnD válasza JohnD (#7304) üzenetére


JohnD
tag

Telefonba kell majd. Nem baj, ha nem gyors, csak a fájlokat rajta sokáig tárolja el és sokáig is megbízhatóan működjön.
Köszi! :)

[ Szerkesztve ]

(#7306) attilav2 válasza JohnD (#7304) üzenetére


attilav2
őstag

Nekem Samsung Evo 32gb-os class 10-es volt használatban, sok évvel ezelőtt vettem és még működik, nemrég nagyobbra cseréltem.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#7307) Donki Hóte válasza JohnD (#7304) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ezt a Maxellt a helyedben hanyagolnám. Abszolút noname kártya, ennyi erővel ráírhatták volna, hogy Ganz Hajó és Darugyár, mert a kínaiaknak csak az fontos, hogy legyen valami európában/amerikában is olvasható neve a gyártmányaiknak.

Inkább keress egy közepes árfekvésű Samsung/Sandisk kártyát, de a Maxellnél már középtávon is megbízhatóbb egy Lexar, egy Transcend, vagy egy Kingston kártya is.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#7308) JohnD válasza Donki Hóte (#7307) üzenetére


JohnD
tag

A Kingston nem rossz mostanában? Az utóbbi időkben mintha már nem lenne olyan megbízható, mint régen. Nekem egy SSD-m volt tőlük, még kb. 8 éve, amit 2x is kellett cserélni.

attilav2 és Donki Hóte köszi!

(#7309) Donki Hóte válasza JohnD (#7308) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Mit értesz azon, hogy "mostanában"?

8 éve nem volt jó a márka, az a "mostanában"?

Azóta kétszer lecserélődött az egész technológia. Arról nem is beszélve, hogy 6-8 éve a Kingston volt a leggyakrabban hamisított memóriakártya márka, nagyon sokan az akkori hamis Kingston termékek miatt gondolják ma is, úgy, hogy a Kingston egy gagyi márka.

A mostanában forgalmazott Kingston Canvas GO és a Canvas Select kártyák szerintem teljesen vállalhatóak tőlük.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#7310) JohnD válasza Donki Hóte (#7309) üzenetére


JohnD
tag

Igen, pontatlanul fogalmaztam, az elmúlt kb. 8 évet értem alatta. Én akkor vettem meg az első SSD-met, ami egy 60GB-os Kingston SSDNow V300 volt, és sajnos kétszer is kellett cserélni.
Pontosabban a legelső SSD az ennek az elődje volt, és az első cserekor cserélték a V300-asra.
De akkor ha jók ezek a kártyák akkor OK :)

[ Szerkesztve ]

(#7311) JohnD válasza Donki Hóte (#7309) üzenetére


JohnD
tag

De egyébként kb. 19 éve vettem egy 512MB-os Kingston DataTraveler pendrive-ot és még mindig működik!

(#7312) JohnD


JohnD
tag

Végül egy ilyenre esett a választás: Kingston microSDHC Canvas Select Plus 32GB UHS-I/C10/V30/A1 SDCS2/32GB

Csak mp3-mak lejátszására használom telefonban, remélem sokáig kitart ;)

[ Szerkesztve ]

(#7313) JohnD válasza Donki Hóte (#7309) üzenetére


JohnD
tag

A Verbatim memóriakártyáiról mi a vélemény?
Ez pl. elég olcsó: https://www.arukereso.hu/memoriakartya-c3157/verbatim/premium-microsdhc-16gb-c10-44010-p256544905/
Mint optikai adathordozók jók voltak a Verbatim cuccai (vagy gondolom most is jók).

[ Szerkesztve ]

(#7314) Ciccuka válasza JohnD (#7313) üzenetére


Ciccuka
veterán

Nyugodtam megveheted.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#7315) JohnD válasza Ciccuka (#7314) üzenetére


JohnD
tag

Már megvettem a Kingstont, csak egyszerűen kíváncsi vagyok arra a márkára, mint flash memória. Régen (meg szerintem ma is) optikai adathordozókat gyártottak főleg - legalábbis bennem ez maradt meg.

[ Szerkesztve ]

(#7316) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Sziasztok!

Adott két microSD kártya, mindkettő eredeti Sandisk kártya.

Egy ideig jól működtek, viszont jelenleg mindkettő ~31MB-ot ír méretre, formázásnál hibára fut ( SD Card Formatter, beépített és a MiniTool Wizard is)

Adatok nem kellenek róluk, viszont helyreállíthatóság a kérdés leginkább :R

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#7317) Donki Hóte válasza Graphics (#7316) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ha háromféleképpen is próbáltad formázni és nem ment, akkor nem hiszem, hogy menthető a kártya.

Gondolom, hogy törölni se enged róla, meg új fájlt ráírni se.

Sajnos valószínű a kártyák elhalálozása :(

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#7318) Graphics válasza Donki Hóte (#7317) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Megnéztem őket jobban, az egyiken hajszálrepedés volt, aminek mentén elpattant végül.

A másik menthető volt, sikerült formázni. Lehet utóbbi nem is volt rossz, csak én benéztem/bénáztam. :DDD

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#7319) Ciccuka válasza Graphics (#7316) üzenetére


Ciccuka
veterán

Mibe próbáltad formázni?

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#7320) Graphics válasza Ciccuka (#7319) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Már túl vagyok a megoldáson is. :)

Transcend adapter USB3.0 adapter, közvetlenül microSD tehető bele.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#7321) Ciccuka válasza Graphics (#7318) üzenetére


Ciccuka
veterán

Mondjuk, ha repedt, akkor nincs mit tenni. Kérdés, hogy mitől repedt így el?

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#7322) Graphics válasza Ciccuka (#7321) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hőváltozás, fizikai behatás, passz :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#7323) Donki Hóte válasza Ciccuka (#7321) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Folyamatos írás közben egyes típusok nagyon fel tudnak melegedni, nekem egyszer egy microSD kártya adapterbe dugva jól melegedett, megdagadt és elrepedt.

Működni működött még, de nem mertem használni.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#7324) kacsento1


kacsento1
senior tag

Sziasztok! Vissza kerestem, de nem találtam érdemi infót, hogy a Sincerity Trading-el most mi is a helyzet? Lehet onnan vámmentesen rendelni? Ha nem akkor mekkora plusz költséggel lehet szàmolni? 2db 64gb Sandisk Extrem pro kártyát szeretnék venni.

(#7325) Ciccuka válasza kacsento1 (#7324) üzenetére


Ciccuka
veterán

Esetleg Muziker

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#7326) kacsento1 válasza Ciccuka (#7325) üzenetére


kacsento1
senior tag

Náluk nincs extreme pro.

(#7327) Graphics válasza kacsento1 (#7324) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ebayes topicban kerdezted mar?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#7328) Donki Hóte válasza kacsento1 (#7326) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Itt kapható. 7500 Ft-ba kerül itt, nem sokkal drágább, mint a Sincerity 20 dolláros ára (6600 Ft), amire ha ráverik az ÁFÁ-T, akkor még drágább is a külföldi rendelés, mint az itthoni vétel.

Egyébként mihez kell az Extreme Pro kártya sebessége?

Egy 2021-es kiadású SanDisk Ultra kártya nagyobb sebességet hoz, mint egy 2020-as kiadású SanDisk Extreme Pro kártya.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#7329) kacsento1 válasza Donki Hóte (#7328) üzenetére


kacsento1
senior tag

Nem tudom, de én nem látom sehol, hogy az ultra gyorsabb lenne mint az extreme pro. Sony a7iii vázba kell, ahol fontos az extra 170mb/s sebesség a raw puffer miatt, és a v30 besorolás a 4k video miatt. Tudomásom szerint ebből egyiket sem tudja az ultra.
Viszont az emagos tippet köszönöm, ez valóban jó ár. :R

[ Szerkesztve ]

(#7330) Donki Hóte válasza kacsento1 (#7329) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ha ennyire fontos a sebesség, akkor miért nem UHS-II kártyát veszel a gépbe? Ez a SONY gép kezeli az új szabványú memóriakártyákat, az UHS-II kártyák sebessége a földbe döngöli a sima SD kártyákat.

Nézd meg a tesztet, amíg egy jó UHS-II kártyával max. 58 képet, addig a legjobb UHS-I kártyával csak max. 40 RAW képet tud a pufferbe rakni egy sorozat során.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#7331) kacsento1 válasza Donki Hóte (#7330) üzenetére


kacsento1
senior tag

Igen, tudom hogy az UHS-II gyorsabb, de a váz sajnos csak az egyik slotban támogatja ezt a szabványt, ezért biztonsági mentésnél (ami az értelme a 2 kártya slotnak) a lassab kártyát veszi alapul, ezért felesleges a gyorsabb kártya. Nyilván ha egy kártyát használnék akkor lenne értelme. És UHS-I szabványnál az Extreme Pro a bevált kártya. Kb. ennyi a történet. :)

(#7332) Donki Hóte válasza kacsento1 (#7331) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Igen, az általam linkelt tesztben is egyértelműen leírják, hogy a második slot csak UHS-I kompatibilis, ha a két kártyát akarsz használni, akkor csak két UHS-I szabványú kártyát gazdaságos használni.

Viszont ha megveszed a két UHS-I kártyát, akkor esélyed sincs arra, hogy különösen indokolt esetben, némi adatvesztési kockázatot vállalva, gyorsabb/hosszabb sorozatokat készíts a géppel az UHS-II kártyára.

A döntés a tiéd, ha számodra evidencia, hogy mindig két kártyát használsz párhuzamosan a gépben, akkor a két UHS-I kártya a megoldás, ha néha kihasználnád a gyorsabb kártyát az adatbiztonság rovására, akkor meg vegyél egy UHS-II és egy UHS-I kártyát.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#7333) kacsento1 válasza Donki Hóte (#7332) üzenetére


kacsento1
senior tag

Jelenleg is két extreme pro kártyát használok, és elégedett vagyok a teljesítményével. Persze jobb lenne ha még gyorsabb lenne, viszont a biztonságot nem akarom beáldozni a gyorsaság miatt. A lényeg, hogy használat közben ne okozzon problémát a sebesség, és ez nekem megfelel így. Jelenleg a két kártyát szeretnén duplázni, viszont később lehet veszek egy UHS-ll kártyát is, mert lehet olyan helyzet ahol valóban elég 1 is, ezt jól írtad. :)

(#7334) Donki Hóte válasza kacsento1 (#7333) üzenetére


Donki Hóte
veterán

:R

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#7335) ojpenge


ojpenge
csendes tag

Sziasztok

2*4 GB-om van jelenleg (Kingston HyperX Blu, 1600MHz DDR-3) a gépemben. Szeretném fejleszteni és még 8 GB-ot mellé tenni.Milyet vehetek mellé? Vagy érdemes lenne ezeket eladni és 2*8 GB-ost venni? (alaplap Gigabyte GA-970A-DS3P).
Köszönöm

(#7336) ANOka válasza ojpenge (#7335) üzenetére


ANOka
őstag

Ez nem ez a topik.
Memóriakártya =/= memória (RAM).

(#7337) Graphics válasza ojpenge (#7335) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát nêzd, tedd mellé nyugodtan, oda az asztalra, ott elfér még 8GB.

:Cbeszarás... Hogy ez nem segített.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#7338) WZP


WZP
aktív tag

Sziasztok!

Nagyobb sd kártyában gondolkodom telefonba, és rohadjak meg nem tudom mi a különbség az alábbi két darab között. Elvileg ugyanaz a speed class is. Lehető leggyorsabb érdekelne nyilván.

SAMSUNG Evo Plus 256GB MicroSDXC 90 MB/s MB-MC256HA/EU
SAMSUNG EVO Plus 256GB MicroSDXC 30 MB/s MB-MC256KA/EU

Mindkettő evo plus, mintkettő 256GB, mindkettő kb ugyanolyan árban van. Olvasni elvileg 100MB/s körül tud mindkettő, de írásra csak az egyiknél találtam adatot. Ez a 30MB/s nem tűnik reálisnak ami pl iponon szerepel.

Előre is köszi.

Inter Arma Enim Silent Leges

(#7339) Graphics válasza WZP (#7338) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Én kereséssel is csak egyet találtam ( máskor linkelj)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#7340) WZP válasza Graphics (#7339) üzenetére


WZP
aktív tag

EVO 1
EVO 2
bocsi :)

Inter Arma Enim Silent Leges

(#7341) Graphics válasza WZP (#7340) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Elírták az adatlapokat.

Az egyik 2020 és 100/90-es értékeket tud.
A fehér színű kártya 2021-es és 130-as olvasásit tud ( nem 30-at), írásit nem adtak meg neki, de valószínűleg 90 körül ez is teljesít.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#7342) Donki Hóte válasza WZP (#7340) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Mindenképpen az A2 jelű fehér kártyát vedd meg, az újabb és általában véve is jobb, telefonban történő használatra pedig egyértelműen jobb, mint a piros.

Az A2 jelű kártyák több írási-olvasási ciklust viselnek el, alkalmazások futtatásához jobban megfelelnek, mert a vezérlőjük gyorsabban kezeli a véletlenszerű írási-olvasási folyamatokat.

Egy fényképezőgépben használva mondjuk észrevehetően nem gyorsabbak az A2 jelű kártyák, mert a nagyobb fájlok írásakor-olvasásakor jelentkező szekvenciális írási-olvasási folyamatokban lényegesen nem gyorsabbak, de ott is megéri használni őket a nagyobb írási-olvasási ciklusszám miatt.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#7343) WZP válasza Donki Hóte (#7342) üzenetére


WZP
aktív tag

Szuper! Köszönöm a segítséget mindenkinek :) az árát így viszont nem értem. Az újabb, fehér kártya az olcsóbb :D

Inter Arma Enim Silent Leges

(#7344) Donki Hóte válasza WZP (#7343) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Jobb gépekkel, kevesebb drága félvezető anyag felhasználásával, nagyobb szériában gyártják.

Szerencsére a memóriachipeket (egyelőre :U ) nem érinti a félvezetőgyártás többi területén jelentkező hiány, így az áruk lefelé megy.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#7345) hunaqua


hunaqua
addikt

Málna PC-ben szerverként működő kártyát keresnék. Nem kell nagy sem,nem kell igazán gyors sem.A lényeg a hosszú élettartalom lenne.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#7346) ANOka válasza hunaqua (#7345) üzenetére


ANOka
őstag

Egy (lecserélt) SATA SSD-vel USB-s külső házban nem járnál jobban?

[ Szerkesztve ]

(#7347) hunaqua válasza ANOka (#7346) üzenetére


hunaqua
addikt

Igen,gondoltam erre is.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#7348) Donki Hóte válasza hunaqua (#7345) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Linux alapú gépek nem nyírják a memóriakártyát, csak a windows csinál sokszáz ciklusú irás-olvasási műveletet a rendszer működése közben. Meg a sebesség se annyira kritikus, szóval szerintem normál SD kártya is megfelel, ha nem lenne kéznél lecserélt SSD meghajtód.

Mondjuk ettől függetlenül High Endurance kártyát tennék bele, az jobban bírja a strapát, sőt abból is A2 jelű chipekkel szereltet.

Vagy 3 éve nem volt a kezemben MálnaPC, a tiéd microSD, vagy normál SD kártyát fogad? (Raspberry-ben van mindkét féle).

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#7349) hunaqua válasza Donki Hóte (#7348) üzenetére


hunaqua
addikt

microSD. Egy pár usd árú Mixza megy benne már folyamatosan legalább egy éve. Nincs vele gond,de inkább már a Win32Disc-el csinálnék egy mentést,ez meg maradna "biztonsági" tartaléknak.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#7350) Donki Hóte válasza hunaqua (#7349) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ha egy ilyet raksz bele, akkor az pár évig biztosan fogja bírni.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.