Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) HartgeH3-2.8


HartgeH3-2.8
addikt

Szia!

Nos elég összetett dolog amit kérdeztél, sok minden függ sok mindentől.

A lényeg, mi alapján válogatjátok össze a komponenseket??
Főleg ár/érték arányt nézve és az adott keretből a legjobbat kihozva.

Honnan lehet tudni, h az alaplap elég a procihoz?
Mindig a tokozást kell nézned az alaplapnál és ahhoz kell processzort választani.
Fontos nézni milyen chipkészlettel van szerelve az alaplap és milyen szolgáltatások vannak rajta.
Lehetséges egy drágább lapp több dolgot tud, de te ki sem használod. Ugyan akkor olcsóbban van ugyan az a chipset "kevesebb" szolgáltatással.

Mert pl gyengébb proci- erős vga párosnál tudtommal nem jön ki a megfelelő teljesítmény pl játékoknál.
Így van, fontos a processzor és annak órajele. A mostani új generációs kártyákhoz akár Ivy akár Haswell kell egy jól fenékbe rúgott i5 vagy i7, akkor van meg az elvárt szint. Persze alapjáraton ezek elég jó órajelet tudnak az i5 pl 3.7Ghz ig megy fel "automatán" Intel turbo boost 2.0 ami nem rossz érték. Viszont automata módban nem mindegyik magon tudja ezt folyamatosan. Érdemes tehát manuálisan beállítani egy izmos órajelet ami még nem is melegszik annyira de erős ahhoz hogy egy erősebb kártyát kihajtson.

Alaplap gyártó oldalán mindent meg lehet találni azzal kapcsolatban, h milyen típusú memóriát támogat
Igen a gyártó oldalán van egy QVL lista amin meg tudod nézni pontosan gyári szám alapján a memóirákat.
Ha abból a listából választasz pontos típusra memóriát akkor az esélytelen hogy problémás legyen hisz betesztelt lista az ami ott van. Qualify vendor List.

Tápot mindig minőségit , minimum bronze vagy silver minősítésű.
(Ha fentebb tekersz írtam pár gyártót ami szerintem megfelelő)

Vannak az interneten PSU kalkulátor oldalak ott össze tudod adni, pontosan mi lenne a gépben és mekkora ajánlott, de én minőségi 500-550W alá nem mennék semmi esetre sem. Az én gépemben is picivel magasabb táp van az elvártnál, de nincs is ezzel semmi gond. Nyugodtan alszom.

Egy ilyen érték már jónak számít átlagos szinten 24/7 és sima i5-nél ráadásul!!

[ Szerkesztve ]

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.