Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) #48967168


#48967168
törölt tag

Sziasztok!

A jelenlegi gépemet szeretném egy kicsi játékra fejleszteni. Autószimekkel akarok nyomulni, úgy hogy minél több ellenfél a pályán lehessen stabil 50 fps értékek mellett Full HD-ban TV-re kötve!

Elsődlegesen a meglévő konfiban a procit és a videókártyát cserélném le, feltéve ha lenne értelme, hozna szignifikáns különbséget. Ha nem akkor hajlok az alaplapcserére is, viszont innen már nem tovább... :)

A jelenlegi konfig:

Vapor-X-es Radeon HD5770
GA-880GMA-UD2H alaplap
AMD Phaneom II 955 BE proci
8GB RAM
256GB SSD
Corsair CX600 táp

A videókártya fontos hogy alapjáraton (netezés, torrent) halk legyen és ha lehet 2db HDMI kimenet legyen rajta.

Köszi a segítséget!

(#452) CoolMan válasza #48967168 (#451) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Szia!

Szerintem a proci maradhatna, mert erősebb VGA-t is elbír. De a max. amit bele tehetnél az a Phenom II x6 1100T. összehasonlítás kérdés megérné-e?
Mennyit szánnál a VGA-ra és AMD vagy Nvidia?

(#453) #48967168 válasza CoolMan (#452) üzenetére


#48967168
törölt tag

A tesztek alapján a procicsere nem hozna eleget... :)

A videókártya esetén egy 7870-esre gondoltam, kérdés, hogy kihajtja-e a kártya? Ugyanakkor nem vagyok ATI fan, jöhet GF javaslat is... (ebből adódóan 60k-nál többet nem szívesen szánnék rá)

(#454) CoolMan válasza #48967168 (#453) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

A 7870 pl: sapphire jó választás.
NVIDIA felől pedig a GTX 560Ti Gigabyte vagy Palit ezek 1GB fedélzeti memóriával vannak (full HD-ban esetleg némely játékoknál elfogyhat de nem vészes) vagy még ez is jó MSI 448 Cuda magos viszont a helyedben lehet, hogy dobnék rá még 2-4K -t és beruháznék az új GTX660-ra.
PL: Gainward vagy MSI és ezek már 2GB memóriával vannak szerelve.

(#455) yoken562


yoken562
csendes tag

sziasztok :) segítséget szeretnék kérni egy AMD konfig összerakásához, nem akarom folyton újíttatni, egy olyan gépet akarok majd venni ami 2-3 évig kjitart ... még kezdő vagyok, pontosabban 5-6 éve nem néztem milyen változások vannak hardveres téren ... talán árulkodik a konfigom is :D
Amd 3000+ proc
Ati 9800
1gb ddr2 800mhz
abit kv8pro

a konfigra nagyjából 100-120ezret szánok, csak magára a gépre monitor nélkül
Válaszokat előre is köszönöm :)

Am játékra használnám, de nem állandóan, vagy2-3 játékra PL:Sleeping Dogs, Darksiders II, meg guild wars II

[ Szerkesztve ]

(#456) CoolMan válasza yoken562 (#455) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Szia!

A Milyen asztali gépet vegyek? topicban kérdezd meg.

(#457) yoken562 : Semmi gond. :)

[ Szerkesztve ]

(#457) yoken562 válasza CoolMan (#456) üzenetére


yoken562
csendes tag

köszönöm :) és elnézést a rossz helyre való írásért :)

(#458) Jackie001


Jackie001
csendes tag

Sziasztok!
Nekem egy olyan gondom lenne, hogy nem rég raktam össze egy gépet, és mikor egy ablakom aktív pl MSN beszélgetés egyszer csak gondol egyet és inaktiválja! (Tehát mikor írok gondol egyet és inaktív lesz az ablak, szóval hiába írnék elkezd pittyegni, hogy most minek nyomkodom a billentyűket. Ilyenkor megint rá kell kattolni az ablakra hogy ismét tudjak írni) Tudna nekem valaki segíteni, mert ez borzasztóan idegesítő és nem mellesleg alig tudok gépelni. Próbálkoztam a win-t újrarakni de ez sem segített!

Jackie

(#459) szines2


szines2
csendes tag

Sziasztok, gondoltam osszerakok egy kicsit utosebb gepet vegre, mar evek ota tervezem, es az alabbi konfiguraciot sikerult kiguglizni. Hasznalnam jatekra, virtualis gepek futtatasara, fejlesztesre. Mi a velemenyetek? Esetleg erdemes lenne valamibol mas markat vagy tipust valasztani? (A dabs.ie arai vannak feltuntentve.)

Corsair Memory Special Edition White Graphite Series 600T Mid-Tower Case -- €188.71
Asus P8Z77-V DELUXE S1155 Intel Z77 DDR3 ATX -------------------------- €233.62
Intel Core i7-3770K S1155 3.5GHz 8MB ------------------------------------ €339.04
Corsair Memory TX850 V2 850W ATX Enthusiast Series --------------------- €113.40
Samsung 256GB 830 Series SATA 6Gb/s 2.5" Solid State Drive Desktop Kit ---- €222.53
Asus AMD Radeon 7870 HD 2GB PCI-Express 3.0 HDMI DIRECTCU II TOP ------- €288.18
Kingston 16GB (4 x 4GB) HyperX 2133MHz DDR3 Non-ECC DIMM 240-pin CL11 -- €109.99
Pioneer BDR-207DBK 12x SATA Int BD-RW Burner Black Bare -------------------- €74.68
Corsair Memory Cooling Hydro Series H100 High-Performance CPU Cooler -------- €87.08

Osszesen: ------------------------------------------------------------- € 1,660.63

(#460) BigBlackDog válasza szines2 (#459) üzenetére


BigBlackDog
veterán

(#461) Rodrighez


Rodrighez
csendes tag

Helló!

Remélem itt jó helyen járok, ha azt szeretném, hogy hozzáértők véleményezzék a konfig-ot, amit összeraktam.

Ide kigyűjtöttem a linkeket: link

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#462) BigBlackDog válasza Rodrighez (#461) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Tápból mindenképpen valami márkásabbat vennék, kitudja, hogy ezekben az búcsúból lőtt fémkupacokban merre csordogálnak az elektronok.
Prociból szándékosan választottál gpu nélkülit?
Itt egyébként gyorsabban kapsz, hozzáértőktől választ.

(#463) Rodrighez válasza BigBlackDog (#462) üzenetére


Rodrighez
csendes tag

Ezen a fórumon nem igazán szerették az ilyen jellegű kérdést. Inkább ajánlottak egy más jellegű PC-t hasonló áron.

Amúgy gpu nem tudom, hogy mi. (Az nem az integrált VGA? :) )

Ebből a kettőből esetleg tudnál ajánlani egyet-egyet hasonló ár és teljesítmény kategóriában? (Esetleg a táp lehet gyengébb, ha szerinted is elég... gőzöm sincs)
És lehetőleg a bolt is maradjon...

Nagyon megköszönném!

[ Szerkesztve ]

(#464) Greg55 válasza Rodrighez (#463) üzenetére


Greg55
csendes tag

Azt a tápot felejtsd el. FSP 400 apn, Corsair cx430 pl. Nem írtad a monitorod felbontását, gtx 650 nem biztos, hogy elég lesz, vsz. 2 GB-os felesleges is belőle. Prociból meg akkor már érdemesebb az IGP-vel rendelkezőt venni. A másik topikban végül is kaptál egy korrekt ajánlatot.

[ Szerkesztve ]

(#465) Hegelacko666 válasza #48967168 (#451) üzenetére


Hegelacko666
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Elsősorban játékra szeretnék egy pc összeállítást kérni.
Jelenlegi konfig: 2400 mhz dual core amd
Asus alaplap
2Gb RAM
512Mb Ati radeon 8600 GT video kártya
Géphez házam van, és egy Asus lcd monitor, winchester 1.5 terrab-os
550W-os tápegységgel működik.
Szánnék egy felújításra olyan 100-120.000 Ft-ot.
Ki mit tud javasolni?
Válaszokat köszönöm.

Hege666

(#466) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

sziasztok!

nemrég botlottam ebbe a topikba, és felkeltette a figyelmem. azonban ahogy látom, ide inkább az alkatrészek kiválasztásával kapcsolatban jönnek a kérdések, aminek már ugye van topikja (a milyen asztali gépet vegyek topik ugye). pedig szerintem lenne létjogosultsága egy olyan topiknak is, ami az otthoni összeszerelésben segít, ahhoz ad tanácsokat. szóval kérdezném a topik rendszeres látogatóit, hogy szerintük lenne-e értelme kicsit ebbe az irányba elvinni a topikot? át lehetne szerkeszteni az első hsz-t, a konfigos kérdéseket átirányítani másik topikokba, stb.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#467) BigBlackDog válasza FireKeeper (#466) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Szerintem lenne értelme. Jeleztem is nemrég modis topikban is, hogy nagyon sokan tévesen erre tévednek. Nem tudom, mennyien vannak rendszeres látogatók, de szvsz nem sokan. Talán topik címét kéne kicsit kiegészíteni, hogy gépkiválasztással kapcsolatban ne errefelé tévedjenek az emberek.

(#468) hfrankee válasza FireKeeper (#466) üzenetére


hfrankee
senior tag

Mindenképp,de erre többször fel lett hívva, a tévesen konfig ajánlást kérők és beárazósos formák figyelme.
Az utóbbi időben csak a helyes topikok linkelésével foglalkoztam,de meguntam.
Hosszú hónapokkal ezelőtt volt utoljára összeszerelős kérdés....

(#469) denes04

Hali.A gépadem kb hetente egyszer eljátsza a kék halált.
Nemrég szétszedtem kipucoltam azota játsza ezt.Valaki vmi megoldást?

Üdv Dénes >>>>> +36308472229>>>>>> baloghdenes04@gmail.com >>>>>> www.somogypc.hu

(#470) hfrankee válasza denes04 (#469) üzenetére


hfrankee
senior tag

Mikor jelentkezik a blue screen,van e vmi szabályszerűség? Be sem kapcsol vagy boot után egyből kidob?
Lehet,hogy tisztításnál vmi kondit megsértettél az alaplapon vagy a vgan.
De az esetek döntő többségénél memória és hdd hiba a megoldás.
üdv

(#471) denes04 válasza hfrankee (#470) üzenetére

Hát egyszer csak netezés közben megadja magát.Ujrainditom akkor jo.Kb. hetente 1x
2x eljátsza ezt.Fogalmam sincs mi lehet a probléma:(

Üdv Dénes >>>>> +36308472229>>>>>> baloghdenes04@gmail.com >>>>>> www.somogypc.hu

(#472) hfrankee válasza denes04 (#471) üzenetére


hfrankee
senior tag

Először is futtasd le ezt,hogy kizárd a hdd problémát.
Utána töltsd le innen a memtestet és futtasd boot cdről legalább két órát,hogy kizárd a memória hibát.
Közben működés közben tapogasd a főbb hardvereket,suoth bridge,north bridge,memo,vga,cpu hűtőborda hogy nincs e extrém túlmelegedés.
Jó lenne ha az adatlapodon kitöltenéd hogy milyen géped van,mivel akkor tipus specifikus tanácsok is születhetnek.Esetleg.
üdv

(#473) kornyiktamas


kornyiktamas
aktív tag

Sziasztok.
Raknátok össze egy gépet nekem kb max 40e ftért?
lehetőleg AMD és játékra legyen :D persze nem mai játékokkal akarok játszani de azért legyen fps :D akár használtak is lehetnek,ahogyan a legtöbbet lehet kihozni.
amire szükségem lenne:
Táp
Alaplap
Proci
Memória(bár van 2x1gb ddr2 ha azis jó)
VGA
Ház

köszi :D

mostani gépem:
Alaplap:Asrock Conroe 1337-D667
VGA:ATI Readon HD 4350 512MB
350WATT ADK TÁP
Intel pentium 4 3.2ghz cpu 800mhz/1mb
2x1GB WINTEC ram

[ Szerkesztve ]

(#474) kornyiktamas


kornyiktamas
aktív tag

Sziasztok
gépet akarok összerakni:
ilyen lap megfelelne?
és egy AMD Athlon 64 X2 procit akarok bele rakni ami 2.8ghz
egyáltalán jó lapot néztem ki?:D

(#475) Dave-11


Dave-11
tag

Sziasztok, a segítségeteket szeretném kérni. Egy számítógépet szeretnék összerakni, és igazából csak alaplapra, procira, és videókártyára lenne szükségem.
Amit biztosan tudok:
- 2 magos processzort szeretnék
- 1155-ös foglalatú alaplapot(hogy később esetleg egy i3-as vagy egy i5-ös is belemenjen)
Amire a gépet használnám:
- játék, photoshop, videószerkesztés, konvertálás, gameplay videók felvétele
Tudnátok valami jó kis összeállítást ajánlani, ami viszonylag időtálló (2-3 évig jó), és pénztárcakímélő is?
Az ilyenek hogy gépház, vinyó, dvd olvasó/író azok gondolom passzolnának, memóriából pedig 2 vagy esetleg 4 gb ddr3-asra gondoltam.
Előre is köszi!

:D Semmi :D

(#476) Little_Gaara


Little_Gaara
csendes tag

hali mindenki!

mit javasoltok arra hogy új gépet hol érdemes venni ahol van netes gépösszerakó???

(#477) Mittu88


Mittu88
senior tag

Sziasztok!

Full passzív gépet szeretnék összerakni, minél olcsóbban. A kritériumok prioritási sorrendben:
- kiugró ár/érték arány :),
- 60e Ft környékén, de max. 80,
- full passzív,
- ssd-vel,
- 2 magos proci minimum (eddig amd volt, de lehet intel is, mitbánomén, ennyiből úgyis csak amd jön ki szerintem, de ki tudja...),
- fullhádé videókat vigye (gondolom nem ez lesz a szűk keresztmetszet :D).

Akár barebone is érdekel (nyilván olcsóbban), vagy csak sima passzív ház, ahhoz már összekukázom az alkatrészeket.
Monitor nem kell.
Az se baj, ha elfut rajta a League of Legends, de ha nem, akkor max leszokok róla, ártani nem árt.
Mérete mindegy, előny, ha minél kisebb. USB3 is jó, ha van, de nem feltétel.
Lehet használt is, de elsősorban újat néznék.
Előny, ha adapterrel működik, nem tápegységgel. Ha tápegységes, akkor mozgóalkatrész mentes legyen (talán ezeket hívják passzív tápnak???).

Előre is köszönöm szépen az építő jellegű kritikákat! :R

(#478) 1501N


1501N
tag

Helló!
Van egy viszonylag új Codegen házam usb előlapi kivezetéssel. Ha rádugok szinte bármit, megjelenik az eszköz gyorsabb működésre képes szöveg. Akkor most nem megy át rajta a 2.0? Rosszul kötöttem valamit?
Ilyen szutyok a gép lelke: Asus_P5VD2MX_SE, papíron a ház is 2.0-ás, win xp sp3, minden driver telepítve

(#479) S-IW válasza Little_Gaara (#476) üzenetére


S-IW
tag

PCX

(#480) #48967168


#48967168
törölt tag

Sziasztok!
Ma megjött az Asrock B75 Pro3-M alaplapom az Intel procival és nagyon állatul megy a 7870-essel!
Viszont nem hajlandó a korábban használt SSD-mel beootolni ( http://ipon.hu/webshop/product/kingston_256gb_sata3_25_ssdnow_v200_sv200s3_256g/190530 ) amit az alaplapcsere előtt használtam....
Próbáltam Sata3-ra és Sata2-re is kötni, de a win7 elindul és kék villanás után újraindul. Ezután diagnosztikában szötymörög egy darabig, de az újraindítás után ugyanez a helyzet...
Esetleg valami tipp? Át kell állítsak valamit a bios-ban (először látok ilyen csilli-villi biost)
Előre is köszi!

(#481) Arkennys


Arkennys
addikt

Sziasztok!
Régi gépem már megélt jó pár évet a kezeim alatt, és bár eddig semmi baj nem volt vele, egyrészt már-már kevés a teljesítménye, másrészt mostanra már néha akadnak hibajelenségek. Mielőtt végleg kihalna, még karácsony előtt tervezek venni egy másikat.
Mindenből újat szeretnék, és a maximális ráköltésem 100, leges legfeljebb 110 e ft. Igazából azért írok csak ide, hogy szerintetek a beírásra kerülő alkatrészekből összerakott gép megfelel e 3D-s tervezési feladatokra és 3D-s modellen végzett analízisek végzésére, valamint néha játékra (ilyen 3-4 évvel ezelőttiekből vannak főleg, amikkel szoktam játszani, ez a jövőben sem nagyon fog változni, a legfrissebb általam favorizált játék a left 4 dead 2 ).
Annyit kérek, hogy ilyen 3ezerért ebből és ebből van jobb ajánlásokkal ne bombázzatok, hiszen e téren mindig mindennél van jobb pár ezerrel többért (bánom is, hogy kispénzű lévén ez a maximum, amennyit ki tudok sajtolni erre a célra, de muszáj, hogy haladni tudjak a dolgaimmal, ami gép nélkül nem menne). Tehát következzék az alkatrészlista (néhol kérdéssel fűszerezve):
videokártya: ASUS EAH6670/DIS/1GD5 HD6670 1GB GDDR5 PCIE (tudtommal
megy crossfire-ben a processzorral, amennyire utánanéztem)
processzor: A8-3870k
alaplap - ASROCK A75 Pro4
Ház és táp: LCPOWER 7032B 420W (remélem, elég ekkora táp a rendes működéshez, mit gondoltok?)
memória - GEIL 8192MB EVO CORSA DDR3 2133Mhz CL10 KIT GOC38GB2133C10ADC
processzorhűtés - SCYTHE Ninja 3 Rev. B (ezt ajánlások alapján néztem,
de érdekelne a ti véleményetek bíznék, a lényeg, hogy ne engedje
nagyon melegedni a processzort, amennyire hallom, a gyárival hajlamos
eléggé megszaladni a hőmérséklet...és ne legyen drágább az említettnél))
winchester - WD 500GB Caviar Black 7200rpm 64MB SATA3 WD5003AZEX
Optikai: Pioneer DVR-219LBK SATA Fekete OEM
Köszönöm az igyekezetét előre is minden válaszadónak.

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

(#482) Donbalazs


Donbalazs
tag

Üdv

Lenne 40k keretem egy stabil lábakon álló pc-re, már csak össze kéne állítani. ebben kérem a segítséget.
Játékra és 3D látványtervezésre és szerkesztésre használnám.

Eddig ezt a tippet kaptam:

Újonnan:
LAP: ASRock sFM2 FM2A55M-DGS ~ 13k
CPU: AMD A8-Series X4 5600K 3.9GHz Black (4mag) ~ 25k
RAM: Kingmax DDR3 1600MHz / 4GB ~ 4k
GPU: CPU-ba integrált Ati Radeon HD6570D

Gar: 2-3év, Készítette ShellK. / össz: ~ 43k

Kaphatnék ezen kívül egy hasonló erősségű és árban is hasonló összeállítást, hogy tudjak választani kettő közül?

:R

Látványtervezést vállalok // épületeket kívülről-belülről // tarifákról és egyebekről érdeklődni privátban vagy: donbaalazs@gmail.com

(#483) Mittu88 válasza Arkennys (#481) üzenetére


Mittu88
senior tag

Tegyél HDD helyett egy 60-120 gigás SSD-t, azt' ha marad zseton vegyél mellé vinyót, ha nem, akkor vagy spórolj rá (átmenetileg elég a kis SSD), vagy ha elég akkor használd egészséggel.
Nem értem amúgy miért a HDD-t preferálják még mindig az emberek. Nem olyan drágák már az ssd-k.

(#484) matrai.milan


matrai.milan
csendes tag

Sziasztok!

Most készülök egy nagyobb beruházásra - egy komolyabb pc összerakásáról lenne szó. Az alkatrészeket már összeírtam, melyek az alábbiak lennének:

- intel core i7-3770k 3.9ghz turbo, 8mb cache - 81790 HUF (64402) USERS
- Be quiet! Dark Rock Pro 2 proc.hűt. - 20848 HUF (16416) DigitalTrend
- Gigabyte HD7970 3GB GHz Edition - 112390 HUF (88496) USERS
- Seagate 1TB Barracuda 7200RPM 64MB SATA3 3,5" - 18490 HUF (14560) USERS
- Xilence 800W RedWing Gaming Edition táp - 27990 HUF (22040) USERS
- Kingston 16GB 1600MHZ DDR3 NON-ECC CL10 - 21311 HUF (16780) PCland
- Fractal Design Arc midi - 24308 HUF (19140) PCland
- ASRock Z77 EXTREME4 s1155 - 33290 HUF (26213) USERS
- Samsung 64GB SATA3 2,5" Basic MZ-7PC064B/WW - 19900 HUF (15740) USERS

A segítségeteket abban kérném, hogy ez a konfig így rendben van e?! Mármint én odafigyeltem a kompatibilitásra, meg hogy minden passzoljon, de mégiscsak elsőre csinálok ilyet és elég rég spórolok már egy ilyen gépre!
:)
A válaszokat előre is köszönöm!

(#485) Donbalazs válasza matrai.milan (#484) üzenetére


Donbalazs
tag

Szerintem házból legyen Cooler Master.

[ Szerkesztve ]

Látványtervezést vállalok // épületeket kívülről-belülről // tarifákról és egyebekről érdeklődni privátban vagy: donbaalazs@gmail.com

(#486) matrai.milan válasza Donbalazs (#485) üzenetére


matrai.milan
csendes tag

A Fractal Design Arc tesztet néztem itt a proharder-en és elég meggyőző volt számomra..nekem a lényeg a jó szellőzés és hűtés egy háznál..a kűlcsín csak mellékes! :)

(#487) Donbalazs válasza matrai.milan (#486) üzenetére


Donbalazs
tag

Játszani szeretnél rajta?

Látványtervezést vállalok // épületeket kívülről-belülről // tarifákról és egyebekről érdeklődni privátban vagy: donbaalazs@gmail.com

(#488) matrai.milan válasza Donbalazs (#487) üzenetére


matrai.milan
csendes tag

Természetesen játszani szeretnék rajta, emellett pedig zeneszerkesztésre (Ableton) használnám..páromnak tervezésre lenne még fontos (Autocad, Archicad stb..)

(#489) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Hali!

Ma hozta a futár az NZXT Tempest 410 házamat.
Életemben először pakoltam össze gépet. Az a gondom hogy az újraindítás gomb nem akar menni és nem tudom hova bedugni az elülső USB3 kivezetését.
Gép az adataimnál.

Üdv Gyuri :R

Pár kép a mostani kinézetről:
1
2
3

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#490) 1501N válasza gyuromoj (#489) üzenetére


1501N
tag

Az alaplap leírásában lesznek a válaszok.

(#491) Donbalazs válasza matrai.milan (#488) üzenetére


Donbalazs
tag

Akkor ez a config rendben lesz neked!

Látványtervezést vállalok // épületeket kívülről-belülről // tarifákról és egyebekről érdeklődni privátban vagy: donbaalazs@gmail.com

(#492) gyuromoj válasza 1501N (#490) üzenetére


gyuromoj
veterán

Már működik minden rendesen, köszi. :R

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#493) erahurka


erahurka
félisten

Sziasztok!

Adobe Premiere Pro CS6 alá kéne elméletben összeállítanom egy gépet. Eddig ezeket választottam:

Alaplap: Asrock Z77 PRO3
Processzor: Intel Core i7 2600s
Memória: Kingston HyperX 2x4GB 1600MHz DDR3
HDD: Seagate 1000GB és Seagate 250GB (Utóbbin lenne a rendszer, előbbin meg lenne az anyag amivel dolgozik az ember, vagy szerintetek hülyeség?)

Két kérdésem lenne felétek: Egyrészt, hogy a két merevlemezben nem egyforma méretű a cache, ebből lehet baj? A kisebbel rendelkező visszafoghatja a gép teljesítményét?
A másik a videokártyával kapcsolatban lenne. Nem tudok e kettő közt választani:
Asus GTX670 DC2G 4GD5 (4GB)
HP nVidia Quadro 2000 (1GB)
Árban kb. egy szinten vannak, szerintetek melyik szolgálná ki jobban a fent említett programot?

Előre is köszi! :R

(#494) kovimre


kovimre
tag

Sziasztok! Videószerkesztéshez (akár a későbbiekben majd HD is ) kellene összeállítani egy gépet. A határ sajnos csak 200 e Ft. Köszönöm előre is az ötleteket.

(#495) kovimre válasza kovimre (#494) üzenetére


kovimre
tag

Illetve, ami még kérdés, hogy mennyit kellene rászánni, hogy komolyabb gép legyen?

(#496) alkonyat


alkonyat
tag

ASROCK 960GM-GS3 FX
AMD Bulldozer x6 FX-6100 3.3GHz AM3+
KINGMAX 4096MB DDR3 1600MHz
MSI R7770-PMD1GD5 HD7770 1GB GDDR5 PCIE
SEAGATE 500GB Barracuda 7200rpm 16MB SATA3 ST500DM002
GABA 2936
HEXA 400W

mi a véleményetek erről a konfigról?

(#497) StaChys válasza erahurka (#493) üzenetére


StaChys
tag

Miért nem gondolkodsz a kisebb HDD helyett egy SSD-ben? Nagyon sokat dobna a sebességen. Valami 60-120 Gb-os (kerettől függően) jobb lenne neked.
pl: SAMSUNG 64GB SATA3 SSD 2,5" 17-18 e Ft körül van

"Seagate 1000GB" és "Kingston HyperX 1600Mhz" ezek így nagyon tág fogalom. Ilyen név alatt van ezekből többféle (sebességben eltérő) típust lehet kapni, kicsit pontosítani kéne, hogy melyikre gondoltál.

Érdemes érdeklődni a [milyen_asztali_gepet_vegyek] topicban is!

(#498) InterFox


InterFox
senior tag

Sziasztok, tudnátok egy picit segíteni?:)

PCX-es 150,000 ft-os összeállításom:

alaplap: Gigabyte 970A-D3
Proci: AMD FX 8150
VGA: GTX 650 TI (Gigabyte)
Ram: Corsair 2x4GB DDR3 1333MHz CMP8GX3M2B1333C9
SSD: Kingmax 64GB KM064GSMU25 SSD
HDD: 500GB Saját
Tápos Ház:Codegen Q-3343-A2 (450W) 12cm ezüst-fekete számítógép ház

Mit szóltok hozzá, minden kompatibilis mindennel?
Illetve, nem tudom 450w elég lesz e?

[ Szerkesztve ]

PSN ID: interfoxthedead

(#499) StaChys válasza InterFox (#498) üzenetére


StaChys
tag

Szerintem egy eléggé kiegyensúlyozatlan gépet sikerült összeállítanod. Az FX procihoz a 1333MHz-es RAM nem az igazi (jelentéktelen felárral kapsz 1866MHz-est ebben a méretben, szintén Corsair-t ). SSD-ből Samsung 830-as szériát nézd meg, ebben a méretben ~17 Ft. A házat és a benne lévő tápot szerintem felejtsd el, nem biztonságos. HA már elköltesz 150.000,- Ft-ot akkor ne a Codegen táp vigye a másvilágra, egyébként a 450 W elég lenne, de a Codegen-nek konkrétan a 12V-os ága talán ha 300-350W-ot (megnéztem, a google-s adatlapok szerint ~200W-ot) le tud adni akkor sokat mondok, ennek a VGA+CPU párosnak azért ennél egy stabilabb táp szükséges. Valamint egy jobban szellőző, jobban szerelhető ház is sokat dobna az összképen.
Nem tudom szeretnél-e tuningolni, mert akkor egy CPU hűtő sem ártana, de majd valaki nálam hozzáértőbb ad konkrét tanácsokat.

A másik gépösszerakós [topicban] nagyobb az élet, szvsz kérdezd meg ott is, nem árt ha leírod mire szeretnéd használni (milyen programokat futattnál). Milyen felbontású monitorod van...

[ Szerkesztve ]

(#500) InterFox válasza StaChys (#499) üzenetére


InterFox
senior tag

Köszi, átgondolom és jövök a 2. variációval.
Kaphatok egy ajánlott táp márkák listát?:)

PSN ID: interfoxthedead

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.