Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1601) judzsin81 válasza ryori (#1599) üzenetére


judzsin81
csendes tag

én ezt a rammot választanám
http://www.arukereso.hu/memoria-modul-c3577/kingston/8gb-ddr3-1866mhz-hx318c10fb-8-p223927808/?gclid=CLKMu6y278cCFQs8Gwodit8DPg#termek-leiras

(#1602) ryori válasza judzsin81 (#1601) üzenetére


ryori
senior tag

Annyit módosítottam a configon hogy 8300 helyett 6350 es fx-et tettem bele, a piros ramok illenek az amd/ati színvilágába. későbbiekben egy piros dupla ventis vízhűtést tervezek.
videókártyától félek igazán mert 128bites, nem tudom ez mennyire hátrány.

(#1603) judzsin81 válasza ryori (#1602) üzenetére


judzsin81
csendes tag

esetleg nézd meg ezeket
http://www.arukereso.hu/videokartya-c3142/f:memoria-merete-2048-mb,memoria-savszelesseg-256-bit,ar=3/

(#1604) ryori válasza judzsin81 (#1603) üzenetére


ryori
senior tag

A legolcsóbb DDR5ös min 2GB-s kártya sajnos az ami a packliban van, így is plafonnál vagyok :(
és még így is később tudok megvenni csak pár dolgot :DDD

(#1605) DR|FTK|NG válasza ryori (#1599) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Inkább ne, lap gagyi, CPU nem éri meg, VGA nagyon túl van árazva.

Gigabyte B85M-D3H ~ 19k
Intel Core i5-4440 ~ 52k
2x4GB DDR3, pl HyperX Fury ~ 13K
GTX750 Ti, pl Gigabyte WF2, Palit StormX Dual ~ 40k
Western Digital Blue 1TB(EZEX) ~ 14K
Super Flower 350W/450W, Be Quiet! System Power S7 350W/400W, BQT! Pure Power L8 300W/400W ~ 12-15k
CM N200, CM N300, Zalman Z3 ~ 10-11k

[ Szerkesztve ]

(#1606) ryori válasza DR|FTK|NG (#1605) üzenetére


ryori
senior tag

ebből a kártyából kettő is van egy 41k ért egy 37k ért a 37k OC-s tuningolt a 41k-s alap, mi az árkülönbség oka? azt gondolná az ember a tuningolt drágább.

(#1607) ryori válasza DR|FTK|NG (#1605) üzenetére


ryori
senior tag

[link]
Itt az alaplapnál azt írják hogy 2x4 kingston hyperX furry-vel, amivel használnám amúgy, el sem indult neki.
mit gondolsz menni fog? mert azért elég gáz lenne ha ott lenne a komplett config aztán nézegethetem. :W
Ha kell másikat kérek hozzá, de nem akarom beszivni, kellene már a gép :(

(#1608) judzsin81 válasza ryori (#1607) üzenetére


judzsin81
csendes tag

mit szolnál ehhez
http://www.arukereso.hu/alaplap-c3128/gigabyte/ga-970a-d3-p49104074/#velemenyek
vagy néz még kőrül
http://www.arukereso.hu/alaplap-c3128/f:ddr3-memoria,max-memoria-merete=2;3,memoria-foglalatok-szama=2,ar=1/

(#1609) Lámafans válasza ryori (#1607) üzenetére


Lámafans
aktív tag

Elfog indulni mért ne indulna el egy drr3 mas rammal menni fog! Az hogy selejtet kifog valaki az benne van a pakliban de arra van a garancia.

szerk1:Te meg nem értesz hozzá ne ajángas amd lapot intell processzorhoz mert akkor tényleg nem indul el!

szerk2:amit DR|FTK|NG leírt az jó.

[ Szerkesztve ]

Ha kérdésed van , kérlek az adott topikban jelezd, ne küldj szakmai kérdésekről PÜ-t.

(#1610) ryori válasza Lámafans (#1609) üzenetére


ryori
senior tag

Ja azt nézem a lap 1600mhz-set támogat, átraktam egy 1600asra, nem hiszem hogy annyira nagy különbség lenne egy 1600 és 1866 közt, aztán akkor tuti lesz a lapnak is. köszi a segítségeket, akkor holnap meg is rendelem. :R :R


szerk: illetve itt már nem kellene követni a piros színt, lehet fekete vagy fehér bordával kérem, de az már igazából csak a borda színe, szóval az oly mindegy technikailag.

[ Szerkesztve ]

(#1611) Lámafans válasza ryori (#1610) üzenetére


Lámafans
aktív tag

Intel processzor nem támogat 1600 feletti sebeséget így semmi értelme a fölöttit venni.
Mit veszel meg írd le ide légyszíves mert amit itt irogattatok inkább ránézek ha lehet hogy biztos működjön!

Ha kérdésed van , kérlek az adott topikban jelezd, ne küldj szakmai kérdésekről PÜ-t.

(#1612) ryori válasza Lámafans (#1611) üzenetére


ryori
senior tag

feljebb találod, közben szerkesztettem.

(#1613) Lámafans válasza ryori (#1612) üzenetére


Lámafans
aktív tag

Na várjunk csak mire lesz ez a konfig?

Ha kérdésed van , kérlek az adott topikban jelezd, ne küldj szakmai kérdésekről PÜ-t.

(#1614) ryori válasza Lámafans (#1613) üzenetére


ryori
senior tag

Ez a 165.000Ft-os keretű játékos gép, nem elsődleges fontosságú hogy a legújabbak fussanak fullhd ultrán.
Ezen kívül videó vágás, net,

[ Szerkesztve ]

(#1615) Lámafans válasza ryori (#1614) üzenetére


Lámafans
aktív tag

Vidi vágáshoz kell az i5 akkor minden oké vele szerintem.

Ha kérdésed van , kérlek az adott topikban jelezd, ne küldj szakmai kérdésekről PÜ-t.

(#1616) ryori válasza Lámafans (#1615) üzenetére


ryori
senior tag

ha minden oké vele akkor holnap rendelem is.
átlag gamelés + néha megvágni egykét videót, plus átlag használat, papíron jónak tűnik :DDD

(#1617) DR|FTK|NG válasza ryori (#1610) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Áldásom rá, mehet, rendben van.

(#1618) ryori válasza DR|FTK|NG (#1617) üzenetére


ryori
senior tag

:R :R köszöntem a segítséget. legközelebb első dolgom lesz ide fordulok. vagyis a másikba :DDD

(#1619) Hmmm1


Hmmm1
aktív tag

Hali, ez így mennyire lenne vállalható :B cfg
Szinte biztos hogy lelesz hurrogva... - ramot még megkéne nézni, illetve asrock extreme lapra is még ránéznék.
Az a baj hogy kurvadrága megint minden : ( A ház is kérdéses, de már szarok bele lassan : S Viszont összességébe azért menne mint a rohadás. Ha jobb árak lennének már ram is dual channelbe lenne 16. De talán még ezt is meglehet feszkózni ha nagyon muszáj. :K Ház helyett hasonló árban vagy olcsóbbért van jobb?

(#1620) Tibko8


Tibko8
senior tag

Most én fordulnék egy kis segítségért hozzátok. Ma megjott az új ház a gépnek és most a végén elakadtam a kabelezésnel. Legfőképpen a ventik bekötéssénél. 2 ventilátort eddig sikeresen muködésre bírtam de még maradt kettő amit nem tudom hová kothetem. Az alaplapon 2 CHA FAN van és ugye nekem még van 2 amit beszeretnék kötni. Láttam az alaplapon egy PWR FAN a kérdés az hogy oda dughatok egy ház ventilátort? Ja és CPU 2 FAN-ba még véletlenül se jól gondolom?
A ház Zalman Z9 Plus Alaplap ASRock H97M PRO4
A ventik 3 pinesek (vagy hogy is hivják három luk van rajta :) :U )

[ Szerkesztve ]

Lada(racing.hu) 2107 "Őrület Ez!" & Reanult Clio IV Grandtour 1.5 dci OnePlus One (CYANOGEN) ---> OnePlus Three(3) ---> OnePlus 7T Pro --> Nothing Phone 1 --> OnePlus 10 Pro 5G /Never Settle/ --> Honor Magic 5 pro

(#1621) HartgeH3-2.8


HartgeH3-2.8
addikt

Hmmm1 Ez egy nagyon korrekt kis gép első ránézésre. A házat cserélném. Asus lap maradjon elég komoly, bár nem tudom az OC képességeit kihasználod e majd. Gondolom nem. A táp is komolynak tűnik gyártó adatok alapján. Én 500W-nál alább nem indulok egy gépnél. Más igen. Egyéni.

Tibko8
Alaplap könyvet vedd elő onnan indul. Igen Chassis 1, és Chassis 2 azok a házventik hátsó oldalsó. Az újabb lapokon ha jól tévedek már 4pines csatlakozok vannak ez téged ne zavarjon a negyedik a aut fordulatszám szabályzó. Azt a bios állítja amikor kell. Nekem is úgy van qva jó találmány. Viszont ahhoz 4 pines csatlakozós venti kell (pl Coolink Swif2). PWR Fan az a Power azaz táp venti érzékelője lenne elvileg dughatsz rá ventit fel fogja ismerni, csak nyilván PWR Fan ként ez téged ne zavarjon Aida ugyan úgy látja és vissza tudod ellenőrizni a fordulatot. Bios is látja.

Természetes a CPU Fan*ba a CPU venti menjen egyértelmű. Három pin nem probléma viszont akkor annyit forog a venti amennyit forog. Asrocknak nem tudom milyen az automatikus venti vezérlője, de gondolom hasonló mint egy Asus. Coolink Swif2 azt ajánlom az egyik legjobb.

Állj!
2 ventilátort eddig sikeresen muködésre bírtam Azokat hova a fenébe kötötted? Normál esetben CPU FAN, CHA1 , CHA2 (esetleg CHA3) és PWR (ez nem mindegyiken van egyébként). Mindjárt megnézem az én gépkönyvem is de ez szinte biztos , hogy így van. A CPU csatiba lehetőleg csak CPU venti menjen.

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#1622) Tibko8 válasza HartgeH3-2.8 (#1621) üzenetére


Tibko8
senior tag

Chassis 1 és Chassis 2 be dugtam őket. Igen az egyik 4 pines de a három pines gond nélkül működik.
Viszont egy olyannal is elakadtam hogy a ventiszabályzo és a ház hőmérőjét nem tudom hpva dugni.
Könyvet már átnyálasztam de nem túl bőbeszédű.
Van amúgy valami y kábel amibe lehet ventit dugni? Vagyis egyből kettő lesz.

Lada(racing.hu) 2107 "Őrület Ez!" & Reanult Clio IV Grandtour 1.5 dci OnePlus One (CYANOGEN) ---> OnePlus Three(3) ---> OnePlus 7T Pro --> Nothing Phone 1 --> OnePlus 10 Pro 5G /Never Settle/ --> Honor Magic 5 pro

(#1623) HartgeH3-2.8 válasza Tibko8 (#1622) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Nem, tudomásom szerint nincs. Egy csati egy venti ami a lapot illeti. Ventiszabályzón is egy csati egy venti. Ha több ventit akarsz berakni akkor egy szabályzó jó megoldás nekem is volt korábban a Chieftecben mivel az egyik oldalba megy kettő 9 a másik oldalba 3db 9es venti az iszonyatosan sok venti egy házban. Viszont király mert még világítanak is a szabályzó tekerői. Jól néz ki.

A CPU fan kellene legyen a 4pin pontosan a vezérlés miatt. A ventiszabályzó az molexről kap áramot és onnantól csókolom. Neked kell tekergetni meg állandóan lehajolgatni a géphez ami egy idő után kényelmetlen. Van amikor a legnagyobb game közepén jut az embernek eszébe hoppá tekerni kéne rajta. :U

Most lényegében van venti aminek még nincs hely?
Ház hőmérője? :U Az pontosan hogyan néz ki?
Van hozzá valami panel vagy egyéb?

Megvan: Temperature Display , na mindjárt utána lesek. Komoly kis ház amúgy tetszik ;] ..hát igen a ZALMAN az még mindig ZALMAN kérem.

[ Szerkesztve ]

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#1624) HartgeH3-2.8


HartgeH3-2.8
addikt

..hát mindjárt megzabálom ezt a kis házat annyira tetszik. Ott szépen a led kirakja a rendszer hőmérsékletet és az alsó kis tekerővel amin egyébként hangerő ikon van azzal szabályozhatod a kettő darab ventit elvileg. Azt próbáld meg lefotózni, hány pines csatlakozók mennek a panelbe és az áramot honnan kapja.

Imádom a zalman kreativitását. Sose felejtem el a Zalman 7700 CU hűtőmet. Brutál metál volt.

A Z9-nek még az aljában is van egy venti hely? Atya gatya...hát ez best ez a kis házikó komolyan. :C

[ Szerkesztve ]

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#1625) Tibko8 válasza HartgeH3-2.8 (#1623) üzenetére


Tibko8
senior tag

2 kábel van amit nem tudok eldönteni hogy mégis hova és mit szolgál. Az egyik biztos a panel lesz mert az még nem működik.

Lada(racing.hu) 2107 "Őrület Ez!" & Reanult Clio IV Grandtour 1.5 dci OnePlus One (CYANOGEN) ---> OnePlus Three(3) ---> OnePlus 7T Pro --> Nothing Phone 1 --> OnePlus 10 Pro 5G /Never Settle/ --> Honor Magic 5 pro

(#1626) HartgeH3-2.8 válasza Tibko8 (#1625) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Ha ezek a panelből jönnek ki már pedig igen, akkor a MOLEX amiről kapja az áramot a panel. A maradék pedig a kettő venti csatlakozója ami most a Vágó Pista 1m forintos kérdés, hogy miért csak 2 pines.

Szerintem felezzük meg vagy kérdezzük meg a közönséget.
Gondolom power és földelés. A többi a panel dolga.

Igen ahogy gondoltam mindig a negyedik a control. Az első a földelés második a power.

Molex csatlakozót nem erőltetted túl, (vagy fordítva bedugni) hogy le van törve belőle egy pici darab?

Konklúzió:
Ergo a három pines ventit be tudod oda kötni úgy , hogy lesz neki energiája meg földelése. A többit elvégzi a panel és a tekerő.

[ Szerkesztve ]

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#1627) Tibko8 válasza HartgeH3-2.8 (#1624) üzenetére


Tibko8
senior tag

Nagyon állat ház az biztos 3-4 hónapig kellet rá várnom de megerte. Összesen 7 venti fér el benne és alapból van 4 db ebből 3 kék led világításos. Rengeteg csavar jár hozzá és ami nagyon tetszik hogy a HDD-k nek rezgés csilapítós csavar van. De még rengeteg pozitívuma van és ahogy nézem elég nagy víz hűtés is brlefér.
Ha gondolod készítek pár képet az egészről. Most még hátra van a kábel elvezetes és kész is van.

Amúgy három venti működik ami most egyenlőre elég, az oldalsónak kell majd egy hely de így is nagyon húzza ki a levegőt a többi.

Lada(racing.hu) 2107 "Őrület Ez!" & Reanult Clio IV Grandtour 1.5 dci OnePlus One (CYANOGEN) ---> OnePlus Three(3) ---> OnePlus 7T Pro --> Nothing Phone 1 --> OnePlus 10 Pro 5G /Never Settle/ --> Honor Magic 5 pro

(#1628) Hmmm1 válasza HartgeH3-2.8 (#1621) üzenetére


Hmmm1
aktív tag

Köszönöm. : ) Most a ház egy Zalman Z3 Pluson áll, elsőre jólesz talán, aztán utána ha valami van majd lesz másik:)
A fentebbi Zalmant is néztem még korábban, ott a piros cucc nemtudom mennyire lenne zavaró, amúgy elég bitangul néz ki.
Szerk.: Egyébként a configot illetően is, még eggyel ezelőtti változatnál is, illetve házat (több Zalmant is) eléggé lehúztak itt a fórumon is, de inkább a configot, sokan elég kritikusak itt. Az alaplapra kíváncsi leszek, nincs sok extra rajta, de többet nem nagyon szeretnék költeni rá, így épp beleesik keretbe, tuning kevésbé érdekel, max ramra "engedném rá"inkább.

[ Szerkesztve ]

(#1629) Tibko8 válasza HartgeH3-2.8 (#1626) üzenetére


Tibko8
senior tag

Biztos nem erőltetem túl mert még nem dugtam sehova. De a másik oldalon van a tűs része a csatlakozónak. De ha jól gondolom ezt kell a tápra dugni?

Ez nem tudom mi? Alaplapon ilyen dugajt nem is láttok.

Lada(racing.hu) 2107 "Őrület Ez!" & Reanult Clio IV Grandtour 1.5 dci OnePlus One (CYANOGEN) ---> OnePlus Three(3) ---> OnePlus 7T Pro --> Nothing Phone 1 --> OnePlus 10 Pro 5G /Never Settle/ --> Honor Magic 5 pro

(#1630) HartgeH3-2.8 válasza Tibko8 (#1627) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Nálam már csak a rendszerhűtés és a ventik mennyisége miatt is nyert ügye lenne. Meg a kis apró részletek, hogy tényleg mennyi csavar meg rezgéscsökkentő gumi van hozzá.

Nagyon vagány kis házikó. Imádom.

Szerk:
Hmmm1 A pici ledes kijelző? Áhh abszolút vállalható így képek alapján, nem hiszem hogy zavaró lenne szoba lámpával. Teljesen sötétben persze az már lehet kérdőjel pl film nézésnél. Valamivel le kell takarni és ennyi ;]

Tibko8 Amit a kezedben fogsz oda 3pines ventiket lehet kötni amit tudsz szabályozni a panelben. A másik lapos 4 lyukkal az pedig a MOLEX csati onnan kapja az áramot a panel.

Menet közben ne csatlakoztasd.

[ Szerkesztve ]

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#1631) Tibko8 válasza Hmmm1 (#1628) üzenetére


Tibko8
senior tag

Ha sikerül rajönnöm hogy melyik az ő csatija akkor majd meg írom hogy mennyire erős a fénye. :-)

Lada(racing.hu) 2107 "Őrület Ez!" & Reanult Clio IV Grandtour 1.5 dci OnePlus One (CYANOGEN) ---> OnePlus Three(3) ---> OnePlus 7T Pro --> Nothing Phone 1 --> OnePlus 10 Pro 5G /Never Settle/ --> Honor Magic 5 pro

(#1632) HartgeH3-2.8 válasza Tibko8 (#1631) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Az egy ANYA molex tehát neked ugyan olyan kell csak tüskéssel ami belemegy. APA molex ;]

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#1633) Tibko8 válasza HartgeH3-2.8 (#1632) üzenetére


Tibko8
senior tag

Most világosodtam meg :D
Most képben vagyok. 2 darab molex van és most már megvan hogy hova megy az a 2 plusz venti(oda amit utoljára küldtem képet abba megy a 2 plusz venti és így nem kell dugni a power fan ba sem és azt a két ventit lehet majd szabájozni a tekerővel.) Na majd holnap össze dugom őket. Most megpróbáltam bedugni a molex csatit a táphoz de valahogy nem ment be. (igen jó oldalát próbáltamoössze dugni a tűs részét a tapba) :) :))

Holnap jelentkezem. Köszi a segítséget. :R :R

[ Szerkesztve ]

Lada(racing.hu) 2107 "Őrület Ez!" & Reanult Clio IV Grandtour 1.5 dci OnePlus One (CYANOGEN) ---> OnePlus Three(3) ---> OnePlus 7T Pro --> Nothing Phone 1 --> OnePlus 10 Pro 5G /Never Settle/ --> Honor Magic 5 pro

(#1634) Hmmm1 válasza Tibko8 (#1633) üzenetére


Hmmm1
aktív tag

Oksa, jó szerelést: ) Addigra lehet berendelem enyém mondjuk:S : :D

(#1635) Lámafans válasza Hmmm1 (#1634) üzenetére


Lámafans
aktív tag

Ha szabad megkérdeznem mire lesz az a konfig? Programozni?

Ha kérdésed van , kérlek az adott topikban jelezd, ne küldj szakmai kérdésekről PÜ-t.

(#1636) Hmmm1 válasza Lámafans (#1635) üzenetére


Hmmm1
aktív tag

Mert?: )
(Egyébként nem arra)

[ Szerkesztve ]

(#1637) Lámafans válasza Hmmm1 (#1636) üzenetére


Lámafans
aktív tag

Csak érdekel mire kell az i7 tunig verziója.

Ha kérdésed van , kérlek az adott topikban jelezd, ne küldj szakmai kérdésekről PÜ-t.

(#1638) Hmmm1 válasza Lámafans (#1637) üzenetére


Hmmm1
aktív tag

Nem feltétlen a tuning miatt, de alapból erősebb valamivel mint a k nélküli. Először az volt kinézve egyébként.

(#1639) Lámafans válasza Hmmm1 (#1638) üzenetére


Lámafans
aktív tag

Ha nem lesz tuning ne vegyél k procit mert értelmetlen valamivel erősebb az a valamivel kb semmi.
De mire fogod használni?

Ha kérdésed van , kérlek az adott topikban jelezd, ne küldj szakmai kérdésekről PÜ-t.

(#1640) Hmmm1 válasza Lámafans (#1639) üzenetére


Hmmm1
aktív tag

Na elégszer bizonytalanítottak már el: ) A k-s időtállóbb egyébként.
Amúgy all-in one. + akkor már Z-s lapba a ram is többön megy mint 1600. Tetszik a sima is, csak hát na.

(#1641) Lámafans válasza Hmmm1 (#1640) üzenetére


Lámafans
aktív tag

Hiába ha a proci nem kezeli le...
Semmi értelme mondta valaki erre hogy ezt vegyed? :O Ki?? Akkor már skylake amin valóban gyorsabb a memoria és még a procira is dob 10-15 %-ot ami több mint a k-s proci, árban sem hiszem hogy drágább lene + foglalat is újabb. All in one az miaz? Pontosan mit fogsaz használni amire i7 kell azon belül is a k?
Nem azért pofázok bele mert jó kedvem van hidd el és nem is azért hogy téged bosszantsalak. De szerintem nincs az a felhasználás amire ez jó.
Pontosan mit fogsz vele csinálni nyílván nem programozni mert azt kilőttük. Akkor mi az amire használni szeretnéd ? Játékok vagy mi?

szerk: ráadásul 1600-as ramot tettél bele...

[ Szerkesztve ]

Ha kérdésed van , kérlek az adott topikban jelezd, ne küldj szakmai kérdésekről PÜ-t.

(#1642) HartgeH3-2.8


HartgeH3-2.8
addikt

Hmmm1 tudja mit akar ezért respect ;] ..és nem is szarral gurigázik jó az a gép. Tuning proci amúgy tényleg csak akkor szokás ha extrém magas órajelekkel dolgozik valaki átlag 4Ghz környékét az alap heteske is megüti asszem. Az is igaz, ha egy jó lappal be tudja lőni valaki szépen ahogy kell (én még a régi időkben tuningoltam csak ott teljesen más volt minden) azért időtállóbb lehet valóban. Azért azt is hozzá tenném, hogy egy 4Ghz körüli mag azért a játékokhoz elég. Nem hiszem, hogy itt pár éven belül súlyos órajeleket kellene döngetni , hogy az ember tudjon rendesen játszani. AMD is 4Ghz körül operál a magjaival többségében.

Skylake az mocskos drága , de szó szerint.

5.0 Ghz környékén mozogni az már ilyen benchmark és egyéb fanatizmus vagy , hogy @-al ki legyen téve, hogy neki vizezve van és 5Ghz-en tolja. Minek?! Azon is elmegy X vagy Y játék meg a 4Ghz-es testvérén is detto. Ok én gamer alapokról indulok ki, de nem tudom elhinni, hogy egy konvertálásokhoz, vágásokhoz, 3D programokhoz pont az a szerencsétlen 500 Mhz hiányzik. Az i7 az i7..!! nem véletlenül. Erre találták ki. 4 + 4 és a kellő órajel is már ott figyel gyárilag. Pont.

Teljesen felesleges. Vagizni benchezni több kártyás rendszert hajtani esetleg. Minden más E pénis.

[ Szerkesztve ]

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#1643) Hmmm1


Hmmm1
aktív tag

: ) Hát igen - Lámafans egyébként ment PM : ) Mondom ne itt beszéljük ezt meg, mert már sok lett: p

Remélhetőleg elég időtálló lesz még az a proci. De nézegettem én az i7 6700-at ez alapból 3.4-en megy "csak"95 pénz Alaplapok is vannak hozzá kb annyiért mint a Z97-esek, DDR4 ram kellene még valami jó^^ (ps most megint nézni kéne pár tesztet a 6700 vs 4790k között, de a 6700-as annyira új hogy kb szeptemberi és mindenhol csak a k-sal vetítik össze, mert 6700k is van egyébként. Ha megtudna győzni akkor 6700-ból lehet elég lenne a k nélküli is. Már megint ez a nagy dilemmázás : d Tuningot lehet csak kipróbálnám, de ha kell ott van, amúgy meg valoban mindenre elég szinte anélkül is. Jatek, munka, ilyesmi vagy ha csak fut 10-20 progi mindennel együtt mert olyanom van akkor is elbírja simán. Illetve megnéézem szerintem majd renderelésben is : )

Szerk.: A szerkesztettre amit még hozzáírtál: Na igen :K És az sem mindegy hogy egy egy magos gépröl váltassz i7re vagy sem :C

[ Szerkesztve ]

(#1644) HartgeH3-2.8 válasza Hmmm1 (#1643) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Ez a kis mocskos disznó is amit néztél 4 mag 8 szálon turbóval 4Ghz és eszik 70W alatt?! :C
[link]

Mi kell még? ;] Minden ott van ami kell :K

[ Szerkesztve ]

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#1645) Hmmm1 válasza HartgeH3-2.8 (#1644) üzenetére


Hmmm1
aktív tag

Na most nézz hozzá egy asus lapot nekem : d és talán ez lesz : d Amúgy a 3.4ghz alapon nem kevéske kicsit?: S Kéne nézni egy comparsiont a 4790k val szemben.
Egyébként az is lehet "baj" hogyha ráhangolódsz valamire, utána nehezebben akarsz "váltani" arról, bár ez is egyébfüggő lehet : dIlyenkor még a cpu dobozának a kinézete is számít -.- :B

[ Szerkesztve ]

(#1646) HartgeH3-2.8 válasza Hmmm1 (#1645) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Most adtam el a lapodat nemrég iszonyatosan durván jó árért, annak biztosan aki megvette ;]
[link]

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#1647) Hmmm1


Hmmm1
aktív tag

Uhh bakker, de szép már a doboza is : ) Hát ez nagyon megnyerő a 1151 felé: dNa nemáááár. Ha meglett volna és zsír uj meg minden vettem volna egyből ennyiért : d Neked milyen is a géped most? (Ja látom. Hát igen nem tudtál volna vele mit kezdeni nagyon. Meg jó az még ami neked is van. : ) (egyébként mintha láttam is volna ezt a hirdetést így futólag) Ki is fizették már?

[ Szerkesztve ]

(#1648) HartgeH3-2.8 válasza Hmmm1 (#1647) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Persze már rég örül neki az új tulajdonos, jóval olcsóbban megkapott egy 50k-s lapot :) Igen egyrészt nagyon drága lett volna építeni 6xx-re erre nekem nincs keret. Plussz nagyon elégedett vagyok a jelenlegi gépemmel, tehát a világért sem módosítanék rajta jelenleg. Nagyon egyben van. A jövő meg más kérdés, de okosan szépen ki lehet tolni némi kompromisszum mellett az időket. Most még bőven elvagyok ;]

Következő ERA az vagy AMD vagy konzol. Az intellel kicsit elszaladt a ló az a helyzet.
A legjobb az tény, de már már monopol helyzetben adja drágán, mert úgy is kénytelen megvenni akinek jó gép kell. DDR4-et se olcsó ha úgy normálisat szeretne az ember.

Szerintem az hogy nem fejlesztett ütemben az AMD az már iszonyatosan látszik. Korábban csak jöttek a cikkek , hogy intel ennyi piaci részesedés annyi % az AMD meg le van maradva, hát tessék. Itt már kevés hogy fél áron adja a processzorait amikor komoly hátrányban van. Az intel jó ők is tudják mi is tudjuk.
Persze az Intel súlyos pénzeket és munkát fektet ezekbe a fejlesztésekbe azért azt tegyük hozzá :)
Azt meg valahol vissza kell termelni ;]

Nem is bánom a Skylake-et. A világot "még" nem váltotta meg. (Jó ez tény),de ehhez képest mocskos drága.
Vártam volna egy 6 fizikai magot 12 szálon és akkor rendben legyen 100 ezer a hatos. Értem én a technikai fejlődéseket, de látni akarom előbb utóbb a több magokat ahogy az AMD csinálja még lemaradva is!

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#1649) ryori


ryori
senior tag

Na megjött a gép összeraktam, erőmű. szuper. köszi a segítséget.
Vízhűtés beszerelésével viszont meggyűlt a bajom.
Erről bővebben a vízhűtéses topickba írtam.
Akit érdekel esetleg: [link]
Elég frankón lett megoldva a vízhűtés. szerintem nem sok embernek van így beszerelve :DD :DD :DD :))

(#1650) HartgeH3-2.8 válasza ryori (#1649) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Ügyes vagy grat!

Alul azért majd 1-2 kábelt próbálj meg elrendezni / kötegelni, hogy nézzen ki valahogy :)

Szerk:
Na igen ha vizezünk akkor a ház az első, hogy végignézzük :) ..de kreatív ötlet lett!

[ Szerkesztve ]

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.