Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) kretenallat válasza passziva (#1) üzenetére


kretenallat
senior tag

szervusz

a problema az, hogy nem igazan lehet univerzalis tanacsot adni. tobbek kozt azert mert az ido mulik az alkatreszek avulnak. vagy mert boltok nyilnak, bezarnak, megvaltoznak. vagy mert az emberek nem egyformak. van akinek nehany csavart kiszedni bonyolult ugy, hogy nem karcolja be a lapot. vagy mert penzben sem allunk egyforman, mert nekem mai napig az nf7 ami megfizetheto kb, mar viszont mar 64 bitben gondolkodik.

amit tudok javasolni, az az h az ember kiserletezzen, en is ugy tanultam meg gepet osszerakni. volt h csak 4.re sikerult, es mivel nem tudtuk a hiba okat mindig full szetszedtuk baratommal, de vegulis nagyjabol rajottunk a dolog mikentjere. (masfel eves korban szetszeded a szuleid radiojat aztan a kovetkezot is es akkor csavarozasi meg nyers eroszak rutinod mar lesz..)

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#52) lol válasza Zofren (#50) üzenetére


lol
senior tag

én vlmi hasonlót dobnék össze:
árak > aliencomputers, biztos olcsóbban is meg lehet kapni, persze ennél olcsóób alkatrészekből is össze lehet rakni >> > ez csak egy ötlet :)

ALAPLAP > Abit NF7 [v2.0] (13500FT)
ÉSZAKI-HÍD HŰTÉSE > zalman ZM-NB47J (1500FT)
PROCESSZOR > AMD Sempron 2400+ (13500FT)
PROCESSZOR HŰTŐ > Spire WhisperRock IV (2950FT) [halk]
RAM > 1GB 400MHZ A-DATA (38700FT) [ photosopphoz kell a memo ]
VGA > vlm eccerű max 9250 mert szép a képe, mozihoz is jo
WINCHESTER > 4 * Samsung 120 GB 7200RPM (4 * 18500FT )
DVD-RW > PIONEER DVR-109D (16950FT) [naon zsíros :) ]
TÁPEGYSÉG > Coolink 350W ( 9500 FT )
HÁZ > CASETEK CK1016-2AB (4250FT) [fekete, airduct, minőségibb]
winyoknak ventit előre, mert gruppenben melegednek


[Szerkesztve]

(#53) Zofren válasza lol (#52) üzenetére


Zofren
aktív tag

Igaz. Ez jobb és árban sincs sok különbség sztem. Egy kérdésem azért lenne. A 4 vinyo az SATA-s?

''Próbálj ne sikeres, hanem értékes emberré válni.'' - Albert Einstein

(#54) aronocs válasza rii (#49) üzenetére


aronocs
tag

Photoshop-hoz nem ajanlanek cerkat semmikepp.

Aut inveniam viam aut faciam.

(#55) lol válasza Zofren (#53) üzenetére


lol
senior tag

nem, pata > 4gyel még pont megbirkózik a cucc, habár ezt jo lenne élőben kipróbálni

(#56) rii válasza aronocs (#54) üzenetére


rii
nagyúr

Igen... Azt jelezni is akartam Zofren-nek, hogy P4 jobb lenne ....

Tudom, hogy ebben a témában nincs fekete és fehér, jó és rossz, de tapszalatok vannak, és köszönöm, hogy megosztjátok.

Igazából, amit el szeretnék kerülni, az abelassulás, (a munkahyléemen egy 2,8 P4 produkálta rendszeresen, mára elmúlt ez a kedélybetegség) a gyakori fagyások ...

ezt én ALAPLAP, ill memória gondokr tudom ésszerűen visszavezetni, de itt meg a próbálgatás, a gyakorlat hozza felszínre az esetleges összeférhetetlenséágeket. Nem tudom, van-e még olyan, hogy bizonyos CHIP SET-ű alaplapok, nem jók, vagy a vid.car bizonyos sorozatai ...

visszatérve a CELERON-PENTIUM problemaikájára, azért maradnék a drágább processzor mellett, mert gondolom, 1997-98 mintájára a CELERON most is le van butitva a PENTIUMhoz képest, minimum az L2 cahce-ban.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#57) anulu válasza kretenallat (#51) üzenetére


anulu
félisten

részemről 7éves koromban kaptam meg életem első PC-jét, egy XT-t. azóta bütykölöm ezeket a jobb sorsra érdemes gépezeteket. maximálisan aláírom, hogy kísérletezni kell. szvsz jó dolog bontóban pár100 forntét venni 1000 éves gépalkatrészeket, és pl összerakni egy 486-ost mindenfajta leírás nélkül úgy, hogy korrekten működjön. :)

anno nagyon paráztam még az első 2-3 proci bepakolástól az alaplapba (bőven 486-os időszak), ma pedig már egy S939A64-től sem félek, mert meglett régebben az a rutin, ami nagyon nem árt egy mai cucc összerakásához.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#58) rii válasza Zofren (#50) üzenetére


rii
nagyúr

Akkor ez a ASCORK olyan lehet most mint 2002-ben a Soltek?
Olcsó de jó?

Mennyi az árkülönbség egy ugyanilyen tudású ASUS és e között a lap között?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#59) Zordkaszás válasza anulu (#57) üzenetére


Zordkaszás
senior tag

Viszont az irodai forgószékben ülés... :)))
Főleg ha papírlabdákat kell ruggdalni :DDD


Egyébként jó játék ez a gépösszerakás, csak ügyesen! :)

█ Egyszer elmegyek érted!! Érted? █

(#60) rii válasza anulu (#57) üzenetére


rii
nagyúr

A PC olyan mint a LEGO. Ezt aláírom ... de nekem kimaradt az utóbbi 3-4 év, és nem követtem azt a fejlődést, ami itt lezajlott. Egy PC-hez szerencse is kell, mert volt rá eset, hogy egy teljesen BRAND alkatrélszekből összerakott gép, minden alktrészcsere után is gyakorta fagyott .... végül kiderült, hogy a TÁP volt a léeggyengébb láncszem.

Régebben amúgy azért volt necces berakni egy proceszort, mert a lábazatok kialalkítása nem garantálta az egyértelmű behelyezést ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#61) Zordkaszás válasza rii (#60) üzenetére


Zordkaszás
senior tag

Akkor az nagyon régen volt...

█ Egyszer elmegyek érted!! Érted? █

(#62) rii válasza anulu (#57) üzenetére


rii
nagyúr

Mondjuk azért egy MFM kártyát és egy MFM HDD életre bírni nem igazán könnyű móka .... pedig 1000 éves :DDD

egy 286-osnál pedig még autodetect sincs, hanem vagy megnézi a HDD-n a cyl, sect, head, landzone paramétereket, vagy egy másik gépen egy adatbázisból kinyeri a kívánt információt ...

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#63) rii válasza Zordkaszás (#61) üzenetére


rii
nagyúr

Én 92-ben kezdtem el ismerkedni a PC-kel, akkor sokkal keményebb volt a heléyzet. Ma már sok könnyítés van, de ez az új SATA kicsit megbopnyolítja a helyzetet. Olyan mintha egy SCSI-ről akarna bootolni az ember. A BIOS-ok pedig nekem kicsit kaotikusabbaknak tünnek a BOOT részlegnél....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#64) lol válasza rii (#60) üzenetére


lol
senior tag

ezé volt fura, hogy egy addikt kér segítséget konfig összeállításaban...

(#65) Zordkaszás válasza rii (#63) üzenetére


Zordkaszás
senior tag

Mondom én hogy nagyon régen volt :DDD

Nem olyan bonyolult az a SATA és a boot. Bár ezt lehet azért mondom, mert nekem itt az alaplapi IDE + SATA meg még egy SATA kártya + még egy kis RAID. És akkor most találjuk emg a boot partíciót :DDD

█ Egyszer elmegyek érted!! Érted? █

(#66) Zordkaszás válasza rii (#45) üzenetére


Zordkaszás
senior tag

Szvsz 4 db 120 helyett 4 db 160-as. Fajlagos ára most a 160-asoknak a legjobb :))

█ Egyszer elmegyek érted!! Érted? █

(#67) lol válasza Zordkaszás (#66) üzenetére


lol
senior tag

wow tényleg > SAMSUNG160GB 7200rpm 8MB Cache >> bruttó 19 950FT (3év gari) zsíros :))

(#68) rii válasza lol (#64) üzenetére


rii
nagyúr

Nem a név alatt található cím teszi az embert .... :) És ha PH! KEdvence lennék, akkor sem lenne tapasztalatom a mai alaplapok terén ....

Íme egy fárasztó vicc:
Szóval megy a ruhat az úton, szembe jön vele egy medve ...
nézegetik egymést, méregetik egymást, nem tetszenek egymásnak, összeverekszek ... és a ruhat megeszi a medvét ...

megy tovább a ruhat az úton, szembe jön vele egy farkas ....
nézegetik egymést, méregetik egymást, nem tetszenek egymásnak, összeverekszek ... és a ruhat megeszi a farkast .....

megy megy-emndegél tovább a ruhat az erdőben, és szembe jön vele egy ember ...
nézegetik egymést, méregetik egymást, nem tetszenek egymásnak, összeverekszek ...
és az ember megeszi a ruhatot....

mi következik ebből? Hogy nem a ruha teszi az embert ....


szerk.: OFF

[Szerkesztve]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#69) csapos2


csapos2
addikt

azt a samsung vinyót én is tudnám ajánlani.az idések között az egyik legyorsabbnak találtam

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#70) lol válasza rii (#68) üzenetére


lol
senior tag

igen igen, nem vagyok ranghajhász > de vlhogy sztem mindenkiben van egy kis ''előitélet'', hogy kinek mekkora tudása stb. sajnos nekem is vannak berögzött dolgaim > ezért szoktam meglepődni néha :)

(#71) _cirmos_ válasza rii (#45) üzenetére


_cirmos_
őstag

először is írhatnál valami értékhatárt :U

jó lenne tudni hogy milyen munkához kell, ha pl vidószerkesztés akkor ideálisabb a P4 a magasabb effektív órajel miatt, de ha nem fog egész nap tömöríteni a gép akkor ideálisabb az A64 (64 bit, kisebb fogyasztás, Cn'Q, és olcsóbb is).

ha játék tényleg nem lesz a vga mind1, megveheted a legolcsóbbat. szvsz az atiknak talán szebb képe van kicsit, bár az újabb nvidiákat nem láttam még élőben. esetleg nézd meg a matrox kártyákat, az is minőségi.

ha ragaszkodsz a 4 vinyóhoz + az íróhoz akkor sata-ra is szükség lesz.

döntsd el hány memória-modult akarsz, mert néhány lapban csak 3 memória-hely van, így 512mb-osokból nem lesz meg az 2gb.

casetek 1016

dvd passz

(#72) lol válasza csapos2 (#69) üzenetére


lol
senior tag

sztem a samsung winyok az egyik leglassabb (persze minimális különbségekről beszélünk) sebbeséggben > hitachi, de szamszung szép halk és nem melegszik annyira + nem másolsz állandóan, hogy zavaró lenne a sebbeség sztem...

ops tényleg a dvd íróval csak 3 winyo férne el :(

[Szerkesztve]

(#73) csapos2


csapos2
addikt

talán egy egyszerűbb raid kártya is segítség lenne abban hogy több cucc férjen bele én egy stlabot vettem 5000ért és nem olyan rossz mint az árra mutatja

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#74) csapos2


csapos2
addikt

hmm azok a samsungok amik nállam megfordultak 50000 fölött másoltak

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#75) Tigerclaw válasza _cirmos_ (#71) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Én inkább úgy fogalmaznék, hogy amenyiben spec. szoftvert is fog futtatni. Pölö 3DSMax, Maya, stb., akkor érdeklődje meg, hogy az a szoftver melyik procit szereti jobban. Ha fontos az ár/teljesítmény arány, akkor egyértelmüen 939 lábú AMD 64 bites procit vegyen. Memóriát pedig mindenképp párosával, hogy duálba tudja futtatni azokat.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#76) lol válasza Tigerclaw (#75) üzenetére


lol
senior tag

csak ez nagyon attól függ mennyi pénz áll rendelkezésre

(#77) rii válasza _cirmos_ (#71) üzenetére


rii
nagyúr

[1.] Egy jó konfirguráciűónál sajnos alá kell rendelni a pénzt a paramétereknek ....
[2.] ha nem vagyok jártas benne abszolút, akkor honnan tudnám az árat?
[3.] ha a rendelkezéásmre álló pénz felől érdeklődsz, akkor konkrétan erre kell rákérdezni, és én megmondom, hogy 0 átlőve, csakis hitelből tudok gépet venni, ott emg édemindegy már +-10-20,000 Ft. Tudom hogy hitelre leginklább sz.gépte nem érdemes venni, mert egy 1996-ban 200-300,000 Ft-os ESCOM gép-et 5 évre rá 10,000 Ft-ért vettem meg, de mivel nem eszköz, ezért megéri hitelre vennem.
[4.] nem írtam videóvágást. Amire én asználom a gépet, arra az általam leírt konfiguráciű még a leg extrélmebb helyzetekben is tökéletes.
Photoshop Falsh-ez, Falsh, Dreamwaver, InDesign.
[5.] a nagy hátértár csak biztonsági okokból kell...
[6.] VGA-ból olyan kell, ami meg tudja hajtan akár a 21''-os montotort
1280-1024 85Hz 32 bit.
vagy még feljebb... lehet matrox-t kellene nézni .... mos látom, Te is azt írtad ....
[7.] a SATA szükséges, igazad van.
[8.] ha a legnagyobb mem,óriamodul 512-es, akkor 4 modulos lapot

Mondjuk terragennel is akarom nyúzni a gépet, úgyhogy kell az erős proc ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#78) rii válasza Tigerclaw (#75) üzenetére


rii
nagyúr

Semmi spec szoft nem fog menni .... csak flash, és photoshop ...

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#79) rii


rii
nagyúr

Megyek haza ... (: tocsogok egy kicsit a rakparton ....

ezúton is köszönöm mindenkinek a szemfelynitogaó hozászólását ....
és kérnék még további ötleteket, legyetek szivesek meosztani velem ....

Jó éjt!

Jah: csak aért kell a sok HDD, hogy a töménytelen mennyiséű ****-t amit a netről levadáéztam, haza tudjam vinni ... :DDD ne tévesszen meg sekit,,,, nem akarok videókat vagdarészgatni ...

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#80) _cirmos_ válasza rii (#77) üzenetére


_cirmos_
őstag

ez esetben athlon64 socket 939-es konfigot ajánlanék. a foglalat a késöbbi bővíthetőség miatt lenne jó (nagyobb proc). ajánlom az a64 chipsetek tesztjét (Bővebben: link). nforce 3-as lapból nem találtam 4 memfoglalatost, ellenben via-ból igen: Bővebben: link

kezdetben egy 3000+ vagy 3200+ procival, ami talán a pénztárcádat is megkímélné (ha nem óckodsz egy kis biztonságos, megfontolt tuningtól akkor itt sok pénzt meg lehet fogni).

ram: létezik már 1gb-os modul, de kegyetlenül drága. 4*512-nél a64 s939 esetén figyelni kell arra, hogy biztosítsuk a dual csatornás működést, ehhez két 2*512mb-os dual kitre lenne szükség.



(#81) anulu válasza Zordkaszás (#59) üzenetére


anulu
félisten

jólvanna! akkor kiestem a székből, ez igaz... :DDD

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#82) Zofren


Zofren
aktív tag

Hali!

Azt el is felejtettem megkérdezni milyen meló lenne? A Photoshophoz meg tényleg nem jó a cerka, de azt vhogy kihagytam amikor olvastam.
Az Asrock alaplap 10 000-15 000Ft között mozog.

''Próbálj ne sikeres, hanem értékes emberré válni.'' - Albert Einstein

(#83) anulu válasza rii (#60) üzenetére


anulu
félisten

én '89-ben :) Texas Instruments 486 DX2-80-asát bárhogy be lehetett rakni a foglalatba... :U és 2fajtaképpen még el is indult, csak az egyiknél belehalt a HDD detectbe...

amúgy a 286-osommal megetetni a 85MB-os Conner vinyót... na az volt a nem gyenge tünet. szerintem akkor kezdtem L kopaszodni :U

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#84) Zordkaszás válasza anulu (#83) üzenetére


Zordkaszás
senior tag

Vagy lehet, hogy e-e-ee-egy-gy mmmmmmmmm-másik h-h-h-h-hhhhajnalon? :DDD

█ Egyszer elmegyek érted!! Érted? █

(#85) zottty


zottty
aktív tag

Seni kem tudja hogyan kell a statikus elektromosságot levezetni a kezemből?:(((

Az élet kegyetlen és igazságtalan de ugy látszik velem tényleg csúnyán kibaszott

(#86) Flashy válasza zottty (#85) üzenetére


Flashy
veterán

egyszerű. hozzáérsz valami fémhez ami levezeti belőled, pl radiátor.

(#87) zottty


zottty
aktív tag

ez nem is rosszgondolat:D megfogdosom gyorsajn a konnektor fém kábeleit:DDD

Az élet kegyetlen és igazságtalan de ugy látszik velem tényleg csúnyán kibaszott

(#88) ToRR3nt3 válasza zottty (#87) üzenetére


ToRR3nt3
senior tag

Pisilj a konnektorba az levezeti:DD

...We pay. Nothing can save us. Justice is lost, Justice is raped, Justice is gone...

(#89) zottty


zottty
aktív tag

inkább a trafóra:D az utolsó élvezet címmel:DDD

Az élet kegyetlen és igazságtalan de ugy látszik velem tényleg csúnyán kibaszott

(#90) ReJim válasza Flashy (#86) üzenetére


ReJim
őstag

hehe a suliba a padtársam meséli, hogy télen állandóan fogta a radiátort mert fázott a keze, és amikor hozzáért a gépházhoz megrázta! :))
szóval ott valami nm volt rendbe! :(

</end.?>

(#91) [HA]Grimasz


[HA]Grimasz
csendes tag

Helló Mindenkinek!!!!

Én még nagyon új vagyok itt.Nem tudja valaki hogy hol lehet SD ramot kapni akár hasznátan vagy megrendelni netről mert az újonan gyártottakról azt hallottam hogy nem jók vagy csak felének ismeri meg az alaplap és hát igen drága ahhoz képest hogy mit is tud:O.Amúgy én még csak egyszer szedtem szét a gépet úgy igazából akkor csak a szívás lett a vége.Azért is vagyok itt.

gépgyilkos

(#92) AMD Power


AMD Power
titán

Egyszer kétszer vágot meg az áram a gép miatt. Másodszorra úgy megvágott , hogy kb 10 percig nem éreztem a kezemet!:DD
És picit ell is szédületem! Azóta inkább kikapcsolom!;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#93) [HA]Grimasz


[HA]Grimasz
csendes tag

Jujj.::Y...Az kellemetlen lehetett engem még csak kikapcsolt állpotban vágott meg még a gép amikor benne turkáltam(és be volt kapcsolva) akkor még sose.::Y.De én is szeretek inkább kikapcsolt állapotban szerelni.

gépgyilkos

(#94) Mobildeck


Mobildeck
tag

húh.. rég látott látogatót ez a topic. az az igazság h egy új gép összerakásán leszek nemsokára és hát olynaokat tudok h ramot meg hdd-t meg pci-os karikat hogy kell beszerelni, tehát vmi alapfogalmam azért van mindenről.
1. de procit és hozzá a hűtőt még nem szereltem. ebben is szeretnék információt kérni
2. a cd, hdd-n kívűl mibe kell tápkábelt dugni és melyiket?
3. milyen sorrendben kell összerakni a dolgokat? (értem itt: először mindent amit lehet felrakok az alaplapra és utána azt be a házba, vagy pont fordítva?)

és esetlegesen ilyen kezdőknek ajánlott ''odafigyelések'' is jól jönnek ;)

ui: nem szeretném ''összerakatni'', nem azért vagyok itt. :R

[2007] [sajnos nem mindig tudok a privátokra időben válaszolni]

(#95) sgergi válasza Mobildeck (#94) üzenetére


sgergi
veterán

1. Általában a hűtőhöz van rajz, hogy hogy kell összeszerelni, de kb. ahány foglalat annyi féle szerelés. Pasztát vékonyan kell felvinni a proci felületére.
2. Alaplapba is kell tápot adni+ esetleg a videókártyába, ha olyan típus.
3. házba berakod a tápot, alaplapot, majd utána kerül rá minden, kiv. a proci+ hűtő, amit célszerű előtte rátenni.

Általános tanács minden alkatrészre vigyázni kell, ha odafigyelsz nem lehet baj.

(#96) Mobildeck válasza sgergi (#95) üzenetére


Mobildeck
tag

köszönöm szépen.
tömör és korrekt válasz.

[2007] [sajnos nem mindig tudok a privátokra időben válaszolni]

(#97) perempe


perempe
addikt

Én idáig 2x raktam össze gépet alkatrészekből, és nem volt gond vele szerencsére. Érdekelne viszont a hibaszázalék, mivel egy esetben pl. a rossz memória 2x égette le a választott Gigabyte lapot - komplett gépet vettem, nem én szereltem.

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#98) shteer válasza perempe (#97) üzenetére


shteer
titán

rossz memória? még napjainkban? :Y érdekes ezt hallani, bár mostanság nem állok szóba az ún. "brand" ramokkal

nálam eddig csak kontakthibák fordultak elő, újra szétszed majd összerak után beindult mind :)

..szerintem jónak tűnik

(#99) föccer válasza perempe (#97) üzenetére


föccer
nagyúr

Ez a rossz RAM tényleg érdekes. Hogy ilyen miatt füstöljön el egy lap.. Nem volt a táppal is valami baj? Valamelyik ágán túl nagy feszt adott, vagy valami ilyen? Vagy nem volt valam zárlat? Netalán valami szenyeződés miatt (nem röhög) összezárt a memóriának 2 lába?

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#100) perempe válasza föccer (#99) üzenetére


perempe
addikt

2003 körül lehetett, biztosan egy noname pc2100 volt a ludas, a lap Gigabyte 7vax...

* Brahms: 4. szimfónia *

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.