Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) arnoldi válasza arnoldi (#250) üzenetére


arnoldi
csendes tag

már az ideg öl meg még mindig van mit tanulni

(#252) harry válasza arnoldi (#251) üzenetére


harry
veterán

Amíg a BIOS nem látja, nem lehet tovább lépni vele. Kérdeztem korábban: régi vinyó sata volt? Akkor kösd annak a helyére (azokra a kábelekre), vagyis így a régi nem is lenne bekötve (teszt jelleggel).
BIOS reset le van írva az alaplap útmutatójában (neten, vagy kaptál hozzá). Általában az alaplapi elemet kell kivenni pl fél percre, vagy egy jumpert átállítani. Rákeresel neten, biztos találsz róla infót.
Nem tudom, milyen géped van (ezért kéne kitölteni az adatlapon), de régebbieknél volt ilyen, hogy bios-ban kézzel le lehetett tiltani meghajtókat, akkor azt lehet át kell állítani - de nem tartom valószínűnek.

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#253) arnoldi válasza harry (#252) üzenetére


arnoldi
csendes tag

próbáltam az elsődlegesnek a helyére is de úgy se ismerte fel az új merev lemezt

(#254) harry válasza arnoldi (#253) üzenetére


harry
veterán

Passz. Vagy megnézném másik gépben, vagy bios-t frissítenék, vagy rákérdeznék itt is: [link]
Legrosszabb esetben a boltnak szólni, hogy nem nagyon megy, nézzenek már rá... :F

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#255) arnoldi válasza arnoldi (#253) üzenetére


arnoldi
csendes tag

Jumper-rel is zprobáltam az astock alaplapon meg a vincsin

(#256) hfrankee válasza arnoldi (#255) üzenetére


hfrankee
senior tag

Mi az alaplap pontos tipusa?

(#257) netmesterke


netmesterke
aktív tag

Sziasztok!
Sikerült összeraknom egy gépet, olcsón viszonylag normális teljesítményű kis netes gépet.
Viszont annyi a problémám, hogy a ház előlapi jack csatija valamiért nem jó. Ha oda van bedugva a hangfal akkor a 2.1-es mélynyomója nem szól...mivel kicsit erőszakosan beledugva szól, így lepattintottam a kis díszitő műanyag vackot, így már szól...viszont sistereg valamiért.
Ha hátra dugom akkor nem. Fontos lenne hogy elől is jó legyen, mert hátul van a tv kari hang kimenete, oda egy jack dugós hosszabító van dugva, az jön előre, és nem akarok minden tv-zés előtt a hátuljához mászkálni az asztal alá..
Előre is köszönöm!

(#258) brutalatty


brutalatty
csendes tag

Sziasztok! Eddig minden gépemet én raktam össze, de mostanság annyira nem foglalkoztam a fejleményekkel, hogy nem tudom mit ajánlatos venni ?.....
Ami megvan az egy Corsair 750w táp 24' Samsung monitor bill, egér, hangfalak...
ezen kivül már minden elavult...
Aero Cool AeroEngine 2 ház, 8800GT plusz passziv és ventikkel, Core2Duo E6300 -> 3.2Ghz ninjával, 4gb DDR2 1066-os CSX, ASUS p5B deluxe.... ezek vannak amik cserére várnak...
Ami biztos Gainward GTX460 1G Golden Sample...
Várom az ötleteket/tanácsokat... felső középkategróiára mennék rá!!!
Hangkártya is érdekelne ;) Előre is köszönöm a segitségeteket!!!

(#259) hfrankee válasza brutalatty (#258) üzenetére


hfrankee
senior tag

(#260) brutalatty


brutalatty
csendes tag

Értem..
Massziv játszásra és Full-HD filmek nézésére, a rengeteg parti miatt jó hangkártya is kéne a minőség miatt. Leirtam hogy mikkel rendelkezem, ebből egyedül a Corsair 750w táp maradhat és a 24' Samsung Full-HD lcd. Szükségem lenne winchesterre,alaplapra,procira,VGA-ra(kinnéztem 460gtx golden sample-t, e köré kéne épiteni, hogy a maxot kihozza! ) memóriára, esetleg "blu-ray olvasóra", és egy JÓ házra!
Egér billentyű hangfalak vannak! Körübelül 250-max 300k van rá!

monitor:1920x1080p

(#261) hekkerman válasza brutalatty (#260) üzenetére


hekkerman
tag

Ha a gtx 460 az oké, azt nem tudom mennyiért tudod beszerezni cirka 60-65öt számoljunk rá

nem reklámozom melyik oldalt nézem de kb ennyiért szerintem beszerezhetőek ezek:

COOLERMASTER RC-690K Pure Black 23K
COOLERMASTER Hyper 212 Plus 7,5k
COOLERMASTER Silent Pro 700W 27k szerintem csak elég a gtxnek
INTEL Core i5-661 3.33Ghz 1156 OEM 52k
KINGMAX TinyBGA 2048Mb DDR3 1333Mhz 50k de lehet elég 4 giga is, de "fejlesztesz"
WD 500GB 7200rpm 32MB SATA2 WD5001AALS 15k rendszernek
WD 1000GB 5400rpm 64Mb SATA2 WD10EARS 17k cuccoknak

ez igy kb 230 + 60 a vga az 290 és van egy ütős géped de ha másnak nem tettszik, nyugodtan belejavíthat:)

esetleg ha régebbi, de natív négymagost tenne bele, szerintem az is tökéletes, és ez az összeállítás új cuccokra vonatkozik, használtan beleférhet egy i7-920 is szerintem lappal

[ Szerkesztve ]

(#262) brutalatty válasza hekkerman (#261) üzenetére


brutalatty
csendes tag

Köszönöm a segitséged, megnézegetem őket, de szerintem a 750w corsair elég lesz :D... azt most vettem nem rég :P... majd irok mire jutottam

(#263) brutalatty válasza hekkerman (#261) üzenetére


brutalatty
csendes tag

Bocsi, de az alaplap még hibádzik :D

(#264) hekkerman


hekkerman
tag

jah bocsi, nem figyeltem, hogy táp nemkell, akkor okés:) majd jutsz valamire

(#265) Tonti


Tonti
tag

40000FT-ért milyen jó gépet lehet venni? :F

Telefonon lehet a leggyorsabban elérni! A számom az adatlapomon megtalálod.

(#266) hfrankee válasza Tonti (#265) üzenetére


hfrankee
senior tag

(#267) arnoldi


arnoldi
csendes tag

sziasztok volna egy kérdésem hozzátok újra telepíttetem a gépet valami van az illesztő programmal hang és internet nincs nem telepíti magától :W

(#268) adam3577


adam3577
csendes tag

Sziasztok.

A régi PC-m (6,5 éves) kezdi nagyon kiszolgálni a lelkét így szeretnék új gépbe befektetni. Sajnos fogalmam sincs, hogy milyen árakkal kell mostanság számolni, meg milyen konfig az ami az én igényeimnek megfelel.

Mostani konfigom:
AMD athlon 3000+ proc, geforce6200 256 mb, 768 mb ddr ram, 0,5 tb hdd

Amire a gépet most használom és használnám a jövőben:
- internet és irodai alkalmazások
- film (720as HD még most is megy, elvárás lenne az új géptől a full hd tartalom lejátszása, illetve videokártyán a hdmi kimenet, hogy ne vga-val kelljen rákötni az lcd tv-t)
- ugyan nem vagyok nagy gamer, egyetlen egy játék amit játszom az a madden nfl 08, azt is csak online. Ez most is teljesen jól fut, ha ne adj isten kijönne belőle még az években egy új kiadás pc-re is jó lenne ha el tudnám indítani valami minimális beállításon.

Jó lenne ha alacsony zajszinten működne a dolog, így hűtés, ház stb is érdekelne.

Én egy kétmagos processzorra, meg valami középkategóriás videokártyára gondoltam.

HDD egyelőre ezzel elleszek, monitor is van (22", 1920x1080). Alaplap, processzor, ram, videokártya, ház, táp, hűtés, ezek a dolgok azok amik kellenek szerintem. Nem tudom, hogy megoldható e de 50-60e Ft körül szeretnék maradni, igazándiból a fő cél az hogy a fent leírt igényeknek megfeleljen, mindezt olcsón :)

Ti mit ajánlotok?

[ Szerkesztve ]

(#269) hfrankee válasza adam3577 (#268) üzenetére


hfrankee
senior tag

(#270) kerecsen01


kerecsen01
csendes tag

Sziasztok!

Nem vagyok egy ász PC-s témákban és a segítségeteket szeretném kérni az új PC-m összeállításánál. Ezeket néztem ki az ipon.hu-n:

Gigabyte GA-H55M-UD2H alaplap(24000)
Intel® Core™ i3-530 Processor(4M Cache, 2.93 GHz)(28000)
Gigabyte GeForce GT 240 / PCI-E 2.0 x16 Videokatya(24000)
KINGSTON 2048Mb DDR3 1333Mhz CL9 KVR1333D3N9/2G Memoria(10000)
ANTLER PC - 373 400W Haz(10000)

Az árakat kb irtam. Ezek a kütyük elmennek együtt?
Tud valaki jobbat összeállítani ha 100 ropi alatt kell maradnia?

Köszönök minden segítséget

(#271) hfrankee válasza kerecsen01 (#270) üzenetére


hfrankee
senior tag

Csak azt tudom mondani neked is mint a fentebb,hogy klikkelj a linkre.Ott a szakik pár kérdés után meg is mondják a tutit.
Bár jobban jársz,ha gondosan elolvasod az első hsz-t a linkelt topikban.
Üdv

(#272) Feredey


Feredey
csendes tag

Sziasztok!

Most akarok egy új gépet venni, mert a régi már kipurcant egy évtized alatt...vagyis elavult pöttyet...

Kb 100000-et szánok rá nettóban... amit én összeraktam magamnak az kicsit több lett 114e
De ennél többet már biztosan nem szánnék rá!
Itt van amit összeraktam, arra lennék kíváncsi hogy tudtok e ennél jobb gépet kb ezárban kicsit játékra, kicsit filmezésre, kicsit meg munkára...

Gigabyte AMD AM3 880GM-UD2H 15 860.- Ft 19 825.- Ft

AMD AM3 Phenom II X4 955 3.2GHz BOX Black Edition 28 980.- Ft 36 225.- Ft

Kingmax DDR3 1600MHz 2 GB 8 000.- Ft 10 000.- Ft

Samsung 500GB 7200rpm SATA2 16MB 8 710.- Ft 10 888.- Ft

Gigabyte PCIE nVidia GTX460 1GB N460SO-1GI 46 330.- Ft 57 913.- Ft

Kolink CX3767B fekete 400W 6 630.- Ft 8 288.- Ft

Nettó értéke:114 510.-Ft

Meg ha vki tud hasonló árban elfogadhatóbb kinézetű házat szerelt táppal azt is szívesen venném:)
Köszönöm!

feredey

(#273) bet0n


bet0n
csendes tag

Szevasztok! Van egy öreg gépem : [link] 2 hónapja lett új rendszer rakva,minden dinamikus oldal problémát okoz (belassul,nem jeleníti meg) nagyon kínlódva akadozva játszik egy sima Youtube videó-t és max.-on megy a ventilátora. Mi a túrót kéne fejlesztenem rajta .h megszűnjön a probléma. Gép csere anyagi okok miatt kizárva :(

[ Szerkesztve ]

(#274) hfrankee válasza Feredey (#272) üzenetére


hfrankee
senior tag

Jónak tűnik,de ITT több segítséget kaphatsz.

(#275) hfrankee válasza bet0n (#273) üzenetére


hfrankee
senior tag

Ezek az oldalak hardveres gyorsítással működnek,ehhez pedig gép kell immár.
elég ótvarul fogalmaztam,de remélem érted.

(#276) feld


feld
tag

Üdv mindenkinek!

Egy kis segítséget kérnék .

Asrock h55m-ge r2.0
intel core i3 540
4x kingmax 1Gb 1600mhz
Gainward GTS 250 deep green 1gb
Western Digital WD5000AAKX 500GB 16MB SATA3

430W hkc táp

a gép az összerakástól kezdve nem szereti a 4gb ramot ... csak 3-mal indult ( ment egy kicsit 4gb rammal is de kis idő után megint nem akart elindulni vele. )

32 és 64bites win7 alatt is akadnak a játékok
legfrissebb driverek se segítettek .

mi lehet a gond ?

Privátban kérném az esetleges megoldási javaslatokat.

nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítséget .

Feldi

üdvözlettel: Feld Krisztián - 06308751880

(#277) f.tamas


f.tamas
csendes tag

Üdv!
Karácsonyra beújítottam alaplappal és processzorral.
Gigabyte GA-MA785GM-US2H
AMD Phenom II X2 550
Na most összeraktam a gépet.Telepíteném a Win7et...és arra lettem figyelmes h 2-3 szor lassabban rakja fel ,mint a 2 évvel idősebb,gyengébb gépem.Ráadásul olvasási hiba miatt le si áll az egész...XP is megakadt telepités közben és az is gyanúsan lassabb volt.
Mi lehet a gond?Esetleg nem lenne elég a táp?

Táp: Lc Power Lc420H-12 420W
van még benne 3giga ddr2 ram, és egy GT240 videó kártya

Előre is köszi!

(#278) hfrankee válasza f.tamas (#277) üzenetére


hfrankee
senior tag

Hali!
A táp az alapból kuka,mert veszélyezteti a géped tepsi épségét!!
A lapgyártó oldaláról tölsd le a legfrisebb BIOS-t és egy frissítéssel kezd.Nem ártana egy bios reset is ha ez nem oldaná meg.
A tápodat meg olcsón lecserélheted akár ITT is.
üdv

(#279) f.tamas


f.tamas
csendes tag

Annyi változott azóta hogy megpróbáltam még 1szer....még vistát is:P
és telepítés közben kék halál lesz mindig:(
Mit tegyek szerinted?
És vmi segítség jól jönne,linkkel vagy vmi ...mert nem csináltam még Bios frissitést vagy Bios resetet:(

(#280) hfrankee válasza f.tamas (#279) üzenetére


hfrankee
senior tag

A pirossal jelölt elemet kell kivenni és legalább egy percig kint hagyni, hogy törlődjenek a bios beállítások.
Van egy műanyag pöcök amit hátra felé kell tolni az elem kicsit megemelkedik és ki tudod pöckölni az elemet.
Ha ezután se bootol, jelentkezz.

(#281) f.tamas válasza hfrankee (#280) üzenetére


f.tamas
csendes tag

Megcsináltam amit mondtál...amikor bekapcsoltam utána kidobott 1 ablakot defaultra nyomtam,és minden olyan volt mint első indításnál....de ugyan azt tapasztaltam,marha lassan megy a telepítő és telepítés közben vagy kékhalál vagy olvasási hiba....pedig most már másik telepítő cd-vel próbálom!:(

a legelső bekapcsolásnál mindig bedob 1 kérdést, user manual ezt írja róla:
"When the motherboard is set to its default values, the monitor will display a message during the POST, telling you the SATA controller is running at IDE mode.The message that follows asks if you want to change it to ACHI mode and enable hot plug functionally for the SATA connectors.
Press <Y> to enable AHCI mode or <N> to continue IDE mode operation and stop showing this message again."

Na itt már mind2 móddal kipróbáltam de mindig ugyan az van:(

(#282) tkesy válasza f.tamas (#281) üzenetére


tkesy
őstag

Nem akarlak megbántani, de biztonságosabb, gyorsabb és egyszerűbb lenne számodra, ha keresnél a környékeden, egy olyan embert aki ért hozzá, és tud segíteni neked...
A tápcsere után persze... :)

De ha ez nem megy, akkor minimum a következő dolgokat le kéne írnod:
(még ha nem is töltöd ki az adatlapod ide vonatkozó részét)
- alaplapod verziószáma,
- a most rajta lévő bios verziószáma,
- memóriák típusa, melyik slot(ok)ban van(nak)
- hdd(k), odd(k) tipusa, csatlakozó felülete (ide, sata) és hova vannak csatlakoztatva.

Enélkül csak vaktában találgathatunk, hogy mi a megoldás a problémádra... :U

[ Szerkesztve ]

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#283) hfrankee válasza f.tamas (#281) üzenetére


hfrankee
senior tag

Akkor most van op rendszer a gépen?
Ha igen milyen módban állt a bios?AHCI vagy IDE?Milyen csatolósak a neghajtók,ahogy a kollega is mondta ird le a pontos hardver tipusokat,hdd,odd,ram..
Üdv

(#284) f.tamas válasza hfrankee (#283) üzenetére


f.tamas
csendes tag

na akkor:
alaplap: gigabyte MA785GM-US2H verzió: 3.3 BIOS: F12A (ezt most frissítettem 11ről de ez se segitett ugyan az van)
memória: 2*1 giga DDR2 800mhz Kingmax slot: ddr2_1,ddr2_2
hdd: 160 gb 7200rpm SATA hdd SATA2_0 ba van csatlakoztatva
odd-mről sokat nem tudok most igy hirtelen,sima szalag kábeles
van még memória 2*512kb 533asok de azokat most inkább kiszedtem.
ezen kívűl van benne 1 videó kártya Gainward GT240

hfrankee:

oprendszer most nincs rajta
win7 nél még mindig ugyan azt csinálja vagy kék halál ( 0x0000008e) vagy cd olvasási hiba.
most megpróbálom XP-t hátha.és most IDE lett beállítva

van már segítség is de egyelőre ő is cska csodáékozik:D
kell még vmi a gépről?

(#285) f.tamas


f.tamas
csendes tag

Na Xp-t se rakja fel...telepítés közben valahol mindig leáll...másolási hiba,nem tud felmásolni vmitket...ez van egyfolytában:(:( csináltam már sima formázást is(nem gyors)....
nem lehet esetleg a merevlemezemmel van a gond? :F

[ Szerkesztve ]

(#286) hfrankee válasza f.tamas (#285) üzenetére


hfrankee
senior tag

Az is lehet.
Sok lehetőséged van,de időigényes és nem biztos a megoldás :N
Menj sorban,probáld egy rammal egyik slotba,majd másikba.Másik ramot egyik,majd másik slotba....ugyanigy a hdd csatiját rakd egyik majd másik slotba...
Vagy szerezz egy teljesen másik ramot,hdd-t és odd-t,és probálkozz azokkal.
Nem hiszem,hogy táp probléma lenne,attól eltekintve,hogy a tápod magában is elég probléma.

(#287) f.tamas válasza hfrankee (#286) üzenetére


f.tamas
csendes tag

RAM-ot már csak 1 db-ot hagytam benne a legelső slot-ba...és ugyan ez a helyzet.Úgyhogy talán nem azzal van a baj.Holnap ha minden igaz kapok kölcsönbe egy merevlemezt és 1 tápot kipróbálom azokkal van-e változás...ha nem akkor mi lehet még?az alaplappal lehet valami?
nagyon köszönöm a segítséget!

(#288) tkesy válasza f.tamas (#287) üzenetére


tkesy
őstag

Holnap, ha meglesz az új táp, szereld be, húzd le a hdd-t meg az optikai meghajtót, lepj be a biosba, csinálj egy load setup defaultot, majd a következő bootnál ellenőrizd le, hogy a memória helyes fsb-n és időzítéssel jár, és megkapja a megfelelő feszültséget. a ddr2-800-as ramokkal érdemes kezdeni.
ha van pendrive akkor arról, vagy kisfloppy-ról boot-olj majd, és futtasd le, akár többször is ez a memóriatesztelő programot: Memtest86+
Ha hibátlanul lefutott min 2x, akkor már gyanítható, hogy nem az alaplap-cpu-memória hármasban van a hiba.
Utána érdemes csak nekiállni visszakötni a hdd-t, odd-t, illetve a biosban turkálni és operációs rendszert telepíteni...

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#289) f.tamas


f.tamas
csendes tag

Üdvözlet!
változatlan a helyzet a géppel...másik táp-ot nem sikerült szereznem....de a másik hdd-vel is ugyan ezt csinálja windows telepítés közben.Elkezdtem csinálgatni azokat a dolgokat amiket irtatok.
Ezzel kapcsolatban:"memória helyes fsb-n és időzítéssel jár, és megkapja a megfelelő feszültséget" ezeket hol tudom ellenőrizni?vagy ezzel a Memtest nevű progival?

A másik dolog h elkezdtem napközbe átrágni az User manualt....és találtam benne 1 érdekes részt (eléggé eldugva) amit idéznék:
"To meet expansion requirements, it is recommended that a power supply that can withstand high power consumption be used (500W or greater). If a power supply is used that does not provide the required power, the result can lead to an unstable or unbootable system."

most ezt ha jól értelmezem 500Wos táp kéne? mert nekem 420W van....és akkor ez elvileg meg is magyarázna mindent nem?

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#290) hfrankee válasza f.tamas (#289) üzenetére


hfrankee
senior tag

Nem az alaplap határozza meg,hogy mekkora táp kell a gépbe.
A mem. időzítéseket a biosban tudod megnézni,de a másik táppal is ejts meg egy próbát.
A konfigod egyben, csucson járatva nem eszik 300w-nál többet.
Csak a tápod minősége ultra gáz.

(#291) f.tamas


f.tamas
csendes tag

Szeretném megköszönni a segítséget nektek srácok!
Úgy néz ki hogy működik minden.
És igazatok lett a RAM-mal volt gond.Mégpedig azzal amit 2 napja vettem teljesen újan.Persze csak azt az 1et hagytam benne :DD Memtest azonnal jelezte hogy valami nem jó vele...
Sokat tanultam tőletek!Köszi még egyszer a sok segítséget :)

(#292) hfrankee válasza f.tamas (#291) üzenetére


hfrankee
senior tag

Egészségedre! :)

(#293) órarend


órarend
csendes tag

Sziasztok.Szeretnék pár tanácsot, és tapasztalatot kérdezni tőletek kedves fórumozók ,na és pár kérdést feltenni.
Szeretnék 1 gépet össze szerelni és néhány kérdésem lenne ezzel kapcsolatosan.
Ezeket az alkatrészeket néztem ki...(egyik célom a jó bővíthetőség volt és a másik pedig a kedvező teljesítmény.) Szóval...: :D
Proci:AMD Athlon II X4 645 Box
Alaplap: Gigabyte GA-790FXTA-UD5
Táp:Corsair HX750W Modular
Ram:GEIL Value Plus 4096Mb DDR3 1600Mhz CL9 KIT
Videókártya:Gigabyte GV-N460SO-1GI - GTX460 1GB
És 2 db 500 Gigás vinyó.
Kérdések....
1.Hogyan lehet a statikus elektromossággal szemben védekezni , és mit okozhat?
2.Milyen hütő pasztát vegyek?
3.Ramokat mindegy hogy melyik irányból tesszük be a foglalatba?
Válaszotokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

•Az okos ember hülyéskedik, a hülye ember okoskodik •Az veszít aki előbb megsértődik •A jövő azoké akik odafigyelnek a mára •Ha csúnya vagy, nem a tükör a hibás •Az élet olyan pénz nélkül, mint a szerelem b**szás nélkül! ____________________________ A barátság örök, de a szerelem múlik. A jó barát

(#294) hfrankee válasza órarend (#293) üzenetére


hfrankee
senior tag

(#295) Kephamos


Kephamos
addikt

Hali!
Ha minden igaz, akkor a napokban megérkezik az alaplap (micro atx)+ram+vinyó+cpu (am3 athlon x4 dobozos)+vga konfigurációm, amit egy régi CM centurion házba szeretnék berkani.
Mire kell figyelni? Elsősorban a cpu és hűtő be és összeszerelésétől tartok, illetve attól, hogy nem tudom majd melyik vezetéket hová kell csatlakoztatni az alaplapon.
A dobozos amd-k hűtőbordáján szokott lenni paszta, vagy azt is be kell szerezni?
Esetleg elláthatnátok ezek ne kívül is pár hasznos tanáccsal, hogy mire érdemes figyel, hogy nehogy tönkre vágjam a hardvereket.

(#296) hfrankee válasza Kephamos (#295) üzenetére


hfrankee
senior tag

"A dobozos amd-k hűtőbordáján szokott lenni paszta, vagy azt is be kell szerezni?"
Mellékelve kell hogy legyen a felfogatókkal egy csomagban,nincs rákenve a hűtő talpára,azt neked kell intézned.
Raksz egy borsónyi pasztát a már a foglalatba helyezett cpu közepére és a hűtő meg szétlapítja de több pöttyöt is tehetsz és arra rakod a hűtőt.
Úgy kezd el, hogy az alaplap még ne legyen bent a házban.Mikor ráraktad a cpu-t,hűtőt akkor fektesd a házat és úgy pakold be a lapot,majd csavarozd rá.oszt jónapot.
Jól jöhet még bekapcs elött egy bios reset.
üdv

(#297) Kephamos válasza hfrankee (#296) üzenetére


Kephamos
addikt

Aha. És a hűtőbordűt hogy kell felrakni? Lesarkazástól nem kell tartani?

(#298) hfrankee válasza Kephamos (#297) üzenetére


hfrankee
senior tag

Elég egyértelmű.
A lesarkazás max a cpunál követhető el,de ott is lego szerű a forma.Tudni fogod ahogy meglátod a kezedben a cpu-t és a foglalatot,de azért nem kell semmit erősen nyomkodni.
A hűtőhöz meg kapsz leírást.képekkel,szöveggel...hajrá! :)
üdv

(#299) Kephamos válasza hfrankee (#298) üzenetére


Kephamos
addikt

Ok, köszi! :)

(#300) Kephamos válasza hfrankee (#298) üzenetére


Kephamos
addikt

Na, most szétszedtem a régi gépet és kipróbáltam a hűtő és cpu le-fel rakást, illetve a kivétel, bevételt. Ez egy régi masina, a64-es procival. Gondolom nem sok dolog változott azóta.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.