Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1651) SAMG3


SAMG3
tag

Sziasztok!

Azon gondolkozm h a jó öreg xbox 360-at le kéne cserélni és össze kéne rakni valami tűhető asztali megoldást.
Egyenlőre 150 ezer ft-os keretre gondoltam. (Nagyjábó) A kérdésem az lenne, hogy enyi pénzből szerintetek lehetne-e összerakni valami olyan gépet ami 2-3 évig elviszi a megjelenő játékokat. Nem vagyok egy hardcore gamer. Nem is játszok igazából sokat. 1-2 cím van amivel szívesen játszok viszont ahhoz meg a macbook-om valoszeg kevés lenne, meg nem is akarom ilyesmire használni. Használt alkatrészektől sem vagyok teljesen elzárkózva. Igaazából nincsenek nagy igényeim. Ház lehet óccsó nem számít a kinézet egér billenytűzet ilyenek sem kellenek. Lehetőleg olyan alaplap kéne ami még remélhetőleg bővíthető lesz 2-3 év múlva. Prociból valami jó ár érték arányú kellene. Intelben gondolkodom inkább de ha az AMD-re rá tud valaki beszélni ésszerű érvekkel akkor az isszóbajöhet :D Ram kezdetben szerinem elég lenne 1db 8gb-os aztán bővíthetném 16-ra. Először szerintem elég lenne egy 3.5"-es HDD is azokat nézegettem aztán a későbbiekben teszek bele ssd-t szóval az sem téma. Igazából amire szeretnék kérn iegy ajánlást az alaplap, proci, ram, vga, táp.

Előre is köszönöm!

(#1652) #45823744


#45823744
törölt tag

Sziasztok
Olyan kérdésem volna hogy most szereljük össze az újonan vásárolt gépet
Asrock B150M pro4s alalapot vásároltam és egy zulman z11 plus házat es a problema abból adódna hogy a házban van 2venti aminek az alaplapon nem igazan találunk helyet a ventilátoroknak 3 tüfoglalatu a csatlakozója de a lapon egy 3 tüs csatlakozó van aminek a neve pwm-cfg 1 ebbe belehet csatlakoztatni a ventilátort?
Köszönöm

(#1653) Lámafans válasza SAMG3 (#1651) üzenetére


Lámafans
aktív tag

Intel Core i5-4440 51k
Gigabyte GA-B85M-D3H -vagy- Asrock B85 PRO4 20k
Kingston 4GB DDR3 1600MHz(1866-os is jó, de csak ha ugyan annyiba kerül, mint az 1600-as, de ha drágább akkor ezt vedd) HyperX Fury 7k
Western Digital 1TB 64MB WD10EZEX 14k
Cooler Master N300 NSE-300-KWN1(VGA-320mm)—13k
SuperFlower 450W-15k vagy Thermaltake 530W Hamburg --15k
Gigabyte GTX960 2GB DDR5-58k
180k
Ez elvinne szerintem mindent 2-3évig de már csak kompromisszumos megoldás ez is. Amire azt tudnám mondani hogy 2-3 évig mindent elpörget full grafikával az jóval magasabb árban lenne. Ez alatt meg már csak a 750ti vga lenne az meg semmiképp nem pörgeti el 2-3 év mulva a játékokat.
4gb ram lett belerakva mert így is ár felett vagyunk vegyél majd még bele 4gb-ot 8gb már elég mindenre .

Ha kérdésed van , kérlek az adott topikban jelezd, ne küldj szakmai kérdésekről PÜ-t.

(#1654) SAMG3 válasza Lámafans (#1653) üzenetére


SAMG3
tag

Köszönöm szepen!
Meglesem oket aztan atgondolom. Nem ke) hogy minden fullon menjen. Ha eddig xboxon elvoltam ezutan sem fogom igenyelni h huj de jaj de extra kidolgozott csucs grafika legyen :D igazabol meg az sem biztos h epitek gepet csak erdeklodom mert jo lenne nagyritkan foleg telen jatszadozni neha de nem akarok 1 2 alkalomra kiadni sok szaz ezret. Xbox onehoz meg ugye minden cim 16-19 ezer ft sajnos. :/

(#1655) HartgeH3-2.8 válasza Lámafans (#1653) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Full max grafikán , Full maxed out egy 960-al FHD-ban? Mindennel?!
Ezt te sem gondoltad komolyan.
Ja elnézést félre értelmeztem.

Angoren Elsőként is az alaplap könyvet kéne megnézni, kell legyen rajta megfelelő csatlakozás. Igen mivel mATX lap ezért kevesebb is lesz rajta a lehetőség.

[ Szerkesztve ]

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#1656) Tibko8 válasza #45823744 (#1652) üzenetére


Tibko8
senior tag

Szia!
Ha egy pár hozzászólást vissza olvasol akkor látni fogsz egy képet ahova betudod dugni a 2 ventit.
Nekem is ez volt a gondom de végül kis segítséggel rájöttem hogy mire való az a két kábel ami az utolsó képen van.

Amúgy nagyon állat ez a Z9 tegnap végre sikerült elrendezni a kábeleket úgy ahogym, és ma 1-1,5 óra játék után is az érzékelő (amit a videókátya környékére raktam) 27 fokot mutat (szobában a hőmérő 24 fokot mutatt) . Ja és a kijelző egyáltalán nem zavaró még sötét szobában sem, észre sem venni.

Lada(racing.hu) 2107 "Őrület Ez!" & Reanult Clio IV Grandtour 1.5 dci OnePlus One (CYANOGEN) ---> OnePlus Three(3) ---> OnePlus 7T Pro --> Nothing Phone 1 --> OnePlus 10 Pro 5G /Never Settle/ --> Honor Magic 5 pro

(#1657) HartgeH3-2.8 válasza #45823744 (#1652) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Üdv ismét!

Nos itt a lap manualja, ebben tekerj a 11ik oldalra (Chrome böngészővel) vagy PDF olvasóval és ott látszik, hogy ezek 4pines csatlakozok, egyik a CPU felett van másik PCIE csatoló fölött is van egy lehetőség és a harmadik a SATA csatlakozok fölött. (Jelzés 2, 9, 22)

[link]

Tehát: CPU, CHA FAN1, CHA FAN2 (Processzor, ház 1, ház 2) hiába 4 pines lehet belekötni 3 pines csatlakozós ventit is, viszont akkor az automatikus vezérlés ami pont a negyedik pin lenne az kimarad. Ezeket biosban lehet egyébként beállítani.

A CPU venti az mindenképp 4 pines legyen és azt úgy is csinálják a gyártók direkt!

[ Szerkesztve ]

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#1658) Lámafans válasza HartgeH3-2.8 (#1655) üzenetére


Lámafans
aktív tag

Nem fullon írtam is... De én úgy hiszem hogy azért 2-3év mulva is lehet játszani a legújabb játékokkal egy medium környékén az teljesen elég szerintem.

Ha kérdésed van , kérlek az adott topikban jelezd, ne küldj szakmai kérdésekről PÜ-t.

(#1659) ryori válasza Lámafans (#1658) üzenetére


ryori
senior tag

Hát most nem tudom a Far Cry 4 mennyire releváns teszt példa, de amit összeraktam gép azon 1920x1080 FullHD-ban minden ultrán, minden on, 35-40fps ! :Y
GTX 750ti
i5-4440
2x8gb furryX ;)

(#1660) #45823744 válasza HartgeH3-2.8 (#1657) üzenetére


#45823744
törölt tag

Szia
Köszi a választ elemben ez az ábrát már én is néztem és effektive a pwm-cfg 1 jelzéssel ellátott 3 tűs (ezek szerint pin-nek hívjak köszi)csatlakozó nincs feltüntetve az ábrán csak a 4 pinesek vannak illetve az egyik 4pines az a vga mögött található amihez max úgy tudok hozzáférni hogy erösén megtörik a vga miatt a venti drótja. Ha módomba ál kepékkel is igyekszem illusztrálni de igazából a legfőbb kérdésem most az volna hogy az a pwm-cfg 1 nevü 3pines foglalat mire szolgál és lehet e ebbe esetleg a 3pines ventilátor csatlakoztatni vagy teljesen másra szolgál??
Köszönöm szépen

[ Szerkesztve ]

(#1661) HartgeH3-2.8 válasza ryori (#1659) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Hiába nem bántja a szemed vagy élvezed úgy is, de a gaming az 60 FPS-től indul felfelé nálam legalábbis, tehát ilyen 35 fps*el játszom és az nekem bőven elég indokot ne hozzunk fel ;)

A játékfejlesztők is 60 fps-re optimalizálnak, nem véletlenül. Csinálhatnák 30-ra is, de akkor jó nagy marhák lennének. Ez konzolnál igen működik mert ott egybe van optimalizálva a hardverrel a szoftver direkt arra írják meg célzottan.

A 750 Ti az erős kis szörnyeteg ha jó áron sikerül beszerezni :K Megfelelő kompromisszumokkal FHD fronton is el lehet vele kolbászolgatni + Nvidia Driver profil okosítva minden játékhoz manuálisan.
Geforce Experience az a totál kezdőknek való, azt felejtsétek el.

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#1662) #45823744 válasza #45823744 (#1660) üzenetére


#45823744
törölt tag

Sziasztok!
itt van az igért kép arról a slotrol amiről érdeklődnék mire való (PWM_CFG1)
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#1663) HartgeH3-2.8 válasza #45823744 (#1662) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Ilyet még nem láttam, hogy egy alaplap könyvben nincs feltüntetve egy csatlakozó. Igen oda köthetsz 3 pines ventit, de ha macerás inkább hagyd békén.

Ha PWR Fan lenne (engem is kicsit megzavart), akkor a tápból kijövő venti csatlakozó menne rá. Ált 3 pines az én régi Chieftec 560-as tápomon is volt olyan. Semmi extra rádugtam a lapra és láttam mennyit forog Aida-ban. Úgy is saját magát vezérli a táp tehát nem oszt.

Az a csatlakozó elvileg egy 3 pines venti fogadására szolgál amit az alaplap tud neked vezérelni. Érdekes lenne megnézni biosban pl látni e róla jelzést ha gépkönyvben nincs.Igazából nincs jelentősége hagyd nyugodtan üresen.

Itt egy remeg kis súgó ha lenyitod akkor minden infot el tudsz olvasni erről a PWM dologról :) Elég hasznos :) [link]

Kicsit nekem is segített mert elsőre nem volt ez egyértelmű, hogy mi is hisz a legtöbb alaplapon értelemszerűen 4pines csatik vannak amibe 4pines ventit csatlakoztatunk, biosban bekapcsoljuk onnantól a lap dolga. Remek találmány. :K

Szerk: (korábban felmerült az Y kábeles dolog)
Vezérlés
A mai korszerű alaplapok többsége fel van szerelve több darab 4 pin(pwm)-s aljzattal, amelyről hőfok függvényében tudjuk szabályozni a ventiket bios-ból és különböző segéd programok(Fan Expert,Fantuning,Speedfan) közreműködésével.Amennyiben nincs kellő mennyiségű aljzat az alaplapon,úgy Y vagy hármas elosztókábel segítségével 2 vagy 3 ventilátort is köthetünk egy aljzatra, és egyszerre szabályozhatjuk őket(azonos típusúak esetén).3 darabnál több venti egy aljzatra kötése nem javasolt.
Az alaplapok többsége tud feszültségalapon is szabályozni,így a 3 pin-s ventiket is szabályozhatjuk a fent említett módon.
Mielőtt ventit vennél ellenőrizd az alaplap gépkönyvében vagy gyártói oldalon,hogy milyen aljzatokkal van felszerelve a lapod!!!Attól,hogy 4 pin-s aljzat van,még nem biztos hogy pwm-s!!!

Nem tudom, én úgy vagyok vele egy csati egy venti. Én óvnék mindenkit az ész nélküli dugdosástól ;]

[ Szerkesztve ]

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#1664) SAMG3 válasza Lámafans (#1653) üzenetére


SAMG3
tag

Újra itt vagyok :DDD

Eddig úgy néz ki kb 200 a keret és ha azt veszem amit leírtál csak 1x8gb rammal h a későbbiekben bőv0thető legyen 16ra ha szükséges lenne akkor 186 körül áll meg a történet. Még egy 120gb-os SSD-t vennék bele de azt már a 200 ezer FT-on felül. szóval a fennmaradó 14 ezer ft-ból mit lenne érdemes erősebbet venni? PL VGA vagy proci? Mi a véleményed? Ha már ki ad az ember ekkora összeget akkor minél tovább legyen már jó és ne 10-20 ezer ft-on múljon a dolog. Még talán a 210 is belefér ha nagyon ezen múlik a dolog.

(#1665) SAMG3 válasza SAMG3 (#1664) üzenetére


SAMG3
tag

Hát kicsit elszaladt a ló de változtattam 1-2 dolgot azajánlottakon.
Ami maradt az ajánlottak közül.
Western Digital 1TB 64MB WD10EZEX
Thermaltake 530W Hamburg W0392RE
Cooler Master N300 NSE-300-KWN1
Asrock B85 PRO4 alaplap

Ami változott:
Sandisk 120GB SSD Plus SDSSDA-120G-G25 SSD
Kingston 8GB DDR3 1600MHz HyperX Fury
Intel Core i5-4670K processzor
Gigabyte GTX960 OC 4GB DDR5 GV-N960OC-4GD

Így szállításal 231 ezer ft lenne a cehh.

Remélem amiket kicseréltem kompatibilisek :DDD
Mi a vélemény ezzel konfiggal menyni ideig lehetne elkaristolni?

Na és még egy kérdés mert még sosem raktam össze gépet nulláról max szétszedtem összeraktam, hogy pl a HDD-hez és SSDhez kell venem külön kábeleket vagy azt adják az alaplaphoz vagy ez h műxik? MErt akkor ugye azt is érdemes lenne megrendelni onnan ahonnan jön a többi cucc. Esetleg még annyi h kiktől érdemes venni? Én ezt a PCX oldalán néztem.

(#1666) Lámafans válasza SAMG3 (#1665) üzenetére


Lámafans
aktív tag

Ne kezdjed te is el -.-"
Minek neked tuning proci nem tuning laphoz? Ráadásul belefuthatsz 1 biosfrissítésbe és napokig szaladgálhatsz.
Intel Core i5-4440 51k ezt vegyed meg.
SSd nem ajánlott
Kingston HyperX FURY 2.5" 120GB SATA3 15K ez az ajánlott ssd.

Ha kérdésed van , kérlek az adott topikban jelezd, ne küldj szakmai kérdésekről PÜ-t.

(#1667) SAMG3 válasza Lámafans (#1666) üzenetére


SAMG3
tag

És esetleg valami nagyobb órajellel ellátott proci ahelyett amit írtál nem számítana semmit?
Amit írtam VGA-t az megfelel?

(#1668) Lámafans válasza SAMG3 (#1667) üzenetére


Lámafans
aktív tag

Azzal nincs gond.
Sdd storno az nem jó.
A procinál meg semmit nem jelent az órajel. Nem érdemes ráfizetni 200mhz-ért ezreket.
És mint mondtam a biosos kalamajkába is belekerülhetsz az meg szerintem neked sem hiányzik szóval amit írtam i5-ös legyen. Azt sem fogod kihasználni főleg nem egy 960-as kártyával.

Ha kérdésed van , kérlek az adott topikban jelezd, ne küldj szakmai kérdésekről PÜ-t.

(#1669) SAMG3 válasza Lámafans (#1668) üzenetére


SAMG3
tag

Akkor milyen kártyát kéne? Ami jobb és már kihasználja a procit és a többit.

(#1670) Lámafans válasza SAMG3 (#1669) üzenetére


Lámafans
aktív tag

Semilyen az i5-öt ajánljuk a 970-hez is tehát 960-hoz bőven elég.

Ha kérdésed van , kérlek az adott topikban jelezd, ne küldj szakmai kérdésekről PÜ-t.

(#1671) SAMG3 válasza Lámafans (#1670) üzenetére


SAMG3
tag

Bocsásd meg értetlenkedésemet de alőször azt írtad ha jól értlmeztem h a 960as kártyával nem fogom tudni kihasználni az átalad ajánlott procit. Magyarán az a proci valami erősebb kártyát is meg tudna hajtani.
Akron tads ajánlani valami jobb kártyát? Ez lenne a kérdésem, mert nem teljesen világos az utolsó hozzászólásod :D

(#1672) Lámafans válasza SAMG3 (#1671) üzenetére


Lámafans
aktív tag

GTX970 4GB DDR5-97k
R9 390 8GB GDDR5-100k
Ez erősebb kártya.
De a 960hoz is az i5 a javasolt.
Ha van rá pénzed megveheted ezeket is de ha csak a 960as fér bele az is tökéletes.

Ha kérdésed van , kérlek az adott topikban jelezd, ne küldj szakmai kérdésekről PÜ-t.

(#1673) SAMG3 válasza Lámafans (#1672) üzenetére


SAMG3
tag

Eek csak azért kerülnek többe mert 256bites a memória sávszélessége? Vagy mivel tudnak még többet?
És a gyakorlatban mennyire érződik h jobbak ezek?

[ Szerkesztve ]

(#1674) HartgeH3-2.8 válasza SAMG3 (#1673) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Természetes! Nyilván eget verő eltéréseket játék alatt nem fogsz tapasztalni érezhetően. Nos ez a memória interfész vagy sávszélesség sokak szerint nem nyom a latba, igazából hanyagolható. Azért azt tudjuk hogy számtechben minél több van valamiből az annál jobb ;]

the bit rate determines how fast the memory and the GPU can talk to each other basically, a higher bit interface, the faster Ergó ha az enyém mondjuk 256 bites akkor azt mondom áhh igen az bőven elég, viszont vannak kártyák amik 384bitesek és az úgy azért jobban tetszene miközben elv nem számít ;]

Ha nem lesz OC akkor tényleg felesleges a K többlet.
Táp (szvsz) azért egy FSP, Enermax nem lenne egy hátrány.
A HyperX Fury remélem KIT-ben van, ha csak nem akarsz mellé később még 8-at ugyan olyat.
HDD-SSD ahhoz lesz SATA kábel az alaplap dobozában,viszont ha az SSD -t kulturáltan akarod beszerelni akkor van 2'5" ról átalakító 3'5"-re beépítő keret. Nagyon jó megoldás és 500 forint.

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#1675) SAMG3 válasza HartgeH3-2.8 (#1674) üzenetére


SAMG3
tag

Azert akarok 1x8gb-ot mert ha később szukseg van a 16ra akkor mehet a bovites gond nelkul.
Akkor azt mondja mindneki h eleg nekem a 128bites 4gbos gtx960?

(#1676) Lámafans válasza SAMG3 (#1675) üzenetére


Lámafans
aktív tag

Igen elég a 960-as 4gb de ha van rá +pénzed megveheted a 970-es kártyát nyílván azért erősebb lesz mint a 960-as és 1-2 évvel talán tovább elég lehet. De a 960-as is jó már. Ez rajtad múlik. Azért ajánlottam a 970-et mert a k-s proci nem kell ergo megspórólsz kb 15k-t így pedig kb 15k+ráköltéssel megvan a 970-es is. Teljesen a pénztárcádtól függ. Ajánlom hogy megvedd de ha nem veszed sincsen semmi. A 960is elvisz minden játékot .
De a procinak Intel Core i5-4440 51k ez legyen . SSd pedig ez Kingston HyperX FURY 2.5" 120GB SATA3 15K
. A többi szerintem jó. Jó kis gép lesz .

Ha kérdésed van , kérlek az adott topikban jelezd, ne küldj szakmai kérdésekről PÜ-t.

(#1677) SAMG3 válasza Lámafans (#1676) üzenetére


SAMG3
tag

Köszönöm szeoen akkor ez lesz a vegleges felallas. Ma le is irom a listat aztan sztem 1 2 heten belul vmelyik nap meg is rendelem. Köszönöm mindenkinek a segitseget es akitartast :D

(#1678) HartgeH3-2.8


HartgeH3-2.8
addikt

Én is az erősebb VGA-t ajánlom mert hosszabb távon jobban jársz. Elméletileg kell annyira bivaly legyen az a kis i5, hogy meg tudja rántani azt a kártyát hatékonyan. Azért egy Intel topikban rákérdezhetsz, de hiába mondanának (CPU limitet) ami azért költői túlzás lenne, akkor is érdemes megvenni a 970-et és ne feledjük az Intel gyári tuningját a turbo boost-ot. Nem lesz itt gond.

Azzal a kártyával jól jársz nagyon.
Főleg ha Asus vagy Giga változatban veszed ahol még gyári OC is lesz rajta. :K

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#1679) SAMG3 válasza HartgeH3-2.8 (#1678) üzenetére


SAMG3
tag

De ez a 4440es is tudja ezt a boostos dolgot? Mert nem latom h irna valaki vhol...

(#1680) Lámafans válasza SAMG3 (#1679) üzenetére


Lámafans
aktív tag

Ne keverjük össze szegényt mert órákig lehetne erről irogatni.
A 4440-es proci a 970et kihajtja simán sőt szerintem még a 980-at is szinte teljesen. Annyi hogy a 980 mellé szoktunk ajánlani 2verzióval nagyobb i5-öt. Neked erre nincs semmi szükséged. A 4400-es proci bőven kihajtja a 970-et is. Hogy kicsit érzékeltessem a witcher 3nál kb 3mag pörög, a 4ből, 50% körül, a procinál. Bőven elég a 4440es.

Ha kérdésed van , kérlek az adott topikban jelezd, ne küldj szakmai kérdésekről PÜ-t.

(#1681) SAMG3 válasza Lámafans (#1680) üzenetére


SAMG3
tag

Okes akkor marad a 4400as proci es ha akeret engedi az a 97 ezres vga esetleg azt az r9es 8gbosat erdemesebb venni vagy a 97 ezres az ajanlott?

(#1682) Lámafans válasza SAMG3 (#1681) üzenetére


Lámafans
aktív tag

Amelyik tetszik a 970-et preferálom van aki ati-s lényegtelen. Mind 2 ugyan annyit tud . Árban talán a 970 pár ezerrel kevesebbe kerül.

Ha kérdésed van , kérlek az adott topikban jelezd, ne küldj szakmai kérdésekről PÜ-t.

(#1683) HartgeH3-2.8


HartgeH3-2.8
addikt

..mondjuk ebben tényleg nem túl acélos a turbo :U [link]

Talán azt merném mondani 3Ghz körüli érték elég lehet általánosan játékokhoz a kártyához, de hogy egy "Ócésított" 970, 980 vagy Ti mellé be merném e rakni az már nagyon erősen költői kérdés szvsz. ;]

Szerk: A játékok menni fognak, csak egyszerűen nem tudja a kártya adottságait kihasználni, ennyi. Nem véletlenül hajtunk akár Intel akár AMD fronton 4Ghz körül mert az a tartomány képes maximálisan kihajtani egy VGA képességeit. Lehetne ezeket tényleg benchmarkokkal bármikkel itt napokik vitázni, felesleges. Egy biztos. Azért a 4440 mellé is tudni kell a határokat. Az egy 950-960 esetleg 970, picit nagyobb intel turbo boost azért elférne ez tény és való, de nem vészes.

Bővebben Intel szakmai topik.

Szerk2: Én is bevallom az erősebb VGA mellett döntenék, pedig minden gamer gép onnan indul végy egy komoly lapot meg egy bivaly i5-öt! :DDD

[ Szerkesztve ]

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#1684) HartgeH3-2.8 válasza SAMG3 (#1679) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#1685) SAMG3 válasza HartgeH3-2.8 (#1684) üzenetére


SAMG3
tag

:D mar kikeszititek az embert :D ig, is 240 ezer lett a 150 ezres keretbol. Most akkor a 4440es legyen vagy inkabb valami nagyobb orajelu? Mert a masik kollega erosen kitart a 4440nel es azt mondja az a par hertz nem eri meg a tobblet koltseget. Mar a 97 ezres kartya mellett dontottem. Mar nem 10 ezer ftos kulonbseg fog a procinal foldhoz vagni. Bar lehet h igen xd de nem akarom h az legyen a vege h foloslegesen van draga kartya mert a proci nem eleg hozza. Vagy a proci tul eros a kartyahoz.

(#1686) Lámafans válasza SAMG3 (#1685) üzenetére


Lámafans
aktív tag

A proci elég lesz hozzá. Nem érdemes nagyobbat venni.

Ha kérdésed van , kérlek az adott topikban jelezd, ne küldj szakmai kérdésekről PÜ-t.

(#1687) SAMG3 válasza Lámafans (#1686) üzenetére


SAMG3
tag

Okés! Akkor ha elment az ezer éves asztali gépem sztem meg is rendelem ezt a sok mindent.

(#1688) HartgeH3-2.8


HartgeH3-2.8
addikt

Kicsit utána böngésztem, összességében elég lesz [link]

Nem kell kikészülni csak kicsit utána nézni érdemes e még prociba fektetni vagy sem. Így a (nem K) procik esetében nincs hatalmas eltérés. Ha mondjuk lenne 10-15% akkor már megérné.

Egyébként a 4440 és a 4460 egy árban van és az utóbbi gyorsabb egy picit, csak mondom :)
Nyugodtan megveheted.

..de!

Ha a fene fenét eszik a nagyobb órajel az akkor is nagyobb órajel Lásd: 4690 gyári boost mellett 3.9Ghz [link] én személy szerint nyugodtabban alszom egy ilyennel.

Ne legyenek álmatlan éjszakáid, vedd meg nyugodtan a procit elég lesz.

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#1689) HartgeH3-2.8 válasza SAMG3 (#1685) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

igy, is 240 ezer lett a 150 ezres keretből

Ha az ember gépet épít és az Intel mellett teszi le a voksát akkor sajnos ezt tudomásul kell venni, hogy nem lesz olcsó. Az AMD olcsóbb. Ott nyolc magot kapsz ezért az árért és olyan órajelet, hogy ketté áll a füled mint a jumbónak ;] A keret szűkösségéről mi sajnos nem tehetünk, mi igyekszünk a lehető legjobb megoldást kitalálni egy adott tervnél :R

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#1690) SAMG3 válasza HartgeH3-2.8 (#1688) üzenetére


SAMG3
tag

En is ezt neztem :D
Nem vagyok egy pc szakerto, de van regebbi amd procis geoem es az a tapasztalatom vele h sajnos azonos szamu maggal es orajellel ellatott intel proci sokkalnerosebb. Igy nem merek belevagni egy amd-s gep osszerakasaba inkabb maradnek az intelnel. A macbookomban csak2014-es 2 magos 2.6ghz-es i5 van de az is pl borderlands 2t max grafikan roccenes nelkul viszi persze az a gep nem jatekra van es a borderlands is 2012es de en nem vartam volna h ilyen jol fog szerepelni a gep. Nekem fokent az uzemido a konnyu fem haz a sebesseg es a windows mellozese volt a cel. Pedig a macre irt jatekok sztem jobban leterhelik a gepet mint a winre irtak. Szoval inkabb tamogatom az intelt. Nalam ez olyan mint az autonal h jo a vw de azert a bmw meg is csak egy premium kategoria :D

[ Szerkesztve ]

(#1691) SAMG3 válasza SAMG3 (#1690) üzenetére


SAMG3
tag

Neztem videot ahol gta v megy es osszehasonlitjak a 4440 es 4690K-s procit es a K-snak stabilan 5-8al tobb fps-e van nehol meg 15-tel is. A 4440esnek kb 45-60 kozott mozog. Ez mennyire mervado dolog? Megkerdezem ismerost ha tud nekem szerezni occsoert videokartyat meg procit akkor lehet a K-s lesz de ha nem akkor valoszeg a 4440es vagy ugyan abban az árban van 1-200mhz-el erosebb. Mar nem akarok elmenni nagyon 300 ezer fele :D

(#1692) HartgeH3-2.8 válasza SAMG3 (#1691) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Merre veszed majd?

4440 51k [link]
4460 51k [link]

Inkább a 4460-at vedd az hajszállal erősebb ugyan abban az árban.
Rendben lesz a proci rendeld meg bátran! :K Én a 4690-re még aludnék egyet, de ez csak személyes vélemény. Egyszeri alkalom az a 10k.

[ Szerkesztve ]

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#1693) SAMG3 válasza HartgeH3-2.8 (#1692) üzenetére


SAMG3
tag

Nekem a 4960k ami szimpi viszont az 20 ezerrel drágább. Lehet h az lesz viszont akkor most nem lesz SSD csak majd később. Ahogy lnézem az ajánlott HDD is elég jó kis sebességre képes. MEg akkor lehet később nem 120as hanem 240es ssd-t veszek bele, de lehet h nem is fogom szükségét érezni. Így is már 245 ezernél tart a dolog. Én nem akarok overclockkal bohóckodni. És Lamafans valami bios frissítésről is regélt h gondom lehet belőle. Az csak akkor gond ha volt a proci piszkálva? Vagy akkor már mindenképp acélosabb lap kéne?

(#1694) Lámafans válasza SAMG3 (#1693) üzenetére


Lámafans
aktív tag

Semmiképp ne vegyél k-s procit mert ahoz tuning lap kellene ami 20k val kb drágább+egy 15-20ezres hűtő. Annyit meg nem ér meg a dolog. Az alap 4440 elég ne vegyél nagyobbat nincs értelme. Főleg úgy nincs hogy az ssd- kárára menjen. Bőven elég . Azért van az alap i5 ajálva mert b85ös lapoknál belefuthatsz egy biosfrissítésbe akkor meg szaladgálhatsz vele. Ha mégis nagyobb procit akarsz akkor lap csere is kell.De semmi értelme nem lenne.

Ha kérdésed van , kérlek az adott topikban jelezd, ne küldj szakmai kérdésekről PÜ-t.

(#1695) HartgeH3-2.8


HartgeH3-2.8
addikt

Baszki hirtelen azt hittem saját magaddal elkezdtél beszélgetni :DDD :DDD
Abszolút EPIC :DD

Szerk: Így van vedd meg a 4440 vagy 4460-at és téma lezárva. Mondjuk egy HyperX Fury SSD 120 GB potom 15 ezer forint, tehát nem egy padlást verő összeg. Visszatekertem milyen gépet is raksz össze egészen pontosan és valóban neked tökéletes lesz a 4440 vagy 4460. Felesleges nagyobbat venned.

Rendeld be nyugodtan.

[ Szerkesztve ]

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#1696) SAMG3


SAMG3
tag

Egy ujabb idegesito kerdes :D nem lenne jobb egy 1151es foglalatu procit vennem? Oke h dragabb de nem jobb?

(#1697) Lámafans válasza SAMG3 (#1696) üzenetére


Lámafans
aktív tag

15-20ezer +. Ha van rá pénzed megvehetedd jobbnak nem anyival jobb inkább késöbbi fejléesztéseknél lehet előnyösebb. De ne menjen a vga kárára mert akkor nem ajánlott.

Ha kérdésed van , kérlek az adott topikban jelezd, ne küldj szakmai kérdésekről PÜ-t.

(#1698) HartgeH3-2.8 válasza SAMG3 (#1696) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

1151 Intel's 6th generation Skylake

Az ötlet nem rossz, viszont nem épp olcsó. Egy proci ha nem akciós akkor 60k-tól felfelé indul [link] plussz DDR4 modulokra kell átállni az meg megint nem mindegy milyet mennyit. Aki most jön majd hozzánk egyébként , hogy a jövőre tervez annak én ezt fogom javasolni mert későbbiekre nézve ez éri meg pénzt áldozni, még ha most kicsit magasabb is árban.
Egy korábbi tokozást DDR3-al megúszhat olcsóbban, de már nagyon nyakunkon a DDR4, ezzel nem azt mondom, hogy a DDR3-nak leáldozott mert b*tt jó memóriák vannak ott is amik teszik a dolgukat, csak a fejlődés meg halad. Sokan bevállalják az előző tokozást még, az sem rossz ötlet mert elég bivaly gépet lehet építeni pl 200-ból! Ha fentebb tekersz csináltunk nagyon erős gépeket ilyesmi keretből.

Ha a legújabb generációra akarsz építeni normális lappal, procival memóriával az nem 2 forint.
Igen mindent ki lehet hozni olcsóbban, csak nagyon nem mindegy milyen chipkészlet van egy alaplapon és arra milyen proci van építve. Nem csak az OC itt a lényeg, hogy egy lap ennyit tud vagy annyit tud. Nem véletlenül találta ki az Intel a perfomance chipkészleteit Ha mondjuk egy lap 15 ezer forint a másik meg 27 ezer akkor nyilván van valami eltérés köztünk. Nem csak a szolgáltatások mennyisége a lapon. :W

Jövőre nézve 2-3 évvel előre tervezve tökéletes előrelátás. Ezt el kell dönteni gyűjtök még és belevágok az újabb generációba vagy megelégszem a jelenlegi még nagyon erős tokozásokkal és chipsetekkel.

Ezt neked kell eldönteni fejben pénztárcában.
Sajnos.

[ Szerkesztve ]

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#1699) Lámafans válasza HartgeH3-2.8 (#1698) üzenetére


Lámafans
aktív tag

Erről nekem az a véleményem, hogy ha van rá pénz érdemes rákölteni de nem úgy hogy másból kispóróljuk. Ha belegondolsz a vga-nak mindegy a tokozás mindössze a procinak nem. Egy i5-tel el lehet tervezni 4-5 évre szerintem elég.Onnantól hogy procit kell cserélni mehet a lap+ram is. Nyilván ha most belevágsz valamenyit spórólsz de csak akkor érdemes ha tényleg +ban van annyi pénzed rá és nem a többi alkatrészre megy rá.

Ha kérdésed van , kérlek az adott topikban jelezd, ne küldj szakmai kérdésekről PÜ-t.

(#1700) HartgeH3-2.8 válasza Lámafans (#1699) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Igen egyet értek.

Az én sorrendben viszont Lap, CPU nálam ezek az elsődlegesek. Kártyát lehet cserélni sőt később kell is kb féltávnál ha mondjuk nem felső kategóriás a VGA. Én minden ismerősömnek azt ajánlom építsen egy nagyon jó alaplapra egy komoly procival és esetleg később váltson egy erősebb kártyára. Utóbbit inkább bővítenek az emberek mint processzort cserélgessenek egy jól összerakott gépben. Meg lehet csinálni, de nem egy VGA hogy beteszem kiveszem ;]

Nézzük az én esetem. 2012 végén legyen 2013 inkább összeraktam ezt a konfigomat egy GTX 560 Ti-al. Néztem alá egy nagyon jó kis lapot egy olyan procit ami a középmezőnyben az órajelével és biosban BCLK nélkül beállítható több mint 4Ghz sebességével több kártyát is ki tudott hajtani. Én beáldoztam a komolyabb VGA kártyát egy masszívabb alap rendszerért. Aztán eladtam a kis GTX 560 Ti ami egyébként szuper jó szolgálatot tett és később rávettem ezt a kártyát ami meg had ne mondjam mennyire jó. Tehát fél távnál (durván) van egy olyan gépem ami még mindig tartja a szintet. Most akkoriba veszek egy erős kártyát (a processzor rovására) az egyrészt nem lett volna kihajtva másrészt mostanra már rég lefutott vna. Pl egy 660 Ti vagy 670. Utóbbi mondjuk még finoman szólva sincs lefutva mert állat jó kis kártya. Ez az én szerény véleményem CPU ügyben :K

Száz szónak is egy a vége:
Igazából abba a lapba meg az i5 4440-be ha már úgy is szűkös a keret még ha nem is egy 950, de egy 960 4Gb dukálna igazán, és megvan a költségvetés meg az ésszerűségben is a remek kombó. 970 OC-t még bele lehet varázsolni jó drágán (amit ugye a prociból veszünk el) és akkor is lehet örülni, csak kérdés mennyire lesz őszinte az az öröm. :R

[ Szerkesztve ]

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.