Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#681) LGSyrus2


LGSyrus2
csendes tag

Én is ic7 megszállott vagyok, és a lap tuning határait próbálgatom. 4GB (4x1GB 2x ADATA 1x Transcend 1x Kingmax) memória van benne, mind a négy két oldalas, és gyönyörűen fut vele habár a tuningolás már nem megy olyan jól. Korábban 3GB memória volt benne (2x1GB+2x512MB 1x ADATA 3x Kingmax), akkor feltudtam húzni a 3GHz-es procit 3,9-re 5:4-hez fsb aránnyal és feszültség növeléssel, most meg csak 3,35-re tudom felhúzni, és csak 1:1-hez fsb aránnyal ha 5:4-el próbálom, akkor meg sem nyikkan a gép, és resetelhetek... Másrészt, ha bekapcsolom a PAT-et akkor ugyan ez van, akármilyen beállítással próbálkozom, valamint a Game Accelerator-sem működik... ez miért lehet... a régi memóriákkal sajnos nem fogom tudni kipróbálni, mert azok el lettek adva...
Előre is köszönöm a tuning veteránok hozzászólását, és nagy tisztelet az ic7-es alaplapnak!
:R

Akárhányszor pofon vág az élet, mindig kelj fel és menj tobább.

(#682) odrif


odrif
MODERÁTOR

Szüleim gépében van egy ilyen alaplap.
Még biztosan az eredeti bios van rajta, BIOS frissítés nem történ.
Érdemes a BIOS-t frissíteni, gyorsabbak lesznek tőle a ramok?

20 éve a Prohardveren

(#683) Aflamin válasza odrif (#682) üzenetére


Aflamin
tag

Ha eddig minden jó volt, akkor nem érdemes piszkálni!
Az enyém is 26-os verzió, 8 éves. :))

(#684) odrif válasza Aflamin (#683) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

enyém is 8 éves
kellő memória mennyiséggel (2 gb) telepíthető a windows 7?

20 éve a Prohardveren

(#685) Aflamin válasza odrif (#684) üzenetére


Aflamin
tag

Simán telepíthető! :)

(#686) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.

Meg tudnátok mondani hogy melyik a legerősebb proci ami még biztos jó egy abit ic7-es lapba ?

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#687) Ricky Pauer válasza rostiron (#686) üzenetére


Ricky Pauer
csendes tag

Hali! Intel P4 EE 3.4Ghz!
De egyébként az IC7 az összes procit kezeli ami kijött 478-ba.

Cuccaim: http://hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=Ricky+Pauer&sival=&sctyid=&scmpid=&ssell=

(#688) canniball válasza Ricky Pauer (#687) üzenetére


canniball
nagyúr

A Willamette magosokat nem kezeli.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#689) rostiron válasza canniball (#688) üzenetére


rostiron
őstag

Köszi mindkettőtöknek,de lenne még valami.
Bios-t honnan lehet még letölteni és mi a frissítés pontos menete ?

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#690) freshman2.0


freshman2.0
csendes tag

Szép napot mindenkinek.
Először is szeretném jelezni,hogy nem vagyok szakértő,sőt teljesen antitalentum vagyok ebben a dologban,ezért is kérek innen segítséget.
Van egy régi,(pontos életkor ismeretlen)használtan kapott gépem,amiben egy abit-ic7 alaplap van.
3 éve van nálam a gép, én netezek a gyerekem játszik rajta.(Forma1, Need for Speed....)
Pár napja a gép nem kapcsol be.Levettem a ház oldalát,és amikor megpróbáltuk bekapcsolni, csak az alaplap alján világított egy kis lámpa,a processzor (intel) meg csak pisszent egyet,és a ventilátor()remélem jól írom az alkatrész nevét,ha nem akkor sorry) egy mm-t mozdult meg és semmi több.
Szóval kérdésem a következő: vessek rá sűrű sorokban keresztet,és vegyek tőle érzékeny búcsút,vagy még netán van remény??
Ha mégis csak kihalt,mint a dinók,akkor kilehet-e cserélni egy másik alaplapra.Ha igen,milyenre?
És mivel,mint mondtam volt számítógépben nem vagyok otthon egyáltalán,így szeretném tudni, hogy a gépen lévő (személyes) adatok közül veszik-e el valami, ha cserélve van az alaplap.(ez most tök kínos,nem tagadom tényleg sötét vagyok ebben a dologban. Nézzétek el nekem,mégis csak egy 45 éves anyuka vagyok)

A segítséget előre is köszönöm! :F

(#691) canniball válasza freshman2.0 (#690) üzenetére


canniball
nagyúr

Ha csak annyi a bibi hogy esetleg kimúlt a lap attól még a "személyes adatok" (gondolom képek, dokumentumok stb. a kérdés tárgyai) megmaradtak a merevlemezen.
Maga a probléma sajna nem tudom mi lehet, de a legjobb az lenne ha keresnétek valakit aki ért hozzá és leteszteli.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#692) freshman2.0 válasza canniball (#691) üzenetére


freshman2.0
csendes tag

Köszönöm a gyors választ.Már nem is annyira elkeserítő a helyzet.Bár tudom,hogy a remény hal meg először.

:)

(#693) zotyesz66


zotyesz66
őstag

Felhozom pár hónap után.
Hozzám került egy IC7 v1.1, tetszhalott állapotban van. Tehát a lapon levő LED táp alatt világít, bekapcsolásnál felpörögnek a ventik, de különben semmi. CMOS clear volt többször is. A belerakott RAM és proci egy i865-ös Asrock-ban hibátlanul megy.
Állítólag még régebben beledugtak valami USB hardverkulcsot, akkor leállt és nem indult többet. Van esélye életet lehelni bele valahogy?

(#694) szombi


szombi
tag

Sziasztok!

Nemrég hozzám került egy "sima" IC7 lap, azaz LAN csip nélkül, 2 SATA.
A PS/2 billentyűzet port halott, USB-vel tolom, de ez a legkisebb bajom vele.

Szeretnék procit tuningolni, de már fél napja szanaszéjjel szivat a lap.
Az a baj hogy a legtöbb működőképes (proci sebesség) beállítás mellett nem ismeri fel a SATA vinyót, vagy ha felismeri akkor nem hajlandó boot-olni. A legidegesítőbb hogy a proci 200MHz FSB-je mellett rendesen megy, de 201-nél nem. Érdekes, kis feszültség emeléssel 266MHz-en bootolna, csak már a win be is kékhalálozik, 240-264MHz között pedig az összeset végigpróbálva ugyanaz a hiba. Valahol kapcsolatba van a PCI sebességgel, mert ha 33MHz-nél nagyobb akkor garantált a hiba. 31-32MHz mellett sem mindig jó. Szóval egy proci mellett kb. 2-3 jó beállítás létezik (az eredetivel együtt), közöttük jó nagy ugrásokkal.
Ez a lap valami agyrém, már az "önkényes" dual-channel funkció elővarázslása is elvett ennyi időt...

(#695) Mike30


Mike30
csendes tag

Üdv win 7 van a gépen de valamiért az újratelepítés óta nincs hang nemtudom miért

(#696) Szaki Bácsi válasza Mike30 (#695) üzenetére


Szaki Bácsi
tag

Hang kártya driver fenn van? Egyszer nekem is csinálta. Ismét újraraktam ugyan azzal a CD-vel és megjavult.

Ne feledd az értékelést! Ha megfelelt az üzlet kérlek értékelj!! :) \"Az überbrutál SSD 8000, de a Bacsis okozta mosoly megfizethetetlen. Minden másra ott a lekvár."\

(#697) Szaki Bácsi


Szaki Bácsi
tag

Sziasztok nekem lenne egy olyan kérdésem, hogy amikor menteni akarok BIOS-ban akkor lefagy a gép. De teljesen hihetetlen amiket ilyenkor összehoz. Pl.:

-Be akarom álltani az időt. Beállítom -> F10 -> nyomok egy entert -> lefagy -> Reset -> elmentette.

-Proci tuningnál: Beállítom az órajalet amit akarok -> F10 -> Enter -> Lefagy -> Reset -> nem húzza a procit, de a BIOS-ban elmenti azt az órajelet amit beállítottam.

Ezt gy váltogatja. Boot-ot tuom álltani ezzel a módszerrel. De pl azt hogy hogyan olvassa a vincsesztert azt nem.

Valaki valami tipp?

Mellékesen. Nagyon lassú a gép. Max3-as lap. SL7PP proci 3x512 400Mhz-s Ram-mal nem kellene ennyire lassúnak lennie, mint most. Az előző gépem. Sima IC7 lap, SL7PP proci, 2x1GB 400-as Rammal minimum 15ször gyorsabb volt egy 5200-as vinyóval. Ebben most egy 7200-as van, és ugyan az a VGA. Ugyan azzal a CD-vel is van telepítve.

Elképzelhető, hogy a BIOS hiba miatt ilyen lassú?

Választ előre is köszönöm. :R

Ne feledd az értékelést! Ha megfelelt az üzlet kérlek értékelj!! :) \"Az überbrutál SSD 8000, de a Bacsis okozta mosoly megfizethetetlen. Minden másra ott a lekvár."\

(#698) Mike30 válasza Szaki Bácsi (#696) üzenetére


Mike30
csendes tag

nincs nekem hozzá cd-m :(

(#699) Szaki Bácsi válasza Mike30 (#698) üzenetére


Szaki Bácsi
tag

Ez biztosan jó lesz, én is ezt szedtem amikor Win7 volt a gépen. :) :R

Szerk.: Amennyiben a Hang CD-re gondoltál. :)

[ Szerkesztve ]

Ne feledd az értékelést! Ha megfelelt az üzlet kérlek értékelj!! :) \"Az überbrutál SSD 8000, de a Bacsis okozta mosoly megfizethetetlen. Minden másra ott a lekvár."\

(#700) Mike30 válasza Szaki Bácsi (#699) üzenetére


Mike30
csendes tag

alaplapi hangra gondoltam de nagyon köszönöm

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.