Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) greatchaos válasza Gorneck (#198) üzenetére


greatchaos
addikt

szvsz nem érdekli őket... nálunk halason volt árlistában 775-s procihoz 754-s lap... és akkor kinek kell felnyitni a szemét? - gondolom titkárnő rakta össze a gépet, és mindenből a legolcsóbbat választotta...

az, nem is olyanm nagy hiba, hogy nincs lan ;] - legalább utána visszamegy a vemő azért is, de ahogy mondod, gerinctelen dolog a nem vagy hamisan tájékoztatás

(#202) Djuree válasza Gorneck (#200) üzenetére


Djuree
félisten

és mégis honnan kéne tudnom hol van és melyik a vezérlő :F :U

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#203) greatchaos válasza Djuree (#202) üzenetére


greatchaos
addikt

[link]

vásárlás előtt azért tényleg érdemes utánanézni, hogy mit vesz az ember

(#204) canniball válasza Djuree (#199) üzenetére


canniball
nagyúr

''akkor azt mondd meg...''
Gorneck23 már megválaszolta a kérdést. ;)
''...ha ilyen nagy okos vagy...''
Egyáltalán nem érzem magam okosnak, de én mielőtt bármire is pénzt adok ki előtte megnézem mit is kapok cserébe. Így volt ez a lappal is mikor megvettem: megnéztem, hogy van belőle 3 verzió (max3 - ezt drágának tartottam, G - nem volt szükségem a lanra és a ''sima'') és amelyik megfelelt, azt vettem meg.
''...a csati csak dísz''
Gyárilag ez le is van ragasztva kívülről (legalább is én így vettem ki a dobozból).
''ráadásul én direkt úgy vettem hogy legyen ajta integrált hálókari és hangkari, ezt kaptam.''
Ekkor viszont erősen felmerül az eladó felelőssége (is).
mondtam a gyereknek akitől vettem és ő is csodálkozott.
Nem tudta, hogy mit árul..? :F
''de adott inygyé egy halókarit utána''
Ez a minimum. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#205) Djuree válasza canniball (#204) üzenetére


Djuree
félisten

de eddig egyik gyártó sem csinált ilyen szarságot, pedig már rengeteg fajta lapom volt, ráadásúl olcsóbb is lenne a gyártás mert nem kéne rá a plusz csati.
ez egyértelműen átbaszás sztem az abit részéről...

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#206) greatchaos válasza Djuree (#205) üzenetére


greatchaos
addikt

sztem az ic7 és az ic7-g nyákja teljesen ugyanaz, csak a skimáról hiányzik a lan, míg a g-sen gigalan van... szvsz így gazdaságosabb, nem kell két gyártósor...

(#207) Djuree válasza greatchaos (#206) üzenetére


Djuree
félisten

ez esetben tényleg gazdaságosabb.

viszont ha csak ennyi a különbség miért kellett két lap :F

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#208) Loretto válasza Djuree (#207) üzenetére


Loretto
veterán

Ezt kell az Abittól megkérdezni :)

Itt is bebizonyosodik, hogy vásárlás előtt mindent le kell informálni.

Soirée...

(#209) Djuree válasza Loretto (#208) üzenetére


Djuree
félisten

hát igen...legközelebb ha lapot veszek, megkérdezem hogy van-e rajta usb vezérlő, mert az egy dolog hogy rajta van a kivezetés, meg van-e ps2 bill+egér, mert az egy dolog hogy rajta van a kivezetés, meg van-e int. hangkari, mert az egy dolog hogy rajta van a kivezetés, lehet hülyének fognak nézni :U

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#210) Gorneck válasza Djuree (#202) üzenetére


Gorneck
titán

Emlékeim szerint az AGP vonalában ott tátong az üresség... ;)

Gorneck#1239

(#211) Loretto válasza Djuree (#209) üzenetére


Loretto
veterán

Savanyú szőlő, de ezt már vásárlás előtt is tudhattad volna, hogy csak a G-től van háló.
Ez még akár az olcsó tanulópénz kategóriába is elférhet.

Soirée...

(#212) oettinger01


oettinger01
őstag

használtatok valaha extreme edition procit ic 7be? van valakinek valamiulyen tapasztalat vele kapcsolatban? mennyit szabad adni egy ilyen prociért használtan?

A széles mosoly titka, VTEC szelep nyitva!

(#213) Djuree válasza oettinger01 (#212) üzenetére


Djuree
félisten

még mindig nagyon drága az ee.
pedig egyet még én is szeretnék venni, régi álmom ez.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#214) vizin


vizin
csendes tag

Sziasztok!

Kérésem, kérdésem lenne.
A gépem elkezdett lassulni, fagyni.
Gondoltam, ujrahúzom. Meg is tettem, csak nem áll fel a rendszer.
Bejön a winfos üdvözlő képernyője, tölt a csík, majd megáll, és annyi.
Onnan nem lép tovább.
Alaplap lenne?...memóm jó, videókarim jó.
ABIT IC-7-es alaplap, cerka 2.8-as proci, 1Gb ram, GEF5600 videókari.

Ha valaki tud segíteni, megköszönném, vagy ha van eladó alaplap vennék jó áron.
Köszi :Y

(#215) Gorneck válasza vizin (#214) üzenetére


Gorneck
titán

Lehet bármilyen hiba is...hdd, ram, lap...

Gorneck#1239

(#216) vizin válasza Gorneck (#215) üzenetére


vizin
csendes tag

A ramot egy másik gépben megnéztük, jó.
A winyómra egy másik gépen feltettük a rendszert, ott működött.
Ezért gondolom, kizárásos alapon, hogy a lap lehet.
Bejött az IC7-es alaplap, csak nem kapni már.

A köv. kérdésem, mi a véleményed a: Abit IB9, i965, LGA775 (1066FSB is), Dual DDR2 (max.800MHz), GLAN, 1x PCIEx16, Audio: 7.1 ch , ATX, Csatlakozók: 10x USB2.0, 3x PCIEx1, 2x PCI, 2x ATA100, 4x SATA2, 1xSerial port, 1xParalell port, 2x PS/2.

Ez jó lap lenne helyette?
Vagy tudnál ajánlani esetleg? :R

(#217) Gorneck válasza vizin (#216) üzenetére


Gorneck
titán

Hmm...

Nem melegszik túl a proci?

Az attól függ mikor cserélsz pl procit? Mert ramot azt kell, de az új chipset miatt inkább már arra lenne érdemes váltanod...Abit IP35, Asus P5K, Gigabyte DS3.

Gorneck#1239

(#218) oettinger01 válasza Djuree (#213) üzenetére


oettinger01
őstag

nekem is az lenne csak nem értem mire fel adják ilyen baromi drágán. az eladó azt mondja veri az E6300at amit én azért kinevettem... jah és 40 alatt nem válna meg tőle amiért azért már igen szép c2d-t lehet venni.

A széles mosoly titka, VTEC szelep nyitva!

(#219) sz.j válasza vizin (#216) üzenetére


sz.j
nagyúr

Talán érdemes lenne körülnézned a Hardver Piacon, mert olykor nagyon olcsón kinálnak IC7-et.
De ha pont azt nem kapsz IC7-et, akkor még találhatsz pl. P4C...... Asus lapokat vagy Abit AI7-et is.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#220) Lenry válasza canniball (#195) üzenetére


Lenry
félisten

azért az Abit tehet róla mert eddig kb 15 féle alaplapom volt de soha nem talákoztam olyannal h egy csatolót csak poénból tesznek rá... plusz mert minden alaplapon, úgy a PIII-as korszaktól kezdve alapfelszereltséghez tartozik egy hálókártya, plusz mert ha már legyártják a legjobb S478as lapot akkor ne sajnálják már róla azt az $5os chipet, plusz mert az Abit oldalán nem találkoztam ''Does not contain integrated LAN controller'' vagy hasonló felirattal, és fenti okokból kifolyólag azt hittem h rajta van

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#221) Lenry válasza vizin (#216) üzenetére


Lenry
félisten

ez jó lap, csak nem az IC7 helyett :DDD :D
mert ebbe nem fogod tudni belekalapálni a DDR1es RAMot, a S478as procit meg az AGP VGAdat sem :)

szerk: közben látom a többit is cseréled :R :R

[Szerkesztve]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#222) cor válasza Lenry (#220) üzenetére


cor
őstag

azt h anno miért igy csinálták azt rajtuk kivül már nem tudja meg senki:D

de gondolom ezt a feliratot nem véletlen nem találtad a features listán (abit honlap)
Intel PRO/1000 CT Desktop Connection Gigabit LAN on board

...gyenge kezdés után erős visszaesés... - Sokkal több repülőgép van az óceánban, mint ahány tengeralattjáró az égen.

(#223) canniball válasza Lenry (#220) üzenetére


canniball
nagyúr

''...a PIII-as korszaktól kezdve alapfelszereltséghez tartozik egy hálókártya...''
Nekem ez a második (s478) lapom, az előzőn sem volt lan.

''...az Abit oldalán nem találkoztam ''Does not contain integrated LAN controller'' vagy hasonló felirattal...''
Ha elmész autót vásárolni és nincs ráírva, hogy nincs benne légkondi, akkor azzal a tudattal veszed meg, hogy van?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#224) oettinger01 válasza canniball (#223) üzenetére


oettinger01
őstag

nagyon jó a hsz :C
én is amondó vagyok, hogy a tájékozatlanságnak mindig megfizeti az ember az árát... mielőtt vesz az ember bármit, azelőtt informálódjon. ha emberünk vette volna a fáradtságot, hogy megnézi miért van az adott lapból 3 tipus akkor most nem bosszankodna.

A széles mosoly titka, VTEC szelep nyitva!

(#225) Djuree válasza oettinger01 (#218) üzenetére


Djuree
félisten

azért ilyen drága mert ritka mint a tajtékcsibe.
nem veri a kórót de nem rossz egyáltalán, 4,6ghz-en simán mennek (a 3,6-os EE).
olyan mint az amd fx procija, az is kegyetlen durva.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#226) Djuree válasza canniball (#223) üzenetére


Djuree
félisten

nekem négy s478-as lapom volt és mindegyiken volt hálókari csak ezen nem, pedig jóval olcsóbb kategóriák voltak.
asszem asus p4s800 és p4p800se meg talán p4s800, mindegyiken volt...

ha meg nem tesznek rá hálókarit, nem baj, de ne rakják rá azt a qrva csatit poénból.
''rakjuk rá, ha már minden tizedik vásárlót megszopatunk vele, már megérte''

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#227) Djuree


Djuree
félisten

nem tud valaki linkelni ic7 manualt?
az abit honlapon nincs.
2.1-es hangcuccom van, a mély szól, de az egyik satellit nem.
kéne az alaplapi hangkari jumperelésének leírása.
nem is találom a lapon, meg azt sem tudom hogy hogy kéne a jumpereknek állnia hogy szóljon mindkét szatellit.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#228) canniball válasza Djuree (#226) üzenetére


canniball
nagyúr

Hogy mi lehet a csatlakozó létének az oka, azt fentebb már említették. De úgy látom ebből sehogy nem lesz közös nevező, szvsz ne offoljuk tovább a topikot. :R

Manualt csak a Max3-hoz találtam az Abit oldalán, de ha benne van amit keresel szerintem ez mindegy: [link].

[Szerkesztve]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#229) Djuree válasza canniball (#228) üzenetére


Djuree
félisten

hát ja hagyjuk a témát, mert én most nagyon meggorroltam az abitra :((( off vége...

igen ezt én is néztem, de ott ahol ez mutatja az én lapomon nem így néz ki, hanem elég furán :U nem tudom rendesen elmondani, a közepén van egy nagy kiemelkedés :)) , ilyen furán, na mind1...majd utána nézek jobban.

alulról a 4. pci csati elejénél van, zöld színű, oda is van írva hogy fp-audio1, de nem tom hogy kék jumperolni :O

[Szerkesztve]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#230) canniball válasza Djuree (#229) üzenetére


canniball
nagyúr

A Manual ennyit ír róla: [link].

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#231) Djuree válasza canniball (#230) üzenetére


Djuree
félisten

majd holnap, vagyis ma reggel meglesem.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#232) Djuree válasza Djuree (#231) üzenetére


Djuree
félisten

na sikerült :)
hülye voltam, az a kis kiemelkedés egy jumper volt, méghozzá olyan hogy kb. 2 cm hossú volt hogy jól meglehessen fogni, ilyet még nem is láttam :Y , meg nem is láttam bele rendessen a gépbe, mert pont ott van a tunerkártya, azért nem láttam hogy az jumper.

de hogy kivettem a tunert megvilágosodtam, és rátettem 2 sima jumpert és szól mindkettő :C

kösz neked is canniball. :R

[Szerkesztve]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#233) Batu


Batu
tag

Gyerekek mennyit ér egy abit ic7-g most?

(#234) Djuree válasza Batu (#233) üzenetére


Djuree
félisten

legyen mondjuk 12k, de lehet 15-öt is, mivel az egyik legjobb 478-as lap.


[Szerkesztve]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#235) plömplöm válasza Djuree (#227) üzenetére


plömplöm
őstag

fogadjunk hogy van:
[link]
[link]

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#236) Djuree válasza plömplöm (#235) üzenetére


Djuree
félisten

igen, de ez ic7-g, nekem a sima ic7-hez kellene.
ezt én is megtaláltam.
gondolom a két lap a hangchippen kívül ua., azért nincs külön a sima ic7-hez.
de már megoldottam a problémát.
azért kösz a segítséget.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#237) greatchaos válasza Batu (#233) üzenetére


greatchaos
addikt

10k-nál nem szabad érte már többet adni! - nemhogy 15k... nehogy beleszaladj...

(#238) Batu válasza Batu (#233) üzenetére


Batu
tag

ez csak egy 3/4-es konfig tagja és én adom el
nézd meg a hírdetésem szegedi részlegen

(#239) greatchaos válasza Batu (#238) üzenetére


greatchaos
addikt

én nem akarom megvenni, csak kérdezted, hogy mennit ér... most én egyrészt nem tudtam, hogy venni vagy eladni akarod, de, mint vevő 10k-t sem szánnék már egy ilyen régi elavult lapra... hozzáteszem, nekem is volt, de erősen eljárt felette az idő és 20k-ért kapható am2-s leggagyibb lap és hpzzá am2-s proci jobb választás, olcsóbb és gyorsabb

(#240) Batu válasza greatchaos (#239) üzenetére


Batu
tag

én kb. 8-ért adom, de még van hozzá pár dolog amit eladnék, de egyedül nem adok el semmit csak mindet egyben
így egyben 30.000
abit ic7 eredeti doboz+könyv+tartozékok
intel p4 3,0 Ghz Nortwood
ati radeon 9600 pro (128 mega, 3d Connect, eredeti boboz+tartozékok)
1 Gb memo

(#241) greatchaos válasza Batu (#240) üzenetére


greatchaos
addikt

akkor egy egy ic7-g lap, vag y sima ic7? -

abit ic7 eredeti doboz+könyv+tartozékok
intel p4 3,0 Ghz Nortwood
ati radeon 9600 pro (128 mega, 3d Connect, eredeti boboz+tartozékok)
1 Gb memo

a ram az 1x 1gb, vagy 2x512? - ill milyen márka... így már lehet érdekelne a dolog...

(#242) Batu válasza greatchaos (#241) üzenetére


Batu
tag

ic7-g van a könyvre írva
de szerintem nem sok különbség
a memo-t már nem tudom milyen, de szart biztos nem vettem régen se ;)

(#243) Batu válasza Batu (#242) üzenetére


Batu
tag

ja és 2*512

(#244) greatchaos válasza Batu (#243) üzenetére


greatchaos
addikt

továbbit pm-ben...

(#245) Djuree válasza Batu (#240) üzenetére


Djuree
félisten

basszus ha hamarabb szólsz a te konfigodat veszem, jó az ár.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#246) canniball válasza Djuree (#236) üzenetére


canniball
nagyúr

Jól gondolod, nincs külön sima IC7 könyv, nekem is IC7-G manual volt a dobozban.

[Szerkesztve]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#247) Lenry


Lenry
félisten

óriási probléma! elhalálozott az IC7esem!
netezés közben egyszercsak se kép se hang, azóta indításnál villan egyet a piros LED és ennyi... el nem indul. először tápra gyanakodtunk, de másik gépben megy a táp és másik táppal is ezt csinálta. külső sérülés, égés, stb nem látszik rajta...
volt már hasonló probléma vkinek :F :F

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#248) Gorneck válasza Lenry (#247) üzenetére


Gorneck
titán

Ez nem probléma...egyszerűen nem mai gyerek már...ha ventiket felpörgeti a lap, akkor még esetleg esélyes a VGA+Ram...de ha nem, akkor lapcsere lesz...

Gorneck#1239

(#249) Lenry válasza Gorneck (#248) üzenetére


Lenry
félisten

igenis probléma mert elég nehéz sürgősen egy ilyen szintű S478as lapot szerezni... és nem akarom (értsd: nincs rá annyi zs :) ) lecserélni az egész gépet S478+DDR+AGP-ről LGA775+DDR2+PCI-E-re...

[Szerkesztve]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#250) _core válasza Lenry (#247) üzenetére


_core
aktív tag

Meg egy elem kivetel visszarakast utoljara nezzetek!Lattam mar olyan lapot ami nem indult csak felvillant a lapon a led ill megforgatta a ventiket de se kep se hang eggyik tappal sem volt (cmos torles sem segitett csak az elem kiszedese)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.