Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) MasterMark


MasterMark
titán

Ebben tud valaki segíteni?

Valamint ezt lehetséges-e összekötni valahogy? (A bal oldalt egy Asus I-panel, jobbra pedig ami az alaplapon van)

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#652) Balee_boy válasza MasterMark (#650) üzenetére


Balee_boy
tag

Túl magas az órajel és nem bírja emiatt betölteni az op. rendszert.
Valószínűleg "mezei" Hynix van rajta és emiatt a gyári órajel közelében kéne tartani.

(#653) MasterMark válasza Balee_boy (#652) üzenetére


MasterMark
titán

Értem, akkor a RAM-okat békén hagyom :)

Köszi a sok segítségért. :R :R :R

Switch Tax

(#654) Szigli Szabi


Szigli Szabi
csendes tag

Sziasztok!

Nincs időm átolvasni az egész topicot, de van esély arra, hogy Win 7 alatt működjön rendesen ez az alaplap?
Az oprendszer már fent van, de az ethernet nem akar működni. Pontosabban egyik driver sem jó, mert telepítés közben, vagy előtt leáll. (ez a hardver nem felel meg...)
Természetesen próbáltam Vista és Xp kompatibilitással is.

Tudom, létezik wifis usb-s megoldás, de alapjáraton rá lehet venni, hogy legyen működjön az alaplapi internetcsatlakozás?

Válaszotokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#655) MasterMark válasza Szigli Szabi (#654) üzenetére


MasterMark
titán

Nekem tökéletesen megy minden IC7-G-vel. Win 7 SP 1 alatt.

Switch Tax

(#656) felho24


felho24
csendes tag

Sziasztok!
Van nekem egy IC7 esem NEM G !
És nem találom rajta azt a beállítást a BIOS ban ahol a HT-t lehet engedélyezni.
A havernak van szintén sima ic7 és ott a bios ban ahol a boot ot lehet állítani 2 lehetőséggel több van.
A Ht val kezdődik és alatta van még valami utána pedig a boot beállítások. Szóval nekem nincs ott ez a két opció. Viszont a procim HT-s.
Valami tippetek esetleg?

(#657) MasterMark válasza felho24 (#656) üzenetére


MasterMark
titán

Milyen verziójú az a BIOS? Lehet, hogy frissíteni kéne.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#658) felho24 válasza MasterMark (#657) üzenetére


felho24
csendes tag

A "legfrissebb " van rajta amit találtam 2004.12.28-as

(#659) MasterMark válasza felho24 (#658) üzenetére


MasterMark
titán

Milyen a procid? Lehet mégse HT-s.

Switch Tax

(#660) felho24 válasza MasterMark (#659) üzenetére


felho24
csendes tag

Szia.
Már semmi nem biztos! De elvileg egy intel(r) pentium(r) 4 2,4Mh 533fsb 1M l2 18xszorzó nothwod mag. szóval nem tudom. De elvileg a BIOS-ban akkoris ott kellene lenni annak a HT-opciónak max be lenne sötétedve. Vagy nem?

(#661) felho24 válasza felho24 (#660) üzenetére


felho24
csendes tag

Baromságot irok nem northwod hanem PRESCOTT magos.
De itt egy kép! vagyis lessz ha enged majd feltölteni

(#662) MasterMark válasza felho24 (#660) üzenetére


MasterMark
titán

Pedig elméletben kéne mennie.

Switch Tax

(#663) felho24 válasza MasterMark (#662) üzenetére


felho24
csendes tag

Igen kellene.
De nem megy!!

(#664) csixy


csixy
addikt

Hali

Létezik valakinek olyan tapasztalata,és tud-e valami gyógyírt a következő gondra?

ABIT IC7 alaplap + 2db 1gigás apacer ddr (8442)
+ 2db 1 gigás modecom (buffalo) ddr (7332)

Külön külön látja a 2 giga ramokat (2097152), de ha egyszerre teszem be mind a négyet páronként az egyforma színű slotba akkor csak 3407872 mega ramot lát és nem a 4194304-et.

BIOS frissítés segíthet-e?
Hogyan lehet előcsalogatni az alaplapi hálókarit , mert ennek nyoma sincs a BIOS Menüben?
Köszi CsI

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#665) canniball válasza csixy (#664) üzenetére


canniball
nagyúr

Nem BIOS frissítés kell, hanem 64bites OS.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#666) csixy válasza canniball (#665) üzenetére


csixy
addikt

Szia !

Akkor ezt úgy értsem ,hogy ez így normális , 32 biten ennyit lát a rendszer a 4 gigából , ennek is örüljek és ezt a rammennyiséget hibátlanul fogja felhasználni a 32 bites vista ill ubuntu?
Bátran folytathatom a telepítést és kész?

Az alaplapi hálókarira lehet keresztet vetni (?) , vagy ha felteszem a support drivereket akkor elő fog kerülni legalább vas szinten a hálókari is?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#667) canniball válasza csixy (#666) üzenetére


canniball
nagyúr

Igen, normális; a 32bit 4GB-t kezel de ebben minden benne van.

A hálókártyát passzolom, ha nem látszik az eszközkezelőben és bekábelezve nem villog akkor lehet hogy halott.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#668) Viktor77 válasza csixy (#664) üzenetére


Viktor77
titán

IC7-en nincs LAN. Csak a foglalata van meg. Az IC7-G-n van gigabites LAN.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#669) csixy válasza Viktor77 (#668) üzenetére


csixy
addikt

Köszönöm kedves Mindnyájatoknak!

Akkor mostmár megnyugodtam, megborotválkozok, teszek bele egy hálókarit oszt hó-rukk esek neki telepíteni !
A v28-as bios a legutolsó úgy látom , ez van rajta.
Van hozzá egy 550wattos táp.

Még majd az .inf drivereket fel fogom tenni ,meg a hangkártya okosítót és kész.

hurrá

Ha ssd-re teszem a rendszert , akkor a BIOSon gondolom , hogy elég mindent alap beállításon auto módban hagyni?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#670) canniball válasza csixy (#669) üzenetére


canniball
nagyúr

A BIOS-t SSD miatt nem kell piszkálni, legfeljebb az op.rendszeren lehet állítgatni.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#671) csixy válasza canniball (#670) üzenetére


csixy
addikt

Jó lett, mindössze a RAM feszkót megemeltem 2.65Voltra , igy 2,62Voltot mutat a BIOS helthy-ben és csak egy mobil rackos ide vinyó maradt benne, a másikat kidobtam, valamint a táphoz közelebbi SATA tápcsatlakozót dugtam az SSD-be , a távolabbit meg a régi SATÁs vinyóba mert amúgy fagyogatott, így már nem.
A másik enhanced-ide kábelen két DVD drive . Van egy ócska floppy is benne és egy Asus AH4650 Series (1024).
A Vista SP2 már kiírja, hogy 4giga ram van benne.

:DD :DD :C :R

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#674) vinikorn


vinikorn
aktív tag

Abit IC7-G alaplap BIOS-ában mit jelet ez: ACPI Suspend Type
Itt választani lehet a S3 (Suspend To RAM) vagy S1 (xxxx) lehetőséget.
Erre gondolok: [link]. Mi a jó választás?

---------------------------------------------

Másik, hogy olyan házat vettem, ahol nincs reset gomb. Hol kell beállítani, hogy a power gomb hosszabb nyomásával tudjak resetelni?

Köszi a választ!

(#675) canniball válasza vinikorn (#674) üzenetére


canniball
nagyúr

A jó választás S3, ami a készenlétet jelenti.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#676) MasterMark válasza canniball (#675) üzenetére


MasterMark
titán

Hogy-hogy a jó választás? :D
Mind a kettő jó választás csak mást csinál.

S1, azaz a Power On Suspend mód. Ha S1 állapotot állítunk be, és számítógépünket készenléti állapotba helyezzük (például a Windows kikapcsolása helyett a készenlétet választjuk), akkor csak a merevlemezek, a grafikus kártya és a processzor kapcsol ki, a számítógép tápegysége továbbra is folyamatosan bekapcsolt állapotban marad és biztosítja az energiaellátást az alaplap, valamint egyes, főleg a visszakapcsolást kiváltó részegységek, például az egér számára.

Az S3 beállítás (Suspend To RAM) az S1-nél mélyebb alvási lehetőséget biztosít. Az S1-gyel szemben a gép látszólag teljesen kikapcsol, de a tápegység készenléti ágán keresztül az alaplap folyamatosan biztosítja az energiát a memóriamodulok számára, ami ennek hatására nem felejti el a benne tárolt információkat. Hátránya, hogy a tápellátás megszűnésével az aktuális állapot elvész.

Switch Tax

(#677) canniball válasza MasterMark (#676) üzenetére


canniball
nagyúr

Annyira volt konkrét a válasz mint a kérdés. :P

Amúgy szerintem az S3 szerencsésebb: mint az idézetedben is olvasható mélyebb alvási lehetőséget biztosít (márpedig ha nem használjuk a gépet akkor miért legyen kevésbé mély?) és legfőképpen nem pörgeti tovább a ventiket.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#678) Ricky Pauer


Ricky Pauer
csendes tag

Helló, kéne nekem egy kis segítség.
nos: Vettem egy Abit Ic7 lapot. Az everest leírja hogy Abit Ic7 és zárójelben a G-t, a hálókártya üzemel rajta, de viszont az alsó SATA csatik, se az a fölötti csip nincs rajta a lapon. Arra a csipre gondolok amin az IC7 matrica található. A Kérdésem annyi lenne, hogy ha esetleg ráforrasztanék + 2 Satát akkor az üzemelne vagy ezt felejtsem el és vegyek bele egy SATA kártyát? Ksz előre is :R

És lenne még egy gondom. Van 2x1GB Corsair LC2-es ramom valamint 2x1GB G.Skill (ennek nem tudom az Lc számát) Ha berakom a 4x1GB-t akkor nem ad képet a lap, és ha kiveszek 1db G.Skill-t akkor igen, megnéztem külön külön és mind a 2 párral megy csak egyszerre a 4-gyel nem. Ezt mivel lehetne orvosolni?

[ Szerkesztve ]

Cuccaim: http://hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=Ricky+Pauer&sival=&sctyid=&scmpid=&ssell=

(#679) Viktor77 válasza Ricky Pauer (#678) üzenetére


Viktor77
titán

Nem üzemelnének. Az Intel chip 2-t vezérel, ezért van (lenne) rajta még egy vezérlő.

Ramoknál az a lényeg, hogy 4 oldalnyi memóriát rakhatsz bele. Ha egyoldalasak a memóriáid akkor rakhatsz bele 4-et, ha kétoldalasak, akkor csak 2-t, mert ha mindkét oldalon vannak modulok, akkor az ugye már 8 oldalnyi memória lenne.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#680) Ricky Pauer válasza Viktor77 (#679) üzenetére


Ricky Pauer
csendes tag

Köszi a gyors választ. :R Viszont próbálkoztam még a ramokkal és 3x1GB+1x512Mb-vel megy, úgy, hogy mind a 4 ram kétoldalas. Valami tipp még? :R

Cuccaim: http://hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=Ricky+Pauer&sival=&sctyid=&scmpid=&ssell=

(#681) LGSyrus2


LGSyrus2
csendes tag

Én is ic7 megszállott vagyok, és a lap tuning határait próbálgatom. 4GB (4x1GB 2x ADATA 1x Transcend 1x Kingmax) memória van benne, mind a négy két oldalas, és gyönyörűen fut vele habár a tuningolás már nem megy olyan jól. Korábban 3GB memória volt benne (2x1GB+2x512MB 1x ADATA 3x Kingmax), akkor feltudtam húzni a 3GHz-es procit 3,9-re 5:4-hez fsb aránnyal és feszültség növeléssel, most meg csak 3,35-re tudom felhúzni, és csak 1:1-hez fsb aránnyal ha 5:4-el próbálom, akkor meg sem nyikkan a gép, és resetelhetek... Másrészt, ha bekapcsolom a PAT-et akkor ugyan ez van, akármilyen beállítással próbálkozom, valamint a Game Accelerator-sem működik... ez miért lehet... a régi memóriákkal sajnos nem fogom tudni kipróbálni, mert azok el lettek adva...
Előre is köszönöm a tuning veteránok hozzászólását, és nagy tisztelet az ic7-es alaplapnak!
:R

Akárhányszor pofon vág az élet, mindig kelj fel és menj tobább.

(#682) odrif


odrif
MODERÁTOR

Szüleim gépében van egy ilyen alaplap.
Még biztosan az eredeti bios van rajta, BIOS frissítés nem történ.
Érdemes a BIOS-t frissíteni, gyorsabbak lesznek tőle a ramok?

20 éve a Prohardveren

(#683) Aflamin válasza odrif (#682) üzenetére


Aflamin
tag

Ha eddig minden jó volt, akkor nem érdemes piszkálni!
Az enyém is 26-os verzió, 8 éves. :))

(#684) odrif válasza Aflamin (#683) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

enyém is 8 éves
kellő memória mennyiséggel (2 gb) telepíthető a windows 7?

20 éve a Prohardveren

(#685) Aflamin válasza odrif (#684) üzenetére


Aflamin
tag

Simán telepíthető! :)

(#686) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.

Meg tudnátok mondani hogy melyik a legerősebb proci ami még biztos jó egy abit ic7-es lapba ?

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#687) Ricky Pauer válasza rostiron (#686) üzenetére


Ricky Pauer
csendes tag

Hali! Intel P4 EE 3.4Ghz!
De egyébként az IC7 az összes procit kezeli ami kijött 478-ba.

Cuccaim: http://hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=Ricky+Pauer&sival=&sctyid=&scmpid=&ssell=

(#688) canniball válasza Ricky Pauer (#687) üzenetére


canniball
nagyúr

A Willamette magosokat nem kezeli.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#689) rostiron válasza canniball (#688) üzenetére


rostiron
őstag

Köszi mindkettőtöknek,de lenne még valami.
Bios-t honnan lehet még letölteni és mi a frissítés pontos menete ?

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#690) freshman2.0


freshman2.0
csendes tag

Szép napot mindenkinek.
Először is szeretném jelezni,hogy nem vagyok szakértő,sőt teljesen antitalentum vagyok ebben a dologban,ezért is kérek innen segítséget.
Van egy régi,(pontos életkor ismeretlen)használtan kapott gépem,amiben egy abit-ic7 alaplap van.
3 éve van nálam a gép, én netezek a gyerekem játszik rajta.(Forma1, Need for Speed....)
Pár napja a gép nem kapcsol be.Levettem a ház oldalát,és amikor megpróbáltuk bekapcsolni, csak az alaplap alján világított egy kis lámpa,a processzor (intel) meg csak pisszent egyet,és a ventilátor()remélem jól írom az alkatrész nevét,ha nem akkor sorry) egy mm-t mozdult meg és semmi több.
Szóval kérdésem a következő: vessek rá sűrű sorokban keresztet,és vegyek tőle érzékeny búcsút,vagy még netán van remény??
Ha mégis csak kihalt,mint a dinók,akkor kilehet-e cserélni egy másik alaplapra.Ha igen,milyenre?
És mivel,mint mondtam volt számítógépben nem vagyok otthon egyáltalán,így szeretném tudni, hogy a gépen lévő (személyes) adatok közül veszik-e el valami, ha cserélve van az alaplap.(ez most tök kínos,nem tagadom tényleg sötét vagyok ebben a dologban. Nézzétek el nekem,mégis csak egy 45 éves anyuka vagyok)

A segítséget előre is köszönöm! :F

(#691) canniball válasza freshman2.0 (#690) üzenetére


canniball
nagyúr

Ha csak annyi a bibi hogy esetleg kimúlt a lap attól még a "személyes adatok" (gondolom képek, dokumentumok stb. a kérdés tárgyai) megmaradtak a merevlemezen.
Maga a probléma sajna nem tudom mi lehet, de a legjobb az lenne ha keresnétek valakit aki ért hozzá és leteszteli.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#692) freshman2.0 válasza canniball (#691) üzenetére


freshman2.0
csendes tag

Köszönöm a gyors választ.Már nem is annyira elkeserítő a helyzet.Bár tudom,hogy a remény hal meg először.

:)

(#693) zotyesz66


zotyesz66
őstag

Felhozom pár hónap után.
Hozzám került egy IC7 v1.1, tetszhalott állapotban van. Tehát a lapon levő LED táp alatt világít, bekapcsolásnál felpörögnek a ventik, de különben semmi. CMOS clear volt többször is. A belerakott RAM és proci egy i865-ös Asrock-ban hibátlanul megy.
Állítólag még régebben beledugtak valami USB hardverkulcsot, akkor leállt és nem indult többet. Van esélye életet lehelni bele valahogy?

(#694) szombi


szombi
tag

Sziasztok!

Nemrég hozzám került egy "sima" IC7 lap, azaz LAN csip nélkül, 2 SATA.
A PS/2 billentyűzet port halott, USB-vel tolom, de ez a legkisebb bajom vele.

Szeretnék procit tuningolni, de már fél napja szanaszéjjel szivat a lap.
Az a baj hogy a legtöbb működőképes (proci sebesség) beállítás mellett nem ismeri fel a SATA vinyót, vagy ha felismeri akkor nem hajlandó boot-olni. A legidegesítőbb hogy a proci 200MHz FSB-je mellett rendesen megy, de 201-nél nem. Érdekes, kis feszültség emeléssel 266MHz-en bootolna, csak már a win be is kékhalálozik, 240-264MHz között pedig az összeset végigpróbálva ugyanaz a hiba. Valahol kapcsolatba van a PCI sebességgel, mert ha 33MHz-nél nagyobb akkor garantált a hiba. 31-32MHz mellett sem mindig jó. Szóval egy proci mellett kb. 2-3 jó beállítás létezik (az eredetivel együtt), közöttük jó nagy ugrásokkal.
Ez a lap valami agyrém, már az "önkényes" dual-channel funkció elővarázslása is elvett ennyi időt...

(#695) Mike30


Mike30
csendes tag

Üdv win 7 van a gépen de valamiért az újratelepítés óta nincs hang nemtudom miért

(#696) Szaki Bácsi válasza Mike30 (#695) üzenetére


Szaki Bácsi
tag

Hang kártya driver fenn van? Egyszer nekem is csinálta. Ismét újraraktam ugyan azzal a CD-vel és megjavult.

Ne feledd az értékelést! Ha megfelelt az üzlet kérlek értékelj!! :) \"Az überbrutál SSD 8000, de a Bacsis okozta mosoly megfizethetetlen. Minden másra ott a lekvár."\

(#697) Szaki Bácsi


Szaki Bácsi
tag

Sziasztok nekem lenne egy olyan kérdésem, hogy amikor menteni akarok BIOS-ban akkor lefagy a gép. De teljesen hihetetlen amiket ilyenkor összehoz. Pl.:

-Be akarom álltani az időt. Beállítom -> F10 -> nyomok egy entert -> lefagy -> Reset -> elmentette.

-Proci tuningnál: Beállítom az órajalet amit akarok -> F10 -> Enter -> Lefagy -> Reset -> nem húzza a procit, de a BIOS-ban elmenti azt az órajelet amit beállítottam.

Ezt gy váltogatja. Boot-ot tuom álltani ezzel a módszerrel. De pl azt hogy hogyan olvassa a vincsesztert azt nem.

Valaki valami tipp?

Mellékesen. Nagyon lassú a gép. Max3-as lap. SL7PP proci 3x512 400Mhz-s Ram-mal nem kellene ennyire lassúnak lennie, mint most. Az előző gépem. Sima IC7 lap, SL7PP proci, 2x1GB 400-as Rammal minimum 15ször gyorsabb volt egy 5200-as vinyóval. Ebben most egy 7200-as van, és ugyan az a VGA. Ugyan azzal a CD-vel is van telepítve.

Elképzelhető, hogy a BIOS hiba miatt ilyen lassú?

Választ előre is köszönöm. :R

Ne feledd az értékelést! Ha megfelelt az üzlet kérlek értékelj!! :) \"Az überbrutál SSD 8000, de a Bacsis okozta mosoly megfizethetetlen. Minden másra ott a lekvár."\

(#698) Mike30 válasza Szaki Bácsi (#696) üzenetére


Mike30
csendes tag

nincs nekem hozzá cd-m :(

(#699) Szaki Bácsi válasza Mike30 (#698) üzenetére


Szaki Bácsi
tag

Ez biztosan jó lesz, én is ezt szedtem amikor Win7 volt a gépen. :) :R

Szerk.: Amennyiben a Hang CD-re gondoltál. :)

[ Szerkesztve ]

Ne feledd az értékelést! Ha megfelelt az üzlet kérlek értékelj!! :) \"Az überbrutál SSD 8000, de a Bacsis okozta mosoly megfizethetetlen. Minden másra ott a lekvár."\

(#700) Mike30 válasza Szaki Bácsi (#699) üzenetére


Mike30
csendes tag

alaplapi hangra gondoltam de nagyon köszönöm

(#701) Szaki Bácsi válasza Mike30 (#700) üzenetére


Szaki Bácsi
tag

Nincs mit. :R

Ne feledd az értékelést! Ha megfelelt az üzlet kérlek értékelj!! :) \"Az überbrutál SSD 8000, de a Bacsis okozta mosoly megfizethetetlen. Minden másra ott a lekvár."\

(#702) LGSyrus2


LGSyrus2
csendes tag

Sziasztok. Nekem most lenne egy problémám...
Abit IC7-es lappal megáldott számítógépem, egyszer csak fogta magát, és nem indul. Benyomom a bekapcsoló gombot, és beindul, de a monitor sötét marad, és a beépített alaplapi hangszóró meg sem nyikkan, illetve a NorthBridge-en tojást lehetne sütni két pillanat múlva. Valamint a HDD led is folyamatosan világít. Minden alkatrész működött, egy tartalék alaplapomon, ami egy Abit BE7-EII... Tehát biztosan az alaplappal van a gond, de nem tudom, pontosan mi. Vagy a NorthBridge szált el, és azért forrósodik át egy pillanat alatt, vagy pedig a pár kondenzátor adta be a kulcsot. Az utóbbi esetben, még menthető a lap. Szerintetek, mi lehet a baja? Meg tudom még menteni, vagy vegyek egy másikat?

Akárhányszor pofon vág az élet, mindig kelj fel és menj tobább.

(#703) Szaki Bácsi válasza LGSyrus2 (#702) üzenetére


Szaki Bácsi
tag

Szia. Ilyen probléma nekem is volt. Nézd át a kondikat, ha nem púposak, akkor ki kell mérni. Ez akkor van, ha az egyik kondi kezd kiszáradni, és több áramot ad. Többet ne nagyon próbálkozz vele mert lehet nagyobb baj is. Csak nézd át, aminek kicsit is púpos a teteje azt sürgősen cserélni kell.

Ne feledd az értékelést! Ha megfelelt az üzlet kérlek értékelj!! :) \"Az überbrutál SSD 8000, de a Bacsis okozta mosoly megfizethetetlen. Minden másra ott a lekvár."\

(#704) LGSyrus2 válasza Szaki Bácsi (#703) üzenetére


LGSyrus2
csendes tag

Egy púpos kondi sincs a lapon, és sajnos csak 200uF-ig tudok maximum mérni, szóval a procit ellátó nagy 2000uF-osokat nem fogom tudni mérni, de azért a többire majd rámérek, persze kiforrasztva, gondolom... De tervbe vettem egy Abit ic7-max3 beszerzését, és minden chipre ragasztok hűtőbordát, biztos ami biztos. Ez a lap eddig OCZ platinum tuning ddr500 2x1Gb, P4 prescott 3GHz/1MB/800-as fő alkatrészekkel, nVidia GeForece MSI 7600GT-s videokártyával, és pci lan kártyával üzemelt. 255/255fsb-n 1.41v proci 3,83GHz, 2.7v ddr 510MHz 3.3.3.6 időzítéssel, 1.6v agp 22%-os videokártyatuning, 75/40 agp/pci bus beállításokkal. Ha tuningról van szó, akkor tőlem nyugodtan kérdezhettek. Persze azért egy izmos cpu hűtő nemárt, főleg a prescott magos példányokhoz.

Akárhányszor pofon vág az élet, mindig kelj fel és menj tobább.

(#705) IstvánLászló válasza LGSyrus2 (#704) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Szia
Figyelmetlen voltam valoszinü mielött irtam.

NorthBridge-en tojást lehetne sütni két pillanat múlva.
NorthBridge csip elfáradt vagy kondi dióda zárlat okozhat ijet.

Egy púpos kondi sincs a lapon, és sajnos csak 200uF-ig tudok maximum mérni, szóval a procit ellátó nagy 2000uF-osokat nem fogom tudni mérni, de azért a többire majd rámérek, persze kiforrasztva, gondolom.
Vigyázz a kondik ki forrasztásával,mert a nyáklemezek több rétegböl készülnek.
A 2000uF-os kondik nemszoktak meghibásodni.
Kiforrasztás elött javaslom nézzd meg ovatósan kézzel hogy melegszik-e valamejik kondenzátorod.
Ha valamejik szokatlanul melegszik az lehet a hibás.
Üdvözletem remélem tudtam valamit segiteni.
István

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#706) LGSyrus2 válasza IstvánLászló (#705) üzenetére


LGSyrus2
csendes tag

Szia. Egyik kondisem melegszik, de még nem mértem rájuk, idő hiányában... Köszönöm a figyelmeztetést. Majd írok, ha bemértem a kondikat.

Akárhányszor pofon vág az élet, mindig kelj fel és menj tobább.

(#707) IstvánLászló válasza LGSyrus2 (#706) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Szia köszönöm hogy irtál.
Nem figyelmeztetésül irtam neked.
Segitő szándékból irtam soraimat.
Üdv. István

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#708) tgolyo


tgolyo
csendes tag

Sziasztok!
én is elővettem ezt az alaplapot, mert a Fiam barátnőjének elszállt a gépe. nincs véletlenül meg valakinek a telepítő lemez? fogalmam sincs hova tettem. előre is köszönöm.

(#709) canniball válasza tgolyo (#708) üzenetére


canniball
nagyúr

Valahol megvan de csak szerda magasságában tudok segíteni, ha addig nem jön más aznap dobj egy privit és megpróbálom előkeresni.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#710) tgolyo válasza canniball (#709) üzenetére


tgolyo
csendes tag

előre is köszönöm. :R

(#711) LGSyrus2


LGSyrus2
csendes tag

Valakinek nincs esetleg elfekvőben ic7-max3 alaplapja, amit vettem sajna nem jó de a srác akitől vettem rendes és próbagaranciában vissza cseréli nekem, de sajnos így dugába dőltek a terveim. A videokártya, meg az SL7AA legendás Gallatin magos processzor is megvan már, csak az alaplap hiányzik, és sehol nem találok. :O

Akárhányszor pofon vág az élet, mindig kelj fel és menj tobább.

(#712) Petya7701


Petya7701
újonc

Sziasztok

Segítséget szeretnék kérni. Abit Ic7-G alaplamom van és felraktam rá a win 7-et de nem találok hozzá drivert így nem működik megfelelően. Nem ismeri fel a videókártyát stb. ( ati radeon hd 4600 ) Tud valaki megfelelő drivert windows 7 hez ehhez az alaplaphoz? Vagy ne is próbálkozzak win 7-et felrakni mert nincs hozzá támogatás. Én a neten nem találtam sehol.
Előre is köszönöm a mielőbbi választ.
Üdv

(#713) LGSyrus2 válasza Petya7701 (#712) üzenetére


LGSyrus2
csendes tag

Egyszerű a megoldás. Mikor telepíted a drivert, akkor a setup file-ra menj rá egér jobb klikkel, és a tulajdonságok között találsz egy olyat, hogy kompatibilitási be állítások. Állítsd be a win xp-t és alkalmazd a beállítást, majd futtasd le a telepítést és voala, máris működik... :)

Akárhányszor pofon vág az élet, mindig kelj fel és menj tobább.

(#714) csibe83


csibe83
újonc

Üdv!
Lenne egy eladó abit ic7 max3 alaplapom! Ha valakit érdekelne írjon és megbeszéljük!

(#715) zsibibazsa


zsibibazsa
újonc

Üdv Mindenkinek!
Nekem is Abit IC-7-es lapom van,nagyon szeretem,de kicsit elhamarkodva vettem hozzá egy ATI RADEON X1600 PRO 512M DDR2 AGP-s kártyát.
Két kérdésem lenne:
Látni fogja egyáltalán a kártyát a lap?
Valamint ha igen,le fogja tudni kezelni?
Mivel BIOS-ban csak 256MB-ig kezel kártyát.Legalább is a jelenlegi beállítások szerint.Most egy ATI Radeon 9600 SE 128MB-os kari van benne.
Válaszotokat előre is köszönöm.
Üdv.
zsibi

(#716) Razermazer


Razermazer
őstag

Sziasztok

Hozzámkerült egy ilyen lap, a problémám a következő. Csak ide vinyót hajlandó beolvasni, sata vinyót nem bios 1.8-as van rajta.
Ez a probléma akkor jelentkezik, amikor rá van kötve egy IDE dvd-író, ő és egy sata vinyó együtt nem mennek.
Minden megpróbáltam a biosban mindenféle beállítást semmi.
IDE dvd író IDE 1 csatornán van, sata vinyó sata1-es porton van.
Biosban ha auton hagyom a beállítást akkor a dvd író primary slave re van rakva, a sata vinyó pedig secondary masterra.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#717) Razermazer


Razermazer
őstag

Windows 7 alatt melyik az a háttértárvezérlő amit nem tud telepíteni és nem találja? silicon image raid vezérlő vagy intel raid vezérlő? ez egyiket nem is fogja úgyérzem mert csak xp alá van.
Természetesen nincsen hozzá telepítő cd minden más megvan.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#718) LGSyrus2 válasza zsibibazsa (#715) üzenetére


LGSyrus2
csendes tag

Kedves Zsibibazsa.
A kártyát gond nélkül le fogja kezelni, amit meg a bioszban láttál az a beállítás azt szabja meg, hogy a kártya mekkora helyet kap gyorsító tárnak a RAM-ból, ha jól tudom. Nekem egy 512MB-os Geforce 7600GT van a gépben, de tervezem, hogy beszerzek egy 7950GT-t.

Akárhányszor pofon vág az élet, mindig kelj fel és menj tobább.

(#719) FF23


FF23
senior tag

A kis P4-em:

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#720) LGSyrus2


LGSyrus2
csendes tag

Keresek eladó Abit IC7-MAX3 alaplapot. Maximum 10000 Ft-ot fizetek érte.

Akárhányszor pofon vág az élet, mindig kelj fel és menj tobább.

(#721) M0ng00se


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Üdv.
Lenne egy félholt lapom. Abit ic7. Megvettem összedugtam mindent képet ad, bios tölt. Aztán ott lefagyott,de azt hittem csak valami bug. Kikapcsoltam , raktam bele még memóriát, és azóta semmi. Venti pörög meg minden, és az alján világít a piros és kék led. bármi ötlet?

V6

(#722) Greg Sanchez


Greg Sanchez
csendes tag

Sziasztok,

Lenne egy kérdésem, amiben kérném szépen a segítségeteket: ABIT IC7 alaplapon lehet SSD-t üzembe állítani valahogy?
Mert próbáltam egy Kingston SV300S37A típusú 60 GB-os SSD-t rádugni, de nem ismeri fel a BIOS, hiába van SATA only módban az IDE vezérlő.
Halott ügy?

Köszi a segítséget!

(#723) FF23 válasza Greg Sanchez (#722) üzenetére


FF23
senior tag

Biosban a SoftMenu alatt a CPU Operating Speed-et állítsd User D...-re, majd az AGP/PCI frekit fix 66/33 MHz-re és jó lesz.

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#724) kzsolti97 válasza Greg Sanchez (#722) üzenetére


kzsolti97
csendes tag

Most szórakozom egy Abit ic-7-el és tényleg nem ismeri fel a kingston v300-as ssdket (sőt sandforce vezérlősből egyikkel se ment azok közül amiket kipróbáltam) viszont pl egy a400-al gond nélkül működik.

Csak a Windows 7 :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.