Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) Maateeo


Maateeo
aktív tag

Újabb linkgyűjtemény (némelyikhez kell regisztráció):
Olaszország
Oroszország
Lengyelország
Szlovákia
Franciaország
Ausztria - reg.
Anglia - reg.
Kelet-Németország

Jó szórakozást hozzá,remélem mindenki talál kedvérevalót. ;)

Xperia XA1 || Xlive: Stratus LX || Steam: Sir Mate LX || YT: maateeoc || Keress telefonon ha kellek!

(#502) railjet66


railjet66
csendes tag

Helló! Tudna valaki nekem Railjet taurust és kocsikat,esetleg vezérlőt?Ha valakinek megvan átküldené nekem? Címem: csomos_erik@freemail.hu

(#503) juvenileboy


juvenileboy
csendes tag

Sziasztok!
Tudnátok adni olyan linket amin Osztrák pályákat lehet letölteni?
Vagy Svájc,ahol szép hegyek vannak.
Előre is köszönöm.

(#504) Temerti válasza juvenileboy (#503) üzenetére


Temerti
tag

Két hozzászólással a tiéd előtt a kolléga linkelt egy Ausztriai gyűjteményt is.

(#505) juvenileboy


juvenileboy
csendes tag

Sziasztok!
Az MSTS-em hibaüzenetet ír ki!
ezt a mappát/vagont keresi:
H-Start_21-55_halberstadti
ezen belül mav_50_55_21-55_516-7.wag és mav_50_55_21-55_522-5.wag
Ha valakinek esetleg megvan egy linket tudna adni honnan lehet letölteni vagy adok egy email címet.
Előre is köszönöm.

(#506) Maateeo válasza juvenileboy (#505) üzenetére


Maateeo
aktív tag

Ez ActHu-s? Vagy mi ez tulajdonképpen?

Xperia XA1 || Xlive: Stratus LX || Steam: Sir Mate LX || YT: maateeoc || Keress telefonon ha kellek!

(#507) Jadro


Jadro
veterán

Kiadtuk: DDu2

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#508) népliget


népliget
csendes tag

Üdv Mindenkinek, évek óta állandóan a TrainSimulátoron lógok, ilyet soha nem csinált:
Újratelepítve (eredeti CD) és az alap program egyszerűen nem indul, kéri a cd-t.
Próbáltam teljesen letakarítani a gépről registry clean, reinstall, utána ugyanaz.
A parancsikon jó helyre mutat de -bár a program ott van a C:-n mégis a cd-meghajtón keresi.
Mit lehet ilyenkor tenni, hátha vkinek van ötlete?
Köszönöm...

(#509) akeke válasza Jadro (#507) üzenetére


akeke
csendes tag

már alig várom hogy feltelepüljön!!!! feladatok kb mikor lesznek DDU-ra?

(#510) Anulu79


Anulu79
addikt

Sziasztok!

Régóta szeretnék már játszani hazai útvonalakon meg itthon futó szerelvényekkel. Tudtok esetleg valami tippet adni a játékhoz? Mindjárt neki állok átolvasni a topicot, de minden új infónak örülök és köszönök. :)

(#511) Jadro válasza akeke (#509) üzenetére


Jadro
veterán

Folyamatosan egyre több. Marci fórumon már van is pár linkelve.

Anulu79: ajánlom figyelmedbe az első hsz.-t!

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#512) szuperbazs


szuperbazs
tag

Sziasztok! újonc vagyok és már az elején hibákba ütközök.. elmondom mi történt, megköszönném ha valai tudna segíteni: 1. feltelepítettem a szimulátort 2. officielemstspatch 3.magyarosítás 4. kezdőképek mávosítása - :) 5. toolsupdate 6. trainupdate 7. az 1.8.052113 binpecs 8. acthu csomik 9. xtracks 320 10. newroads v40 msts1. ekkor elindítottam és hibátlanul működött egy alap mozdonnyal egy alap feladaton. azután letöltöttem a mura2 pályát, illetve próbáltam már alföld5-el is, addig semmi gond amég nem akarok elkezdeni egy feladatot. nem akarom bemásolni, mert kb 80-90 egymás utáni hibaüzenetet kakpok, többnyire shape és a train-database beolvasására vonatkozólag... várjatok, ez még nem minden, mert miután kilépek és újraindítom a játékot, már a főképernyő megjelenése előtt újra jelentkeznek a hibák. rákerestem böbb helyen is, elég gyakori hiba jórészt a binpecs hiánya miatt... de uninstalláltam és újratelepítettem először csak a pecst utána az egész játékot és ugyanez... egyébként láttam képeket és videókat a pályáról, ezúton is szeretnék köszönetet mondani és gratulálni a készítőknek, lenyűgöző munka!! a válaszokat előre is köszönöm!

(#513) tamas0713 válasza szuperbazs (#512) üzenetére


tamas0713
csendes tag

Nos akkor elmondanám az én meglátásomat:
1. a train-databaset akkor is kiírja ha hiányol egy mozdonyt, vagy egy szerelvényt. Amikor nekem ezt szokta kiírni akkor megnyomom a billentyűzeten azt a gombot ami megnyitja a start menüt. Ekkor kilép a játékból de a hiba az asztalon marad, és így megnézem, hogy tényleg hiányzik ez. Néhányszor a mappa neve van rosszul írva. Például a H-Start H Start verzió. Tehát néz utána ezeknek..
2.A Shape hibát azért írja ki, mert nem jól raktad fel az xtracks vagy a newroadsot. Valószínű, hogy az xtracks-sel lesz a gond, mert nekem is okozott néhány problémát. Bár hozzá kell tennem, hogy először én nem a telepítő csomaggal raktam a játékba hanem csak egy sima másolással, de miután a telepítővel megcsináltam azóta nincs baja. Szerintem rakjad újra az xtracksot.

Remélem sikerül megoldani a problémát.

[ Szerkesztve ]

(#514) népliget válasza szuperbazs (#512) üzenetére


népliget
csendes tag

Üdv, előfordult,hogy az SD-fájlban levő shape név nem egyezik az S mappa nevével, vagy hiányzik a végén a .s -ilyenkor is shape hibát jelez.Érdemes megnyitni (jegyzettömbbel) az ENG/WAG és SD fájlokat, összevetni az S mappa nevével.
Gyorsan meg lehet találni a hibát a Conbuilder 4.0 programmal,naplózza a hibákat és helyüket is.
A sorrend a TS telepitésénél fontos! Leírása Jadrónál http://jadro.yofej.hu/readarticle.php?article_id=4

(#515) szuperbazs


szuperbazs
tag

tamas0713, népliget: a jó Isten áldjon meg titeket!(: nagyon szépen köszönöm a segítséget!!!!(: ma sikerült kiküszöbölni az eddigi hibákat, azokon a pályákon már tudok játszani egy-két feladattal de a többi feladat elkezdése során a szimuláció betöltése alatt a következő, eddig fel nem merült hibával találkozok: "A vasút inicializálása sikertelen." és itt nincs olyan opció, hogy "tovább".. ezt kegyetlenül a tudtomra hozza egy sima OK-val fűszerezve, hogy biztos legyen abban, hogy tudomásul vettem(: találkoztatok már ilyennel? esetleg erre is van megoldás?

(#516) tamas0713 válasza szuperbazs (#515) üzenetére


tamas0713
csendes tag

Szerintem azért írja ki, mert hiányzik valami abban a pályában. Nekem például a texture mappába volt egy fájl ami hiányzott. Javaslom, hogy rakd újra azt a pályát.

(#517) krc33


krc33
csendes tag

sziasztok olyan problémám van hogy feltelepitetettem a mstst és be tőltéskor microsoft hibát ir ki hogyan lehet ezt javitani valami train exe hiba van

(#519) railjet66


railjet66
csendes tag

Hali.Honnan lehet letölteni a Budapest-Eger pályát? Nem találom sehol... de act-okat azt már igen.

[ Szerkesztve ]

(#520) jákob13


jákob13
tag

Halihó éppen egy pályát építek olyan mávos jellegű két vágányos villamosított pálya több mellékvonallal és szeretnék bele pár km hosszú kis vasútat de van egy kis baj amikor ki keresem a kisvasúti síneket a pálya szerkesztőbe akkor rá kattintok és hibát ír ki és nem tudom lerakni

Nem tudjáktok mit lehetne ezzel csinálni hogy működjön ????:S:S

https://www.facebook.com/ModellvasutH0?ref=tn_tnmn

(#521) szuperbazs


szuperbazs
tag

Szép napot! Tudnátok választ adni arra, hogy activity szerkesztés során miért közlekednek az AI vontatok 25km/h-s vmax-al? :F vagy ez mindenkinél így van? teszteltem a játékban is, ott sem gyorsabbak. Ez normális? (1.8.052113 bin)

(#522) Maateeo válasza szuperbazs (#521) üzenetére


Maateeo
aktív tag

Activity készítésénél az AI vonat sebességét betudod állítani,amikor összerakod a szerelvényt illetve megadod az útvonalat.

Xperia XA1 || Xlive: Stratus LX || Steam: Sir Mate LX || YT: maateeoc || Keress telefonon ha kellek!

(#523) szuperbazs válasza Maateeo (#522) üzenetére


szuperbazs
tag

Sajnos nem segít.. oda bármit írhatok 0-100ig nem hallgat rám... Túl élethűre sikerült a mesterséges intelligencia(:

(#524) szocs30


szocs30
csendes tag

Sziasztok!
Feltettem az Msts bin patchet de azzal se megy kírja az errort.
Segítsetek létszi.
Előre is kössz.

(#525) Maateeo válasza szocs30 (#524) üzenetére


Maateeo
aktív tag

Egyáltalán mi a gond?

Xperia XA1 || Xlive: Stratus LX || Steam: Sir Mate LX || YT: maateeoc || Keress telefonon ha kellek!

(#526) szuperbazs


szuperbazs
tag

szocs mi a hiba üzenet?
-nem tudja valaki, honnan lehet leírtani teljesen az egész msts-t, mielőtt újra akarom telepíteni? ugyanis ugyanazzal a hibával jelentkezik az után is, miután uninstalláltam és/vagy letöröltem az egész mappát....(eng fájlokra ír olvasási hibát, amit nem tudom hogyan lehet kijavítani és nem írja melyik sorban mi a hiba, de nem is kellenek azok a mozdonyok... inkább kihagynám azokat az aktokat, csak eleget akarok tenni a fogadalmamnak, hogy elindítom az msts-t hibaüzenet nélkül ha addig élek is:D) köszi:)

(#527) szuperbazs


szuperbazs
tag

nem találom hova rágja be magát... regeditben rákerestem különböző msts-dolgokra, töröltem amit tudtam, de ugyanazokra a mávos .eng és .wag-okra ír hibákat a teljesen szűz msts(: segítsééééég:)

(#528) szuperbazs


szuperbazs
tag

atomkúl! megvan a megoldás! átneveztem a mappát :D

(#529) Maateeo válasza szuperbazs (#526) üzenetére


Maateeo
aktív tag

Törlés után registry clean a CCleaner nevű segédprogrammal,minden maradék mappa tölése. Nem csak a program files-ból,hanem a következő helyről is:

C:\Users\XX\AppData\Local\VirtualStore\Program Files

Xperia XA1 || Xlive: Stratus LX || Steam: Sir Mate LX || YT: maateeoc || Keress telefonon ha kellek!

(#530) szuperbazs válasza Maateeo (#529) üzenetére


szuperbazs
tag

Kipróbálom kösz!

(#531) Jadro válasza szuperbazs (#521) üzenetére


Jadro
veterán

Ez egy bug. Ezért is olyan nehéz feladatot szerkeszteni. Nem mindig viselkedik ugyanúgy act editorban és a játékban. A sebességkorlátok okozzák a dolgot. Tudsz egy kicsit variálni azzal, hogy máshonnan indítod a vonatot

"eng fájlokra ír olvasási hibát"
Nem oldja meg az újratelepítés. Azért ír ki rá hibát mert nem találja. Ha ugyanúgy visszaraksz mindent, attól még nem szűnik meg a hiba. Egy consist (szerelvényfájl) keres egy eng fájlt egy adott helyen és nem találja, vagy akkor szokott még előjönni ha nincs fent a bin, de olyan gép van fent amihez kellene.

Legközelebb pár konkrét hibaüzenetet is írj!

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#532) szuperbazs válasza Jadro (#531) üzenetére


szuperbazs
tag

Jadro: AI bug!valamelyik külföldi fórumon olvastam, hogy valakinek eszébe jutott, hogy kipróbálja játék közben bekapcsolni a "robotpilótát" (én azt sem tudtam, hogy van ilyen), amit ugyanaz a logika vezérel, mint az ai trafficot! az történt, hogy az autopilot azonnal visszavette a menetszabályzót 0-1es állásba... azt fejtegetik, hogy ez a patch hibája és vissza mentek egészen 1.6.09xxxx -es patchig és azzal normál sebességgel közlekedik minden járat. ki akartam próbálni, hogy mi történne, ha csak az act szerkesztés idejére telepítenék ideiglenesen egy 1.6.09xxxx patcht, de nem találtam sehol ahonnan le lehetne húzni... nem mai darab(:

találtam olyat, hogy train store! ütős a cucc! nem kell mindegyik pályának külön msts és ha eddig sem volt, akkor nem kell 10 percet várni, amíg betölt a program! a train store segítségével csak a kiválasztott actot, a hozzá tartozó pályát ill. szerelvényeket tölti be az msts pillanatok alatt! aki nem ismeri ajánlom, aki meg ismeri az minek olvasta végig?:)

(#533) szocs30


szocs30
csendes tag

http://transfer-tracker.eu:2710/9a20d08e451e52470aff66336806f4ed/announce
Itt van egy honlap:regisztrálj(könnyű),keresd meg és töltsd le innen a játékot(MSTS),ez magyarul van,teljesen.
Jó játékot!!

[ Szerkesztve ]

(#534) szocs30


szocs30
csendes tag

Jó napot.Kicsit furcsát kérdezek de nem tudja valaki,hogy hogyan lehet az ajtókat kinyitni,vagy beállítani,hogy kinyíljanak.
Segítsetek létszi:Előre is kössz.

(#535) szuperbazs válasza szocs30 (#534) üzenetére


szuperbazs
tag

"Msts bin kell az ajtó nyitáshoz meg arra alkalmas model! www.hdmsts.hungary-trains.hu/download.php?list.11 innen le tudod szedni a vagonokat amiknek nyílik az ajtó! Ajtók nyitása num7 num9"

(#536) szocs30


szocs30
csendes tag

Kössz szépen.

(#537) szocs30


szocs30
csendes tag

Valamiért nem megy így se.Beraktam az ajtok mappáit és nem megy.
Segítsetek létszi!

(#538) szuperbazs


szuperbazs
tag

num lock-al próbáltál játszani?

valakinek ismerősen cseng az mvv_pack? (File: 'mvv_pack\mvv_1047_801_4.ENG'
File: 'mvv_pack\mvv_2141_801_7.ENG' File: 'mvv_pack\mvv_2141_802_5.ENG File: 'mvv_pack\MVV_Bm_gyors.WAG' File: 'mvv_pack\res_394-1836-0_brick.WAG' stb...)

köszi:)

(#539) Jadro válasza szuperbazs (#538) üzenetére


Jadro
veterán

Magyar Virtuális Vasúttársaság járművei. Hasonlóképpen csomagban vannak mint az ActHU-s járművek. Innen nem tudod letölteni, csak ha tag vagy, de Marci fórumon azt hiszem linkelve voltak nem rég. Egyedi festésű cuccok, szerintem nagyon szuperek.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#540) szuperbazs válasza Jadro (#539) üzenetére


szuperbazs
tag

jesz! azok meg is vannak. de ez mvv_pack mappában keres olyan fájlokat, amiket azok az mvv csomagok nem tartalmaznak... megnéztem nincs bennük hasonló sem.. sebaj átírom valamire :) azért kösz!

(#541) szocs30


szocs30
csendes tag

Num-lock-al se megy.Bocs hogy ennyi bajom van.
Pedig fent van a bin patch is.

(#542) szocs30


szocs30
csendes tag

Segítenétek létszi hogy mi lehet a baja a játéknak,hogyha felraktam az alföld5 pályát az msts
mappájába és a játékban nem írja ki az alföld5 pályát.
Előre is kössz.

(#543) szuperbazs válasza szocs30 (#542) üzenetére


szuperbazs
tag

Addig nem jelenik meg a pálya a játékban, amíg nincs hozzá egy feladat sem!

(#544) szuperbazs


szuperbazs
tag

szerintetek miért nem tudom lekapcsolni a kocsikat a mozdonyról? lekapcsolás után automatikusan "visszakapcsolódnak" :D amikor elindulok. ezen jót nevettem eddig, de most már inkább lekapcsolnám őket.... vagy ilyet nem lehet csak úgy egy felfedező módban vagy olyan aktivitiben, aben nem ez a feladat?

[ Szerkesztve ]

(#545) Temerti válasza szuperbazs (#544) üzenetére


Temerti
tag

Behúztad a vagonok kézifékjét leválasztás előtt?

(#546) szuperbazs válasza Temerti (#545) üzenetére


szuperbazs
tag

igen... az összeset :) de ez nem csak most jelentkezett, azért gondoltam ez globális probléma, mert kb 5ször telepítettem újra az első két hétben az egészet és mindig is ezt csinálta... találkoztam már ugyanezzel a jelenséggel olyan aktivitiben is, ahol pont ez volt a feladat! a mozdony utáni kocsi nem kapcsolódott le, a többi akár egyesével is.

(#547) Skizz


Skizz
addikt

Hahó

Felraktam az Alföld 3 és 4 mellé most az Alföld 5-öt az 5.1-es kieg.-el és azzal a pár megás patchel együtt és azóta indításnál már vagy 25 hibaüzenetet kapok (Train-Database olvasása sikertelen, aztán felsorol egy rakat Consistot meg vonatot talán). Aztán, ha bejutok a menübe, akkor act indításnál a mozdonynál mindig Ismeretlen van, ettől függetlenül megpróbáltam elindítani és az Alföld 5 betöltésénél is kapok egy csomó ilyen hibaüzenetet. Először megpróbáltam leszedni az összes régi modonyt és szerelvényt, de akkor már el sem indult a játék. Mi lehet a baj? :F

(#548) Skizz válasza Skizz (#547) üzenetére


Skizz
addikt

Megpróbáltam leírni a hibaüzeneteket, de a második oldalnál besokalltam. Azért írok egy párat (rengetegszer ismételte ugyanazon üzenetet), hátha jutunk 1-ről a 2-re:

acthu_szemely\acthu_h-start_b.wag
acthu_szemely\acthu_h-start_bpee.wag
acthu_szemely\acthu_h-start_bpic.wag
acthu_szemely\acthu_h-start_wrric.wag
acthu_szemely\acthu_h-start_bp.wag
acthu_szemely\acthu_h-start_apic.wag
acthu_szemely\acthu_h-start_apmz.wag
acthu_szemely\acthu_h-start_bpmz.wag

Először ezeket ismételte, kb. 4x ennyit dobott ki, aztán:

Trains\trainset\zssk_350\ZSSK_350-011_2009.eng
Trains\trainset\CFR_WLABmee_71-70\CFR_71-70-001.wag
H-MAVTR_V63\H-MAVTR_V63-012_2009.ENG
zssk_350\ZSSK_350-002_2008.eng

Aztán ezek még más számokkal kombinálva kb. 30x, meg még egy csomó másféle, de ott besokalltam. Ja, és ez csak indításnál. Játékba való belépésig most el se jutottam, mert az Alföld 5.1 kiválasztásánál lefagyott az egész, feladatkezelőben meg annyit láttam, hogy Nem válaszol... :F

(#549) remington2 válasza Skizz (#548) üzenetére


remington2
senior tag

Sikerült ma hajszálpontosan ugyanebbe a problémába futnom. A megoldás az, hogy leszeded ezt, és bemásolod úgy, ahogy a kocsicsomagokat kell. Nekem megoldotta a gondot.

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#550) Jadro válasza szuperbazs (#540) üzenetére


Jadro
veterán

Nemrég jelentek meg új MVV csomagok, eléggé át lettek dolgozva. Szerintem ezért hiányzik nálad pár jármű.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.