Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) RoyalFlush


RoyalFlush
őstag

A szimulátor program 2001-ben készült el. A játékkal egy pálya- és mozdonyszerkesztő is együtt járt. Ennek köszönhetően a hazai lelkes játékosok komoly fejlesztői munkát hajtottak végre.

Ízelítőül néhány videó a játékból:

HD MSTS ALFÖLD 6 Nyíregyháza - Debrecen 2737sz. vonat (monor-Hosszúberek-Péteri) MSTS Alföld

2544sz. vonat (nyugati-Zugló) MSTS Alföld msts tram Uv villamos

(a videó megnézéséhez kattints az adott képre)

A Microsoft Train Simulator kipróbálása és megismerése kötelező mindenkinek, aki vasúti programmal szeretne játszani számítógépén.

Kiadó: Ubi Soft/Microsoft

Rendszerkövetelmény:

Processzor: Pentium II - 266 MHz
RAM: 64 MB
Merevlemez: 500 Mbyte (a teljes telepítéshez 1,5 Gbyte szükséges)
Operációs rendszer: Microsoft Windows 95/98/Me/2000/XP
CD-ROM: 4x
8 Mbyte-os videokártya

Megjegyzés: A kiegészítők telepítése után az itt feltüntetettől lényegesen nagyobb teljesítményre van szükség annak érdekében, hogy élvezhető maradjon a szimulátor.

***

Hogyan kezdjünk neki avagy gyorstalpaló a Train Simulator alapok elsajátításához.

Először lássuk mi is kell hozzá. A sorrend nem mindenhol fontos, de ha így telepítjük akkor biztos nem lesz galiba:

1.: Msts alapjáték. Full telepítés esetén 1,7 GB helyet foglal. Az alappályák ma már nem túl látványosak, de újabb pályáknál előfordul hogy ebből másol át objektumokat így ajánlott hogy fentlegyenek.

2.: Hivatalos update Train update és Tools update. Telepítéskor a TS könyvtárát kell megadni.

3.: MSTS Bin patch. Nem hivatalos frissítés a játékhoz. Mindenképpen ajánlott telepíteni, mert rengeteg hibát javít és még annál is több okosságot tesz hozzá az alapjátékhoz. Nem mellesleg az új járművek zöme nem is indul el nélküle. Letöltés. A lap alján van két verzió. Egy legutolsó működő (work release) és egy régebbi de biztos stabil (stable release) verzió. Fontos, hogy ez a hivatalos update után megy csak fel! Anélkül hibát fog jelezni. A Bin patch létrehoz egy uninstaller fájlt a játék könyvtárába. Erre akkor lesz szükség, ha jön az újabb verzió. Ilyenkor előbb le kell szedni a régit és ezután mehet fel az újabb.

4.: Xtracks sínbővítmény csomag. Az alap sínkészlet kevésnek bizonyult az idők folyamán, ezért készült hozzá bővítés. A csomag még ma is bővül, bár egyre lassabb ütemben. A magyar pályák zöme használja ezt a csomagot, tehát fel kell rakni. (Csak az alappályákhoz nem kell.) Legutolsó verziója a 3.20-as, mely visszafelé kompatibilis. Tehát ha egy régebbi pályánál a readme fájlban más verzió van írva, nyugodtan használjátok a legújabbat! 3 verzója van. Önkicsomagolós, tömörített és pályaépítőknek készített verzió. Az első telepítése a legegyszerűbb, kezdőknek azt ajánlom. Letöltés.

5.: Newroads útbővítmény csomag. Ugyanaz mint az előző csak közutakkal. Jelenleg a 4.0-ás verzió a legújabb. Ezt a csomagot kevesebb pálya használja mint az előzőt. Letöltés
Itt jegyeznék meg egy fontos dolgot. A két bővítmény csomagban található egy-egy tsection.dat file amelynek van egy verziószáma (a fájlt megnyitva a fejlécben látható ez a szám valamint a hivatalos letöltő oldalon is ki van emelve) és ez szorosan kapcsolódik egy adott verziószámú csomaghoz. Ahogy a csomag száma, úgy a tsection.dat verziószáma is emelkedik .Ezek amolyan lista fájlok, amik felsorolják a csomagokban lévő objektumokat. Egy ilyen tsection.dat fájl tartalmazza mindkét csomag elemeit, ezért a telepítésnél fontos hogy amelyiknek kisebb verziójú tsection.dat fájlt tartalmaz, azt telepítsétek először, majd a magasabb verziójú csomagot utána. Elsőre lehet hogy ez kicsit bonyolult de ennyire nem vészes a dolog. A jelenlegi Xtracks 3.20 és Newroads 4.0 csomagok tsection.dat fájlja megegyezik. Telepítésük sorrendje tetszőleges.

Az alap ennyi lenne. Ezután jönnek a járművek és a pályák. Ezek telepítésénél kövessétek az adott kiegészítőben található leírást!

A pályák helye a ...Train Simulator/Routes könyvtár alkönyvtáraiban van. A járműveké a ...Train Simulator/Trains/Trainset mappában szintén alkönyvtárakban, míg a járművekhez tartozó szerelvényfájlok (consist) helye a ...Train Simulator/Trains/Consist könyvtárban. Mi az a consist és hogyan készítjük el?

Jadro

***

Végezetül néhány hazai MSTS site (a teljesség igénye nélkül):

Zsivány MSTS oldala
Virtual Modelling Works,
Lillafüredi Állami Erdei Vasút

Facebook - MSTS Barátok

[ Szerkesztve ]

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#2) Kazimír válasza RoyalFlush (#1) üzenetére


Kazimír
őstag

Nekem még az original volt meg azzal a néhány amerikai, brit és japán vonallal. A rendezőpályaudvaros küldetéseket bírtam, a teherszerelvények összeállítását. :)

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#3) Drift_Elek23 válasza RoyalFlush (#1) üzenetére


Drift_Elek23
aktív tag

hát jah...én is nyomtam annó!(és teccet)
mennyibe kerül?meg szeretném szerezni!

A tuning a lelke mindennek

(#4) Kazimír válasza Drift_Elek23 (#3) üzenetére


Kazimír
őstag

Állítólag (az egyik youtubos video kommentjei között olvasható) tavaly októberben egy ezresért vesztegették a Me**a M**ktban valamelyik Árkádban.

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#5) RoyalFlush válasza Drift_Elek23 (#3) üzenetére


RoyalFlush
őstag

Én is, mivel ezidáig csak ismerősömnél volt lehetőségem vele játszani. Mondta valaki, hogy találkozott vele MM-ban elég baráti áron. Bementem miskolciba, hogy megvásárlom, de nem találtam egyik polcon sem :(((

[ Szerkesztve ]

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#6) Kazimír válasza RoyalFlush (#5) üzenetére


Kazimír
őstag

Én anno a fősulin kaptam kölcsön egy sráctól, csak hát végeztem már és vissza kellett adnom, így én is szívesen megvenném. Főleg, hogy annyi magyar pálya és szerelvény létezik már hozzá

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#7) RoyalFlush


RoyalFlush
őstag

A hanghatások szerintem nagyon jók :K Nagyon tetszik amikor az 1.hsz. 2. videoban 6:48 -nál elindul a szerelvény, majd megszólal a kürt ..

[ Szerkesztve ]

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#8) RoyalFlush


RoyalFlush
őstag

Senki sem szokott / szeret vonatszimulátorral játszani? :)

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#9) RoyalFlush


RoyalFlush
őstag

Felhozom kicsit a topicot, hátha valaki kedvet kapott a témához :)

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#10) Neró


Neró
őstag

Jó kis játéknak tünik. ;)

| www.diablohungary.hu

(#11) RoyalFlush válasza Neró (#10) üzenetére


RoyalFlush
őstag

A hazai rajongók szépen felspécizték a játékot, így remek hangulata lett :) Érdemes kipróbálni, ha még eddig nem tetted :)

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#12) Neró válasza RoyalFlush (#11) üzenetére


Neró
őstag

A grafika is szép. :K De tulajdonképp ennek a játéknak mi is a célja avagy mit kell benne csinálni?

| www.diablohungary.hu

(#13) Xelo válasza RoyalFlush (#1) üzenetére


Xelo
addikt

érdekes.. de mi a célja a játéknak? ahhoz gyenge a grafja hogy csak a tájban kelljen gyönyörködni. esetleg vezetni kell a vonatokat? :F ha rosszul csinálod a vonat esetleg kisikolhat (ezt hogy kell írni? :D )? van vmi "vmimeter" ami pl mutatja milyen kellemesen utaznak az embereink? és vki miért játszana ilyennel ha mással is lehet? absz nem kötekedni akarok, hanem tényleg érdekelne :)

(#14) RoyalFlush válasza Xelo (#13) üzenetére


RoyalFlush
őstag

Révén, hogy vonatszimulátor, igen vezetni kell (!) a vonatokat :D A menetidőt betartva kell érinteni az állomásokat, ügyelni a sebességre, figyelembevenni a jelzéseket, stb. Tehát, mint a valós életben egy mozdonyvezetőnek úgy kell teljesíteni az adott pályaszakaszt.
A lelkes fejlesztőknek köszönhetően pedig magyar mozdonyokkal (szerelvényekkel) hazai vasútvonalakat járhatunk be. (1.hsz. videók). Engem megfogott, révén már gyermekkoromban modellvasutaztam, manapság pedig sokat kell vasúton utazom.

[ Szerkesztve ]

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#15) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

OMG ez need!! Azt viszont elfelejtetted említeni, hogy MOD-al lett MÁV-os :)
Annyi kérdésem lenne, hogy ez 1 ember munkája vagy többé? Ha több ember munkája, akkor egy csomagban van benne minden, vagy külön kell killódni mindengyik feltelepítésésvel? Honnan lehet ezt letölteni? (mármint a modot)

(#16) RoyalFlush válasza Darth_Revan (#15) üzenetére


RoyalFlush
őstag

Többé :) Tudtommal nincs minden mod-ot tartalmazó pack. Az nyitó hozzászólás végén linkelt site-okról le tudod tölteni, ami kell :)

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#17) Xelo válasza RoyalFlush (#14) üzenetére


Xelo
addikt

én ilyesmikkel eltudtam anno szenvedni, lehet kipróbálom :))

(#18) Neró válasza RoyalFlush (#14) üzenetére


Neró
őstag

Tehát akkor csak mész és be kell tartani a szabályokat...
Tetszik! Lehet, hogy én is kipróbálom! :K

| www.diablohungary.hu

(#19) Darth_Revan válasza RoyalFlush (#16) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Te próbáltad már? Pontosan miket kell feltenni, hogy olyan legyen mint a 2 videóban? (csak nem azon a szakaszon, de a vonat ugyanolyan legyen)

(#20) RoyalFlush válasza Neró (#18) üzenetére


RoyalFlush
őstag

Kipróbáltad végül a játékot?

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#21) Johnny Rose


Johnny Rose
csendes tag

Sziasztok!
Szerintem is nagyon jó játék.Kedvencem az Alföld 3 pálya,amely igen valósághűen jeleníti meg a létező vonalakat (Köszönet és hála a fejlesztőnek Rőfi Ákosnak eme fantasztikus munkáért!!!).Külföldi vonalakat is lehet szerezni (Protrain kiadványok) a játékhoz,így igen jelentősen fel lehet turbózni a progit.Nekem most a gépen 4.5 GB helyet foglal és még tudnék mit letölteni hozzá.Igen sokszínű a paletta,ugyanis már léteznek hozzá metró és villamospályák is tuti szerelvényekkel együtt.Ahhoz,hogy ezek a kiegészítők jól működjenek szükség van ezekre a progikra: Msts Update , Msts Tools Update , Msts Bin Patch , Xtracks , NewRoads.
Továbbá köszönet azon fejlesztőknek,akik lehetővé tették,hogy a könyebb használat érdekében magyar nyelvi fájlokat írtak hozzá,így ezek letöltésével és beillesztésével honosították eme játékot!Szerencsére sok lelkes programozó fáradozik kis hazánkban azon,hogy ez a játék még igényesebb és szórakoztatóbb legyen!Mindenkinek nagyon köszönöm a munkáját és hivatottságát,hogy mi élvezhessük a mozdonyvezetés kihívását mégha virtuálisan is!!!

(#22) RoyalFlush válasza Johnny Rose (#21) üzenetére


RoyalFlush
őstag

Gondolom nagy meló és sok idő lehet elkészíteni valósághűen egy-egy hosszabb szakaszt.

[ Szerkesztve ]

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#23) Geryson


Geryson
addikt

Hahó Vasutasok!

Felraktam ezt a régi jó kis játékot (kár, hogy a második rész előtt a Microsoft bezárta a továbbfejlesztést) és feltettem egy pár Pro Train kiegészítőt. Biztosan ti is ismeritek ezeket, hiszen ők nagyon komoly, valós, német pályákat csinálnak.

Hatalmas gondom ellenben az (bármelyik szerelvénynél), hogy a gép egyszerűen semmit nem csinál a billentyűzetemre, mindent egérrel kell kezelnem. Billen csak az F1 gombot használhatom, ami bedob a menübe, a vicc, hogy még kilépni sem tudok. Minden rendesen be van állítva, ahogy gyárilag volt, de semmi. Mi lehet a gond?

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#24) Jadro válasza Geryson (#23) üzenetére


Jadro
veterán

Ez egy bug. Alt+Tab kombinációval átlépsz win-be majd vissza és működnek a gombok. Más megoldást nem tudok, nálam is így megy.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#25) Taurus-1047 válasza Geryson (#23) üzenetére


Taurus-1047
csendes tag

Kár, hogy véget vetettek akkoriban a TS2-nek, ki tudja mit hozhatott volna. De olvasgasd a vonatmagazin virtuális vasút részét, és keress rá, az MS csinálja az új MSTS2-t immár az FS-X motorjára. Megjelenés 2009 év vége. [Hivatalos oldal]

(#26) Geryson válasza Taurus-1047 (#25) üzenetére


Geryson
addikt

Köszönöm a tippet, megoldódott! :)

Hú, ez nagyon komoly! Milyen szép már a vezetőállás meg a figurák! Köszi a hírt!

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#27) Jadro


Jadro
veterán

Egy kicsit felhozom a topikot. Hátha még van akinek új:

MSTS Dél-Dunántúl pálya

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#28) RoyalFlush


RoyalFlush
őstag

Megvettem a játékot MM-ban 990 Ft-ért :C Mindjárt fel is telepítem ..

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#29) RoyalFlush válasza Darth_Revan (#19) üzenetére


RoyalFlush
őstag

Az MSTS feltelepítését követően az alábbiakat kell telepíteni:

1. toolsupdate
2. trainupdate
3. patch
4. ActHU járműcsomagok
5. Xtracks
6. Pályák
7. MÁV hangok csomag

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#30) Jadro válasza RoyalFlush (#29) üzenetére


Jadro
veterán

A Máv hangok csomag az Acthu csomagokhoz nem kell ha csak azokat használja valaki. Az acthu csomagokban minden benne van. A többi vagon viszont általában Máv hangcsomagot használ.

A pályák egy részéhez viszont kell a newroads is. Ez az útbővítmény csomag.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#31) RoyalFlush válasza Jadro (#30) üzenetére


RoyalFlush
őstag

A MÁV hangok melyik könyvtárba találhatóak? Lehet őket tovább bővíteni?

[ Szerkesztve ]

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#32) Geryson válasza RoyalFlush (#31) üzenetére


Geryson
addikt

Azt hiszem van a Trains-ben vagy hol egy "Máv hangok" nevű könyvtár!

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#33) Jadro


Jadro
veterán

Így van. A Trains/trainset könyvtáron belül van a MAV_hangok alkönyvtárban. Tetszőlegesen bővíthető. Azért készítettem még régen, hogy helyet takarítsak meg vele. Így nem kell minden vagonnak a könyvtárába betenni őket. Idővel pedig úgy alakult hogy az átfestők is úgy adták ki a vagonjaikat hogy azok erre hivatkoznak. Írtam egy kis cikket a hangképzésről és a fülkenézetek létrehozásának mikéntjéről. Érdemes átfutni.

Itt megtekinthető!

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#34) RoyalFlush


RoyalFlush
őstag

Letöltöttem innen az első pakkot, de nem tudom hova kell kitömöríteni ahhoz, hogy villamos is legyen a játékban. Szükséges még hozzá valami? :F

[ Szerkesztve ]

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#35) Jadro válasza RoyalFlush (#34) üzenetére


Jadro
veterán

Az első csomag én úgy látom egy fantáziapálya. Cirka 400 mega. Gondolom van a csomagban readme file is hogy mi kell hozzá. Egyébként ez a Routes mappába megy.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#36) RoyalFlush válasza Jadro (#35) üzenetére


RoyalFlush
őstag

Én nem találtam, viszont sikerült összehoznom. A probléma csak annyi, hogy az első megállót elérve egy hibaüzenettel kilép a játék. :U No mindegy.

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#37) Jadro válasza RoyalFlush (#36) üzenetére


Jadro
veterán

Mi a hibaüzenet? Mert abból talán ki tudom találni hogy mi a gond. :)

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#38) RoyalFlush válasza Jadro (#37) üzenetére


RoyalFlush
őstag

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#39) Jadro válasza RoyalFlush (#38) üzenetére


Jadro
veterán

Ez azért is érdekes, mert megnéztem most pár feltelepített pályámat és bizony nálam sincs egyikben sem teleshad.sd file. Csak az s file. Semmi gondom nincs a pályákkal. :F

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#40) RoyalFlush válasza Jadro (#39) üzenetére


RoyalFlush
őstag

Csak a villamosos pályánaál jön elő a hiba.

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#41) Jadro válasza RoyalFlush (#40) üzenetére


Jadro
veterán

Azt még nem próbáltam. Szerintem konzultálj a készítővel, csak tud megoldást.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#42) Geryson válasza RoyalFlush (#40) üzenetére


Geryson
addikt

Hát Neked meg milyen rangod van??? :) Ilyet sem láttam még...

Bejön a vonatozás? Én is nemrég tettem fel (ld. pár hozzászólással korábban), feltettem egy csomó ProTrain kiegészítőt (van egy csomó több órás is közöttük) de nekem sajnos már nem jött vissza az a feeling ami anno volt, így le is szedtem...

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#43) Jadro válasza Geryson (#42) üzenetére


Jadro
veterán

A Pro Train sorozattól nem is csodálom ha nem jön vissza a feeling. :) Nem olyan rég próbáltam ki újra az elsőt ezek közül. Régen nagyon bejött. Persze az alappályákhoz mérve érthető. Azóta azonban annyi szép cucc készült hogy így már arra is csak legyintettem. Ma megjelenik a Dél-Dunántúl pálya, javaslok egy újbóli kipróbálást. Ha akkor sem lesz jó érzésed akkor dobd is ki a cd-t, mert ennél többet ebből a játékból nem nagyon lehet kihozni. :)

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#44) roland9393


roland9393
csendes tag

Helló sziasztok! Nagy MSTS játékos vagyok de mindig valami hibát írki a játék betöltése ütán a train fájlokra vonatkozva....ugyebár felraktam az alföld 4 pályát és oda minden kiegészítőt de a vonatokat nme fogadja el és gondolom ez lehet a hiba...segítene nekem valaki hogyan tudnám megoldani ezt a problémát?
Előre is köszönöm....
Ha tud valaki segíteni vegyen fel msnre és ott mondja el hogy mit kell tennem :
rocsi93@hotmail.com
Köszönöm!!!!!!

roland

(#45) BMXgodspeed


BMXgodspeed
csendes tag

Hello

én most keztem el érdeklődni így a vonatok után és azt szeretném kérdezni h honnan tudom letölteni az ALFÖLDET???tudnátok adni inket vagy bármit ahonnan le tudom tölteni vagy az e-mail címemre egy tömörített fájlt küldhet valaki
:DD és még anniy h ha letöltöttem ha töltök bele pályát mozdonyt bármit akk h kell

meg am jó a video is meg a képek is :)

(#47) Dragbajnok válasza BMXgodspeed (#45) üzenetére


Dragbajnok
tag

Szia!
Innen letudod tölteni->[link]

(#48) BMXgodspeed válasza Dragbajnok (#47) üzenetére


BMXgodspeed
csendes tag

köszi

és csak a pályát kell letöltenem mert a sima játékot nem találom????

(#49) RoyalFlush válasza BMXgodspeed (#48) üzenetére


RoyalFlush
őstag

Ilyen sorrendben kell feltelepítened a kiegészítőket, hogy a nyitó hozzászólásban linkelt videóban szereplő vonat(ok), pálya(k) stb. legyen(ek).

(#44) roland9393: ue.

[ Szerkesztve ]

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#50) Jadro válasza BMXgodspeed (#48) üzenetére


Jadro
veterán

Ezek csak kiegészítők. Feltételezzük, a játék már megvan. Egy kis segítség a telepítéshez: [link]

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.