Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1501) Jadro válasza GubisKristóf (#1491) üzenetére


Jadro
veterán

Az bizony a pályaszerkesztőben lett odarakva kézzel. Rendkívül macerás meló.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#1502) rush22


rush22
tag

hello.
valaki tudja esetleg hogy a bp-győr pálya az kész van-e és ha igen akkor honnan lehet letölteni vagy mikor lesz kész ha még készül?

(#1503) Jadro válasza rush22 (#1502) üzenetére


Jadro
veterán

Még nincs kész, így a letöltés helyét firtató kérdés értelmét is veszti. Az hogy mikor készül el, nem lefixált még tudomásom szerint, sok minden változik az építés folyamán. Majd szólni fog a készítő ha látja már a kiadás idejét.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#1504) rush22


rush22
tag

hello.
gondoltam h még nincs teljesen kész.
kösz a választ amugy.

most abba a félig tudatlan állapotban vagyok hogy van egy act és a 2009-10 es menetrend összeállítást kéri hozzá de ahol fennkéne legyen a menetrend,helyette 2011 es van.
az jo az acthoz vagy else indul már ha azt teszem be?

ill.sok actnál írja a gyorsvonati deluxe kocsikat ami jadro bácsi oldalán van fenn az act szerint de ott nincs ilyen nevü azt ugye tudjuk.
ezek csak egyszerü gyorsvonati kocsik vagy ebben az esetben mit lehet tenni?
kösz aki ír.

(#1505) GubisKristóf


GubisKristóf
tag

Honnan tudom letölt? ezt a fáljt?:
AlföldB1t750r20d.sd

(#1506) rush22 válasza GubisKristóf (#1505) üzenetére


rush22
tag

szerintem sehonnan.
ez a páylábol hiányol dolgot.
nekem is van ien játék közbe egy actnál de tov enged.
mikor írja ki ezt játék közbe vagy mikor betölt?

(#1507) GubisKristóf válasza rush22 (#1506) üzenetére


GubisKristóf
tag

amikor elindítom az alföld 6 telepítőjét akkor kiírja hogy hiányzik folytassa és ha folytatásra kattintok (ok) akkor meg kiirja hogy nem sikerült a telepítés

(#1508) rush22 válasza GubisKristóf (#1507) üzenetére


rush22
tag

ez érdekes.
nekem ezt a 120a pályánál írja ki.
kérdezd meg majd jadrot ő azalföld szakértő :))

(#1509) GubisKristóf válasza rush22 (#1508) üzenetére


GubisKristóf
tag

ok

(#1510) Jadro


Jadro
veterán

Rofia az alföld szakértő, Ő készítette a pályát. Nekem még csak a TS sincs fent mostanság. :) Egyébként ez egy sínelem lesz és furcsa hogy ékezet van a fájlnévben. Ha már a telepítésnél hiányolja, akkor a telepítővel van valami. Én leszedném újra.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#1511) rush22


rush22
tag

hello.
gondoltam hogy teis szakértő vagy mivel a te kezed is bennevolt az építkezésbe.

na mindegy.
nekem az lenne még a probláémám h találtam egy jonak tűnő oldalt ahol szép actok vannak,achtus.
de mikor elkezdi betölteni a pályát akkor kidob és semmi hibaüzenet nem jelenik meg csak fekete képernyő.
na most én vagyok a hülye,vagy szarul van megcsinálva az act?
szerintem a második az ami lehetséges,mert egy achtus feladatnál semmi hibának nem szabad lennie.
tehát ez érthetetlen számomra.
kösz aki ír rá.

(#1512) Jadro válasza rush22 (#1511) üzenetére


Jadro
veterán

Egy centit nem építettem az Alföldben, az a DDu amire gondolsz. :)

A kidobást passzolom. Az adott pálya felfedező módban működik rendesen?

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#1513) rush22 válasza Jadro (#1512) üzenetére


rush22
tag

úgy gondolom hogy igen,mert már volt ilyenem és akkor felfedezőben müködött.
gépet is hiába cserélem le,ugyan az a szitu.
de mostmár ugy megyek hogy lese cserélem csak utána ha elindúl pl.

(#1514) Jadro válasza rush22 (#1513) üzenetére


Jadro
veterán

Ha a pálya működik felfedező módban akkor a feladat okoz valami hibát, pl túl sok jármű hiányzik ami kellene hozzá, vagy egyéb act hiba. Ha kitörlöd az összetevőit kiderül. (vagy csak helyezd át az act, srv, és trf fájlokat) A pat fájlok maradhatnak, nem zavarnak be, valamint a felrakott con fájlok is maradjanak. A következő explore route indításkor kiderül hogy a consist fájlok nem találják-e a járműveket vagy maga az act volt hibás.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#1515) szuperbazs


szuperbazs
tag

Nálam hiányzik egy-két sínelem a Ddu pályából (2.1-es verzió) a 40-es vonalon. Ez mindenkinél így van vagy telepítsem újra?

(#1516) GubisKristóf


GubisKristóf
tag

valaki esetleg tudja-e hogy a ddu2 pálya teljesen mikor lesz kész vagy legalább a Budapest-Dombóvár közötti szakasz?

(#1517) rush22 válasza Jadro (#1514) üzenetére


rush22
tag

kösz.már megoldódott.
én voltam kicsit figyelmetlen.

(#1518) rush22 válasza GubisKristóf (#1516) üzenetére


rush22
tag

szerintem majd hamaraosan.
lehetséges h karácsonyra,reméljük.
én arra lennék kiváncsi hogy a Bp.-Győr vonal az a keletiből fog indúlni?
én ezt a pályát várom már.

(#1519) rush22


rush22
tag

jadro!
olyan pl.mikor lesz az msts történetében hogy átléphetjük az országhatárt pl.
párkányba,vagy pozsonyba,ill. kürtösre és hasonlo?!.
azért kérdezlek téged mert te az ilyen dolgokat jobban tudod mint bárki más szerintem.
a7-n lehetséges h lesz ilyen ha lesz a7?

(#1520) peti9878


peti9878
csendes tag

Sziasztok!
Új hét, régi mozdony kerül ismét újbóli kiadásra. Mostani mozdonyunk már nem a Gysev hanem a MÁV színeiben jelenik meg. Ez a mozdony nem más, mint a V43 1286-os számú villanymozdony. Engedélyért köszönet Vonder-nek.
Innen lehet leszedni: www.mstsoldal.atw.hu

ÜDV: peti9878

[ Szerkesztve ]

(#1521) rush22 válasza GubisKristóf (#1516) üzenetére


rush22
tag

http://mutat.net/?http://marci.triak.hu/msts/

szerintem itt kapsz választ a kérdésedre.

(#1522) rush22


rush22
tag

hello.
valaki tudna segíteni a wupper express actot hol találok?

(#1523) szuperbazs


szuperbazs
tag

Befejeztem egy új feladatot és amikor kipróbáltam másfél órán keresztül remekül ment aztán egyszer csak amikor 35 km/h sebességgel közelítettem a váltókörzet felé, a mozdony teljesen magától kábé 1mp alatt felgyorsult kábé 200ra és ment kábé 100 métert, majd kábé ugyanezt megtette hátrafelé, aztán ismét előre és végül lefagyott :D :O :C :Y :((
Miért?

(#1524) szuperbazs válasza rush22 (#1521) üzenetére


szuperbazs
tag

Ide hogy lehet bejutni? Jelszót kér, de nem lehet regelni. Ez valami privát?

(#1525) bolic válasza szuperbazs (#1523) üzenetére


bolic
őstag

Azért mert kis híján "megsiklott" vagyis vontatási túlterheléstől "megpattanak" a kocsik, ilyenkor vigyázni kell vele, különben leszakadnak a kocsik és néha nem tud/nak visszakapcsolni a "tönkrement" kapocs/kapcsok miatt. A lefagyás okára nem tudok semmit, csak az hogy bugos. Kipróbáltam a TS2012-en a váltott váltón keresztülmenni kb. 80 km/h-n, máris megsiklott. Ez a valóságban is akár megtörténhet a siklás. :K

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#1526) rush22


rush22
tag

ja,bocs van egy kezdetleges felhasználónév és jelszó.
most kapcsoltam.
de érdemes regisztrálni szerintem.
minen pályárol ami fennvan és ami készül majd ill.készülőben van levan írva róla minden.
szerintem jó oldal.
felhasználónév:msts
Jelszó:trainsimulator

(#1527) rush22


rush22
tag

valaki azt megtudja mondani hogy 3-as procim van és a játék mindíg akad vaéamilyen szinten.
mért van?

(#1528) bolic válasza rush22 (#1527) üzenetére


bolic
őstag

Mennyit mutat a SHIFT és Y gomb egyszerre lenyomása után? Állomáson és ezenkívül is mérd meg, mert ez természetes. Nálam olyan 7~60fps körül mozgott, ilyen a MSTS. Annyira régi, hogy nem tud kezelni többszálas procit, sem használja ki rendesen a GPU-t sem.

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#1529) szuperbazs válasza rush22 (#1526) üzenetére


szuperbazs
tag

Kösssssz!

(#1530) rush22 válasza bolic (#1528) üzenetére


rush22
tag

hello.
ha arra a piros valamire gondolsz én ott láttam 30-60 at ahogy neked is,állomás elhagyása után olyat mutatott hogy 90-120-150.
de ez amuyg mit mutat?

(#1531) szuperbazs válasza rush22 (#1530) üzenetére


szuperbazs
tag

Hogy mennyi képkockát ugrik másodpercenként (Frame Per Second)

(#1532) rush22 válasza szuperbazs (#1531) üzenetére


rush22
tag

értem.
kösz.
amugy valaki tudna olyan szívességet tenni nekem hogy a z-line pályát exe fájlba elküldi e-mailen vagy a felteszi az oldalára ha van neki?
mert ez a rar os dolog ez halál.
semmire se megyek vele.
kösz.

(#1533) szuperbazs válasza bolic (#1525) üzenetére


szuperbazs
tag

Köszi a választ, de nem értem.... ha tényleg megsiklott vagy túlterheltem, akkor:
1:miért jelentkezett 35km/h sebességnél?
2:miért úgy reagálja le, hogy ötszörösére növeli a sebességet és elkezd ingázni előre-hátra? (bár láttam már Bézét fél kilóméter magasra repülni, lebegni picit a holdfényben és épp hogy a kán-kánt nem járta el mielőtt kiírta, hogy az "egyik kocsi megsérült") :)

Egyébként egy AI halad át szemből az anyavágányon és utána próbálok indulni kitérőből. De nem csak ennél a pontnál van a gond. Szinte az összes kitérésnél és a körüljárásnál is, csak nem ennyire súlyos. Amikor áthaladok egy váltón a sebesség ugrál "picit" fel és le kb 20 és 40 km/h között, de amint elhagyom a vátókörzetet megszűnik a jelenség és tovább tudok menni. Csak ebben a pályában ebben az actban van bibi. Jó lenne megérteni.

Szerinted az nem lehet baj, hogy körüljárok és utána a mozdony ugye "fordítva" közlekedik?
(igaz a körüljárás előtt is ugrál a sebesség ha váltón haladok át)

(#1534) szuperbazs


szuperbazs
tag

Egy pálya törlésénél elég a "routes" mappából kitörölni a pálya könyvtárát?

(#1535) fittipaldi19 válasza szuperbazs (#1534) üzenetére


fittipaldi19
tag

Helló.Szerintem igen,én is csak ennyit csináltam a nem használt pályákkal,és nem volt semmi bibi! :K

Mindig van rá esély, hogy a hölgy alkoholfogyasztása és rossz ítélőképessége romantikus estét eredményez.

(#1536) bolic válasza rush22 (#1530) üzenetére


bolic
őstag

Helló!

Nem az, a jobb alsó sarokban felbukkan a sárga színű számérték, az a FPS ahogy fent írt valaki. Általánosságban a FRAPS program a mérvadó mostanában, ez megbízható.

Az a piros az a statisztikát/mérőértékeket mutat "digitálisan", mindig használok ezt és ez már nélkülözhetetlenné válik, sok mindenre ellenőrizni kell, pl. üzemanyagra, víz- és szénkészletre, valamint különböző fékekre is figyelek, hogy minden rendben van-e, sőt az áramszedő fent vagy lent-e? Mindig induláskor mindent ellenőriztem mielőtt elgurulok a pályaudvarról vagy állomásról. Pl. megérzem hogy túl kevés az üzemanyag (Abamot), MÁV 303 gőzösnél pedig a vízkészlet, ilyenkor takaréskodni kell a "gázkar"-t vagyis vissza kell fogni kb. 10%~25% vagy 50%-ot a "motor" teljesítményből, hogy még néhány kilóméter futást nyerjen belőle, sajnos néha nem jött be, pl. túl lassú lesz stb., meg kell tapasztalni a sok kilóméter vezetés során.

(#1533) szuperbazs: Ezen elmosolyogtam... :) A mozdony teljesítménytől és nagyságától (nehézségtől) függ, pl. pici gőzmozdony (pl. GySEV 121, MÁV 375 vagy MÁV 376 stb.) vagy BZmot húzni akar pl. 5 normális MÁV (H-START) személykocsit, ilyenkor megakadt a sínváltón, mert túl könnyű és gyenge a motorkocsi/mozdony. Ezután visszahúzódik hátrafelé menetben érthetetlen módon, már ezzel többször kísérleteztem vele korábban és rájöttem a probléma megoldásra, kell neki mégegy erősebb pl. elég lesz a V43 villanymozdonyt rákapcsolni az utolsó kocsi után, a problémás szakaszon túl pedig leváltom a V43-at és mehet tovább, de vigyázni kell, nehogy le fog szakadni az első személy-/teherkocsitól kezdve. Hogy hogyan történik a valóságban és egyáltalán történt-e az elakadás gyenge mozdony felől, majd a tapasztalt vagy átadott sztorit mondó MV-ek (mozdonyvezetők) megmondják. :K :))

Volt még egy tapasztalatom is, hogyha előbb egy picit felgyorsítok mondjuk 100 km/h-ra, néha az esélye a sínváltón túlgurulása is, pl. BKV HÉV szűkös kanyaríven. Másik elakadás oka a kocsik közti kapocs felől szó szerint "összecsuklódtak", vagyis nincs több szabad tér, később jöttem rá a miértjére is. :U :K Érdekes felvetések vannak. :N

[ Szerkesztve ]

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#1537) bolic válasza rush22 (#1530) üzenetére


bolic
őstag

Hogy mit mutat a jobb felső sarkon lévő piros első szám? Sebességet! :DDD

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#1538) rush22 válasza bolic (#1537) üzenetére


rush22
tag

hello.oké.kösz.
olyan kérdésem lenne hogy az a6-ban a pályában lévő achtus feladatoknál megprobáltam a mozdonyt lecserélni de a mozdony nincs ott ez mért van?
ezeknél nem lehet lecserélni?

(#1539) rush22


rush22
tag

illetve melyek azok a mav gyorsvonati deluxe kocsik?
sok actnál írja de azon az oldalon nincsen.

(#1540) rush22


rush22
tag

Jadro.
látom a ptmarci oldalán a Bp.-H. halom.-Bécs topicban hogy savazzák egymást az emberek.
milyen sok paraszt van fenn aki sürgeti az építőt csak nem írja le pontosan.
az ilyeneket gumikalapáccsal kéne ütni :W
hihetelen h nem bírják ki ez az egy hónapot amíg kész nem lesz a pálya.
akinek kérdése van a pályárol az keresse vissza a linket amit írtam Gubisnak.
mindenre választ kap.
arra leszek kiváncsi hogy a magyar kocsik az max.én úgy tom h csak 160km/h a sebességük.
és bécsbe ugyebár 230-at mennek a gépek.
ez szerinted hogylesz megoldva?
erre nem találtam válazt az oldalon.
te meg már építettél pályát,aztán csak tudod nadjábol a választ rá.
az tényleg jolesz ha 230at lehet majd menni bécsbe,belegondolni is izgalmas :DD
ebbe a szárnyvonalban tényleg az a jó hogy a táj is és a sebesség sincs korélátozva annyira.
na mindegy akkor szurkoljunk az építőknek a jó munkáért :C

(#1541) rush22


rush22
tag

hello.
hát ezt nem hiszem el.
gondoltam megprobálom ujra telepíteni a 120a pályát,de mikro elindítom az exet akkor a 77 százaléknál ezt írja ki:
Olvashatatlan fájl:
ROUTES/120a/TEXTURES/ALAK FFNB.ACE
ez mi a bré?

(#1542) bolic válasza rush22 (#1541) üzenetére


bolic
őstag

Mivel töltötted le a 120a-t? Simán az Internet Explorerrel?

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#1543) rush22 válasza bolic (#1542) üzenetére


rush22
tag

hello.
explorelt utálom,nekem mozzilám van.
sima letöltés volt.
zöld letöltés mutatos dolog nem tom h mi a neve.
nem értem hogy mit nem talál mert csak ennél csinálja ezt.

(#1544) bolic válasza rush22 (#1543) üzenetére


bolic
őstag

User error lehet, csinálj valamit a windózoddal.

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#1545) rush22 válasza bolic (#1544) üzenetére


rush22
tag

ujrarakni nem szeretném,mit tanácsolsz?

(#1546) szuperbazs válasza rush22 (#1545) üzenetére


szuperbazs
tag

Nem lehet, hogy a letöltés közben egyszer megszakadt? Próbáld meg mással letölteni vagy használj letöltésvezérlőt aztán futtasd rendszegazda(administrator) módban a telepítőt

(#1547) peti9878 válasza rush22 (#1543) üzenetére


peti9878
csendes tag

Helló
Letöltöttél minden fájlt ami kell a 120a pályához? Nézd meg hogy mind lejött e mert lehet hogy kihagytál valamit és hiányolja a telepítő. Ha minden lejött nézd meg aszt is hogy nincs e megszakítva a letöltött cucc.

(#1548) bolic válasza rush22 (#1545) üzenetére


bolic
őstag

Nem kérdeztem korábban, pl. mindet töltötted-e le, mármint a 120a pálya fájlokat az oldalról? Melyik fájlot töltötted le és honnan?

(#1546) szuperbazs: A Mozilla FF letöltés vezérlője megbízható, nem kérdéses ez a témája. De az admin mód szülői felügyelet kikapcsolás nélkül mindenképpen kell, igazad van. Vajon ő kikapcsolt egyáltalán ezt a funkciót? Nem tudni.

[ Szerkesztve ]

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#1549) rush22 válasza bolic (#1548) üzenetére


rush22
tag

gondoltam énis a letöltésvezérlőre.
igazábol a documentumok/settings mapába rakja nekem a dolgokat,de a rar fájlokat megse nyitja a winrar,tehát ez is egy nagy baj.
megprobálom valahogy leszedni.

(#1550) szuperbazs válasza rush22 (#1549) üzenetére


szuperbazs
tag

Ha semmiképp nem megy max el tudom küldeni vhogy csak 330mb. Vagy kerülsz a 100a-n Cegléd fele(:

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.