Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Đ@n!


Đ@n!
tag

Mivel láttam , hogy az MSI eme csodás 2 alaplapjának nincsen topikja ezért úgy döntöttem, hogy nyitok 1-et én!

MSI P7N SLi Diamond tulajdonságok:

Cpu support list:Itt!
NForce 780i SLi + NForce 570SLi lapkakészlet
Three-Way SLi
Dual Chanel DDR2 Memory 533/667/800/1066
Circu-Pipe hűtés
Creative X-Fi extreme audió hangkártya
Kép:



MSI P7N SLi Platinum talajdonságok:

Cpu support list:Itt!
NForce 750i SLi + NForce 430i lapkakészlet
Three-Way SLi Ready
Dual Chanel DDR2 Memory 533/667/800
Circu-Pipe hűtés
Kép:

[ Szerkesztve ]

skillZ#Oc Team

(#2) Đ@n!


Đ@n!
tag

Hát senkinek sincsen ilyen alaplapja? :(
Aki ilyennel rendelkezik kérem írja le a tapasztalatait! :))

skillZ#Oc Team

(#3) raskolnikoff válasza Đ@n! (#2) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Csak nem akadt az IX38cal vmi gond? :) Szerinted melyik jobb? Abitos vagyok de fura dolgokat hallottam x38as lapról. Ez az MSI valami kiszemelt áldozat?

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#4) Đ@n! válasza raskolnikoff (#3) üzenetére


Đ@n!
tag

Csa!
Nem kiszemelt :) hanem már bent csücsül az SLi miatt ;)
Am nagyon elégedett vagyok vele (Platinumom van)!
Jó az IX38 csak nem FSB király :R

skillZ#Oc Team

(#5) nike_ válasza Đ@n! (#4) üzenetére


nike_
addikt

Milyen FSB-t megy alapfeszen (északi híd)?

(#6) Đ@n! válasza nike_ (#5) üzenetére


Đ@n!
tag

Az enyém 435-ös FSB-t megy alapon és 1,25ről 1,44-re 525-öt megy de azt 6-os szorzóval!
Amúgy a ramokat nagyon szépen hajtja! 1190-et megy benne az 1066-os dominator 2,3 mellet 5-5-5-15-ben!

skillZ#Oc Team

(#7) nike_ válasza Đ@n! (#6) üzenetére


nike_
addikt

No, az egész jó. :R

(#8) Đ@n! válasza nike_ (#7) üzenetére


Đ@n!
tag

Nem bántam meg a cserét a melegedésen kivül nincsen panasz de egy ventivel segítve már fasza

skillZ#Oc Team

(#9) Đ@n!


Đ@n!
tag

Jó hosszú életű alaplap volt :((( 7 napot bírt ki... :W több lesz a gariztatás mint amennyi ideig használtam :W

skillZ#Oc Team

(#10) reenoc válasza Đ@n! (#9) üzenetére


reenoc
csendes tag

Hi

Ilyen alaplapom van. Teljesen meg vagyok vele elégedve, kivéve néhány tervezési hibát MSI részéről. 2 DB 8600GTS van benne. De a Circu Pipe -ot kicsit meg kellett regulázni kézzel mert fért be tőle a két kártya... Heatpipe van a kártyákon is és fűtik is egymást. De most jön a vízhűtés!

.::Reenoc::..

(#11) tempall


tempall
csendes tag

Szevasztok.
Ez az első hozzászólásom, abszolult nem szoktam fórumozni ,szeretem a problémát magam kisakkozni de most elakadtam.

p7n sli plat ra tettem szert ,egy e4500 volt benne 2900 ig húztam a procit a ramok pedíg
1050-en mentek

vettem egy e8200-es wolfdale-t és az vele a gondom hogy semennyire sem lehet húzni(a prohardver teszt szerint40%-ot is lehet)..
ha a ramokat 800 fölé viszem el semm indul a rendszer pedíg 1066-osak(eddig is ezt csináltam),ha 800 on vagy az alatt hagyom indul. az fsb beállítom 1583ra akkor a bootsrc-en kiírja a a hozzá tartozó cpu Hz-et viszont windows alatt cpu-z és minden program 1333at ír.

Középhaladó szinten mindent tuningolok ami a kezem ügyébe kerül de ilyet én még nem láttam.......

És sehol semm olvastam erről..

e8200 és p7n tuningolók segítsetek

(legfrissebb bios, driver)még Windows(xp64,vista32,64) alól is próbáltam nforce-al és dual core cell-el húzni de azonnali fagyás lett a vége :( :( :( ))
:W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W

(#12) Đ@n! válasza tempall (#11) üzenetére


Đ@n!
tag

Háát nem kommentálom az alaplapot :S Én is Sli-hez vettem de nem fogok hetente gariztatni :(((

skillZ#Oc Team

(#13) pcsabat


pcsabat
őstag

Sziasztok!
Megtetszett ez a lap nekem is. A kérdésem annyi lenne csak hogy kompatibilis kingmax 800Mhz 1GB-os ramokkal? Mert sajnos/nem sajnos most csak ilyet tudok bele rakni és a deszka ram kompatibilitási listáját meg sehol sem találtam. Igazából tuningolgatni sem szeretném, a lényeg hogy a C2D E4500-am menjen vele 280-as FSB-t, az SLI és a PCI-E 2.0 tetszett meg rajta, de ha jól olvastam akkor SLI-ben nem megy csak PCI-E 1.1-en, cáfoljatok meg ha nem így van.
Előre is köszi az infót!

(#14) pcsabat válasza Đ@n! (#12) üzenetére


pcsabat
őstag

Megkérdezhetném hogy mi lett a lap baja? Mert ha problémás lehet az ASUS konkurens deszkáját választom.

(#15) tempall válasza pcsabat (#14) üzenetére


tempall
csendes tag

Nekem sli ben megy kettő gainward 8800gt és 4x1G kingmax 1066mhz ram van benne.
Alapórajelen megy ahogy kell ....

(#16) Đ@n! válasza pcsabat (#14) üzenetére


Đ@n!
tag

MSN közben elment a kép és sose láttam többet :)) De a P6N SLi is tönkre ment nálam szal ...

skillZ#Oc Team

(#17) Janix12


Janix12
aktív tag

Sziasztok..
Lenne egy kis eredményem a lappal kapcsolatban.
[link] Jó ez vagy jó sz@r?

(#18) tempall válasza Janix12 (#17) üzenetére


tempall
csendes tag

ez elég jó!

(#19) pcsabat válasza Janix12 (#17) üzenetére


pcsabat
őstag

Annyi lenne a kérdésem h milyen hűtő van a procidon? Látom 1,42v-on járatod és üresben 28 fokos :U az nem olyan rossz, bár azt meg nem igazán értem hogy a magok miért melegek sokkal jobban, nálam a C2D-nél pont fordítva van. Persze a tuning is elég baráti. Én a 2 hetes Asus P5N-D-m cserélem ilyenre mert nem voltam megelégedve igazán a tuningal, péntekre meg is jön :)

[ Szerkesztve ]

(#20) Janix12 válasza pcsabat (#19) üzenetére


Janix12
aktív tag

A Zilent verziót vettem, ehez járt egy batár nehéz fullréz zalman is..
Az van rajta..
Szerintem elég tuningbarát a lap.. Elötte 680i-m volt de nem tudtam elmenni idáig vele..

(#21) pcsabat


pcsabat
őstag

Ismerem azt a hűtőt, de még nem volt alkalmam próbálni. Nekem péntekre jön a deszka és kíváncsi leszek h E4500-al és CM Hyper 212-vel meddig bírok elmenni, de az elég jó kis eredmény amit kihúztál belőle, gratula. Sztem semmi gond nincs ezzel az nforce 750i-vel. Azt megkérdezhetem h milyen ramjaid vannak? 1066-osak vagy az is tuning?

[ Szerkesztve ]

(#22) Janix12 válasza pcsabat (#21) üzenetére


Janix12
aktív tag

Ramjaim Corsair dominator 1066 DDR2 5-5-5-15 2Giga kitt.
Most vettem egy Q6600-at majd tesztelek ha van jó eredmény azt is közzéteszem... :D
Egyet nemértek.: a HT az csak 400 Mhz és ez a 680i-vel 1000Mhz volt..
Biosba nem találtam eddig rá semmi beállítást..
Ha tud valaki valamit rá szólhatna..

(#23) pcsabat


pcsabat
őstag

Lenne egy kérdésem. A gyári BIOS megfelelő ha felismeri a procim vagy érdemes mindenféleképpen frissíteni, mondjuk tuning szempontjából? És még azt szeretném megkérdezni h MSI-éknél meg lehet oldani a bios frissítést win alól olyan módon mint pl az ASUS update, tehát h előre leszedem a biost és utána frissítem. Mert ezt a netről keresgetős live update dolgot annyira nem komálnám, csak ha muszály. A HT kérdésre nem tudok még választ, de holnap ha megjött a deszka majd megpróbálok utánanézni. THX

(#24) pcsabat


pcsabat
őstag

Ú! Tényleg azt el is felejtettem megkérdezni hogy a laphoz kapott lemezen a driverek jók? Mert az ASUS-nál voltak ezzel problémák.

(#25) tempall válasza pcsabat (#24) üzenetére


tempall
csendes tag

A biost sosem árt frissíteni...
az msi az elsők között volt windows alóli bios update készítésben....
minden viszonylag új alaplapnál érdemes egyből letölteni a netről a legújabb drivert mert kiadás után pár hónappal jön is az új driver...és a cd még nem biztos hogy az van

(#26) pcsabat


pcsabat
őstag

Köszi a választ, de a probléma pont az volt nekem (és a hsz-ek alapján) másoknak is az ASUS nforce 750i-s lapjánál hogy az újjabb gyárilag mellékelt nforce driver rossz volt és egy régebbi verziójú 8.43-assal működött tökéletesen. Az nvidia honlapján még mindíg csak ez a 8.43-as szerepel legutolsóként ami 2007 februári. A bios frissítés felől azért érdeklődtem mert még soha nem volt MSI lapom ezért nem tudom h ők hogy oldják meg, ős asus-os voltam, de ez a p7n platinum nagyon megtetszett. A netes biosfrissítést pedig mellőzném ha lehet.

(#27) Janix12 válasza pcsabat (#26) üzenetére


Janix12
aktív tag

Épp most adott ki az MSI új Nforce drivert.. :C

(#28) Janix12


Janix12
aktív tag

MSI-nél nincs valami titkos menü mint a gigabyte-nál? :F

(#29) Janix12


Janix12
aktív tag

Jótanács mindenkinek akinek Vista van fönt.. Amit az Update letölt SATA drivert azt ne telepítsétek mert belassul az egész rendszer tőle..
Mire rájöttem már késővolt .. :C

(#30) Janix12


Janix12
aktív tag

Úgylátom nem lesz ez egy népszerű alaplap, pedig tényleg nem rossz sőtt kifejezetten megvagyok elégedve.. Egy ASUS P5N32-E sli-lapot cseréltem le erre P7N Zilent..

(#31) pcsabat


pcsabat
őstag

Egyet értek veled. A lap nagyon jó nálam is. Tuningra is kifejezetten. Nekem XP van fenn és a gyári nforce drivertől telepítés utáni újraindításnál kékhalál. Aztán még csökkentett módban sem indult :(. De a 8.43-as nforceval tökéletesen működik. Tuningnál is vannak szép eredmények még E4500-al is, ha lesz egy kis időm rakok fel egy-két screenshot-ot.

(#32) Janix12 válasza pcsabat (#31) üzenetére


Janix12
aktív tag

A Vistás driverral semmi gond.. Javaslom egyébként a vistát ha van 2-giga ramod...

(#33) Gomez1984 válasza Janix12 (#32) üzenetére


Gomez1984
aktív tag

Hy nekem is ilyen lapm van , Egy Q6600 társaságában.
Szerintem is jó.
De azt nem tudja valaki hogyha kikapcsolom az INTEL EIST nevű dolgot, és 8 ra állítom a CPU szorzót, ugyanugy 9 en halytja??? miért??

[ Szerkesztve ]

(#34) pcsabat


pcsabat
őstag

Nem tudom miért csinálja, nekem a cell menu-ben a legalsó (nem tudom pontosan mi a neve most mert nem az én gépemről írok) ha be volt kapcsolva akkor szólt bele a lap a tuningba, nem engedett csak 1066-os és 1333-as FSB-t beírni. Próbáld meg azt kikapcsolni hátha úgy jó lesz. A Vista-val meg az a cinkem h még csak 1 vga-m van (remélem már nem sokáig) és igen játékos alkat vagyok és még 2 giga rammal és C2D-vel is érezhető játékoknál a lassulás. A netezős gépemen nekem is vista van, minden másra jó sztem de az új játékoknál még lassúcska (de ez az én véleményem). Egyébként nekem ez előtt volt két hétig ASUS P5N-D-m, hát az tuningnál nem jeleskedett, ez a lap sokkal jobb szerintem, örülök h ezt választottam.

(#35) pcsabat


pcsabat
őstag

Ú tényleg arra rákérdezem, hogy valaki próbálgatott everestes memó olvasást? Milyen eredmények születtek? Nekem a corsair-ek 800mhz-n 4-4-4-12-es időzítésen 300-as FSB-n 8600-körüli értékeket értek el. Az milyen? Mert nekem az előző lappal 7500-t sem mentek.

(#36) Janix12 válasza pcsabat (#35) üzenetére


Janix12
aktív tag

Nekem most 5-5-5-15-őn 1066-os ramokkal és 3000Mhz a Q6600 [link] Így egész szépen szalad :D

(#37) pcsabat válasza Janix12 (#36) üzenetére


pcsabat
őstag

Nem rossz! Viszont azt örömmel tapasztalom h alig marad el a jó öreg 4500-as. Egyszer sikerült bekapcsolnom a gépet 9x-es szorzó és 333-as FSB mellett. Akkor nekem is ilyesmit olvasott, csak nem gondoltam h többé nem nagyon fogja bírni ezért nem csináltam screenshotot :(. Ez viszont a proci miatt van biztosan, mert 4 lappal próbáltam és egyikkel sem bírtam e fölé menni úgy hogy hosszú távon stabil maradjon. Én a konfigot 300x10 FSB-vel +0,0375v-al, 4-4-4-12 @ 800mhz 2,1v-on lőttem be stabilan. Azért arra kíváncsi lennék hogy ha van valakinek olyan procija ami 500-as FSB-t megy és olyan ramja ami bírja ekkor az 1:1-es DRAM/FSB arányt annak mennyit szalad a lap.

[ Szerkesztve ]

(#38) Đ@n! válasza pcsabat (#37) üzenetére


Đ@n!
tag

Nekem ano 450-et ment benne a 6750-em 8-as szorzóval és 1125-ös ramaml 11giga felett volt az olvasás 5-5-5-12-ben! Amíg ment jó volt csak hamar meghalt :S:(

skillZ#Oc Team

(#39) Janix12 válasza pcsabat (#37) üzenetére


Janix12
aktív tag

Ehét szombaton nem melózok.. Megnézem neked mi a vége a Q6600-nak.. ;]
Egy E6550-em volt már ha lejjebb megnézed, majdnem 500-as fsb-vel, de nem emlékszem a mem olvasásra :F

Đ@n! : Lehet kikaptal pont egy selejtet... :(

[ Szerkesztve ]

(#40) Gomez1984


Gomez1984
aktív tag

Nekem VISTA-val és 5-5-5-18 as Kingston ramokkal 1333 fsb-vel
Ennyi: [link]
De a proci simán bírna még, de nem húzom, mert eddig mindenhez elég volt egy 8800 GT OC társaságában. :))

[ Szerkesztve ]

(#41) pcsabat


pcsabat
őstag

Jaja, nálam is megy ilyesmit, csak nálam az alapból FSB 200-as 300-as FSB-n, az meg már 50% over, nem is bírja 11-es szorzón csak 10-en, de 3Ghz sztem is bőven elég. De látom hogy itt mindenki 4 magosat hajt a lapban úgyh kezdek komolyan gondolkodni hogy második VGA helyett egy quad, bár nem hinném hogy az a mai játékoknál gyorsítana olyan sokat mint a vga. Egyenlőre...

(#42) Gomez1984


Gomez1984
aktív tag

Hát igen helyes a meglátásod. Nme mindegyik játék foglalkoztatja mind a 4 magot.
Milyen VGA-t akarsz beleakni??

(#43) pcsabat


pcsabat
őstag

Mivel nemrég vettem bele a 9600GT-t ezért még egyet szeretnék. Néztem teszteket és a kettő együtt már igen komoly teljesítményre képes még nagy felbontáson is, először én is 8800gt-t akartam, ami köztünk szólva gyorsabb is valamennyivel, de gondoltam hogy már annak a magasabb előállítási költségei miatt sem fog 40K alá menni prémium gyártók körében az ára és mindenképp SLI-t akarok. Az MSI 9600gt-t meg 1-2 hónap és 25k körül meg lehet kapni. Ezért választottam ezt az alaplapot is.

(#44) Gomez1984 válasza pcsabat (#43) üzenetére


Gomez1984
aktív tag

Nem elég az 1 db 9600 GT?? Milyen felbontáson játszasz??

[ Szerkesztve ]

(#45) pcsabat válasza Gomez1984 (#44) üzenetére


pcsabat
őstag

1440*900, tudom h ez nem olyan nagy és viszi is rendesen, de kérdéses h meddig. Azért maradtam az olcsóbb vga-nál hogy vehessek 2-t.

(#46) Gomez1984


Gomez1984
aktív tag

Végül is igazad van. Viszonylag kevés ráfordítással bebiztosíthatod a géped 1-2 évre
Nekem meg még bőven elég a 8800 GT OC 1440 be mindent visz.
Ha gyengusz lesz én is adok majd mellé erősítést.
Na ha meg lesz az SLI-d akkor majd írhatnál véleményt hogy hogyan mükszik a lapban.

(#47) pcsabat


pcsabat
őstag

okok, de még várok vele 1-2 hónapot

(#48) Benhill válasza pcsabat (#47) üzenetére


Benhill
senior tag

én is :)

(#49) pcsabat


pcsabat
őstag

azt mindenféleképpen ki akarom várni h olyan 25k körülre menjenek le, az lehet még nem most lesz, de sztem nyár vége fele már lehet reális, addig meg bőven elég még sztem 1 is, remélem...

(#50) Benhill válasza pcsabat (#49) üzenetére


Benhill
senior tag

én galaxy-t most tudnák 25ért, csak a 9600gso most van 20körül, sztem annyira nem fognak már lentebb menni az árak, max még egy kicsi ha megjelenik a gt260 :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.