Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Gomez1984 válasza pcsabat (#150) üzenetére


Gomez1984
aktív tag

Hy
Nem akarom az 500 fsb-t kipróbálni, mert nem akarok ugy járni mint Dani kollegánk, aki a topikot nyitotta :DDD
Annyit próbáltam hogy 450 es FSB-vel 9-es szorzóval. 4050Mhz-n Stabil feszemelés nélkül
Holnap képekkel is alátámasztom. ( Az E8400 j választás ebbe a lapba , átkozottul jól pörög :Y ) csak ajánlani tudom

(#152) Siemens


Siemens
csendes tag

Sziasztok

Azt kérdezném hogy az alaplap 800mhz DDR2 ír maximum,na most mivan ha teszek bele 1066ost menni fog annyin?ha esetleg van valakinek ilyen és 1066mhz DDR2vel tolja irjon...

Kiskopasz strikes back - Avagy újabb tégla a falba

(#153) Janix12 válasza Siemens (#152) üzenetére


Janix12
aktív tag

Szia!
Mennifog csak 1066-ra kell állítani a biosba és annyi feszt adni neki amennyi a ramon van..

(#154) Siemens


Siemens
csendes tag

P7N Zilent Alaplapon melyik 2 Slotot lehet SLIbe használni?

A felsö sötétebb kék+a fenti világosabb kékel...mivel jó husszu SLI hidat kaptam azert kerdem.

Kiskopasz strikes back - Avagy újabb tégla a falba

(#155) Janix12 válasza Siemens (#154) üzenetére


Janix12
aktív tag

Felső és legalsót tudom javasolni, egyébkét a slotok mögé van írva, hogy melyik-melyik.,.
az 1-esbe és a 2-es be kell rakni...
Milesz SLI-be?

(#156) Siemens válasza Janix12 (#155) üzenetére


Siemens
csendes tag

Két Gigabyte 9800GT Zalman-t tennék már van egy csakhát ugyebár a fölső és legalsóig nem ér el a híd :)

Igyhat a felsö és középsö marad ramélem beválik ha nem szerzek meghosszab hidat valahonnan

[ Szerkesztve ]

Kiskopasz strikes back - Avagy újabb tégla a falba

(#157) Siemens


Siemens
csendes tag

Másik dolog hogy ez lesz az elsö SLI rendszerem és nemtudom mi fán terem,mit hogy kell stb. nemtudom a szinjelölés hatarozza-e meg leiras termeszetesen nincs rola,aze lenne jo ha valaki linkelni egy képet neki ilyen lapon hol helyezkedik el a ket kartya köszi ;)

http://kepfeltoltes.hu/view/080913/MSI_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

[ Szerkesztve ]

Kiskopasz strikes back - Avagy újabb tégla a falba

(#158) Janix12 válasza Siemens (#157) üzenetére


Janix12
aktív tag

Amit megjelöltél az jó..
Én úgy emlékeztem, hogy az alsóba kell.. :F
Aztán kérünk eredményeket, hogy megy... :C

(#159) Siemens válasza Janix12 (#158) üzenetére


Siemens
csendes tag

Meg kell várni a következő havi fizetést most kifogyott a kassza az Alaplappal :D

Kiskopasz strikes back - Avagy újabb tégla a falba

(#160) Gomez1984 válasza Siemens (#159) üzenetére


Gomez1984
aktív tag

SLI-be csak a két alsót lehet használni, azok 2xPCI-e 1.0
A fölső az 2.0-ás azt csak akkor ha valaki 1 VGA-t használ

(#161) Janix12 válasza Gomez1984 (#160) üzenetére


Janix12
aktív tag

:DDD Egyre jobb...

(#162) makkai


makkai
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Van valakinek P7N ZILENT alaplapja? A kérdésem az lenne, hogy milyen proci hűtő van hozzá? Nekem egy P6N SLI lapom van egy Zalman 7700 Cu proci hűtővel[link], és azért érdekelne, hogy ha lecserélném a lapomat P7N SLI PLATINUM-ra, akkor elfér -e a proci hűtőm az ÉSZAKI híd mellett?

mcsaba80 - AsRock Z77 Extreme4 i7 3770K CM Hyper N520, 4x4 GB Corsair Vengeance LP 2133MHz CL11 DDR3 @1866 Mhz CL9 1,5 V, Samsung 250 GB SSD, GAINWARD PHANTOM GTX970, COBA NITROX 750W, THRUSTMASTER T150 PRO kormány, BenQ W2000 projektor, Denon avr x2500h, JAMO S809 5.0 + JAMO C 912 SUB

(#163) Siemens válasza Gomez1984 (#160) üzenetére


Siemens
csendes tag

Tévedsz akiskönyv szerint az összes port 2.0-as de akkor miert kaptam hozza hosszu SLI hidat ha az alsó kettö nemtudom hasznalni mert nincs hozza kishíd szal...nemtudom :)

Többen is mondtak már akinek SLI van h igy kell ahogy a képen küldtem.

[ Szerkesztve ]

Kiskopasz strikes back - Avagy újabb tégla a falba

(#164) Márkito


Márkito
tag

Emberek a két felsőt kell használni SLI-hez.
Amugy mind a 3 slot 2.0-ás , egyedül sebbeségben van eltérés mert a legfelső 16x-os mig a másik 2 az 8x-os. :))

[ Szerkesztve ]

Üdv Márk

(#165) tomta


tomta
tag

Hali!
ezzel meg Én kinlódok és már nagyon unom :W
2db 9800Gtx Sli-ben a játékokban a kép vibrál és csíkoz, az fps pedig kevesebb mint 1 kártyával.
Külön-külön mindkét vga tökéletes,
és a legújabb driverek vannak fent.
Oprendszer vista 32bit.
Lap MSI P7N Diamond
Az tudom hogy az SLI körül van a gond, de a megoldást nem tudom.
Ötlet?

(#166) Janix12 válasza tomta (#165) üzenetére


Janix12
aktív tag

Szia!
Általában nem szokott lenni gond az sli-vel gyári beállításokon, de mindíg szoktam javasolni, hogy erre álítsd át a drivert.
Kicsit jobb lesz...Bocsi a nem épp esztétikus írásért :B
A beállítást javaslom mindenkinek.. Crysis-ben érezhető a javulás..

(#167) tomta válasza Janix12 (#166) üzenetére


tomta
tag

Köszi a választ, kipróbálom.
Ezen kívül a vista SP1-re frissítve segít valamit?

[ Szerkesztve ]

(#168) Janix12 válasza tomta (#167) üzenetére


Janix12
aktív tag

Lényegében igen... de szerintem jobban jársz ha SP2-est raksz föl..

(#169) szicsu.leon


szicsu.leon
csendes tag

Hi all!

Egy kis segítségre lenne szükségem. Nem rég újítottam fel a gépem kb. 1,5-2 hónapja, és lassan elérkezettnek látom az időt egy kis tuningra :K .
Kezdő vagyok a témában, de azért próbálkozom. A fogalmakkal, hogy mi mit jelent, azért úgy érzem nagyjából tisztában vagyok, igazából a BIOS-ban van pár dolog ami még nem tiszta. A Cell Menu-vel kapcsolatban van pár kérdésem.

1. System Clock Mode-nál van a 3 választható opció. Az (auto) felejtő, a másik kettő pontos neve nem jut eszembe, de a kettő között az a különbség, hogy az egyiknél (A) a CPU és Memoria FSB-je külön-külön állítható, (B) a CPU FSB-jével lineárisan változik a Memória FSB-je is. Kérdés: melyiket használjam, és miért?

2. CPU Voltage menü pontnál, a 0.000 az alapfeszt jelenti, amin a proci alapjáraton jár?, és ha tegyük fel, 0,0145 akkor annyi feszültség adódik az alapfesz-hez?

3. FSB / DRAM arány, hol tudom a BIOS-ban állítani, vagy ezt a lap magától állítja?

A config: MSI P7N2 SLi DIAMOND
Intel Q9450 2,66 GHz (333x8)
OCZ 4096Mb DDR3 1600Mhz Gold KIT (1333MHz)

Tudom, hogy az alaplap nem a topicnak megfelelő, de jól jönne minden segítség :R .

Előre is köszönöm

Üdv.

szicsu.leon

[ Szerkesztve ]

"Még nincsen kész, de már majdnem elkezdtem"

(#170) Siemens


Siemens
csendes tag

Sziasztok minap vettem még 1 Gigabyte 9800GT-t csak ez most nem 1 gigás hanem 512-es

Nos berakom es semmi nem lat SLI-t az NV panel ez mitöl van?

Kiskopasz strikes back - Avagy újabb tégla a falba

(#171) Janix12 válasza Siemens (#170) üzenetére


Janix12
aktív tag

Szia!
SLI- Híddal gondolom összekötötted?
Ha igen akkor próbálkozz eszközkezelőben hardverváltozásokat keresni...hátha...

(#172) Siemens válasza Janix12 (#171) üzenetére


Siemens
csendes tag

Sajna nem elég h teljesen egyforam a két kártya (gyártó,gpu) Memoryának is passzolnia kell szal 1 gigás 512vel nemmegy,de gyorsan inteztem meg 1 512-est igy müködik az SLI

Kiskopasz strikes back - Avagy újabb tégla a falba

(#173) Supr@


Supr@
senior tag

sziasztok!
már én is egy boldog tulajdonosa vagyok egy p7n sli platinumnak:) olyan kérdésem lenne, h nektek windows alatt mutatja az alaplap hőmérsékletét? nekem csak procit ír az everest.
másik kérdés: tuningot milyen ram beállítással csináltátok? auto, linked, vagy lefixáltátok? E7200-at hajt vki ilyen lapban?

(#174) Artemon


Artemon
csendes tag

Sziasztok!
Végigolvastam a topikot és elég meggyőző volt, úgy döntöttem bevállalok én is egy ilyet alaplapot.Egészen pontosan a p7n Platinum Zilent -et
Figyelni fog benne egy q9400-as proci, egy Asus EN8800GTS és 4 Gbyte corsair memória.
A kérdésem az lenne, hogy mielőtt nekilátok a 64bites Vista telepítéséhez, ennél a lapnál is csak 1 memória modul legyen a helyén? Az én vistám még tavalyi kiadás és még nincs benne gyárilag az sp1.
Szóval ez hardver függő, vagy Billi bátyánk műve?
Előre is köszönöm a segítséget!
A.

[ Szerkesztve ]

(#175) Siemens válasza Artemon (#174) üzenetére


Siemens
csendes tag

Szia

En 4 giga rammal megjartam a vista64 telepiteset 3giga kell miutan fentvan a a vista es az sp1 utana visszalehet rakni mind a 4et

Kiskopasz strikes back - Avagy újabb tégla a falba

(#176) Artemon válasza Siemens (#175) üzenetére


Artemon
csendes tag

Köszönöm!
Holnap lesz a nagy nap...-)
Üdv,
A.

[ Szerkesztve ]

(#177) Artemon


Artemon
csendes tag

Nyah,persze nem megy minden simán...-(
Járt valak,úgy, hogy bootoláskor a post screen -nél megáll minden és onnan nem reagál semmire?
Tápkábelek ok, vidikari ok, bill bedugva, semmilyen meghajtó nincs cstlakoztatva...benyomom, kiírja a procii típusát...persze rosszul állapítja meg a sebességét de mindegy, megszámolja a memcsit, rendben, kiírja a méretét, utána lecsekkolja az usb-t és itt vége....-( Tud valaki segíteni?

[ Szerkesztve ]

(#178) Artemon


Artemon
csendes tag

Közben annyira haladtam, hogy a lapon az 1,1-es bios van, ez nem támogatja az én q9400as procimat....most visszatettem az e6600ast és biost frissítek..:-)
Az eredményekről beszámolok!
A

(#179) Artemon


Artemon
csendes tag

Nyah, 1.2-es bios felment frankón, mostmár megy a cpu is :-)
Kezdődhet a telepítés :-)
Vigyázzatok ha ilyen procit vesztek és régi a biosotok!
A.

(#180) Márkito


Márkito
tag

Hajhóó
Nektek rendesen müködik az 1.2-es BIOS????
Mert mióta én frissitettem (Live Update 3) azóta Kék halálok sorozatát élem meg.
Nem beszélve a fagyásokról :W :W :W :W
Amugy nálam is csikoz egy 1-2 játékban az SLI viszont nálam nincs olyan "több PUS mód" :F a beállitásokban mint amit janix kolléga irt. Valami megoldás erre????

Üdv Márk

(#181) Siemens válasza Márkito (#180) üzenetére


Siemens
csendes tag

Énis liveról szedtem a biost nalam nincs problema semmivel egyedul a Ramis probelma volt..Probalj Vistat feltenni:)

Kiskopasz strikes back - Avagy újabb tégla a falba

(#182) Márkito


Márkito
tag

Vistával is probáltam már :(
Ma reggel tettem fel ujra egy XP-t most jelenleg "stabil". (kérdés hogy meddig)
Szerintetek elképzelhető hogy valamelyik Hardver elem szerencsétlenkedik????
((((Amugy sok kék halálnál megfigyeltem hogy a hibát valszeg az nv4disp nevü fájl okozza, ez nem vmi driver lehet????)))

[ Szerkesztve ]

Üdv Márk

(#183) Đ@n! válasza Márkito (#182) üzenetére


Đ@n!
tag

de driver vga driver :) próbálj új drivert rakni vagy régebbit ! :K

skillZ#Oc Team

(#184) Siemens válasza Márkito (#182) üzenetére


Siemens
csendes tag

Ezek az alaplapok sztem mar nem XP-re lettek fejlesztve Próbálj vista64-et nálam nagyon bejött

Kiskopasz strikes back - Avagy újabb tégla a falba

(#185) Márkito


Márkito
tag

Azzal se ment
Amugy én kezdek a winyora gyanakodni , mostanában 10 percenként megfagy és késleltetési hibára is hivatkozik néha

Üdv Márk

(#186) Márkito


Márkito
tag

Kezd kicsit idegelni ez a lap
Mondjuk mindegy karácsonyra ugy is cserélem az egészet

Üdv Márk

(#187) pcsabat


pcsabat
őstag

Sziasztok!
Megszabadultam az egyik 9600gt-től és a másikra is meg van a vevő, a kezdeti jó teljesítmény után adódott egy-két gondom ( fagyás, fekete képernyő és nem reagált semmire a gép csak resetre :S, egy kártyával ezek a problémák nem jöttek elő) és úgy gondoltam visszaállok egy kártyás rendszerre. Igazából a kérdés: 9800GTX+ vagy HD 4850 ebbe a lapba?

(#188) Márkito


Márkito
tag

Csak is Nvidia

Üdv Márk

(#189) pcsabat válasza Márkito (#188) üzenetére


pcsabat
őstag

:) először én is gondolkodtam az amd-n, de nforce lapba??? Meg tesztekben csaknem ugyanúgy teljesítettek, és árban sincs már különbség...

(#190) pcsabat


pcsabat
őstag

Sziasztok!
Minap játék közben újraindul a gép. Megnéztem a hőmérsékleteket, és mit látok, mb 60 fok, CPU magok 60 fok... Eddig nem volt semmi ilyen gondom, a cpu hő nem megy fel 25 fok fölé, de magok meg a deszka izzik... Eddig terhelve sem mentek fel a magok 40C fölé, a deszka meg 35 fölé. Ugyanazokat a beállításokat használom mint eddig, szétszedtem megnéztem a proci hűtő jól áll, az alaplapon a borda is. Úgy néz ki a dolog mintha agyon lenne fszelve a proci meg az nb is de még alapfeszen+órajelen is ugyanezt csinálja. Valakinek valami tippje? Remélem nem most kezd behalni a deszka :O

(#191) pcsabat


pcsabat
őstag

Semmi gond, én voltam a hülye, ki volt lazulva a proci hűtő.... de azt még mindíg nem értem hogy ettől az nb miért melegedett annyira :( , mindegy visszaraktam és most minden megint jó és szép

(#192) makkai válasza pcsabat (#191) üzenetére


makkai
aktív tag

Hali!
Szemezek egy MSI P7N SLI Platinum alaplappal. Látom neked ilyen van.
Meg tudnád mondani, hogy a Hyper 212 proci hűtőd és az északi híd hűtő borda között mennyi hely van még?
Ugyanis nekem egy ZALMAN 7700 Cu proci hűtőm van, és jó lenne tudnom, hogy elférne-e.Ez a hűtő 1,5 cm -rel nagyobb átmérőjű, mint a Hyper 212.

mcsaba80 - AsRock Z77 Extreme4 i7 3770K CM Hyper N520, 4x4 GB Corsair Vengeance LP 2133MHz CL11 DDR3 @1866 Mhz CL9 1,5 V, Samsung 250 GB SSD, GAINWARD PHANTOM GTX970, COBA NITROX 750W, THRUSTMASTER T150 PRO kormány, BenQ W2000 projektor, Denon avr x2500h, JAMO S809 5.0 + JAMO C 912 SUB

(#193) pcsabat válasza makkai (#192) üzenetére


pcsabat
őstag

Hát másfél centinél több hely van kicsivel, de a zilent verzióhoz egy böhöm nagy zalman hűtőt adnak és az is elfér, szóval nem lesz gond szerintem. Nekem van pár hűtőm, ac cooler freezer pro 7, hyper 212, hyper tx 2 mind volt már rajta és gond nélkül elfértek, viszont szerelésnél elég szűkös a hely :(
Ha esetleg kellene akkor lemérhetem h proci foglalat szélétől hány centire van a borda.

[ Szerkesztve ]

(#194) makkai válasza pcsabat (#193) üzenetére


makkai
aktív tag

A Zilent verziót is néztem, de 13K val többe kerül mint a platinum, nem akarok ennyi pénzt kidobni az ablakon, amikor van egy jó zalman hűtőm.
Ráadásúl a Zilent-es verzióról láttam képet és a 9500-ös zalman nem hátrafelé nyomja a levegőt, hanem a táp felé.[link]Gondolom azért fordították úgy, mert fordítva nem fér el az északi híd hűtőjétől. a 9500-ös hűtőnél pedig a 7700 Cu-nak majd 2 cm-rel nagyobb az átmérője.

mcsaba80 - AsRock Z77 Extreme4 i7 3770K CM Hyper N520, 4x4 GB Corsair Vengeance LP 2133MHz CL11 DDR3 @1866 Mhz CL9 1,5 V, Samsung 250 GB SSD, GAINWARD PHANTOM GTX970, COBA NITROX 750W, THRUSTMASTER T150 PRO kormány, BenQ W2000 projektor, Denon avr x2500h, JAMO S809 5.0 + JAMO C 912 SUB

(#195) pcsabat válasza makkai (#194) üzenetére


pcsabat
őstag

húha, akkor a hétvégén szétkapom majd és lemérem az a biztos...

(#196) Janix12 válasza makkai (#194) üzenetére


Janix12
aktív tag

Szia!
Tészetesen nem fér rá az a cooler úgy ahogy a képen is látszik..... :DDD
Csak 90-fokkal jobra elforgatva fér rá... az-az a venti az optikai meghajtóktól szívja a levegőt és fujja a rendszerventi felé...
Amúgy énis úgy akartam felrakni ahogy a képen látszik, és bizton állítom.: NEM FÉR RÁ ÚGY AHOGY a KÉPEN LÁTSZIK......

üdv jani

(#197) pcsabat


pcsabat
őstag

hát... Lehet Janix12 kolléga megspórolt nekem egy szerelést :)

(#198) Janix12 válasza pcsabat (#197) üzenetére


Janix12
aktív tag

Igazán nincsmit..
Esetleg, ha valaki cserélne MSI P7N SLI Platinum-ot ASUS P5N-D-re akkor keressen meg... :R

(#199) pcsabat válasza makkai (#194) üzenetére


pcsabat
őstag

Megnéztem. Le nem szedtem a hűtőt mert csavarozós és macerás, szét kell szednem az egész gépet, de megnéztem és kb fél centi van a borda és a proc hűtő között, tehát amit korábban írtam hülyeség :), úgyh ha vállban a zalman 7700 szélesebb akkor sajna nem fog rámenni, de ha ragaszkodsz a laphoz és esetleg egy új hűtő vásárlás is belefér akkor mondjuk egy hyper tx 2 (ami max 4k) is bőven megteszi sztem akár tuningolt quad-hoz is. Így olcsóbban kijön még mindig a zilent verziónál.

(#200) Janix12


Janix12
aktív tag

Ha esetleg felcsigázna valakit [link]
Bocs az offért..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.