Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) c4-eXp


c4-eXp
aktív tag

Na, akkor megnyitnám ezt a topikot. Azért érdekelne ez a lap, mert igen kedvező árú s939-es, és nForce4-es. Tudom, van chaintech olcsóbban, ráadásul az ultra, de azért az MSI mégiscsak egy megbízhatóbb márka (szerintem). Tehát tapasztalatokat várnék azoktól, akik már egy ilyen lapocska tulajdonosai. Én főleg játékra, internetezésre, és programozgatásra használnám majd. A proci bele valszeg 3000+ lesz. A véleményeket előre is köszönöm.

[Szerkesztve]

while (state(Korso) != _BROKEN) go(Korso, &Kut);

(#2) c4-eXp


c4-eXp
aktív tag

UP!

while (state(Korso) != _BROKEN) go(Korso, &Kut);

(#3) HERR Z


HERR Z
veterán

jól moddolható a lap:D
Firewiren kívül tudni fiog annyit mint egy Platinum:D
még sli-ssé is moddolható

Szal mindenképp best buy ennyiért

(#4) cortez25


cortez25
aktív tag

Hol lehet ilyen lapot kapni?

Én is egy ilyennel szemezek...

[Szerkesztve]

Azért hajtunk, hogy öregségünkre legyen miből visszaállítani az egészségünket, ami ebbe ment tönkre.

(#5) c4-eXp válasza cortez25 (#4) üzenetére


c4-eXp
aktív tag

Bővebben: link ;)

while (state(Korso) != _BROKEN) go(Korso, &Kut);

(#6) c4-eXp válasza HERR Z (#3) üzenetére


c4-eXp
aktív tag

Hát, moddolást nem tervezek. Jelenleg nincs jó forrasztópákám. :DDD:DDD:DDD
De szerintem akkor is elég jó vétel, hogyha nem moddolok. Remélem más is egyetért. :))

while (state(Korso) != _BROKEN) go(Korso, &Kut);

(#7) he7edik. válasza c4-eXp (#6) üzenetére


he7edik.
addikt

Vedd meg nyugottan nékem is ilyen van és stabilan müxik (hangkártya odabax :DD) igaz én se tuningolom (még :DDD)

Égő szöveg a flém vázon

(#8) HERR Z válasza c4-eXp (#6) üzenetére


HERR Z
veterán

forrasztópárka nélkül lehet moddolni hogy legyen SATA2-d meg SLI-d...igaz utóbbihoz valahonnan szerválni kell egy hidat de hát hw piacon nyitnál max egy topicot:D

(#9) Savanya


Savanya
addikt

Mióta SLI-s a K8N NEO4-F????????????

[kép]

[Szerkesztve]

Mobilszámom: 70-516-8068

(#10) HERR Z válasza Savanya (#9) üzenetére


HERR Z
veterán

az hogy a második kari 4x PCI-E-ben van az kb 5%-ot csökkent a gép SLI-s teljesítményén maxx...anno volt PH!-n hír egy Asus lap ahol még a 4x foglalathoz a lefogató pöcköt is odatették jelezvén hogy videókarival is simán elboldogul....
nézz utánna;)
Amúgy ahogy a DFI-nél lehet moddolni SLI-sé az Ultra-D-t itt is az a cuccot kell vezetőezüsttel összekötni...SATA2 is annyi...

(#11) cortez25 válasza HERR Z (#10) üzenetére


cortez25
aktív tag

Tetszik....ez kell nekem....

Azért hajtunk, hogy öregségünkre legyen miből visszaállítani az egészségünket, ami ebbe ment tönkre.

(#12) emre33


emre33
addikt

msi neo4 alaplap is olyan mint az asus hogy ha a silicon-ra kötött sata winyót csak akkor ismeri fel ha valamilyen raid-ba rakom ? alapban, egy sima winyót nem ismer fel ?

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#13) emre33


emre33
addikt

UP

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#14) emre33


emre33
addikt

up

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#15) c4-eXp válasza HERR Z (#8) üzenetére


c4-eXp
aktív tag

Hát a moddolást mindenesetre egyelőre kihagyom. Úgysincs sata vinyóm, meg pénzem se két vidkarira. :DDD
Egyébként ugye ebben is van hardware-es tűzfal? Remélem, hogy nem csak az ultrában.

while (state(Korso) != _BROKEN) go(Korso, &Kut);

(#16) HERR Z válasza c4-eXp (#15) üzenetére


HERR Z
veterán

hardveres tűzfalhoz nem kell moddolnod:DD

(#17) c4-eXp válasza HERR Z (#16) üzenetére


c4-eXp
aktív tag

Jah, még csak az kéne, hogy a chipsetet elkezdjem átforrasztgatni. :DDD Tehát akkor ebben is van. Ennek örülök. :DD

while (state(Korso) != _BROKEN) go(Korso, &Kut);

(#18) zenit


zenit
tag

Mennyire hangos a chipset-hűtő?
Le lehet cserélni passzívra? Látszólag nagyon belelóg az a videókártya pöcök :(

(#19) c4-eXp


c4-eXp
aktív tag

UP!

while (state(Korso) != _BROKEN) go(Korso, &Kut);

(#20) Rawulf válasza zenit (#18) üzenetére


Rawulf
őstag

Látszólag! :DD A HIS ICEQ-II hűtő elfér, bár aggódós képet vágtam én is! :DDD 2 hét eltelt és még nem zörög a chipset hűtő, de azért igyekszem, hogy megzördüljön a haraszt... :D

"Please state the nature of the medical emergency."

(#21) c4-eXp válasza Rawulf (#20) üzenetére


c4-eXp
aktív tag

Szóval neked is ilyen lapod van? És hogy muzsikál, volt vele eddig valami gond?

while (state(Korso) != _BROKEN) go(Korso, &Kut);

(#22) Rawulf válasza c4-eXp (#21) üzenetére


Rawulf
őstag

Ígérem, hogy holnap referálok!!! ;]

"Please state the nature of the medical emergency."

(#23) c4-eXp válasza Rawulf (#22) üzenetére


c4-eXp
aktív tag

Oké, nagyon köszi! :D

while (state(Korso) != _BROKEN) go(Korso, &Kut);

(#24) Rawulf válasza c4-eXp (#23) üzenetére


Rawulf
őstag

Sok a munka... Amúgy nagyon nekiesnék már... Na azért annyira nem :DDD

"Please state the nature of the medical emergency."

(#25) c4-eXp válasza Rawulf (#24) üzenetére


c4-eXp
aktív tag

Oké, én ráérek. Türelmesen várok. :))

while (state(Korso) != _BROKEN) go(Korso, &Kut);

(#26) zenit válasza Rawulf (#20) üzenetére


zenit
tag

Rawulf: köszi a válasz!

Közben kicsit én is utánaolvastam: azt mondják, alapból 7000 rpm körül forog ( :Y ), és van, aki szerint hangos - valószínűleg nekem is az lesz. A passzív hűtő pedig nem fér el, így legfeljebb egy fordulatszám-szabályozóval lehet valamennyire halkítani. :(

(#27) Rawulf


Rawulf
őstag

Még egy kis türelmet... ki kell próbálnom, hogy sok usb eszközt dugok a gépbe! :)

"Please state the nature of the medical emergency."

(#28) petyus_


petyus_
senior tag

Én is most akarok venni ilyen lapot, mivel pont annyi van rajta mint amennyi nekem kell, ráadásul Nforce4, és még olcsó is.
De nem értem ezt az SLI-modot. Nem teljesen más csatlakozó a 4x, és a 16x PCI?

(#29) AMD Power válasza c4-eXp (#1) üzenetére


AMD Power
titán

Pontosan az MSI az MSI! A legjobb alaplap gyártó a világon! És utána jön Asus baby!:)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#30) Rawulf válasza petyus_ (#28) üzenetére


Rawulf
őstag

Petyus! Melyikről beszélsz? Az SLI-sen kettő x16 van, a nem SLI-sen, meg 1db :)
Sok meló miatt késő este érek csak haza... De most hétvégén beröffentek mindent! Ígérem, hogy most hétvégén a személyes tapasztalataimat ideböffentem! :D

[Szerkesztve]

"Please state the nature of the medical emergency."

(#31) c4-eXp válasza Rawulf (#30) üzenetére


c4-eXp
aktív tag

Jó oké, én nem akarlak sürgetni. Gondolom a meló fontosabb ennél. :DDD Egyébként tényleg nagyon köszi, hogy leírod a tapasztalataidat.

while (state(Korso) != _BROKEN) go(Korso, &Kut);

(#32) c4-eXp válasza Rawulf (#30) üzenetére


c4-eXp
aktív tag

Petyus! Melyikről beszélsz? Az SLI-sen kettő x16 van, a nem SLI-sen, meg 1db

Szerintem Petyus arra gondolt, hogy hogyan lehet ezt a lapot sli-ssé moddolni a másik pci-e foglalat segítségével, ami csak 4x-es.

while (state(Korso) != _BROKEN) go(Korso, &Kut);

(#33) somodisoma válasza Rawulf (#30) üzenetére


somodisoma
senior tag

A PCI-E-ben az a szep, hogy kompatibilisek a csatlakozok! Ha parhuzamosan kotsz kettot, akkor 2x lesz, ha 4-et, akkor 4x stb. A 16x-es slot is megy 1x-ben, csak konfiguralas kerdese. Az nforce 4 20x-et ismer osszesen. 16 a VGA-nak alt. 1 a LAN-nak, marad 3. AZ SLI lapokon a 16-ot (ha ket kartya van benne), akkor szetbontja 2x 8-ra. Az mas kerdes, hogy a slot-ok hossza nem egyezik meg. Tehat az SLI lapon nem 2db 16x slot van, csak ketto olyan, ami olyan meretu, hogy VGA megy bele.

A Világ IQ-ja állandó, csak egyre többen vagyunk rá!

(#34) somodisoma


somodisoma
senior tag

Nagyon orlodok az MSI, meg a DFI kozt. Az MSI fele huz a szivem, meg az eszem, de nem talakoztam meg a lappal, iyg nem tudom, hogy mennyire tuningolhato, es nekem az fontos lenne. Valakinek tapasztalata, hogy mennyire tudta huzni a gepet?

A Világ IQ-ja állandó, csak egyre többen vagyunk rá!

(#35) c4-eXp válasza somodisoma (#34) üzenetére


c4-eXp
aktív tag

Konkrétan melyik DFI az esélyes az MSI mellett?

while (state(Korso) != _BROKEN) go(Korso, &Kut);

(#36) somodisoma válasza c4-eXp (#35) üzenetére


somodisoma
senior tag

DFI ultra nf4-es.

A Világ IQ-ja állandó, csak egyre többen vagyunk rá!

(#37) somodisoma


somodisoma
senior tag

A 34-es kerdesem meg mindig all, miszerint valaki mondhatna par szot a tuningolhatosagarol! (Tapasztalatai szerint.)

A Világ IQ-ja állandó, csak egyre többen vagyunk rá!

(#38) petyus_ válasza Rawulf (#30) üzenetére


petyus_
senior tag

Úgy értem, ha nem olyan méretű, amibe belemgy a videokártya, akkor hogyn lehetne SLI-vé tenni?
Van ugye az az új ASUS lap, az biztosan fog menni SLI-ben, mivel 2 db olyan méretű csatlakozó van. De ezen csak 16x-os méretű van.

[Szerkesztve]

(#39) HERR Z válasza petyus_ (#38) üzenetére


HERR Z
veterán

egy mai vganak egy 4x-es PCI-e is bőven elég sávszélességet ad....igen a csatlakozó FELE szabadba fog lógni de a teljesítményt 1-2%-tól elvétve így is fogja hozni SLI módban...
én már láttam a 4x be járó pci-e karit annyi volt a különbség hogy nem 5700-at hanem 5550-et dobott 3dmarkba....szal bőven használható...SLI híd?na ez egy jó kérdés de aki nem használja ki az akár el is adhatja ha jó árat mondasz rá;]

(#40) HERR Z válasza somodisoma (#34) üzenetére


HERR Z
veterán

ha nem BH5-ös ramod van akkor a dfi által nyújtott eszement fesznek nincs értelme, mert egy rendes memnek víz kell már 3.2-3.3V mellett is...
CPUnak meg bőven elég az 1.7V amit az MSI tud, még vízzel is....a dfi 2.1V-ja maxx a nitrosoknak jó...amúgy meg ultra-d szinte beszerezhetetlen;)

(#41) somodisoma válasza HERR Z (#40) üzenetére


somodisoma
senior tag

Igazabol az erdekelne, ami nem olvashato mi a papirokbol... Mert pl.: hiaba ismeri mondjuk az MSI BIOS-a mondjuk 150-400 MHz-ig az FSB allitast 1 MHz lepesekkel, ha a gyakorlatban nem tudod alkalmazni. Tehat valaki olyat szeretnek megkerdezni az MSI-rol, aki huzkodja is rendesen a procit, RAM-ot. (Mert megiscsak MSI pari lennek, ha jol mukodik rajta a tuning....)

A Világ IQ-ja állandó, csak egyre többen vagyunk rá!

(#42) HERR Z válasza somodisoma (#41) üzenetére


HERR Z
veterán

Olvasd el Anandon az SLIsek versenyét...ott a DFU valóban SLI-se és az MSI Neo4 SLI-se szerepel/tehát csak chipsetbutítás van a lapoknál/Ott tuningban a MSI majd ua. ért el FSB-ben mint a DFI talán 3-4MHz-el volt jobb....msibe is lehet chipsetfeszt állítani -ami hozzájárul a nagy fsb-hez

(#43) somodisoma válasza HERR Z (#42) üzenetére


somodisoma
senior tag

Es hol talalom azt meg? Itt a prohardware-n nem talaltam.

A Világ IQ-ja állandó, csak egyre többen vagyunk rá!

(#44) somodisoma válasza HERR Z (#42) üzenetére


somodisoma
senior tag

ja, biztos vagy benne, hogy lehet az MSI-nel is chipset feszultseg allitani? Az nagykiraly akkor!

A Világ IQ-ja állandó, csak egyre többen vagyunk rá!

(#45) macLeod


macLeod
csendes tag

Sziasztok!

Nemrég én is MSI K8N Neo4 tulajdonos lettem.
Tesztelgetem a gépet, már sikerült a kezdeti nehézségeken túllépni, de még van 1-2 dolog amire kiváncsi lennék. Például nekem a memóriát nem úgy kezeli Duálba ha mindkettő a zöldbe van. Nálatok is így van ez? Sőt ha a két zöldbe teszem akkor fagy a gép.
Az eljén nagyon gyengén muzsikált, ezért Biost frissítettem, de csak akkor lett jobb ha minden szart engedélyeztem a biosba. Alapbeállításokkal fele annyit teljesített.
Most már kezd beállni.
Elvégeztem pár tesztet, de kiváncsi lennék mások eredményeire is.
(SiSoft Sandra 2005 lite, 3dmark2005, vagy amit tudtok ajánlani)
A gépem:
MSI K8N Neo4
A64 3000+ 939
MSI NX6600GT
2*512 GEIL
HYPER 480 W TÁP

Minden alapon megy.
Ha valakinek hasonló konfigja van akkor örülnék 1-2 tuning tippnek is
Ha valakit érdekel akkor holnap a saját eredményeimet is közölhetem.
Előre is köszönöm.

(#46) somodisoma válasza macLeod (#45) üzenetére


somodisoma
senior tag

Engem erdekelnenek az eredmenyeid!

Ugyanezt a lapot akarom venni ezzel a videokartyaval (MSI-vel), ugyhogy igencsak beirhatod, hogy mire jutottal vele... :DD Meg arra is kivancsi lennek, hogy melyiket meddig birtad huzni, ha mondjuk ma nekiallnal.. :DD

[Szerkesztve]

A Világ IQ-ja állandó, csak egyre többen vagyunk rá!

(#47) macLeod válasza somodisoma (#46) üzenetére


macLeod
csendes tag

Most még éppen dolgozok,de holnap elhozom az eredményeket.
SiSoft 2005 lite lesz.
3Dmark2005-t most is tudok.
Eddig 3800 fölött volt kicsivel a csúcs.
Húzás nélkül min 3600.
De én elég láma vagyok még ebben a témában, ezért informálódom.
A VGA-t még csak a beépített progival tudtam húzni 935/1070.
De nem is nagyon próbáltam.
Viszont kiváncsi lennék a proci tuningra is, de nem merek információk nélkül belevágni.

(#48) somodisoma válasza macLeod (#47) üzenetére


somodisoma
senior tag

Proci: uccu neki, ha nem emeled a feszultseget nagyon, akkor nincs igazi veszely. FSB, RAM MHz maradjon szinkronba, aztan huzhatod, ameddig megy. Na persze nem ilyen egyszeru, de ha benezel egy-ket tuningolos topicba, hamer el lehet sajatitani az alapokat, meg van ott egy-ket jo link is, meg itt a ph!-n is van egy jo cikk (kicsit regiek a szamadatok benne a lenyeg nem valtozott. Keress ra. (A cimet nem tudom)

A Világ IQ-ja állandó, csak egyre többen vagyunk rá!

(#49) HERR Z válasza somodisoma (#43) üzenetére


HERR Z
veterán

irtam hogy anandon....ami www.anandtech.com...elég nagy hw oldal illene ismerni;)

(#50) macLeod válasza HERR Z (#49) üzenetére


macLeod
csendes tag

Az aláírásodból úgy látom inkább téged kellene kérdezni tuning témában.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.