Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) t.imi


t.imi
addikt

Itt egyre írják a platinum és a F bios, de egy éves a leguccsó :F gondolom a rev 1.0
[link]

Itt van két bios oldal de, nem lészen megoldás egyenlőre ezek szerint :(
[link]
[link]

(#752) EQ válasza t.imi (#751) üzenetére


EQ
tag

Igazából, nekem 3.X-el lapom van és mindent kipróbáltam vele, de feladtam már. Ezzel a progival A64info vagy mi a rák, gyönyörűen átrakja T1-be, még everest is azt mondja rá hogy úgy megy a dolog, de ez minden inditásnál eljátszani, meg én nem is veszek észre akkora különbséget mint amekkorára számítottam. ;)

A számítógép jobb, mint a szex.

(#753) t.imi válasza EQ (#752) üzenetére


t.imi
addikt

Számszerűleg látni, de én sem érzek akkor +-t, lehet, hogy csak pszihikai hatása van :D

(#754) TasiA válasza t.imi (#753) üzenetére


TasiA
senior tag

Szintén zenész! Egytértek!

(#755) zolynet


zolynet
addikt

3 napja várom a tts-ből a HR-05 SLI-met,
ha ma nem érkezik be, akkor a remény meghalt utoljára :O

Life is too short to stay stock!

(#756) Frenky89 válasza zolynet (#755) üzenetére


Frenky89
őstag

én valamikor szeptemberben rendeltem vidkarit tts-től akkor asszem két nap volt amire megjött, de mint tudjuk úgyis a póstától függ

(#757) ngb


ngb
csendes tag

A Thermalright HR-05 SLI chipsethűttő rámegy az MSI K8N Neo4 F alapra, ha x800 GTO videókártyám van?

(#758) Frenky89 válasza ngb (#757) üzenetére


Frenky89
őstag

Nekem x1800GTO van ami jóval hosszabb mint x800 szóval szerintem probléma nélkül rá kell mennie, mivel hogy nálam sem volt semmi gond.

(#759) zuzub


zuzub
tag

Sziasztok!
Keressek ilyen lapot!Legyen rá még legalább 2év gar!
Esetleg tudtok-e olyan helyet ahol belehet szerezni azonnal max 18k-ért 3év garral. :F

(#760) zuzub válasza zuzub (#759) üzenetére


zuzub
tag

Már sikerült találnom, holnap jön a lap:)

(#761) Frenky89


Frenky89
őstag

beszereztem egy E6-os SanDiego 3700+ -t; 10*270-nél tartok vele, de ami furcsa hogy most működik rendesen a CoreCenter, jah és nálam sincs 1T/2T állítási lehetőség, mondjuk egyáltalán nem rendít meg mivel soha nem használtam még a ram-jaimat 1T-ben

(#762) TasiA válasza Frenky89 (#761) üzenetére


TasiA
senior tag

és ez mééé jobb, mint a 250*11? Mindent vissza kell osztani.szerintem az nem jobb! SZERINTEM Nálam megy az E6 3700+ 260*11-en is, csak vagy 1.5V kell neki.Annyit meg nekem nem ér.A 250viszont 1.4V-al stabil.

[Szerkesztve]

(#763) tuctuc


tuctuc
aktív tag

A fentebb linkelt bootolható batch-CD-ről a W7125NCG.1CO-val működik az 1T biosból, és nekem sokkal stabilabb lett tuning mellett a gép (E6 San Diego @10x280 @1.48V). Tudom ajánlani. Az XModos bios-szal nem működik az A64tweaker, + a 183-mas ram-osztón kívül számomra fölös dolgokkal van tele, így gyorsan lekerült a színről.

Végére egy Everest a ''kinek hosszabb'' versenyre:
Olvasás: 6927MB/mp Írás: 6894MB/mp Másolás: 5962MB/mp Késleltetés: 45.1ns
@DDR466 2.5-4-4-8 CR1

20 éve a PH-n

(#764) TasiA válasza tuctuc (#763) üzenetére


TasiA
senior tag

Neked is síma K8N Neo4-F REV 3 a lapod? Melyik az a link pontosan? Mert én letöltöttem már az összes létező BIOSt és egyikkel sem ment.Bootoláskor bejön, hogy platinum, oszt se kép se hang, ha be akarok lépni a biosba. VAgy esetleg elküldenéd a működő BIOS verziót az e-mailemre?Köszi!


Tapasztal-e közületek valaki azt, hogy autós játékok alatt, olyat csinál néha, mint mikro beragad a billentyűzet és nem én írányítom a verdáát. NFS CARBON Most Wanted és Flat OUT. Már vettem új billentyűzetet, de ezzel is ezt csinálja.Új windows de semmi sem változik.Ilyenkor pl kimegyek a game menübe, akkor mintha belassulna a billentyű reakció. Valami driver problémára gondolok, vagy az E6-os 3700+ a gond? NEM TOM?

[Szerkesztve]

(#765) tuctuc válasza TasiA (#764) üzenetére


tuctuc
aktív tag

Sima K8N Neo4-F, de Rev 1.1-es a lap, bocs.
Bill USB-s? Biosban lehet kapcsolgatni a support-ot.
Valószínű nem a proci lassú a billenytűhöz. :D

20 éve a PH-n

(#766) TasiA válasza tuctuc (#765) üzenetére


TasiA
senior tag

Nem USB.Síma régi kis dugó csatlakozós. De már kezd az agyamra menni.Roppant idegesítő.

(#767) ngb


ngb
csendes tag

Nekem olyan problémám van, hogy amikor játszom van amikor hiába nyomom a gombokat, hogy merre menjek, nem reagál semmit a gép pár másodpercig. Ilyenkor a caps lock kapcsolgatásakor a led sem kapcsol ki be. Mitől lehet ez? Mit lehet ezzel csinálni?

(#768) TasiA válasza ngb (#767) üzenetére


TasiA
senior tag

Ezt mondom én is, csak másképp! :F :F :F
Ha valakinek van ötlete segítsen!!!

''ngb'': Valamit írhatnál a gépedről! Nekem E6-os 3700+-os prockóm van, amit elvileg nem kezel tökéletesen a lap. Én erre gondolok, vagy valami BIOS bug, vagy driver gond!
HELP!!!!! :R :R :R

[Szerkesztve]

(#769) ngb válasza TasiA (#768) üzenetére


ngb
csendes tag

Nem tudom, hogy mi miatt van, de ez régen nem volt csak mostanában jelentkezett.
Lehet attól van, hogy mostanában frissítettem a bios-t?

Gépemről :
CPU : AMD Athlon 64 3000+ Venice S939
RAM : 2 * 512 MB Kingston
GPU : Sapphire Radeon X800 GTO R480

(#770) TasiA válasza ngb (#769) üzenetére


TasiA
senior tag

Érdekes!Mióta megvan, nekem sem tűnt fel ilyesféle problema. Mióta a biosokkal játszadozom, mintha azóta csinálná, de ez nem 100%. Mondjuk nekem alapból az 5.3-as bios volt rajta és most is az van. Nekem is Kingston ramjaim vannak. KVR400X64C3A/512
Rev 3.0 a te lapod is?

(#771) ngb válasza TasiA (#770) üzenetére


ngb
csendes tag

Nekem 1.0 -s lapom van. Egy éven át nem volt gond, és mostanában lett meg az új ramom és lett új bios és azóta csinálja ezt. Más nem változott benne, szerintem az egyik miatt lehet. Asszem még a driverek sem változtak.

(#772) TasiA válasza ngb (#771) üzenetére


TasiA
senior tag

Windowsból frissítetted a biost? Én igen.

(#773) zuzub


zuzub
tag

Mi a különbség az 1.0 és 3.0 közt kinézetben szóval, honnét tom meg nekem milyen van?

(#774) TasiA válasza zuzub (#773) üzenetére


TasiA
senior tag

Modjuk a gyártó honlapján lévő képek? Én is azt nézegettem, kb 5mp és arra jöttem rá, hogy a rev 1 azin a videókari fölött 2 picike slot van a rev 3-nál meg 1. Így hirtelen ennyi, de nézdd meg te is, hogy a te lapod melyikre hasonlít. ?eg BIOS alapján is lehet, mivel a REV 3.asok 5.x , a rev 1-esek meg 1.x asszem.

(#775) zuzub válasza TasiA (#774) üzenetére


zuzub
tag

Sajnos a bekapcsolás még távol van, mert nincs hűtés a cpun és gpun szal így külsőleg gondoltam. Egy pcie van és gondoltam,h a 3-as lesz,m a napokban vettem.
2.5rev számot véltem felismerni.

(#776) TasiA válasza TasiA (#764) üzenetére


TasiA
senior tag

Nos! Úgy tűnik megoldódott a billentyűzet gond, de még nem akarom elkiabálni.Tolok még egy pár óra játékot, biztos, ami biztos. Leszedtem az AMD CPU drivert és csak a gyári CD-ről az NVIDIA drivereket raktam föl CPU driver nélkül. Azóta(kb 1óra NFS) és nem jelentkezett a gond.Máskor ennyi idő alatt legalább 3* elő jött. Valami 1.3.2.0 a verzió száma.

[Szerkesztve]

(#777) zolynet


zolynet
addikt

gyász :O még mindejg nem jött meg a hr-05 sli-m a tts-től / póstától...

szemezek egy 3800+X2 v 4200+X2-re egyrejobban,
egy jó 20-22ezres ápgréd lenne, de sztem csak feb-márciusban kerül rá sor,
de sor kerül, egyre jobban érzem :U

Life is too short to stay stock!

(#778) zolynet válasza zolynet (#777) üzenetére


zolynet
addikt

na kiderült itt h a f@sszom recepciós csajoknál akadt meg adolog :W ....már dec 18án ott volt a papejr h át kéne venni az egyik póstai kirendeltségen, ne lesz ám holnap account blokkolás, meg ami tőlem telik, ha már igy leblokkolták a karácsonyi ajándékomat fene az ......kat

Life is too short to stay stock!

(#779) EQ


EQ
tag

Van a Biosban egy olyan a cell izé-bizé menüben, hogy Pci-e clok, nagyából értem, hogy mi, de valaki pontosan el tudná nekem mondani? Esetleg, hogy milyen érték az ideális?

A számítógép jobb, mint a szex.

(#780) zuzub


zuzub
tag

Nah sikerült ilyen lapot vennem és már üzemel is a vízhűtéssel.
Szóval segítség kéne a bios frissítéshez.
Megköszönném, ha valaki egy részletes tájékoztatást adna, mert eddig asus lapom volt és annak volt winxp flash cucca.

(#781) TasiA válasza zuzub (#780) üzenetére


TasiA
senior tag

Ennek is van win flash.''LIVE UPDATE'' a neve! Nem sokat kell visszaolvasni és megtalálod, 6 kommentel feljebb írtam, hogy Win alól frissítek.

(#782) zuzub válasza TasiA (#781) üzenetére


zuzub
tag

aha, közben megtaláltam

(#783) EQ


EQ
tag

Ha mostanság vetted a lapot, akkor ugyis a legujabb bios van rajta és tök felesleges felrakni ugyan azt újra. Van ez a Live Update cumo az meg teljesen ésszerűen (még angol tudás nélkül is), be tudod frissíteni a Biost (ha kell persze).
Neked megy 1T-ben?
Az ekőzö kérdésemre (PCI-e clock) senki nem tud válaszolni? :D

A számítógép jobb, mint a szex.

(#784) TasiA válasza EQ (#783) üzenetére


TasiA
senior tag

Nekem menne, ha tudnám állítani BIOS-ban. Sajna, csak az A64 Tweaker progival tudom buherálni. Viszont még 460-on is megy az 1T 8-3-3-3. Sajna ez egy BIOS bug, mivel E6-os a procim.

(#785) EQ válasza TasiA (#784) üzenetére


EQ
tag

Lehet félreértettük egymást, én csak arra vagyok kiváncsi, hogy az a PCI-e clock beállítás mire jó, nekem 100Mhz alapból, de tudom emelni. :)

A számítógép jobb, mint a szex.

(#786) TasiA válasza EQ (#785) üzenetére


TasiA
senior tag

Szerintem ugyan az lehet, mint a régi lapokban az AGP clock vagy freki, ami 66Mhz volt. Gondolom azt jelenti, hogy 100mhz-vel komunikál az alplap a VGA-val .Nem hiszem, hogy van értelme buherálni, max jól lefagy a rendszer.Gyorsulni szerintem nem fog!

[Szerkesztve]

(#787) ngb válasza TasiA (#776) üzenetére


ngb
csendes tag

Akkor neked már nem szórakozik a billentyűzeted? Jó neked. És csak a cpu, meg az NVIDIA drivert szedted le és megy?

(#788) TasiA válasza ngb (#787) üzenetére


TasiA
senior tag

Jobban belegondolva!
BIOS reset, újra indít, megint reset, 2* újraindít => tuti alap beállítás gyári 5.3-as BIOS újra frissítése 2*. Abból indultam ki, hogy milyen volt a szoftver környezet, mikor még nem csinálta bajt. Catalist 6.12-őt visszacseréltem 6.11-re. Nvidia driverek le-Amd Cpu driver le-majd gyári CD-ről Nvidia driverek vissza. 0.26 ATI TOOL uninstal, majd vissza, de nem fut a háttérben és nem nyúltam bele a ventilátor szabályzásba. DX9 újra install. Ezek után a probléma megszűnt.JA és az MSI honlapjáról letöltöttem a legújabb hangkártya drivert és azt használom. Kikapcsoltam a C'n'C-t is. 230 az fsb, 4* HT és szinkron ram 460mhz 3-3-3-8-on, ami eddig 3-3-3-5 volt. Ennyit állítottam a biosban. Szóval nem tom pontosan mitől javult meg, de most jó! Remélem segítettem!

[Szerkesztve]

(#789) altntvx


altntvx
tag

ahoi!

van egy msi k8n neo4-fi lapom és a northbridge ventije ***** hangos.a bios szerint 6000ren pörög, de mi a reteknek??? nincs valami progi amivel ezt lazán le tudnám szabályozni a felére, vagy bármi megoldás?elvileg az ntune nevezetű csodás progi képes reá, de sehogysem találom hogy hun :F
valami 5let, mert már a fejem is fáj tőle :O

''A mennyországba térsz meg, vagy felfalnak a férgek.''

(#790) Speed® válasza altntvx (#789) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Manuális fordszabályzó beszerzése vagy egy molexdugó fekete és piros vezetékeire applikálás(polaritáshelyesen..) és ezáltal 7Von fog járni,olyan ~3200as fordulaton. Esetleg jól szellőző ház és nagyon rövid VGA esetén egy Zalmi NB47J chipsetborda elképzelhető,de ha tutira mész, HR-05SLI ThermalRight-éktól. Esetleg ha tényleg jó házszellőzzéssel rendelkezel,egyszerűen húzd le és nézd meg,hogy mit szól hozzá.
Én a nemrég eladott konfigomban egy ilyen lapot használtam ~fél évig lehúzott ventivel, a procimat 240es FSBn toltam és a chipset még plusz feszt is kapott! Nem volt semmi baja,annyi,hogy hüje a hőmérőrészlege,érdemes rámérni huzamosabb terhelés közben,hogy mennyire melegszik fel valójában (~65 fokig egyébként,így,ventimentesen).
aloha_

(#791) zolynet válasza altntvx (#789) üzenetére


zolynet
addikt

Én, ahogy már Speed(R) is említette egy Thermalright HR-05 SLI-t teszek rá, és meg is írom majd a hang és csendesség fokát. Jan 2-án veszem át a cuccost. Nagyon várom már, mert ez a 6000ret pörgő szutyok megőrít. soooon....
BÚÉK!!! :C

MOD: Speed(R) bulldog névnapot!!! ;)

[Szerkesztve]

Life is too short to stay stock!

(#792) altntvx válasza zolynet (#791) üzenetére


altntvx
tag

naaaaaaaaaaaaaaaa :DDD felraktad-felraktad-felraktad????
minden karaj? rámegy megminden?
remélem :U

mert akko énis szaladok egy ijené mer falnak megyek már a hangjától :O

''A mennyországba térsz meg, vagy felfalnak a férgek.''

(#793) zolynet válasza altntvx (#792) üzenetére


zolynet
addikt

Tegnap mentem el érte és fel is pattintottam az este. Egy hátulütője volt a dolognak -> ki kellett vennem azt a fránya alaplapot. Odaseneki, megvolt az évi procicák kifújása. :)
Elsőre nagyobb bordára számaítottam. Egy olyan hasonló drabális méretre mint a AC freezer 64 pro-m, de ez kisebb, DE nem is kell nagyobb. Kicsit még visszatérve egy tanács minden MSI nyáktulajnak: ha van egy kis időtök akkor vegyétek le a gyári vetit és szedéjtek le azt a rágógumit amit alányomtak, döbbenet volt amit láttam, nem is sikerült teljesen letakarítanom.
25fokos panelben mért letöltésnetezéskor:
MB: 34 fok
CPU: 36fok (1100forgó venti)
GPU: 45fok
És persze a várt csendesség, amiért beruháztam :DD
Az oldallap a házamról jelenleg le van véve, de majd mondok zárt házas tempet is.
Elől a házban 12cm-is, hátul egy 9cm-is, szóval a levegő útja/áramlása biztosítva.
Még jeletkezem ezzel.
TTS-éknél vettem + póstaköltség bp-en belül, mert dolgozok és nem tudtam volna elmenni érte, így lett a végösszeg a póstánál: ~5900HUF
TTS tényleg gyorsan szállítja, csak a recepciósaim nézték el a dolgot, fene a pics@jukat.

Csak ajánlani tudom Mindenkinek!!!

Life is too short to stay stock!

(#794) altntvx válasza zolynet (#793) üzenetére


altntvx
tag

neked pontosan melyik lap van?
és a vga nem zavar be?

kösziiiiiii :R

''A mennyországba térsz meg, vagy felfalnak a férgek.''

(#795) zolynet válasza altntvx (#794) üzenetére


zolynet
addikt

Vga egyátalán nem zavar be, irdatlan hosszú pedig.
Adataimnál van a típus, mely K8N NEO4-FI verzióját kaparintottam meg anno.
Szívesen.

Life is too short to stay stock!

(#796) zolynet


zolynet
addikt

No akkor a házra (Chieftec BG-02B-B-B) felraktam az oldallapot, elől 12cm, hátul 9cm köpi kifele a melegséget. Így a köv temp 11x225FSB (szinkronban) 2,5-4-4-8 1T mellett:
MB: 34
CPU: 47 (freezer64pro ~1800at pörög)
GPU: 36


[Szerkesztve]

Life is too short to stay stock!

(#797) bzoley válasza zolynet (#796) üzenetére


bzoley
veterán

Nem tudsz készíteni egy-két képet, hogy is néz ki beszerelve? Lehet, hogy én is lecserélném, de a GTO teljesen eltakarja, és nem tudom, hogy férne el alatta/mögötte.
Amúgy zárt házban nekem is 34-35fokot jelez a lap.

[Szerkesztve]

(#798) zolynet válasza bzoley (#797) üzenetére


zolynet
addikt

tessék, lást mily gyors voltam, íme a képek:
[link]
[link]
[link]

Nekem annyira megfelel ha 40fok alatt marad, hogy namég....csendességéért vettem meg.
Partiban volt a JTS-0006, +1,5K lett volna. Nem a pénz miatt hezitáltam, hanem azért mert azon is van egy venti, igaz arra meg ha jól emléxem vmi 1800-2300fordulatot írtak 23db-lel.
Így meg nagyobb a csend. :D Boldogság van ám rendesen!

Life is too short to stay stock!

(#799) Speed® válasza zolynet (#798) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Hmm,az a négy gyorsrögzítő milyen funkcióval bír a HR-05SLIn?
Egyébként király, ha nem lettem volna teljesen elégedett a 65fokos chipsettel,én is ilyet vettem volna anno :) A februárban megvenni szándékozott P5B-Deluxeomon már ilyen lesz ;)
(tudom,hová-hová C2D,de =re ez van, 50ért E6400nál jobbat nem látok mostanában kedvenceméktől.. :( )



Ha van valakinek eladó Neo4 FI/f-je 12-14k körül,az keressen meg egy árajánlattal priviben.És elnézést hogy ezt ide írom,de itt nagyobb az előfordulási valószínűsége egy Neo4 tulajnak,mint az aprón..thx_

[Szerkesztve]

(#800) bzoley válasza zolynet (#798) üzenetére


bzoley
veterán

Ezer köszönet :R
Esetleg felszerelhető 180 fokkal lefordítva is? Már ha elfér a VGA-tól.
Nálam alul teltház van:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.