Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) kd válasza TasiA (#649) üzenetére


kd
tag

BIOS: 5.3-as :F nekem1B ,1D VALAMI EHEZ HASONLO BIOS VAN FENT

JAJA DE MI HAJCSA

(#652) TasiA válasza kd (#651) üzenetére


TasiA
senior tag

[link]

Szóval ez a lap, valami 3.0-ás ''NEW'' verzió és ezek a bios-ok vannak csak az oldalon.

[link]

(#653) kd


kd
tag

JA,hogy pbc 3 akko naná,hogy nem 1D s a bios akko sajna passz :(

JAJA DE MI HAJCSA

(#654) TasiA válasza kd (#653) üzenetére


TasiA
senior tag

Azért köszi!

Ez a ''pbc 3'', ez miben más? Esetleg jobb, vagy rosszabb?

(#655) kd válasza TasiA (#654) üzenetére


kd
tag

aszem fentebb má kitárgyalták,de lehet,hogy tévedek

JAJA DE MI HAJCSA

(#656) t.imi válasza TasiA (#649) üzenetére


t.imi
addikt

Háj!
Nekem is 3.0 verzió van és ott figyel a commad 2T-1T a biosban.
Most nem tom fejből, de egyik almenüben lesz benne a ram config, tehát pl. advanced config és onnan nyílik egy következő ''ablakban''

(#657) TasiA válasza t.imi (#656) üzenetére


TasiA
senior tag

Köszi a segítséget!

Tudom merre keressem, csak éppen hiányzik ez a rész az almenüből! Esetleg leírnád melyik BIOS van a gépeden? Köszi!

Amúgy eddig nagyon bejön a lap! 1,3V-on 233FSB és minden szinkronban(5*HT, 460Mhz a RAM 2,5-3-3-7) atom stabil.Elmegy 250-ig ( RAM 500 3-4-4-8) is de ahhoz már 1,45 kell. Ha visszaosztok, akkor megy a 260FSB is.Csak az a fránya 1T idegesít. :DD

(#658) Sabre válasza TasiA (#657) üzenetére


Sabre
őstag

200ról 166ra osztasz vissza ugye? mert nekem akkor nem bootl be a gép ha visszosztok :F
szinkronban 234es fsbvel nekem is megy 2T-vel tökéletesen a 400as ramokkal amugy de ez kevés :B

(#659) Sabre


Sabre
őstag

ti hol látjátok hogy 1 B vagy C vagy D a bios? :F

(#660) TasiA válasza Sabre (#658) üzenetére


TasiA
senior tag

Hali! Igen 166-ra osztok vissza, de akkor 270-is megy, csak adni kéne a voltokat, de nem akarom kínozni. Szinkronban megy a 250FSB 1,38~V-on 4*es HT ,a ramok pedig 500-on mennek 3-4-4-8 időzítésekkel. Az a 234, az minden szinkronban, a HT-is és a proci 1,3V (down grade :DDD ) a memók 2,5-3-3-7.

(#661) t.imi válasza TasiA (#657) üzenetére


t.imi
addikt

Advanced Bios Featured-enter-ddr ram config
5.3 bios van rajta,3.0 a lap, floppiról frissitettem bár, nemhinném hogy számítana.
3000+ 250fsb alapfeszen, szinkronban 500 ramokkal.
De ha 400 ramjaid vannak és úgy akarod az 1t-t 460mhz-n, sztem nem fog nki tetszeni :)

(#662) t.imi válasza Sabre (#659) üzenetére


t.imi
addikt

MSI oldalán van, attól függ, melyik lapod van, melyik biost választod a 1.0 v. 3.0

Nem lehet, hogy a ramjaidat nem szereti, vagy a biosban nem kapcsoltad át a ram timinget vagy mit manuálra?
Ha autón hagyod, okozhat gebaszt sztem :F

(#663) Sabre válasza t.imi (#662) üzenetére


Sabre
őstag

manualon van :(

3.0 a lap, 5.3 van fent...de ez az a-b-c dolog hol van? :F

(#664) t.imi válasza Sabre (#663) üzenetére


t.imi
addikt

Pedig az a legfrissebb bios.Cmos reset volt mikor frissitetted?
Lehet, hogy a ramjaidat nem bírja a lap :F

(#665) Sabre válasza t.imi (#664) üzenetére


Sabre
őstag

nem frissitettem mert ennel nincs frissebb? :DDD
az sem kizárt :(

(#666) Sabre


Sabre
őstag

na erre mondjatok vmi okosat, akármit változtatok 242 fsb felett reset van clockgennel és bootig se jutok utána....akkor is ha hagyom a ramokt 2.5-4-4-8on és gyengitett idözitéseken is! ha leosztom 200ról 166ra máris nincs boot, 210es fsbvel elindult még ugy feljebb már nem ugy néztem....szal 241es fsb fölött reset.
ez a lap bugja h akarmit allitok reset van akkor?

(#667) piqla


piqla
őstag

Hello!

Szuleimnek egy k8n neo4 alaplapom van itthon, nem tudom, hogy F az mit jelent...
De szerintem erteni fogjatok a dolgot igy is. Szoval lenyeg a lenyeg: van ket 512-es memoriam, de gep bekapcsolasanal egis azt irja ki, hogy ddr 333 single channel 64 bit. Kerdem en, miert nem megy dualban? Most attettem az elso kettobe a ket memoriat (lila+zold) de most is single channel 64 bit, csak most mar ddr400...

Tudtok segiteni, hogy mi lehet a gond? Elore is koszi :)

Szereted az állatokat?

(#668) Whaskes


Whaskes
senior tag

hali, sikerült szereznem 1 ilyen lapot. baromi jó!! imádom! 1. kérdés: A legalsó pci slot miért narancs sárga??? a szinén kívül miben különbözik a többitől? 2. 500MHz en 1T ben járatom a memókat. Prime95 kb 3-5 perc után, de van amikor 1 kidob 1 hibát. ez 2T ben is így van. pedig játék és egyéb közben atom stabilnak nézem. 3d mark 2006, 25 ször futtatam le rajta 1más után. a prockóra nem dob hibát, csak a ramra. milehet? az időzítések: 3-3-3-8 1T :R

|87 104 97 83 107 101 83| "Itt nincs rasszizmus, de igény lenne rá!" [muszály, egyenlőre, helység, szallag] Az ön bankkártyáját az ATM elnyelte, tájékoztassuk a Microsoftot a felmerülő problémáról?

(#669) EQMontoya válasza Whaskes (#668) üzenetére


EQMontoya
veterán

adj neki pluszba 1 kis kakaót. Ha úgy is hibázgat, akkor nem a ram a ludas (hanem a lap vagy a proci), ha nem, akkor szimplán nem birta.

Same rules apply!

(#670) siskin


siskin
tag

Hi Mesterek!
Egy roppant Láma kérdésem lenne:
Most cseréltem alapdeszkát a gépemben (MSI K8N Neo4 F),és nem akar menni az a funkció,hogy ha megnyomom a klaviatúrán a ''Sleep'' gombot, a gép készenléti üzembe kapcsol.Asus deszkával rendesen lekapcsolt mindent,most viszont a videókarcsi és a tápventit nem kapcsolja le.Elég sokszor használtam ezt a funciót (Pl:ha meg kellett etetni a malacokat :DDD ) és nem tudok rájönni miért nem megy. :W
Köszi!

Nem vagyok bolond, a hangok is megmondták!

(#671) Whaskes


Whaskes
senior tag

hali, [link] ezen a képen látható 2 cuccot kell összekötni hogy menjen a sata2?

|87 104 97 83 107 101 83| "Itt nincs rasszizmus, de igény lenne rá!" [muszály, egyenlőre, helység, szallag] Az ön bankkártyáját az ATM elnyelte, tájékoztassuk a Microsoftot a felmerülő problémáról?

(#672) t.imi válasza Whaskes (#671) üzenetére


t.imi
addikt

A sima k8n neo-n is sata2 van nem, vagy csak a rev 3.0-n :F

(#673) FaBatka


FaBatka
aktív tag

Hali mindenki!

Egy gyors kérdés csak ezzel a lappal kapcsolatban:

Tud ez PCI-os raid vezérlőről bootolni? Biosban elvileg van egy olyan funkció a boot settingsben, hogy add in cards, de boot közben le se szarja a raid vezérlőmet. az msi weboldalán kerestem infót de nem nagyon találtam, ráadásul frisebb biost sem találtam hozzá.

Tehát a kérdés adott: tud bootolni pci-os raidről vagy nem?

köszi előre is.

Mindegy mit csinálsz a Windowsban, a Nagy Kék Halál úgyis ítélkezik feletted...

(#674) zuzub


zuzub
tag

Sziasztok!
Tervezem a napokban egy ilyen lap vásárlását.
Pár jó ill. rossz szót róla kérnék szépen! ;)
(Tuning,meghibásodások,stb)

(#675) FaBatka válasza FaBatka (#673) üzenetére


FaBatka
aktív tag

erre valaki?

Mindegy mit csinálsz a Windowsban, a Nagy Kék Halál úgyis ítélkezik feletted...

(#676) t.imi válasza FaBatka (#673) üzenetére


t.imi
addikt

Xp telepítéskor nem kell neki egy F6-ot nyomni még az elején és berakni a flopiba a pci kari driver lemezét?
Csak tippelem, nem használok ilyet :)

(#677) t.imi válasza zuzub (#674) üzenetére


t.imi
addikt

Tunning az proci, memoria, táp függő is, de nekem kingmax hardcore 500mhz memóval és 3000+ procival alapfeszen 250fsb meg van, semmi nyüg, fagyás, reboot, stb :)
Mindig is tetszett az MSI, kiváló support, jó minőség.
Ez a 3. Ilyen lapom, egyikkel sem volt semmi bajom.
Ha nem vagy márka fan, csak ez v. csak az a tuti, akkor neked is tetszeni fog :)

(#678) EQ


EQ
tag

Sziasztok!

Ma jutottam hozzá egy ilyen csodához, de sajna fullra nem értek a laphoz. Azt látom, hogy a memoriáim nem mennek 400-on, amivel kéne. Olvasgattam a hozzászolásokat, de a sok 2T-ben teljesen elkeveredtem. Ha valakinek lenne egy kis szabad ideje le tudná irni nekem, hogy mit mire hol kéne beállitanom, hogy imba legyen a cucc. 3200+ os prockom van, és 2*512 400-as kingmax ramom. Nem szeretnék nagyon nagy értékeket kihozni, csak egy viszonylag optimális tuning szintet. Ha esetleg valakinek még több ideje lenne leirhatná a bios frissítés lépéseit is ;)
Remélem valaki megszán és válaszol ezekre a butuska kérdésekre, előre is köszönöm a válaszokat :R

[Szerkesztve]

A számítógép jobb, mint a szex.

(#679) FaBatka válasza t.imi (#676) üzenetére


FaBatka
aktív tag

nem ez a gond!

a raid tömb megvan, és van rajta egy működő rendszer. az kéne, hogy a tetves alaplap a BOOT folyamán egyáltalán RÁNÉZZEN a tömbben lévő vinyókra. De b@szik! és itt a gond!!!

Mindegy mit csinálsz a Windowsban, a Nagy Kék Halál úgyis ítélkezik feletted...

(#680) zolynet válasza EQ (#678) üzenetére


zolynet
addikt

nekem ugyan hynix ramjaim vannak , amiket 11x230FSB-n hajtok szinkronba 2,5-4-48 1T időzítés mellett 2,75V v 2,8V-tal.
most így hirtelenjében a bios nincs előttem, este tudok segíteni (msn)

Life is too short to stay stock!

(#681) EQ


EQ
tag

Köszönöm előre is a helpet, felvettelek MSN-re.:)

A számítógép jobb, mint a szex.

(#682) zuzub válasza t.imi (#677) üzenetére


zuzub
tag

Aha, köszi.
Márka fan lettem miután az msi 6600gt-m nagyon jól bírja a húzást és semmi probléma szal egy szó, mint száz megbízhatónak tartom az msi-t.
Gondoltam, hogy kompatibilitást is segíti, hogy ugyanolyan márkájú.
Asus lapom volt és teljesen levagyok dölve tőle annyira gyenge.
Lehet, hogy rosszat fogtam ki

(#683) EQ


EQ
tag

Sajna még mindig nem sikerült beszélnem senkivel, hogy mi lehet a rammal, hogy csak 200mhz-n megy. :( Unalmamba köbenézegettem ezzel kapcsolatos forumokon, és ott valaki irta, hogy AMD miatt van valami kétszeres szorzó a ramokon, és azt az ilyen teszt progik (cpuz, everest) nem írják ki, tehát a ram 400-on megy, csak meg kell a kiirt értéket szorozni 2-vel. Sry, ha ez tudott dolog, vagy ha baromi nagy butaság.
Csináltam 3d mark 05-öt és olyan 6k körül hozott a gép (7600gt) ugy hogy még a régi win van fent, mert nem akarok addig telepíteni még ne stabil a vas. Ez az érték reálisnak tűnik, vagy tényleg 200mhz a ramok sebessége?
A topikok böngészésével eljutottam addig, hogy rájöttem hogyan kell a procit piszkálni, hogy jobban muzsikáljon, egyedül csak egy dologra nem jöttem rá. Irtátok itt többen, hogy 1T a ramok timingje. Mire jó pontosan ez cucc, nekem miért van mindig T2-be, merre lehet módosítani? :))

A számítógép jobb, mint a szex.

(#684) Manitou válasza EQ (#683) üzenetére


Manitou
addikt

Szerintem 400-on megy az a ram, de könnyen kiderítheted, valami progival nézzél egy memória írás olvasás sebességet. Everest, Sisoft Sandra Memory Benchmark részével.
05-ös 3DMark teljesen rendben van, még sok is :D , ha 200-on menne akkor nagyon visszafogná 3D teljesítményben is a gépet.
Az 1T, 2T az a Command rate érték, 1T-ben gyorsabb a ram, de nem mminden memória szereti, bár egy alap órajelen 400-on egy 400-as ramnak illik azért tudnia :DDD
Gondolom állítani a biosban tudod :D és csak 1T és 2T-re lehet.


[Szerkesztve]

(#685) EQ


EQ
tag

Én is gondoltam :)

Csináltam pár képet hátha igy könnyebb lesz beszélgetni, és nem kell találgatni. ;]

[link]
[link]
[link]
[link]

Akkor ez a ram most 400-on megy? Van valami olyan érték amit tanácsos lenne változtatnom, a jobb teljesítmény érdekében?

A számítógép jobb, mint a szex.

(#686) Manitou válasza EQ (#685) üzenetére


Manitou
addikt

Aszinkronban hajtod a cuccost.

Ha alapon menne akkor 333-on menne a ram , ezzel a beállítással. Most így húzva 208-on megy ( DDR416)

10x200/12=166
10x250/12=208

Remélem mostmár világos. :)

DDR-nél van valós meg effektív órajel. A valós csak 200, az Effektív a duplája vagyis a 400, de lehet fordítva van. :DDD

CR-t(Command Rate) tedd át 1T-re, birni kéne a ramnak.

[Szerkesztve]

(#687) EQ


EQ
tag

Ha esetleg neked is ilyen lapod van meg tudnád nézni, hogy CR-t merre tudom átállítani? Félelmetes, nem gondoltam volna, hogy ennyire noob tudok lenni. :((
Egy kapcsolo van, amit csak 1T megy 2T-re lehet rakni, azt átrakom akkor is 2T marad. :W

A számítógép jobb, mint a szex.

(#688) Manitou válasza EQ (#687) üzenetére


Manitou
addikt

Nincsen ilyen lapom, úgyhogy ebben nem tudok segíteni.

Windowsban ír 2T-t ha átrakod 1T-re biosban? Vagy biosban is 2T marad?

Mert olyat már olvastam, hogy valakinek nem akarta az 1T-t a ramja bizonyos alaplapban, mindegy milyen órajelre állította. Lehet nálad is ez a helyzet.



(#689) EQ válasza Manitou (#688) üzenetére


EQ
tag

Mikor elindul a gép akkor kiirja, hogy milyen ram meg milyen idözítések vannak, és ott irja, hogy 2T. Megpróbálom megegyszer, hogy hátha átáll.
Mit változtatna, ha áttenném 1T-be?
Kösz, hogy segitesz. :R

A számítógép jobb, mint a szex.

(#690) Manitou válasza EQ (#689) üzenetére


Manitou
addikt

Mit változtatna, ha áttenném 1T-be?

Nem olyan sokat, valamivel gyorsabb lenne a memória írás olvasás, de nagyon nagy gyorsulásra nem kell számítani.

(#691) EQ válasza Manitou (#690) üzenetére


EQ
tag

Megnéztem, hogy mit állítottam T1-be. Write to Read delay (Twtr), más beállítás nincs aminek csak ezt a 2 állása van. :W Valakinek nincs valami ötlete, hogy mit kéne csinálni?

A számítógép jobb, mint a szex.

(#692) bzoley válasza EQ (#691) üzenetére


bzoley
veterán

Nah, megnéztem neked, hátha segít.
Nekem ugyan H(FI)van, de elvileg uaz a bios(V5.3 072106)
A Dram menu alján van olyan, hogy 1T/2T Memory timing
Ha szürke, akkor User Config Mod - Manual
Ha nincs ilyen, akkor talán frissíteni kell a bios-t?

(#693) EQ válasza bzoley (#692) üzenetére


EQ
tag

Megnéztem és nekem nincs ott olyan. Megnéztem a biost és 5.30(2006/07/21), szal szerintem ez ugyan az mint ami neked van. egyébként ami ott van lent az tényleg szürke, lehet valami más a neve, amibe kételkedek. :))

A számítógép jobb, mint a szex.

(#694) EQ


EQ
tag

Nah kipóbáltam mindent, de nem akar nekem ez összejönni :(

[link]

Csak én vagyok vak vagy tényleg nincs ott az a T1/T2 timing?! Kipróbáltam, hogy ráfrissítek biosra, hátha jobb lesz, de ugyan az marad. Valakinek van valami tippje miért nem tudok T1-re idözíteni? :F

A számítógép jobb, mint a szex.

(#695) bzoley válasza EQ (#694) üzenetére


bzoley
veterán

Hát itt tényleg nem látom, nincs több ötletem, MSI-ből kezdő vagyok.
Nekem már az is sokkoló, hogy a lapom nem is nagyon létezik, legalábbis az MSI oldalán:)

(#696) EQ válasza bzoley (#695) üzenetére


EQ
tag

Köszönöm a segítséget, valszeg igy fog maradni, mert már annyira kiidegeltem magam, meg annyi mindent kipróbáltam, hogy kezdem kicsit félteni a deszkát. Ha esetleg mégis valakinek van velemi ötlete irjon, figyelem a topikot. :Y

A számítógép jobb, mint a szex.

(#697) t.imi válasza FaBatka (#679) üzenetére


t.imi
addikt

Ahham:)
A biosban is belőtted a boot szekvenciát?
Elsődleges- egyéb eszköz...stb v. raid0, 1, mittom én :)

(#698) wittman


wittman
aktív tag

Sziasztok!

Én is vettem egy ilyen ''csoda'' deszkát és bele egy super San Diego magos procit, ami 3GHz-en megy. hála Brekinek.

Na szóval összelöktem az asztalon, bele 2GB A-Data Vitesta DDR1 500MHz-es, Sata vincsi, dvd-író Chieftec táp(410W-os de ez már a javított széria), amit a másik gépemből vettem ki. Mivel az X1950Pro hétfőn vagy kedden lesz meg, gondoltam egy sima PCI-os S3-as Trident-el felrakom az XP-t utána meg tuning és Prime95 teszt.

Na most ott járok, hibajelzés nélkül szépen beindul a gép, monitor bekapcs és írja is hogy S3-as Trident vga...de utána az eltűnik és utána semmi, se meghajtók se memó mennyiség se proci típusa se freki, szóval semmi, de pörögnek a ventik és persze hiába nyomkodom a DEL billentyűt semmi BIOS....

Mivel még első bekapcs lett volna a deszkának(pénteken hoztam el a boltból) így még tunung sem volt...

Vincsi le, dvd le..bekapcs.....szintén semmi, de már azt sem írja ki, hogy S3 Trident stb...

Memó ki...bekapcs és jön is helyesen a hibaüzenet...memó vissza csak 1db a DIMM1-be...bekapcs de továbbra se semmi...

Ez egy NEO4 FI- ver. 3.0-s deszka

NA most kérdem én a deszka nem kapcsolna magától át PCI E-ről sima PCI-ra hogy ott keresse a VGA-t(AGP-s deszkában átvált magától) vagy xar a deszka...
próbáltam más memókkal is de semmi javulás. A monitor kis ledje mutatja hogy kap videójelet a moncsi, mert zölden világít, de kép nincs.

Asszem remélem deszka xar, mert itt olvasgatva ez NEO4 FI széria elég xar tuningban, de azért vannak kivételek...Visszaveszik úgy is deszkát....

vagy esetleg én csinálok valamit rosszul....(nem az első pc-t rakom össze...)

TÁP jó!, Moncsi jó, vincsi jó, memók jók...azokat leellenőriztem a másik gépemben...

Ötlet esetleg...?

[Szerkesztve]

www.vmh59.hu

(#699) TasiA válasza EQ (#694) üzenetére


TasiA
senior tag

Hali

No para. Nálam is ez van. Zsír új a lap, de nekem sem lehet állítani a CT-et.Egyszerűen nincs az a menü pont. Hiába állítok manualt, semmi változás. Pedig nem vagyok láma.BIOS-t is frissítettem, de semmi.Nem értem? Pedig jó lenne, ha mennének a RAMok 1T-ben, mert előző lapban 4OO-on 1T-ben mentek.

(#700) EQ válasza TasiA (#699) üzenetére


EQ
tag

Lehet, hogy csak FI-s alaplapba lehet állitani? A problem még indig nyitott, ha valaki tud segítsen. :)

A számítógép jobb, mint a szex.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.