Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Logoszféra  »  Motion_Blur Blog

Hozzászólások

(#1) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Kb. 1 órája kezdtem el olvasgatni itt a blogszférában. Fogalmam sincs, hogy mi értelme és célja van ennek az egésznek, de azért nyitok egyet én is.

Most éppen elég rossz kedvem van, ugyanis 1 napja nincs gépem (illetve kifingott az alaplapom) és kénytelen vagyok a notimon netezni (másra nem igazán való).

Ezen a napon nem történt semmi xtra, egyetlen pozitívum, hogy Schumi ment egy 57.652-őt Fioranoban, ami bizakodásra adhat okot. Elég ideges vagyok a gépem miatt, egyszerűen nem értem, hogy hogyna/miért szállt el az alaplapom. Megvettem az új tápot, kapott a proci is egy full rezes hűtőt, 12 centis ventivel és ez a hála...meg se mukkan a gép.

Ma végre megtudtam, hogy milyen napokon kell mennem ebben a félévben suliba. Bár ne tudtam volna meg...levelezőre járok és 2 hetente buszozhatok fel Pestre 2 napért...na mindegy.

Kicsit pesszimistára sikeredett a kezdés, egyébként nem vagyok ilyen, csak most összejöttek a dolgok. Bedobok valami jó kis DVD-t azt pihizek :)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#2) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Most nézem, hogy kegyetlenül szakad a hó :) Szép fehér minden, ilyenkor (is) örülök annak, hogy nem városban élek...nomeg annak, hogy nem kell mennem sehova :))

Holnap reggel korán megyek át haverhoz, biost kell flesselni egy Asus A8N-E lapon, remélem nem jut arra a sorsra, mint az enyém :U Pár lapot már elküldtünk közösen, remélem ez a sorozat most megszakad.

Ejjj...most jutott eszembe, hogy ma elfelejtettem felhívni a barátnőmet :F Ezért még kapni fogok :D Lassan le kéne feküdni, de egyáltalán nem vagyok álmos, lehet megnézem 518-adszorra is a 2005-ös San Marino GP-t :F :D

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#3) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Most nézem: 400 napos vagyok a PH!-n :B

Na kicsit nézegetem a hasznaltauto.hu-t, hátha találok valami jó állípotú Civic-et. Eddíg csak lestrapáltakkal találkoztam, 140-170E km-rel :(

Valami ilyesmi lenne az ''álmom'' (inkább elképzelésem): [link]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#4) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Na asszem lépek aludni, reggel korán kell kelni...

szerk: még egy cigi azért belefér az erkélyen, úgyis szeretem nézni a hóesést a lámpa fényében ;)

[Szerkesztve]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#5) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Meghirdettem a régi tápom [link] Hátha kell valakinek :D

Na mára tényleg ennyi...jóccakát!

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#6) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Esett vagy 10 centihó, de már kezd is olvadni :(

Na megyek haverhoz...

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#7) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Na sikerült intéznem valamit a lap ügyében, megnézi Gianni, hogy van-e raktáron :DD Ha nincs, akkor remélem ad valami cserelapot :F

+ eladtam a régi házam + a 400-as codegányt :C

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#8) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Mehetek ki ''havat'' (inkább latyakot) lapátolni :(((

Úgy Most Wanted-ezék egy kicsit :O

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#9) Motion_Blur válasza Motion_Blur (#8) üzenetére


Motion_Blur
félisten

K.rvára elfáradtam, tiszta jég minden :(

Cooler Master Ammo 533 - Rambo háza: [link]


A Cooler Master Ammo 533 biztosan tetszeni fog a stílus kedvelőinek. Külseje olyan jól eltalált, hogy ha nem lenne gyári modell, akkor modderversenyeken biztosan szép sikereket lehetne vele elérni. Így viszont marad a LAN-partis villantás. A szokatlan külső alatt megszokott Cooler Master minőség lapul. A szellőzés nagyszerű, a merevlemezeket sem hanyagolták el. Véleményünk szerint az elöl befelé fújó ventilátor sokkal hatásosabb, mint a hátul kifelé szellőztető

Nagyon tetszik, eddíg az álmom egy Gigabyte Aurora volt, de ez nekem jobban tetszik :)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#10) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Gyurcsány, avagy a Júdáscsók: [link]

Hova süllyed még ez az ország :(

No irány TV-zni...

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#11) Motion_Blur válasza Motion_Blur (#7) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Holnap reggel megyek Pestre és kapok egy zsír új Abit NF8-at a Giga helyett :C Végre lesz normális gépem :)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#12) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Befagyott a Fekete-tenger :Y Pár nagyon szép kép:

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#13) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Most olvasom, hogy elmarad a Belga Nagydíj :O Egyik kedvenc pályám (persze csak Imola után ;] )

Na szétkapom a gépet, megpucolom a procit, a hűtést....mindent elő kell készíteni az alaplap érkezésére :D

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#14) Motion_Blur válasza Motion_Blur (#13) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Úgy néz ki, hogy a Renault, Honda kettős sokkal erősebb, mint a Ferrari :( Sajnos nem tizedekről, hanem mp-ekről van szó.

Schumi ma nem tudott javítani Fiorano-ban, ugyanannyit ment, mint tegnap...

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#15) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

VladimirR lapján ezt találtam magamról:

Motion_Blur:

PH! addikt

11670 szakmai hozzaszólással

regisztrált: 2005-01-03 16:04:00, azaz 401 napja

napi átlagos szakmai hozzásólások száma: 29.10

:))

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#16) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Nah regisztráltam magam a hwsw.hu-n, mostanatól kezdve ott is fórumozok :P

Bár koránt sem akkora a színvonal, mint itt :R

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#17) Motion_Blur válasza Motion_Blur (#16) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Újra szakad a hó, és kib.szott nagy pelyhekben!! :C Remélem holnap reggel jön rendesen a busz :F

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#18) Motion_Blur válasza Motion_Blur (#11) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Van egy olyan érzésem, hogy ezzel a lappal is szívni fogok :( Elég vegyes (inkább negatív) véleményeket olvasok róla.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#19) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Szétszedtem a gépet, lapot visszacsomagoltam :( Kicsit sajnálom, most teljesen üres a gép, csak a tyúkbél lóg le a táról, meg a vinyók vannak bent.

Procit, coolert megtisztítottam.

Holnap reggel 8kor kelek, 9kor indulok Giannihoz :)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#20) Motion_Blur válasza Motion_Blur (#19) üzenetére


Motion_Blur
félisten

''9kor indulok Giannihoz ''

Már ha az időjárás is úgy gondolja...most úgy néz ki, hogy nem úgy gondolja...szakad a hó már több órája :(

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#21) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Na megyek, vár az ágyikó :)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#22) Motion_Blur válasza Motion_Blur (#20) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Legalább 15cm-nyi friss hó hullott. Nagyon szép a táj, remélem a buszok is járnak :F

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#23) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Beszoptam, de mocskosul :( :O

Gigabyte K8NS lapom 3 napja (legalábbis eddíg abban a hitben voltam), ma vettem egy Abit NF8-at helyette.

Gigabytenál: bekapcsolásra semmi reakció, nagy csönd, se vinyó, se semmi nem pörög fel

Abitnál: bekapcsolásra felpörögnek a ventik kb. 2 mp-ig, utána leállnak. Az alaplapon a piros led ég. Vinyó nem pörög fel.

Tápom egy 350W-os Chieftec (4 napos, 12-es venti...), először azt hittem, hogy az küldte el a Giga lapot, de átvittem haverhoz, neki gond nélkül ment. (MSI K8N Neo4) Illetve kipróbáltam egy 400-as Codegennel a lapot (Giga), azzal se indult el.

Kezdem már kurvára unni ezt az egészet, jó lenne ha valaki tudna segíteni! Plz help, mert kezdek beleőrülni

Most akkor mi a szar?? A táp? Vagy mind a 2 lap??


Maradtam volna inkább a Intelnél :(

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#24) Motion_Blur válasza Motion_Blur (#23) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Probléma megoldódott, ha lesz időm, kifejtem részletesen :)

Lényeg a lényeg: a 400-as Hynix D43 ramjaim 500MHz-en mennek szinkronban a procival :C

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#25) Motion_Blur válasza Motion_Blur (#24) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Szal...

Megjöttem Pestről az új lappal, gép összerak, ventik egy pillanatra felpörögnek, utána minden leáll...na mondom fasza, akkor ebből táp lesz.

Visszavittem a tápot (szfvári Mistral), kipróbálta a gyerek, semmi baja nem volt, de én azért kicseréltettem :)

Hazajövök, új táp beszerel...ugyanaz! Ideg szétb.sz. Poéból leszedtem a procihűtőt, visszaraktam a gyári coolert, és a gép elindult! :Y Mondom ilyen nincs, biztos csak káprázik a szemem. Még 1szer, 2szer megpróbáltam, ment.

Na szóval amiért nem ment a gépem 4 napig: barátom adott nekem egy Primecooler Hypercool III+ full Cu hőtést, 12cm-es ventivel. Ez ugyanazon a napon volt, amikor a tápot is cseréltem. Az alaplap hátulján lévő felfogató rész fémből van ennél a cuccnál, és nem műanyagból, mint a gyári hűtésnél. Foglalmam sincs, hogy hogyan és hogy hova, de valamihez hozzáért, amihez nem kellett volna neki. Valszeg rövidrezárta a lapot. Csoda, hogy el nem küldte....

Tanulság:

Valszeg a Giga lapnak semmi baja, és a becserélt tápnak sem volt semmi baja.

Pozitívum: az új lapom sokkal jobban tetszik, ez tényleg tuningra való :C


Holnap teszek azért egy 6cm-es ventit a North Bridge passzív hűtőjére, mert nagyon forró.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#26) Motion_Blur válasza Motion_Blur (#25) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Hozzáteszem, hogy reggel 9 és 11 óra között abszolut nem voltak takarítva a fő és mellékútvonalak Szfvár- Bp. között :((( Mindenhol 15-20cm hó volt az úton...

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#27) Motion_Blur válasza Motion_Blur (#26) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Ja és még annyi, hogy a az új lapom nem kékablakozik a Hynix D43-as ramokkal, sőt...500MHz-en teljesen stabilak! :C Végre összeállt a gép :B

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#28) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Na elmék audni :o

Egyébként megint szakad a hó és -5 fok van :C

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#29) Motion_Blur válasza Motion_Blur (#28) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Na megyek át haverhoz, megnézzük megy-e 2.7-en a 3200+ Venice :DDD

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#30) Motion_Blur válasza Motion_Blur (#29) üzenetére


Motion_Blur
félisten

2750MHz-en is ment :C

Én meg megpróbáltam felszerelni a Prime-ot, de nem jó hozzá a gyári műanyag felfogató :O Mondjuk így is csak 32-33 fokos a proci :)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#31) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Megyek barátnőmhöz, valszeg vasárnap este jövök haza :)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#32) Motion_Blur válasza Motion_Blur (#31) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Na itt is vagyok :)

Délután szétkapom a gépet, megpróbálom felrakni úgy a Primecoolert, hogy ne csináljon zárlatot :D

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#33) Motion_Blur válasza Motion_Blur (#32) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Na sikerült a műtét :D

A fém hátlapra vágtam egy kartonpapírt (ugye ez nem vezeti az áramot :D) és felfogatásnál beraktam a lap és a hűtés hátlapja közé. Procit újrapasztáztam + kitakarítottam a gépet.

Faszán működik, nagyon jól hűti a procit, csak egy kicsit hangos (12cm-es venti 12V-on, 1900-at forog, ez bizony 30dB). Lehet, leveszem 5V-ra :)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#34) Motion_Blur válasza Motion_Blur (#33) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Remélem elég tartós marad a kartonpapír :F Csak nem ég el :)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#35) Motion_Blur válasza Motion_Blur (#33) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Képek:

[link]
[link]

:)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#36) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Na végre kaptam meghívót IWIW-re :C

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#37) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Megnéztem mennek a ramok 500-on 1T-ben :R

Everestben (2006-os Ultimate) a késleltetés 4ns-al jobb.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#38) Motion_Blur válasza Motion_Blur (#36) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Nem értem, hogy egyeseknek miért az a fontos, hogy minél több ismerőse legyen az iwiw-en?? Én csak a barátaimat jelöltem be, nem az ismerőseimet (furcsa is a kifejezés...)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#39) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

xtrememsystem.org-on nézegettem aláírásokat :D

Néhány gyöngyszemet bekopiznék ;]

Lian Li V2000+
AMD 4400x2 @ 2.6Ghz Thermaltake Big Typhoon Air Cooled
OCZ PC4000 VX Gold 2-2-2-8 1T 3.3v
XFX 7800GTX Extreme @ 520/1365Mhz Zalman CNPS9500 Air Cooled
DFI Lanparty nF4 SLI-DR Rev. AD0 with PWMIC Zalman VF700 Air Cooled
OCZ ModStream 520W



DFI Expert | FX-60 @ 3.0Ghz | 2x 1GB Crucial Ballistix Z503 | Powercolor X1900 XTX | 2x 74GB Raptors Raid 0 | Chilly1 Modded Vapochill LS | Dell 2005FPW Widescreen LCD


- CASE: ThermalTake Tsunami (Black)
- MOBO: DFI Lanparty UT NF4 SLI-DR Expert
- CPU: AMD Opteron 170 (CCBWE 0546XPMW) : 270*10 @ 1.45v, 100% stable!
- CPU COOLING: Thermalright SI-120
- CPU FAN: Silverstone FM121 120mm Fan - 110cfm 39dBa
- FAN CONTROLLER: CoolerMaster CoolDrive4
- MEMORY: G.Skill Extreme Series 2x1GB PC4000HZ
- HD: WD Caviar SE16 WD3200KS 320GB
- VIDEO: Two (2): eVGA 256mb Geforce 7800GT's
- VIDEO COOLING: Two (2): Arctic Cooling NV5Rev3 Silencers
- PSU: OCZ PowerStream 520W
- MONITOR: ViewSonic VX924 19'' LCD



Na ilyenkor megy el a kedve az embernek a fejlesztéstől....

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#40) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

[link]

A Népliget tetszik a legjobban :Y :C

Ekkora marhaságot :(((

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#41) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Megyek aludni, nem érzem valami jól magam :(

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#42) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

RAM-tuning [link]

Végre megtudtam pár dolgot, amire nagyon kíváncsi voltam :) Most már tényleg szunya...

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#43) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Hétfő....holnap reggel megyek fogorvoshoz :O

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#44) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Clockgennel mennek a ramok 515MHz-en is :C [link]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#45) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Megyek haverhoz, viszem át a ramokat megkűdeni :D Aztán délután/este egy kis lightos sörözés (ühüm...:DD)....

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#46) Motion_Blur válasza Motion_Blur (#45) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Ott is ''csak'' :D 510-et mennek stabilan.

Mehet a jó kis pizza + sör + portó! :C :))

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#47) Motion_Blur válasza Motion_Blur (#46) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Na megvolt a sörözés, de csak 3 kori ment le :) Havernak: 3 sör, 4 becherowka, 2 paprika voka, 2 abszint :Y

Az a gáz, hogy holnap kelhetek 6-kor, mert 8ra megyek fogászatra :(

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#48) Motion_Blur válasza Motion_Blur (#47) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Nos hát megvolt a fogászat, gyenge 30 rugóval lettem rövidebb :(

Kaptam két szurit, majd 2 fogamat betömte (bal felső 6, 7 talán?). Ennyi, és ez volt 32K :((( Pofám még mindíg le van zsibbadva, pedig 3/4 8-kor kaptam a szurit (igaz, hogy kicsit még a tegnapi sörözés hatása alatt voltam :DD).

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#49) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

A Valentin-napról meg az a véleményem, hogy sznobság, baromság!

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#50) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Cora Schumacher: [link] :R

Vannak ám légzsákok :C

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

Útvonal

Fórumok  »  Logoszféra  »  Motion_Blur Blog
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.