Hirdetés

2024. szeptember 8., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) atainprison


atainprison
senior tag

PC statisztikákat alapul venni verekedős játékról annyi értelme van, mint konzol statisztikákat stratégiai játékhoz :D
Ami tény, hogy az SF6 (megjelenéskor és még most is) sokkal jobb állapotban van, ha a netkódot, szervereket, játékmódokat nézzük. Ezen a téren sokat kell javítania az NRS-nek. Ettől még rohadt nagy fun az mk1 (az mk11-nél mérföldekkel jobb).

(#502) kwzatz válasza atainprison (#501) üzenetére


kwzatz
őstag

Azért a 11 PC-s statisztikáit az 1 PC-s statisztikáival már csak össze lehet vetni. :U
Olyan soha nem volt a 11-nél, hogy kevesebben játszottak volna vele, mint az X-szel, itt meg 1 hónap után egy átlagos, szürke hétfő délután 2,5-szer annyian tolják a 4,5 éves előző játékot, mint a friss, ropogós 1-et. Mérvadó, van értelme/nincs értelme, azért ez elég ciki.
És megint csak: Számíthatna a PC-s statisztika, ha így 2023-ban már az MK-ban is lenne cross-platform, de hát nincs. Sok minden más mellett ez sem.

[ Szerkesztve ]

"Everything is high risk, if you are a pussy."

(#503) atainprison válasza kwzatz (#502) üzenetére


atainprison
senior tag

Felőlem olyan PC-s statisztikát vetsz össze, amilyet akarsz.
Hogy van-e értelme az más kérdés :D .
Abban 100%-ig egyetértek, hogy verekedős játékoknál azért nem számít a PC, mert a játékokat készítő studiók nagy része leszarja a PC-t.
Én is PC-n játszottam sokáig a verekedős játékokkal, de egy idő után meguntam a fos portot és azóta csak konzolra veszem őket.
A legszebb az MKX-nél volt, amikor a fos netkódot javító XL update bejelentésekor úgy volt, hogy csak konzolokra adják ki, aztán idővel kijött PC-re is de WTF.
A PC statisztika akkor se számít, ha van cross-pratform, attól még nem fognak többen PC-n játszani...úgy tűnik konzolokon sokkal többen játszanak ezzel a műfajjal, ezért is foglalkoznak a fejlesztők főleg azokkal, ez persze nem menti fel a fejlesztőket a fos port kiadásától. Én is annak örülnék a legjobban, ha a lehető legtöbb platformra kijönne a lehető legjobb formában cross eléréssel, hogy minél nagyobb legyen a játékosbázis.

(#504) kwzatz válasza atainprison (#503) üzenetére


kwzatz
őstag

"Hogy van-e értelme az más kérdés :D ."
Persze, hogy van értelme, magától értetődően össze tudom hasonlítani a két játék iránti érdeklődést az adott platformon, illetve látom, hogy milyen iszonyatos tempóban épül le a játékosbázis a 11-hez képest, ha megnézem annak az első hónapos adatait. (és persze a tényt, hogy most újra többen játszana vele, mint az új játékkal)

Konzolstatisztikákat nem nagyon találtam ilyen téren sajnos, csak annyit, hogy közel 40%-kal kevesebb fogyott a lemezes változatból, mint a 11-ből, de közben valamivel népszerűbb lett digitálisan venni, szóval nehéz eldönteni, hogy pontosan mit jelent.

"A PC statisztika akkor se számít, ha van cross-pratform, attól még nem fognak többen PC-n játszani..."
Ezt meg nem gondoltad át teljesen, így totális logikai bukfenc lett a végére, elég csak újra átgondolnod a SF6-tal kapcsolatban (ráadásul általad is) elmondottakat, illetve magát a népszerűségét, PC-n is. Ez már önmagában tökéletesen cáfolja ezt a megállapításodat.
Meg hát azt a megállapításodat is, hogy "a játékokat készítő studiók nagy része leszarja a PC-t." Bár ezt az is cáfolja, hogy mára gyakorlatilag minden jön PC-re, még a korábban "soha nem lesz PC-n PS-exkluzívok" is. :D

[ Szerkesztve ]

"Everything is high risk, if you are a pussy."

(#505) kwzatz válasza kwzatz (#504) üzenetére


kwzatz
őstag

Már nem tudom szerkeszteni:
Lehet aközött kellene különbséget tenni, hogy a PC változatot leszarják, vagy a PC-s pénzt. Úgy néz ki, hogy az NRS a pénzt azt nagyon nem szarta le, csak hát a PC-változatba kevesebb energiát fektettek, és ez most erősen visszanyal.
Ha minden oké lenne, akkor itt is az lenne, mint az SF5-SF6 viszonylatában, hogy a 6 megjelenése után egyből ötödére esett az 5-tel játszók száma, és úgy is maradt még így 4-5 hónappal a 6 megjelenése után is (pedig az 5-öt még $1-ért is dobálták HB-n, szóval az MK11 akció sem magyarázat erre :D).

Szóval konzolstatisztikák híján a trendek vagy azt mutatják, hogy a PC változat ennyire atomszar (a többnyire pozitív Steam értékelés nem feltétlenül ezt jelzi, max. annyit, hogy vannak hiányosságok), vagy a játékból ábrándulnak ki rekordsebességgel még a fighting game-ektől elvártakhoz képest is az emberek, mert úgy érzik, hogy nincs miért játszaniuk vele tovább.

[ Szerkesztve ]

"Everything is high risk, if you are a pussy."

(#506) atainprison válasza kwzatz (#504) üzenetére


atainprison
senior tag

Persze, hogy van értelme
Csak akkor van értelme, ha kizárólag a PC-s változat érdekel.
Azonban konzolon nagyságrendekkel többen játszanak ezzel a műfajjal, mint PC-n, ez tény. Tehát, ha összességében akarsz erről játékról statisztikákat hasonlítgatni, akkor a PC-snek egyszerűen semmi értelme, mivel az a játékosbázis elenyésző része.
Sajnos nincsenek arról adatok, hogy konzolon melyik játékkal pontosan mennyien játszanak, szóval ez zsákutca.

"A PC statisztika akkor se számít, ha van cross-pratform, attól még nem fognak többen PC-n játszani..."
Itt hol van logikai bukfenc és cáfolat???
Attól nem játszanának jelentősen többen ezzel a játékkal PC-n, ha lenne cross elérhetőség, a legtöbb ember leszarja, csak azokat érdekli, akik hosszú távon szeretnének játszani a játékkal, az meg kb. elenyésző, ahhoz a számhoz képest, amit megjelenéskor produkál egy játék. Szóval, ha a játékosszám nem nő jelentősen, akkor mitől is lesz relevánsabb a PC statisztika???

Az SF6 meg nem tudom, hogy jön ide. Leírtam, hogy az sokkal jobb jelenleg netkódban, szerverekben meg játékmódokban, de ebből nem következik egyenesen, hogy ezért játszanak vele többen PC-n. Lehet, hogy a PCs játékosközösség az SF-et jobban szereti, mint az MK-t, ki tudja, erről nincs semmilyen használható infó. De mivel az SF6-ot is sokkal többen nyomják konzolon, tök mindegy mi a PC szám. Erről az egészről úgy lenne igazán értelme beszélni, ha lenne adatunk arról, hogy összesen (konzolokon, PC) mennyien játszanak az adott játékkal, ha csak azt a platformot nézed, ami egy jelentéktelen kis része az egésznek, akkor sok releváns következtetést nem lehet levonni. De hajrá :D .

(#507) atainprison válasza kwzatz (#505) üzenetére


atainprison
senior tag

Szóval konzolstatisztikák híján a trendek vagy azt mutatják, hogy a PC változat ennyire atomszar
Sajnos igen, ez a helyzet, atomszar. Persze van kivétel, de a többség fos.
A fejlesztők tudják, hogy ez a műfaj sokkal jobban megy konzolon, ennyi.
Ezzel nem akarom őket felmenteni, pofátlanság kiadni egy szar portot, főleg, hogy ott is teljes árat kérnek el érte.

(#508) kwzatz válasza atainprison (#506) üzenetére


kwzatz
őstag

"Tehát, ha összességében akarsz erről játékról statisztikákat hasonlítgatni, akkor a PC-snek egyszerűen semmi értelme, mivel az a játékosbázis elenyésző része."
Nézd, trendeket PC-változatok (MK1-MK11, SF5-SF6, MK1-SF6) között ugyanúgy lehet hasonlítani, miközben több tízezer/százezer emberről van szó, még akkor is, ha az össz játékosszámnak a 10%-át sem teszik ki.

Steam Charts-on ott van minden MK-ról és SF-ről, és a korábbi részekről is, amiből a fentiekre lehet következtetni.

"Azonban konzolon nagyságrendekkel többen játszanak ezzel a műfajjal, mint PC-n, ez tény."
Ha van cross-platform, akkor az összes játékos szempontjából tök mindegy, hol játszanak többen, mert bárkivel játszhatsz. Így ha PC-d van, már ez önmagában eltolhat a vásárlás irányába. Ez is elég magától értetődő szerintem.

"Lehet, hogy a PCs játékosközösség az SF-et jobban szereti, mint az MK-t, ki tudja, erről nincs semmilyen használható infó."
Van infó az SF4-ről, SF5-ről Steam Charts-on, ami ezt egyértelműen cáfolja, most először, az SF6-tal mosták fel teljesen a padlót az MK-val. Egészen véletlenül ebben van cross-platform ÉS iszonyatosan tartja magát a játékosszám PC-n (az MK1 az első 3 napban tudott olyan számokat hozni, mint az SF6 4-5 hónappal a megjelenés után ). Biztos mindenki csak a CPU-t püföli. :D Szóval kell egy jó játék, tartalommal, lehetőleg bugok nélkül, cross-platformmal és siker, PC-n is. Ezek közül több dolog is hiányzik az MK1-ből, hogy melyik milyen mértékben tesz hozzá a PC-s változat szabadeséséhez (a cross-platform önmagában biztos nem lenne elég, ha a játék nem jó, lásd SF5), az kérdéses.

Egyébként nem tudom számokban nálatok mit jelenthet PC-konzol viszonylatban ez az egészen "extrém" játékosszám különbség, meg "sokkal jobban megy konzolon", de benne van a lehetőség, hogy "picit" túl van becsülve, találtam három ilyen pollt, kis minta persze:
MK1 PCvsKonzol1
MK1 PCvsKonzol2
MK1 PCvsKonzol3
Ez azért nem tűnik annyira jelentéktelennek.

[ Szerkesztve ]

"Everything is high risk, if you are a pussy."

(#509) GEIL válasza Renok (#500) üzenetére


GEIL
addikt

mi volt a gond MKX-szel PC-n ? :U Input lag vagy mi nem jó :U ?

i7 13700K - 64Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600K - 32Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------- PS5 ------------------- /// Samsung S23 Ultra 5G /// --------------- Xbox Series X --------------

(#510) Renok válasza GEIL (#509) üzenetére


Renok
senior tag

Kb. minden. :(((

Fagyások, grafikai hibák (voltak nagyon durvák, nálam a vizes/dzsungeles pálya pl. teljesen játszhatatlan volt), teljesítmény problémák, sz*r netkód, Krypt hibák (kinyithatatlan ládák és egyebek), hiba miatt megszerezhetetlen skinek, stb.

Volt olyan is, akinek egy-egy PC-s patch után a mentése tűnt el teljesen, nekem ilyen szerencsére nem volt.

És még valami gond a játék letöltésével is volt, de ott már nem emlékszem hogy mi volt a hibás: a Steam v. a MKX kliens.

[ Szerkesztve ]

(#511) tl-x


tl-x
őstag

Nekem PS5-re és Switchre van meg. PC verzióval is vannak gondok? Switch-re már jött egy nagyobb patch gyakorlatilag törölte a régi verziót, de még így is vannak hibák.

(#512) atainprison válasza kwzatz (#508) üzenetére


atainprison
senior tag

Én még mindig nem látom értelmét PCs statisztikákat hasonlítgatni verekedős játékkokkal kapcsolatban, mivel egyáltalán nem reprezentálja a játékosbázist, de rádhagyom.

Ha van cross-platform, akkor az összes játékos szempontjából tök mindegy, hol játszanak többen, mert bárkivel játszhatsz. Így ha PC-d van, már ez önmagában eltolhat a vásárlás irányába. Ez is elég magától értetődő szerintem.

Az első felével egyetértek, azzal nem, hogy valaki azért vásárolna PC-re ilyen játékot, mert van crossplay, talán 5000 emberből 1. Ha van konzolja, tuti nem fog PCre vásárolni, mivel tapasztalatból tudja, hogy a PCt általában leszarják a fejlesztők. Ha meg csak PCje van, akkor adott a platform, az nem fog neki számítani, hogy van-e crossplay vagy sem.

Az SF6tal kapcsolatban meg már többször leírtam, hogy technikailag egy sokkal jobban összerakott játék lett, mint az MK1, de ettől még nem feltétlenül szórakoztatóbb és nem hinném, hogy ezért többen játszanák (főleg a mai világban, amikor az emberek totál leszarják, hogy egy játék mennyire van kész technikailag, ha jó a grafika, meg a trailer, már veszik is meg preorderbe az ultimatedeluxe editiont). Az SF-nek is hatalmas rajongótábora van, főleg Ázsiában. Nekem megvan mindkettő és bár nagyon jó az SF6, gameplayben náltam az MK1 veri. Ha a technikai oldalát is rendbe rakná az NRS, egy ritka jó verekedős játék lenne.

Azokra a szavazós cuccokra meg csak annyit tudok írni, hogy OK :D .

(#513) atainprison válasza tl-x (#511) üzenetére


atainprison
senior tag

Ugyanazok a gondok vannak a PCs verzióval, mint a konzolossal, szar szerverek, netkód.

(#514) kwzatz válasza atainprison (#512) üzenetére


kwzatz
őstag

"Az első felével egyetértek, azzal nem, hogy valaki azért vásárolna PC-re ilyen játékot, mert van crossplay, talán 5000 emberből 1."

Ilyen számokat hasraütésszerűen semmi értelme mondani. Ha valaki PC-n játszik, akkor ez hozzátehet a döntéséhez, ennyi a lényeg. Néhány cross-platform fighting game PC-s statjai ezt sejtetik is.

"Ha van konzolja, tuti nem fog PCre vásárolni, mivel tapasztalatból tudja, hogy a PCt általában leszarják a fejlesztők."
Ez az utóbbi időben fighting game-ek terén gyakorlatilag egyre inkább csak az NRS-re jellemző. Tengernyi cucc jelent meg, amire nincs panasz PC-n sem.

"Azokra a szavazós cuccokra meg csak annyit tudok írni, hogy OK"
3 poll, közel ezer ember, MK fórumokon, tehát valszeg a játék rajongói. Szerintem is ok. Vagy legalábbis mindenesetre valamivel több, mint a hasraütésszerű "nagyságrendekkel több" kijelentésed. :D

Egyébként túlbeszéljük. Tettem egy rohadt egyszerű megállapítást, hogy PC-n minden korábbi trenddel szembemenően a 4,5 éves MK11-gyel többel játszanak, mint az 1 hónapos új játékkal, ami tény. Te kezdtél ebből valamiért "nincs értelme PC-ből kiindulni" vonalat, nem tudom miért. Úgy érzed védened kell, mert szereted vagy nem tudom, de ez a helyzet. Szerintem van értelme, mert a trendek, nem véletlenül trendek, aztán majd kiderül, mi lesz a játékkal 3-6 hónap múlva, vagy ha lesz valami konzol statisztika. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

"Everything is high risk, if you are a pussy."

(#515) atainprison válasza kwzatz (#514) üzenetére


atainprison
senior tag

Ha már hasraütésszerű következtetések :D :
Ha valaki PC-n játszik, akkor ez hozzátehet a döntéséhez, ennyi a lényeg. Néhány cross-platform fighting game PC-s statjai ezt sejtetik is.

3 poll, közel ezer ember
Ez aztán nem semmi, közel ezer ember. Igaz, ez a szám köszönőviszonyban sincs a játékosok számával, ergó ebből simán lehet következtetni dolgokra, logikus :D .

Tettem egy rohadt egyszerű megállapítást, hogy PC-n minden korábbi trenddel szembemenően a 4,5 éves MK11-gyel többel játszanak, mint az 1 hónapos új játékkal, ami tény.
Ez tényleg tény, nem is erre reagáltam, szimplán arra, hogy ebből az adatból következtetéseket levonni a teljes játékra vonatkozóan marhaság, amit továbbra is tartok. Ha egy kimondottan PCn népszerű játékról lenne szó, ott számítanának a Steam statok és mindenféle trendek.
Nem védem a játékot, számtalanszor leírtam, hogy technikailag fos állapotban van. Csak arra akartam rámutatni, hogy nem helyes következtetéseket vonsz le, bizonyos adatok alapján, de látom ez mission impossible.

(#516) atainprison


atainprison
senior tag

Csak, hogy a játékról is legyen szó, kijött egy elég nagy patch, amihez a notes egy rossz vicc, az emberek kísérletezgetik ki, hogy mi változott, hivatalosan csak ennyit kaptunk:
-Halloween Fatality added to the Premium Store
-Moves can now be pinned to the HUD
-In-game Ping / Connection Indicator can now be enabled in Online Options
-Added ability to mute Voice Chat and Microphone via the Main Menu under the Audio Settings and Pause Menu Settings in an online match
-Fixed cases where the yellow notification for New items would not clear
-General Gameplay Bug Fixes

Ami még biztos, hogy kameók közül Cyrax és Kung Lao megkapta a megérdemelt nerfet.
Main roster karakterek közül többnek is nerfelték a kombó sebzést, mint Baraka és Raiden.

(#517) tl-x válasza atainprison (#516) üzenetére


tl-x
őstag

Mihez jött ki a patch? Én Switchre várnék még egy kis javítást, de az múltkor is késve jött.

(#518) atainprison válasza tl-x (#517) üzenetére


atainprison
senior tag

Azt írják, hogy All Platforms. Szóval elvileg Switchre is, de annyira szar a kommunikáció NRS részről, hogy nem venném biztosra.

(#519) kwzatz válasza atainprison (#515) üzenetére


kwzatz
őstag

Az hogy random számokat írsz a totális semmiből, meg az, hogy egy plusz funkció elgondolkoztat néhány embert (ami magától értetődő), aközött jelentős különbség van, még ha te nem is érzed.

"Ez aztán nem semmi, közel ezer ember. Igaz, ez a szám köszönőviszonyban sincs a játékosok számával, ergó ebből simán lehet következtetni dolgokra, logikus"
Ez meg csak annyit mutat, hogy nem érted, hogy működik a statisztika, de ebbe bele sem megyek, mert a mondatod alapján hiába is kezdeném magyarázni. És megint csak, ezzel szemben a te hasraütésszerű "nagyságrendekkeled" áll, ami megint rendkívül tudományos. Ha választanom kellene, hogy a semmiből, vagy egy ezres mintából következtessek, én az utóbbit választanám, te az előbbit. Nem vagyunk egyformák. :D

[ Szerkesztve ]

"Everything is high risk, if you are a pussy."

(#520) atainprison válasza kwzatz (#519) üzenetére


atainprison
senior tag

Az hogy random számokat írsz a totális semmiből, meg az, hogy egy plusz funkció elgondolkoztat néhány embert, aközött jelentős különbség van, még ha te nem is érzed.
Milyen különbség van, mesélj. Arról is tudsz linkelni pollt, hogy hány embert gondolkoztatott el a crossplay és egyéb funkciók? Kiváncsian várom :D .

nem érted, hogy működik a statisztika, de ebbe bele sem megyek
Hát persze, hogy nem mész bele. Legjobb érv ever. Pedig nagyon érdekelne.

És megint csak, ezzel szemben a te hasraütésszerű "nagyságrendekkeled" áll, ami megint rendkívül tudományos.
Mivel konzolokon nem lehet tudni, hogy mivel hányan játszanak Steammel ellentétben, ezért nem tudok pontos számokat hozni, de aki kicsit is otthon van a verekedős játék műfajban, az tudja, hogy "nagyságrendekkel :D " többen játszanak konzolon, ha hiszed, ha nem.

(#521) kwzatz válasza atainprison (#520) üzenetére


kwzatz
őstag

"nem érted, hogy működik a statisztika, de ebbe bele sem megyek
Hát persze, hogy nem mész bele. Legjobb érv ever. Pedig nagyon érdekelne."

Ez nem érv. Egyszerűen csak ha nagyon érdekelne, akkor már valószínűleg tanultál volna statisztikát és nem írnál a fentiekhez hasonló baromságokat.
Itt a Mortal Kombat topic-ban tartsak neked kiselőadást a statisztikai mintavételről? Ha nem érzed, hogy az, hogy a Mortal Kombat topic-okban (3 különböző pollban, két különböző fórumon) közel 1000 ember nyilatkozata arról, hogy min játszik, miért jobb a következtetéshez, mint az, hogy "nagyságrendekkel, me' izé', úgyh szhokott lhenni, ve'ekedős jhátékokban" (amiről ugye nehéz eldönteni, hogy eszik vagy isszák, mit jelent nálad a nagyságrendekkel, 3-szor annyi, 10-szer annyi, 100-szor annyi?), akkor én nem tudok rajtad úgysem segíteni.

[ Szerkesztve ]

"Everything is high risk, if you are a pussy."

(#522) atainprison válasza kwzatz (#521) üzenetére


atainprison
senior tag

nem írnál a fentiekhez hasonló baromságokat
Érvek még mindig nincsenek, csak vélemények.

Itt a Mortal Kombat topic-ban tartsak neked kiselőadást a statisztikai mintavételről?
Igen, várom a kiselőadást, de lehetőleg úgy vezesd elő, hogy az MK1 steamstatokból/pollokból (meg most már ahogy nézem a fórumok is előbújtak, mint érv) meg minden amit írtál eddig értelmet nyerjen. Köszönöm előre is.

Mikor elfogynak az érvek jön ez a duma, hogy most én tanítsalak meg erre meg arra :D . De persze már előre leírod, hogy nem tudsz segíteni...hát sajnálom :D

(#523) markknight válasza Renok (#510) üzenetére


markknight
veterán

Ilyen mentés törlődés nálam is volt, de az Injustice 2-nél és az MK 11-nél is. Bár ott sokat syncelt így egyből behúzt az inventorym

(#524) kwzatz válasza atainprison (#522) üzenetére


kwzatz
őstag

"pollokból (meg most már ahogy nézem a fórumok is előbújtak, mint érv)"
Tudod... a pollok... fórumokon voltak... Érted? Ott voltak a linkek. Katt rájuk és akkor látod. Belinkeltem neked mindhármat. Fórum, pollok.

"Mikor elfogynak az érvek jön ez a duma,"
Milyen elfogynak az érvek? Én Steam Chartokat hoztam fel példának, számokkal, arányokkal, MK1-MK11, SF5-SF6, MK1-SF6 viszonylatában, korábbi trendekkel, pollokkal, hogy ki hol tervez MK1-ezni, számok, adatok, számok, adatok, érvek.

Te: "Nagyságrendekkel".
És nálam fogynak el az érvek. Hatalmas. :D Nem is fárasztom magam, nem érsz annyit. :D

Ennyi a megállapításom, semmi több: Az MK1 botrányosan retkes szarul teljesít PC-n az MK11-hez képest, ugyanott nyitott kb. de rekordsebességgel zuhan a játékosok száma, mára kevesebben játszanak vele, mint a 4,5 éves előző játékkal, eközben pl. egy SF6 ötszörös számokat hoz az SF5-höz képest, jobban tartja a játékosokat, mint bármelyik korábbi játékuk és lszámottevően az MK1 előtt jár mostanra, úgy hogy hamarabb jelent meg. Mindenki döntse el magának, mit jelez ez az MK1-gyel (vagy minimum a PC-változattal) kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

"Everything is high risk, if you are a pussy."

(#525) atainprison válasza kwzatz (#524) üzenetére


atainprison
senior tag

Tudod... a pollok... fórumokon voltak... Érted? Ott voltak a linkek. Katt rájuk és akkor látod. Belinkeltem neked mindhármat. Fórum, pollok.
Ezer bocsi, nekem úgy jött le, hogy már az is számít fórumokon mit írnak. De csak a híres ezer emberes pollról volt szó. Mea culpa.

A Steam chartokkal még mindig nincs semmi probléma, de ezt már vagy 1000szer leírtam (csak, hogy legyen egy hasraütésszerű szám is a kedvedért :D ). A probléma az abból levont következtetésekkel van a teljes játékra nézve (all platform), de igen, ez már nekem is fárasztó :D .

(#526) atainprison válasza atainprison (#525) üzenetére


atainprison
senior tag

Ennyi a megállapításom, semmi több: Az MK1 botrányosan retkes szarul teljesít PC-n az MK11-hez képest, ugyanott nyitott kb. de rekordsebességgel zuhan a játékosok száma, mára kevesebben játszanak vele, mint a 4,5 éves előző játékkal, eközben pl. egy SF6 ötszörös számokat hoz az SF5-höz képest, jobban tartja a játékosokat, mint bármelyik korábbi játékuk és lszámottevően az MK1 előtt jár mostanra, úgy hogy hamarabb jelent meg. Mindenki döntse el magának, mit jelez ez az MK1-gyel (vagy minimum a PC-változattal) kapcsolatban.

Na ez látod teljesen korrekt, ez így igaz (bár nem néztem utána, de hiszek neked :D ).

(#527) kwzatz válasza atainprison (#526) üzenetére


kwzatz
őstag

Itt csak azt nem értem, hogy ha nem nézel utána, miért vitatkozol vele?
Egyébként még a "nagyságrendekkel" margójára... MK1 pollt nem találok többet, de ha már "fighting game-ekkel nagyságrendekkel többen játszanak konzolon" a téma:
SF6 KonzolvsPC1
Guilty Gear Strive
Tekken 8 (lentebb, hol játszottad a bétát)
Biztosan véletlen csak, hogy 6-ból 6 pollnál, 4 különböző fórumon, 4 különböző fighting game-nél kb. hasonlóak az arányok. Statisztika.
Szóval az a nagyságrendekkel valszeg olyan 1:2, 2:3 arány környékén lehet. Brutális különbség, szó se róla. :D Régen egyébként biztosan igaz lehetett, főleg MK viszonylatában. Amikor PC-re nem is jelentek meg a részek, akkor meg aztán végképp tuti. :D

ROFL, közben találtam ilyet:
Guilty Gear Strive reportedly now has more active players on PC than PlayStation 4 and PlayStation 5
Hasznos cikk, neked különösen, hogy haladj a korral és mostantól már ne írj majd valótlanságokat a későbbiekben. :D

[ Szerkesztve ]

"Everything is high risk, if you are a pussy."

(#528) atainprison válasza kwzatz (#527) üzenetére


atainprison
senior tag

Az utána nem nézést a PC statisztikákra értettem és azzal kapcsolatban nem is vitatkoztam.
Ezeket a pár száz (estleg 1000) emberes pollokat meghagyom neked. Már leírtam miért nem tudom komolyan venni, bár szerintem elég egyértelmű anélkül is. A legjobb az lenne, ha létezne hivatalos konzolos statisztika is nem csak steames és akkor ez az egész parttalan vita értelmetlen lenne (bár így is az :D ).

Arról is küldj linket, ha valami releváns játékról is találsz hasonló cikket (pl. Tekken, SF, MK). Azt azért hozzátenném, hogy ez sem hivatalos adat, hanem egy youtuber ügyeskedése, ami fogalmam sincs mennyire pontos..(persze szerinted biztos tűpontos, sőt még alá is mért a PCs számokkal :D ).

[ Szerkesztve ]

(#529) kwzatz válasza atainprison (#528) üzenetére


kwzatz
őstag

Még egyszer ajánlom azt az 527-es kommentet, a cikkel együtt, hátha még azt nem láttad, mert szerkesztettem. :U
"Már leírtam miért nem tudom komolyan venni, bár szerintem elég egyértelmű anélkül is."
Igen, mert nem tanultál statisztikát, így nem érted. Tiszta sor, rendben van ez. Nem gond, mert az a cikk neked is segít. Abban van ám szó jócskán nagyobb számokról is PC-konzol viszonylatban, remélem az már elfogadható. :U

[ Szerkesztve ]

"Everything is high risk, if you are a pussy."

(#530) HussarF


HussarF
addikt

Minek vitatkozni, amikor a tárgy egyébként is egy verekedős játék. Vegyétek fel egymást, meccseljétek le, és aki többször győz, annak van igaza :C ;] ;]

(#531) atainprison válasza HussarF (#530) üzenetére


atainprison
senior tag

Jogos, sry, hogy így teleszemeteltük a topikot!
Ezért hálából belinkelek egy videót, amiben az eddig megtalált balansz változtatások vannak, csak kicsit több mint egy óra :D .
Elvileg az NRS is ki fogja dobni a teljes listát később..

(#532) Döglött Róka válasza kwzatz (#527) üzenetére


Döglött Róka
veterán

A pollokat nerdök töltik ki, nem a mainstream vásárlóközönség. Ezért nem meglepő a különbség.

Egyébként ne zavarjon, hogy az FGC nagyjai mind PS-en vannak. Utána jön a box, majd a PC, amin csak kocajátékosok vannak, egyszerűen a PC képtlen kompetitív szinten futtatni egy verekedős játékot a természetéből fakadóan.

A gyártótól hivatalos adat nincsen, innentől van egy steam chartzot meg 3 random közvéleménykutatásod ami tekintettel a 2 milliós eladásra ennyit mutat SF6nál:

98 szavazat.
GameFAQs fórum.

Azért viccnek egy kicsit erős amit itt előadsz. Fogalmam sincs mit szeretnél kihozni az egészből, de jó nagy hülyeség lett.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#533) kwzatz válasza atainprison (#528) üzenetére


kwzatz
őstag

Így hangzol: "Igen, tényleg itt van 6 poll, 4 különböző fórumról, 4 különböző fighting game-nél, ami mind ellentmond annak, amit én gondolok, igen, itt van egy cikk, ami beszél arról, hogyan változnak a trendek, szintén számokkal, logikusan levezetve és ami szintén ellentmond annak, ami kialakult bennem az elmúlt 10-12 évben, amikor még teljesen más idők voltak és amitől nem tudok elszakadni, annak ellenére, hogy semmilyen statisztika, hivatalos adat nem támasztja alá ezeket a nézeteimet, de akkor is... nagyságrendekkel"

Nézd, ezek után ha Ed Boon maga jön fel a fórumra a hivatalos statisztikákkal, téged már az sem fog meggyőzni, úgyhogy valószínűleg teljesen mindegy. :DDD

Döglött róka: Nézd meg alaposabban, mert korábban is volt 3 poll, amit linkeltem, itt újabb 3 poll, meg még egy cikk, ami a Guilty Gear Strive esetén több tízezres számokkal reprezentálja ugyanazt, amit a fenti 6 poll.
A "pollokat nerdök töltik ki" - Ez egyáltalán mit akar mondani? A fighting game-eket meg nem "nerdök játsszák", hanem 70 éves vállalkozók?

[ Szerkesztve ]

"Everything is high risk, if you are a pussy."

(#534) atainprison válasza kwzatz (#529) üzenetére


atainprison
senior tag

Igen, mert nem tanultál statisztikát, így nem érted. Tiszta sor, rendben van ez. Nem gond, mert az a cikk neked is segít.
Vagy csak mert pár száz fős pollokkal akarsz több százezres játékostábort reprezentálni, jézus :D .

Így hangzol: "Igen, tényleg itt van 6 poll, 4 különböző fórumról, 4 különböző fighting game-nél, ami mind ellentmond annak, amit én gondolok, igen, itt van egy cikk, ami beszél arról, hogyan változnak a trendek, szintén számokkal, logikusan levezetve és ami szintén ellentmond annak, ami kialakult bennem az elmúlt 10-12 évben, amikor még teljesen más idők voltak és amitől nem tudok elszakadni, annak ellenére, hogy semmilyen statisztika, hivatalos adat nem támasztja alá ezeket a nézeteimet, de akkor is... nagyságrendekkel"
Látom a szövegértés is nehezen megy :D .

[ Szerkesztve ]

(#535) kwzatz válasza atainprison (#534) üzenetére


kwzatz
őstag

"By tallying up the unique users on each platform who played online during the month of December, Rooflemonger's data reportedly shows a consistent pattern across the board between the platforms.

In it, every single character has more than double the amount of players on PC next to their console counterparts, which is a pretty surprising gap.

For example, the most popular character of the month in Happy Chaos was used by 22,004 players on PC as of the time the video was made and 10,763 on PlayStation.

Meanwhile, Sol Badguy showed 10,256 Steam users and 4,988 across Sony's systems.

We've certainly been witnessing a shift over the past five or six years of fighting game players migrating or starting out on PC due to a fairly wide variety of factors."

Ez nem pár száz fős poll már. (nem mintha az a 6 együtt, kb. 1000 fővel a különböző játékokban nem érzékeltetné a lényeget) Csak el kellene olvasni és megérteni. Meg legalább minimálisan konyítani a statisztikához.

Döglött Róka: Nem én akartam kihozni semmit. Ment itt a "nagyságrendekkel", aztán akárhogy nézem, akármelyik fighting game-nél, a valóság még csak köszönőviszonyban sincs ezzel. Már ha egyáltalán atainprison a 30 kommentjében egyszer írta volna, hogy a "nagyságrendekkel" egyáltalán hozzávetőlegesen mit jelent az ő olvasatában.

[ Szerkesztve ]

"Everything is high risk, if you are a pussy."

(#536) atainprison válasza kwzatz (#535) üzenetére


atainprison
senior tag

Már leírtam, hogy ez nem hivatalos adat, mint a steam. Egy youtuber, Rooflemonger adatai, amit én nem tudok alapul venni, de persze te igen. Ráadásul egy olyan játékról, ami nincs egy szinten a nagy nevekkel (Tekken, SF, MK).
Ha már statisztika:
Egy minta akkor reprezentatív, ha az statisztikai értelemben jellemzi a szóban forgó népességet, illetve ha a sokaság minden tagjának egyenlő esélye van a mintába való bekerülésre, tehát a mintába kerülteket véletlenszerűen választottuk ki a teljes sokaságból.

Ez a megfogalmazás alapján te tényleg komolyan tudod venni azokat a pollokat? Ha igen, akkor tényleg reménytelen vagy.

(#537) kwzatz válasza atainprison (#536) üzenetére


kwzatz
őstag

"Ez a megfogalmazás alapján te tényleg komolyan tudod venni azokat a pollokat? Ha igen, akkor tényleg reménytelen vagy."
Nem, én tanultam statisztikát 4 féléven keresztül egyetemen, és gyakorlatilag mindennapos jelleggel foglalkozok vele, emellett el tudom fogadni, hogy a trendek változhatnak, és ami mondjuk 10 éve igaz volt, az ma nem feltétlenül van ugyanúgy. Így pontosan tudom, miért lehet komolyabban venni ezeket a pollokat és a fenti cikket, mint az anekdotikus érveléseteket arról, hogy "fighting game-ekkel nagyságrendekkel többen játszanak konzolon, mert csak", ami egyébként a "nagyságrendek" szóból eredően nullához konvergáló jelentéstartalommal bír. Te ezzel szemben kimásoltál egy definíciót az internetről, amit láthatóan nem tudsz az adott kérdésre vonatkoztatni. ;)

Vagy szerinted jobb lenne megkérdezni 10-100k random embert, különböző korosztályokból, mindkét nemből, aki vagy játszik játékokkal vagy nem, vagy játszik fighting game-ekkel vagy nem, hogy reprezentatív mintát kapj? :D Elárulom neked, hogy a definíció első része a legfontosabb "Egy minta akkor reprezentatív, ha az statisztikai értelemben jellemzi a szóban forgó népességet", ami tökéletes ebben az esetben, mert már leszűkíti a poll a sokaságot arra, aki játszik/játszani fog az adott fighting game-mel. Azt is elárulom, hogy ha random 100k embert kérdeznél meg, sokkal rosszabb lenne ilyen szempontból, mint az a 6 poll összesen az 1000 emberrel. :D És akkor nem is említettük a cikket, ami több tízezres mintákkal dobálózik. Szóval nem én vagyok reménytelen, hanem neked nincs abszolút lövésed sem a témában.

Guilty Gear Strive pedig 2,5 millió példányban kelt el, nem éppen kicsi.

[ Szerkesztve ]

"Everything is high risk, if you are a pussy."

(#538) atainprison válasza kwzatz (#537) üzenetére


atainprison
senior tag

Nem, én tanultam statisztikát 4 féléven keresztül egyetemen, és gyakorlatilag mindennapos jelleggel foglalkozok vele
Ez most komoly? Ez egy érv vagy ezt minek írod le?? :D

emellett el tudom fogadni, hogy a trendek változhatnak, és ami mondjuk 10 éve igaz volt, az ma nem feltétlenül van ugyanúgy
Ez teljesen jogos, én is el tudom ezt fogadni. Az, hogy ebben a konkrét esetben nem értünk egyet nem jelenti az ellenkezőjét.

Az, hogy te pár száz fős pollokat random fórumokról és ugyanúgy random cikkeket az internetről véresen komolyan veszel és bizonyítékként kezelsz, nem kicsit problémás.

Vagy szerinted jobb lenne megkérdezni 10-100k random embert, különböző korosztályokból, mindkét nemből, aki vagy játszik játékokkal vagy nem, vagy játszik fighting game-ekkel vagy nem, hogy reprezentatív mintát kapj?
Ki mondott ilyet?? A definícióban benne van, hogy a szóban forgó népességet kell alapul venni, ami jelen esetben a FGC. A hatalmas eltérés, ami a reprezentációs minta és az általad bizonyítékként kezelt poll között van, hogy a minta kiválasztás alapján történik meg, a pollban meg az szavaz, aki akar. Vicces, hogy te magyarázol statisztikáról, közben meg fogalmad sincs ilyen alap dolgokról.

(#539) kwzatz válasza atainprison (#538) üzenetére


kwzatz
őstag

"hogy a minta kiválasztás alapján történik meg,"
Itt a minta gyakorlatilag kiválasztja önmagát azzal, hogy random az éterbe kiszórod ezt a kérdést. Szerinted hány 78 éves kisnyugdíjas özvegyasszony szavazott a pollban? Persze feltételezhetjük azt, hogy biztos mindenki csak trollkodik/hazudik, de ugyanígy kiválasztott mintában is adhat meg bárki valótlan adatokat. De mi célból trollkodna itt bárki egy szavazattal, ahol soha, senki nem fogja tudni róla, hogy ő trollkodott és még csak vicces sem lehet. Szóval, nem látok egyetlen olyan szempontot sem, ami alapján egy ilyen (bocsánat 6 ilyen) irányba mutató pollt nem kellene számításba vennem, főleg ha mind a 6 poll, a 4 különböző fórumon a 4 fighting game kapcsán ugyanazt az irányt mutatja, amit a cikk is megerősít.
A fentiek alapján kiválasztott 6 pollból összerakott 1000-es minta egyébként minden tekintetben bőven elégséges, de ahogy már mondtam, teljesen egyértelmű, hogy hiába is próbálom ezt megértetni itt. :D

De mondok még mást: A Steam értékelések is segítenek. Általában az emberek 1-3%-a ír értékelést, ez megint fejlesztők saját bevallása, eladás-review arányból jön, ahol vannak eladási statisztikák. Guilty Gearnél a 2,5 millió eladást kombinálva ezzel, máris látod, hogy kb. mennyien vették meg PC-re. Valamint azt is, hogy ez is a fentieket igazolja, nem nagyon van itt "nagyságrendek". :U MK1-nél is láthatod majd, ha közölnek adatot legalább az össz eladásukról.

Ti még mindig abból az időszakból indultok ki, amikor PC-re meg sem jelent ezeknek a játékoknak a többsége, aztán ez így beragadt nálatok valahogy. :))

[ Szerkesztve ]

"Everything is high risk, if you are a pussy."

(#540) atainprison válasza kwzatz (#539) üzenetére


atainprison
senior tag

Persze feltételezhetjük azt, hogy biztos mindenki csak trollkodik/hazudik
Pontosan, ez a lényeg, csak feltételezhetjük, hogy aki pollba szavaz, annak egyáltalán van/lesz-e köze az adott játékhoz. A mintánal annyival előrébb vagyunk, hogy ott bizonyos feltételek alapján kiválasztás történik, persze ott is hazudhatnak.

A fentiek alapján kiválasztott 6 pollból összerakott 1000-es minta egyébként minden tekintetben bőven elégséges
Mármint szerinted :D , azt azért nem árt hozzátenni.

Ti még mindig abból az időszakból indultok ki, amikor PC-re meg sem jelent ezeknek a játékoknak a többsége, aztán ez így beragadt nálatok valahogy.
Ez meg ismét egy olyan feltételezés részedről, amit semmivel sem tudsz alátámasztani, de már megszoktuk.

(#541) kwzatz válasza atainprison (#540) üzenetére


kwzatz
őstag

"Ez meg ismét egy olyan feltételezés részedről, amit semmivel sem tudsz alátámasztani, de már megszoktuk."

Mást sem csinálok, pollok, steam charts, cikk, steam review-kból számítás, mind egy irányba mutat. Egyelőre még mindig te vagy az, aki az abszolút nagy büdös semmire alapozza a véleményét, csak mert "régen így volt". (amikor PC-re nem jöttek például többek között az MK-k sem - micsoda kinyilatkoztatás :D)

Érted, azt mondod, hogy "nagyságrendekkel többen játszanak konzolon, de amúgy nincsenek adataink". Te mire alapozod akkor a kijelentést? Arra, hogy régen így volt. Ennyi, semmi másra. Miközben tőlem várnál el még több adatot. Persze a Guilty Gear Steam review-s számításra sem reagáltál nyilvánvalóan, mert így kényelmes. :U

"A fentiek alapján kiválasztott 6 pollból összerakott 1000-es minta egyébként minden tekintetben bőven elégséges
Mármint szerinted :D , azt azért nem árt hozzátenni."
Nem, nem szerintem. Itt nem az a cél, hogy tizedesjegyre lőjük be, hogy milyen arányban játszanak konzolon és PC-n, csak annyi, hogy azt lássuk, nincs nagyságrendbeli különbség. De feltételezheted persze, hogy véletlenül mind pont ugyanúgy hibás, és még a cikkben leírtak is, sőt a Guilty Gearnél a review-kból számítás is dettó ugyanúgy.
Úgy értem, én láttam már ilyen következtetésekre hasonlóan képtelen embereket, kerestem is ennek köszönhetően már nem keveset. Valójában összességében még örülök is neki, hogy az emberek többsége ilyen szinten mozog, csak ilyenkor bosszantó, amikor próbálsz megértetni valakivel valamit és két kézzel szórod az arcába a számokat, de ez is kevés. :D

[ Szerkesztve ]

"Everything is high risk, if you are a pussy."

(#542) atainprison válasza kwzatz (#541) üzenetére


atainprison
senior tag

Mást sem csinálok, pollok, steam charts, cikk, steam review-kból számítás, mind egy irányba mutat. Egyelőre még mindig te vagy az, aki az abszolút nagy büdös semmire alapozza a véleményét, csak mert "régen így volt". (amikor PC-re nem jöttek például többek között az MK-k sem - micsoda kinyilatkoztatás :D)

Igen, egy irányba mutat minden amit írsz, a nagy büdös semmibe. Ezek még mindig nem bizonyítanak semmit a játék egészére (all platforms) vonatkozóan, bármennyire is szeretnéd azt hinni, hogy igen. Az, hogy mit mutat a steam chart ebben a műfajban nem lehet kivetíteni a játék egészére, ezt már többen is megpróbálták finoman a tudtodra adni, de látom nem jött át. A pollokat meg random cikkekeket lóbálni, mint bizonyíték, nevetséges.

(#543) tl-x válasza atainprison (#518) üzenetére


tl-x
őstag

Switchre nem jött semmi.

(#544) atainprison válasza tl-x (#543) üzenetére


atainprison
senior tag

Akkor kamuztak egy internetes cikkben, de hát ez lehetetlen :D .
Várnék a helyedben míg az NRS összeszedi magát és elkezd kommunikálni :) .

(#545) kwzatz válasza atainprison (#542) üzenetére


kwzatz
őstag

"A pollokat meg random cikkekeket lóbálni, mint bizonyíték, nevetséges."
Pollokat 1000-es mintával, cikket több tízezres/százezres mintáról, valamint a Steamen több százezer játék alapján megfigyelt 1-3%-os review arányra alapozva kiszámolni, hogy mennyit vettek az adott játékból, megnézni az össz hivatalos eladás számát, majd ebből egy osztással kiszámolni a PC-s játékosok arányát... csak hogy pontosak legyünk. Ez neked és a hasonló képességűeknek mutat csak a nagy büdös semmibe. :D

Ezzel szemben a tudományosan megalapozott és szakszerű az az, hogy "nagyságrendekkel, mert úgy érzem, meg régen így volt, amikor a fighting game-ek nem jöttek PC-re".
Köszönjük szépen. :D (sóhaj)

[ Szerkesztve ]

"Everything is high risk, if you are a pussy."

(#546) tl-x válasza atainprison (#544) üzenetére


tl-x
őstag

De tuti igaz hiszen az interneten volt :DD :DD :DD

(#547) atainprison válasza kwzatz (#545) üzenetére


atainprison
senior tag

Ez neked és a hasonló képességűeknek mutat csak a nagy büdös semmibe.
Pontosan ez az értelmes embereknek mutat a semmibe, ellentétben veled.
Remélem még keresel pár "teljesen hivatalos adatokat" tartalmazó cikket a netről, meg steam review adatokat, meg pollokat, hogy a teljesen logikusan alátámaszott elméletedet erősítsd, jól szórakozom.
A következő lépés az lenne, ha a Redditről linkelnél valamit, pls onnan is linkelj valamit.

[ Szerkesztve ]

(#548) atainprison válasza tl-x (#546) üzenetére


atainprison
senior tag

Hát ez az, én sem értem :DDD

(#549) kwzatz válasza atainprison (#547) üzenetére


kwzatz
őstag

"A következő lépés az lenne, ha a Redditről linkelnél valamit, pls onnan is linkelj valamit."
Úgy érzem, nem igazán nézed meg, amiket linkelek... :D
"jól szórakozom"
Én is így, hogy a kedvenceim a hozzád hasonló arcok. Gyanítom a negyedét sem érted annak, amit írok, gondolom a Guilty Gear példát sem tudod kiszámolni magadtól. :D
És még mindig nem írtad, mire alapozod a kijelentéseid. Miből következtetsz arra, hogy most, 2023-ban nagyságrendekkel többen játszanak konzolon fighting game-ekkel, mint PC-n. Kézzelfogható adatok, statisztikák, cikkek, bármi megteszi, ami releváns, friss adat. Közben a "nagyságrendekkelt" is leírhatnád, hogy pontosan hányszorosat jelent nálad, intervallumot is megadhatsz (miután rákerestél az intervallum szó definíciójára). Lehetőleg minél szűkebbet persze, mert legyünk minél pontosabbak ugyebár. Aztán mutasd be a fentiek közül bármin keresztül, hogy ez valóban így van. Köszi. :D

[ Szerkesztve ]

"Everything is high risk, if you are a pussy."

(#550) atainprison válasza kwzatz (#549) üzenetére


atainprison
senior tag

Gyanítom a negyedét sem érted annak, amit írok
Na ez legalább kölcsönös.
Azért nem linkelek a konzolos játékosszámról semmit, mert NINCS ilyen hivatalos adat, ahogy már számtalanszor írtam. Mindenféle kamucikket meg nem fogok keresgélni és azokkal égetni magam, ahogy te teszed magaddal. Szimplán ki lehet következtetni, hogy így van, egy rakás dolog utal rá (fejlesztők hozzáállása, üres szerverek, esport rendezvények, stb.), amiket te nem vagy hajlandó tudomásul venni.
A híres Guilty Gear példádról annyit, hogy 2023 augusztusig 2,5 millót adtak el, míg MK11-ből 2022-ig 15 milliót, ezért írtam, hogy valami relevánsabb játékról kéne info, de gondolom ez is túl magas neked.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.