Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Rowon


Rowon
veterán

"Mivel komoly áramerősség folyik át igen kis területen"

Értem én, hogy villanymotor, de mi hajCSa? Tehát ez biztosan jól is van így, hogy a 3 db vezetéket lecserélik egyre, ami ráadásul sz :U r is. Még idén januárban is volt leolvadt kábeles poszt Redditen, a júzer meg hiába bizonygatja, hogy ő tövig beletolta a kábelt... Na.

Miért csinálják ezt a nökök? Komolyan kérdem. Miért dobnak piacra egy bizonytalan, ki nem forrott technikát? Miért a júzer a kísérleti malac?

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#2) Soulles válasza Rowon (#1) üzenetére


Soulles
tag

Pontosan. Mert a jó teszt több idő, ami pedig pénz. Ami pedig roncsa az profitot. Ezek szerint kényelmesebb benyelni pár RMAt, a vevő meg szívja. Ez már jó ideje így van, nem csak PC fronton.

(#3) Reggie0 válasza Rowon (#1) üzenetére


Reggie0
félisten

Igazabol a kiforrottsaggal nincsen nagy baj, hanem egyszeruen a tervezesi parameterek kozel vannak a fizikai hatarokhoz es ilyenkor barmilyen kis problema hibat fog okozni. A hagyomanyos 12V-os tapcsati vagy haromszorosan volt tulmeretezve. Ha azt is elkzedted az elmeleti maximumhoz kozel hasznalni, akkor azert mar olvadtak neha a csatik.

(#4) Busterftw válasza Reggie0 (#3) üzenetére


Busterftw
veterán

Plusz az eladott mennyisegek toredeket erintette a dolog.
Novemberben az Nvidia kb 50 esetrol irt globalisan.

(#5) Patrik.Varga válasza Busterftw (#4) üzenetére


Patrik.Varga
tag

Azaz 50 esetet vállalt fel, vagy vallott be... :))

(#6) ROBOTER válasza Reggie0 (#3) üzenetére


ROBOTER
addikt

Én csak távolról figyelem a PC-k világát, de ki vagy mi kényszerítette őket arra, hogy ennyire határra tervezzenek valamit? Másfélszer akkor érintkező felületekkel nem lesz másfélszer akkora a csatlakozó, csak mondjuk 20%-kal nagyobb. Ez nem fért volna el? Szerintem állati ciki ez az egész, miközben az elektronika, amit ellát árammal, az meg kb. űrtechnika. Ez egy szimpla tevezési hiba. Az első gyanu után dobtam volna ki a szabványt az ablakon, amikor még alig érintett eladott eszközt.

(#7) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Én most fejlesztettem egy 1000W-os Gold tápra, és már ilyen csati is van rajta, direkt ilyet kerestem. A kezemben fogtam a "régi" VGA tápcsatit és ezt az újat...le is fotóztam!
Komolyan, vicc, egy kis szar az egész, ha nem a saját szememmel látom, el sem hiszem, és ezen akarnak 600W teljesítményt átpasszírozni! :W

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#8) Soulles válasza tibaimp (#7) üzenetére


Soulles
tag

Kíváncsi vagyok tranziensben mekkora lehet a peak és meddig, vagy hirtelen terhelésnél, hogy változnak a görbék. Biztos kimérte már valaki.

(#9) Rowon válasza Reggie0 (#3) üzenetére


Rowon
veterán

Háromszoros túlbiztosítas. Miért baj az, kérdem?

Építőiparban is hallottam ilyen túlbiztosításokat. És mit csinál a magyar paraszt? Hát kispórolja (értsd kilopja) a vasat a betonból, mert jóvanazúgy. Ha összedől meg lehet másra kenni a cuccot.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#10) Rowon válasza ROBOTER (#6) üzenetére


Rowon
veterán

"ki vagy mi kényszerítette őket arra, hogy ennyire határra tervezzenek"

Laikusként, ha tippelnem kellene, akkor azt mondanám, hogy pár éve sokat emelkedett a réz világpiaci ára és tudtommal hiány is volt belőle. Hogy lefaragjanak az árból, kitalálták, hogy 3 helyett legyen 1 korbács. Most mondok valamit, egymillió legyártott kártyánál az az alapanyagmennyiség, amit így megtakarítanak, már nem kevés értéket képviselhet.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#11) Busterftw válasza Patrik.Varga (#5) üzenetére


Busterftw
veterán

forras? :U

(#12) tibaimp válasza Soulles (#8) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ez a táp, ha erre gondoltál: [link]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#13) Soulles válasza Busterftw (#11) üzenetére


Soulles
tag

Olyan dologról kérsz forrást amit valószínű csak belsősök tudnak. Nem hiszem, hogy a cég csak úgy nyilvánosságra hozná mikor és mennyi customer return / FA-val van dolguk. Szerintem?

(#14) Predatorr válasza Rowon (#1) üzenetére


Predatorr
őstag

Bedugtam ezt a 12hpwr kábelt a vga-mba, hangosan kattant (hogy a 6éves tápom 3db VGA csatlakozójában is), azóta is gond nélkül üzemel a 4080. Tényleg hülyének kell lenni, hogy LQrja az ember. Ha megnézzük, hogy a népesség hány százaléka az, szerintem ki is jön az arány. :D

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#15) Rowon válasza Predatorr (#14) üzenetére


Rowon
veterán

Vannak hülyék is, tény. Hallottam olyan sztorit, hogy a telefonkábelt bedugta a júzer az ethernet portba. Kicsit lötyögött benne, ezért egy darab papírral még ki is hézagolta. Csodálkozik, hogy nincs internet.

Másik. Nem emlékszem pontosan a történetre, hogy a HDMI portba dugta be a pendriveot, vagy a HDMI kábelt dugta be az USB portba, a lényeg, hogy nem ment könnyen, de legalább elég erős volt hozzá.

Állítólag ilyenek léteznek.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#16) Top cat válasza Rowon (#15) üzenetére


Top cat
őstag

Láttam már olyant, aki USB-B-t dugott a modem Ethernet portjába és csodálkozott, hogy nincs internet.

A hülyéktől függetlenül, ez a 12VHPWR nem a legjobban sikerült csatlakozó.

(#17) Pikari válasza Top cat (#16) üzenetére


Pikari
őstag

A minap olyan ügyfélnél voltam ,,megcsinálni az internetet'', aki a routert saját magába dugta be. Már majdnem elkezdtem újratelepíteni neki a gépet, amikor észrevettem.

[ Szerkesztve ]

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#18) Busterftw válasza Soulles (#13) üzenetére


Busterftw
veterán

Ja szoval akkor ugy vitazunk es ervelunk, hogy hasrautve bebofogjuk a konteot.
Az Nvidia pontosan ezt tette, hivatalos bejelentesben megirtak mennyirol tudnak. (novemberig bezarolag)

A szoros 3rd party egyuttmukodes miatt pont az Nvidia tudja, hogy milyen szamban mennek ezek, ha akkora lenne a gond akkor nem kerulhetik el a hivatalos visszahivast, sem az Nvidia a FE modellekkel, sem a 3rd party gyartok.

De nyilvan egyszerubb minden info nelkul benyogni, hogy a fold lapos es amugy is chemtrail.

(#19) Healbacsi válasza Predatorr (#14) üzenetére


Healbacsi
őstag

"Tényleg hülyének kell lenni, hogy LQrja az ember. Ha megnézzük, hogy a népesség hány százaléka az, szerintem ki is jön az arány. :D"

Eleg magasnak latom a lovadat, amirol beszelsz.

Pont annak a par szerencsetlen usernek koszonheti mindenki azt, hogy rohadtul odafigyel mindenki aki ilyen csatlakozot a kezebe vesz. És lőn át is tervezték a csatlakozót, minő véletlen.

[ Szerkesztve ]

(#20) Pikari válasza Predatorr (#14) üzenetére


Pikari
őstag

Famous last words.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#21) Rowon válasza Pikari (#17) üzenetére


Rowon
veterán

:DD :DDD :DDD :DDD :DD

Akkor az olyan volt, mint az ingyenáram, mikor az elosztót visszadugod saját magába.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#22) Soulles válasza Busterftw (#18) üzenetére


Soulles
tag

Tartom, hogy a valós adatokat az Nvidian kívül más nem tudja (itt a valóson a hangsúly). Ha Te teljes mértékben hiszel minden "hivatalos" bejelentésben, akkor az alapján Neked van igazad. De azért el lehet fogadni, hogy más mondjuk valamelyest szkeptikus, ez azért csak megengedett...

[ Szerkesztve ]

(#23) Reggie0 válasza Rowon (#9) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem baj jo volt ugy. Bar azoknal a molexeknel is lattam mar cifrat. Peldaul a lomexben vasarolt olcso kinai pin-ekkel 120W-ot nem tudott atvinni, elkezdett olvadozni, szenesedni. A gyari molex pinekkel sosem volt ilyen gond.

#6 ROBOTER : A sporolason kivul es hogy uj porgetni akarjak az uzletet, kb. semmi.

[ Szerkesztve ]

(#24) ergoGnomik válasza Busterftw (#18) üzenetére


ergoGnomik
tag

Nem vitázott és nem érvelt. Témán kívül bedobott egy konteót földön fetrengve röhögős szmájlival, te meg lecsaptál rá, mint gyöngytyúk a meleg takonyra és most itt vitázol róla. Szerintem elérte a célját. :)

(#25) flexxx2


flexxx2
őstag

Nvidiát is meg kéne kérdezni mi a véleménye erről

(#26) Pikari válasza flexxx2 (#25) üzenetére


Pikari
őstag

A 60w-os csatlakozón átküldött 600w által okozott szagjelenségeket nem képes az emberi orr érzékelni. - Nvidia

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#27) Alaaf Pi válasza Rowon (#15) üzenetére


Alaaf Pi
aktív tag

USB-t HDMI-be már nekem is sikerült, és nem kellett hozzá nagy erőt kifejteni. Konkrétan ugyanakkora volt.

(#28) slmSIG válasza Rowon (#1) üzenetére


slmSIG
tag

Én még azon csodálkozom, hogy nincs cikk a rengeteg 'törött-repedt' nyákról, a VGA hatalmas súlya miatt.
Arról van szó, a leégéses mizéria mellett, hogy a kártya a saját súlya miatt, egyszerűen 'beleszakad' a PCIe-foglalatba. A foglalatnál egy ponton, ahol gyengébb a nyák, bereped és el is törik. Ezt, javítani a több réteg miatt pedig, szinte lehetetlen.
[kép] [kép] [kép] [kép]

(#29) Dezike válasza slmSIG (#28) üzenetére


Dezike
tag

"Ezt, javítani a több réteg miatt pedig, szinte lehetetlen."

Na ne mond. Vannak akiknek sikerül ha nem is minden esetben!
A probléma felvetése viszont teljesen jogos :R

[link]

"előző életemben sem hittem a lélekvándorlásban"

(#30) Reggie0 válasza Dezike (#29) üzenetére


Reggie0
félisten

Pont ket napja neztem meg ezt a videot :)

(#31) Alaaf Pi válasza slmSIG (#28) üzenetére


Alaaf Pi
aktív tag

Valami nekem ezzel nem tiszta: eddig nem történtek ilyenek, pedig voltak itt nagyon durva monstrumok mind NV, mint AMD oldalon, a Geforce 7xx, 7xxx széria idején, pláne a dupla GPU-s és egyéb csúcskategóriás monstrumok. Azok mégsem törtek.
Jó lenne látni hogy volt benn a házban, milyen házban, volt-e valami, ami elnyomta egy irányba.

(#32) Alaaf Pi válasza Dezike (#29) üzenetére


Alaaf Pi
aktív tag

Jó videó, egy ponton rontja el kissé: nem csak a PCI-e sín fogja a VGA-t, hanem a hátsó lap is, így nem olyan egyértelmű a terhelési profil, mint azt magyarázza. Két oldalán befogott lemez, egyszerűsítve felületén egyenletesen eloszló teherrel terhelve inkább, így sok múlik azon, mennyire lóg túl a PCI-e sín végén a hűtés és a nyák.

(#33) Reggie0 válasza Alaaf Pi (#31) üzenetére


Reggie0
félisten

PCIE4-5 miatt megvaltozott a PCB anyaga, hogy birja a nagy frekit.

(#34) slmSIG válasza Dezike (#29) üzenetére


slmSIG
tag

#29Dezike:
Igen, tudok róla, szoktam is nézegetni a videókat.
Pontosan ezért, hogy a vitát is kerüljük írtam, hogy 'szinte'...
De, ha megnézed a srác videóit rájössz, hogy nem egy átlag szaki Ő se, tehát igen, szinte lehetetlen javítani. Ráadásul egy ilyen javítás után, illik erőteljesen óvatosan bánni a kártyával, mivel eléggé meg is gyengül a terület.

#31Alaaf Pi
MSI GeForce RTX™ 4080 16GB GAMING X TRIO
....Weight (Card / Package). 1876 g / 2816 g ;
Ekkora monstrumok(súlyra)?
Nehezebbek az újratervezett hűtés miatt is.
Ha megnézed a súly aránytalanul a kártya végére terelődik, ahol már nyák sincs.
Így az görbül, feszül és akár reped ott, ahol a leggyengébb.
Persze léteznek erre megoldások, de ezt külön meg kell venni.

(#35) Reggie0 válasza slmSIG (#34) üzenetére


Reggie0
félisten

Ja, olyan lehetetlen javitani, hogy konkretan szabvanyok vannak arra, hogyan kell elvegezni a javitast :)

(#36) Rowon válasza slmSIG (#28) üzenetére


Rowon
veterán

Ezért szoktam a saját kártyámat is (ami egyébként jóval kisebb) behelyezni a gépbe úgy, hogy a gépház az oldalán fekszik. Ilyen 4090-ek alá meg kötelező lenne támaszt rakni.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#37) Alaaf Pi válasza slmSIG (#34) üzenetére


Alaaf Pi
aktív tag

[link]
Ez nem volt a legnehezebb akkoriban, mindkét oldalon voltak nagyobb dögök.

(#38) Sonja válasza Alaaf Pi (#37) üzenetére


Sonja
veterán

Viszont ez "csak" 1100 g, míg a fentebb linkelt RTX 4080 1876 g! Nagyon nem mindegy. :)

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#39) Dragon3000 válasza Rowon (#15) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ismertem olyant, aki a ramot rakta be fordítva az alaplapba, kicsit görbült, de bement :D Volt olyan, aki a vga-t akarta kiszedni, de valahogy a hdd-t sikerült, ami közben meg is döglött :D

(#40) Dragon3000 válasza Soulles (#22) üzenetére


Dragon3000
veterán

Számomra azaz érdekes, hogy mióta az nvidia nyilatkozott, amikor is 25 esetről lehetett tudni és mindegyiknél nem volt teljesen rádugva a kábel, azóta nem is hallani ilyen esetekről, pedig már ott a 4080 és 4070ti is a piacon, így az akkori db számhoz képest már többszöröse van a piacon ilyen csatlakozót használó kártyákból.

(#41) Dragon3000 válasza slmSIG (#28) üzenetére


Dragon3000
veterán

Aki ekkora dög vga-t nem támaszt alá, az se normális, nekem csak egy evga 3080-am van, de ha nem támasztom alá, akkor a vga vége már 1cm-t hajlik le.

#37 Alaaf Pi Azt is nézd, hogy az a kártya csak 267mm hosszú volt, míg a mostani csúcs megoldások 300mm felett vannak, sokkal nagyobb terhelést jelent a pci-e foglalatnál is.

[ Szerkesztve ]

(#42) tibaimp válasza Dragon3000 (#39) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Nekem ismerősöm, még a régi időkben, a kisfloppy adatcsatiját dugta rá egy IDE-s HDD-re, elgörbítve így pár tüskét mindkét oldalt....

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#43) Busterftw válasza Dragon3000 (#41) üzenetére


Busterftw
veterán

Plusz egyre tobb hazban van mar anti-sag funkcio, vagy bracket amit adnak hozza.

(#44) Alaaf Pi válasza Sonja (#38) üzenetére


Alaaf Pi
aktív tag

Írtam, ennél voltak nehezebbek is akkoriban. Szóval nem ez volt a vége.

#41Dragon3000: Hosszra is voltak nagyobb dögök, emlékeim szerint valamelyik nagyon forró AMD volt különösen nehéz és nagy, különösen a custom megoldások.

(#45) Dragon3000 válasza Alaaf Pi (#44) üzenetére


Dragon3000
veterán

Régen nagyon kevés nagy vga volt, így aki ilyeneket vett, az tisztában volt vele, hogy alá kell támasztani, manapság meg nagy számban kerül piacra hatalmas méretű vga és így jönnek is a gondok, mert sokan nem értenek hozzá, így csak beteszik a vga-t mindenféle alátámasztás nélkül és csodálkoznak, ha a 2kg-os vga kitépi a pci-e foglalatot is, nem véletlen lettek azok is megerősítve fém kerettel.

(#46) flexxx2 válasza Dragon3000 (#45) üzenetére


flexxx2
őstag

+még 1 olyan probléma, ami miatt még kevésbé merek ilyen batár VGA-t használtan venni (a tápcsati mellett)

(#47) Alaaf Pi válasza Dragon3000 (#45) üzenetére


Alaaf Pi
aktív tag

Na, ez a fém keret is okozhat ilyet, ha túl merev a foglalat, kevesebbet hajlik az alaplaphoz mérten, akkor a terhelés jobban a VGA nyákjára tolódik át. Az a pont, ahol a példákban repednek, az eleve egy feszültségfókusz, ha a befogást szépen rátolod, pláne az lesz, a két hatás meg egymásra fog interpolálni.

(#48) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Végre valaki nem csak annyit tesz hozzá hogy "nem a mi felelősségünk, nálunk minden jó". Mondjuk a legjobb lenne az egészet kukázni, és valami masszívabbat a helyére állítani. A tápon jól látszik, hogy ahol eddig 8 tüske volt, annyi helyen most 12 van + az apró. Nem isértem hogy a betonkeverőknél még miért nem szabványosították...

(#49) Predatorr válasza Pikari (#17) üzenetére


Predatorr
őstag

Hogyan dug valaki magába egy egész routert? :F :Y

Healbacsi: Szükségtelen igazolnod a statisztikát, amellyel vitatkozol. Már akkor ügyeltem a hardverek összeszerelésére, amikor még 3D gyorsító sem létezett. :P

Pikari: Fortunately I know what I do.

slmSIG: Betettem a 4080-at a gépbe, egy mm-t sem hajlott vagy húzta a lapot. Támasztót is kaptam hozzá, terhelés sem volt rajta vízszintezett VGA-val. erős a gyanúm, hogy sokan szándékosan okozzák maguknak ezeket a problémákat a nézettségért.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#50) Alaaf Pi válasza Predatorr (#49) üzenetére


Alaaf Pi
aktív tag

"Betettem a 4080-at a gépbe, egy mm-t sem hajlott vagy húzta a lapot. Támasztót is kaptam hozzá, terhelés sem volt rajta vízszintezett VGA-val. erős a gyanúm, hogy sokan szándékosan okozzák maguknak ezeket a problémákat a nézettségért."

Szerintem itt rengeteg változó játszik közre:
hely a házban, másik alkatrész mellett, a CPU hűtő mellett, az alaplap, a PCI-e foglalat merevsége, a ház végén a kártya rögzítésének minősége/megléte (becsavarozta, bepattintotta-e), a házon belüli hőmérséklet, a hőmérséklet ingadozása mértéke , kívülről érkező hatások (porszívózáskor oldalba van-e baszva a ház, vagy fel van fogatva csillapított módon pl. az asztal aljára...), a gyártási tűrések együttállása stb.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.