Hirdetés
- sziku69: Szólánc.
 - gban: Ingyen kellene, de tegnapra
 - sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
 - Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
 - Pajac: A csodálatos mandarin
 - eBay-es kütyük kis pénzért
 - Brogyi: CTEK akkumulátor töltő és másolatai
 - GoodSpeed: Pillangóhatás: F billentyű meghibásodása -új gamer számítógépasztal
 - weiss: Lakodalom van a mi utcánkban...
 - Syl: Just Works! …. Vagy mégsem?
 
Új hozzászólás Aktív témák
- 
			
			
						didyman
őstag
válasz
							
							
								antal27
							
							
								#6219
							
							üzenetére
						Az eredeti vezérlőt hagyd a fenébe :-) A VFL kijelző kell csak nekünk. Vázolom, hogy kb. milyen a felépítése.
A VFL az a csövekhez hasonlóan működik, kvázi digitális változata azoknak. Ennek megfelelően van egy rács bennük, ezzel lehet "engedélyezni" az adott szegmenscsoportot. Ezek a csoportok (most a karaktereknél maradunk) karakterenként vannak rendezve, minden karakter felett van egy önálló rács, saját lábbal a cső oldalán. A karakterek (szegmenscsoportok) azonos szegmensei össze vannak kötve, és szintén ki vannak vezetve. A vezérlés innen egyszerű: Megfűtöd a csövet (a szélein lévő lábak azok, rendszerint elkülönítve, kb. 2-3VAC(!) a fűtőfesz). Kirakod a szegmenscsoportra a kiírni kívánt karaktert (földre húzod a kívánt lábakat), és a pozíciónak megfelelő karakter rácsát 5-15V feszültségre kapcsolod. Szöveget úgy tudsz kiírni, hogy ezt a folyamatot kb. párszáz Hz-es órajellel egymás után elköveted mindegyik karakterre (mint a nájtrájder
 
 , csak ha a sor végére érsz, elölről kezded).
A lábkiosztást google talán meg tudja mondani, de ha nem, egyrészt a cső hátulján jól követhető, másrészt logikusan, csoportosítva szokott lenni. Próbaképp megfűtöd a csövet (szélső lábak, rendszerint 2+2 láb), a rácsok közül egy lábat biztos elő tudsz keríteni a hátsója alapján, a környezetével együtt rárakod 5V-ra és a maradék lábakat földre zárod, így biztosan meglesz a pontos elrendezés. Tönkretenni nem nagyon tudod, ha a fűtésre figyelsz (csövenként eltér, akkor jó, ha a két szálat éppen nem látod izzani a csőben! DC nem alkalmazható, mert ez a cső rövid életének a legbiztosabb megoldása, ezért is csinálnak ilyet olykor egy-egy olcsó cuccban..Ha nem izzik, de halványak a karakterek, először a rácsfeszhez nyúlj, ha 15V-nál is halovány, csak akkor adj nagyobb fűtést neki (célszerű 5VAC körül kezdeni egy soros ellenállással, 100Ohm körül).
Ja, fontos: A csőben vákum van, a leszívócsonk oldalt, vagy hátul szokott lenni. Nagyon vigyázz rá. - 
			
			
						gsc73
aktív tag
válasz
							
							
								antal27
							
							
								#6219
							
							üzenetére
						Hali!
Szép projekt lenne. Régebben én is próbálkoztam mindenféle kijelzővel, mobiltelefonból sikerült is életre kelteni, aminek az volt a feltétele, hogy sikerült beszerezni a szükséges (PONTOS) infókat a vezérléshez, és ekkor egy mikrovezérlőt (PIC) prorgamozva már könnyű volt bármit kiírni a képernyőre.
Szét kéne szedni a DVD-t, és kideríteni, hogy mi (milyen típusú chip) vezérli a kijelzőt, ezután google !!! A többi a kreativitáson múlik. (hozzáteszem, hogy nem ismerem a DVD-k kijelzőit, ez egy általános módszer, nem hiszem, hogy a gyártó publikálná a kijelzővel kapcsolatos részleteket.)g.
 
Új hozzászólás Aktív témák
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
 - Samsung LCD és LED TV-k
 - Vezeték nélküli fülhallgatók
 - Black Friday november 29. / Cyber Monday december 2.
 - Olcsón hozhatod ki a maximumot régebbi Intel CPU-kból
 - Autós topik
 - Arc Raiders
 - OLED TV topic
 - Yettel topik
 - Androidos tablet topic
 - További aktív témák...
 
- BESZÁMÍTÁS! ASUS ROG B450 R5 5600X 32GB DDR4 512GB SSD RTX 4060Ti 16GB Zalman S2 TG Enermax 650W
 - Apple iPhone 12 64GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia / 100% akku
 - GYÖNYÖRŰ iPhone 13 mini 256GB Blue -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3180
 - Xiaomi Redmi Note 14 5G 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
 - BESZÁMÍTÁS! ASRock B650M R7 7700 32GB DDR5 1TB SSD RX 9070 XT 16GB be quiet! Pure Base 500 FX 750W
 
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: NetGo.hu Kft.
Város: Gödöllő
								
							
 
								
