Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zsoltó


Zsoltó
csendes tag

Sziasztok!
Szakértő becslésetekre lennék kíváncsi, hgy szerintetek mit kell(ene) tudnia a QWERTY-nél 87,9k + ÁFÁ-ért árult konfignak a 3dmark 2000-rel vagy 2001-gyel.
Az adatok:
P4 Celeron 1,7
Acorp alaplap Intel 845 chipset
256 mb Sdram
32 mb Geforce Mx400
Amit eddig tudunk, hogy egy ismerős vett egyet, behergeltük, és 3dm2001 alatt 1045 pontot ért el, 3dm2000 alatt pedig 2600-at. Az alaplapi chipset fenn van, és ami a fő rejtély, hogy az alaplap leírásában az utolsó oldalon van egy Hardvare Compatibility Test című tálbázat, mely szerint ez a cucc 1,5-ös celeronnal és hasonló egyéb perifériákkal a fenti értékek körüli teljesítményt tudja. A Qwerty (leírni biztos nem mernék) szerint 5-6000 közötti értéket kellene tudnia 3dm2001-gyel. (Ezt a ''gyártási részleg'' munkatársa mondta.
Mit szóltok hozzá? :(
Nem fikázást várok, mert tudom, hogy bruttó 105e Ft-ért nincs csoda, hanem a higgadt véleményeteket.
Előre is köszi:

Nix buhera -- fő, hogy tutin mennyen!

(#2) emvy válasza Zsoltó (#1) üzenetére


emvy
nagyúr

A videokari sose fog 3000 fölé menni, ha a star destroyert teszed alá, akkor sem.

while (!sleep) sheep++;

(#3) Zsoltó válasza emvy (#2) üzenetére


Zsoltó
csendes tag

Hát ez nem jó hír... Mi az a star destroyer? ;-)

Nix buhera -- fő, hogy tutin mennyen!

(#4) Balint válasza Zsoltó (#1) üzenetére


Balint
tag

3dmarkban legtöbbet nyilvánvalóan a videokártya számít.
Nálam is gef2MX400 van otthon, ami (235/215 GPU/ram mellett) 3000 felett teljesít, és alapon is biztos tudna kb 2500at, holott csupán egy duron segít be neki 800Mhzen, 133as FSBvel, 128MB DDRrel, MSI 745Ultrában, detonator 40nel.

Ezek alapján az 1045 az nagyon kevés. Noha tudjuk hogy a P4Celeron eléggé herélt dolog, és a P4 architektúra alá sdramot pakolni, meg olyan, mintha direkt behúznánk egy kocsiban a kéziféket, mégis valahol 2500 felett kellene lennie a 3dmark2001 pontszámnak.

Esetleg próbálkozz detonator frissítéssel.

(#5) Zsoltó válasza Balint (#4) üzenetére


Zsoltó
csendes tag

Aha. No mer azér, mer nekem Cel633-am van 128 SDRammal és egy Ati Rage Fury Maxx Pro-val (2x32 MB), és az is 2500 fölött van a 3dm2000-ben. Ez a qwerty-s egy ismerős gépe, de nem hittem volna, hogy nem tud élből többet, mint az enyém. :(

Nix buhera -- fő, hogy tutin mennyen!

(#6) Cathfaern válasza Zsoltó (#5) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

A Gef2 MX-ek teljesítményében hatalmas szórás van. Jó lenne tudni a memoria/core órajelet.

(#7) Zsoltó


Zsoltó
csendes tag

Hát ezt megpróbálom kideríteni, de látom, hogy mélyre merülök a témában, és a gép nincs nálam. Megpróbálom bevonni a bátyámat, ő hergeli otthon, én csak segíteni próbáltam. Holnap visszatérünk.
Köszi mindenkinek.
Jó éjt. :)

Nix buhera -- fő, hogy tutin mennyen!

(#8) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Ha netezésre, szövegszerkesztésre, filmnézésre akarod ezt a komfigot akkor jó. De ha már játszani is akarsz... akkor felejtsd el. A Te érdekedben.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#9) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

komfigot = konfigot :)

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#10) Balint válasza Agyzuzo (#8) üzenetére


Balint
tag

Hát ilyen célra viszont sokkal olcsóbban is beszerezhet configot az ember...
ECS k7s5a + duron + sdram + mx400 és már játszani is lehet vele csak esetleg nem unreal tournament 2003at.

(#11) sh4d0w válasza Zsoltó (#1) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ha jól látom, pontosan két baja van ennek a konfignak: az SDRAM és az MX400. P4 alá SDRAM nagyon gyenge, a minimum a DDR. Az MX-es vidkarik meg... háááát, maradjunk annyiban, hogy... na ennyiben.

https://www.coreinfinity.tech

(#12) bélanéni


bélanéni
őstag

egy jó konfig kb. 84-86e bruttóért:

Duron 1300
ECS K7S5A
Inno3d GF2 MX400
Titan D5TB
256 SDRAM
MAXTOR 30GB 7200 RPM
52X LG CD
1.44 FDD
Genius Netscroll+
105 HUN bill.

asszem ez egy ''kicsit'' jobb.

+7000-8000-ért GF4 MX440 cserével már unreal is eldöcög :)) :D

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#13) bélanéni


bélanéni
őstag

...persze Inno3d GF2 MX400 64 MB

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#14) twollah válasza bélanéni (#12) üzenetére


twollah
nagyúr

Az Unreal vidáman megy 1024x768ban egy Geforce2MX400al.

(#15) bélanéni


bélanéni
őstag

mármint Unreal Tournament 2003. Az azért nem

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#16) Lomos


Lomos
aktív tag

Azert van ott 1 Acorp alaplap is!!! Valoszinuleg az sem teljesitmenybajnok...

ez a szemfenyvesztes ezekben az osszetakolt gepekben...

www.HuWiCo.hu - Hungarian Wireless Community

(#17) JulWCZar


JulWCZar
senior tag

Enis csak magamat tom ajanlani, bar esetleg az 1300-as durci helyett egy 1600-os XP jobb valasztas, marcsak holeadas szempotjabol is.

(#18) Den


Den
veterán

Nem esett szó még a szoftverkörnyezetről, milyen driver, direct-x, ... ezeket is le kéne írni, illetve a legújabbakat beszerezni és azzal tenni egy próbát.

www.simson4t.hu

(#19) twollah válasza bélanéni (#15) üzenetére


twollah
nagyúr

Azzal csak 640x480ban minimal beallitasokkal.
De ettol fuggetlenul nekem akkor is nagyon tetszik :).

(#20) Zsoltó válasza Den (#18) üzenetére


Zsoltó
csendes tag

Igen, a driverkörnyezet. Directx 8.1, 98SE, és az alaplapi bios driverek. Egy kérdés: a biosban a video ram cache és video bios cache beállítások számítanak valamit? Ezek alapállásban disabled-ek.
A video memória órajeleket honnan lehet megtudni? Amúgy biztos alapon vannak, mert ahhoz nem nyúltunk. Érdemes? :(

Nix buhera -- fő, hogy tutin mennyen!

(#21) sh4d0w válasza Zsoltó (#20) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Szerintem a videodrivert kifelejtetted, nem hiszem, hogy nem raktátok fel. A videomemória órajelet a Detonatorban meg lehet nézni, de bármilyen általános hardvertesztelő progi is jó (pl. Sandra). Ebben a konfigban egyébként nem érdemes húzni, sokkal többet nem tudsz kihozni belőle. Ha igazán jól akartok járni, gyorsan (és drágán :DD) szabaduljatok meg tőle és vegyetek inkább vmi fentebb ajánlott konfigot...

https://www.coreinfinity.tech

(#22) Gyurcó


Gyurcó
csendes tag

Szevasztok. Kérek engedélyt a belépésre. Köszönöm. Szóval Én most telepítettem egy ilyen gépet, és 3D mark 2001-ben, 1246 pontot gyűjtött, mig a 2000-ben, 2936-ot. A konfig: 1.7 Cel, 256 MB SD ram, InnoGeforce MX400 Tornado.
Alaplapi chipkészlet, detonator 30.82, directx 8.1. Hát ennyi. Szerintem nem lesz ez jobb, szeritetek????

ha nem müxik, hát meggyógyicssuk...

(#23) emvy válasza Gyurcó (#22) üzenetére


emvy
nagyúr

Neked is?? Akkor valami alaplapgond, nem?

while (!sleep) sheep++;

(#24) Lomos


Lomos
aktív tag

ennyire gyenge lenne az a celeron 1,7???

bar ez a konfig igazabol semmire sem jo :)

mert ugye nezzuk azt, hogy irodaba jo lenne, de azert oda valami szebb keppel megaldott kartyat rakna az ember. Jatekra kifejezetten alkalmatlan, errol szol a topic...

erdekes...es ezt aruljak hiperbombajo gepnek. Aztan a nagypapa meg a kisfia bedolnek neki sajnos, es utana az elado rohog a pult mogott hogy elsozza az ocska szart, es meg jol is jart...

Magyarorszag, 2002 :DD

www.HuWiCo.hu - Hungarian Wireless Community

(#25) bélanéni


bélanéni
őstag

az Acorp lapok általában (90%) nagyon gyíkok, bár az 1,7-es Celka se egy penge.
Arra jók, hogy Word meg a Filmnézés jól menjen, a játszást felejtsd el . :(

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#26) CharlieDrop válasza Zsoltó (#1) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Hai!

Azért az 1045 pont kevésnek tűnik, nekem egy TNT2 Ultrám volt egy Epoxos 8kta2l es alaplappan 384MBrammal 100 Hzn ketyegtetve, 1024*768-al, amit a kártyabeállítások megengedtek azzal elértem 1300 pontot Jah, 1.1es Atholnnal :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#27) bélanéni


bélanéni
őstag

egyébként én még nem láttam jó konfigot (mármint ilyen előre összerakottat).

Valamelyik (vagy több) alkatrész mindig kilóg a sorból. Pl: 2 GHz-es P4 mellé volt hogy 128MB memóriát raktak. Pfúj :DD

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#28) Gyurcó


Gyurcó
csendes tag

Ja már meg fatyok kergülve. Újratelepítés, és némi reszelés után felment teljes 1246 3dmark-ig.
Egyébként ez az a gép, amiről a topic indult.

ha nem müxik, hát meggyógyicssuk...

(#29) Ahhoj válasza bélanéni (#25) üzenetére


Ahhoj
aktív tag

szóval, nem félreérteni, én se komálom se az acorp-ot, se a celeron-t, de:
nekem van egy acorp 6ex/lx68 lapom (azt hiszem ez még attól is szarabb)
intel celeron 333a@416mhz mhz (ez bizti lassabb)
manli geforce 2 mx400 175/143@215/176
2*64 mb sdram. egyik 100, másik 133 mhz-es
ezzel a konfiggal, directy 8.1, legújabb detonator driver, ezzel sikerült 990 pontot elérni winxp alatt 3d mark 2001se-ben.
és szólok, hogy ha ut2003-ban kikapcsolsz minden csili-vili dolgot, amit egyébként se nagyon látni, akkor pont, hogy nem szaggat, vagy csak egy nagyon picit...
én is arra gyanakszom, hogy nálad a memória lesz a ludas, olyan proci mellé már ddr kell
és ez a vieókártya jó ebbe a konfigba, csak az sdram nem. gondolom az 5-6000 pontot és ddr-rel gondolta...

(#30) CharlieDrop válasza Ahhoj (#29) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Kissé túlzásnak tartanám a 6000 pontot.
Ennyire nem cool a 1.7es cel egy mx2es kártyával meg pláne.

Nekem nyomott most 5100at (AA nélkül!) Az ATi 9000esem

jah, a konfigomat feljebb leírtam, csak a VGA változott :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#31) Gyurcó


Gyurcó
csendes tag

Bocs csak műkedvelek, a 2001-hez, nem 500-nál nagyobb proci kell, vagy valamit félreértettem

ha nem müxik, hát meggyógyicssuk...

(#32) Cpt.Zsöci


Cpt.Zsöci
csendes tag

Alap: a qwerty egyetlen pozitív oldala, hogy gyorsan be lehet gépelni a nevét.
Mindent legalább 10%-kal, de sokszor még többel is drágábban adnak.:(((
És hát igazából összerakott használható gépet sem igazán láttam még. Mindig van valami (vagy minden) ami kilóg. Csak hát: ''Anya, ennek biztosan örülni e Gézuka, nem? És le is van árazva.''
Én azon sem csodálkoznék, ha külön válogatnák, a gyengébben teljesítő alkatrészeket (erre utalnak a tesztek is).

''Colourless green ideas sleep furiously.'' Úgy az Én, mint a Magam nevében kérek elnézést.

(#33) Cathfaern válasza Cpt.Zsöci (#32) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Miért van olyan érzésem, hogy (nem)túl fantáziadús lehetett az az ember, akire a névadást rábízták? :))

SZVSZ ha valaki játszani is akar a gépen, illetve komolyabban akarja azt használni annak nem érdemes ilyen összerakott konfigokat megvenni. A legjobb megbízni egy számítástechnikához értő ismerőst, hogy vegye meg(persze nem az ő pénzén, bár az a legjobb megoldás ;] :P ) és rakja össze. Vagy legalább mondjon egy részletes konfigot, amivel el lehet menni egy számtech boltba, és az alapján megvenni.

(#34) Gyurcó


Gyurcó
csendes tag

Még azt a csodát is elkövette, hogy a legújabb Detonátorral sem lett jobb!!!!

ha nem müxik, hát meggyógyicssuk...

(#35) szucsi


szucsi
őstag

Furcsa, furcsa.

Nekem egy 1200-as Tualatin megy alapon, semmi trükk, rajta meg egy GF4MX440, amit mindenki szapul, hogy tképpen GF2, meg ilyenócska meg minden, aztán nesze 4381 ugrik ki a fent emlegetett programmal belőle.

Érti a fene.

(#36) deepwell válasza szucsi (#35) üzenetére


deepwell
aktív tag

:) mit nem ertesz, ennyit dob egy GF2 GTS is ... tehat pont arrol van szo, hogy a GF4MX az egy GF2 vel er fol ... nalam a GF4Ti4200 13xxx pontot dob ...

Framerate is LIFE !

(#37) Cathfaern válasza Gyurcó (#34) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ebben semmi csoda nincs a legutolsó Detonator, ami javított a Gef2 szerián az a 28.xx volt. Azóta csak Gef 3-4 javul

(#38) Gyurcó


Gyurcó
csendes tag

Kösz, ez értékes volt...:DD

ha nem müxik, hát meggyógyicssuk...

(#39) sh4d0w válasza Gyurcó (#38) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nem feltétlenül az utolsó Detonator a legjobb... Volt már példa rá nem egyszer, hogy egy korábbi Detonatorral jobban ment egy vidkari, mint az újabbakkal.

https://www.coreinfinity.tech

(#40) Mik^


Mik^
tag

Egesz jo kis topic, gondoltam hozzaszolok. Nekem itt munkahelyen egy ASUS A7V133 alaplap, ASUS V7100 32 megas VGA (GF2 mx) Athlon 850 MHz proci, 392 RAM. Mult heten neztem kivancsisagbol 2535 1024x768 default beallitasban a 3dmark 2001 se. A detonatort ne kerdezzetek valamikor nyar eleji... De nem is ez a lenyeg.

Sajnos ma magyarorszagon nincs igeny a jo gepekre, az ar szamit a tobbi nem erdekes. En is foglalkozom gepeladassal. Nemreg egyik portasnak tettunk egy ajanlatot brutto 110 e Ft-ert 1700 celeron DDR-memmel, moncsi nelkul. Mondom neki ez lehet kicsit soknak tunik, de ez 3 ev mulva is hasznalhato gep... Erre vettek a ferje munkahelyerol 90-ert monitorral egy gepet (allitolag uj)... Kiv. lennek micsoda f@sza cucc lehet az. Ahogy az egyik hozzaszolo kollega fogalmazott:

Magyarorszag, 2002

(#41) gyozi


gyozi
aktív tag

Faszán lehet vele szöveget szerkeszteni! :))

(#42) Zolcsy_3298 válasza bélanéni (#15) üzenetére


Zolcsy_3298
tag

Dehogynem!!! Semmi szaggatás nélkül megy nálam abit gef2mx400 64mb-al az ut2003! 1133Mhz es Celeronnal. (133X8,5 - tuning) meg 320 mb sd 133 rammal.
Persze full képernyőn.

(#43) killer


killer
tag

Nos, SDRAM, Cerka, Acorp, nn GF2MX. Állat egy konfig... Szegény ismerődödet átvágták a palánkon, mint macskát sz@rni... Egy GF4MX460 valóban 5-6e-et teljesít (megfelelő chipset+memcsi+proci társaságában), de egy GF2MX? :) A GF2-ők nyomnak 4500-5000-et (+-pár100). Imádom a bolti eladókat... Hogy ne legyek túl off, meg hogy némi értelem is kerüljön a hozzászólásomba, egy elfogadhatónak mondható ''költséghatékony'' konfig lehet a következő:

XP 1,6+
256 DDR266
cooler
Mercury KT266 (int. hangk.)
occsó vinyó (asszem a 30 GB-os van ''legjobb'' árban)
ház, fdd, bill., egér
NN GF4MX460

Ha nem számoltam nagyon félre, ez pont ~88e+fa.
Ha meg az XP fölé pozícionálja valaki a cerkát... Joga van hozzá.
Lehet kövezni :)

mnx

(#44) aneda


aneda
aktív tag

Szevasztok!
Most raktam össze egy 1.7@1866 Celeron konfigot, GF2MX400 (200/166@220/200)
videókártyával,256DDR266 rammal,és egy 845D -s Canyon alaplappal,és az én eredményeim sem túl biztatóak.
3DMark2000 alatt default-ban 3700 ponty.
Ezt nem tartom túl soknak,mivel a régi gépem (PIII550@617,256SD) nyomott 3200-at ugyanezzel a videókártyával.
A tesztprogramok szerint a Side Band Addressing és a Fast-Write nem megy,ezt nem tudom mivel kellene aktiválni,s egyáltalán van -e értelme?

Az oroszok már a spájzban vannak!

(#45) killer válasza aneda (#44) üzenetére


killer
tag

Ha jól tévedek, van értelme. Mindkettőtől ''gyorsabb'' lesz, ha működik :) Az elméleti ''ennek mennie kell!''-lel sajnos szemben áll a gyakorlati ''miért fagyott meg megint?''. Próbáld ki, elvileg tudja a zsugád. A Fast Write-ot a BIOS-ban tudod engedélyezni, a SideBandAdressing meg előcsalogatható pl. az nVmax nevű kütyüvel (FW-ot is tudod ebben állítani, sok egyéb mellett).

mnx

(#46) szucsi válasza deepwell (#36) üzenetére


szucsi
őstag

''nalam a GF4Ti4200 13xxx pontot dob''

Az tizenháromezer-valamennyi? De ezt ugye nem békénhagyott Cel1200-assal csinálja? mer akkor irány a bót!

(#47) aneda válasza killer (#45) üzenetére


aneda
aktív tag

A Fast Write érdekes módon nincs benne a BIOS -ban,és egyiket sem tudom állítani a RivaTuner -rel,de megpróbálom az nVmax -al hátha...

Az oroszok már a spájzban vannak!

(#48) Gyurcó


Gyurcó
csendes tag

Szasztok. Most raktam össze egy műemléket. Asus cuv4x alaplap, 128 MB SDRam, 633-as celeron, Hercules prophet 7500, stb...
Ez az öreg gép többet tud, mint a querty új config.-ja.
3dmark2000: 3176 pont, 3dmark2001:2066 pont.
Azért ez már égés nem? Ez kb. 2 évvel ezelőtti gép!
:DD

ha nem müxik, hát meggyógyicssuk...

(#49) pufi


pufi
tag

ECS Elite-Group alaplap
AMD XP 1700+ / GT2410
20/7200 Maxtor
128MB DDR (333Mhz)
Panasonic 16/48 DVD
META -VENUS midi ATX 300W
ATI Radeon 7500 64MB SD TV/DVI
Vibrant 15'' monitor
JAZZ 2 (J3504) hangfal
A4-tech Wheel 3D SWW-36

150.000.-
(áfával)

Ajándék közel 10.000 ft értékben:
Genius F22X joystick
10/100 hálózati kártya
PS/2 billentyűzet
Egérpad, Floppy

A cél maga az ÚT (ősi buddhista tanítás)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.