Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Miskolci Egyetem - GÉIK

Hozzászólások

(#251) Pörp válasza zizi-macska (#250) üzenetére


Pörp
senior tag

Én gépészmérnökin végeztem Miskolcon. Az én időmben :D 2000 környékén, ami infós tárgy volt, az a turbo pascal, C++ programozás, előtte meg windows,office alapismeretek. Másodéven (én még nem kredit-rendszerben tanultam) volt számítógépes grafika, ami pascal-ban függvények, görbék programozását jelentette. Asszem ennyivel ki is fújtak az infós jellegű tárgyak. Sajnos gépészen annyi más tárgyból kellett helytállni, hogy ezekre kevés idő és figyelem jutott. Pascal és C írásbeli vizsgán (programírás A4-es papírra :) )egy-két emberen kívül mindenki csak szenvedett... Infón persze más a helyzet, bár a matek+fizika szigókat ott se lehet megúszni. :) Mondjuk az infó az érint gépészes témákat is, van talán Miskolcon programozó matematika szak is, na az gondolom töményen programozás.

Hogy melyik a szopósabb? Jó kérdés :) Infón elég keményen kell tudni a pascal-t, C-t, meg ki tudja még miket. Sőt van szigorlatuk is szerintem programozásból, na az biztos nem leányálom, mellette matek+fizika!

[ Szerkesztve ]

(#252) zizi-macska válasza Pörp (#251) üzenetére


zizi-macska
csendes tag

akkor úgy érzem a gépész mérnök lesz a nyerő választás :K

(#253) Pörp válasza zizi-macska (#252) üzenetére


Pörp
senior tag

Nagyon fontos hogy te magad gondold át mihez van kedved! Gépészeti dolgokat kedveled jobban vagy programozgatni szeretsz jobban?

(#254) Egorov válasza zizi-macska (#252) üzenetére


Egorov
aktív tag

Szia!

Én most gépész-gépész szakon vagyok, az infósokról nem tudok sokat, csak amennyit elmondanak. Ott is vannak szopó tárgyak de te is megnézheted mik a tárgyak az adott szakon.
ITTENVANE
Lentebb mész a lapon és megtalálod az alapszakokat és ott a tantervi hálót. Abban vannak a tárgyak. Olvasd el az általános ismertetőt is. :K

A programozás most is ilyen nálunk. Pascal, c, c++. :)

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#255) zizi-macska


zizi-macska
csendes tag

az infó annyira már nem érdekel mint régen, Géptervezés szakirány viszont tetszetős

(#256) Egorov válasza zizi-macska (#255) üzenetére


Egorov
aktív tag

Géptervezés van gépészen és infón is. Van különbség! Na eddig melyik a szimpatikusabb? :)

Gépészen:

Géptervezés (korábban:gépszerkezetek) szakirány

A szakirány tág ismeretkörben ad meghatározó, integrált tudást: a mérnök az alapvető tervezési feladatok megoldására felkészítő tervezés módszertani tárgyakon túl a korszerű szerszámgépek alkalmazási lehetőségeit is megismeri, betekintést nyer a design alapjai és a korszerű zajvédelem témakörébe is.
A speciális érdeklődés kielégítésére választható tárgyakat is felajánl a Kar.
A gépszerkezetek szakirányon végzett gépészmérnök a mérnöki tervezési és irányítási feladatokon túl a gyártás területén is megállja a helyét. Elhelyezkedhet vállalatoknál, cégeknél, de felkészült lehet önálló vállalkozások irányítására is. A kapcsolódó mesterképzési szakokon elmélyítve tudását, bonyolult tervezési feladatokra is alkalmassá válik, akár a magas szintű kutató intézeti elhelyezkedési lehetőség is nyitva áll a végzett mérnök számára.

Infón:

Általános géptervezői szakirány

A szakirány a gépszerkezettani és konstrukciós tervezési alapok összefoglalása után a gépszerkesztés informatikájához kapcsolódó legfontosabb ismereteket nyújtja. Megismertet a számítógéppel támogatott geometriai modellezés fejlődéstörténetével, foglalkozik a huzalváz-illetve felület- és térfogatmodellek jellegzetes sajátosságaival, a parametrikus modellezéssel, geometriai transzformációkkal, vetítési, megjelenítési és láthatósági kérdésekkel, a szabványos adatátviteli lehetőségekkel, és kitér a végeselem-módszer alapjaira is. Az ismeretek elmélyítését néhány gépészeti tervezési célszoftver bemutatása segíti.
A speciális érdeklődés kielégítésére választható tárgyakat ajánl fel a Kar.
A gép- és berendezésgyártó ipar a fejlett országokban 30-35 %-os részesedéssel járul hozzá a GDP-hez. A termékek korszerűsége és piaci versenyképessége szempontjából a konstrukciós fázis meghatározó jelentőségű, ezért különös jelentősége van a koncepcionális és részletes terméktervezést segítő minden számítógépes megoldásnak (a tervezési folyamat számítógépes segítése adat- és tudásbázisokkal, programlogikába épített algoritmusokkal, interaktív beavatkozási lehetőségekkel, stb.). A szakirány jól hasznosítható képzettséget jelent a húzóágazatként funkcionáló gép- és berendezésgyártó ipar bármely területén.

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#257) zizi-macska válasza Egorov (#256) üzenetére


zizi-macska
csendes tag

A gépészeten érdekel a géptervezés.

nem tudom mi lesz még, de matekból nagyon bele kell majd húzni úgy érzem...

(#258) Egorov válasza zizi-macska (#257) üzenetére


Egorov
aktív tag

Az tuti, a matekot nagyon kell tudni. Ha jól megcsinálod, akkor szépen viszi felfelé az átlagot. Én sajna elrontottam, első évben nem foglalkoztam vele eleget, nem csináltam meg, pedig annyi kellett volna, hogy hetente 2x leüljek valamelyik csoporttárssal és megoldjunk pár példát.
Nem vészes, ha foglalkozol vele rendszeresen. (Ez a nem vésze nálam azt jelenti, hogy 2es szintet el lehet érni. :) )

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#259) zizi-macska válasza Egorov (#247) üzenetére


zizi-macska
csendes tag

nekem küldhetnél, megnézném mert kíváncsi vagyok

(#260) Egorov válasza zizi-macska (#259) üzenetére


Egorov
aktív tag

Elküldtem a gmail címedre, darabolva, majd rakd össze win commanderben

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#261) zizi-macska válasza Egorov (#260) üzenetére


zizi-macska
csendes tag

okés köszönöm

(#262) Egorov


Egorov
aktív tag

Műszaki áramlástanból vizsgán milyen tételeket kérdeznek? Csak úgy fejből ami eszébe jut vagy van valami kérdéssor?

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#263) Kephamos válasza Egorov (#258) üzenetére


Kephamos
addikt

Velem pl.: leülhettél volna. Hívtalak is. Nekem van szigóm, te meg csak most fogod csinálni. :)
-------------
Még egy gépelemek és egy műszaki hőtan van hátra. Ez már a célegyenes.

(#264) Egorov válasza Kephamos (#263) üzenetére


Egorov
aktív tag

Háá jah, ilyen ez, már nem lehet visszacsinálni. Nekem még Gépelemek 2 vizsgám van meg egy műszaki áramlástan hátra. De az áramlás erősen negatív. :DDD Majd CV jövőre.

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#265) Egorov


Egorov
aktív tag

Ejj még 2007-ben kellett beadni papírt, ha tanulmányi ösztöndíjat akartam igényleni. Ezt már megszüntették? Vagy be kellett volna adnom most is? Mert ha jól sikerül a gépelemek 2 vizsgám, akkor még éppen 3,00 lesz az átlagom. :DDD

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#266) Kephamos


Kephamos
addikt

Két nap, két vizsga, két kettes. :) Hőtan, gépelemek kipipálva.
Evés-alvás-sör-bor-pálinka. Ezek várnak rám a következő napokban.

(#267) Egorov válasza Kephamos (#266) üzenetére


Egorov
aktív tag

Na az fasza. Következő félévben majd rajzolhatsz mint a szemet gépelek 2-ből. :DDD Sikerült a gépelem 2 vizsgám, 28 pont, elégséges. 30-tól lett volna közepes, így jártam. A lényeg, hogy megvan. De a félév így is szar lett, mert 32/42 lett a kreditek száma. :(
Hétfőn 11:00-kor meg jön a szopakodás a neptunnal. ;]

Öblögessünk el ne essünk. :DD

[ Szerkesztve ]

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#268) Egorov


Egorov
aktív tag

Nos elkészült a 6.félév órarend tervezete. Ha minden jól megy, a Neptun nem dob ki, tehát fel tudom venni a tárgyakat abba a tankörbe, amelyikbe elterveztem, akkor így fog alakulni a félév.
A pirossal jelzett tárgy szabadon választható, azért piros, mert még nem biztos, hogy azt választom, mert nincs kedvem bemenni Csütörtökön csak arra a két órára. :DDD

Na valami baj van a képfeltöltéssel ezért ITT VAN LINK.

És ezekhez a tárgyakhoz jön még: Matek szigorlat, Mechanika szigorlat, Testnevelés, Műszaki áramlástan CV.

[ Szerkesztve ]

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#269) Kephamos


Kephamos
addikt

fél órája nem reagál a neptun...

Lesz kredit szarásig, de ha mindent megcsinálok, akkor már csak 14 tárgyam lesz hátra. A kredit baromira sok lesz, mert lesz komplexem és szakmai gyakorlatom is.
A rendszer üzemeltető számítógépek túlterheltek.
A szerverek száma a jelenlegi terhelés lekezelésére nem elégségesek!
Kérem próbálkozzon később.
The computers serving the system are overloaded.
The number of servers cannot manage the overload.
Please try later.

Remek.

[ Szerkesztve ]

(#270) Egorov


Egorov
aktív tag

Váááááá Vasárnap nyitóbuli. ;] Utána kezdődik minden előröl. Nem lesz sok tárgyam, így hajtok egy közepes kreditindex átlagra, hogy meglegyen a havi sörmennyiség finanszírozása. :DDD

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#271) Kephamos válasza Egorov (#270) üzenetére


Kephamos
addikt

Most én is rányomulok az ösztöndíjra.
Ja, közben elkezdetem Catia-val játszadozni.

(#272) Egorov válasza Kephamos (#271) üzenetére


Egorov
aktív tag

Ejj az fasza lehet. Sok jót hallani erről a progiról. Ezzel nyomod az elektromobil tervezést?

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#273) Kephamos válasza Egorov (#272) üzenetére


Kephamos
addikt

Áhh! Még annyira nem vagyok májer benne. Azt mondják, hogy profinak nevezhesse magát az ember, ahhoz 2-4 évig kőkeményen dolgozni kell benne és akkor is csak 1-2 modult fog profi módon ismerni az ember. Egyelőre csak a modellezgetéssel küzdök, de már egész érdekes dolgok is mennek.
Mondjuk nem ártana hozzá valami könyv, de elképzelésem sincs, hogy az egyetemen ki az aki foglakozik Catia-val.

(#274) Egorov válasza Kephamos (#273) üzenetére


Egorov
aktív tag

Hegedűs György, szerszámgépek tanszék. Ő tartja a Catia "tanfolyamot". Általában a műhelycsarnokban van. Keresd meg hátha van valami cucca.

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#275) Kephamos válasza Egorov (#274) üzenetére


Kephamos
addikt

Na, akkor a napokban meg is támadom.
vettem ma egy ilyet, meg egy statika könyvet. Több, mint 10K volt...

(#276) Egorov válasza Kephamos (#275) üzenetére


Egorov
aktív tag

Aztapicsa. :Y Az büdösrága vazze de ha meg kell venni, akkor ez van. Kel komplexhez mi? Meg úgy a többihez is jól jön.

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#277) Kephamos válasza Egorov (#276) üzenetére


Kephamos
addikt

Jól fog jönni, az biztos. Meg amúgyis jó könyv. Úgy olvasom, minta bibliát. :)

(#278) Egorov válasza Kephamos (#277) üzenetére


Egorov
aktív tag

Szóval sehogy? :DDD Komplexed mi?

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#279) Kephamos válasza Egorov (#278) üzenetére


Kephamos
addikt

Akkor úgy olvasgatom, mint egyesek a Bibliát. :)

A komplexel az a helyzet, hogy a komplex tervezés keretein belül elkezdem a szakdolgozatot írni. Most a Tevánál szóltam a kapcsolatomnak,a aztán remélhetőleg kapok valami jó témát, ami nekem és a konzulensemnek is megfelel.

(#280) Kephamos


Kephamos
addikt

Megna komplex témám, meg ha minden igaz, akkor a nyárigyak. helyszíne is.

(#281) Egorov válasza Kephamos (#280) üzenetére


Egorov
aktív tag

Nah király. Mondjál róla valamit. Ginyáó?

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#282) Kephamos válasza Egorov (#281) üzenetére


Kephamos
addikt

Nagyméretű tartály szerelése, Borsodchem. Ennyi :)

(#283) Egorov válasza Kephamos (#282) üzenetére


Egorov
aktív tag

Akkor majd segítségül hívlak, amikor nagyméretű pálinka tartályt akarok beszerelni szerény hajlékomba. Osz' majd jól beiszunk mint a állatok. :DDD

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#284) Kephamos válasza Egorov (#283) üzenetére


Kephamos
addikt

Néhányezer köbméterig vállalom. Esetleg gömbtartály? Abban nagy nyomáson még többet lehet tárolni. :DDD

(#285) Kephamos válasza Kephamos (#284) üzenetére


Kephamos
addikt

Najó, a folyadékok nagyjából összenyomhatatlanok, de nembaj. Egy kicsi azért össze lehet nyomni őket. :)

(#286) Egorov


Egorov
aktív tag

Dinamika Zh sora van valakinek? Esetleg mechanika szigorlat? Remélem nem csak ketten-hárman járunk ide. :)

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#287) S.Feri válasza Egorov (#286) üzenetére


S.Feri
őstag

Hát nincs nagy forglaom ebben a topikban az biztos.
Nekem ilyenek nem voltak. :DDD

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#288) Egorov válasza S.Feri (#287) üzenetére


Egorov
aktív tag

Biztos volt helyettük valami más szopóka. ;] Tényleg nem jár ide senki. Pedig reménykedtem. Majd csak megírom valahogy. :)

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#289) Egorov


Egorov
aktív tag

Na hejj Kephamos. Ma írtatok statikából nem? Hogy sikerült? Lesz vagy 4es mi? ;)

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#290) Kephamos válasza Egorov (#289) üzenetére


Kephamos
addikt

Nem volt nehéz, azonban én elég gány állapotban voltam. Nem lett jó. Ha kialszom magam, akkor sima ügy lett volna...
Nembaj. Legfeljebb póton.
Ma este megvígasztalom magam szakesten.

(#291) Egorov válasza Kephamos (#290) üzenetére


Egorov
aktív tag

HAHAH szeszipari szakest? Igyál böcsületesen. És hányás nélkül nem ér hazamenni. :DDD

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#292) Kephamos válasza Egorov (#291) üzenetére


Kephamos
addikt

Géptervező volt. Elment egynek.

(#293) Kephamos


Kephamos
addikt

Na, a pogányok közül senki sem PH-zik? :)

(#294) Egorov válasza Kephamos (#293) üzenetére


Egorov
aktív tag

De igen, csak BLogouton nyitott topikot. :) :)
szerk.: Amugy meg essen ki a szeme annak, aki megint 29-én fogja frissíteni az órarendet. :DDD

[ Szerkesztve ]

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#295) zozo1414 válasza Kephamos (#293) üzenetére


zozo1414
csendes tag

én pogány vagyok

(#296) Daweee válasza Kephamos (#293) üzenetére


Daweee
őstag

Jelen :D

Ja, és ha már itt vagyok egy gyors kérdés: Elvileg ha egyetemistaként csinálunk jogsit, akkor kapunk rá kreditet. Ez érvényes akkor is, hogyha csak a forgalmit tesszük le hallgatóként? :F

[ Szerkesztve ]

(#297) Egorov válasza Daweee (#296) üzenetére


Egorov
aktív tag

Na ezt nem tudom. Viszont nekem is van egy kérdésem. Angolból be lehet járni más szakhoz? Mert sem az 1. évesek, sem a másod és a harmad évesek órája nem jó nekem. Ütközés van. :((( Vagy csak gépészre lehet bemenni?

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#298) Egorov válasza Egorov (#297) üzenetére


Egorov
aktív tag

És a Neptun sem akar bejönni tegnap óta. :F

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#299) polaar


polaar
tag

Sziasztok!Na én is mostmár a Miskolci Egyetemre járok de anyagmérnök Msc-re:)
Ha van valamelyik tantárgyról ami közös infotok jól jönne,pld mechanika mennyire gáz?

(#300) Egorov válasza polaar (#299) üzenetére


Egorov
aktív tag

Én még csak BSc-n vagyok (gépész), ott statika - szilárdságtan - dinamika - mechanika szigorlat van sorrendben és nekem nehéz volt. A dinamikát nem is sikerült megcsinálnom. Szerintem MSc képzésen meg még nehezebb lehet. Semmi jóra nem számítanék. ;] De ez nagyban ember függő. Lehet neked könnyebben mennek az ilyen tárgyak.

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Miskolci Egyetem - GÉIK
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.