Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  MINDENKI:pls, help! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Mixa


Mixa
tag

Kérlek titeket, hogy segítsetek egy 1991-es kiadású Maxtor PO-12S vinchester beüzemelésében. Nagyon fontos lenne. Anyit tudok róla, hogy van hozzá kártyám meg kábelem. Tudom, hogy 1,2 GB-os, s Singapore-ban gyártották. A Maxtor honlapján egy deka info sem volt róla. Aki tud kérem segítsen.

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

MSI KT3ultra, 1700XP (Palo), 512MB DDR333 Winbond, 30GB AS Quantum, Abit Ti4200 64MB, 50 Asus cdrom, s egyebek...

(#2) Mixa


Mixa
tag

Ja igen, a vinyó SCSI és a kártya ISA slotba megy bele. Szerintetek használható lehet a mai gépekben, pl egy Abit VH6-II-ben?

MSI KT3ultra, 1700XP (Palo), 512MB DDR333 Winbond, 30GB AS Quantum, Abit Ti4200 64MB, 50 Asus cdrom, s egyebek...

(#3) karib válasza Mixa (#1) üzenetére


karib
addikt

Kártyás? Nem IDE felületű? 91-ben már volt 1,2 gigás HDD? Nagy ász lehetett akkor. Talán SCSI-s cucc? Hány tüskéje van a csatijának?

Department of Redundancy Department

(#4) emvy


emvy
nagyúr

Ha valamit segíthetek...:)

http://www.thetechpage.com/cgi-bin/db/db.cgi?displayItem=540

while (!sleep) sheep++;

(#5) emvy válasza emvy (#4) üzenetére


emvy
nagyúr

Azt hiszem ennél több dolgot nem nagyon lehet megtudni róla.

while (!sleep) sheep++;

(#6) karib válasza Mixa (#2) üzenetére


karib
addikt

Ha SCSI, akkor valszeg menni fog, kérdés, érdemes-e. Ha nagyon meg vagy szorulva, lehet vele játszani, de lassú lesz... Ha nincs ISA slotod vagy a vezérlődet nem tudod használni, akkor kerítened kell egy korszerűbbet.

Én nem vagyok SCSI guru, de valszeg egy 80 tűs csatija van, amit még rá lehet dugni egy megfelelő mai vezérlőre.

Department of Redundancy Department

(#7) Lord Mixxx


Lord Mixxx
tag

Vszinuleg scsi2 lesz a draga ha minden igaz a kartya meg valami 1000 eves adaptec ami jumerral allithato. Mai kartyakkal is egyut tud vszinuleg mukodi a kerdes, hogy megeri-e. Lassu de legalabb ha kirakod a gepbol az asztalra (olyan hosszu kabellel is megy siman) jo tea melegen tartonak. Regen volt nekem 3 fujitsu-m es 2 allitva egy fektetve kozte a teas bogremmel csodalatosan melegen tartottak :DDD )

(#8) McJames válasza Lord Mixxx (#7) üzenetére


McJames
senior tag

SZVSZ első látásra korrekt. A kártya talán 1540-es?
Ugyan vmi még csücsül itt a ''szellemi tarsolyban'', de az nagyon ritkán fordul elő, tehát addig miért is mondanám.

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#9) Mixa


Mixa
tag

NOS. A kártya szétvágta az alaplapom. Ha valaki tud kérem most segítsen és adjon címet ahol alaplapot javítanak. Nem füstölt, egyszerűen be se lehet kapcsolni. Ellenőriztem a tápot, a csatlakozókat az alaplapon: power, ide stb... Valszínűleg BIOS kéne.

A vinyó pedig 1,2GB-os, valami SCSI, igen 1991-es és kb. 50pin-es. Talán múzeális értéket mondhattok rá. Van hozzá kártya és kábel is.

De a PLS! HELP! Most is kell, sőt. SÜRGŐS !!!!

MSI KT3ultra, 1700XP (Palo), 512MB DDR333 Winbond, 30GB AS Quantum, Abit Ti4200 64MB, 50 Asus cdrom, s egyebek...

(#10) Lord Mixxx válasza Mixa (#9) üzenetére


Lord Mixxx
tag

1., kihuz mindent alaplabol es hagyod par percig aztan osszedug (cpu,mem,vga hogy lasd megy-e)
2., bios reset labra jumper utana megnez

esetleg forditva ahogy tetsz, utana ha meg mindig halott haver gepen leelenorizni a cpu-t, ramot stb-t hogy mennyi halal lett.... ha csak az alaplap akkor mak.... (ha van ra garid akkor ertelemszeruen ott ervenyesisd ahol vetted ha mar nincs akkor a sohivatalban is meg lehet probalni... sajnos ritkan javitanak ilyesmit mert tobb melo megkeresni, hogy mi szallt el mint venni egy masikat meg raadasul dragabb is)

(#11) Gboy


Gboy
csendes tag

Egyszer én is szoptam egy abit alaplappal. hiába sütöttem a biost, húztam le a 220-at semmi. a megoldás: vedd ki az elemet vagy 10 percer. tudom, hogy hülyén hangzik de nekem ez segített. sok sikert!

''Intel or AMD? - That is the question!''

(#12) Mixa


Mixa
tag

Nos. Volt BIOS égetés jumperrel és elemmel. Volt kártya kivétel stb. Vagy a táp (remélem) vagy az alaplap szállt el. Azért még megpróbálom megnézni ezt a 10 perces dolgot, mert én csak kb, 30 másodpercre szedtem ki.

MSI KT3ultra, 1700XP (Palo), 512MB DDR333 Winbond, 30GB AS Quantum, Abit Ti4200 64MB, 50 Asus cdrom, s egyebek...

(#13) Mixa


Mixa
tag

Volt még néhány bios égetés. A házzal volt gond, ill. csak névlegesen. De végre megy minden, kivéve a vinyót, mármint a régit. De most már sz...-ok bele.

MSI KT3ultra, 1700XP (Palo), 512MB DDR333 Winbond, 30GB AS Quantum, Abit Ti4200 64MB, 50 Asus cdrom, s egyebek...

(#14) guest


guest
veterán

Segitsen valaki!!
A gond a következő: WinXP és WinME is (akár csak egyik van fent, akár mindkettő) egyszer tök jól elindul, egyszer leáll induláskor (fekete képernyő, system könyvtár hiánya, reg. adatbázis hiba, stb hibaüzik), ha resetelek, egyszercsak megjavul. Ha egyszer beindult, onnantól újraindítva is mindig jó, csakis hidegindításnál jelenkezik a gond, teljesen alkalomszerűen, de már nagyon idegesít. Eddig olyan tippet kaptam, hogy az BIOS chip rossz, frissítsem. Hogyan tudnám ellenőrizni, mielőtt új alaplapot vennék? (a konfig: Cel566, Arist mittudoménmilyen alaplap-frissítő pont ehhez nincs a weboldalukon) Bocs a hosszú levélért, aki tud segítsen, ha lehet itt: ban_d@indexmail.hu Előre is köszi szépen: Andor

prohardver vendég

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  MINDENKI:pls, help! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.