Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) M43g


M43g
aktív tag

Alapos keresés után sem találtam olyan fórumtémát, ami a mobil töltőkkel foglalkozik általában.
Amilyen témákat itt találtam: családi-több portos, napelemes.
Amilyet nem: nem kacat, reális árú, megbízható, biztonságos töltők listája.

Kimerítő cikk egy fake iPhone töltő vs valódi iPhone töltő témában angolul tudóknak: [link]

1. opció: Az IKEA 3 portos töltője, 2600 forint körül.
Ha van jobb, kilőve, lásd lejjebb.

2. opció: Ebayen 300 forint körül lehet kapni életveszélyes darabokat.
Nyilván kilőve.

3. opció: Gyári darabok, 5000-5500 /db áron.
Ennyi pénzem nincs, és hülye sem vagyok, tehát kilőve.

4. opció: Megbízható töltő, 1 porttal, 1A, és valahol 500-5000 forint között.
Nekem több (mondjuk 5 db) ilyen töltőre lenne szükségem, mivel a feledékeny oldalbordám állandóan elhordja, széthordja őket. Ha van jobb áron, mint az IKEA töltője, akkor várom a javaslatokat!

Illetve bármi jöhet, amiről tapasztalat van (napelemes, többportos, autós, autós-többportos, stb.), hogy legyen egy hely, ahol az egyszeri poweruser tájékozódni tud.

:R

[ Szerkesztve ]

(#2) LámaZ válasza M43g (#1) üzenetére


LámaZ
addikt

Ez egy kemény dió.
Van egy Huawei 4G_E5372 mifim, és egy év után nem akar bevenni semmilyen fali töltőt. Így most arra vagyok kényszerítve, hogy működtetem az aksijával ameddig bírja, majd azt feltöltöm egy külön aksitöltővel, és így tovább. Illetve, msot két aksim van, azokat használom/töltöm felváltva.
Úgy néz ki, hogy a hálózati/fali töltő egy idő után túltölti a kütyüt, és az, hiába mutat 100%-os töltöttséget, bedobja a törülközőt, nem működik tovább. Uganez a probléma egy GPS-navigációra használt PNA-val is, kizárólag a gyári töltőjével működik.
Ezzel a mifivel meg az a baj, hogy a mobilszolgáltatóm nem adott hozzá töltőt.

Sajnos, ez a kínai készülékek hibája. Nincs bennük intelligencia a töltés szabályozására.

Legyen minden jó!

(#3) M43g válasza LámaZ (#2) üzenetére


M43g
aktív tag

Nekem most THL5000-em van, mindent megeszik, csak lassan. Tesómnak egy régi Motorola Atrix 2, az válogatós. Szerencse kérdése is.
Közben elég sokat kerestem, de egyszerűen megbízható, 1A töltőt nem lehet találni, csak amit gyárit adnak. Nekem azért is lenne lényeges az 1A, mert az már elég ahhoz, hogy egy 5000mAh akksit feltöltsön egy normál éjszaka alatt, de minden kütyü tölthető vele, egyikhez sem túl durva. Vettem egy USB árammérőt (a feszültséget még ki lehet ugye mérni, de az áramerősséghez a mérőkapcsolást megszervezni már macera, ez a telefon pedig nem tudja mérni), de az a jel zaját nem tudja mérni, ahhoz oszcilloszkóppal kellene vizsgálnom...

(#4) SJaika


SJaika
tag

Helló

Erről a töltőről mi a véleményetek?
Megéri megvenni?

Poco F5

(#5) LámaZ válasza SJaika (#4) üzenetére


LámaZ
addikt

Még nem is láttam ilyen töltőt, amely ennyiféle feszültséget képes kiadni: 5, 7, 9, 12 V.
Ígéretesnek tűnik.
Olyan eszközöket tölt, amúgy, amelyek támogatják a
- Qualcomm Quick Charge 2.0 (van ebből már 3.0 is) vagy a
- Mediatek Pump Express (van ebből már Plus is)
technológiákat.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#6) prime_adam


prime_adam
aktív tag

Helló!
Igazából elég egyszerű lenne a kérdés. Samu s4 töltőjének kábele elszakadt. Az adapternek még jónak kell lennie. Elég, ha veszek hozzá usb-micro usb kábelt és azt csatlakoztatom az adapterhez? :)

(#7) C64


C64
őstag

Hali

Él még ez a totyik? :DD
A hama töltők szerintetek mennyire megbízhatóak? Vagy jobb lenne inkább nevesebb gyártótól vásárolni? Pl samsung, phillips, energizer, nokia stb?

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#8) tibcsiworld válasza SJaika (#4) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Ha usában élsz, akkor igen!

(#9) Goblin12


Goblin12
őstag

Sziasztok.

Szeretném ezt a topikot kicsit életre kelteni a következő töltővel és a hozzá tartozó kábelekkel:

Aljzat: Anker USB C Ladegerät PowerPort II Dual Port

USB-A 2.0 to micro-USB 2.0: Anker Powerline+ 90 cm / 0.9 m Micro USB Kabel

USB-C to USB-C 3.1: Anker Powerline II USB-C auf USB-C 3.1

Én nagyon elégedett vagyok márka minden termékével és csak ajánlani tudom őket. Aki esetleg töltőt keres ezzel a márkával esélytelen, hogy mellé lőjön.

(#10) Truman


Truman
senior tag

Sziasztok!

Van egy BlitzWolf BW-S2 4.8A 24W Dual USB töltőm, tölthetek vele, egy Samsung Galaxy A9 -et? Menni fog vele a gyorstöltés?

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#11) elprimo


elprimo
junior tag

Üdv . Ez a topic tűnik aktívnak, megkérdezem hátha . iPad és audio eszközök töltésére keresek otthonra olyan eszközt ami tud egyszerre minimum 2 eszközt tölteni , ami észleli ha maximumra feltöltötte őket és automatikusan lekapcsol , gyorsan tud tölteni , illetve maga az eszközt is gyorsan lehessen feltölteni , legyen rajta be/kikapcsolo gomb, mutassa mennyi van az akksiban, illetve ha létezik ilyen gombbal lehessen választani hogy maga az eszköz mikor kapjon áramot ,ha fel akarom tölteni . (Nem akarom ki be húzni belőle az USB kábeleket töltés esetén , ez érvényes maga az eszköz , illetve a többi eszköz toltesere is). Hordozása egyáltalán nem fontos, csak itthon lenne használva , és a lényeg a fentiek alapján kényelmes legyen a használata , csak gombok nyomkodasaval szeretném használni , kábelek ki/be hozása nélkül belőle . VAN ilyen készülék egyáltalán ? :F

(#12) jbl


jbl
aktív tag

Magára lehet hagynia egész nap?
Lesz hova haza menni?

(#13) psg5


psg5
veterán

Ezek a tolto allomasok mennyire megbizhatok? Illetve aksira rossz hatassal lehetnek?
[link]

F.K.T.

(#14) Steve_Brown


Steve_Brown
aktív tag

Kár, hogy kihalt a topik. Megkérdezném, hogy most milyen olcsó ajánlható olyan USB-C adapter van ami képes a Samsung 25W-os gyorstöltését is kiszolgálni? A media marktos USAMS nem tudja :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.