Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-08 08:40:14

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12783) PociAti válasza ocscsaba (#12782) üzenetére


PociAti
senior tag

Igen, jól látod! Úgy tapasztaltam, a Brother elég jól leszokott arról, hogy kisebb kapacitású tonerrel árulja a készülékeit. Nem gyárt külön félig töltött tonert, hanem a normál kellékanyagot csomagolja a géphez. Például a tartályos tintasugaras nyomtatóhoz (T510, T710, T910) helyből dupla feketét adnak, ami 13.000 oldalra elegendő.

(#12832) PociAti válasza atala (#12827) üzenetére


PociAti
senior tag

A tartályos nyomtatókra is ráférne a frissítés. Brother T300, T500, T700W kifutó (kifutott) modell, utód modellek DCP-T310, DCP-T510W, DCP-T710W, MFC-T910DW (ez utóbbi már duplex). Illetve a nem tartályos, de közel olyan olcsón dolgozó DCP-J100, J105 és J200 is megérné az említést, mivel ezek is alig pár Ft-os színes lapköltségre képesek.
Ha a többi gyártóról is találok friss és jó összefoglaló marketing anyagot (Epson, Canon, HP, stb.), akkor jelzem milyen új készülékek jelentek meg. Persze ha másnak lenne infója róluk, az még jobb lenne! :)

[ Szerkesztve ]

(#12871) volandy válasza xcvbxcvb (#12870) üzenetére


volandy
senior tag

Szuper!
Köszi az infót!
Milyen lézerre váltottál?
Én most keresgélek az összefoglaló alapján valamit. Mert tegnap behalt a Canon MX 725.
B200 hiba! Már volt többször is ilyen hibám, de egy orosz oldalon találtam egy javítási módot. Mindig sikerült újraindítanom, de tegnap elment minden. Se kép se hang, ahogy szokták mondani!
Összefoglaló és a fórumban olvasottak után a Brother DCP-T310 nézegetem. Igaz nincs benne automata kétoldalas nyomtatás, a Brother DCP-T910DW van, de az kb kétszer annyi az ára.

(#12874) atala válasza Sanyizares (#12873) üzenetére


atala
Topikgazda

Az Epson amit linkeltél, az színes tintasugaras. A legolcsóbban a tartályos nyomtatók üzemeltethetőek. Ha kell a színes, akkor pl a Epson 6190-es megfelelhet, vagy a Brther T910DW. Nagyon olcsón üzemeltethető.
De szerintem neked egy mono lézer kellene. Ekkora mennyiséghez már jó ha van rendes nyomtatási sebesség.

[ Szerkesztve ]

(#13010) atala válasza phanzetomox (#13008) üzenetére


atala
Topikgazda

Én is hasonló célra keresek nyomtatót mint te. Én a Brother MFC-T910DW nyomtatót akartam megvenni, de most nézem, hogy a mostani Epson 5620-as nyomtatóba 3 év alatt bele tettünk 43 ezer oldalt. Igaz, ebből kb 8 ezer oldal az boríték volt.
A Brother T910-eshez havi 50-100 oldalt ajánlanak. Ez nevetségesen kevés. Lehet, hogy csak azért ajánlanak ilyen kevés oldalszámot, hogy azok ne vegyék meg akik nagyüzemben nyomtatnak.
Mi csak kis cég vagyunk, könyvelésre használjuk a nyomtatót, mégis milyen nagy oldalszámok jönnek ki.
Nem is értem a Brothert, hogy irodába hogyan ajánlhatná havi 50-100 oldallal ezt a nyomtatót.
Most egy kicsit elgondolkodtam, hogy megvegyem-e a T910-est.

(#13014) atala válasza bizi990 (#13012) üzenetére


atala
Topikgazda

Én azt nem értem, hogy a T910-nél miért írnak havi 50-100 oldalt az ajánlott mennyiségre, a T510-nél meg miért nincs ilyen? Havi 100 oldal? Az 5 oldal naponta, ha csak a munkanapok számát nézem. Nevetségesen kevés.

Az a baj, hogy csak a Brother T910-es ami nekünk minden szempontból megfelel. Kétoldalas nyomtatás, és kétoldalas ADF, valamint a hátsó lap adagoló ami nagyon fontos a borítékok, és a címkék nyomtatása miatt.

Mindegy, a garanciánál nincs oldalszám kikötés, így ha nem bírja, majd megy a szervizbe. :)

(#13015) PociAti válasza atala (#13010) üzenetére


PociAti
senior tag

Nekem gyanúsan alacsonynak tűnt az a szám, pár helyen utána néztem,
és MFC-T910DW készülékre a brother.hu-n tényleg 50-100 oldalt írnak, de más helyen találkoztam 500-1000 oldallal, a termék prospektusában pedig ez szerepel: "Duty Cycle
Recommended Monthly: 50 to 1,000 pages per month
Maximum Monthly: Up to 2,500 pages per month"

Ezek fényében az 50-100 elírásnak tűnik, inkább 1000 a javasolt havi felső határ.

(#13019) atala válasza PociAti (#13018) üzenetére


atala
Topikgazda

A 4025-öt fotó nyomtatásra használtam. A sárga szín folyás miatt kicserélték egy 5620-ra, amit már inkább dokumentumokhoz használunk. Fotóra vettem az L805-öst.
Nincs semmi gond a tölthető patronokkal, és az 5620-ast nagyon ritkán kell tölteni, de a chip a mi rajta van, az 34ml után "fogy ki". A tintaszint nem látszik, csak fizikálisan, mert a szoftver a nem gyári patron miatt nem jelzi ki, így mindig nézegetni kell, nehogy kifogyjon a tinta, mert akkor nagy a baj.
43 ezer oldal után, most már a fúvókák kezdenek eldugulni, és gazdasági totálkár egy fejcsere.

Szóval úgy vagyok vele, hogy legyen egy 3 év garanciás gép, (Brother T910) aminél ha addig baj lesz a fejjel, kicserélik ingyen, utána meg szerintem 30-40 ezerből megúszom az újabb cserét.
Sokkal könnyebb tintát tölteni bele. Látszik a tinta szint. Nem kell a reseteléssel foglalkozni.

Aztán lehet, hogy megbánom, majd kiderül. Szeretem az 5620-ast. Tényleg igazi monstrum. Van benne anyag rendesen, és gyors is.

(#13072) atala válasza sesshou (#13070) üzenetére


atala
Topikgazda

Az Emagon más eladó is árusít. pl a BestMarkt. Kérdezd meg őket, hogy melyikre milyen garancia van.
Én is most akarok venni egy Brother T910-est. Mindenképpen gyári garanciával.
Az Alza-t kérdeztem, ott saját, bolti garancia van.

(#13073) Earl_Muttley válasza atala (#13072) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Ismerős mysoft.hu-n vett T310-et, ott gyári, kiterjeszthető a gari, és ahogy nézem csak egy ezressel drágább az alza.hu-nál ott a T910.

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#13077) atala válasza Earl_Muttley (#13073) üzenetére


atala
Topikgazda

Megrendeltem tőlük, (Brother T910) ha meg lesz, tesztelem, és írok róla.
Ma voltam bent a Brother bemutatótermében kipróbálni a nyomtatót. Nagyon tetszett. Meglepően halk a masina. Csendben, és elég gyorsan nyomtat. Kicsit lassabb, mint a mostani Epson 5620-as, de vállalható a sebessége.

(#13104) atala


atala
Topikgazda

Pár napja már tesztelgetem az új Brother MFC-T910DW nyomtatót. Megosztom veletek a tapasztalatomat.
Elődje egy Epson WorkForce Pro WF-5620-as nyomtató volt. A leírásomban ezzel hasonlítom össze a T910-est, de hozzá teszem, hogy az 5620-as egy komolyabb, nagyobb terhelésre készített nyomtató.

Anyaghasználat terén rendben van a gép. Erős, nem törékeny anyagokból van megépítve. Erősebb anyagokból van, mint az Epson L szériás nyomtatói, megközelíti az Epson 5620-ast.
A csatlakozókat a legrosszabb helyre tették. A hálózati csatlakozó bal oldalt van. Tehát, ha egy szűkebb helyre tennéd be, 15 cm-rel több hely kell. Az usb, és a hálózati csatlakozó a nyomtató fedele alatt található, így kb 50 cm-rel rövidül a kábel, mint ha a hátulján lenne a csatlakozó.
Van hátsó lapadagoló, ami fontos lehet, ha fotókat, vagy borítékokat akarunk nyomtatni. Ha nem akarjuk használni, akkor egy mozdulattal lehajtható a fedele.

Meglepően csendesen nyomtat, de ha valaki még ezt is sokallja, be lehet állítani csendes módot is. Ilyenkor kicsit lassabb, de még halkabb a nyomtató.
Van kétoldalas nyomtatás, de a lap fordásánál elég sokat piszmog . Normál nyomtatási módban, két egyoldalas dokumentum 12 mp alatt jött ki, ugyan ez kétoldalasban 28 mp.
A nyomat minősége megfelelő. Annak ellenére, hogy nem pigmentes a fekete tinta, jó minőségű a szöveges nyomtatás is.
Kipróbáltam a fotó nyomtatást, szép fotókat készít, és nem is kell a legjobb minőséget beállítani.
Az USB meghajtóról csak jpeg képeket lehet nyomtatni, más formátumot nem. Ez negatívum.
Papírbetöltéskor rákérdez, hogy milyen formátumú a papír, de ezt ki is lehet kapcsolni.

A nyomtató menüje magyar nyelven is kommunikál. Az LCD kijelző nem érintős, de a nyilakkal, és a szám gombokkal könnyen lehet navigálni. Ha valaki nem akar itt piszmogni, akkor lehetőség van táv beállításra is, kicsit kevesebb beállítási lehetőséggel. Ilyenkor a számítógépről tudjuk elvégezni a nyomtató beállításait, amit azután rá küld a nyomtatóra. Ezeket a beállításokat el is lehet menteni, így ha esetleg szerviz után törlik a beállításokat, vissza lehet tölteni.

ADF-ből kétoldalas dokumentumot nem lehet másolni, szkennelni. Kétoldalas másoláskor, a szkenner üvegre kell tenni a lapot, és közben megfordítani. ADF-ből, és az üveglapról is egyaránt szép másolatokat lehet készíteni. Az üveglapról talán egy nagyon kicsit jobb a minőség.
Ha több lapot teszünk az ADF-be, érdekes módon az alsó lapot kezdi el behúzni, és a kimenetnél is alulra teszi a lapokat. Ilyenkor jól jön a végén található ütköző, hogy ne essenek le a lapok.
Külön pozitívum, hogy másoláskor nem kell várni a szkenner bemelegedésére, szinte azonnal elindul a másolás.

Van fax benne, de ezt nem teszteltem.

Indulásként adnak hozzá két flakon fekete tintát, (13 ezer oldalra) és 1-1 flakont a színesekből. (5000 oldalra). A fekete tintát 2500 Ft-ért, a színeseket 2000 Ft-ért lehet beszerezni. Ezzel egy mono lap költsége 0,4 Ft, színes lap költsége pedig 1,2 Ft.

Összességében nagyon elégedett vagyon a nyomtatóval. Majdnem hozza egy profi nyomtató tudását, és minőségét. Ha lenne benne automatikus kétoldalas ADF, akkor ár/érték arányban 10/10 lenne, így csak 9/10

(#13129) atala válasza Ladislaoca (#13128) üzenetére


atala
Topikgazda

Varshi fórumtársunk elég sok rosszat írt a nagytestvéréről. [link]
Én nem biztos, hogy megvenném 80 ezerért.
Most vettem egy Brother MHC-T910DW nyomtatót. Teljes mértékben meg vagyok elégedve vele. Igaz, kicsit drágább, 93-95 ezer, de cserébe gyorsabb, halkabb, és kapsz egy ADF szkennert, hátsó lap adagolást, és faxot is. (ez utóbbit nem tudom használja még valaki? ) :)

(#13141) atala válasza mnbtrew (#13140) üzenetére


atala
Topikgazda

Az összefoglalóban találod a tartályos nyomtatókat felsorolva. Kevés tudja csak a kétoldalas nyomtatást, a kétoldalas adf szkennert meg egyik sem. Azt sem árt megnézni, hogy milyen terhelésre van tervezve.
Én egy Brother MFC-T910DW nyomtatót vettem, és meg vagyok vele elégedve.
Az Epson Ecotank M-es szériái csak feketén nyomtatnak, és gyorsak. Évi 1-2x 5 ezer oldalig terhelhető, de huzamos ideig csak havi 800 oldalra ajánlják.

(#13145) atala válasza bagaba1 (#13143) üzenetére


atala
Topikgazda

Mi van beállítva magán a nyomtatón? Nekem (T910-nél) amíg át nem állítottam, a hátsó adagolót fotópapírra, és 10x15 cm-re, addig csak alulról kezdte behúzni a papírt, mivel a Control Centerben nem lehet megadni honnan húzza be a papírt.

Kicsit több tintát használ a legjobb minőségnél, meg sokkal lassabb, más hátránya nincs.

[ Szerkesztve ]

(#13207) atala válasza szata.68 (#13205) üzenetére


atala
Topikgazda

Kb én is ezeket a szempontokat vettem figyelembe a vásárlásnál.
Én a Brother MFC-T910DW nyomtatót vettem, és nem bántam meg.
Mindent tud amit neked kell, és a hátsó adagolóból lehet külön recepteket is nyomtatni, nem kell kipakolni az alsó tálcából a papírt.
90 ezerért már megkapható. Az üzemeltetése nagyon olcsó. Már a nyomtatóhoz adnak 13 ezer oldalra elegendő fekete, és 5 ezer oldalra elegendő színes tintát.

(#13216) atala válasza prime_adam (#13214) üzenetére


atala
Topikgazda

Neked is a Brother MFC-T910DW nyomtatót ajánlom.
Mi is hálózatba kötve használjuk. Pár gomb nyomással lehet a hálózati mappába szkennelni, vagy email-ben elküldeni a dokumentumot., képet.
Ezt az Epson 5620-al nem tudtam megtenni, pedig az egy komolyabb gép volt. Mindenféle dolgot kellett beállítani, de még úgy sem működött.
A Brothernél, csak feltelepíted a gépre a szoftvereket, és más dolgod nincs. Nem kell semmit beállítani a nyomtatón,nem kell email szerver sem, mert a Brother saját szerverét használja az email küldésre.
Az üzemeltetése filléres tétel.

(#13231) atala válasza pkaresz (#13229) üzenetére


atala
Topikgazda

Személyesen nem ismerem ezeket. Nekem egy Brother T910-es van, arról nagyon jó véleményem van.
Nézegettem a boltokban, és az Epsonok elég gyenge konstrukciók. A Brother maszívabb.
Az összefoglalóban találsz egy leírást a T910-ről. Az 510-is hasonló szerkezetileg, csak ha jól tudom lassabb.

Egyébként sokan azt hiszik, hogy az Epson találta fel a tartályos nyomtatókat, de a Brothernél már nagyon régóta a nyomtató jobb oldalában vannak a patronok, és onnan ugyan úgy csővel megy a tinta a fejhez.

(#13232) szata.68 válasza atala (#13211) üzenetére


szata.68
senior tag

Helló!

A tanácsodat megfogadva T910-es nyomtatót fogok venni. A kérdésem az,hogy innen érdemes-e megvenni?
Arra gondolok,hogy van-e valakinek tapasztalata a bolttal,mert ha neccesek akkor inkább veszem pár ezer Ft-al drágábban mástól.

(#13250) atala válasza szata.68 (#13249) üzenetére


atala
Topikgazda

Brother T910DW?
Az usb mellett van. Be van dugva egy kis sárga dugóval.

(#13309) balazs1956


balazs1956
senior tag

Sziasztok!
Egy általános kérdésem lenne!

Szemezgetek egy Brother MFC-T910DW, vagy valamelyik tartályos Epson nyomtatóval.

Nálam is a leggyengébb láncszem, a beszáradás kérdése. Van hogy egy hónapig nem lennék a gép közelében.

A kérdésem az lenne, hogy ha már beszáradt, akkor az egész gép kuka, vagy csak valami fejet kell benne cserélni, illetve melyik gépen lehet olcsón megúszni a beszáradást?
Valahol olvastam, hogy a patron egybe van a fejjel, és legföljebb új patront/fejet vesz bele.
A segítséget előre is köszönöm szépen!

(#13314) PociAti válasza balazs1956 (#13311) üzenetére


PociAti
senior tag

Pedig jót tesz neki, ha áram alatt hagyod! Miért nem szereted? Mert drága áram alatt hagyni. A T910 alvó állapotban kifejezetten sokat fogyaszt, 1,2W-ot, míg 3 társa csak 0,7W-ot. De így is, ha az év mind a 365 napján 24 órán át alvó üzemmódban van, akkor se kerül többe bruttó 380 Ft-nál. Fejcsere ennek pontosan a százszorosába kerül. És a környezet számára is több kárt okozol, ha egy működő készülékből elektronikai hulladékot csinálsz.

Mindegyik hasonló technológiával üzemel, így hasonlóan tartósak. Az Epson nagyobb energiát fektetett ebbe a szegmensbe, többet gyártanak és többet értékesítenek. Nagy különbség support és szerviz területén se lehet közöttük.
Szoftverben, szerkezeti felépítésben (pl. behúzó görgők) eltérnek egymástól, való életben nem sikerült még összehasonlítani a hasonló modelleket, így hiteles véleményt se tudok róluk mondani.

Ja, és hogy nehezebb legyen a döntés, ebben a szegmensben még egy versenyző bejött a képbe: a Canon PIXMA G sorozat. Fekete ló, eddig nagyon kevés infó is tapasztalat gyűlt róla össze.

(#13318) Earl_Muttley válasza balazs1956 (#13317) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Szia,
A G1410-2410-3410 nem tud automata kétoldalast. :N

Ami tud az:
Epson L4160, L6160-70-90
Brother T910

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#13319) atala válasza balazs1956 (#13311) üzenetére


atala
Topikgazda

Én nem régen vettem egy Brother MFC T-910DW nyomtatót. Előtte voltam bent a Brother központjában. Ott a szerviz vezető mondta, hogy nem szabad áramtalanítani a készüléket, mert akkor nem tudja elvégezni a fej tisztítást, és beszárad a fej.
Állítása szerint ha nincs kikapcsolva a készülék, akkor időnként elvégez egy fej tisztítást, így nem tud beszáradni a fej. Ha el megy alvó módba a nyomtató, kikapcsolja a kijelzőt, észre sem veszed, hogy áram alatt van a készülék.
Kb havi 30 Ft-ról beszélünk áram fogyasztásban!
Ne vedd magadra, de sosem értettem azokat az embereket akik mindent állandóan kihúzgálnak. Meg keseríti csak az ember életét.

A T910-nél lehet közvetlenül a nyomtatóról is indítani a fej tisztítást.
Én nagyon szeretem ezt a nyomtatót. Túl vagyunk a 3 ezer oldalon. A kétoldalas nyomtatás kicsit lassú, de az egy oldalast nagyon gyorsan kinyomja.

[ Szerkesztve ]

(#13326) atala válasza Varshi (#13324) üzenetére


atala
Topikgazda

Állítólag az új Workforce-os Epsonok is ilyenek.
Nekem a Brother szervíz vezető mondta, hogy van benne automata fej tisztítás a beszáradás megelőzésére.

Többször láttam, hogy elkezdett magától fejet tisztítani, ilyenkor ki is írja, hogy tisztítás, de ez általában napközben volt amikor használatban van a nyomtató. Arra nem esküdnék meg, hogy alvó állapotban kezdett el fejet tisztítani.
Legutóbb pár napja figyeltem fel rá, hogy mit csinál a nyomtató, amikor nem is nyomtatok. Látom, hogy írja, hogy tisztítás, várjon.
Az Epson L805 viszont csak akkor tisztít magától, ha használatban van, pl két lap nyomtatása között. Ilyenkor egy rövid tisztítás végez.
Én minden esetre a Brother T910-nél hetente kinyomtatok egy fúvóka ellenőrző lapot, és ha nem jó, egyből ráküldök egy tisztítást, akár csak egy fúvóka is rossz.
Az L805-nél meg sok grafikát nyomtatok, és egyből látszik a nyomaton, ha eldugul egy fúvóka.

[ Szerkesztve ]

(#13327) balazs1956 válasza atala (#13326) üzenetére


balazs1956
senior tag

Szia!
Végül is megrendeltem a Brother MFC T910 DW nyomtatót, ma veszem át...
Előzőleg én is beszéltem a magyar képviselettel, és az általuk ajánlott szervizzel is.
A fejtisztításról: Valóban nem szebad áram nélkül hagyni, mert ha kikacsolod (áramtalanítod), akkor minden bekapcsoláskor azt fogja érzékelni, hogy ki tudja mennyi ideje voltam kikapcsolva, gyerünk csináljunk egy fejtisztítást.Ekkor persze telik a tintafogó szivacs, aminek a cseréje kb. 5000 Ft+ munkadíj.
A szervizes szerint ezekre nem jellemző már a beszáradás, de 3 éven belül , ha jogosnak ítélik, a beszáradás esetén is él a garancia. Hogy mi a jogos, azt nem tudtam megfejteni.
Gari időn kívül, viszont a csere kb 40000 Ft.
Amit szeretnék még az itteni hozzáértőktől megtudni, hogy van-e valamilyen ajánlott papír hozzá, aminél a kétoldalas nyomtatás esetén nem lesz hullámos a nyomat. Mondták, hogy létezik valamilyen, bevonatos A4-es papír, ami nem szívja annyira be a vizet/párát, és tartósabb ellenállóbb lesz a nyomat, de konkrét márkát típust nem ajánlottak.
A másik kérdésem, hogy lehet-e egyszerre telefonról(wifi), és kábelről is üzemeltetni? Persze nem egy időben, de ha akarok ráküldök egy képet a telóról, utána pedig rögvest a PC-ről?
A beüzemeléssel kapcsolatban azt szeretném kérdezni, hogy elég az elején ajánlott kb. 400Mb-os csomagot telepíteni, vagy kell még az utána lévő 10 valahány félét is fel kell raknom?

A segítségeteket előre is nagyon szépen köszönöm!

(#13337) atala válasza kezman (#13336) üzenetére


atala
Topikgazda

Mysoft. Én is ott vettem a Brother T910-est.

(#13376) atala válasza csoki (#13375) üzenetére


atala
Topikgazda

Ebben az esetben még tudok egyet. Epson WorkForce Pro WF-5620DWF
Nekem ilyen volt. Ez is tudja a duplex ADF. Wifi van benne, de azt nem tudom, hogy a direkt wifit tudja-e.

Viszont megint ott vagyunk, hogy ha lemondanál a duplex adf-ről, akkor sokkal olcsóbban üzemelő tartályost vehetnél.
Én is használtam néha a duplex adt-et, és emiatt mindenképpen ilyet akartam venni az Epson után, de tartályosban nem volt. Én egy Brother T910 vettem. Ez mindent tud ami neked kell, csak a kétoldalas adf-et nem.
Úgy lehet vele kétoldalast másolni, hogy berakod a szkenner üvegre, majd megfordítod. Kicsit macerásabb, de olyan kevés a kétoldalas dokumentum, hogy nem nagy gond. Cserébe fillérekért nyomtatok.

Egyébként a Canonhoz aránylag jó áron van az eredeti patron. A nyomtatót nem ismerem.

[ Szerkesztve ]

(#13382) atala válasza Kecsotam (#13380) üzenetére


atala
Topikgazda

Én a Brothert javasolnám. Néztem ezeket az új Epsonokat, de nagyon gyengék szerkezetileg. Állítólag hangosak is. Nekem a nagyobbik t910-es van, és meg vagyok vele elégedve. Én hetente nyomtatok egy fúvóka ellenőrző lapot, és ha csak egy helyen is hiányzik a vonal, rányomok egy tisztítást.

(#13383) Kecsotam válasza atala (#13382) üzenetére


Kecsotam
tag

Köszi szépen!

Akkor azt hiszem én is Brother tulajdonos leszek jövő héten. Vagy DCP-T510W, vagy DCP-T710W.
Nekem a DCP-T910DW már túl drága.

Néztem még a középső tesót is a DCP-T710W-et, de ez talán egyes egyedül egy automatikus papíradagolóval tud többet 10.000 forintért. Legalábbis érdekes módon az egyik helyen sokkal olcsóbb, mint máshol (PC Land 55K)

A kiterjesztett garancia nem eladó függő ugye? Tehát mindegy, hogy itt Magyarországon, hol veszem utána betudom regisztrálni a gyártónál?

[ Szerkesztve ]

(#13384) PociAti válasza Kecsotam (#13383) üzenetére


PociAti
senior tag

A T510 és T710 azért az ADF-nél lényegesen több dologban eltér egymástól.
Például a T310 és T510 fejében csak a fekete rendelkezik 210 fúvókával, a színeseké egyenként 70 fúvóka. Emiatt a T710, T810 és T910 szebben és gyorsabban dolgozik. Valamint induló tintakészlet is eltér. A nagyobbakhoz nem csak 1, hanem 2 fekete jár (+6.500 oldal, kb. 3.000 Ft).

Ez a 3 év garancia nem jár külön költséggel. Végeredményben a brother.hu-nál lesz beregisztrálva a készülék, de ők csak a hazánkba legálisan beérkezett árukat fogadják el. Itt a fórumon nem nagyon hallottunk róla, hogy valamely forgalmazó trükközne a behozatallal.

(#13510) atala válasza ocscsaba (#13509) üzenetére


atala
Topikgazda

Bár, nem engem kérdeztél, de elmondom a személyes véleményem. Nálam még nem volt olyan nyomtató ami magától karbantartást végzett volna. Olyan van, hogy amikor nyomtatok, a lap kiadása után egyszer csak elkezd tisztítani, de olyat még nem tapasztaltam, hogy pl órákat áll a nyomtató, és elkezd tisztítani. Persze, lehet, hogy azért, mert folyamatos használatban van, vagy éjszaka csinálja.
A Brother szervizvezető szerint a T910-es, ha sokáig áll a nyomtató, akkor végez karbantartást, ha áram alatt van a gép, de én már nem hiszek semmiben.
Ha tényleg így lenne, akkor szerintem a gyártók ezt reklámoznák a weboldalukon. A szervizekben meg sokszor azt sem tudják miket beszélnek, csak találgatnak, de azt nagyon meggyőzően, tényként adják elő, ezt már tapasztaltam többször is. :)

Én azért minden esetre amikor hosszabb nyaralásra megyek, akkor előtte egy tisztítás, és fúvóka ellenőrzés, és mindig bekapcsolva hagyom a nyomtatókat, készenléti állapotban.

[ Szerkesztve ]

(#13539) Kiki18 válasza atala (#13536) üzenetére


Kiki18
őstag

Az általad is használt Brother MFC-T910DW nem lenne megfelelő számomra is?

Adatlapja alapján mindent tud amire nekem szükségem van :K

(#13571) PociAti válasza -Solt- (#13570) üzenetére


PociAti
senior tag

Egy-két szolgáltatásról ha lemondanál, akkor sokkal könnyebb dolgod lenne.
Ha megszeretted a Canont, akkor a "Canon PIXMA G" család egyesek által dicsért készülék. A Canon PIXMA G2411 az eMAG-nál most 40.000 alatt kapható. (Ez nem duplexes, és ebben Wi-Fi sincs, de routerre kötve talán megoldható, ha nagyon szükséges.) A G3411 az 65.000 körül megkapható.
Epsonnak nagyon sok tartályos gépe van, "L széria", vagy "EcoTank L", illetve a Brother T-s sorozata ilyen: T310, T510, T710, T910.
Sok olyan apróságban térnek el egymástól, ami valakinél egyáltalán nem fontos, másnál pedig lényeges.

(#13574) atala válasza -Solt- (#13570) üzenetére


atala
Topikgazda

Én egy Brother T910-est használok, és nagyon meg vagyok vele elégedve. Megbízható, gyors nyomtató. Január óta használom, és 6700 oldalt nyomtattam ki vele.
Egy dolog ami nem tetszik, hogy a kétoldalas nyomtatásnál elég sokat szöszmötöl a lap fordítása közben, ezért kb kétszer annyi idő alatt nyomtat ki egy kétoldalas dokumentumot, mint két egyoldalasat.

Én a Canonokba azért nem bízok, mert termikus fejet használ, ami hamarabb tönkre mehet. Talán ezért is cserélhető a fej ezekben a nyomtatókban.
Az Epson, és a Brother piezo elektromos fejet használ ami nem termel hőt, és sokkal tovább bírja.

[ Szerkesztve ]

(#13593) atala válasza Narxis (#13591) üzenetére


atala
Topikgazda

Nekem van itthon egy Brother T910. Az néha feléled az alvó állapotából, és tisztít egyet. Érdekes akkor is, ha előző nap ráküldtem egy tisztítást.
Van egy Epson L805. Az magától még nem láttam/hallottam tisztítani, pedig 2,5 éves. Olyan volt, hogy nyomtattam, és amikor kijött a lap, akkor tisztított egyet, de alvó állapotból még soha. Mivel nem lehet órát állítani benne, azt sem gondolom, hogy éjszaka tenné ezt.

(#13702) szata.68


szata.68
senior tag

Sziasztok!

Jelenleg van egy Brother MFC-T910DW típusú nyomtatóm atala kolléga ajánlására, amit a legnagyobb megelégedettséggel használok. (köszi mégegyszer! :) )
Amit akkor még nem tudtam,hogy szükségem lesz CD/DVD-re nyomtatásra is, így szeretnék egy olyan nyomtatót venni,ami tudja ezt.
Igazából tényleg csak erre használnám, maximum minimálisan más, általános dolgokra is.

Első nekifutásra ezt találtam: Canon PIXMA iP7250
Tök jó árban van, elég sok jót írnak róla, de gondoltam megkérdezem az igazán profikat.

CD/DVD nyomtatásra kb 50ezer Ft-ig van jobb választás?

Köszi,

szata

(#13715) PociAti válasza dudi6 (#13713) üzenetére


PociAti
senior tag

Rengeteg olyan nyomtató van, ami hosszú távra nyújtana elégséges megoldást, ha valaki normális nyomtatási igényekkel rendelkezik, nem csak havi pár lapról van szó. A kritériumban szerepel, hogy Wi-Fi-s legyen, és tartályos vagy legalább is olcsón üzemeltethető.

Az árukereső árait vettem figyelembe:

Canon Pixma G3411 (2315C025) 45.000 Ft
Canon Pixma G3410 (2315C009) 75.000 Ft

Brother DCP-J105 41.000 Ft (tintapatronos)
Brother DCP-T510W 46.000 Ft
Brother DCP-T710W 63.000 Ft
Brother MFC-T910DW 79.000 Ft
Fontos, hogy nem a T500, T700, mert azok már kifutott modell, az új széria még jobbnak tűnik.

Az Epsonokból pedig olyan sok van, hogy felsorolni is nehéz. Itt is célszerű nem annyira a kifutott modelleket választani, hanem az újak közül csemegézni. Kb 50-től kezdődnek...
Epson EcoTank L3050 (C11CF46403) 50.000 Ft
Epson EcoTank L3060 (C11CG50401) 51.000 Ft
Epson EcoTank L3156 (C11CG86413) 55.000 Ft
Epson EcoTank L3151 (C11CG86406) 56.000 Ft
Epson EcoTank L3150 (C11CG86405) 57.000 Ft
és tucatnyi további Epson. (Lásd összefoglaló)

Mivel nagyobb értékű hosszú távú beruházásról van szó megéri figyelni az akciókat (Back to School, Black Friday, stb.), mert jelentős árengedmények szoktak lenni. Ezekhez a nyomtatókhoz akár 10-15.000 oldalra elegendő tintát is csomagolnak, az is benne van az árban. Brother, Epson 3 év garanciát ad rá, nem pedig egyet.

És biztosan pár jó gépet kihagytam, majd a többiek kijavítanak....

(#13736) atala válasza sz.j (#13734) üzenetére


atala
Topikgazda

Ami olcsó, az általában nem megbízható. Például az Epson L120 szinte semmire sem jó. Gyenge mechanika, nem lehet fotót nyomtatni vele..stb. Persze arra jó, hogy néha kinyomtassunk vele pár oldalt, de sokat ne várjuk el tőle.

Szerintem ami megbízható, és összeszerelésben is jó, az Brother tartályos nyomtatói. Nekem egy T910 van, de a T310-es is jó.

(#13752) atala válasza Jim74 (#13746) üzenetére


atala
Topikgazda

Ahogy írták, akkor lehet a 3 évre beregisztrálni, ha hivatalos viszonteladótól veszed. Én a Mysoft-nál vettem, és nem volt gond. Néha már láttam, hogy magától fejet tisztít, de érdekes módon, ezt csak akkor láttam, amikor napközben használtam. Pl nyomtatok pár oldalt, majd el megy alvóba a nyomtató, és kb negyed óra múlva azt veszem észre, hogy tisztít. De olyankor amikor sokáig áll a gép, pl hétvégén, még egyszer sem láttam tisztítani.

Most vettem egy Epson L3060-ast is szublimációra. Pár oldal után még nem tudok véleményt mondani, majd tesztelem.

Szerk: Közben nyomkodtam egy kicsit a Brother T910-est. Azt hiszem meg van az oka, hogy a hétvégén egyszer sem láttam tisztítani. Be volt állítva, hogy 2 óra múlva automatikusan kikapcsoljon. Tehát nem az alvó mód, hanem a kikapcsolás.. Bár a Brothernél a szervizes azt mondta, hogy ki lehet kapcsolni, csak a kábelt nem szabad kihúzni. Na, majd meglátjuk így mit csinál.

[ Szerkesztve ]

(#13774) PociAti válasza ocscsaba (#13773) üzenetére


PociAti
senior tag

Kb. 47.000 Ft a Canon MAXIFY MB5150 nyomtató, és ehhez jár akkor kb. 2500 oldalra elegendő tinta. Ha a teljes költséget nézzük, akkor 18,8 Ft a lapköltség (beleszámolva a beszerzési árat).
5000 oldal környékén pedig 47e+28e = 75.000 Ft / 5000 oldal = 15 Ft a lapköltség a teljes kiadást nézve. Szerintem egész korrekt összeg. 5.000 oldal környékén a Brother T910DW és Epson Ecotank 5000-es, 6000-es szériának a vetélytársa. Ott lehet előnyös, ahol nem a nagy lapmennyiség számít, hanem bizonyos irodai környezetre jellemző igények / kényelmi funkciók.

(#13775) atala válasza PociAti (#13774) üzenetére


atala
Topikgazda

A funkciókat teljes mértékben nem hasonlítottam össze, de szerintem előnyösebb a Brother T910. A beszerzési árat nézve kb ugyan annyi lesz 5000 oldalra mindkettő.
Az azutáni töltés, meg jóval olcsóbb lesz. Canon fekete 4 Ft/lap, Brother fekete 0,5 Ft/lap.
Arról nem is beszélve, hogy tele töltöd, és jó ideig nem kell a töltéssel foglalkozni.
Akkor még ott van a thermo fejes Canonok hátránya.

(#13875) PociAti válasza Masooo (#13874) üzenetére


PociAti
senior tag

A duplex miatt szinte csak az Epson EcoTank L4160 maradt és a Brother MFC-T910DW.
A duplex egység összességében valószínűleg több kárt okoz a fáknak, mint hasznot. Az egység legyártása nem karbonsemleges folyamat, és irreálisan drága gép felé viszi a választást. A papírgyártáshoz használt fák pedig pont olyan haszonnövények, mint mondjuk a sárgarépa. Ha nem lenne rá igény, nem is ültetnék azokat az erdőket, amiből papír készül. Keresd az FSC logót a papír csomagolásán.
Igazán súlyos hatása inkább az önbecsapásnak van, mert az öko papírral, vagy az otthoni duplex nyomtatással semmi mérhető előrelépés nem történik az önámításon kívül, és közben valószínűleg ártalmasabb is, mintha ettől az igénytől eltekintene a vásárló.

(#13898) atala válasza Emi1986 (#13891) üzenetére


atala
Topikgazda

Januárban vettem egy Brother MFC-T910DW multis tartályos nyomtatót. 12 ezer oldalnál járunk, és nagyon meg vagyok vele elégedve.
Ha hátrányt akarok találni, akkor az az, hogy kétoldalas nyomtatásnál lassan fordítja meg a lapokat.
Valamint a szkenner része fotóra nem túl jó. Dokumentumokat szépen szkenneli, és másolja, de a fotókat nem annyira. Alapból adnak hozzá egy szett színes patront, és 2 db feketét. Nagyon olcsó bele a tinta.

(#13949) PociAti válasza Gabis (#13948) üzenetére


PociAti
senior tag

A feltételeidnek nagyon sok lézernyomtató megfelel, de a tetemes nyomtatási mennyiség miatt megfontolandó az 1 Ft alatti lapköltséggel rendelkező tintás nyomtatók is, mint amilyen a Brother MFC-T910DW, az Epson ET-M3170 és a Epson EcoTank L4160. Ez a két Epson nyomtató víznek ellenálló pigmentes tintát használ.

Oldalanként kb. 3 Ft-ot lehet megtakarítani, évi 60.000 oldalnál ez 180.000 Ft-ot jelentene.

(#13973) atala válasza Gabis (#13972) üzenetére


atala
Topikgazda

A fúvókák számából minden kiderül. Minél több fúvóka van a fejben, annál gyorsabb. Az 5620-asban 800 fúvóka van színenként. Az L4160-ban 180 fekete, és 59 színes fúvóka van.
A fej mozgatással tudnak valamicskét gyorsítani. A Brother T910-ben 210 fúvóka van, és majdnem hozza az Epson 5620 sebességét. Kivéve a lap fordításban, mert abban piszok lassú.

(#14029) atala válasza Wolfskin (#14028) üzenetére


atala
Topikgazda

A legolcsóbban üzemeltethetőek a tartályos nyomtatók. A beszáradás megelőzésére nyomtatni kell vele 1-2 hetente egy fúvóka ellenőrző mintát.
Nekem van egy Epson L3060-as itthon, és én nem vettem észre eddig, hogy magától neki állt volna fejet tisztítani, pedig még alvó módba sem megy el a nyomtató. Állandóan be van kapcsolva. Az L805 sem tisztít, csak két lap kinyomtatása közben, az meg nem jó a beszáradás ellen. A Brother T910-es viszont tisztít időnként magától.

A Canon G2411-est nem ajánlom. A fej nem bír sokat, és pont itt írta valaki, hogy 40, vagy 50 ezer a fej bele, már nem emlékszem.

Egyébként valaki írta, hogy az Epsonoknál garancia alatt javítják a fej beszáradást. Általában promócióban 3 év garancia van rá.

Még valami! Mindenki csoda nyomtatót akar. Legyen olcsó, tudjon két oldalas nyomtatást, olcsón lehessen üzemeltetni, gyorsan, és szépen nyomtasson, és ne száradjon be a fej.
Ilyen nyomtató nem lesz soha!

[ Szerkesztve ]

(#14036) atala válasza Wolfskin (#14034) üzenetére


atala
Topikgazda

Itt az a kérdés, milyen gyakran szárad be nálad a fej. Mert ha évente kétszer kell cserélni fejet a nyomtatóba, akkor az már nagyon drága mulatság lesz.
Nekem a Brother T910-ben is sima dye tinta van, nem pigmentes, és nem érzem hátrányát. Maximum akkor, amikor zuhogó esőben kell átadnom a GLS csomagokat a futárnak.
Tudja a kétoldalas nyomtatást, de olyan lassan fordítja meg a lapokat, hogy az már zavaró.
Szóval nem minden a kétoldalas nyomtatás.

(#14055) atala válasza Lasliegrand (#14053) üzenetére


atala
Topikgazda

Nekem van egy Brother MFC-T910DW-es nyomtatóm. Több mint 14 ezer oldalnál járunk vele, ez kb egy év alatt ment bele. Nagyon meg vagyunk elégedve vele. Az egy oldalas nyomtatás sebessége is rendben van.
Ami nekem hátrány, de ennek ellenére nem bántam meg a vásárlást.:
- A kétoldalas nyomtatásnál nagyon lassan fordítja meg a lapokat, sokat szöszmötöl. Ha mondjuk egy oldal 5 mp, akkor egy kétoldalas kb 20 mp. Mind ez az átfordítás miatt, mert a nyomtatás az gyors.
- A szkennere gyors, de fényképre nem jó. Dokumentumokra megfelel, de a fényképet nem szkenneli be szépen. Talán azért is ilyen, mert ezt irodába tervezték, nem otthonra.
- 150 oldalas az alsó tálcája, így sűrűbben kell töltögetni.

Canon nyomtatót nem ajánlom. Termoelektromos fej van benne, az nem fogja sokáig bírni.

[ Szerkesztve ]

(#14113) Fifi


Fifi
őstag

Sziasztok!

Hőn szeretett 5 éves Canon PIXMA MG7150 nyomtatónk tegnap nyomtatás közben elhalálozott. Konkrétan be sem lehet kapcsolni, nem kap áramot. Tápkábelt cseréltem, hátha azzal történt valami, bár nem mozgattuk, egy helyben volt mindig is, de semmi. Gondolom, hogy a táp adta meg magát, de lehet, hogy más baja van, mert hetekkel ezelőtt B200 hibaüzenetekkel bombázott, de egy hosszabb áramtalanítás és a patronok be/be rakása, akkor ezt orvosolta.
Gondolom javítása nem gazdaságos, így keresem az utódot.

Otthoni környezetben hálózatról több gép etette. Androidos telefonokat, Windows-os PC-ket, notebookokat és Linuxos szervert és notebookot szolgált ki. Telefonról csak a nyomtatásra használtuk, de a számítógépekkel szkenneltünk is.

A kiszemelt utód az itt ajánlott Brother MFC-T910DW lenne, így a tulajoktól az alábbiakról érdeklődnék:
- hálózaton keresztül használja itt valaki linuxos géppel (print & scan)? Ha igen, akkor megfelelően támogatott?
- láttam, hogy a gyártónak van saját applikációja telefonhoz, de egy tulaj kipróbálná, hogy a PrintHand Mobile Print-tel is működik-e? Sok nyomtató van ehhez beállítva a telefonomon és ha lehet inkább ezt használnám, mint egy gyártóspecifikus appot.

Ha ennél döntenék, tud valaki a zöld manós boltnál jobb ajánlatot valahol?

Válaszaitokat előre is köszönöm! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.