Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#708) Raiu


Raiu
tag

Üdv
Notebook vásárlását tervezem LEGKÉSŐBB augusztus végén.
Az érdekelne,hogy milyen gépet lehetne kihozni durván 200.000Ft -ból (de inkább az alatt).

Elképzelésem lenne a géppel kapcsolatban, hogy milyen kéne,de nem tudom eldönteni,hogy mi az amiből engedni kéne.

Játékhoz kellene amúgy. Konkrétan a gw2 alá venném,de nem bánnám ha azt is magasabb beállításokon tudnám futtatni a későbbi fejlesztések hatására bekövetkező teljesítmény növekedés miatt.

MINIMUM ilyen gép kéne:
CPU: i5
VGa: Nvidia Geforce GT 540
Memória: 4GB
HDD: 500GB
Garancia: 2 év (háztól házig vagy helyszíni)
Extrák: Bluetooth, WiFi
Egyéb extrák, de nem életbevágóak: usb 3.0, widi, gigabit lan

Sajnos túl sok gép és márka jöhet szóba ebben a kategóriába és nem tudom,hogy minek milyen rejtett hibái vannak, ami miatt nem ajánlatos megvenni vagy jobban oda kellene arra a részére figyelni.

Boltok között meg nagy az eltérés ezért is írok ide. 167.000Ft -ból megtudnám venni a fentebb összeállított laptopot a radium.hu -n,de őket sokan szidják a neten. Notebook.hu és Notebookstore.hu pedig 175K körül árul ilyen gépeket, de azok minimálisan gyengébbek a radium.hu -nál vehetőnél. Más boltról nem tudok, akik árulnak ilyen vagy ennél jobb össze állításban olcsón/hasonló áron gépet.

Előre is köszönöm azoknak, akik segítenek nekem.

U.i.: Külső hűtő, táska (HA nem 15,6" -os), garancia bővítés (hogy meg legyen a 2 év rajta) bele kell férni a keretbe, ha kell a géphez! Minimálisan hajlandó vagyok többet fizetni a gépért,de jobban örülnék neki,ha 200.000Ft ba bőven beleférnék.

(#1102) Tommmmka


Tommmmka
senior tag

Nem csalódtam benne, de sokallom a jelenlegi árát (ilyen radium-tól meg nem vásárolok 400k-ért gépet a rendes garancia alapfeltétel)

Nagyon szeretem a g73-at nehezen is vettem rá magam az eladásra de a g75-től nem dobtam el magam :R

[ Szerkesztve ]

(#1118) Tikakukac válasza Prof (#1116) üzenetére


Tikakukac
titán

Rohadt drága, én is lestem mikor megnéztem. Plusz ugye Radium, ami eleve rossz ómen. Szóval nem jó ez sehogy sem.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#2947) ktommy91 válasza crea1984 (#2945) üzenetére


ktommy91
addikt

Magyar billentyűzetes?(nem radium-féle ;] ) Ha nem akkor jó tudni hogy a samsungnál csak 1 év a nemzetközi garancia, gondok lehetnek ha érvényesíteni akarod. Egyébként valószínűleg nem lehet rossz gép, bár a "kistestvérével" touchpad gondok voltak. Újonnan ez nem rossz vétel: TOSHIBA Satellite C870-11K

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#4595) Ice&Lime válasza nemeth989 (#4588) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Csak jó indulatból mondom, a radiummal vigyázz, nézz körül milyen tapasztalatok vannak róla...
Olyan helyen keresgélj, ahol meg is tudod nézni a gépet, mert az nem árt.

[ Szerkesztve ]

(#4815) nemeth989 válasza Иван (#4813) üzenetére


nemeth989
senior tag

Radiumban meg a hivatalos magyar honlapon kapható, de azok még sandy-s procival vannak szerelve és elvileg ivy-s procival is kaphatóak lesznek. Más helyen még sehol semmi.

RideMyStyle "LoveMyWilier"

(#4816) Borote válasza nemeth989 (#4815) üzenetére


Borote
addikt

Persze, mert a radium külföldről hozza, németeknél is kapható már, de ott is csak SB processzorral egyelőre. Nagyon kíváncsi vagyok rá, ha ezt is legalább annyira eltalálták, mint a 4530s-t, az dicséretes lenne!
Az IB IGP-je majdnem a HD6490M szintjén van, ami azért nem piskóta.
Hát még mondjuk egy A10-es 4545s :)

(#4870) pitzburg


pitzburg
csendes tag

Sziasztok! Olvasom, hogy a radiumtól nem érdemes vásárolni. Akkor honnan? Mert árban elég jók a paraméterei. De nyilván lehet máshol is találni jó akciókat. Illetve eléggé ragaszkodnék az Acer-hez, viszont a mostanimnak van egy kis hibája, mégpedig az, hogy ha lecsukom, akkor a monitor elkezd villogni. Gondolom vmi érintkező hiba, olvastam is több Aceres fórumban erről. a mostani szériáknál ezek a hibák fennállnak még? Mert nyilván ha már laptop akkor jó lenne nem nyitott állapotban tárolni mindig. Főleg ha vinni akarom valahova.

És ismét -600.:))))))))

(#5071) Tikakukac válasza Borote (#5067) üzenetére


Tikakukac
titán

A baj, hogy nehéz megszokni a rosszabbat. Ezt a csattogós billt a kis lámpával amit hoz az x200s nem sok más tudja. Elitebook is jó volt, csak nehéz, de az is közel állt a tökéleteshez :K

Mikor bejelentették még erős közép-felső kategóriát azért tudott (volna). A kamu szöveg meg mindenhol ott van, aprón érdemes mazsolázni, minden 2. gép gémer, illetve az eszméletlen hőfokok és fps értékek is eléggé bejönnek nekem.

kökény: Olvass vissza mit mondtak a belépő szintű Toshiba és egyéb gépekről. A Fuji minőségibb, több a garija, és tartósabb konstrukció. Veheted a többit is, de csoda és főleg nagy választék ennyiből nem lesz. Nem is volt.

Rolly: Acernek valahogy sokkal jobban sikerül ezt megoldani. Mármint az alultervezett hűtést stb. Nincs ezzel gond. Csak akkor is kevés a gari és az alaplapot főzi a gép. Gari után pedig egy kellemes alaplapcsere, hmm, na az az igazi finomság. Sosem az a baj, hogy egy GPU vagy proci 100 fokos. Hanem a környéke, na az ott a gond.

mokiber: Ha nem radium és társaitól van szürke importban akkor remek gép. De ennyiért igencsak meghökkentő lenne ez a gép tiszta forrásból :U

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#5139) Tikakukac válasza Slyer (#5138) üzenetére


Tikakukac
titán

Én is vettem 2. gépet. Ez van. Hűtéstől megkezdve mindent át kéne tervezni, ez így nem működik. (Max ilyen külső vidkaris dologgal, de az elég ritka és bonyolult)

shadow93: Ez kell neked. Más helyeken lehet olcsóbb, válogass. (Radium és társait ne)

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#5197) fracture333


fracture333
aktív tag

jah azt nem mondtam hogy lenovo ideapad Y570-et szeretnék venni, csak nem tom mennyire fontos hogy inkább a proci legyen jobb de a ram kevesebb vagy a ram legyen több viszont egy rosszabb procival, inden más ugyanaz a két setupon. és a lenovo-shop.hu-n nétzelődtem. hallottam hogy a grando.hu és a radium.hu az nem megbízható és átver a garival. elhiszem annak aki mondta de azért erősítsétek meg vagy cáfoljátok ha tudjátok, szeretek több véleményt hallani. :R

[ Szerkesztve ]

KEEP UP MOTHAFUCKA!

(#5206) fracture333 válasza Borote (#5198) üzenetére


fracture333
aktív tag

radium.hu
grando.hu
lenovo-shop.hu erre sajnos már nincs pénzem :)
ha nem ajánljátok ezeket a boltokat akkor tud valaki mondani olyan boltot ami olcsó és nem vernek át a garival, megbízható stb.

[ Szerkesztve ]

KEEP UP MOTHAFUCKA!

(#5208) Borote válasza fracture333 (#5204) üzenetére


Borote
addikt

100Mhz... gyakorlatban szinte semmi. Számolj utána, nincs 5% különbség o.O

(#5206) fracture333: ha jobban megnézed, a grando-s ajánlat is radium. Azért kerül ennyibe a gép, mert nem magyar. Oké, hogy azt hazudják, hogy magyar, de attól még nem lesz az. Egyik kolléga egy átmatricázott cseh gépet kapott, azzal a pikantériával, hogy kis hazánkban csak 1 évig érvényes a garanciája.
Így fokozottan nem érdemes szerintem a radiumtól vásárolni, ha külföldi Y570-t szeretnél, rendeld Te külföldről, és olcsóbb is lesz.
Illetve ha már 235k-t rászánsz, onnan már igazán nem jelent nagy különbséget az Y580-ból a legolcsóbb modell, 250k-ért, ami mind processzor, mind GPU téren (itt ráadásul óriási) előrelépést jelent.

(#5207) RohenHun: esetleg bemész, és meglesed élőben :) Hol vennéd?
Ja, most nézem, NETTÓ 260k... annyiért én biztos nem N Asus-t vennék, bruttó 260-ért még okés lenne, de ennyiért? Ha 17" kell, akkor G75-t néznék.

[ Szerkesztve ]

(#5210) Borote válasza fracture333 (#5209) üzenetére


Borote
addikt

Nehéz döntés... ugye 210-ért már lehet kapni i3-as Y570-t, de az az igazság, hogy ennél jóval gyengébb forint esetén sem került ennyibe... 190k körül volt fénykorában.
250k-ért pedig annyival többet ad az Y580, hogy én inkább spórolnék rá, ha játékra kell a gép.
Vagy radium helyett külföldről rendelni - de itt fenn áll a veszélye az 1 év garanciának.

(#5200) kchris78: nem befolyásolja a garanciát.

(#5508) Tikakukac válasza madagaszkar (#5505) üzenetére


Tikakukac
titán

Igen, ha nem is high beállításokon de mediumon azért szerintem elég folyamatos lesz nagyjából minden.

VMatteo: Radium meg még pár hasonló fantom boltot hanyagolj. Ipon meg laptopszalon talán a legjobb ennek az árában, de kutass utána és mond el a listát. Megmondjuk melyik a jó.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#5984) Borote válasza Prof (#5983) üzenetére


Borote
addikt

Én szerencsére megoldottam magamban a 3g kérdést elég egyszerűen: nem vagyok hajlandó két mobilnet előfizetést kötni, és mivel a telefonomra úgy is van mobilnet, így arról szoktam netezni :D

Engem azzal a géppel kapcsolatban jobban zavarna, hogy a radium-tól van :P
Ebben a gépben 144 shaderes DDR3-as, 128bites kártya lesz, ha jól emlékszem, kb 625-680MHZ környékén.
Akkor már miért nem N56, ha már jó a külföldi gép is, akkor GT650M-mel is lehet kapni (talán itthon is, azt most nem néztem).
Amúgy én is a ProBook felé hajlanék... Vagy megvárod, amíg lehet a németeknél kapni új generációs DV6-ost matt kijelzővel.

[ Szerkesztve ]

(#6328) spidi04


spidi04
csendes tag

sziasztok! egy elég erős gépet szeretnék, akár a legújabb játékok futtatására is legyen alkalmas, de több száz ezrem persze nincs! Azonban, találtam 1-2 nóakciós notebookot, amelyek elnyerték a tetszésem, de nem tudok választani! e kettő között vacilálok:
http://radium.hu/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=23149&category_id=711&option=com_virtuemart&Itemid=1

ill. http://radium.hu/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=19813&category_id=711&option=com_virtuemart&Itemid=1

Esetleg vmi más ajánlat?? egyébként vajon miért ennyire akciósak ezek?? A válaszokat előre is köszönöm!!!!!

(#7405) Tikakukac válasza Иван (#7404) üzenetére


Tikakukac
titán

Radiumtól nem veszünk semmit. Ez is szürkeimportos gép, mint nagyjából minden amit árulnak.

SpeederX: ez kell neked. A gép remek, ennyi pénzből jobb nincs.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#9584) kbenceta


kbenceta
csendes tag

A radium.hu venném vagy a hpshop.hu. Nem tudom mi véleményetek a radiumról?

(#10075) Tikakukac válasza premete (#10070) üzenetére


Tikakukac
titán

Mondjuk a leírás pont kamu, nagyjából az eredeti FRU-s alkatrészek fele utángyártott, de simán eladják gyárinak, fórumról is hozattak többen akksit, amik tényleg mindenben stimmeltek és még az eladó is úgy használta, hogy eredeti. Aztán mégsem. Pedig tényleg megkapsz gyári számot meg mindent, csak közben szopó van.

Én most előkaptam a Pavilionom garipapírját, és azon kívül, hogy rajta van, hogy ők hozzák viszik és, hogy én hol adhatom le, semmi más érdemleges, laikus számára érthető dolog nincs. Engem is simán átbaxhatnának a palánkon egy valamilyen külföldi papiros vagy számomra alig ismert márka papírjával, mert egy rövidítéstől és egy szókapcsolattól némi halandzsával körítve még nem leszek előrébb. Jó, persze, első dolgom hivatalos álláfoglalást kérni egy főmuftitól telón vagy másképp, de ezt igen kevesen teszik meg. Ha meg egy bolt akkora frenyó, mint a radium, hogy hazudnak meg szanaszét kenik a népet, vagy elad kiállított-teszt-renew gépet újonnan, akkor balta és asztalvagdalás.
Aki meg buta felfogni, hogy egy adott ár alatt biztos csőbe húzzák: megérdemli.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#10678) B-L-A-C-K válasza thomeef (#10677) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Itt nem is az a baj hogy használt, mert egy 2 hónapos gépnek csak nincs baja, és ha azt nézed 50-70 ezerrel olcsóbb mint az új. Inkább ez a Radiumos garancia a cinkes, mert sok a negatív tapasztalat. De ha pl laptopszalonba lett volna véve, és pont ilyet keresek, akkor gondolkodás nélkül megvenném, természetesen tüzetes gépátnézés után.

[ Szerkesztve ]

(#10848) runner 125 válasza Tálydi (#10846) üzenetére


runner 125
nagyúr

Egyértelmű volt, eleve olyan cikkszámmal hivatalosan magyar forgalomba nem került itthon G75.

Legalább lesz egy - bízzunk benne - pozitív garanciális tapasztalat az Asus szerviz - radium.hu "házasságából".

Mondjuk eleve megkérdőjelezendő az eladó korrektsége.., gyanítom nem véletlenül adta el.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#10879) Borote válasza bencekemence (#10842) üzenetére


Borote
addikt

Nem olyan egyértelmű, lehetne DDR3-mal is :) (Pl az 5850 és a 6850 is így ment).

(#10848) runner 125: jaaa, hogy radium-os gép.

(#10869) Megvagyok: ha jól tudom, akkor azért, mert egyrészt áfa nélküli lesz, másrészt pedig céges rendelésből fennmaradó darabok.

(#10872) Zimmi91: legfőbb különbség a HT hiánya, ha az adott program használja, akkor nagyobb, ha nem, akkor csak az L3 cache-beli különbség fog számítani, ami megint programfüggő, de nem vészesen gyengébb. Ahova a B960 látványosan kevés, oda esélyes, hogy az i3 is az lesz, ahová elég az i3, oda viszonylag nagy eséllyel a B960 is elég lesz :)

(#10878) flashpointer: használt gép jó lesz? Ennyiért újban csak netbookot kapna, azok meg nem túl strapásak, cserébe elég gyengék.

(#10880) premete: ez elég drága... + lejárt garit lehet hosszabbítani a Dell-nél?

[ Szerkesztve ]

(#11063) CabalX


CabalX
aktív tag

Asus N45-ös szériával kapcsolatban van valakinek valamilyen tapasztalata ?
Nézelődtem notebookchecken és ennél a típusnál találtam 14"es méretben elég erős (GT555 illetve GT635) dedikált gpu-t - 200k alatt, körül.
http://www.argep.hu/trend/ASUS/Asus-N45.html
Az itt szereplő webshopokról van infó, mennyire megbízhatók ?
Radiumnál is van ilyen gép, de a fórumon több helyen is olvastam hogy szinte bárhonnan csak onnan ne...

Szeretnék venni egy hordozható 13-14"-os erős, multimédiára, játékra is alkalmas laptopot de ezeket mintha teljesen mellőznék Mo.-ról, EU-ból, sem a Lenovo Y480, Z480 sem más hasonló notebook nem kapható itthon hivatalosan. :(

Lenovo Y400-ban reménykedek még, de egyrészt a beszerezhetősége másrészt az ára miatt is tartok, ezért is érdekelne a fenti Asus "gamer" noti.

(#12330) Bugi67


Bugi67
csendes tag

Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni.
17'-es Notebookot szeretnék venni, munkára, film nézésre, néha játékra. Komolyabb minőséget szeretnék.
Visszaolvastam elég sokat és tetszett volna a Dell 7720-as, de 3 problémám volt vele:
1. Ipontól azt a tájékoztatást kaptam, hogy nincs benne hely második meghajtónak. Jelenlegi Notimból szeretnék áttenni egy SSD-t pluszba a HDD mellé.
2. Ipon azt a tájékoztatást adta, hogy ehhez nem elérhető a NBD gari.
3. Háttér világítású billentyűzettel nem kapható (itthon)
Ezért keresgéltem máshol.
Ezeket találtam:
[link]
[link]
Ezek drágábbak, de talán a minőség is jobb. Ennél többet már nem nagyon szánnék a gépre.
Érdekelne mit tudtok a HP Navykról, ill. a Renew-os gépekről.
Ami itt negatívum, amit én látok:
- fényes a kijelzője,
- gari csak 1 év és a +2év = 74000!!! Ft lenne.
Láttam még ilyesmit a Radiumnál, de arról nem túl biztatókat írtatok.
Más javaslat is jöhet!
Köszi előre is.

(#13397) Kephamos


Kephamos
addikt

Üdvözlet!

Néhány héttel ezelőtt kértem itt tanácsot és végül egy ASUS masina lett (volna) a kiszemelt, amit a radium-ból lehetett (volna) megvásárolni. Sajnos más boltokban éppen nem volt készleten az adott gép és szorított az idő. Valaki említette, hogy nem a legmegbízhatóbb bolt, de gondoltam nem lehet akkora gond.
De!
Egy napsütötte hétfő délutánon beregisztráltunk, rendeltünk, utaltunk. Nem kevés pénzt, 3-4 elég jó zsiguli árát. Eddig minden rendben volt, gondoltuk, hogy szerdára, legkésőbb csütörtökre megérkezik a gép. Teltek-múltak a napok, közben Budapestre utaztam egyéb okból kifolyólag, ahol nagyon jól éreztem magam, mígnem pénteken megszólalt a telefonom, amiben apám megkért, hogy nézzem már meg azt a boltot, ha már úgyis Pesten vagyok, ugyanis telefonon nem lehet elérni őket, e-mailre nem válaszolnak, a számítógép pedig sehol sincs. Felpattantam hát a villamosra és elmentem a boltjukhoz.
Beléptem, a pult mögött két dekoratív hölgy ült és azonnal megkérdezték, hogy segíthetnek-e valamiben. Mondtam nekik, hogy volna egy kis probléma, mire az egyik hölgy visítva hívta a munkatársát, akit nevezzünk Lacinak. (Nem emlékszem a nevére)
Megjelent hát a pattanásos képű László, aki feltételezésem szerint az ominózus pénteki nap előtt egy héttel végezhetett el egy OKJ pc összegányolói tanfolyamot.
Vázoltam neki a helyzetet, mire ő hebegett-habogott, hogy a beszállító, meg rég nincs is már nekik olyan gépük régen, de majd frissíteni fogja a honlapot, illetve épp most állnak át más szolgáltatóra, ezért nem veszik fel a telefont, az emilre pedig azért nem válaszolnak, mert hátöööö, izé, eeee, öööö. Semmi baj, tud ajánlani mást, bemegy a raktárba. Hozott egy hasonló gépet. Kihozta. Drága volt nagyon, ráadásul angol billentyűzettel, elnézhetett valamit, de azt mondta, hogy még egyszer szétnéz. Visszament a raktárba (itt jegyzem meg, hogy a boltjukban található egy féregjárat, ugyanis első alkalommal a földszinten ment be a raktárba, másodjára az emelten található térkapun keresztül közelítette meg, hallhatóan beszélgetett valakivel, majd visszajött a féregjáraton, mondta, hogy megint megnézi és ismét a földszint felől támadta meg a raktárat). Előjött hát a harmadik géppel, amiben a gyári specifikációk és a honlapjuk tanulsága szerint is 8GB ram van, azonban ebben különös módon csak 4 volt és a doboz oldalán lévő fehér matricáról is hiányzott egy sor, amit jól láthatóan tapétavágóval vagy valami hasonló éles eszközzel hasítottak ki onnan. Itt már őrületesen gyanús volt nekem a dolog, de Laci 80 ezret engedett volna az árból, ami csábítóan hatott. Gondolkoztam, telefonáltam, kérdezgettem Lacit, aki lesütött szemmel válaszolt a kérdéseimre és még azt is mondta, hogy ingyen és bérmentve felbővítik nekem a memóriát 8 gigára. Beszélgetés közben kb hatszor megkérdeztem tőle, hogy biztosan magyar-e a billentyűzet, amire minden egyes alkalommal igen volt a válasz és közben majdnem elnevette magát. Megnéztem a gépet, természetesen angol kiosztású volt a klaviatúra. Ekkor vált teljesen nyilvánvalóvá, hogy Laci végig hazudott, mint a vízfolyás. Pénz vissza! Függöny.

Szóval radium.hu.
Pénzt zsebre rakják, termék sehol, üzletet lezártnak tekintik. Az eladó pofátlanul hazudik és szerintem kétes eredetű termékeket árulnak.
(Mellékesen jegyzem meg, hogy nagyvonalúan elsiklottam volna az egész ügy fölött, ha nem akadok a facebook oldalukon található nyereményjátékra, ahol a rend kedvéért félrevezetően menő notebookok képét kell megosztani, közben pedig 3 megás pendriveot, dvd visszatekerőt és egyéb értékes nyereményeket sorsolnak ki)

Kedves Rádium!
Ha olvassák a hozzászólásomat, akkor ezúton is szeretném megköszönni önöknek az elrabolt időt és a pénzünkkel és bizalmunkkal történő visszaélést!

(#13411) DarkDeer válasza Kephamos (#13409) üzenetére


DarkDeer
senior tag

A Radium-on kívül is van még bőven ilyen cég! Arról már meg lehet ismerni őket, hogy gyanúsan olcsón adják a gépeket. Ezek mind külföldi szürkeimportos gépek külföldi billentyűzettel és külföldi garanciával!

(#13440) picur27 válasza M3oH (#13432) üzenetére


picur27
csendes tag

Köszönöm Neked és B-L-A-C-K -nek is gyors választ. :))
Olyan kérdésem lenne, hogy a Lenovo Y580-ast nézegetve tényleg nagyon erős gép, de megbízhatóság szempontjából milyen?
A lengyelországi szerviz nem túl szimpatikus a Lenovonál, viszont teljesítményben nagyon jó még a Dell-hez képest is.
Illetve volt szó itt a "megbízhatatlan boltokról" is, mert az említett radiumon olcsóbb mint pl a laptopszalonnál, viszont a laptopszalon komolyabb cégnek tűnik.

(#13441) B-L-A-C-K válasza picur27 (#13440) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

A lengyelországi szervizzel eleinte voltak gondok, de most már elég rugalmasak. Y580-as minőségben (itt az anyaghasználatot értem), nem a legjobb, de ugye ez nem egy üzleti gép, itt a teljesítményt kell megfizetni. Valamivel az Asus G55 jobb minőségben, hűtésben meg főleg, csak ugye az meg jóval nagyobb, és nehezebb...

Radium nem a legjobb, külföldről behozott gépeket árul, kétes garanciával, én hanyagolnám. a laptopszalon megbízható, de van még sok csak hogy egy párat említsek: Laptop.hu/Ipon/Edigital/Notebook.HU/stb....

[ Szerkesztve ]

(#13442) M3oH válasza picur27 (#13440) üzenetére


M3oH
addikt

Radium nem tulzottan ajanlott bolt. Laptopszalon teljesen ok. Lengyel szerviztol nem kell felni, a tapasztalatok azt mutatjak, hogy gyorsan es jol dolgoznak. Esetleg kicsit olvas bele a Y580 topicba, es kerdezz. Biztos fognak valaszolni a tulajok. Amugy a Lenovo gepekkel nem nagyon szokott gond lenni.

(#13635) Anthony001


Anthony001
senior tag

notebook.hu-ról rendelt már valaki? Megbízhatóak? Remélem nem egy Radium :P

(#14172) Tom1939 válasza bendaniel911 (#14170) üzenetére


Tom1939
őstag

A 6770 és az 555 elég közel van egymáshoz. 555-ösböl kismillió féle van, kb hasonló teljesítménnyel (ahol ddr5 ott csak 96-os és hasonló trükkök).

Ha brutal edition a radiumból lenne ott ne vegyél semmit, átverősek :) Ezekből inkább az y570-et venném. Az új inspiron is jó állítólag, de az a videókari nem ismert számomra.

[ Szerkesztve ]

(#14180) bendaniel911 válasza Tom1939 (#14172) üzenetére


bendaniel911
csendes tag

Érdekes, radiumtól van a mostani gépem is és semmi okom nem volt panaszra, bár az a vásárlás 2009-ben volt még.

Egyébként módosítottam: Lenovo IdeaPad Y580.. A kérdésem az, hogy most már vannak korrekt driverek a gtx 660m-hez, igaz? Csak mert a nyáron eléggé gyerekcipőben járt a dolog ahogy olvastam. i5-tel lenne, nem vagyok benchmarkfüggő, és nem vágok HD videót sem (egyelőre:P) Viszont a Full HD-t illetően megkérdezném, hogy megéri-e? 10.000 HUF a különbség az 1366x768 és az 1920x1080-as kijelzők között. Egyelőre tartanám magam hozzá, de ha valakinek van ellenérve ne tartsa magában :D

ASUS RoG G750JH - 17.3" FHD matt / i7 4700HQ @ 3,6GHz / GTX780M 4GB GDDR5 @ 1100\6150 / 32GB Corsair @ 1866MHz / 1TB 7200RPM / OCZ Vertex 4 256GB @Win10 x64 + CM NotePal U3 Plus + 1TB Samsung M3 + Logitech Z623 2.1 @ 200W Beast

(#15843) Tikakukac válasza piRate_nEx (#15840) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem 17" gépeknél a felbontással kinyírod gyakorlatilag az összeset. És ahogy nézem, nincs ilyesmi ennyiért.

Van/volt AMD karis gépem vegyesen notiból és asztaliból. nVidia is ugyanúgy leszivat, nekem Linux alatt sem volt gondom.

magatk: Radiumból nem veszünk semmit. Érveket a keresővel tudsz találni.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#16045) BigBlackDog válasza Pocok256 (#16044) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Radiumnál van, ugyan csak A6-tal és egy év garral. ;]

(#16245) piRate_nEx


piRate_nEx
aktív tag

Asus K55VJ

Na, és ez? Kap 1600-os RAM-ot, harmadik generációs i3-ast, és ASUS. Nem néz ki rosszul, de úgy hallom a radium.hu nem valami kóser.

The glass is already broken.

(#16247) btudos válasza piRate_nEx (#16245) üzenetére


btudos
veterán

Radiumtól ne vegyél semmit, simán lehet hogy nem az van benne amit kiírnak...

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#16252) Tikakukac válasza piRate_nEx (#16245) üzenetére


Tikakukac
titán

Radium kukás eleve. Az 1600-as ram meg jó jöhet a nagyotmondó versenyen, sokkal előrébb ezzel nem vagy.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#16260) brumi1024 válasza kleinguru (#16258) üzenetére


brumi1024
veterán

Nem ismerem az a530-at, de 4 a531 van a közvetlen környezetemben, egyikkel sincs semmilyen összeszereléssel kapcsolatos probléma.

(#16259) hecktor: Laptopszalon, Notebookstore, a4team, Mysoft, Bestbyte, laptop.hu...stb. Van egy pár, inkább ahol ne: radium.

(#16370) gabon86


gabon86
tag

Nem tudtok valami infót g55vx-ről.
Mindenhol csak g75vx-et hirdetnek(radium,digiprime), ami elég jó áron van szerintem.
Lesz g55vx vajon?

(#16664) Mesmer


Mesmer
csendes tag

Sziasztok!
http://www.computerimperium.hu/asus.htm ezen címen néztem ki egy ASUS G75VW-T1187D / 16GB memóriával. Jó benne a VGA a proci minden csak az a bajom hogy máshol nem találtam a gépet csak horribilisen drágábban. Ez valami akció lehet, vagy egy újabb RADIUM.HU-val van dolgom?
A segítségeket előre is köszönöm.

(#16742) Azaron


Azaron
csendes tag

Sziasztok

Laptopot szeretnék vásárolni a közeljövőben. Asus az a márka amiben tökéletesen meg tudok bízni 7 éve laptop használat után. Ki is néztem az asus g55ös sorozatát. Rá is találtam egy oldalra radium.hu ahol rendkívül olcsón megkaphatnám, de utána olvastam és rémísztő dolgokat találtam a boltal kapcsolatban. Volt egy msi laptopom ami garanciába került és albacomp több mint fél évig húzta a jóváírást, szóval megfontoltan szeretném kiválasztani a megfelelő laptopot és boltot akitől veszem. Iponon találtam ezt a kettőt.[link][link]
Az első lenne az idális SSD miatt és I7es procival jönne.
A második SSD nélkül és I5ös. Kérdésem az lenne, hogy ilyen teljesítmény mellett amit már az I5ös processzorok tudnak érdemes e beruházni egy kategóriával feljebbibe vagy elég lenne az I5. SSD kapcsán kényelmesebb lenne megvenni úgy hogy benne van alapból, de találtam olcsó mSataba való SSDket amiket saját magam vagy garancia szervízben betetetnék.
Nézegettem Sager/Clevo gépeket ezt találtam, bár e kapcsán bizonytalan vagyok, mert nem találtam semmit neten róla [link]
Még mielőtt bárki betalálna, hogy ennyi pénzből milyen asztalit vehetnék... sajnos külföldön kell boldogulnom, és nem tehetem meg hogy itt építsek magamnak egy gépet, mert sokat ingázok. Azonban szeretek kikapcsolódni és leülni játszani ha tehetem, ezért döntöttem úgy hogy életemben először beruházok egy olyan gépbe ami high end-nek mondható a maga kategóriájában. Pénz számít, de van annyi félretett erre a célra, hogy megtudjam venni az első linken szereplőt, azonban tudom, hogy van értéke a pénznek és ha valaki esetleg tudna olyan tanáccsal szolgálni, hogy spórolni tudjak azt megköszönném.

[ Szerkesztve ]

Victoria Concordia Crescit

(#16900) btudos válasza beklas (#16897) üzenetére


btudos
veterán

Rossz helyen nézelődsz, Radiumtól nem veszünk gépet :(

Windows kell hozzá?

dobrobesz: Fujitsu Lifebook AH531

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#17049) Tikakukac


Tikakukac
titán

30 megosztást találtam eddig FB-n a Radiumtól, csak ma. Pörög a biznisz rendesen. Áttételesen ez nekem is jó, mert így fogják hordani hozzám a gépeket zsákszám a baráti körből, jippí :B

Fel nem fogom miért nem értik meg, hogy ne és ne és ne.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#17050) fpatrik17 válasza Tikakukac (#17049) üzenetére


fpatrik17
senior tag

Ezalatt mire gondolsz? :) Hogy radiumtól ne?

• Honor Magic5 Pro •

(#17086) beklas


beklas
csendes tag

Szevasztok ismét!

Kicsit utánaszaglásztam a neten a radium.hu-nak és asszem elment a kedvem a tőlük való rendeléstől.
Kinéztem pár gépet kérlek írjátok meg a véleményeteket róluk, hogy sztetek melyiket érdemes választani (a gép HD-filmnézésre és újabb nem-fps játékok futtatására (pl. Guild Wars 2) lenne szánva)
Illetve érdekelne melyek sztetek a megbízható notebook-értékesítők, akiktől ti is szívesen vásárolnátok?

[link]

[link]

Köszi előre is.

"When shadow comes to claim our souls, some must rise the Light of Old.Names in stones, spirits of legend, deeds unknown yet never forgotten.Theese are the Duranin of honor within and fear without, remember them, when in hope you doubt."

(#17210) btudos válasza Chosen (#17209) üzenetére


btudos
veterán

Radiumtól ne.

Egyébként Dell Inspiron 7520.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#17569) piRate_nEx válasza B-L-A-C-K (#17568) üzenetére


piRate_nEx
aktív tag

Hát ja.

Asus K55VJ
Ez még érdekesnek tűnhet, feltéve ha DDR5-ös a VGA, mert úgy elég jó vétel lenne. Erről is kéne egy teszt. :D
Mondjuk poén, hogy csak Radiumtól és Digiprimetól kapható. A Szalon és iPon hol marad?!

The glass is already broken.

(#17577) Lampard19 válasza fpatrik17 (#17050) üzenetére


Lampard19
tag

Igen ez engem is érdekelne, nem tudom láttátok e, a Lenovo IdeaPad N586 típusú gép 120ezer ft a radiumban és szerintem elég jó gép.
http://www.radium.hu/home-page-products/lenovo-ideapad-n586.html

Max 150 ezerig keresek olyan gépet ami azért a játékokkal is megbírkózik, ezt a gépet 8 gb rammal 126 ezerért adnák oda, úgy terveztem megvenni. De nemtaláltam olyat 150-ig ami annyira verné ezt a gépet, bár nem értek hozzá annyira. Esetleg ajánlhattok mást is vagy megérné e ez?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.