Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#120436) #57764352


#57764352
törölt tag

Sziasztok,
Segítségeteket szereetném kérni.
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
ASAP
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
300-380k bruttó
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Alap irodai dolgok, + virtuális gépek, demozás (rendszermérnöki feladatok)
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
WoW Legion alkalmanként, Medium részletesség tökre elég
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Full HD matt IPS lenne az elképzelés, a full HD alap
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Napi hordozás, ez a noti a munkagép és az otthoni is. Utazás közben nem használom, de megbeszélésekre nem vinnék töltőt
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Van vásárolt Win10 Pro-m, nem költenék OS-re
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Van 500GB SSD-m, ez költözne.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
3-5 évre tervezek, legyen minőség, ne recsegjen-ropogjon, illetve jó lenne 2kg környékén maradni
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Az újak a preferáltak, de ha nagyon OK a használt, akkor elgondolkodok rajta

Köszönöm előre is!
Tamás

(#120454) laszlobak válasza #57764352 (#120436) üzenetére


laszlobak
tag

Első olvasatra valóban reménytelennek tűnő eset...De a napokban ajánlott nekem egy prohardveres kolléga egy Lenovo ThinkPad w550s-t.

Szerintem ez való neked. Ez egy mobilitásra kifejlesztett workstation, munkagép, i7, dVGA, 3K-s IPS panel, extrém , 116wh-s !!! aksi, 2,41kg.

Az NVIDIA Quadro K620M a GT 840M-nek felel meg játékban, a sima WOW-hoz ez a konfig használható, a WoW Legion gépigényéről nincs elképzelésem, nézz utána, mire elég ez a proci-dVGA páros.

[ Szerkesztve ]

A lényeg mindig a részletekben van...Tanácsot lehet kérni, de a döntés felelőssége a Tied! (mindenkinek úgysem fogsz tudni megfelelni)

(#126363) cori14


cori14
csendes tag

Sziasztok!

Egy Acer Aspire 5755g típusú laptopot használok már több mint 5 éve. Kicsit kezd elegem lenni belőle, mert olyan dög lassú, h netezés se kényelmes már, a játékok meg hagyján. Szóval új laptopot szeretnék venni.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Amikor meg tudom oldani a pénzes részét a dolognak. Nem sürgős.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) Kb 200-250
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén) Főleg játékra. Asztali gép van otthon, de mivel kollégista vagyok ezért ide kellene egy hordozható gép.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? WoW Legion (ez a kieg kicsit megdobta a gépigényét a játéknak), Overwatch, CS GO, utóbbi évek és az újabb játékok(Mass Effectek, Dragon Agek, Battlefieldek, GTA 5). A max grafika nem érdekel, inkább az, h kényelmes FPSsel fusson a játék (45-60)
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? HDD mindenképp legyen, egy kis mennyiségű SSD se lenne rossz a windowsnak, de nem kötelező. Memória minimum 8 GB, optikai meghajtó nem fontos.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) Új és használt is szóba jöhet.

Több ajánlatot is mondhattok, h legyen miből válogatni.(Akár olcsóbb, akár drágább) Milyen brandet ajánlotok vásárlásra? (dell, asus, lenovo stb) Milyen processzorra lenne szükségem laptopon a játékokhoz? (laptopoknál nem vagyok tisztába a számozásokkal. Asztali PCnél fölös az i7 gamingre, viszont i5 szerintem mindenképp ajánlott már manapság) GPUkat nézve a 950M vagy 960M lenne a megfelelő, viszont az iponon nézegetve ezek elég magas árban vannak, nem nagyon akarok 250 fölé menni. (De talán feljebb tudok menni egy kicsivel, ha meggyőző a gép tulajdonsága) Az se lenne rossz támpont, h milyen a billentyűzet kényelmessége, mert ezen az Acerön förtelmes gépelni hosszabb távon.

Tudom egy kicsit sok a feltételem, de ezek inkább csak támpontok, nem kell, h minden megjelenjen a gépbe. A legfontosabb az lenne, h jól fussanak rajta a játékok és talán a gépelés kényelmessége.

Köszönöm szépen a válaszokat előre is :)

[ Szerkesztve ]

(#126389) Sententious


Sententious
tag

Nagyjából az "igények":

Processzor: Szeretnék minél erősebbet, így kb. i7 6700HQ v. i5 7300HQ v. i7 7700HQ. (Ahogy elnéztem az i5 7300HQ majdnem, vagy olyan erős mint az i7 6700HQ)
Videokártya: Ha már lehetőség van, akkor 1050 4GB v. 1050Ti 4GB.
Ehhez szükséges jó hűtés, mivel olyan 4-5 évig jó lenne ha kiszolgálna (akár garancia időn is túl, bár tudom, hogy consumer gépeknél ez "ajándék".)

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Amint arra lehetőség lesz, az összeg többnyire már megvan.

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
350.000HUF-ra gondoltam első körben, mivel "consumer" gépre szerintem felesleges többet költeni rá.

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Netezés, filmezés, Office, Diploma írásához (MSc) programozás (LabVIEW), 3D tervezés (AutoCAD, Inventor) és áramkör tervezés (maximum 2 oldalas NyÁK)

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem vagyok túl nagy gamer, de feszültség levezetésnek, unaloműzésnek mindenképp szeretnék játszani. Amelyek most lefoglalnak: Paladins, LoL, WoW, WoT, Brawlhalla, AC: Black Flag (az újabbak nem indulnak sajnos a mostani gépemen)
Mindenképp ki szeretnék próbálni 1-2 új nevet is (BF, új AC stb.)

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15.6", ennél nagyobb felesleges. Matt.
A kijelző nagyon kérdéses.
Kinéztem egy Dell 7567-est, amely az előzetes árakból kiindulva csak FHD-val fér bele a keretbe, amely egy nagyon rossz minőségű TN paneles gép. videó 1, videó 2
Elméletileg lehet cserélni IPS-re (neten láttam rá megoldásokat, kép, azonban nem tudom, hogy erre valóban van-e lehetőség. (LaptopSzalon szerint nincs.))
A csavar a dologban ott jön, hogy itthon egy 24" IPS monitorra kötve használnám, az egyetemen laborban is van lehetőség monitorra kötni, így csak, ha menni kell valahova dolgozni vagy nyaralás közben kellene enélkül használnom, de a teszteket elnézve tényleg borzalmas panelt kapott. Az UHD IPS-re pedig ... esetleg meg lenne a keret, már ha belefér 430k-ba, de az már nagyon lélektani határon túl eső összeg és nem is vagyok benne biztos, hogy érdemes ennyit rákölteni.

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Hordozva lenne, táskában. Esetleg egy film a vonaton, de nem számottevő = Nem lenne használva utazás közben.

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Sajnos a használt programok megkövetelik a Windows használatát.

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
HDD kb. 1TB, SSD bővíthetőség(!), ha nincs is benne alapon, mindenképp szeretnék bele. 8GB RAM egyelőre elég, később, ha van rá mód, bővíteném.

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
HDMI legalább.

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Első laptopom lesz. Szeretnék mindenképp újat!

A Dell 7567 mellett nézegettem még az új Lenovo Legion Y520-at. Az IPS, árban is jónak néz ki stb. viszont a garancia/szerviz miatt nem merem bevállalni. Pedig jó gép lenne. :/

Egyéb alternatíva a fentebb említett igények figyelembevételével? Tudom, még nem sok 1050/1050Ti-s gép van, de nagyjából látszik mik lesznek azok. Várni tudok (úgy áprilisig). (Esetleg Acer Predator VX5? Az Ő garanciális háttere milyen?)

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#127874) TheNewDawn válasza Tikakukac (#127873) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Szerintem mind autóban, mind laptopban mind másban vannak olyanok, ami kicsit erre is arra is meg amarra is jók. Persze, nem könnyű találni, és nyilván ha az ember pénzkészletei nem végtelenek, akkor valami(k)ben kompromisszumot kell kötni.Kiváncsivá tettél, miket tudott az a gép, és mennyibe fájt, amiért pl azt alkalmi vételnek tituláltad, és mondjuk a 180 ezres Lenovot meg nem :)

Szerintem amúgy ha már Lenovonál maradunk, akkor pl a most kijött Y520 Legion simán tekinthető olyan gépnek ami mindent tud valamilyen szinten, persze nem véletlen van 320-330 körül az ára. Dellből is jókat hallotam a 7559 ről pl. 50-70 es Lenovoból amúgy ( mivel már tavaly kifutott) nem is nagyon találtam már egyáltalán sehol gépet ( kivéve a linkelt használtat) ha most tudnám, hogy pl az Y700 as ( ami ugye szintén kifutó széria) lemegy 2 hónap múlva 250 ről 200 ra mindenhol, akkor nyilván várnék, de mi van ha nem, és az lesz helyette hogy tartja az árát és nem lehet majd olyat se kapni többé ?

Amúgy mondtad, gyorsan avulnak el. Persze, mint minden műszaki cikk kb, de nekem nem is az lenne a célom, hogy évente cseréljem, meg nem zavar, ha jönnek folyamatosan az uj modellek, és amúgy annyira gyorsan miért vesztene az árából? Úgy tudom pl az Y700 asok 2 éve mikor kijöttek is 250-300 ba fájtak, és azóta is annyi.

Természetsen közben mindenkitől továbbra is várnék tanácsokat és véleményeket, pl az általam linkeltek kapcsán hogy mennyire lenne fontos nálatok az 1 vs 2 vs 3 év garancia, illetve mennyivel gyengébb/ kevésbé ajanlott az AMD s proci az Intellel szemben, vagy a Radeon r9 es kártya a geforce 960 assal szemben.

(#127882) B-Clone válasza TheNewDawn (#127881) üzenetére


B-Clone
aktív tag

Amit SOHA semmi pénzért nem szabad megvenni bármennyire is csábító a konfiguráció:
Lenovo Y és Legion "Gamer" gépei. Kabbylake + 1050-el szerelt új szériás HP Pavilion. HP Omen. Asus X sorozat, Asus ROG sorozat kivéve G752. Meg nagyjából minden hasonló gamer csoda. Tök jól mutat a legionban is a 7700 HQ csak 20 perc játék után 1,3 GHz-re korlátozza magát a proci annyira melegszik. Lényegében I3-as teljesítményt kapsz. A házak minősége szó szerint pocsék, egy éven belül elkezdenek repedezni hullani a csavarok stb, a merevítés egyikben sem létezik, a trambulinos fedlapok meg csak a desszert az egészhez.
Amilyen gépet Te szeretnél azok fél misitől indulnak. Amit jelenleg ajánlani tudunk az az Asus N551 vagy Dell 7559. Felesleges is linkelni a többi budget kategóriás gamer vackot. Senki sem fogja ajánlani.

[ Szerkesztve ]

(#127910) Pyro05


Pyro05
tag

Sziasztok!

Párom szeretne notebookot vásárolni magának. Ebben kérném a segítségeteket!

(1) Esedékesség?
Áprilisban.

(2) Összeg?
250000 - 300000

(3) Felhasználás?
Főleg irodai munka. Gépelés, e-mail, Office, böngészés. Ezen felül Corel és filmnézés.

(4) Játék?
Szeretne játszani és leginkább FHD-n, normális részletességgel. (pl Overwatch, HOTS)

(5) Kijelző?
Panelből csak az IPS, illetve FHD felbontás. A 15,6" lenne ideális.

(6) Hordozás?
Leginkább asztalról asztalra, de ne legyen gond néha kanapén, esetleg autóban használni.

(7) Rendszer?
Mindegy.

(8) Tárhely?
Minimum 120-as SSD.

(9) Egyéb?
Semmi extra.

(10) Állapot?
Csak új gép.

Azt hamar felfogtam, hogy ez a kategória leginkább a kompromisszumokról szól. Nincs tökéletes gép ennyiért, meg kell találni azt a kompromisszumot, amit még elbír az ember.

Jelenleg egy kb. 6 éves Toshiba NB-550D-t nyúz szegész, amihez mérten azért minden előrelépés lesz. Pláne, hogy ez idő alatt nem is volt asztali gépe. Sz'al tudom, hogy bármit választunk, az hatalmas ugrás és élménynövekedés lesz.

Az eddig kinézett gépek, pro és kontra... kompromisszumok:

Asus Zenbook: Igazán csajos kivitelek is vannak, prémium anyaghasználat, strapabíró, lehet hurcolni. Viszont nincs dedikált vga, ugrottak a játékok.

Asus N551JW (jelenlegi favorit): Egy korrekt, elegáns megjelenésű fém ház, ami még elbír nehézségeket. Normális VGA, de nem mai darab a gép és így a CPU sem. Hasonló áron már van nagyobb teljesítmény, de...

Lenovo Legion Y520: (általános 1050-es gépek) Új, nagyjából 30%-kal erősebb hardver, mint az N551, de cserébe műanyag, eléggé szubjektív felépítés. Kérdéses, hogy mennyire bírja a strapát. (Ez vonatkozik minden hasonló "gamer" 1050-es laposra). Ezen felül a Lenovo szervizről csupa jót hallani...

Ti melyik alkut vállalnátok be? Van esetleg még valami "ajánlható" megoldás ami elsiklott? Ne foglalkozzunk a 30%-kal gyengébb, idősebb hardverrel, és válasszuk a megbízhatóságot? Esetleg várhatóak 7. generációs CPU-val és 1050/1050 Ti-vel felszerelt gépek egy hónapon belül, amik mellőzik a "gamer" manírt, és helyette a minőségi felépítésre törekednek?

Előre is köszönjük a segítséget! :R

War. War never changes.

(#128015) tomiee85 válasza Tikakukac (#128014) üzenetére


tomiee85
senior tag

Legion y520 amit említettem. Utána néztem amit írtál és tényleg 220 körül a vizes boltban van, csak ugye nem tudtam egyből hogy az ips, pont azért amit emlitettél.

(#128474) Mikeee89


Mikeee89
senior tag

Hello. Erről a gépről vannak tapasztalatok? LENOVO Legion Y520 80WK009JHV

Duplájára bővíteném a memóriát, főként játék, néha grafikai/videós munkára használnám. Asztali gépet váltana ki (intel core i5-4460, 16 gb ram, amd rx 470, Full HD) Megéri az árát?

[ Szerkesztve ]

(#128531) B-Clone válasza a347 (#128528) üzenetére


B-Clone
aktív tag

Sajnos ugyan olyan vacak mint a hasonló lenovo legion vagy a gyengébb Asus rogok. Nem éri meg pénzt adni érte

(#129176) barnabas22


barnabas22
tag

Üdv!

Olyan 3-4 hónapja van meg az ASUS Rog G551VW FW278D notim. /i7 6700HQ 1TB 7200rpm, GTX960M 4Gb GDDR5, Full HD, 8Gb alapesetben, de azóta került bele egy Evo 850 SSD +8Gb memória./

Pár napja vettem észre a Lenovo Y520 Legion-t, ami már i7 7700HQ+ Full HD IPS panellel+ GTX 1050 4Gb-al van szerelve. Ahol néztem kb. a 2 noti hasonló árban van. A kérdésem az lenne, hogy ti lecserélnétek az ASUS-t a fent említett Lenovo-ra? -talán egy minimális ráfizetéssel?! Esetleg van valakinek valami tapasztalata az Y520.-al?
Igazából a videokari ami megfogott benne.. :DD

Előre is köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

(#129178) barnabas22 válasza CptAdamica (#129177) üzenetére


barnabas22
tag

bocsi, 1050 Ti-re gondoltam én is! Mindenesetre rápróbálok a boltban hétvégén, ahol notikat beszámítanak be, hátha mondanak rá egy minimális ráfizetést:D Gondolom egy 3-4 hónapos notinak nem esik annyit az ára..boltban, ahol néztem a Legion-t, a G551VW ott 319.900, a Legion akcióban is itt körül van, de nekem még van benne SSD+memória, a jogtiszta win 10Pro-ról ne is beszéljünk:D Azt nem tudom hogy tudnám átvarázsolni majd esetleg ha oda kerül a sor.. :D

(#129216) FreeName


FreeName
csendes tag

Sziasztok!

Egy játékra alkalmas, GeForce GTX 1060-as kártyával szerelt laptopot keresek. Játékon kívül néha filmeznék rajta, meg jegyzetelésre használnám. Szempont még, hogy legyen benne SSD vagy lehessen azzal bővíteni, illetve a RAMb ővítés is jól jönne. 400 ezer (+10-20 ezer) forintot szánnék rá, használtat nem (csak ha van rá garancia) vennék.

Amiket eddig néztem:

Lenovo Legion Y720 (Ez a legszimpatikusabb)
Asus FX502VM
Acer Aspire VN7-793G-73GX
ASUS GL502VM-FY040T (A GL széria nem ajánlott, szóval ezt inkább hagynám)

(#129854) OtrodonTIME


OtrodonTIME
csendes tag

Sziasztok!

Notebook vásárlás előtt állok, így gondolom tudjátok hova vezetett első utam ;)
350k körül keresek igy izmos kis gépet a következő paraméterekkel:
- 15,6" vagy 17,3" kijelzővel
- min. 8GB RAM
- i7
- nvidia vidikari
- SSD nem sarkalatos pont, ha lenne lenne, ha nem nem...

Eddig az ASUS ROG-jai és a Lenovo Legion Y520 sorozata közül válogattam. A Lenovo-nál nagyon csábító, hogy ezen az áron már megtalálható bennük az új 7. GENes 7700HQ ellentétben az ASUS gépeivel, de az ASUS által nyújtott megbízhatóság meg minőség semmiképpen sem elhanyagolható....

Egyenlőre még nem jutottam döntésre és lehet egyedül nem is tudnék, szóval örülnék egy pár segítő hozzászólásnak.
Nem sürgős most a vétel, ha jönne vmi hatalmas újítás a nyáron, amit érdemes lenne megvárni (pl. h az ASUS is bedobja a közösbe a 7. GENes Intelt), abban is benne vagyok.

Minden segítséget előre is köszönök!

Első kerék műhely, hátsó kerék roncstelep...

(#130038) B-Clone válasza Dinter (#130037) üzenetére


B-Clone
aktív tag

Valószínűleg nem véletlenül.
Thinkpad széria amúgy továbbra is rendben van a Lenovonál de azok mindig is erősek voltak. A konzumer részleg hasalt el elég rendesen, az új legion-ok meg a közröhely kategóriát súrolják

[ Szerkesztve ]

(#130192) 3RROR


3RROR
aktív tag

Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Júniusban
A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Max 400k
Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Játék
Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Bármi lehetséges de fullHD maxiumom.
Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15-17 col. FullHD
Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Nemsokat lesz hordozva.
Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Nem szükséges.
Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Minimum 8gb ram.
Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Csak Intel-Nvidia kombó jöhet szóba.
Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új.

Egyik barátomnak nézünk most laptopot. Ő a Lenovo Legion Y720-at nézte ki, de nekem nincs jó tapasztalatom a lenovoval. Még mindig silány a minőség és a gariztatási procedúra? Én egy ASUS G752VT gépet néztem ki. Annyit nem tudok eldönteni magamban hogy inkább az új 10xx szériás nvidika kártyával szerelt gépet nézzek vagy a régi 9xx széria is jó? (A melegedés a fő a kérdés)

(#130540) tibz03


tibz03
őstag

Sziasztok!

Laptopvásárláson gondolkozom. A kritériumok:

- Majdnem tuti, hogy Lenovo márka (több is volt, maradnék ennél),
- FullHD IPS kijelző,
- billentyűzet-világítás,
- 200-250k keret,
- általános felhasználás: internet, filmek, képszerkesztés, esetleg kevés játék,
- jó lenne minél frissebb hardver az időtállóság miatt,
- háttértár, RAM, op.rendszer nem szempontok, ezeket én magam bővítem, ha nem felel meg a gyári megoldás.

Ami a méretet illeti, jó lenne 17,3-mas, de ebben az árkategóriában nem nagyon találkoztam 17,3-mas IPS kijelzővel, úgyhogy esélyes, hogy be kell érnem a 15,6-tal.

Ez egy szimpatikus modell, és még az ára is kellemes, viszont csak GTX9xx videokártya van benne.

A kérdésem: érdemes várnom 1-2 hónapot, hogy a megjelölt árkategóriában is megjelenjen a GTX10xx széria? Most is lehet kapni (kicsit a kitűzött ár fölött ugyan) a Lenovo Legion szériát (példa), de ez külsőre nem tetszik, szolidabb megjelenésű gépet szeretnék.
És igen, esélyes, hogy teljesítményben elég lenne a GTX9xx széria is, mivel játékra csak ritkán lenne használva a gép, de az időtállóság miatt jó lenne minél frissebb hardvert venni. :) Plusz egy újabb modell egyéb havdveres újdonságokat is tartogathat a videokártyán felül.

Egyáltalán 1-2 hónapon beülül jönnek új Lenovo modellek? Úgy emlékszem (lehet, hogy tévedek), hogy nyáron szokták kiadni az új típusokat.

Köszönöm a válaszokat előre is! :R

(#130758) Pacee87 válasza B-Clone (#130729) üzenetére


Pacee87
aktív tag

Köszönöm szépen a segítséget!
ROG amúgy sem különösen tetszett a vérpisti design-nal, de úgy voltam vele, ha amúgy jó gép akkor egye fene...
Azt mindenképpen szeretném elkerülni, hogy ennyi pénzért valami szart vegyek, vagy csak szar ár-érték arányút, ezért is fordultam hozzátok!
Pár dolgot pontosítanék:
Mivel autóval járok hordozhatóság szempontjából az hogy nehéz, meg vastag a gép hót nem érdekel! Sőőt! Ha nehéz és vastag legalább van remény arra, hogy normális anyagokból van összerakva és normális a hűtése!
DVD-t kidobtam a kötelező opciókból, igazából szinte bármikor tudok rá külsőt kötni ha nagyon kell! És hát ár szempontjából is szabadabbra engedtem a gyeplőt.
Így már képbe kerültek más modellek is, többek között azok is amiket javasoltál:

[HP Omen 15-ax204nh]

[Acer Aspire Nitro VN7-593G-724N]

[Dell Inspiron 7567] Ez gondolom nem IPS

[Acer Aspire Nitro VN7-593G-724N]

[Acer Aspire Nitro VN7-593G-734H]

[Lenovo Legion Y720]

[Dell Inspiron 7567]

[Acer Aspire Nitro VN7-593G-734H]

[Acer Aspire Predator G9-593-76WP]

Ezek között van olyan ami jó vétel lenne? Vagy mondjuk ha más normális boltban 10-20e-rel olcsóbban megtalálható jó vétel lenne? Tényleg ráér nekem amúgy akár 3-4 hónapot is, de azt sem szeretném játszani, hogy mindig az újabb modellekre várok, mert a mai modell életciklusok mellett akkor az örökkévalóságig is várhatnék...

Köszi előre is a választ!

(#130761) B-Clone válasza Pacee87 (#130758) üzenetére


B-Clone
aktív tag

A Nitro és az Omen teljesen felejtős gyakorlatilag ugyan azoktól szenvednek mint a GL Asusok.

Én biztosan a Dell 7567-et választanám, 4k kijelzővel mert az IPS, ráadásul nem is rossz darab. Az Y720 is egy elfogadhatóan sikerült gép. Itt a szerviz az ami nagy fekete ló és ami miatt én nem szívesen vennék lenovo terméket de akinek van ideje gari miatt heteket emailezgetni annak beleférhet.

A Predatorról sajnos sok tapasztalatom nincs de az alapvetően egy teljesen más kategória is mint a kettő. A 1060 Teljesítményben majdnem a duplája a 1050 TI-nak is.
Egyszer volt alkalmam tapicskolni. Igazából frankón össze van rakva, nem melegszik, nem recseg ropog masszív az egész cucc.

Viszont egy batár nagy 4 kilós dög túlon túl gaer dizájnnal és ez nekem már a szó szerint cipelhetetlen kategória. Ennyiből már lehetne asztali is.
Valamint szerintem a kijelző nem méltó egy közel 600 ezres géphez.

ovics

Igen, a linkelt gép teljesen jó választás ennyiért meg most pláne.

Zsombor7777

Semmi esetre sem ajánlanám azt a gépet. A Legion Y520 megfelelője Aceréknél pontosan ugyan azokkal a kabaréba illő szarvas hibákkal.
Silány minőségű az egész cucc.
7300 HQ és 7700 között van cca 300mhz órajel különbség. az i7 4 mag 8 szál, az i5 4 mag 4 szál. Ez játék során semmi különbséget nem jelent, a 7300 is elég a 1050ti mellé. Fogyasztásuk hasonló szóval a melegedésük is.
Ha csak játszanál és nem fontos a kijelző minősége, márpedig a VX-ben lévő ips-nek csúfolt panel siralmas, akkor a legolcsóbb ajánlott választás a Dell 7567. Mondjuk azt sajnos nem tudom, hogy a full hd változatban is van -e 1050 ti viszont a kijelző hiába TN gyakorlatilag semmivel nem rosszabb mint a VX-é (és ez nem a Dell-nek dícséret.)

Anyagra, összeszerelésre, hűtésre sokkal jobb a Dell, plusz 3 év frankó hazai gari van rá a 2 év Cseh
helyett.

Kaci84

Asus N551 - N552 ips változata. 230 - 240k körül már beléjük lehet botlani.

[ Szerkesztve ]

(#131099) spyduck válasza Roland3535 (#131098) üzenetére


spyduck
nagyúr

- Dell Inspiron 7567 - gagyi a kijelzője, de ezt leszámítva nagyon jó kis gép. Elég olcsón kapsz már profi külső monitort.
- Acer VX 15 / Lenovo Legion Y520 - lassú szerviz, nem túl jó anyaghasználat. Amíg van rajta gari, addig nincs gond.
- Asus-t hagyjuk, mert semmilyen értelmes gépet nem sikerült ebben a kategóriában lerakni az asztalra.

[ Szerkesztve ]

(#131556) Tamyra válasza den89 (#131553) üzenetére


Tamyra
tag

És ha már 230-at adok érte akkor egy: Lenovo Legion Y520 vagy ASUS ROG nem jobb?

Kívülről lehet, hogy szőke vagyok, de belül sötét!!!

(#131585) boxgamer12


boxgamer12
csendes tag

Hali. 320 ezerig szeretnék gépet venni, olyat ami 1050 ti-s már:) legion y520at neztem, ez a gép nagyon szenny??😄 Esetleg valami más helyette? Elore is koszi! Pacsi.

(#131829) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

eMag mennyire "veszélyes" ?

És egy Lenovo Legion Y520 ? (szervizháttér, alkatrész, stb).

POKE 16017,44 ..... SYS 2077

(#131932) Dißnäëß válasza B-Clone (#131902) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Amúgy ez tényleg ennyire szar ? :(
(A külseje nekem se annyira, de meg tudnék vele barátkozni).

Mondod, hogy a kijelző is szar. Pedig IPS. Kinéztem egy másikat is korábban, Lenovo Legion Y520 a kisebbik, i5-ös, de annak a kijelzőjét se dícséri agyon a notebookcheck .. van egyáltalán laptop, aminek igencsak jól sikerült IPS-e van ? (Nem, Apple felejtős) :)

POKE 16017,44 ..... SYS 2077

(#132245) Dißnäëß válasza ky0 (#132240) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Üdv a klubban, kb. két hete nézegetek laptopot és elképesztő, hogy szopat az ipar :(

Az én szempontjaim: Photoshop, CS : Source, Starcraft II, Master of Orion és egy nyamvadt 4K60Hz kimenet. Thunderbolt3-ról nem is álmodom, az felejtő, pedig az eGPU környékén lehetne mit maszatolni (persze az is szopató, hogy nincs quad core kaby lake dedikált VGA nélkül, na mindegy).

Amit látok az alapján, hogy jojózik már a szemem lassan a tucat laptopos oldaltól, külföldi fórumtól:

- Kaby Lake mindent tud, ami 4K/60Hz: dekódol, kódol, VP9, HEVC10, H.265, HDCP 2.2
- Az összes Intel HD620/630-as laptop HDMI kimenete 1.4-es (4K 24/30Hz max, köszi srácok - gondolom, a Coffe Lake-re gyúrnak majd HDMI 2.0-val)
- A valamire használható consumer laptopokon nincs DisplayPort, vagy nagyon ritka :((
- Enterprise (üzleti) notikon van DP de ritka a Kaby Lake a megfizethető kategóriában, pláne egy i5-7300HQ amire én lövök, ami befér ebbe az ársávba
- használt üzletik meg nem Kaby-k, bár DP-jük van, csak ott meg az integráltjuk nem tud 4K kodekeket, még ha meg is jeleníti a felbontást
- használt üzletiek dedikált GPU-i szintén nem a 1050 körüli új nVidiások (vagy ekvivalens AMD)

És akkor az IPS-ről sem beszéltem még, bár arról kezdek lemondani, megtartom a külső, normálisabb IPS moncsimat a fotókidolgozásra, így döntöttem. (Most bontottam az asztalimat).

Szóval eddig két gép van versenyben, ami a Tiedhez nagyon hasonló igényeimet kielégíti:

- Lenovo Legion Y520. Van sokféle konfigban, én a "gyengébb" i5 és erősebb 1050Ti mellett tettem le a voksom, ezekben van egy közepesen szar IPS (de jobb mint a TN) :) és 4K60Hz kimenet végre az összes hardveres gyorsítással együtt. Az akksi nem sok, neten 4 óra körül, játékkal 1 óra körül, de játék csak konnektorról nyilván, netre meg Linuxban le tudok lőni kedvem szerint akárhány processzormagot reboot minden nélkül egyetlen paranccsal és kész, akkor csak 3-2 vagy akár 1 mag fogyaszt, ez sokat segít (merthogy nálam Linux Mint lesz a fő oprendszer). 1 TB HDD amit ki lehet dobni USB3-as külső házba, mert van egy elfekvő SSD-m és kész is.

- HP Pavilion 15-bc200nh
Ugyanaz mint a Lenovo, csak 1050-es GPU (Ti nélkül, nem sokkal gyengébb).

És ennyi, kifújt, pá. :((( Egy kurva ronda gamer laptop ami full terheléssel is hasít mint az állat és kategóriájában a tesztek szerint a legjobban képes tartani a CPU/GPU órajeleket, meg egy nagyon szép "gamer" laptop a klasszikus gamer csicsa nélkül, cserébe ő hajlamos throttlingolni tesztek alapján, tehát konnektoron sem kapod meg a max CPU órajelet 10 perc játék után még mindig.

Ha a 4K60Hz nem kell Neked, sokkal könnyebb dolgod van valszeg. Vagy nem. :)

POKE 16017,44 ..... SYS 2077

(#132281) spyduck válasza Xeon7 (#132273) üzenetére


spyduck
nagyúr

Kettő verzió van:

(A) rossz kijelző, megbízható gyártó kiváló supporttal, jó anyaghasználat, drágább mint a konkurensek:
Dell Inspiron 7567

(B) IPS kijelző, nem túl megbízható gyártó, rossz supprt, átalagos anyaghasználat, olcsó:
Acer VX5 (VX15)
Lenovo Legion Y520

(#132448) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

Megjött a Legion Y520.

Végül i7 lett, 1050Ti-vel, 265-ből :U (4G RAM, 1TB HDD, majd teszek mellé még egy 4G-s modult).

Megkapta a desktop gépem SSD-jét is. Win10 felpattant, kis konfigulálás, hát én paffon vagyok, elképesztően jó. :K Szuper a billentyűzet, beton kemény alatta a felület mindenhol, semmi hupli, berogyás, egyéb. Nagyon minőségi feeling gépelni rajta.

A kijelző felfüggesztése nem egy hűde szerintem, de sok innen ajánlott gépet is megnéztem a Media-ban a pulton (Westend), vakon nem szeretek vásárolni... hát nem dobtam hátast azoktól sem. Vittem egy elég józan gondolkodású haverom is, hogy beszéljen le erről, de nem tudott ő sem alternatívát, pedig volt kint normál is, gamer is, bőven minden, széttapiztuk magunkat..

Egyelőre működik mindene. Az akksi nem nagy kapacitás, 45Wh, de hihetetlen gyorsan felnyomta a csutkanulláról (be se kapcsolt kicsomagoláskor) 80%-ra, onnan meg még egyszer ennyi idő alatt kb. 100-ra.

Apropó, csomagolás: hát nekem ez is nagyon bejött. :K Hatalmas doboz szépen párnázva, klassz Legion-ös gamer design-ban, szép kis tatyó hozzá, billentyű takaró, mittomén.

És ez az erő benne, ez nagyon komoly, 4 mag, 8 szál, majd megnyúzom szépen, hogy throttlingol (bár a netes tesztek alapján rohadt jó a hűtése, teljesítményben eléggé mezőnyverő, mert ugyanolyan speckók mellett nem lassul olyan iramban, mint a konkurrens gépek. Hát majd meglátjuk.

Tégla családiban ülök épp, klíma nem megy, lehet vagy 26 fok saccra. A ventik konstans kis fordulaton, alig hallhatóan elvannak. Telepítésekkor semmi felpörgés, tartják ezt a csendes alapjárati fordulatot, nagyon szimpi, hogy nem egy porszívón dolgozom.

Nemsokára tesztelem játékkal is, gondolom akkor majd lesz kis szélzaj, meglátjuk ..

Linux alatt az Optimus külön móka lesz, mert a Bumblebee csomaggal default-ban minden az Intel HD630-on indul, de ha egy extra parancsot elé teszek, az nVidia-t használja renderre majd..

Kijelző szuperszép és nekem kellemes ez az IPS-hez képest annyira nem jónak mondott "fakó" színvilág. (Szó nincs ilyesmiről szerintem, de azért a desktop monitorom megtartottam).

Stabilitás az alsó (nem kijelző) részen nagyon-nagyon ott van, sík konyhaasztalon úgy fekszik, mint egy vízszintes nehéz kődarab, miközben gépelek, a folyamatos hosszú gumitappancs hátul a kijelző alatt, ami eltartja az asztaltól (levegőzés miatt), nagyon hasznos.. (tehát a gép 3 gumitappancson fekszik, nem 4-en. Kettő elöl és egy jó széles hátul).

Billentyűzet világítás nagyon-nagyon kellemes, féltem, hogy csak halvány-világítás és erős világítás van, off nincs, de természetesen teljesen ki is kapcsolható.

Elég feltűnő gép amúgy, még anyám és tesómék is "wow"-znak.

Valszeg még majd nézek bele egy NVMe SSD-t valami nagyobbat második SSD-nek, rendszerre elég a sima 2.5"-ös SATA, inkább a game-ek töltsenek vihargyorsan. :)

Nem vagyok notebook profi, de egyelőre ömlik az új szag ebből a masinából és teljesen belezúgtam, ahhoz képest, hogy rohadtul nem tetszett a neten elsőre.

Kijelzőre (zsanérra) vigyázni kell, nálam ez kimerül abban, hogy 70%-80%-ban desktop gép lesz és csak néha megyek vele útra, nem fogom naponta ki-be csukni 10x.

Touchpad: szidja 1-2 teszt, hogy csak a széleken kattan, középen nem. Hát nekem pont oda esik az ujjam, ahol kattannak, illetve imádom, hogy dedikált gombos, nem egy teljes vízszintes felület két szélét kell nyomogatnom katt-hoz, mint az üzleti céges Lenovo-mon volt. Marha jó, kilóra megvett azonnal.. nem szeretem a gombnélküli egybe-touchpad-eket.

Hát ennyi. Ja, Samsung DDR4-2400-assal szerelték (akinek ez számít valamit), Seagate 1TB HDD-vel.

A tanácsadók segítségét köszönöm, csak így tovább mindenkinek, aki itt "dolgozik" :) :R

Sziasztok.

PS: annyira új benne 1-2 cucc, hogy a Linux Mint a 1050Ti-t nem ismeri fel (használja, de unknown) és a Realtek ac-s wifit sem, most telepítem ezt is, valahogy alámókolom a drivereket nettel - kb USB tethering lesz sztem a telómmal a wifire, míg lejönnek a csomagok.

POKE 16017,44 ..... SYS 2077

(#132577) #04085760


#04085760
törölt tag

Üdv!
A vásárlás mostanában lenne a keret maximum 200.000Ft.
15.6" méret érdekelne csak.
Fő felhasználás hobby póker, netezés, és játék ( wow panda, legion)
Felbontás : HD is elég .
Az egyetlen kikötés hogy hp gép legyen . Személyes tapasztalat alapján a 250-es széria jött be a legjobban.
Van róla valami tapasztalat , vagy ez a széria nem fedi le ezt a felhasználói igényt ?
Tudnátok esetleg valamit ajánlani ?

(#133214) huszkab válasza Dhampir (#133211) üzenetére


huszkab
csendes tag

És esetleg a Legion?

"Ravaszabb csak akkor leszel ha ravaszabb ellenféllel játszol"

(#133217) Dhampir válasza huszkab (#133214) üzenetére


Dhampir
félisten

Ha a gyorskeresőbe be pöttyinted a Legion-t és visszaolvasol, egy-két hozzászólásban leírják a hibáit is, lásd "Legion" találatait.

A neten elég sok teszt született róla, némi bölcsesség inkább az ajnározós cikkek elkerüléséhez kell, de ez minden "értékesítői" hajlammal átitatott gép tesztjére vonatkozik.

[ Szerkesztve ]

(#133529) Killerlaca


Killerlaca
senior tag

Sziasztok!

Erről mi a vélemény nagyon is jónak tűnik.
Lenovo Legion Y520 elég meggyőző a játékokban.

Asus Z170 pro Gaming, i7-6700K, GTX 1060 6GB, OCZ 60GB, Corsair 8GB, Sharkoon 500W

(#133808) SadSheepy


SadSheepy
újonc

Sziasztok! :)
Ezzel a hozzászólással arról érdeklődnék, hogy az alább megadott gép az itt jelenlévő hozzáértő emberek szerint megéri-e az árát a Kérdéssor alábbi kitöltése alapján. Valamint ha esetleg lenne alternatíva, akkor azt is szívesen meghallgatom.
(1): Esedékes: Augusztus - November
(2): Rászánt összeg: 350.000 - 500.000 Ft
(3): Felhasználás: Játék / Egyetem
(4):
Játékok: Mindenképp egy olyan gépet szeretnék választani, ami -tudom, reményteljesen, de- akár 5-6 év múlva is megállná a helyét, értem ezt az élettartamra és a nyújtott teljesítményre közepesen intenzív napi használat mellett.
Jelenlegi elvárások:: Idei és akár 1-2 év múlva megjelenő (általánosságban) játékok stabil futtatása high-ultra grafikán stabil 60 fps-sel 1920×1080 felbontáson.
(5): Kijelző: 15.6" ; Matt ; IPS
(6): Hordozás: Egyáltalán nem tervezem hordozni a gépet
(7): OP-rendszer: Win 10 Pro 64bit
(8): Tárhely: Ez kicsit jobban bele fog csúszni a gép jellemzésébe, de mindenképp szeretnék egy "tömhető" tárhelyet, valamint a rendszernek+felhasz.programoknak egy SSD-t. 1 TB HDD + 500 GB SSD ; 16 GB RAM ; Optikai meghajtóra nem tartok igényt.
(9): Egyebek: Az alább linkelt gép adottságain kívül nem sok másra lenne szükségem.
(10): Eredet: Csak új gépet szeretnék venni.

A gép: Lenovo Ideapad Legion Y720
Tervezett bolt: Radium.hu
Indoklás: Jelenleg is Lenovo gépem van, ezért bátorkodtam ezt a gépet kinézni, de természetesen meghallgatnék más ajánlatokat is. Elsősorban a felajánlott SSD mérete és minősége, valamint a gpu és RAM fogott meg az ajánlatban. Bevallom, ezután nem is nagyon kutattam más gép után, ezért is szeretném a szakértők segítségét kérni. Olvastam, hogy az említett áruház sajnos nem a legmegbízhatóbbnak mondható, valamint a Lenovo-ról is furcsa dolgokat írtak (hozzáteszem, jelenlegi gépemnek, ha jól gondolom, csupán ssd hiánya van, szerencsére egyéb, nagyobb gondja nem volt 2013 óta (Lenovo y510p)). Így tényleg elérkezettnek láttam az időt, hogy írjak egy ilyen érdeklődő hozzászólást, hogy ha netán balek döntés lenne ezt a gépet megvenni, akkor tudnátok-e ajánlani alternatívát? :)
Valamint tisztánlátás kedvéért leírom, hogy az alábbi gépet cserélném le:
Lenovo Ideapad Y510p (2013)
Intel i7-4700MQ 3300MHz
1 TB HDD ; 16 GB RAM (gyári)
GT 750m SLI
Win 8.1

Előre is köszönöm a választ! :R

(#133847) TheNewDawn


TheNewDawn
addikt

Sziasztok, már tavasszal volt szó új laptopról, de végulis elmaradt a dolog, de most aktuálissá és sürgossé vált, legkésőbb szept 1 ig meg kell érkezzen.
A keretem azóta 200 ról 300 ra nőtt, ezt néztem ki magamnak, légyszives irjatok róla véleményt :)
( Megéri e ennyiért ( 290) vagy vegyek egy Lenovo Legiont, Asus Rog stb t helyette inkább, és ha igen miért nem.

Dell Inspiron 7000 15.6" Laptop (Intel Core i5-7300HQ, 8GB RAM, 256GB SSD, GTX 1050 4GB

(#134662) zeee


zeee
senior tag

Sziasztok! Egy barátom laptopot szándékozik vásárolni. Játékra! A segítségemet kérte ebben. Annyira én sem mozgok nagyon otthon a mai laposoknál, asztali gépem van. Egy Lenovo Legion Y520 lenne a kiszemeltje, az 1050Ti-al. Én mindenképpen rá szeretném beszélni inkább egy ASUS GL502VY, melynek specifikációjába NVIDIA GeForce GTX 1060-ról ír, majd lejebb mégis integrált 980M szerepel. Én ezt nem nagyon értem :) Most 1060 vagy 980m van benne akkor? Illetve a kérdésem az hogy, jól gondolom-e hogy gyűjtsön még kicsit vagy szánjon rá most 40-50-el többet erre a drágábbik laptopra, mert hosszabb távra sokkal jobb választás lenne ez.

[ Szerkesztve ]

(#134664) zeee válasza Tikakukac (#134663) üzenetére


zeee
senior tag

Valóban, itt már 980 van feltüntetve. De még mindig nem lettem okosabb hogy a Lenovo Legion Y520 vagy az ROG Strix GL502 lenne a jobb választás hosszú távon. :)

(#134895) japunk


japunk
aktív tag

Sziasztok! A közeljövőben szeretném váltani a gépemet, tippeket szeretnék kérni.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? - Még idén.
(2) A gépre szánt összeg forintban? - Maximum 300-350e forint.
(3) Felhasználás? - Legfőképp internetezés, néha játék.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? - A játék annyira nem nagy szempont, ugyanis csak néha próbálnék ki pár újabb címet, de szeretném ha nem döcögnének rajta.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? - Ezt rátok bízom.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? - Hordozás maximum egy évben 2-3x.
(7) Operációs rendszer? Windows 7 vagy 10, vagy anélkül.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? - Mindenképpen szükségem van egy 1 TB-os HDD-re az adatok tárolásához valamint egy 128 GB-os SSD jó lenne a rendszernek.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? Világítós billentyűzet. ;]
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? Újat szeretnék venni, gyártói garanciával.

Eddig egy Lenovo Legion Y520-al szemezek, ez tűnik eddig a befutónak. Ha tudtok ettől jobb árban lévő hasonlóan erős gépet ami "ki is néz valahogy" akkor ne tartsátok magatokban. :)

Köszönöm!

The owls are not what they seem.

(#135470) TheNewDawn válasza Khelben (#135468) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Igen, Lenovo y520 ( legion) és a telepito Pendriveot kipróbáltam, a gépemen mukodik, ezen nem :(

(#135990) Eraah


Eraah
tag

Sziasztok!

Lenovo Legion Y520 80WK009: [link]

Most némi akció van rajta.

Erről mia vélemény? Általános felhasználásra, mai és 2-3 éves játékok alacsony közepes részletesség mellett. 85%-ban egy helyben monitorra kötve, 15% ban szállítva.

Összefoglalóban ajánlottak között nem látom, ez gondolom jelenthet valamit.

Hosszú távon hogy bírhatja, anyaghasználat és hővezetés szempontjából? Hardverileg elégséges lenne.

[ Szerkesztve ]

(#136003) TurboDuck


TurboDuck
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném lecserélni a régi vasat és ebben szeretném a ti segítségeteket kérni.

Felhasználási kör: Otthoni munka (3D tervezés, Photoshop, videó vágás néha játék)

Márka: főként Lenovo érdekel de lehet más is
Processzor: i7
RAM: 12/16 GB
SSD: 128 GB
GPU: Minimum Geforce GTX 960

A keret pedig ~350k

Amit eddig találtam az egy Lenovo IdeaPad Legion Y520 80WK009DHV csak a memória bővítéssel sokallom érte a 360-at főleg, hogy nincs benne SSD .

Lenovo Y580 (i7, 64 GB SSD, 16 GB RAM, Nvidia Geforce GTX 660M 2GB DDR5), Dell U2412M, Wacom Intuos Pen&Touch M

(#136277) supperduck válasza Khelben (#136235) üzenetére


supperduck
csendes tag

Köszi a segítséget, ez Dell amit linkeltél tetszetős, úgyhogy lehet, hogy kitolom az összeget, avagy nézek egy ilyesmit használtban.
A hűtése rendben lehet ennek a gépnek ? Már csak azért, mert itt a Dell alatt egyből ott írtad, hogy az 1050-hez legolcsóbb ajánlott a G3 predator.
Lenovo legiont találtam még hasonló árkategóriában, viszont talán kicsit szebb. Te mit gondolsz erről, a Dell jobb lehet ?

(#136280) Khelben válasza supperduck (#136277) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ja és a Legion 520 kifejezetten kerülendő, Asus GL féle. A 720 már jo, de az nem 300k. És ott van még a Lenovo féle szivatós garancia.

(#136652) Sugi2009


Sugi2009
tag

Sziasztok!
Történetem.
41 évesen,pár év kihagyás után újra visszakacsintgatok a gémer vonalhoz.Szeretnék újra játszogatni,lányom 9 éves és időm is engedi már ezért szólítanám meg a tapasztaltabbakat. Csakis notebook jöhet számításba.
Amit szeretnék bele:
-i5 vs i7 7.gen.
-8gb RAM
-nVidia GTX1050TI --itt mindjárt kérdeznék is:számottevő a külömbség a 1050 és a 1050TI között?Tehát megéri az a nem kevés felárat?
E 3 gyártó közt vacillálok:
-Asus ROG GL553VE
-Lenovo Legion Y520
-Acer VX5
300000 a felső határ.
Pro és kontrát várnék legfőképp olyan Gémerektől akik rendelkeznek e készülék vmelyikével.
Köszönöm.

(#136703) Brandynew válasza #28752640 (#136701) üzenetére


Brandynew
őstag

Három gagyi típusra kérdezett rá valaki: Asus ROG GL553VE, Lenovo Legion Y520, Acer VX5

Erre a kérdésre válaszolta valaki, hogyha mindenképpen ezek közül kéne választani, akkor a három közül az Acer VX5 a legkevésbé gagyi. Ez nem jelenti azt, hogy egyben a legjobb választás is, ha valaki játékra keres laptopot.

(#137032) TheNewDawn válasza Brandynew (#137030) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Ez nem Idea Pad hanem Legion. Idea Pad 300 vagy 500 as szériát én se vennék, tudom a Legion anyaghasználata is viszonylag trágya sajnos, ( visszalépés az Y700 hoz képest is ami szerintem jó kis massziv gép ) de az Idea Padhoz képest még igy is 100X jobb szerintem.

Csak kíváncsiságként egy kérdés ( nyilván engem nem érint már de többeket akik olvassák a topikot igen akik nem azonnal akarnak venni még új laptopot ) szóval jelenleg a legolcsóbb 1060 as kártyával felszerelt ára 350 körül van, a normális minőségűeké meg 400 ( pl y720 dell 7577 ) Szerintetek 1 éven belül várható hogy ezek az új szériás gépek beesnek majd 300 alá ? És ha igen mikor és mennyivel ?

[ Szerkesztve ]

(#137033) Brandynew válasza TheNewDawn (#137032) üzenetére


Brandynew
őstag

A Legion csak egy fantázianév, ugyanúgy az IdeaPad családba tartozik: https://www3.lenovo.com/hu/hu/laptops/ideapad/legion-y-series/Lenovo-Y520-15IKBN/p/88GMY500808

Az a helyzet, hogy a Dell 7567 még azzal együtt is jobb választás, hogy TN paneles. Igaz, az Y520-ban IPS van, de egyrészt túl sok a kompromisszum, másrészt egy gyenge B-kategóriás IPS panel van benne (PWM-es).

Persze most már tényleg teljesen mindegy, én nem az Y520-at vettem volna, de kívánom, hogy megúszd a szervizelést és okozzon örömet a használata.

[ Szerkesztve ]

(#137759) Anedax


Anedax
csendes tag

Sziasztok!

Laptopot szeretnék vásárolni, kérném a tanácsotokat.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Mostanában, hátha ki lehet fogni valami jót fekete pénteken. Ha érdemes megvárni a karácsonyi akciókat, akkor is ráér.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Kb. 250.000. Az ár rugalmas, ha érdemes hajlandó vagyok kicsivel fentebb is menni max. 300.000-ig.
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Általános felhasználáson túl Blender, Unreal Engine. Utóbbi tapasztalataim szerint el van egy i5-ös procival, minimum 8gb ram, de szeretném ha bővíthető lenne, mert 16-ot is képes megenni néha. GPU nyilván minél jobb, ami belefér az árba.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Játékok főleg casual, semmi csúcskategóriás AAA, bár az Unreal Engine-nek is hasonlóak az igényei, mint a komolyabb játékoknak.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Matt, TN vagy IPS mindegy, 15'6.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Ritkán lesz hordozva, havonta kb. kétszer, utazás közben nem nagyon használnám.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Jó ha van egy Windows, de nem létszükséglet.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Elég ha van HDD, és mellé SSD bővítés lehetőség, ha későbbiekben szükségét érezném.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Nincs.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Használt is szóba jöhet, de akkor lentebb mennék az árral, jó lenne, ha 150-200.000 körül kijönne. Használt esetén fontos, hogy megbízható legyen, ne kelljen egy év múlva újat vennem, mert valami ledöglik, és nincs rajta gari.

A Lenovo Legion Y520 szériával szemezek, ezeket meg lehet kapni 250.000 környékén a fentiekben leírtakkal. Viszont fogalmam sincs, mennyire van jól összerakva a gép. Érdemes? Más javaslat?

Köszi előre is!

(#137876) Ubul86 válasza Khelben (#137875) üzenetére


Ubul86
őstag

viszont még visszamondhatom :D, a másik Lenovo Legion Y520 lett volna

Meg amit te említettél Dell.

a 3 közül akkor gondolom a Dell-t mondod még mindig, Lenovo-val van valami konkrét probléma? Asusról is olvastam teszteket, de nem írtak róla rosszakat

[ Szerkesztve ]

(#138496) Tivish


Tivish
csendes tag

Sziasztok!

Notebook vásárlás előtt állok, viszont tapasztalat és hozzáértés hiánya miatt elég tanácstalan vagyok.
Jelenlegi gépem egy 2009-ben vásárolt Acer, de azt hiszem ideje lecseréljem. :) sajnos nem ismerem a piacot most kezdtem el nézelődni, ha esetleg valakinek lenne kedve segíteni vagy típust ajánlani megköszönném..
Asus, Dell és Lenovo gyártok között találtam érdekeseket.

Ami fontos:
- Minél nagyobb kijelző/monitor full HD matt IPS lenne az igazi, mivel javarészt Photoshop miatt venném. És persze minél erősebb hardware.

Hosszú távra tervezek ezért újat szeretnék, garanciával sajnos viszont a keret véges. 430k körül jó lenne, ha megállna a történet.

Eddig ami ár/érték arányban jónak tűnik az a Lenovo Legion sorozat. Valakinek esetleg talasztalat?

Előre is köszi.

*szerk.
Elég sokat hordanàm a gépet, azért is szeretnék notit.
1Tb vinyó jó lenne minimum, ssd nem létszükség. 8-16Gb ram, vga 4-6gb. Kb. ilyen teljesétményű gépeket nézegetek.
-

[ Szerkesztve ]

(#138519) TheNewDawn válasza Tivish (#138496) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Nem fogják ajánlani itt a topikban a gépet, nekem van egy picit több mint 3 hónapos Lenovo Legion Y520 am, eddig maximálisan mindenben meg vagyok vele elégedve, és nagyon örülök hogy ezt vettem.
Hogy mi lesz 2 vagy 3 év múlva azt meg nyilván nem tudhatom.
Ami biztos : ha helyette Dellt veszel akkor jobb minőséget és szervizszolgálatot kapsz, de azonos vagy roszabb teljesitményt, drágábban, szóval attól függ mi számodra a prioritás.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.