Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) VladimirR


VladimirR
nagyúr

A hasonlo nevu topic-on felbuzdulva nyitom ezt a temat, mert kezdo linux-oskent (s azota is) sokszor sujt(ott) az a problema, hogy nem tudtam mivel kivaltani egy-egy programot, s sokszor azt sem tudtam, mi alapjan induljak neki keresni (s ugy gondolom, ez egy sok mas kezdo linux-osnal lehet problema).
Gondolok itt peldaul olyasmire, hogy az ember jol kiismer egy programot mondjuk windoze-on, s linux-on nem igazan tudja, mit telepitsen, honnan toltse le, vagy egyaltalan letezik-e ennek es/vagy igenyeinek megfelelo.
Hogy egybol egy peldat tudjak mutatni, van is egy ilyen kerdesem: total commander-hez hasonlo grafikus, ketpaneles filekezelo letezik, ami nem midnight commander?

Ha a topic veletlenul sikeres lenne, akar az elso hozzaszolasba is bekerulhetnenek az ilyen programparok.

Megprobalok segiteni is majd, bar csak karakteres felulettet hasznalok, igy ketseges, hogy fogok-e tudni.

Kiindulopontnak ez az oldal is jo lehet, ahol kategorizaltan van osszegyujtve jonehany linux-ra irodott program.

[ Módosította: Thrawn ]

(#2) doc válasza VladimirR (#1) üzenetére


doc
nagyúr

jó topic :R
azt nem értem, hogy ha csak karakteres felületet használsz, akkor miért akarsz grafikus filekezelőt?
mert ilyen van sok, pl. gnome commander, krusader, stb, bár szerintem az mc mindegyiket magasan veri
esetleg érdemes lenne a néhai DOS Navigator forrását áttúrni, hátha viszonylag könnyen portolható Linux alá, na az tuti kis commander volt :)

[ Szerkesztve ]

(#3) VladimirR válasza doc (#2) üzenetére


VladimirR
nagyúr

pontosan azert, mert ismerkednek graf felulet(ek)el is, s az mc nekem nagyon nem all kezre

(#4) doc válasza VladimirR (#3) üzenetére


doc
nagyúr

aha, értem
a Krusadert szokták talán a legtöbben dícsérni
már említettem a gnome-commandert is, aztán van vmi tux commander nevű cucc is
bár mondom, szerintem az mc a leghasználhatóbb (csak meg kell szokni :D)

(#5) Cathfaern válasza doc (#4) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

MC tud csoportos átnevezést? Ha igen, hol? Én sehogyse találom.

(#6) doc válasza Cathfaern (#5) üzenetére


doc
nagyúr

igen tud
pl. át akarsz nevezni pár jpg file-t jpeg-gé:
kijelölöd a fileokat, F6
forrás: *.jpg
cél: *.jpeg

(már ha erre gondoltál)
de lehet kacifántosabbakat is, pl. \1 \2 stb. módon hivatkozhatsz a forrásnál használt joker kijefezésekre

ami rettentő hasznos, és minden nap tucatnyiszor használom, azok a %D %t stb. kis "makrók"

[ Szerkesztve ]

(#7) Cathfaern válasza doc (#6) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Szóval, tc-ben így néz ki a csoportos átnevezés: [link]
Nem gond, ha mindezt parancsokkal lehet, csak akkor egy dokumentációt szeretnék kérni ezekről :) Illetve mc unicode-os fájlneveket tud? (most nem linuxos gépnél vagyok, csak eszembe jutott)

(#8) Tuschke válasza Cathfaern (#7) üzenetére


Tuschke
tag

Krusaderben ez menni fog gui-n is. Csak a krename kell hozzá.

Ha az ördöggel táncolsz, az ördög ugyanaz marad - Téged formál a képére

(#9) doc válasza Cathfaern (#7) üzenetére


doc
nagyúr

na ezen a képen én nem nagyon igazodok el :D
de ha ilyesmire gondoltál, arra van egy rakás segédprogram (KRename, stb), bár nekem még sosem volt rá szükségem, ha meg kell gyorsabb írni egy kis scriptet mint keresni a megoldást meg a program használatát tanulgatni :)
hogy konkrétan az mc tud-e ilyet, azt passz. a már említett joker-ekkel lehet ilyesmit, a man-ban elég sokat írnak róla
unicode-ot meg tud természetesen, bár ehhez kell unicode-os terminál is, meg talán (bár ebben nem vagyok biztos) unicode-ra forgatott mc is

(#10) PazsitZ


PazsitZ
addikt

[link] Ez ilyen szmpontból egy hasznos oldal. Szvsz akár első hsz-be is mehet.
file browserek

Én ezt használom: [link] sreenshot

szerk.: write only :B (#8) Tuschke már beelőzött.

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#11) dr_strange válasza doc (#2) üzenetére


dr_strange
senior tag

DOS Navigatort protoltak Linux ala

[link]

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#12) Vladi


Vladi
nagyúr

Egynéhány hasznos oldal:

Gnomefiles gnómos progik
Ugyanez kde-re.
qt-re. Ez kisebb.
A forrsávidék és a friss hús gyűjtőoldalak.

[Linkeket javítottam]

[ Módosította: Cathfaern ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#13) rollins válasza Vladi (#12) üzenetére


rollins
őstag

Miket nem találsz.. :D
Javítsd a címeket, péld http://http//www.gnomefiles.org/
[gnome], [kde], [qt], [sourceforge], [fresh]

[ Szerkesztve ]

(#14) Vladi válasza rollins (#13) üzenetére


Vladi
nagyúr

Hűűűű.... elkrtam a linkeket. :((( Bocsika. :B

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#15) ballington


ballington
addikt

ezek jó linkek, de sztem itt leginkább az a kérdés merül fel, hogy itt a köreinkben ki mit használ, mit ajánl, mi az ami könnyebben kezelhető, stb.
nekem pl. anno a cd író progival volt gondom, most nemtom mi volt a neve, asszem az ubuntu beépített írója volt, de ez nem 100%.

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#16) doc válasza ballington (#15) üzenetére


doc
nagyúr

azzal nekem sem sikerült még működő CD-t írnom :)
de ha CD/DVD, akkor K3B. eleinte nem szerettem a QT-s felület meg a rakás kde-s függősége miatt, de mostanra nagyon nmegszoktam, ügyes, sokat tudó cuccos!

(#17) ballington válasza doc (#16) üzenetére


ballington
addikt

de az csak kde alatt fut, gnome alatt nem...vagy tévedek? egyébként gondolkodok a kubuntu-n is, nemtom igazán ldönteni

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#18) rtom válasza ballington (#17) üzenetére


rtom
senior tag

Csináltam egy táblázatot...

(#19) Vladi válasza ballington (#17) üzenetére


Vladi
nagyúr

Megy gnóm alatt is. Én mostanában Braserot használok. Az gnómos. Jóval kevesebbet tud, de én nem használtam a k3b tudásának 95%-át.

rtom!

A blackPantheres doksiban van egy szép táblázat.

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#20) doc válasza ballington (#17) üzenetére


doc
nagyúr

miért futna csak KDE alatt? az hogy milyen programot futtatsz, tök független az ablakkezelőtől
én pl. az egyik gépemen gnome, a másikon WindowMaker alatt használom :)

(#21) rtom válasza Vladi (#19) üzenetére


rtom
senior tag

Én úgy értettem, hogy az én kedvenceim után érdeklődik. :K

Más listák: hun, nawaz

(#22) ballington


ballington
addikt

a brtom, Vladi thx

a Basero-t én is néztem, majd kipróbálom. amúgy én is csak adatmentésre (film, mp3) használom a nero-t win alatt, nagy ritkán audio cd készítésre

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#23) VladimirR


VladimirR
nagyúr

kellene valami olyan tesztprogi, ami:
- karakteres modban fut
- cpu-t tesztel
- tobb cpu-t is kezel
- van hozza valami osszehasonlito adatbazis (akar a progiban, akar online)

letezik ilyesmi?

(#24) doc válasza VladimirR (#23) üzenetére


doc
nagyúr

ha stabilitás/sebességtesztre gondoltál, abból van jópár, pl. a ph-n is népszerű superpinek is van linuxos, konzolos változata
összehasonlításra meg ott a PH-s topic :D

[ Szerkesztve ]

(#25) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

Üdv.,

Ha nem is ma,de kedden biztosan felugrik az új Ubuntu a gépre(illetve én ma szeretném,ha valaki segit, hogyan lehet pendriveról, vagy USB-s HDD-ről Ubuntut telepiteni,ha lehet:U), és lennének kérdéseim:
- Melyik Total Commander-szerű fájlkezelő a legjobb?
- Kellene valami ACDSee szerű cucc,amiben tudok kötegelve képeket átméretezni, tömöritgetni, konvertálni, illetve áttekinthetően szemlélni egy directory kép-anyagát?
- Illetve valami nagyon egyszerű,de gyors képnézegető,ami csak gyors megjelntésre lenne használva
- foobar, MPlayerek, VLC nyilván van, ha nem tévedek:U
- nagy kérdés: Tudom, hogy van GIMP,de valahogy fel lehet gyilkolni a PS-t, illetve egyéb Adobe software-eket Linux alá? Egyrészről nem volt óccsó ;] , meg nagyon meg van már szokva a kezelésük...

Válaszokat előre is köszönöm:R

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#26) VladimirR válasza doc (#24) üzenetére


VladimirR
nagyúr

inkabb sebesseg tesztelesere gondoltam, s a superpi tobb, mint nagyszeru (bar a ph-s "adatbazis" nem a legmegfelelobb, picit regebbi gepet tesztelnek (dual p3 2x450), de csak talalok hozza valamit majd)

kosz a valaszt

(#27) doc válasza Nyugdíjas (#25) üzenetére


doc
nagyúr

képnézegetésre az xnview-t használom, tudja amit felsoroltál :)
filekezelőből az mc-t, ha grafikus felületű kell akkor mondjuk gnome commander, tux commander, vagy konqueror
mplayer meg vlc természetesen van (innen "terjeszkedtek" a windows felé ;))

adobe progikkal meg (főleg ha újabbak) nem sok sikered lesz szerintem, de virtuális gépre felrakhatsz egy xp-t, én is így használtam anno a flash cs3-at, gond nélkül elketyegett még az én kis gyengusz gépemen is

(#28) Nyugdíjas válasza doc (#27) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Adobe-kérdés:
Igazából ez egy opcionális kérdés volt,mert az asztali gépre OSX megy, azalatt meg ugye műxik, a notin,meg max. megoldom GIMP-el,amit kell, ezen úgysem csinálok ilyesmit sokat,mert gyenge is hozzá,meg ezen a kijelzőn belehalok a grafikázásba:D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#29) vgergo válasza Nyugdíjas (#28) üzenetére


vgergo
aktív tag

adobe cuccokhoz érdemes kiprobálni a crossover office-t. Előnye nem kell virtuális gépet készíteni. Hátránya csak régabbi változatokkal müködik.

(#30) VladimirR


VladimirR
nagyúr

ami karakteres feluleten (konzol), ket panelen, tartalom alapjan osszehasonlit nekem ket filet, s jeloli az eltereseket
valami ilyesmi formara, funkcionalitasra lenne szuksegem (diff-fel eleg kenyelmetlen tobb kb-os kodokat osszehasonlitgatni)

[ Szerkesztve ]

(#31) dr_strange válasza VladimirR (#30) üzenetére


dr_strange
senior tag

sdiff? nem éppen paneles, de egymás mellett mutatja a két file-t

kerestem ncurses előtétet a diffhez, de nem találtam

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#32) VladimirR válasza dr_strange (#31) üzenetére


VladimirR
nagyúr

koszonom egynek jo, de ami nekem kicsit hianyzik belole, hogy ha van ket majdnem azonos sor, mondjuk egy karakter elteressel, igazan megjelolhetne mondjuk valami szinnel (mint a kepen is lathato)

(#33) dr_strange válasza VladimirR (#32) üzenetére


dr_strange
senior tag

van a colordiff nevű utility, ami elvileg a diff kimenetét színezi át, nem tudom, hogy az sdiffel is képes-e megtenni, de talán érdemes kipróbálni

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#34) total90


total90
veterán

Hello!
Ubuntut szeretnék használni a közeljövőben de eddig Windowst használtam.Tudnátok ajánlani néhány progit a következőkre:

1-Konvertálás

-DVD to mp4 (Winben Neroval csináltam)
-All to DVD (Winben Convert X to DVD-vel csináltam és itt is fontos lenne,hogy bármilyen kiterjesztésű filmet tudjak DVD-re konvertálni)
-DVD Shrink (hogy az eredeti DVD/filmek/-ből tudjak biztonsági másolatot készíteni)
-All to mp3 (mindenféle kiterjesztésű zenei fájlból mp3-at)
-WavePad (átalakítnai lehet benne mp3-ra és ami fontos lenne,vágni lehet a zenét)

2-Fájlkezelés

-Total Commander (Linuxos megfelelőjét keresem.Valami kinézetben és tudásban hasonló progi kellene)

3-Zene és filmlejátszás

-Zenelejátszás (Winben Winampot használtam)
-Filmlejátszás (olyan ami kezeli a feliratokat és ha több nyelvű a film lehessen változtatni a hangot)
-Codec Pack (de csak ha kell.Winben a K-Lite Mega Codec Packot használtam)
-DVD film lejátszó (Winben Power DVD-n néztem a DVD filmeket)

4-Egyéb

-PDF kezelő
-Szótár (főleg angol-magyar/magyar-angol)
-Szöveg és táblázatszerkesztő (jó lenne ha Windowsba készített dokumentumokat is kezelni tudná)

Kb. ennyi.A válaszokat előre is thx :R

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#35) doc válasza total90 (#34) üzenetére


doc
nagyúr

ezeknek a nagy részére én parancssoros programokat használok, nem tudom az neked mennyire fekszik :)
pl:
DVD->mpeg4: mencoder
All->DVD: mencoder
dvd9->dvd5: k9copy (na ez grafikus felületű :D)
all->mp3: lameenc (de én ogg-ot szoktam használni, ergo oggenc ;))
audio: rezound, audacity

filekezelés: midnight commander (karakteres, de a legjobb sztem), de van kismillió grafikus, pl. konqueror, tux commander, stb, de ha jól tudom, a Total commander is fut wine-nalk ha ragaszkodsz hozzá (bár ez a többi programra is igaz, vagyis jó eséllyel az említett windowsos programokat fogod tudni használni Linux alatt)

zene: amarok a legjobb, vagy ha winamp-kinézet fontos, akkor xmms illetve audacious

filmlejátszás: mplayer verhetetlen, ha user-friendly kattintgatós kell, akkor vlc
codec pack: felejtsd el, ez nem windows :D

dvd-lejátszó: ogle, xine

pdf-olvasó: acrobat reader, evince, xpdf

szótár: én a stardictet használtam anno, jól bővíthető, van hangosszótár része is

office: OpenOffice

a programok neveire rákeresve utánanézhetsz hogy melyik hogy néz ki, stb.

(#36) total90 válasza doc (#35) üzenetére


total90
veterán

:R :R :R
Még amatőr vagyok a témában azért ez a sok kérdés :)
Na de mi is ez a Wine?Ezzel lehet olyat,hogy Windowsra írt játékot futtassak Linux alatt?Úgy nagy általánosságban csak FIFA-zok,szal azt szeretném majd belőni Linux alatt.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#37) PazsitZ válasza total90 (#36) üzenetére


PazsitZ
addikt

Igen, a Wine-vel windowst szimulálva tudsz futtatni wines alkalmazásokat
[link]
Fifa 08, úgy tűnik megy wine-vel.

- http://pazsitz.hu -

(#38) Nkboy válasza total90 (#36) üzenetére


Nkboy
senior tag

Na de mi is ez a Wine? Wine
Hivatalos honlap
Itt egy lista mik futnak wine alatt, itt pedig a FIFA-ról találsz információt.

[ Szerkesztve ]

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#39) total90


total90
veterán

Kösz srácok (#37) PazsitZ és (#38) Nkboy

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#40) zsolt(ika)


zsolt(ika)
csendes tag

Sziasztok. Hátha tud valaki segiteni. Lecseréltem az asztali gépem egy notebookra. Ez egy AMD sempron 2600+. Viszont linuxot tanulnék, de ezen nem akar rendesen menni egy sem. Mi lehet a probléma? Az AMD proci? Vagy a notebook? Vagy van kifejezetten erre való linux? Ha valaki segitene, kérem privit irjon. Köszönöm.

(#41) Nkboy válasza zsolt(ika) (#40) üzenetére


Nkboy
senior tag

Hát ennyi információból elég nehéz lesz kitalálni vajon mi lehet a problémád. Próbálkozz itt, talán többet tudnak segíteni. De adj meg több infót!

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#42) zsolt(ika) válasza Nkboy (#41) üzenetére


zsolt(ika)
csendes tag

Köszönöm!

(#43) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Szoktatok linkelni egy listát, ami a vindózos progik linuxos megfelelői tartalmazza. Belinkelnétek nekem, mert hiába guglizok pont az a lista nem kerül elő sehogysem. :B Itt is kerestem, de nem sok eredménnyel.
A Virtualdub-hoz hasonló progit keresek egyébként, de inkább annál okosabb kellene, mert .avi-t, és/vagy .ogm-et (netán .mkv-t) szeretnék vágni vele, méghozzá újratömörítés nélkül, de ha V.dub-bal egyenértékű progi van, az is jó.

Köszi!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#44) doc válasza Bici (#43) üzenetére


doc
nagyúr

virtualdub helyett avidemux, a felulete is sokban hasonlit
vagy mencoder, az mindent tud :)

(#45) Bici válasza doc (#44) üzenetére


Bici
félisten

Okkay, kipróbálom!
Ha netán Te is tudod melyik linkről írtam az előzőben, akkor légyszíves dobd be, mert más progiknál is hasznos lehet még, bár - ha legutóbb jól láttam - nem épp naprakész.
Köcc!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#46) doc válasza Bici (#45) üzenetére


doc
nagyúr

sok ilyen van, a gugli a "windows programs linux" szavakra negyedik helyen hozta pl. ezt

(#47) Bici válasza doc (#46) üzenetére


Bici
félisten

Ezt én is megtaláltam, és végül azt is, amit én kerestem. :)
Köszi!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#48) doc válasza Bici (#47) üzenetére


doc
nagyúr

latom itt is az avidemuxot ajanljak :)
a Kino-t viszont nem tudom, fejlesztik-e meg

(#49) Nkboy


Nkboy
senior tag

Sziasztok!

Olyan weblap készítő alkalmazást keresek ami grafikus felületű, Tehát totál kezdőknek való.

Olyasmire gondolok minta a Web page maker .

Létezik ilyen linux alá?

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#50) doc válasza Nkboy (#49) üzenetére


doc
nagyúr

nvu?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.